deTijd HP Zuinige injectie Britse industrie voor 100.000 arbeidsplaatsen 2 *8 Brandt vermeed spion Guillaume aan te kijken Gedelegeerden voor onderwijs werden van „inspecteur" tot „opbouwwerker" G.P.V. geraakt door „Vredeskrant" IflSBBERS Na de dood van het CDA: wat dan? DICK HOLTHAUS: Fraaie collectie met 9Russisch9 accent DUISENBERG: SOLIDARITEIT HARD NODIG „Franciscaan van Bourges" overleden KORTE METTEN 75 DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1975»LEIDSE COURANT'PAGCS'A 7 (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN De socialistische regering van Groot-Brittannië, die sterk onder druk gezet wordt door de vakbonden in verband met de toenemende werkloosheid, heeft maatrege len afgekondigd om werkgele genheid te creëren voor onge veer 100.000 arbeidskrachten. De Britse ministers trachten dit doel te bereiken op een zo zuinig mogelijke manier. Zij voorzien een uitgave van 175 miljoen pond (ruim 950 min gulden) in de komende 18 maanden, maar dat is slechts een twintigste van wat de re cente Franse reflatie-maatrege- len kosten en een honderdste van wat Amerika uitgeeft om de inflatie te bestrijden. Groot-Brittannië's minister van financiën, Dennis Healey, zegt dat in zijn land geen algemene reflatie (een geldinjectie die tot inflatie, prijsstijgingen leidt) mogelijk is. Een dergelijke maatregelzou onvermijdelijk ge volgd worden door een enorme verhoging van de importwat zou kunnen leiden tot de totale ineenstorting van de economie, met naverloop van tijd 2 tot 3 miljoen werklozen. De regering-Wilson tracht de- werkloosheid zoveel mogelijk af te remmen. Momenteel zitten al ruim 1 miljoen Britten zonder werk. 150.000 daarvan zijn jon geren, die pas deschool verlaten hebben. Van nu af zal aan werk gevers gedurende 26 weken een Marine-voorlichter verliest functie DEN HAAG (ANP) Het plaatsvervangend hoofd van de marinevoorlichtingsdienst in Den Haag, de eerste luitenant ter zee D. L. R. Lamberts, is van zijn functie ontheven. Re den is volgens een woordvoer der van het ministerie van de fensie, dat Lamberts „in de uit oefening van zijn functie on zorgvuldigheden heeft begaan, met name bij de gang van zaken rond de vlucht van een formatie Neptunes op 17 september (daags na Prinsjesdag) boven Den Haag." Volgens de woordvoerder is de maatregel geen gevolg van het onderzoek, dat minister Vrede- ling heeft gelast naar achter grond en aanleiding van de pro testvlucht tegen de bezuinigin gen bij de marine. Hond doodt 50 konijnen OOTMARSUM (ANP) - Een grote hond heeft in het Twentse Ootmarsum een slachtpartij aangericht onder de konijnen van twee buren van zijn baas. De hond kwam de konijnenhok ken in en beet vijftig konijnen dood of brak ze de nek. De hond had de tralies van de hokken kapotgemaakt. Bij een van de gedupeerden is vorig jaar driemaal achtereen op de zelfde wijze een aantal konijnen door honden gedood. subsidie van 5 pond per week betaald worden voor elke ar beidskracht, die ze in dienst ne men en die sinds de zomer niet meer schoolplichtig is. Het ligt in de bedoeling werkge legenheid te verschaffen aan on geveer 15.000 jongeren. Er wor den ook extra uitgaven gedaan voor de herscholing van sommi ge arbeidskrachten en voc beiders, die willen verhuizen naar plaatsen waar werk te vin den is. De regering-Wilson voor ziet 100 miljoen pond voor in dustriële investeringen, de con structie van fabrieken, die voor lopig nog niet in gebruik geno men zullen worden en nieuwe bouwprojecten om de bouwnij verheid, die de recessie heel hard voelt, er weer bovenop te helpen. De nieuwe maatregelen maken echter lang geen complete red ding mogelijk. De Britten heb ben een harde winter voor de deur, met toenemende werkloos heid en zware industriële pro blemen. Volgende week zullen de vakbonden hun ontevreden heid uiten op het jaarlijkse con gres van de Britse socialistische partij. Zij zijn