Wim v.Duivenbode wil zich voor „Swift" niet over de kop werken GEORGE GEURTSEN DE ZIJL/LGB OPTIMISTISCH Belangrijke handbalontmoeting in Noordwijkerhout HASIN A 4 Van onze sportredactie LEIDEN „Ik heb tegen mezelf gezegd: tot hier en niet verder en tegen Swift: het is een kwestie van barsten of breken. Zoals het de laatste maanden ging kan het gewoon niet langer. Ik heb weinig zin om me voor Swift over de kop te werken. Toen ik ging klagen zeiden ze: maar het gaat toch best zo. Misschien met hen wel, maar met mij niet. Verandert op korte termijn de situatie niet, dan ben ik weg. Het zou jammer zijn als het zover zou moeten komen." Dreigen Met het noemen van Swift, met in het achterhoofd de weten schap, dat Joop Riethoven al geruime tijd geleden opstapte en het feit, dat de wielervereni ging Swift nu niet direct over loopt van de „werkers" moge het duidelijk zijn, dat het ge klaag in dit geval afkomstig is van Wim van Duivenbode: de pijler waar Swift in bestuurlijk en organisatorisch opzicht op steunt De enig overgebleven pijler en hij wankelt nog ook, want wanneer er op korte ter mijn niet aan de basis gemet seld zal worden stort het Swift- bolwerk in elkaar. Het kruitvat is reeds geplaatst: de man die de lucifers beheert heeft zijn ultimatum gesteld. Vertrek „Het is allemaal begonnen met het vertrek van Joop", zegt Van Duivenbode. „Op de ledenverga dering werd besloten uit te zien naar een nieuwe voorzitter, ter wijl ik voorlopig, naast mijn taak als secretaris, als waarne mend voorzitter zou optreden. Er gaan een paar maanden voorbij en wat blijkt nou: nie mand zoekt verder, want men vindt het wel best zo. Inmiddels was ook de penningmeester op gestapt en hoewel ik nu -een vervanger gevonden heb, moest ik me een tijdlang ook daarmee maar zien te redden. Kortom het dagelijks bestuur van Swift, een vereniging met 150 leden, bestond op een bepaald moment uit één man en dat was ik. En dat werd me te gortig. Ik heb nog andere hobbies en boven dien een gezin. Het is inmiddels wel zo, dat mijn vrouw de naam „Swift" niet meer kan horen. Ik ben er haast dag en nacht mee bezig. En dus heb ik gezegd: heren, tot hier en niet verder." De dreigende houding die Van Duivenbode innam, miste zijn uitwerking niet, want op een, in allerlijl uitgeschreven, buitenge wone ledenvergadering versche nen maar üefst vijftig man. Van Duivenbode: „Ik heb de deur op een kier gehouden, want begrijp me goed: ik wil niet weg; ik wil het gewoon anders hebben. Me niet voor 200% inzetten, maar terug naar de normale 100%. Ik had een heel schema opgesteld hoe ik het in de toekomst wil hebben. Een dagelijks bestuur van drie man die de gang van zaken controleert en daaronder verschillende commissies. Ge woon dus het systeem van een normaal functionerende vereni ging. Welnu, op die vergadering is een commissie van goede diensten benoemd die dit plan zal uitwerken. Ik ben benieuwd wat er uit komt, maar in ieder geval heb ik bereikt, dat ze wak ker zijn geworden. En dat is al heel wat", grinnikt hij verge noegd. Terugkeer Behalve het ruw verstoren van de droomtoestand waarin Swift verkeerde heeft Wim van Dui venbode, onbewust, de weg vrij gemaakt voor de zoveelste te rugkeer van wie anders dan Joop Riethoven. Op de buiten gewone ledenvergadering, pra tend over het voorzitterschap, polsten enkele leden de, als ge woon lid, aanwezige ex-praeses die eerder verklaarde nooit meer in het bestuur van Swift terug te zullen keren, maar ook ditmaal niet onbereidwillig te genover de avances bleek te staan. Wim van Duivenbode zou het beslist op prijs stellen, wan neer de breedsprakerige oud voorman weer op zijn vertrouw de stoel zou plaatsnemen. „Ik heb het vermoeden", zegt hij, „dat een groot deel van de leden dat ook wel wil, maar ik ver wacht toch nog wel enig tegen spel van de oppositie. Ik weet niet in welke mate: dat moet er op de ledenvergadering van 10 oktober uitkomen. Persoonlijk zie ik het wel zitten. Ik heb altijd uitstekend met Joop sa mengewerkt." Pratend over eventuele oplos singen om uit de bestuursmalai- se te komen en de kans op het welslagen groot achtend, doet het enthousiasme van Wim van Duivenbode merkbaar weer stij gen. „Het grootste nadeel van al die drukke, papieren toestanden is, dat ik nauwelijks nog tijd heb de verrichtingen van de jeugd te volgen. De ploeg bij voorbeeld die Swift vertegen woordigde op het nationaal Riethoven vermoedelijk terug <^3 Wim van Duivenbode: „Tot hier en niet verder" clubkampioenschap moest ik sa- seizoen zien fietsen, of ik moest brek aan kader kan daar wel menstellen uit gegevens die ik per ongeluk als jurylid aanwe- eens mooi niets van terecht ko- her en der verzameld had, want zig zijn. Swift heeft een uitste- men: weer een reden om zo snel ik heb geen van de jongens dit kende jeugd, maar door het ge- mogelijk een oplossing te ci-eer- en. Als wij deze jongens goed kunnen opvangen en begeleiden vandaar die commissie gaat Swift een periode van enorme bloei tegemoet. Voor mij al een reden om er zonder meer mee door te gaan", stelt hij. De sfeer en de spanning van het wielrennen en zijn 17-jarige lid maatschap van Swift zijn nog andere factoren. „Zelfs al zou ik opstappen, dan nog zou ik het wielrennen nooit in de steek la ten. Ik denk, dat ik er gewoon niet buiten kan", erkent hij eer lijk. Manus van alles Wim van Duivenbode behalve „manus van alles" bij Swift ook nog voorzitter van de jeugdcom missie Zuid-Holland van de KN- WU, officieel jurylid, grensrech ter van Lugdunum, scheidsrech ter, doelman en supervisor van Swift-zaalvoetbal blijft de wielrennerij en zijn club onget wijfeld trouw. „Dan moeten al die veranderingen wel doorgezet worden", werpt hij nog tegen, maar alleen de komst van een voorzitter lijkt al genoeg om hem te doen besluiten toch maar te blijven, want de rest kan hij zelf wel af. Hij lacht alleen maar; geeft niet eens ant woord. AD VAN KAAM Van onze polomedewerker LEIDEN Zaterdag start de Zijl/LGB tegen PSV in De Does. Hennj' Hensing is optimistisch over deze wedstrijd: „Ik dacht wel dat we dit openingsduel kunnen winnen. We moeten PSV echter niet onder schatten want de debutant in de hoofdklasse kan soms aardig voor de dag komen." LZ'86 zal het nieuwe seizoen worden begeleid door Wim van Zijl, die Henk Versluis opvolgt LZ'86 heeft in het voorseizoen nogal afwisselende resultaten behaald. Naast knappe presta ties kwamen er ook slechte re sultaten naar voren. Wim van Zijl hierover: „Vooral op toer nooien kregen we na enkele bij zonder goede wedstrijden soms een terugslag, maar ik dacht dat we de competitie met vertrou wen tegemoet kunnen zien. De inzet op de trainingen was goed en er zijn jeugdspelers zoals bij voorbeeld Aad van Mil en Jan van Du uren, die goed mee kun nen draaien en zeker een kans zullen krijgen. Ik hoop dat we net als vorig jaar weer goed in de top van de eerste klasse mee kunnen draaien. Als we gelijk matig spelen, moet dat zeker lukken." LZ'86 begint zondag in Amers foort tegen de Amer. Een wed strijd, die voor de Leidenaars wel winst op moet kunnen leve ren. Tweede klasse De teams uit de tweede klasse starten volgende week, en BZPC en Katwijk zijn druk be zig met de voorbereidingen. Bij BZPC is Gijs van de Leeden, vorig seizoen trainer/coach ver trokken naar de Meeuwen. De Bodegraafse waterpoloërs wor den nu getraind door Bas Jan Stam (zelf speler bij ZIAN/Vi- tesse) en als coach 'zal Piet Clui- stra (ex-keeper van BZPC) op treden. Piet Cluistra richt zich duidelijk op de toekomst met zijn ploeg. Verschuivingen Aanstaande weekeinde gaat de waterpolocompetitie voor de hoofd- en eerste klasse weer van start. De teams uit de tweede klasse moeten nog een week wachten voordat ze aan het nieuwe seizoen kunnen begin nen. Bij de verschillende ploe gen hebben er nogal wat ver schuivingen plaatsgevonden wat betreft spelers en hun