Moeizaam behoud wereldtitel Ali FRAZIER UITPUTTINGSSLAG DOOS INCASSERINGSVERMOGEN SANDERS GOEDE REMPL1£ANT VOOR TOM OKKER Ford brengt twee nieuwe bestelwagens Resultaten Hilversum GT/E wagen met pit AUTOGRAMMEN P\«;i>A 15 »"AG1N. (Van onze speciale verslaggever) MANILLA Met een keiharde rechtse stoot op het gezicht van uitdager Joe Frazier luidde wereldkampioen Muhammed Ali in de dertien de ronde van het fantastische gevecht tussen de twee boksgrootheden zijn zege in. Frazier, die ronde na ronde de slagen van Ali bijna moeiteloos had geïncasseerd, wankelde na de klap waarbij zijn mondbeschermer de ring uit werd geslagen. Het verweer 'an Frazier was gebroken. Ali rook de winsten sloeg in de veertiende en voorlaatste rone dermate hard toe, dat de verzorgers van oe Frazier het onverantwoord achtte de uitdger in de laatste ronde te laten verschijnen. Wderom was Mu hammed Ali erin geslaagd zij wereldtitel in het zwaargewicht te behoudeidoor technisch k.o. van Joe Frazier in de vertiende ronde. Frazier moest nogal wat incasseren. De vuist van Ali raakt zijn kin. Ali (op de rug gezien) begon al in de eerste ronde met een serie stoten op het gezicht van uitdager Frazier. De uiterst vermoeide wereld kampioen maakte een vreugde sprong toen scheidsrechter Car los Padilla de uitslag bekend maakte. Het gevecht was im mers een uitputtingsslag gewor den door het fantastische incas seringsvermogen van Joe Fra zier. Ali was na het duel dan ook nauwelijks in staat het mag een wonder heten - te rea geren op zijn jongste zege. Voor de aanvang van het gevecht was hij nog zo overtuigd van zijn overwinning, dat hij toen scheidsrechter Padilla de erebo- kaal toonde, deze oppakte en in de hoek van de ring plaatste. Frazier reageerde niet op deze provocatie van Ali; althans tot het moment waarop de gongslag voor de eerste ronde klonk. Bliksemsnel De eerste klap, een linkse op het lichaam, werd uitgedeeld door Joe Frazier, maar Ali rea geerde bliksemsnel. Met een aantal links-rechtse combina ties op het hoofd van Frazier slaagde hij erin een punten- voorsprong op de uitdager te nemen. Ook de tweede ronde besliste Ali in zijn voordeel. De wereld kampioen hield Frazier constant op grote afstand, waardoor de uitdager niet in staat bleek de verdediging van Ali te doorbre ken. Ali leek met zijn razend snelle begin rechtstreeks op de zege af te stevenen. In de derde ronde veranderde hij echter van taktiek. Ali liet zich in zijn eigen hoek vastzetten en daagde Fra zier uit naderbij te komen. Fra zier trapte erin en beukte zon der enig succes op de armen en vuisten van de wereldkmapioen, die babbelend het moreel van de uitdager trachtte te onder mijnen. Spelletje Het spelletje, dat Ali speelde, beviel het publiek uitstekend. Aan het begin van de vijfde ronde dirigeerde de wereldkam pioen de toeschouwers, die ges candeerd „Ali, Ali" riepen. Hij wenkte Frazier om het gevecht in zijn hoek voort te zetten. De verdediging van de wereldkam pioen was echter nog perfect en wedom vergrootte Ali zijn punttvoorsprong. De cversaagde aanvalspogin- gen mi Frazier begonnen ech ter iitle zesde ronde succes te oogst*. Met een rechtse en een linksehoek op het hoofd van Ali wt de uitdager een enkele maal e verdediging van de we- reldknpioen te doorbreken. Herhéldelijk legde Ali zijn rechtéiand in de nek van Fra zier, aartegen scheidsrechter Padill; te weinig