bijzonder boos omdat de regering geen strenge beperking van de import afge kondigd heeft. Elsevier vindt dat monumenten zorg dringend aan restauratie toe is. Het subsidiebeleid van monumentenzorg is gebaseerd op niet veel meer dan tot op de draad versleten bepalingen uit de jaren '30, waarvan de meeste al niet meer worden toegepast." Ook een vraaggesprek met de nieuwe onderwijs-staatssecreta- ris De Jong. De christelijke school heeft alleen toekomst, als men de uitdaging aanvaardt dat de in de,wet verankerde vrij heid van inrichting er niet voor niets is. En daar wordt te weinig gebruik van gemaakt Verschil van levensrichting zul je ook en met name in het onderwijs moeten vertalen." De moderubriek ziet als gevolg van de economische teruggang de rokzoom zakken. „Wie niet al te zeer uit de toon wil vallen deze winter, zal daarom wel het een en ander moeten aanschaf fen. Vooral een wat langere mantel zal wel van pas komen, want deze kan dan met liefde een wat te korte of al te wijde rok bedekken. De Haagse Post over het terug dringen van de auto: „Het wordt tijd om vast te stellen dat hij die het onbeperkte gebruik van de auto in bescherming neemt, het leven aanvalt Niet alleen de levens op de weg, maar het O) O) leven in de steden die verpaupe ren en verstikken." Een artikel over Suriname con stateert: „Onder onze schutse regeert nu in Paramaribo een minderheidsdictatuur. Maar nie mand in Nederland die er wak ker van ligt Suriname kan ons niks schelen." Een groot vraaggesprek tenslot te met Rutger Hauer: „AIS ik naar het jaar van de Kreeft kijk, denk ik: jammer, het is mislukt zonde van de energie, maar niks aan te doen." In Vrij Nederland onthullingen uit een geheim rapport van de BB over DSM". Uit een nauw keurige beschouwing blijkt dat gezien de geringe omvang van het ter beschikking staande po tentieel voor de bestrijding van rampen, de hulpverlening zeer moeilijk van de grond zal ko men en mogelijk reeds direkt stagneert" Voorts een groot interview met de kindertekenaar Dick Bruna: „De beer op een race-auto heeft tot een proces geleid. We heb ben gewonnen. Ze boden een massa geld. Ik zei: „Ik wil geen cent ik wil mijn beer niet op een ding dat in mekaar kan worden gereden. Ook niet op vrouwenondergoed. Ik wil dat het helemaal alleen voor kinde ren blijft" Veel kritiek in het blad op de benoeming van de nieuwe bur gemeester van Den Haag. „Zel den heeft een partij zich zo in het stof gewenteld om haar zin te krijgen als de KVP heeft gedaan. Aan de voordracht van Schols is wekenlang gedram vooraf gegaan. De KVP heeft letterlijk alles opgeofferd: Het CDA dat opnieuw onderge schikt gemaakt werd aan de KVP, Den Haag dat een be stuurder gaat krijgen van de grijze middelmaat terwijl een geschiktere kandidaat voorhan den was. „Principes en fatsoen." Het blad heeft een kinderboe kenbijlage. De Tijd vraagt zich af wat de KVP gaat doen na de dood van het CDA. In de kringen van het partijbestuur is al geopperd dat er nu maar snel een blauwdruk op tafel moet komen om de KVP alsnog voor te bereiden op zelfstandige deelname aan de volgende Kamerverkiezingen. Ook een groot verhaal over de Friese mevrouw Sybrandy die mensen „bij wie dat op zijn plaata is" helpt bij euthanasie. „De mensen zijn vaak wanho pig. Er is wel eens iemand bij ons aan de deur gekomen met een briefje van 1.000 in zijn hand. Als ik zie dat het een ernstige zaak is, waarbij eutha nasie op haar plaats is, zeg ik zonder omwegen welk slaap middel en welke dosis ze moe ten nemen om er een eind aan te maken. De mensen die echt dood willen, kun je toch niet tegenhouden." Het blad heeft een groot inter view met de protestantse theo loog uit West Indië Philip Pot ter. „Ik geloof persoonlijk dat de ontwikkeling van de oecume nische betrekkingen op plaatse lijk vlak een diepe invloed zal hebben op de oecumenische be weging, op de Wereldraad van Kerken