Rijpwetering en VVOA besparen drie ton door zelfwerkzaamheid Blessure van Sloos: voor UVS "DORPSMENTALITEIT IS NU EENMAAL ANDERS" Handbalderby in Stompwijk PAGINA 4 LttlDSK COURANT MlfcimAÜ 20 fahFTüaVlBÜ.H 1975 Vier nieuwe tennisvelden in Zoeterwoude Van onze correspondent ZOETERWOUDE Het ziet er naar nit dat het aantal niet-geringe sport voorzienin gen in Zoeterwoude binnen kort opnieuw zal worden uit gebreid. De agenda van de raadsvergadering van volgen de week donderdag bevat voorstellen voor de aanleg van een viertal tennisbanen: twee aan de Hoge Rijndijk en twee als uitbreiding van de bestaande accommodatie op Haasbroek. De afdeling tennis van de sportvereniging Meer burg heeft inmiddels 100 le den waarvan er 58 in de ge meente wonen. Zij heeft nu verzocht om de aanleg van twee banen. Als plaats daarvoor heeft het gemeentebestuur de gronden aangewezen ten zuiden van de nieuwe basisschool ter grootte van 1840 m2 aan de Industrie weg-hoek hoek Oranjelaan. Hierbij heeft de evt uitbrei ding in de toekomst en de realisering van een multi-fuc- tioneel gebouw een rol ge speeld. Hoewel kostbaarder in aanleg heeft men opnieuw ge kozen voor matecobanen. Gra- velbanen zijn duurder in on derhoud en hebben een aan zienlijk kortere levensduur. De aanlegkosten worden geraamd op 100.000,-, waarbij de plaatsing van het hekwerk, de inrichting, aanleg toegangspa den, beplanting en grondwerk zijn inbegrepen. De grondkos- ten bedragen 5.520,-. De huurprijs zal 10.300,- per jaar bedragen. Er zal een aflopen de startsubsidie over drie jaar worden verleend. De Zoeterwoudse Tennisclub die haar domicilie heeft op Haasbroek heeft in haar drie jarig bestaan het ledenbestand zien groeien van 140 naar 245. De huidige accommodatie van twee banen is niet meer vol doende. Uitbreiding met twee banen komt het gemeentebe stuur rechtvaardig voor. Hier voor is een krediet nodig van 86.100,-. De huurprijs zal 8.825,- per jaar bedragen. Van onze handbalmedewerker Stompwijk Zondag gaat in de handbalcompetitie alweer de vijfde ronde van start B,ax/Foreholte is nog steeds ongeslagen en zal dat tegen v.d. Voort/Quintus thuis willen blijven. Een onzekere factor bij dit soort ontmoetingen is altijd de formatie waarmee de zaalhoofdklasser binnen de lijnen komt De Voorhoutsen zien de confrontatie dan ook duidelijk als een sleutelwedstrijd die gewonnen moet worden. Het grote treffen van deze week De heren kunnen eveneens de speelt zich af in Stompwijk. volle winst thuis houden tegen HVS en Jong Ade strijden daar Odis uit De Lier. San/Saturnus niet alleen om de aansluiting gaat in Oegstgeest waarschijn- met de kop te behouden. Het is hjk de eerste punten pakken. De een spannende streekderby met reserves van Ancora uit Rotter- emotionele achtergronden. De dam kunnen niet als een „mak- Stompwijksen hebben wellicht kie" worden gezien maar bieden een kiein voordeel op hun eigen toch mogelijkheden, grasveld. Zij zullen moeten win nen om in de running te blijven, Programma Dames: Reg. Ie kL terwijl Jong Ade met een gelijk- 12.45 uur Bax/Foreholte v.d. spel ook best tevreden kan zijn. Voort/Quintus, Reg. 2e kl. A: Dat geldt ook voor MMO dat op 14.00 uur AHC - MMO, Reg. 2e bezoek gaat bij AHC in Den W. B: 13 00 uur Northa Haag. De Hoogmadesen weren H.E.C., Reg. 2e kl. C.: 14.00 uur zich bijzonder goed in de zware HVS Jong Ade, Afd. Ie kl. tweede klasse en zijn in staat de 13 00 "ur NIO, Afd. op papier sterkere Haagse da- 2e kl. B: 15.:10_uur San/Saturnus mes een puntje af te snoepen. 1 ^2' j De Northadames spelen thuis uur DSO 2 Warmunda 1. tegen de nieuwe vereniging Heren: Reg. 2 kl. A: 14.00 uur H.E.C., ontstaan uit de formatie Northa Odis, Reg. 2e kl. B: tussen HVP en Elandia. Hoewel 14.00 uur San/Saturnus - Anco- de Haagse ploeg met de fusie J» 2, Reg. 2e kl. C: 14.00 uur aan kwaliteit gewonnen heeft, Wcstondia MSV, Afd. Ie kl kan nog niet van een sterke 14.40 uur Duinoord 1 - HW 1, eenheid worden gesproken. AM* 2e kl. 11.40 uur Hercules Northa zal dus ongeslagen blij- 3 Warmunida, Afd. 3e ld. A: ven 15.40 uur Olympia 1 MMO 1. Toch in de competitie Van onze sportredactie LEIDEN LKV De Spartaan zal de komende competitie in de wedstrijden tegen Hercules uit Dordrecht, met De Spartaan de belangrijkste kandidaat voor het Nederlands kampioenschap, kun nen beschikken over Theo Sanders en Dirk van 't Riet Beide spelers hadden tijdens de afgelopen nationale kampioen schappen reeds afscheid genomen van hun sport. Afgelopen week besloten Sanders en Van 't Riet echter om tegen Hercules te spelen. Voor de Spartaan betekent hun deelname een sterk wapen in de strijd met de grote rivaal Zwembad Haasbroek sluit Van onze correspondent ZOETERWOUDE Zondag bestaat er voor het laatst gelegenheid gebruik te maken van de buitenbassins van het zwembad Haas broek. Na de sluiting zal het les- en schoolzwemmen worden voortgezet in het overdekte instructiebad. