Volksuniversiteit Voorhout boos op gemeentebestuur Na tien jaar moet je weer eens opstappen Zaalvoetbaltop Sassenheim HAAI HET BU DIGROSl— Hardere aanpak wangedrag bij UDO ,,De sport wordt voorgetrokken" Ambtenaren Alkemade steken handen uit de mouwen Baalbergen b.v. opent nieuw meubelcentrum GOEDE RAAD iS DUUR PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1975 BURGEMEESTER STOLWIJK NAAR MONSTER Van een onzer verslaggevers Voorhout Burgemeester G. A. Stolwijk gaat weg uit Voorhout. Hij is met ingang van 16 oktober benoemd tot burgemeester van de ge meente Monster, een aanzienlijk grotere gemeen te met een kleine 20.000 inwoners. Zijn benoe ming aldaar betekent een niet geringe verbete ring van zijn financiële positie. Voor hem is dat echter niet de voornaamste reden om de Voor- houtse gemeente te verlaten. De heer Stolwijk: „Je moet in een bepaalde plaats niet langer blijven dan een jaar of tien, anders worden teveel werkzaamheden een sleur. Daarom vind ik het niet bezwaarlijk om weer eens op te stappen". Voordat hij tot burgemeester van Voorhout werd benoemd, in 1966, heeft de heer Stolwijk achttien jaar als gemeentese cretaris gewerkt in Sassenheim. Hij is geboren in Zwammer- dam, alwaar hij in gestadig tempo de basisschool „doorliep". Daarna heeft hij zes jaar in meer „geestelijke" sferen doorgebracht op het seminarie „Hageveld". Korte tijd later heeft hij een baan aangenomen als volontair op de gemeente administratie in Reeuwijk. Tijdens de mobilisatie werkte de thans 57-jarige burgervader op een distributiekantoor in Reeuwijk. In 1942 verhuisde hij naar Voorschoten om zich daar in te werken in de functie van chef financiën. In 1946 trouwde hij met mevrouw H. A. Hoeleman uit Voorschoten, met wie hij dit jaar precies 29 jaar samen leeft Als burgemeester is de heer Stolwijk bekend om zijn opmer kingsgave. Als een bepaald onderwerp behandeld wordt waakt hij ervoor dat geen zijpaden worden ingeslagen. Hij is tevens een man die tijdens gemeenteraadsvergaderingen veel samenvattingen geeft van de besproken stof. Directe kontakten met de ruim zesduizend zielen tellende bevolking van Voorhout, heeft hij eigenlijk niet. De „warm- menselijke" contacten worden vrijwel geheel onderhouden door zijn vrouw, die minstens zo bekend is als haar man. Zij is vooral werkzaam in het sociale vlak en is in verband daarmee veel te zien in onder meer het bejaardenhuis in Voorhout. De bejaarden zien haar graag komen. Dat blijkt wel uit een van de reacties van de bejaarden, toen zij vernamen dat mevrouw Stolwijk zou gaan verhuizen naar Monster: Wat horen we nou? Gaat u weg? Nou, dan gaan wij hier ook maar weg..." Zowel burgervader als burgermoeder vinden het moeilijk om afscheid te nemen van Voorhout en de bevolking. De heer Stolwijk: „We hebben binding met Voorhout. Hoe sterk die binding is, voel je pas als je een tijdje weg bent De mensen in Voorhout zijn rustig. Je vindt er geen polarisatie. Katholie ken en protestanten, de belangrijkste groepen in Voorhout leven er rustig samen. Het dorp zelf is erg rustig met een rijk verenigingsleven, dat verenigingsleven is kenmerkend voor Voorhout" Ook in politiek opzicht is het rustig. Weliswaar wordt fel gedebatteerd zoals in elke gemeenteraad, maar aan het einde van de vergadering scheidt men als goede vrienden. De burgemeester lijkt op het eerste gezicht niet al teveel moeilijkheden achter te laten. Vervelend vindt hij wel dat Voorhout aangewezen is als bouwlokatie. In het ontwerp wordt Voorhout aangewezen als een dorp dat uitgebreid moet worden, zoiets in de geest van Zoetermeer, met zijn „aantrek kelijke" en „sierlijke" flats. Dit ontwerp zal in de raadsvergadering van 9 oktober worden behandeld. De familie Stolwijk, pa, moe en vier kinderen zullen de eventuele realisering van het ontwerp niet ai*. hoeven te wachten. Henk v.d. Post Burgemeester Stolwijk met echtgenote Van onze correspondent OEGSTGEEST - "UDO heeft een wisselvallig seizoen achter de rug", constateerde voorzitter C. v.d. Star gisteren avond tijdens de jaarver gadering in de cantine aan de Voscuyl te Oegst- geest Hierbij doelde hij mede op de drastische verjonging van het be stuur. Van de Star kondigde strengere maatregelen aan tegen wange drag van voetballers. Woorden van dank werden gericht tot alle medewerkers zoals leden van de elftalcommissie, jeugdafdeling, etc. De contributie voor de senioren werd verhoogd met 2,50 per maand tot 10 gulden en die van de junioren van 4,50 en 3,50 naar resp. 6 en 5 gulden per maand. Men deed suggesties om het bedrag van donatie, thans tien gulden eveneens te verho gen. Daarover zullen de dona teurs geraadpleegd wordea De begroting voor 75 over schreed voor het eerst de halve ton. Penningmeester Jac. Stuif zand, die vele jaren uitbundig had boekgehouden blijft be stuurslid, doch wordt als pen ningmeester opgevolgd door mevr. C. v.d. Voort-Riem. Her kozen werden in het UDO-be- stuur C.v.d. Star, Jac. Stuifzand, N. v.d. Voort en N. Lamboor. De elftalcommissie wordt opgehe ven. De samenstelling van de elftallen wordt toevertrouwd aan Jac. Stuifzand die dit kar wei zal gaan klaren in overleg met trainers, leiders en aanvoer ders. De heren Van der Voort en Lubbe stelden zich niet meer beschikbaar. Tekenen wij hier bij aan dat de heer C. Lubbe 37 jaar lang lid van de elftal commissie is geweest Van een onzer verslaggevers VOORHOUT - De huisvesting van de Voorhoutse Volksuni versiteit staat al gedurende maanden op de prioriteitenlijst. Een werkgroep, samengesteld uit leden van de Volksuniversi teit, bibliotheek en peuterspeel zalen, bestuderen momenteel een aanbod van de broeders van de Bisschoppelijk Nijver heidsschool om op hun terrein een zogenaamd Sociaal-Educa tief centrum te bouwen. Het architectenburo De Groot heeft een „praatplan" gemaakt, een plan waarin zoveel mogelijk aan wensen is voldaan die tij dens de gesprekken naar voren zijn gekomen. De kosten zijn van het nieuwe centrum voorlo pig geraamd op 1 miljoen gul den. De werkgroep die streeft naar realisering van de plannen, werkt onder de naam: Huisves tingscommissie Sociaal-Educa tief Centrum. De grond waarop het gebouw is gepland wordt door de broeders gratis afge staan, maar blijft eigendom van de broeders. Wel wordt een zo genaamde beheerscommissie sa mengesteld als het gebouw ge reed is. Geld is er nog steeds niet Deze zaak is in de laatste week in Voorhout bijzonder aktueel geworden, nadat de burgemees ter en wethouders de raad op 18 september hadden voorge steld toestemming te geven een krediet te verlenen van 500.000 gulden voor herindeling van het sportpark. Dat kon bij de werk- door de beugel. De heer Jesse groep, onder voorzitterschap zegt hierover: .Luister eens, alle van de heer D. C. Jesse, niet respect voor de sport, maar de voetbalvereniging wordt al on derhouden door een verkapte subsidie (de lage huur voor het terrein) en de vereniging is self supporting door inkomsten uit de kantine en de entree. Toen wij devraadstukken in handen kregen, hebben we direct alle fracties benaderd en verteld over onze plannen, en over het feit dat daar nog steeds geen j geld voor beschikbaar is ge- I steld." Deze informatie heeft zeer waarschijnlijk erg veel uitwerk ing gehad, want het