begelei ders. In de hoofdklasse kreeg AZC versterking van Ton Buunk en Gijs Stroboer en ZIA- N/Vitesse start het nieuwe sei zoen met een Zweedse interna tional in zijn gelederen! Bij VZC-Ritmeester is Gerard van de Kolk gestopt en overgegaan naar ZPB uit Barendrecht. Bij de Zijl/LGB zijn er geen grote veranderingen opgetre den. De waterpoloploeg zal weer worden begeleid door Harry Vriend en Hennie Hensing en start met vrijwel dezelfde selec- tiegroep. Aan Henny Hensing de vraag hoe de ploeg zich heeft voorbereid. Hensing: „De aan loop is optimaal geweest. Er zijn enkele spelers, die door studie of militaire dienst geen gelegen heid hadden om maximaal te trainen en bovendien waren er geblesseerde spelers, maar er is goed gewerkt" De verwachting van Henny voor van de winter is een plaats in de bovenste helft van de hoofd klasse: „Een plaats bij de eerste zes moet zeker weggelegd zijn voor de ZIJL/LGB. We beschik ken nu over een bredere basis dan vorig jaar. De verschillen tussen de spelers is kleiner ge worden. Ons plan is dan ook om tijdens de wedstrijden veel te wisselen. Ik vind het alleen jam mer dat de competitie, in ver band met de Olympische spelen, eind maart al is afgelopen. Voor de gewone spelers, die dan niet uitkomen in de nationale ploeg is er een te grote periode waarin ze niet in actie kunnen komen". Ervaring Finales bandstoten Van onze correspondent OEGSTGEEST - De Konin- klijke Nederlandse Biljart bond organiseert op 24, 25 en 26 oktober de regionale finales bandstoten in café „De Roode Leeuw". De wedstrijden begin nen op 24 oktober om zeven uur en op de overige twee dagen om één uur. De deelne mers zijn: L. Wijnands (Passa ge), A. Mondriaan (De Engel), S. Koster (Taveerne), H. Mooyekind (De Turk), H. Weij- ers (De Turk), C. van Gerven (De Engel), Jac. Stavleu (Luto) en C. Versteeg (De Turk). Cluistra van BZPC: „We hebben nu een goed team. Enkele ge routineerde spelers met daar naast veelbelovende jongeren. Deze jeugdspelers moeten nog ervaring opdoen. Misschien is het resultaat nog niet komende competitie te merken, maar ik dacht zeker dat er op den duur veel mogelijkheden zijn voor de ploeg." Joop Brokke wordt bij Katwijk de opvolger van Hans van de Moolen, die nu trainer/coach is van ZIAN/Vitesse. Joop Brokke is een bekend figuur in de wa- terpolowereld omdat hij al jaren scheidsrechter is in de hoofd klasse en enkele jaren geleden onder meer coach is geweest bij AZC en het Nederlands jeugd- zevental. Voor het geval dat Joop Brokke door zijn taak als arbiter verhinderd is om te coa chen zal zijn functie worden overgenomen door oud-keeper Ton Plezier. Het programma voor deze week is als volgt: AZC/HZC/De Rob ben 19.00 uur in De Dillen, De ZIJL/LGB—PSV 19.15 uur in de Does. Zondag: De Amer—LZ'86 19.00 uur in het sportfondsen- bad te Amersfoort. „AZC hoeft niet te rinkelen met geldbuidels" Van onze sportredactie ALPHEN - „Waanzin. Pure waanzin. Al de geruchten die willen dat er bij AZC zou worden betaald. Al die verhalen die willen dat jongens als Tonnie Buunk en Gijs Stroboer grof geld zouden hebben gevangen bij hun overstap naar Alphen. Grote waanzin. Na tuurlijk. Buunk en Stroboer krijgen hun onkosten vergoed. Elke kilometer die ze rijden voor de vereni ging wordt door die vereniging betaald. Maar is dat soms zo opvallend. Bij HZC/De Robben werden Smits en De Gruyl vorig seizoen toch ook op die manier betaald? En werd er toen soms wat over gezegd? Nou dan." George Geurtsen: „Pure waanzin". Weinig animo voor sportactie in Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP De jeugdsportactie van het Prinses Beatrix- fonds vindt bij de Leiderdorpse sportverenigingen helaas maar weinig weerklank. .Het aantal reacties, dat tot dusver ontvan gen is, is teleurstellend", zo constateert de Leiderdorpse Spor traad in zijn bulletin van september. Op de eerder dit jaar gedane oproep hebben tot dusver slechts drie verenigingen