optrad. Toch nam o wereldkampioen in de zeveno ronde opnieuw het ini tiatief. loe Frazier leek echter niet ttwillen buigen voor het aanvalfeweld van Ali. De sto ten vaide wereldkampioen wa ren te zacht om het incasse- ringsvenogen van Frazier aan te tast*. Wel begonnen beide boksen tekenen van vermoeid heid teonen, waardoor de ne gende onde de slechtste van het geveht werd. Verwa,rloosd Frazier ileef de aanval opzoe ken, wubij zijn verdediging teveel mvaarloosd werd. In de elfde ronde werden daarvan de tekein al zichtbaar. Uit de mond vu de uitdager stroomde bloed, laar toch slaagde hij erin deitrijd in die ronde in evenwidt te houden. „Blijf ssan Joe. Hij is moe", klonkenle aanmoedigingen uit de hoehvan de uitdager. Fra zier vereerde zich schitterend en incacerde, zij het met wat meer muite, de slagen van Ali. Er was «hter al te veel gevergd van de Lachten van Frazier. In de dertifde ronde brak het ver weer \z de uitdager na een directe bot op zijn gezicht. De beschadpngen aan het gezicht van Fraer werden zichtbaar. Zijn linerwenkbrauw was ge vaarlijkgezwollen en de huid onder zh rechteroog was open- geslager Het gezicht van we- reldkamioen Ali was daarente gen nof puntgaaf. Ali maakte de strijan de veertiende ronde af. Fraer werd een gewillig slachtoflr, die niet meer in Ali raakt Joe Frazier met een geweldige rechtse stoot vol op het gezicht. staat was enige aandacht aan zijn verdediging te schenken. Toch ging de uitdager niet neer. Telkens wanneer Ali de beslis sende slag leek te gaan toedie nen, herstelde Frazier zich, hoe wel geen van zijn stoten werke lijk op het lichaam van de rege rende wereldkampioen door kwamen. Moeizaam kroop Frazier terug naar zijn hoek. De veertiende ronde had hij overtuigend verlo ren en het zag er niet naar uit, dat hij in de laatste ronde nog enig gevaar kon stichten. Fra zier kwam er niet meer aan toe. Zijn verzorgers besloten een voortijdig einde aan het gevecht te maken. Ali, die na zijn vreug desprong van vermoeidheid in elkaar zakte, had opnieuw zijn wereldtitel behouden. Van Bracht leidt bij driebanden LA PAZ Rini van Bracht heeft gisteren in La Paz (Bol) de leiding genomen in het toer nooi om het wereldkampioen schap driebanden. Hij won zijn voorlaatste wedstrijd tegen de Peruviaan Siquimitzu royaal (60—44) maar eindigde weder om net onder een gemiddelde van een, omdat hij 61 beurten nodig had. Nog belangrijker voor Van Bracht was evenwel de gebeur tenis op de andere tafel, waar Ceulemans een forse nederlaag moest incasseren tegen de voor het kampioenschap inmiddels kansloze titelverdediger Ko- bayashi. In 46 beurten won de Japanner met onthutsend groot verschil: 60—37. Door die ver rassende ontwikkeling gaat de Nederlander, die zeker is van de tweede plaats, met een punt voorsprong de finale tegen Ceu lemans in. Daardoor behoeft Van Bracht (nog altijd ongesla gen) zich geen zorgen meer te maken over zijn aanzienlijk zwakkere gemiddelde, omdat hij bij een remise automatisch we reldkampioen is. Uitslagen: Van Bracht 60 61 8 0,980 Siquimitzu 44 61 5 0,420 Stand: 1 Van Bracht 10 wedstrijden- 19 punten, 2. Ceulemans 10-18, 3. Kobayashi 10-16, 4. Gonzalez (Col) 10-14, 5. Siquimutzu 11-14. KERKRADE - Tom Okker heeft gisteravond zijn eerste wedstrijd voor het AMRO-prof- circuit in Kerkrade niet uit kunnen spelen. Tegen Marty Riessen (VS) moest hij bij de stand 6—4, 36 opgeven