,Wij eisen van de spelers geen negatief voetbal' Manager Hartmann FC Den Haag: „Gedenkwaardig" gevecht voor Van de Driessche ii Tourorganisatie wil wielerronde rond Washington Müharnmed AH' Vannacht titelgevecht tegen Joe Frazier Kom vroeg want voor einde eerste ronde kan het klaar DINSDAG 30 SEPTEMBER 1975 DEN HAAG De emmer met gal is leeg gegoten. Het met „laf voetbal" omschre ven verwijt van NAC is een dag na het drama van Breda keihard aangekomen en FC Den Haag maakt een aangeslagen in druk als een bokser, die staande in een hoek van de ring alsmaar rake klappen krijgt te incasseren. Manager Eddie Hartmann bezit niettemin de morele veerkracht de genadeloze kritieken op FC Den Haag rustig te verwerken. Hij geeft de critici dit keer gelijk. „De wijze waarop we in Breda speelden geeft zwaar te denken. Wij hebben overdreven voorzichtig gevoet bald en hoewel er legio excuses zijn te bedenken, die tot dit spel aanleiding gaven, geloof ik dat FC Den Haag hoognodig bij zichzelf te rade moet gaan. Dit optreden moet persé eenmalig zijn". Vanmiddag om vier uur heeft trainer Boskov als apart onderdeel van de voorbereiding op de Europa Cupwedstrijd tegen Vejle BK (morgenavond) al een discussie uur voor de spelers ingelast Hartmann: „Wij zullen dan uitgebreid op de wedstrijd tegen NAC terugkomen. Dit behoudende voetbal is onaanvaard baar, terugspelen op een doelman kan uit veiligheids overwegingen best verantwoord zijn maar het moet niet gebeuren als elke wenselijkheid daarvoor ont breekt. Grootste fout vind ik verder nog het feit, dat de ploeg in zijn geheel niet heeft geprobeerd te scoren". Bestreden wordt dat Boskov hiertoe op dracht heeft gegeven. De spelers, onder andere Joop Korevaar („Boskov wilde in Breda winnen") en mana ger Hartmann dekken de trainer. Hartmann: „De hele week heeft Boskov op een speciaal concept getraind, waarbij het de bedoeling was, dat Budisic (voorstop per van NAC, red.) over de grond zou worden uitgespeeld. Lex Schoenmaker moest daarvoor tel kens terugkomen naar het middenveld. Die strategie is echter mislukt". Schoenmaker bevestigt dat ver haal. „Budisic bleef de hele wedstrijd door op zijl plaats staan. Daardoor ging ons plannetje de lucht in". Geen ramp Zoals uit de toelichting op het drama van Breda al blijkt was iedereen gisteren nog met de wedstrijd tegen NAC bezig. Hartmann: „Verbazingwekkend? Als je in acht jaar bij NAC nog niet hebt verloren krab je je wel even achter de oren wanneer je zoiets overkomt. Kijk, het verlies van twee punten is geen ramp. Tegenslagen krijg je altijd. Dat hoort bij voetbal. Maar wat mij, en de club vooral, dwars zit is de manier waarop alles in zijn werk ging. Dat was FC Den Haag onwaardig". Hartmann belooft daarom pertinent beterschap. „Wij, als leiding, zullen van de spelers eisen dat zij het behoudende voetbal snel in de ban doen. Daar heeft het publiek recht op." FC Den Haag rekent dan ook op „vuurwerk" tegen Vejle BK, morgenavond in het Zuiderpark. De eerste wedstrijd tegen de Europa-Cup tegenstander uit De nemarken (uitslag 0-2) heeft de spelers voldoende overtuigd van hun winstkansen, zeker in een thuis wedstrijd. Bij hen leeft dan ook de hoop morgen avond alles weer te kunnen goedmaken. Lex Schoen maker, die voor FC Den Haag in het Zuiderpark nog niet kon scoren, belooft: „Na alles wat het elftal sinds kort heeft meegemaakt kan het publiek