gereageerd, en daarbij toegezegd een bijdrage aan een dergelij ke actie te willen leveren als deze in de toekomst in Leiderdorp wordt georganiseerd. George Geurtsen, nu voor het derde jaar trainer/coach van de Alphense Zwemclub, is blij dat de vraag is gesteld. Is ook blij dat hij nu zelf de gelegenheid krijgt de geruchten de wereld uit te helpen, die zijn ontstaan bij de overkomst van de polo-in ternationals Gijs Stroboer en Tonnie Buunk. Hij verklaart: „In een telefoontje met Keete laar, voorzitter van HZC/De Robben, hoorde ik voor het eerst dat Buunk weg wilde bij De Meeuwen. Tonnie had aan geklopt bij HZC, maar deze. club wilde die overschrijving liever niet aannemen om de competitie in de hoofdklasse niet nog eenzijdiger te maken. Toen ik dat hoorde ben ik zelf naar Buunk toegestapt. Zonder te rinkelen met een of andere geldbuidel heb ik hem gevraagd of hij niets voor AZC voelde. Nou, hij voelde er iets voor." Te duur Geurtsen, onderuitzakkend op zijn praatstoel, vervolgt: „Een prachtig voorbeeld dat er bij ons pertinent niet wordt (over>- betaald, deed zich in diezelfde Prestaties periode voor. Hans Smits, ook een international, liet weten dat hij eveneens wel zin had om bij AZC te komen. Omdat hij er gens hoog in Noord-Holland woont heeft het bestuur gezegd, dat het beter was dat niet te doen. De normale onkostenver goeding van Smits zou een te zware belasting voor de clubkas gaan betekenen." Tegelijkertijd echter, diende zich ook Gijs Stroboer (van HZC) bij de Alphenaars aan. Geurtsen: „Gijs is goed be vriend met Tonnie Buunl. Hij heeft hem gevraagd hoe het hem bij AZC beviel, en Tonnie heeft toen gezegd dat hij het in Alphen best naar zijn zin had. En zonder dat iemand van AZC er zich verder mee heeft be moeid, heeft Stroboer vervol gens overschrijving aange vraagd. Een overschrijving die trouwens wel aanvaardbaar was. Per „retourtje Alphen" scheelt het tussen Smits en Stro boer (die in Hilversum woont) zo'n honderd kilometer...." En ten overvloede nogmaals verduidelijkend: „Denk je dat de andere jongens het ooit zou den nemen als die twee zouden worden betaald? Dat zou de sfeer, voor ons juist zo belang rijk, toch volledig verpesten?" Sfeer en prestaties. Bij AZC, dat vorig seizoen als debutant in de hoogste afdeling een knappe, maar wat vertekende vierde plek bereikte, erg belangrijke zaken. Geurtsen, oud-speler van Neptunus Arnhem en nu werk zaam als directeur van het Sportfondsenbad aldaar: „De goede sfeer prevaleert Zelfs met deze ploeg zullen we in de eerste plaats aan een goede sfeer werken. Dan pas komen de prestaties. Prestaties overi gens, die vanzelfsprekend nauw samenhangen met een goede sfeer. Dat wel." In ieder geval gaan AZC en Geurtsen de nieuwe competitie niet in met het idee dat er een kampioenschap aan het eind van de rit moet uitkomen. „We hadden vorig jaar een goede sub-topploeg. Die, door het te rugvallen van ZIAN na het on geluk van Jan Evert Veer en Pieter Reedijk, wat geflatteerd op een vierde plek is geëindigd. Ik hoop dat we nu nog altijd een goede sub-topploeg zijn." En opeens fel: „Ik wordt zo langzamerhand kotsziek van al die opmerkingen dat AZC dit jaar maar eens eerste of tweede moet gaan worden. We gaan gewoon spelen. En persoonlijk hoop ik dan op een plaats bij de eerste vier. Het kampioen schap zal naar mijn mening door HZC/De Robben en ZIAN worden betwist. AZC en Neptu nus Arnhem beschouw ik als de ploegen die de twee koplopers het beste zullen kunnen volgen." In dat verband zal de competi tieopening overigens het nodige duidelijk kunnen maken. AZC ontvangt zaterdag in het eigen bad „De Dillen" landskampioen HZC en moet de week erop naar de nummers twee van vo rig jaar, Neptunus Arnhem. Geurtsen: „Als je verliest is het geen schande. Als je wint kan je stellen dat er dit jaar goede perspectieven zijn op een echt hoge notering. Meer niet." Sterker Geurtsen, doorbordurend over de kracht van zijn team: „Vorig jaar werd er al duidelijk met AZC rekening gehouden; nu misschien dat we sterker zijn geworden. Ik weet dat nog niet. Potentieel zijn we er inderdaad op vooruit gegaan, maar dat houdt nog niet in dat je beter gaat spelen. Technisch en tac tisch moet het team gewoon kloppen. En ook de eenheid is natuurlijk erg belangrijk." Overigens is het inpassen van de twee nieuwelingen Stroboer en Buunk in het team van Alp henaars vooralsnog uitstekend verlopen. Geurtsen: „De jongens hebben zich voortreffelijk aan gepast. Zowel de twee nieuwko mers, als de oude kern, voor wie de komst van Stroboer en Buunk natuurlijk ook verande ringen met zich mee bracht Nee, als we dit seizoen tot pres taties komen, dan doen we dat met elf man. Niet alleen met de jongens die hele wedstrijden in het water liggen, maar ook met de spelers die maar een partje per duel spelen...." En dan, nog eenmaal reëel vooruitblikkend: „Ach, prognoses zijn alle maal zo betrekkelijk. Ie dere competitie is altijd weer anders. Neem nu AZC. Het ene jaar degra deert de club uit de hoofdklasse. Twee jaar later komen dezelfde jon gens tot een vierde plaats in diezelfde hoofdldasse. Mag je, als je zoiets weet, nog wel prognoses ma ken?" GERT-JAN ONVLEE Van onze handbalmedewerker Voorhout Zondag worden de kaarten geschud in de handbalcompeitie. Bax/- Foreholte gaat in Den Haag op bezoek bij Kwiek Sport. Een team dat het verrassend goed doet met een derde plaats achter Idem/Hellas. Zondag zul len de Voorhoutse dames weten of zij ook in Kwiek Sport een serieuze con current moeten zien. In ieder geval kunnen zij er van verzekerd zijn dat de wedstrijd doorgaat. In de regionale tweede klas gaat de meeste belang stelling deze week naar dé wedstrijd Northa-Velo. De Noordwijkerhoutsen hebben, evenals de Wate- ringese dames, nog geen punt verloren. Op de Boekhorst zal dus voorlopig worden uitgemaakt wie gedurende de zaalcompetitie als belangrijkste titelkandiate in de dossiers van de competitieleider zal worden opgeborgen. In Hoogmade zal MMO haar meerdere moeten erkennen in het Rotterdamse Actief. De Rotter- damsen zijn titelkandiaat nummer één en dus zullen de Hoogmadesen met een puntje best tevre den zijn. Dat geit niet voor Jong Ade, die de nederlaag tegen HVS probeert recht te zetten tegen West- landia. De Oud Adesen zijn nog steeds potentieel kandidaat voor een eventuele titel, zoals dat in die afdeling met 4 teams het geval is. Een spannend duel ligt dus in de lijn der verwachtingen. De heren van San/Satrunus gaan bij H. E. C. proberen het succes van vorige week te herhalen. De jonge formatie van Herman Hoops is al aardig een eenheid en het is de vraag of dat bij H. E. C.-ook een nieuwe door fusie tot stand komen vereniging- eveneens het geval is. De heren van Northa ontvangen thuis de ploeg van Wings. De Hagenaars zijn een van de betere teams in hun afdeling en dat kan van de Noordwijkerhouters niet worden gezegd. We verwachten dan ook een Haagse overwinning. In de afdeling moeten de dames van NIO thuis kunnen winnen van Odis. De heren van HW komen met beide punten terug uit Kwintsheul terwijl die van Warmunda deze moeten kunnen thuishouden in het duel tegen San/Saturnus 2. Tenslotte gaan de heren van MMO winnen van EDH 2 op hun eigen veld in Hoogmade. Spanning genoeg, vooral in de regionale klasse waar de situatie zich steeds duidelijker begint af te tekenen. Programma dames: Landel. Ie kl.: 13.00 uur Kwiek Sport Bax/Foreholte; reg. 2e kl. A: 12.00 uur MMO Actief;Reg 2e kl. B: 13.00 uur Northa Velo; Reg. 2e kl. C: 14.00 uur Jong Ade Westlandia; Afd. Ie kl: 13.00 uur NIO 1 - Odis Heren: Reg. 2e kl. A: 14.00 uur Northa - Wings; Reg. 2e kl B: 14.00 uur H. E. C. San/Saturnus; Reg 2e kl. C: 14.00 uur Snelwiek MSV; Afd. 2er kl: 15.10 uur v.d. Voort/Q 3 HW 1; 10.00 uur Warmunda 1 San/Santurn us 2; Afd 3e kl A 13.30 uur MMO f EDH 2.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4