omdat hij, ondanks een bandage, nau welijks meer kon lopen In de tweede partij van de avond versloeg Die Nastase (Roe) met 6—3, 64 Björn Borg (Zwe). Nastase was veel sterker dan zijn Zweedse opponent, die bij de stand 3—3 in de eerste set zijn service verloor. Nastase, wiens opslag bijzonder krachtig was, had daarna weinig moeite meer de partij in twee sets te beslissen. Voor Tom Okker eindigde het profcircuit al na 55 minuten. In de met 2200 toeschouwers volle dig bezette Rod ah al in Kerkrade moest hij na twee sets, 6—4, 3—6, tegen zijn dubbelspelpart ner Marty Riessen opgeven om dat hij nauwelijks meer een stap kon verzetten, 's Middags was hij nog door dokter Van Mierlo, oibarts van Roda JC goedgekerd en daarna had hij bij Frits ?oumans een bandage om zijn -echter dijbeen laten leggen. I de eerste set waren er geen loeilijkheden en won Okker rri 6—4. In de tweede set echte bij een stand van 3—3, moet de Nederlander een plotseling wending maken. Een forse pijnscheut was het gevolg. Okker kon niets meer doen, ver loor de set met 3—6 en gaf op. De organisatoren zullen het nog erg moeilijk hebben een vol waardige vervanger aan te trek ken voor de overige dagen. To ny Roche, die eerste reserve was, liet het plotseling afweten omdat hij zaterdag in Sydney moet worden gehuldigd. Voor het in het bijprogramma opge nomen dubbelspel in de late avond nam Louk Sanders Okke- r's plaats in. In het dubbelspel wonnen Louk Sanders en Marty Riessen van Björn Borg en Die Nastase met 7-6 (tiebreak 7-2), 6—4. Louk Sanders, tijdelijk invaller voor de geblesseerde Tom Okker, speelde een goede partij. Hij verloor niet eenmaal zijn servi ce. DEN HAAG Morgenavond wordt op het terrein van Quik Steps aan de Nijkerklaan de oefenwedstrijd Quick Steps Delfia gespeeld. De aanvang is om 20.45 uur. Voor de selle jongens, die -*1om het de Opel Rallye er nu troost in de vorm vn Opeis nieuwe Kadett GT/L Een wagentje met pit De viercylinder 1,9 litermotor va de Manta GT/E, uitgerust me het Bosch L-je- tronic inspitsysteem, levert 105 Din pk bij 5400 toeren per minuut wat een topsnelheid oplevert van 184 km/uur. Ac celeratie: 0-100 km in 10,2 sec. Daarmee heeft Opel een wa gen gecreëerd die zowel voor snel alledagsgebruik bedoeld is als voor toerwagenraces. Voor diegenen die in de wed strijdsport meer willen dan standaard toerwagenraces is de gehomologeerde Opel cross-flow cylinderkop be schikbaar. Het vermogen kan dan opgevoerd worden tot 210 Din pk. Een cylinderkop met vier kleppen per cylinder die nog meer vermogen mogelijk maakt is in ontwikkeling en zal op een later tijdstip be schikbaar komen. Ford mag in Egypte een fabriek bouwen van 230 miljoen dollar en wordt dan van de „zwarte lijst" afgevoerd. Mazda heeft zijn prijzen met gemiddeld vijf procent verhoogd. American Motors gaat de produktie van de Pacer met vijftig procent verhogen. In Chili mogen maar drie fabrieken auto's maken. Een van General Motors, een van Fiat en een van de Renault-Peugeot- combinatie. Volvo mag 1200 zware vrachtwagens naar Algerije leveren. Betaling met 370.000 ton ruwe olie. De brommer is twee tot vijfeneenhalf maal zo snel als het openbaar vervoer, afhankelijk van de stad waar men woont De Werkgroep Verkeerskunde van de Groningse Universiteit heeft dat voor ons onderzocht De VACO, vereniging van bandenspecialisten in Nederland, pleit voor een verbodsbepaling