IBEJAARDE ZILKENAAR I MAAKT TV-DEBUUT Poelpolder leeft weer op Noordwijkse politie rolt botenbende op Betalingen Kabeltelevisie in de Voorhof? Tegenvaller voor streekmuziekschool Hallo Méér tv en radio voor Katwijkers Milde straf voor timmerman WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Herman §1 Elke morgen tussen ne- 'gen en tien uur. zit ik aan de telefoon. Dan kunt U mij vertellen wat U graag in deze rubriek ss zou willen zien staan. Bel gerust op. Mijn tele- foonnummer is 071- 122244. Vraagt U maar naar toestel 19. Als alles volgens de plannen verloopt zullen volgend jaar september zo'n 11.000 Katwij kers met hun radio en tv zijn aangesloten op de Centrale Antenne Installatie (C.A.I.). Dat betekent meer program ma's en ook een betere ont vangst. De eerste van die 11.000 kreeg gistermiddag offi cieel de „antenneprimeur". Het gratis jaarabonnement, de bos bloemen en de feestelijke toespraakjes gingen naar de bewoners van de Kaninefaten- straat 5 de familie M. de Jong. Loco-burgemeester Bergman kwam gistermiddag persoon lijk bij deze Katwijkse familie op visite om de aansluiting een feit te maken. En dat ging hem erg 'gemakkelijk af want hij hoefde slechts de knop van de tv in te drukken en de Centra le Antenne Installatie (geïn stalleerd op de flat in de Vis serstraat) was in gebruik. Dat betekende wel een primeur, voor de Bollenstreek, want hoewel in talloze Nederlandse gemeenten een dergelijk an tennesysteem op stapel staat, is de realisatie ervan nog maar aan weinig gemeenten een feit In de Leidse Merenwijk werkt men momenteel ook aan een dergelijk ontvangstsysteem evenals in Alphen en Oegst- geest Ik vroeg aan de heer Hofkes, ambtenaar van ge meentebedrijven Katwijk, wat nu precies het voordeel is van een dergelijke aansluiting. Hij zei: „Wat de radio betreft is er een betere ontvangst en kan [lllllllllllllllllllll Loco-burgemeester Bergman „tovert" het testbeeld tevoorschijn. De ingebruikname van de Centrale Anten ne Installatie is een feit. Een Katwijkse primeur voor de familie De Jong. men ook meer zenders goed ontvangen. Die 11.000 Katwij kers kunnen volgend jaar zon der een centje pijn Duitsland en België in de huiskamer krijgen. Het aantal FM zen ders is voorlopig gesteld op acht maar zal worden uitge breid tot 18. En ook op de tv krijgt men een ruimere keuze. Naast Nederland 1 en 2 zal het voortaan ook mogelijk zijn Duitsland en België te ontvan gen". Het heeft jaren geduurd maar eindelijk is het dan zover dat in de Lis- sese Poelpolder de bo men, bloemen en plan ten groeien zoals het hoort. „Het is een lang gevecht geweest", vertel de mij de heer G. Roem van de Plantsoenen dienst Lisse, „maar we zijn nu eindelijk aan de winnende hand. Jaren lang wilde er nauwelijks iets groeien in de Poel polder maar vooral de laatste tijd ontdekken we dat de bodemstruc tuur dusdanig is gewor den dat het groen hier nu net zoveel levenskan sen heeft als elders." „Lange tijd is het een ver schrikking geweest. We heb ben in de afgelopen jaren tal loze klachten moeten behande len van mensen die klaagden over het afsterven van hun planten en bomen. Sommigen hebben voor duizenden geïn vesteerd om de grond in hun tuin gezond te krijgen. Soms lukte dat maar er zijn er ook die grote schade hebben gele den. Daar konden de boom en plantwortels gewoon geen vat op de bodem krijgen." „Dat is wel te verklaren ook. De Poelpolder bestond vroe ger uit een vette kleilaag waar alleen gras op wilde groeien. Om het hier bouwrijp te ma ken heeft men alle sloten moe ten dempen en bijna de gehele Poelpolder onder een dikke laag zand bedolven. Dat is de natuur tegen je in het harnas Het groen in de Poelpolder wil weer groeien nadat de bodem lange tijd zo dood als een pier is geweest. jagen." „Bovendien werd die boven laag nog eens opeen geperst door het zware bouwverkeer zodat op een bepaald moment de eens zo vruchtbare Poelpol der zo dood was als een pier. Dat heeft ons als Plantsoenen dienst enorm veel hoofdbre kens gekost. Om de grond weer leefbaar te maken en het groen weer een kans te geven hebben we er sloten geld te genaan moeten gooien." in sommige gedeelten van de Poelpolder bomen en planten wortel schieten. Mooi voor beeld daarvan is het centrale plantsoen bij de Gerard Dous- traat/Ruishoornlaan. Daar hadden we eerst geen hoge pet van op dat daar snel iets zou gaan groeien. Maar het lijkt wel of er een wonder is ge beurd. Alles groeit en bloeit er lustig op los. Dat bewijst nog eens dat je de natuur gewoon haar gang moet laten gaan. Als je de natuur de tijd geeft komt het vanzelf wel weer in orde." Vandaag in mijn rubriek een pluim dus aan het adres van de Lissese Plantsoenendienst Ik had graag een foto ge plaatst van de heer Roem en zijn medewerkers van de bui tendienst Maar daar wilde hij niets van weten. Hij zij mij: „Wat wij doen is niets bijzon ders, het is gewoon ons werk. We krijgen al schouderklopjes genoeg van Poelpolderbewo- ners. Dit hele groenvoorzie ningsproject was een uitda ging voor ons. We hebben het er, dacht ik zo, redelijk goed vanaf gebracht." IIUI1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIII1IIII1IIII1 Met schilderijen van bruine bonen, split-erwten en rijst j Noordwijk Met de arrestatie van een drietal Hagenaars heeft de Noordwijkse recherche, in sa menwerking met de rechercheafdelingen van Zoeter- meer en Den Haag, een reeks botendiefstallen kun nen oplossen. In mei jl. verdwenen twee zeil boten van een jachtwerf aan de Lageweg in Noordwijk, waar van er een de volgende dag te Den Haag op straat werd aange troffen. De andere boot bleef zoek. Medio augustus jl. sloegen de dieven opnieuw toe en wederom verdwenen er twee zeilboten Nieuw bestuur KVP LEIDSCHENDAM - Bet ver- nieuwde bestuur van de afde ling Leidschendam van de KVP bestaat uit A. J. Paardekooper (voorzitter), L. W. C. Boeten (penningmeester), mevr. A. M. A. Paardekooper-van Koll (se- cr.k C. J. A. Machlels-Volle- bregt, J. J. Meijer, H. P. M. Willebrands en H. C. M. Hall mans. Het secretariaat is geves tigd Prins Johan Willem Friso- laan 275, tel. 27.47.01. Raad Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De raads- vergadering van morgen heeft niet plaats, zoals gewoonlijk, in het gemeentehuis, maar in de kleine zaal van het verenigings gebouw. van de jachtwerf. Een van deze vaartuigen werd enkele dagen later op de Noordwijkse werf ter reparatie aangeboden door een pikeur uit Rotterdam, die de boot ter goeder trouw bleek te hebben gekocht. De verkoper kon worden achterhaald, maar ondanks uitputtend speurwerk van de rechercheurs liep het spoor naar de dieven in de Maasstad dood. Begin september werden er weer twee boten van de Noord wijkse jachtwerf gestolen, waar onder één, die al eerder was ontvreemd en later werd terug gevonden. Deze keer boekten de politiemannen meer succes. Een van de vermiste vaartuigen werd namelijk door de Haagse recherche aangetroffen in de nabijheid van de woning van een 22-jarige huisschilder uit de residentie, die door hen moest worden aangehouden voor de recherche te Zoetermeer, terza ke van een aldaar gepleegde diefstal van een boot De jonge man bekende deze diefstal, maar wat de te Noordwijk ver dwenen zeilboten betrof, was hij zich van geen kwaad bewust De huisschilder werd daarop door de Noordwijkse recher cheurs gearresteerd. Deze slaag den er in zoveel bewijsmateriaal tegen hem te verzamelen, dat de Hagenaar tenslotte bij een uit- voerig verhoor bekende, samen met een 31-jarige sloper en een 23-jarige schilder, eveneens woonachtig in Den Haag, aan alle botendiefstallen debet te zijn. Bij de diefstallen ging men met grote brutaliteit te werk en de daders plachten op één nacht tweemaal een bezoek aan de jachtwerf te brengen. Op een van de strooptochten verloor men de boot. Deze werd later n de berm van de rijksweg on der Oegstgeest teruggevonden. Van de zes gestolen zeilboten zijn er thans vijf terecht Een paar kooplieden uit Rotter dam bleken als helers in deze zaak betrokken. IADVERTENTIE J Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres, ook voor uw betalingen, betaalcheques en spaargiro bij de LEIDSE SPAARBANK LEIDERDORP Wethouder E. Drenth (ruimtelijke ordening) wil in de komende raadsvergadering het al dan niet invoeren van kabeltelevisie aan de orde stellen. Het gaat hem daarbij in de eerste plaats om de aanleg van een kabelnet in De Voorhof. Voor dit terrein'zal de raad voor 1 november a.s. een uitspraak moeten doen omdat het daarna niet meer mogelijk is een kabelnet voor alle woningen verplicht inge voerd te krijgen. De met de kopers in Voorhof -Zuid afgesloten contracten noemen genoemde datum als uiterst tijdstip waarop een en ander besloten moet zijn. Of het net in de Voorhof mogelijkheden moet bieden voor invoering van een regionaal kabeltelevisie-systeem (en zo ja, welk systeem) dan wel dat volstaan kan worden met een centraal antenne-systeem of gemeenschappelijke antenne-inrichting is vooral afhankelijk van de uitslag van de daaraan gekoppelde discussie of heel Leiderdorp bekabeld moet worden voor het ontvangen van Lv.-beelden per kabel. Van onze correspondent F. G. E. van Haersma Buma. Haersma Buma. LEIDERDORP "We betreuren Deze vroeg of geruchten juist de gevolgde handelswijze, en ei- zijn dat in het schoolgebouw van Burgemeester Van der Have deelde in de christelijke mavo aan de Van ziin toelichting mee dat hij via een om- genlijk ben ik wel geneigd om te zeggen dat die ongepast is. Bij Geerstraat, na het vertrek van de het ministerie van onderwijs is mavo naar De Buitenhof, de ana- inmiddels al om opheldering ge- listenschool zal worden geves- vraagd van deze toch wel merk- tigd. "De Streekmuziekschool, waardige zaak". Dit deelt burger der Have namens het college den in het verlaten mavo-ge- mee als antwoord op schriftelij- bouw, zou daarmee buitenspel weg had vernomen van het van het ministerie in het gebouw inder daad de analistenschool te vestigen. "De huidige school aan de Oosterkerkstraat in Leiden valt binnen een saneringsplan odie al jaren onderhandelt over de voor het betreffende gebied. De school Dit deelt burgemeester M. A. van mogelijkheid huisvesting te vin- J**" °",angs dwangbevel gekregen het gebouw te verlaten omdat de sane ring moet doorgaan. Omdat de nieuw- ke vragen van het VVD-raadslid komen te staan", zo meende Van klaar zal zijn, moest er tijdelijke oplos sing voor het huisvestingsprobleem van de analistenschool worden gevonden". Het oog van het ministerie viel daarvoor op het binnenkort te verlaten gebouw aan de Van Geerstraat Het college hoor de daar bij toeval van omdat er vergun ning nodig zal zijn voor de bouw van enige kleiner bijgebouwen op het terrein van de school. B. en w. zijn met hetzelfde ministerie al enige tijd aan het onderhandelen over de vestiging van de streekmuziekschool in het pand. IADVERTENTIE Den Haag /Alphen a-d. Rijn - De Haagse rechtbank heeft eei 24-jarige timmerman uit Alp ben aan de Rijn veroordeeld to een boete van 400 gulden en ze maanden intrekking van hei rijbewijs, wegens overtreding van de verkeersvoorschriften De offieier van Justitie had we gens veroorzaken