en ook op de katholieke kerk als geheel." Hervormd Nederland vraagt zich naar aanleiding van de pro testvlucht van de Neptunes af: „Wanneer al bij zulke geringe besnoeiingen van het defensie budget zulke emoties losbarsten, moet men zich afvragen wat ons te wachten staat, wanneer ooit nog eens echt fundamentele ver anderingen zouden moeten wor den doorgevoerd." Ook een vraaggesprek met prof. Hans van den Doel. „Waar schijnlijk wordt binnen het ka binet het begrip materiële wel stand verschillend gewaardeerd, waardoor het kabinet niet in staat is met een visie te komen om de werkloosheid te bestrij den." En: „Het proces van voortdu rende loonstijging met daaraan gekoppeld de voortdurende stij ging van behoeften maakt nie mand gelukkig en maakt effec tieve bestrijding van de werk loosheid onmogelijk". Het blad noemt de nieuwe kath olieke Willebrordvertaling van de bijbel „een flinke stap voor uit". Tenslotte een artikel dat conclu deert dat op de basisschool de basis voor de vrede kan worden gelegd. „Het kind wordt via de moderne communicatiemedia overspoeld met feiten, die het op eigen gelegenheid niet kan ordenen. Onzekerheid en angst ontstaan bij de kinderen, vooral door het feit dat een goede lei ding bij deze ordening via gezin of school ontbreekt Daardoor ontstaan ook onjuiste beelden over het wereldgebeuren waar onder de oorlog, die later moei lijk meer te corrigeren zijn. (van onze mode-re dactrice) AMSTERDAM - De couturiers zijn dit seizoen allemaal even geïnspireerd. Dat geldt zeer zeker ook voor Dick Holthaus, die een van de moois te collecties heeft, die ik ooit van hem heb gezien. Het is, mag men wel zeggen, een collectie met een licht Russisch accent. Dat zit in de blouses, die vrij lang zijn met een ceintuur in de taille, enigszins poffende hemdmouwen en soms, niet altijd, een zijsluiting, in de jas jes met boordjes in plaats van kragen, in de knickerbockers, die een kozakken- broek willen suggere ren, in de omslagdoe ken De rokken zijn flink lang, de bijbehorende mantel wil best een decimeter of meer korter wezen. De mantels, van ver schillende proporties, zijn echte blikvan gers; soms zijns ze gebreid van bouclé, soms gehaakt van ge vlamde wol, soms machinaal gebreid van tweed wol. Ook de cape speelt een rol. Soms heeft de mantel een bijpas sende sjaal of om slagdoek, soms wordt de doek die bij de rok hoort, over de mantel gedragen. Is bij de dagkleding haast altijd sprake van rok en blouse of/en jasje (het mag een sluike wikkelrok wezen ofwel een klo- krok) bij de avond kleding verschijnt de japon aan één stuk. Meestal is deze licht getailleerd kokervor- mig met lange smalle mouwen en een om slagdoek met laiAe- motief, schuin over een schouder gedra peerd. Het volstrekte hoogtepunt vormden een paar japonnen, waarop jasjes wer den gedragen van een b rocaatstof, waarbij gouden bla dertakken afstaken tegen een onder grond van transpa rant chiffon in een magnifiek bosachtig Links een tweedelig jersey-ensemble in zwart/wit met symmetrische dessin in tere, ver- knoopsluiting, midden een groene tweedelige jurk met omslagdoek, vloeiende tinten. rechts een grijze jersey tuniek met omslagdoek. UTRECHT (ANP) - Solidariteit is het voor naamste kenmerk van de rijksbegroting voor volgend jaar, zo meent de minister van financiën Duisenberg, die gisteravond op een PvdA-bijeenkomst betoogde dat het kabinet-Den Uyl een maximale poging heeft gedaan om de sterken een zwaarder offer te laten brengen ten gunste van de zwakke ren in onze samenleving. Als zodanig is volgens minister Duisenberg inderdaad sprake van de eerste socialistische begro ting van het kabinet. "We zullen die solidariteit hard nodig heb ben", zei de minister. Hij zei bijzonder be nieuwd te zijn naar de aangekondigde be groting van de WD, de derde die hij als minister zal meemaken. Hij hoopte dat het de eerste wordt die concreet is