op het zogenaamde opsnijden of herprofileren van banden. Dit is het opnieuw insnijden van een profiel in een reeds afgesleten band. Een volgens de bandenspecialisten volstrekt onverantwoordelijke activiteit waarmee de auto van een niets vermoedende automobilist die een zogenaamde goedkope band heeft gekocht tot een levensge vaarlijk projectiel kan worden. Fout parkeren in België wordt voortaan bestraft met een bon die minstens 35 gulden kost Wie zo'n bon op de autovoor ruit vindt heeft 48 uur de gelegenheid tot betaling bij een postkantoor of op andere wijze. België is ook strenger geworden ten aanzien van alcohol in het verkeer. Als bij een blaasproef een alcoholpromilage van 0,8 wordt geconstateerd, wordt het rijbewijs zonder meer zes uur ongeldig verklaard. Wie boven de 0,8 komt kan een gevangenisstraf van drie maanden of een geldboete van 2000 gulden verwachten. In Denemarken is de politie nóg strenger tegenover alcohol klanten. Drie weken cel is normaal en er geldt geen pardon voor buitenlanders. Buurt geeft foutparkeerders een ,bon' In het hartje van Utrecht is het nage- voor over als ze maar met de wagen noeg onmogelijk om een parkeerplaats dichtbij hun klanten kunnen komen, te vinden. Gevolg: iedereen parkeert zijn auto waar het hem uitkomt, voor Bewoners van de Oudegracht hebben er °P hottoirs, op bruggen. Het wat op gevonden. Door middel van een politiekorps heeft zijn handen vol aan hierbij afgebeelde „waardebon" wijzen het uitdelen van bonnen. Overigens zon- .ze foutparkeerders erop, dat de fiets in der resultaat, want zakenlieden bijvoor- hun wijk het middel van vervoer is. Of beeld hebben er vaak een forse boete het zal helpen? Gelukkig huwelijk tussen DAF en Volvo Het samengaan van Volvo en DAF heeft tot ver buiten onze grenzen tot commentaren van velerlei aard geleid. De mooiste reactie is wel die van het blad Autojournaal dat in Hongkong verschijnt. Op de tekening de bruiloft van DAF met Volvo. Op de banieren deze namen in Chinese karakters. Het moet wel een voorspoedig huwelijk worden volgens de Chinezen. Waarom? Wel, DAF wordt in het Chinees uitge sproken als da-fo, en dat betekent gro te, rijke man. Volvo heeft als uitspraak fo-lho, en dat betekent: multimiljonair. Vandaar! ke meter. Het verschil zit in het toelaat baar te vervoeren gewicht in de motor en in de versnellings bak. Het ene model, de A04 heeft een totaal toelaatbaar gewicht van 3500 kilo en een 2,4 liter vier cylinder Ford die sel met een vier-bak. Het ande re type, de A06 heeft een to taal toelaatbaar gewicht van 5600 kilo, een laadvermogen van 3050 kilo, een drie liter zescylinder dieselmotor en een vijf-bak. De wagens hebben een kleine draaicirkel en een lage laad- hoogte. De chauffeur stapt via een laag geplaatste opstap en een brede deur de cabine in, hij kan vanuit de cabine recht streeks de laadruimte in en uit gaan. De dubbele achterdeu ren kunnen 270 graden draaien en aan de zijkanten van de wagen worden vastge maakt. De bestelwagens zijn verder uitgerust met een hard houten vloer en een doorzichtig glasfi ber dak uit één stuk. Ford heeft twee nieuwe wa gens toegevoegd aan de serie A-trucks. Het zijn gesloten „doorloop"-bestellers, die best eens bestsellers zouden kun nen worden. Van beide typen is de wielbasis 3.68 m en de inhoud maar liefst 12,7 kubie-

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15