ervan over tuigd zijn, dat we ons zullen uitsloven voor een hoge score. We hebben een duwtje in de rug hard nodig". Veel pech Bij het zoeken naar de oorzaak van de huidige malaise bij FC Den Haag kan men niet onder de indruk uit komen, dat de club ook door erg veel pech wordt achtervolgd. Na een mislukte voorberei- dingsstrijd op het nieuwe seizoen raakte het elftal in de greep van de irritatie. Simon van Vliet, Aad Mansveld en Henk van Leeu- wen liepen forse schorsingen op, waardoor de ploeg steeds weer veranderd moest worden. Door blessures van Rob Ouwehand en Aad Kila verergerde die i situatie nog eens. Hartmann: „Zo kan het voorkomen dat het elftal dit seizoen eigenlijk nog niet compleet aan de start is verschenen". Laatste tegenslag is bovendien Martien Jol; zijn blessure vergt een herstel van minstens veertien dagen. Ook heeft FC Den Haag de wind niet mee met de indeling van het competitieprogramma. Thuiswed strijden tegen FC Twente en Ajax en uitwedstrijden tegen Telstar en Sparta zorgden voor een matig begin. Hartmann: „Na NAC hoop je thuis zo snel mogelijk revanche te kunnen nemen, maar dat zal nu weer lastig worden, want FC Den Haag speelt direct erna weer een uitwedstrijd voor de competitie tegen Roda JC. Dat kleine beetje geluk mist FC Den Haag ook nog." Manager Eddie Hartmann benadrukte gisteren tot I slot nog eens, dat voor meer negatief voetbal van FC Den Haag niet gevreesd hoeft te worden. „Ik persoonlijk, verlies liever een wedstrijd met 4-1, maar met de voldoening, dat ik er alles aan heb gedaan, dan dit voetbal van Breda nog eens te herhalen, je ziet wat het oplevert: niets". Nog een keer herinnert Hartmann aan het uitgangs punt van dit seizoen: De zo glorieus verlopen bekerfi nale tegen FC Twente. „Wij strijden nu met hetzelfde elftal, versterkt met Lex Schoenmaker. Je mag dan toch verwachten dat de prestaties minstens gelijk zullen blijven. Ik zie het daarom voor FC Den Haag nog niet somber in en van paniek is in de verste verte nog geen sprake. Alleen moet de instelling van iedereen wel honderd procent zijn. En laat ik daarom nog maar heel duidelijk zijn: dit elftal moet zich uit de naad lopen van inzet en enthousiasme anders komt het er niet". HANS DE BRUYN (Van onze correspondent) PARIJS Zaterdag is via een commercieel radiostation in Frankrijk een zogenaamde indi scretie bekend gemaakt over een plan van organisatoren van de Ronde van Frankrijk (de bladen I'Equipe en le Parisien Liberé) ten aanzien van het or ganiseren van een wielerronde rond de stad Washington. Dit plan bestaat inderdaad „in projektvorm" maar het is naar men ons maandag in be voegde kringen verzekerde geenszins zeker dat dit volgend jaar al (zoals te verstaan gege ven was) verwezenlijkt zou kun nen worden. Men heeft gedacht aan de maand mei, maar deze is al een bijzonder drukke maand voor de coureurs, zodat het veel te vroeg is om op dit punt van de beschikbaarheid van de eventuele deelnemers al iets concreets te melden. Boven dien stelt het plan een aantal zeer grote organisatorische pro blemen, die momenteel door de technische diensten van de Tour de France bestudeerd worden. Het overbrengen van materieel, de medewerking van de Ameri kaanse autoriteiten enz. vormen andere vraagstukken, die nog niet opgelost zijn. In de omge ving van Jacques Goddet werd ons dan ook duidelijk gemaakt dat de aangelegenheid aller minst zeker is, hoewel er naar gestreefd wordt dit unieke wie- lergebeuren te verwezenlijken. In geen geval zo werd ons verzekerd zal het klassement van deze rit op enigerlei wijze meetellen voor de in de daarop volgende zomer te verrijden Tour de France. In vierde ronde door scheidsrechter gestaakt DEN HAAG Stan van de Driessche zal zich zijn gevecht van gisteravond tegen de in België wonende Marokkaan Michel Stini nog wel enige tijd herinne ren. De Rotterdammer leed in het goed bezette Amicitia een van de zwartste nederlagen uit zijn inmiddels al gerui me tijd durende, maar nog pas een tiental profgevechten omvattende loop baan als „broodbokser" In een partij die acht ronden had kunnen omvat ten vond de Nederlandse middengewicht zich al halverwege verslagen terug in zijn hoek. Een onweerstaanbare serie van Stini had Van de Dries sche totaal gesloopt, nadat het duel in de voor gaande ronden nog nauwelijks enige tekening in de strijd te zien haddén gegeven. Michel Stini, toch zeker geen grootheid uit het over ruime aantallen buitenlandse profboksers beschik kende België, stak zijn vreugde over de snelle beslissing niet onder stoelen of banken. Hij maak te een triomfantelijk gebaar en zijn „dubbele kushandje" sprak boekdelen. Van de Driessche klom wat duizelig tussen de ringtouwen door om de kleedkamer op te zoeken. Want het was alle maal te snel gegaan voor de Rotterdammer. Michel Stiui bleek een stevige jongen die van meet af aan zijn dekking zeer hoog gesloten hield en onmiddellijk het midden van de ring nam. Hij was er duidelijk op uit om de capacitieiten van zijn tegenstander eerst eens goed te testen alvo rens zelf initiatieven te nemen. Dat had een licht overwicht van Van de Driessche tot gevolg in de openingsronde, waarin de pupil van Theo Huizenaar met linkse stopstoten enige keren doorkwam. Eenmaal raakte Van de Dries sche zijn opponent vol, waarbij de Marokkaan even licht door de knie zakte. Hij herstelde zich evenwel onmiddellijk en gaf de Rotterdammer vrijwel geen mogelijkheden diens favoriete wapen, de rechtse hoek, te lanceren. In de tweede ronde gaf Stini blijk van wat meer offensief werk. Hij zette Van de Driessche enige keren tegen de touwen, maar gevaarlijk was het allemaal niet. De Nederlandse prof kon zich steeds onttrekken aan de op het lichaam ingezette en op het hoofd afgewerkte series. Ook in de volgende ronde was Stini iets sterker, waartegenover Van de Driessche slechts één geslaagde leverstoot plaatste. De Marokkaan verhikte of verzwikte niet. ■lillik Ook niet bij de half mislukte opstoot die de Rotterdammer, een halve kilo lichter dan zijn opponent, in deze „omgang" plaatste. Licht voordeel Michel Stini had dan weliswaar vanaf de tweede ronde een licht voordeel gehad, het lag geenszins voor de hand dat hij het gevecht halverwege al zou beëindigen. Hij trok weliswaar wat steviger van leer, maar Van de Driessche kon zich redelijk goed staande houden. Tot de beslissende serie volgde. Stini zette de Nederlander neer en een furieuze serie volgde. Op één van de harde hoeken van de Marokkaan moest de Rotterdammer, behoorlijk aangeslagen, acht tellen staande rust nemen. Maar in plaats van door afklemmen het eind van de ronde te trachten te halen bleef Van de Driessche half groggy gewoon staan. Stini, die van zijn acht tot gisteren afge werkte profpartijen er vier door knock out won, rook zijn kans en zette zijn geweldige aanval voort Na een reeks treffers op het hoofd te hebben geïncasseerd ging de Rotterdammer uiteindelijk op een rechtse hoek neer. Opnieuw volgden er acht tellen, waarna de scheidsrechter de volkomen aangeslagen Van de Driessche naar zijn hoek stuurde. Hem daarmee een knock out bij zijn derde profverlies besparend. Het was het opwindende besluit van een avondje boksen dat weinig om het lijf had. De aangekon digde A-klasse-partij ging door te groot gewichts- verschil niet door en van het resterende program ma haalde alleen het duel tussen de B-klassers Lis uit Den Haag en de Amsterdammer Boers een behoorlijk niveau. Dit gevecht werd in de derde ronde op medisch advies gestaakt, waarna een uitgebreide bestude ring van de reglementen aantoonde dat de gewon de Amsterdammer dankzij zijn voorsprong op punten had gewonnen. Boers kreeg tevens de stijlprijs, waarvoor ook niet één andere bokser in aanmerking kwam. Uitslagen: nieuwelingen zwaargewicht: Rijksen (Maars- sen) wint door opgave 2e ronde van De Jonge (Den Haag); C-klasse: zwaargewicht: Lageweg (Den Haag)-De Groot (Rotterdam) onbeslist, halfzwaar: Bisot (Den Haag) w.o.- p.v. St. Annaland (Rotterdam); rpiddengewicht: Middel burg (Amsterdam) w.o.p.v. Wesenaar (Den Haag) B-klas- se: zwaarwelter: Pieneman (Den Haag) w.o.p.v. Alosery (Amsterdam); zwaarwelter: Boers (Amsterdam) wint na medische interventie 3e ronde van Lis (Den Haag); nieu welingen middengewicht: Ton (Rotterdam) w.o.p.v. Sijp (Den Haag). FRANK WERKMAN rp |N-n Maa_ Een voetbalveld gaat steeds meer op een gevangenis lijken. Aan de spelerstunnel op het Zuiderpark ™w uen nddu werd gisteren, op verzoek van de politie, stevig gesleuteld. Het hekwerk is vervangen door een houten wand, waardoor het publiek de scheidsrechter en de spelers zelfs niet meer kunnen zien bij het verlaten nO\f3nnnn" van 'let velt'' FC Den ^aa9 dat morgenavond Europees voetbal tegen Vejle BK speelt, is de eerste „ycvai lyCI l Club in Nederland, die hiertoe heeft besloten. MANILA Met een geroutineerde one-man show voor zijn Philippijnse fans besloot Muhammed All gisteren in Manila zijn laatste training voordat hij vannacht zijn wereldtitel boksen in het zwaargewicht tegen Joe Frazier op het spel zal zetten. „Het zal de vernietiging van Frazier worden", voorspelde de 33-jarige kampioen. „Smokin" Joe zal na 1 oktober alleen nog zijn zangcar rière over hebben". Ook de 31-jarige uitdager bereidde zich voor het laatst binnen de ring voor. „Ik ben in vorm, ik ben klaar", zei Frazier. Hij weigerde te zeggen in welke ronde het gevecht tot een einde zou komen. „Ergens tussen de eerste en de laatste ronde", gromde Frazier. „Ik zal er zijn, hier en nergens anders". Ali waarschuwde daarente gen de toehoorders: „Kom vooral vroeg kijken want het kan al afgelopen zijn voor het eind van de eerste ronde". Ali, die zondag 101,8 kilo op de schaal bracht tegen 97,7 kilo voor Frazier, zei dat hij de dinsdag rustend zou doorbrengen en griezelfilms en westerns wilde bekijken. „Verder zal ik met Herbert Muhammad praten in een donkere kamer en bidden". De statistische gegevens van de „beauty and the beast" zijn: Muhammed Ali ;J?e Frazier 33 leeftijd 31 50 partijen 34 48 (33x k.o.) overwinningen 32 (27x k.o.) 2 nederlagen 2 101,8 kg gewicht 97,7 kg

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10