van dood door schuld, tegen verdachte een maand gevangenisstraf en een Jaar intrekking rijbewijs gevorderd. Op 13 maart van dit jaar reed de timmerman met een door hem bestuurde auto in Boskoop over de Reyerskoop en kwam in botsing met een wielrijder, die met iemand stond te praten. De wielrijder overleed aan zijn ver wondingen. Het bleek, dat de voorruit van de auto nogal vuil was en volgens verdachte, stond het slachtoffer nogal in het don ker. Verondersteld werd, dat ver dachte onder invloed van drank verkeerde. Vanavond maakt de bejaarde Zilkenaar Costiaan Bakker zijn debuut voor de televisie. De 66-jarige zal aan het Nederlandse publiek worden gepresen teerd in het KRO-programma Studio Vrij. De sa menstellers van dit luchtige vrijetijdsprogramma stuurden kortgeleden een filmploeg naar De Zilk om in het gezellige huisje van Costiaan in Breeland de creatieve prestatie van deze bekende Zilkenaar op film vast te leggen. „Het wordt minstens een film van tien minuten", zei Costiaan mij, „ze zijn de hele dag met me bezig geweest Ik leek wel een filmster". De belangstelling voor Cos tiaan Bakker heeft betrekking op zijn schilderijen die hij voor de verandering nu eens niet vervaardigde van de be kende schilderattributen, maar met behulp van bruine bonen, split-erwten, malse tuinboontjes en rijst Schilde rijen dus om op te eten. Een aparte hobby, goed voor min stens tien minuten tv-amuse- ment. „Vier jaar gelden zei ik bij mezelf: „Kom, Costiaan, doe eens wat me je vrije tijd. En dat was niet tegen dovemans oren gezegd. Ik kocht een paar pond bruine bonen en maakte daarmee mijn eerste creatie. Naarmate mijn vakmanschap vorderde stapte ik over op an dere groentes. Want ik merkte al snel dat een schilderij van louter bruine bonen eigenlijk weinig sprekend is. Toen ont dekte ik de split-erwten", al dus de schilder. Zo tuimelde Costiaan Bakker van de ene groente in de ander en hij vond uiteindelijk zijn favoriete „schildervoedsel": rijst. „Dat is enorm fijn wer ken", zei de Zilkenaar mij, „daar kan je je helemaal mee uitleven. Eerst deed ik alles in zwart-wit maar sinds kort breng ik de rijst ook op kleur. Ik heb bijvoorbeeld een mijn werker gemaakt met lantaarn. Prachtig, ik kan niet anders zeggen. De lijst maakte ik van split-erwten, dat doet het erg goed". Sinds Costiaan Bakker de mo gelijkheden van de bruine boon, de split-erwt en de rijst korrel ontdekte heeft zijn vrouw geen kind meer aan hem gehad. Bijna elke dag is het nu raak. In totaal vervaar digde hij zo'n dertig „voedsel- schilderijen". De 66-jarige heeft nu duidelijk de smaak te pakken. „Ik ben een oud talent dat laat is ontdekt", zei hij mij. Dit had ik veel eerder moeten doen. Ik gok er op dat ik nog heel wat jaartjes bezig kan zijn, want ik zit nog boordevol ideeën". Voor Costiaan Bakker zijn de mogelijkheden nog lang niet uitgeput. Ik hoorde dat hij ook al aan het experimenteren is geweest met vogeltjeszaad („om de luchtpartijen op te vullen") en de mini-steentjes uit cactusbakjes. Met dit laat ste materiaal vervaardigde hij een fraai hert met jong. Moge lijkheden te over. Er zijn nog groentes voldoende, alhoewel, zijn materiaal mag natuurlijk niet aan bederf onderhevig zijn. Hij zal het in de hoek moeten blijven zoeken van de peulvruchten, denk ik zo. Een mals schilderij van kroppen verse sla zal 'ie alleen kunnen bewaren in zijn diepvriezer. Maar alle gekheid op een stok je, ik vind dit een erg leuke hobby, die misschien voor veel andere bejaarden aanleiding is om ook eens creatief aan de slag te gaan. Maar vanavond eerst even kijken naar wat Costiaan Bakker heeft gepres teerd. Costiaan Bakker, vanavond op de tv

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5