voorstel van het college van b en w werd voorlopig in de ijskast gezet De burgemeester van Voorhout de heer Stolwijk, zegt hierover: „Veel mensen hebben de indruk gekregen dat als het ene voor stel doorgaat er geen geld over blijft voor een ander plan. Van het plan om op het terrein van de B.N.S. een optrekje neer te zetten van 1.000.000 gulden, heb ik nooit iets gezien en ik heb er ook nooit van gehoord". „We weten dat er een behoefte is aan een ruimte en hebben kort geleden een bod gedaan op een pand, dat werd helaas on der onze handen weggekocht We hebben zelfs inderdaad ge zorgd dat er mogelijkheden ge komen zijn. Onlangs vernamen wij dat de broeders van de B.N.S een gebouwtje laten bou wen dat bestemd is voor de hobby-uitoefening van de broe ders. We hebben dit meegedeeld aan mensen van de Volksuni- Werkgroep voorzitter Jesse wijst op de stapels corres- versii.it en eevraagd of dit mis- pondentie dver de huisvesting van de Volksuniversiteit, schien een mogelijkheid was". Daarop zijn de diverse partijen bij elkaar gaan zitten en hebben een werkgroep gevormd.De heer Jesse: „We hebben in april een gesprek gehad met het col lege en de broeders. Tijdens dit gesprek kwam de aap uit de mouw: niet de gemeente deed iets, maar de broeders van de B.N.S. De broeders boden ons een stuk grond aan. De burge meester zei dat we een werk groep moesten vormen en het college regelmatig op de hoogte moesten houden van de bespre kingen. Dat hebben we gedaan. Alle groepen hebben gebrek aan ruimten. Wat de bibliotheek be treft is aangetoond dat in Voor hout meer boeken worden uitge leend dan in Sassenheim. De broeders hebben meegedeeld dat de leerlingen van de nieuwe K.T.S. naar de nieuwe biblio theek „gestuurd" zullen worden: genoeg lezers dus. De heer Goettsch van het Verenigde Provinciale Bibliothekencen- trum voor Zuid-Holland heeft echter bezwaar gemaakt tegen de plannen een bibliotheek te bouwen op het terrein van de B.N.S. Hij vindt dat het gebouw excentrisch ligt" „Daarop hebben we de Bond van Nederlandse Volksuniversi teiten ingeschakeld, die hebben wat meer contacten hier en daar. Deze hebben C.R.M., de Rijksinspectie der Openbare Bi bliotheken benaderd. Het plan als geheel is goed ontvangen bij C.R.M., daar werd het een plan genoemd waar over te praten EHBO Noordwijkerhout in moeilijkheden Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT Gisteravond ging in de huishoudschool aan de Duindoomstraat de EH- BO-cursus nieuwe stijl van start voor slechts acht deelnemers. De se cretaris, de heer Leen- derts, was zeer teleurge steld over deze geringe belangstelling. Hij vond het een onbegrijpelijke zaak dat niet meer men sen het grote belang in zien van verantwoorde eerste hulp. "Er zijn zoveel mensen die niet weten, wat zij moeten doen bij slagaderlijke bloedingen, vergif tigingen, breuken, brandwonden en verdrinkingsongevallen. Dat is gewoon onvoorstelbaar". Door de geringe deelname is bovendien de EHBO-vereniging in een moeilijke financiële posi tie terecht gekomen. Van onze sportredactie Sassenheim/Lisse Ook Sassenheim heeft nu zijn eigen, echte zaalvoetbalteam. Werd er voorheen uitsluitend vriendschappelijk gevoetbald en slechts meegedaan aan toernooien, nu gaat er een, uitsluitend uit Sassenheimse spelers bestaand team aan de compe titie van de afdeling Leiden deelnemen. De naam van de ook Koninklijk goedgekeurde club is: Landwer JMB. De nieuwe vereniging is eigenlijk voortgekomen uit twee verschil lende clubs, te weten Landwer en Mercurius Boys. Toen er plannen werden gemaakt om mee te doen aan de competitie besloten de clubs samen te gaan. Landwer, voornamelijk bestaande uit spelers van Teylingen en al eens winnaar van de Heineken Bokaal kreeg daardoor een forse injectie van spelers, zodat het huidige team er een is waar rekening mee dient te worden gehouden. Landwer JMB begint uiteraard op de onderste trede van de competitieladder in dit geval klas 3F maar moet in staat worden geacht meteen al een belangrijke rol te kunnen spelen. Het team bestaat uit de volgende spelers: Peet van der Vlugt, Fans van Nobelen, Martin Dofferhoff, Jan van Leeuwen, Rob Boekei, Gerard Hoogervorst (Allen Teylingen), Peter Romson, Wenno Kooy (Ter Leede) en Kees den Hartog (Lisser Boys). Coach is de heer s thuiswedstrijd e THB-hal in Lisse. Veilingen 24 sept Per stuk: Anjers: Tros 13—22; Rood 15—38; Wit 30-38; Le na 17-39; Arthur 14—30; Keefer 20—34; Charmeur 25—27; Yellow Dusty 1932; Le Reve 24—34; Car naval 25—37; overige 2040; Rozen: Soma, Ilona, Mercedes, Bac cara, La Minuette. 13—36; Yellow belinda, Zorina, Garnette, EstherO- farim, Carol Spec., Annabell, Mo- trea, Roklea, Golden Belinda, Ever- gold, Carol, Marina, Gemengd 5—18; Chrysanten: Spider 55—60; Florance 3646; Alex Betser 27—37; Janet Rowe 3348; Bornholm 3441; Lovi ta 45—56; Regalia 25—33; Breitner 15—36; migolie 2535; overige 20—65; Diversen: Leilie 30—46; Ger- bera 20—36; Nerine 25—43; St Pau- lia 65-80; Cyclaam 130-195; Per dos: Chrysanten. Spider 105—165; tros n.c. 50105; Iris: Prof. Blaauw 100—190; Ideal 90—150; Overige 60—140; Diversen: Aster 40-100 Helianthus 105115; Omithogalum 135—210; Liatris 165-240; Freesia 190-250; Dahlia 90-135; Gladiool 175—240. Katwijk groente 24 september Waspeen p. kist: A I 4.60-6.90; A II 2.60-6.20; B I 2.20-6.60; C I 2.90-3.90; C II 2.40-3.20; breekpee- n/kist: 2.10—7.60; uien/kist: 4.70—9.30; krielaardappelen: 6; An dijvie: 30-39; boerenkool: 28—29; bospeen I: 46—49; bospeen II: 26—77; sla: 35-36; groene kool: 63-64; sel derie: 1636; kervel: 25; knolselde- rie: 53; peterselie: 14—19; krulpeter- selie: 21-23; Prei: 46-59; Bloemko len: 6 I 1.47-1.79; 6 II 401.02; 8 I 1.31-1.64; 8 II 43-67; 10 II 1.09; 12 I 1.17-1.22; 12 II 38. spinazie 59; princessebonen 1.30—1.90; spitskolen 44-75; Aanvoer: 120.000 kg was peen; 4600 bloemkolen; 4600 bosjes peen. ROELOFARENDSVEEN - De ambtenaren van de gemeente Alkemade gaan zelf de hamer, kwast en behangroller ter hand nemen, om voor zich een mooie recreatie- en overblijf ruimte te creëren. Deze recreatie- en overblij- fruimte voor zowel de buiten als binnendienst zal op de zol der van het gemeentehuis, bo ven de afdeling openbare wer ken komen. Door een deel van de werkzaamheden zelf uit te voeren besparen de ambtenaren voor de gemeente 8000,-. Het resterende bedrag van 6700,- voor materialen hoopt men via een krediet van de raad a.s. maandag te krijgen. ADVERTENTIE van het Dirk van den Broek-concern1 1— Van onze correspondent NOORDWIJK/KATWIJK - Baalbergen b.v. heeft vanmiddag zijn spiksplinternieuwe meubelcentrum aan de Ambachtsweg in 't Heen geopend. De officiële handeling werd verricht door drs. Van Royen, de directeur van de inkoopvereniging BECO, waar Baalbergen bij aangesloten is. Enkele attracties heeft Baalbergen ter gelegenheid van de opening van zijn meubelcentrum in petto. Morgen en overmorgen rijdt er een gratis Baalbergenbus voor degenen die een kijkje willen nemen in het centrum. Voor de jeugd is er een tekenwedstrijd met als thema "Hartewens" georganiseerd. Tesselaar 'ijskonijn' Dlck Tesselaar zit nu ruim een Jaar op zijn wethouderastoel. Aan de benarde situatie van het opbouwwerk In de MerenwIJk la er In die periode niets vorarv derd. De ongezouten kritiek die hl] gisteravond kreeg la daarom zeer terecht Want al heeft Lel den het nog zo moeilijk en al heeft er bij de oplossing van de problemen In de MerenwIJk nog zoveel tegen gezeten, dat de toestand daar ook het afgelo pen Jaar heaft gestagneerd, kan niet onvermijdelijk zijn geweest Drie elementen In de gal die In de aula aan het Valkanpad werd gespuwd deden erg overtuigend aan. Op de eerste plaats de kritiek dat Tesselaar nalaat om geld voor de MerenwIJk vrij te maken door het mes te zetten In de subsidiëring van minder urgente projecten. Al een |aar geleden heeft hij verklaard een herbezinning op de subsidie- verdeling In Lelden noodzakelijk te achten. Van aanzetten daar toe Is tot nu toe nog niets gebleken. Daarnaast de gang van zaken rond het aantrekken van een opbouwwerker voor de Meren wIJk. Al een paar maanden Is de Inmiddels berucht geworden brief die over deze man handelt door Willem Scheer het stadhuis uit en een reactie van CRM blijft uit Tesselaar snapt daar niets van. Een kwa lijke leemte In zijn kennis. HIJ wordt ervoor betaald dat soort dingen wél te snappen en hij heeft een zee van tijd gehad om even aan Den Haag te vragen hoe de vork In de steel zat Tenslotte de weigerachtigheid van zijn afdeling (andere afde lingen op het stadhuis lijden aan dezelfde onwil) om brievan van de MerenwIJk ta beantwoor den. De wethouder heeft mis schien te weinig en onvoldoen de gekwallflceorde ambtenaren, dat deze functionarissen met de binnenkomende brieven kenne lijk niet meer doen dan ze op een stapeltje leggen, houdt na latigheid van Tesselaar zelf In. Zeer terecht dus dat de wijkbe woners hem zonder terughou ding de oren hebben gewassen. Maar dat betekent niet dat we hem nu voortaan moeten be schouwen als een slechte wet houder. Door de bank genomen Ie zijn optreden best overtui gend. Doorfaotend en redelijk recht voor zijn raap. Concrete verbeteringen vergeleken met de toestand ender het vorige college hebben zich ook In zJJn sector nog niet voorgedaan maar hl] houdt de zaak op aan zeer acceptabele manier draaiende. Dat moet even gezegd omdat de wethouder zich gieteravond voor het eerst sinds Lelden hem kent duidelijk aangeslagen toonde. HIJ had een sigaret en een kort verblijf op de gang nodig voordat hij, na de stort vloed van kritiek, een nieuwe confrontatie met de vergadering aan kon. Vervelend was dat zijn optreden koel, zakelijk en kortaf nogal wat onnodige agressie opriep. Wat werd uitgelegd als onverschilligheid was In felta Tesselears gebruikelijke opstel ling om daar waar rottigheid aan de knikker la niet om de zaak heen te draalen. Ata ar fouten zijn gemaakt verliest hij zich niet In verbale afleidings manoeuvres maar beperkt zich In zijn reactie op de verwijten tot 'Ja' en 'nee'. HIJ gedraagt zich dan, om met zijn familie te spreken aio een 'tjskonljn'. Dat had de vergadering niet In de gaten. Dit is het schoolteam van de Christelijke Nationale School uit Lisse, dat gisteren het in het kader van de Lissese najaarsfeesten georganiseerde schoolvoetbaltoer- nooi won. Leerlingen uit de derde tot en met de zesde klas van bijna alle scholen uit het feestende Lisse waren present op het sportpark aan de Spekkelaan. Het winnende team bestaat uit vijfde en zesde-klassertjes van de Christelijk Nationale school. Van links naar rechts zittend: Hugo Floorrijp, Edwin Nieuwenhuis, Dick Lobbe- zoo, Jacky Schmidt, Robert Noya van Delzen en Gerard Nieuwenhuis. Staand van links naar rechts: Gerard van der Zaal, Wim van Rijssel, Marc van Brug, Hans van der Zaal, Hans Luyk en Wim de Wit.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4