uitgewerkt, want de heer Duisenberg wil wel eens weten hoe de WD kans ziet twee miljard te bezuinigen en toch lastenverlichtingen in het vooruitzicht stelt. Tot nu toe heeft de WD nog niets geconcretiseerd. Bekend is alleen, dat de WD de post van defensie wil verho gen. Minister Duisenberg gaf voorts te kennen dat de komende jaren belangrijk grotere begrotingstekorten zullen moeten worden geaccepteerd teneinde de beleidsvoorne mens van het kabinet te kunnen verwezenlij ken. Uitvoering in een langzamer tempo van die voornemens acht hij niet mogelijk. (Van onze correspondent) BONN Ex-bondskanselier Willy Brandt heeft zijn voorma lige persoonlijke secretaris Günther Guillaume niet de ge ringste blik waardig gekeurd, toen hij gisteren urenlang als getuige in het proces tegen de Oostduitse spion werd gehoord. In de tegen afluisteren volko men beveiligde kelder van de Düsseldorfse rechtbank had Guillaume van zijn kant niet de moed zijn ogen op te heffen naar de man, wiens val hij be gin vorig jaar veroorzaakte. De nieuwsgierigen, die zich voor zes uur 's morgens al voor de rechtbank hadden verzameld, om een van de weinige plaatsen op de publieke tribune te ver overen, kregen daarom wel de kans om interessante indrukken op te doen. Maar veel kon Brandt, ondanks de lengte van het verhoor, ook niet bijdragen tot de opheldering van de vraag wat Guillaume nu wel precies aan zijn opdrachtgevers in Oost- Berlijn had overgebriefd. Vol gens de ex-kanselier kon dat wat zijn werk in de bondskanse- larij te Bonn betrof niet veel zijn geweest. Hier gingen Guil laume wel vertrouwelijke docu menten inzake de SPD door de handen, maar volgens Brandt was hierbij „alleen maar het een of ander interessant". Geheel anders zag de zaak er echter uit op de talrijke reizen. Guillaume tijdens de rechtzitting. waarop Gauillaume de toenma lige bondskanselier begeleidde. Dit was vooral in 1973 het geval tijdens de zomervakantie van het gezin-Brandt in Noorwegen. Bij deze gelegenheden werden alle telegrammen aan de kanse lier met geheime inhoud door Guillaume behandeld. Het zwar te koffertje waarin deze werden opgeborgen, werd zelfs door Guillaume gedragen. Pas op aandrang van de geheime dienst in de kanselarij had Guillaume het twee weken na terugkeer in Bonn ingeleverd. Hielprik levert 7 pku-baby's op UTRECHT (ANP) - Sinds het begin van het landelijk onder zoek naar phenylketonutie (pku) bij pasgeboren baby's, op 1 september 1974, is deze stof wisselingsziekte bij zeven kin deren ontdekt. Als dat niet was gebeurd, zouden deze kinderen zwakzinnig zijn geworden. Nu kan hersenbeschadiging nog worden voorkomen door een streng dieet. In totaal zijn in de periode sep tember 1974 tot en met juni 1975 bijna 150.000 baby's vlak na hun geboorte onderzocht: via analy se van een druppeltje bloed dat door een prik in de hiel wordt afgenomen. Voordat het lande lijke onderzoek, (die uit de AWBZ wordt betaald) van start ging, werd aangenomen dat PKU bij één op de 20.000 kinde ren voorkomt Anti-abortus artsen schrijven koningin UTRECHT (ANP) Bestuursle den van de „Europese artsenac tie" in Duitsland en Zwitserland (onderdeel van de wereldfedera tie van artsen voor eerbiediging van het menselijk leven) hebben in een brief aan koningin Julia na en de Nederlandse regering gevraagd om sluiting van de Nederlandse „abortusfabrie- ken". Ze stellen, dat dagelijks in veer tien Nederlandse klinieken on geveer 500 ongeboren kinderen worden „geliquideerd". Het Gereformeerd Politiek Verbond voelt zich rechtstreeks aangevallen door de Vredeskrant. In deze krant vraagt de bekende Groningse polemoloog, prof. mr. B V. A. Röling zich af wat het aandringen van christelijke partijen in de Bondsre publiek en in ons land op méér bewapening, te maken heeft met christelijkheid. Röling noemt de wapenpolitiek „de waanzin van de eeuw, die uit de alreeds bestaande overbewapening duidelijk blijkt". Vol gens hem gaat het hierbij niet om christelijke of socialistische politiek, maar om redelijkheid of onredelijkheid. De bewape ningswedloop typeert hij als „krankzinnig". „Stap voor stap gaan we in de richting van de mucleaire catastrofe". In een verklaring zegt het GPV dat een hoog gekwalificeerde defensie dringend noodzakelijk is. Volgens deze partij zwijgt het Interkerkelijk Vredesberaad, dat de krant uitgeeft ter gelegenheid van de Vredesweek die tot 29 september wordt gehouden, over het feit dat de bewapening van het Warschau- pakt die van de Navo duidelijk overtreft. Ook wijst het GPV erop dat de onderhandelingen over wapenbe perking met het Sowjetblok tot dusver vruchteloos zijn geweest en dat in Oost-Europa een totalitair bewind wordt uitgeoefend, waar de kerk slechts wordt geduld inzoverre ze met de partij meepraat. „Om de vrijheid van godsdienst, van evangeliepredi king en van informatie te beschermen tegen een tot de tanden gewapende atheïstische macht, daarvoor dient onze bewape ning", aldus de verklaring van het G.P.V. De bisschoppelijke gedele geerden voor het katholiek onderwijs zijn steeds meer van „inspecteurs pastoraal" tot opbouwwerkers geworden. Dit constateert het college van de gedelegeerden in zijn jaarverslag 1974, dat deze week is verschenen in het sep tembernummer van „Het Schoolbestuur". „Geen van de bisschoppelijke gedelegeerden" zo schrijven zij „legt in zijn werk de eerste nadruk op het formeel naleven van bisschoppelijke regelingen (die overigens maar gering in aantal zijn). Allen willen proberen de belangheb benden in het katholiek onder wijs zoveel mogelijk met el kaar in gesprek te brengen, allereerst tot heil van de leer lingen en steeds vanuit de overtuiging, dat het christelijk geloven ook voor jonge men sen van vandaag een bron van gelukkig mens-zijn kan wor den". Zij stellen dat ze in de praktijk vaak moeten schipperen tus sen twee uitersten: degenen die willen dat alles gebeurt door de bisschop en zijn direk- te vertegenwoordigers en de genen die zo goed als niets meer verwachten van het pas torale ambt. Als winstpunt ziet het college de groeiende be reidheid van velen om te delen in de gezamenlijke verantr woordelijkheid voor de ont wikkeling van het geloven van de schooljeugd. Over hun werkzaamheden schrijven de elf gedelegeerden dat zij veel tijd hebben be steed aan de aanstelling, fi nanciële regeling en vorming van districtskatecheten, die een steeds vastere en grotere plaats krijgen in het onder wijsveld. Een groeiende taak is ook de begeleiding van katechetische werkgroepen en het geven van cursussen voor katecheten. Bij het bezoeken van scholen kwa men vaak de vermindering van het aantal katechese-uren aan de orde, de verhouding katechese-maatschappijleer, het schoolpastoraat en de ka tholiciteit. Uit een onderzoek', is gebleken dat het aantal ka techese-uren vooral in het ma vo en het lager technisch on derwijs veel te wensen over laat Aangedrongen is om in de vacatures te voorzien. Ook werden talrijke bijeen komsten gehouden over de ge volgen van de samenwerking tussen katholieke en niet-kath- olieke scholen, het toenemend aantal niet-katholieke leerlin gen op katholieke scholen en het feit dat de leraren niet altijd katholiek meer zijn of verschillende geloofsopvattin gen huldigen. Binnen de Nederlandse Kath olieke Schoolraad zouden de bisschoppelijke gedelegeerden liever niet meer een instantie zijn met speciale bevoegdhe den, maar een partner van de andere participanten: ouders, besturen en docenten: „Zoals alle partners een eigen in breng hebben, zo zouden ook de bisschoppen dat vanuit hun eigen verantwoordelijkheid moeten hebben in alle belang rijke zaken, het katholiek on derwijs betreffende, in een reële democratische besluit vorming", aldus het jaarver- „De Franciscaan van Bo ur ges", een 71-jarige voormalige onderofficier van de Duitse Wehrmacht die tientallen Franse verzetslieden redde is deze week in een ziekenhuis 'te Metz, als gevolg van bij een brand opgelopen verwondin gen overleden. De „Franciscaan van Bour- ges", wiens burgerlijke naam Aloysius Joseph Stanke was, had in heel Frankrijk grote bekendheid verworven mede als gevolg van een aan hem gewijde film wegens zijn uiter mate menselijk gedrag als lid van de Wehrmacht tijdens de oorlog. Hij was ruim een jaar lang onderofficier ziekenverpleger in de gevangenis van Bourges in Midden-Frankrijk waar hij aan honderden gevangen ver zetslieden troost bracht en tientallen van hen voor het vuurpeloton of deportatie naar concentratiekampen wist te redden. Broeder Stanke werd in 1904 geboren in Dantzig, bracht zijn jeugd door in de toenmali ge Poolse corridor en werd in 1939 bij de annexatie van dit deel van Polen „Reichsdeut- scher". Als lid van de religieu ze congregatie van „Francis- kaner Bruder vom heiligen Kreuz", werd hij ingelijfd in de Duitse Wehrmacht waar hij na in 1940 in Parijs een cursus gevolgd te hebben onderoffi cier-verpleger werd. Hij stelde meerdere malen zijn leven op het spel door bood schappen van gevangen ver zetslieden naar hun famiilie over te brengen. Alvorens hij in 1943 naar de gevangenis van Dyon werd overgebracht, had tój in Bourges tientallen verzetslieden het leven gered door te verklaren dat zij aan zeer besmettelijke ziekten le den. De over hem gemaakte film werd ruim een jaar geleden ook voor de televisie vertoond, waarna de „Franciscaan van Bourges" persoonlijk aan een debat daarover deelnam, het geen hem een zeer grote toe vloed van eerbetuigingen en correspondentie bezorgde. De generale synode van de gereformeerde kerken heeft ds. C. Mak (47), predikant te Hengelo, gekozen tot preses. Hij volgt dr. A. Knjyswi jk op. In mei werd aanvankelijk ds. dr. H. B. Weyland uit Arnhem gekozen. Deze aanvaardde de functie echter niet, omdat hij actuarius van de gereformeer de kerken wordt. Ds. H. van Benthem uit Middelburg werd gekozen tot lid van het mode- ramen, waarvan behalve ds. Mak ook deel uitmaken ds. B. Rietveld uit Den Haag en ds. G. van Halsema uit Schettens (Fr.). Bij gelegenheid van de her denking van de coup van 30 september 1965 in Indonesië hebben de Raad van Kerken Nederland en zijn speciale werkgroep Indonesië een brief overhandigd aan de Indonesi sche ambassadeur in ons land. In deze brief wordt een beroep op president en regering van Indonesië gedaan amnestie af te kondigen voor allen die in aansluiting op de coup van tien jaar geleden in gevange nissen en kampen geraakten en daar zonder gerechtelijke aanklacht nu nog verblijven. „Met klem" heeft de Neder landse bisschoppenconferen tie in Utrecht in een telegram aan generaal Franco verzocht gratie te verlenen aan de Spanjaarden die ter dood zijn veroordeeld. De bisschoppen conferentie schaart zich, al dus het telegram, achter soortgelijke verzoeken van de paus, de Spaanse bisschoppen en vele anderen. Afschriften zijn gestuurd naar de Spaanse bisschoppenconferentie en de ambassadeur van Spanje in Nederland. De in 1922 te Leeuwarden ge boren majoor Gerben Stelstra van het Leger des Heils is benoemd tot secretaris van de Australische raad van kerken voor Nieuw-Zuid Wales. Ma joor Stelstra, die werkzaam is geweest in Nederland, België, West-Duitsland, Groot-Brittan- •nië en Zuid-Afrika, is ook lid van de raad van christenen en joden in Londen. De afgelopen jaren hebben aan het priesterseminarie van Odessa ruim 750 studenten een schriftelijke cursus ge volgd in de orthodoxe theolo gie. Vele van deze studenten zijn intussen al in de zielzorg werkzaam. De schriftelijke cursus in Odessa is opgezet voor studenten, die op de theologische faculteiten vgn Odessa, Leningrad en Zagorsk (bij Moskou) geen plaats kun nen krijgen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 7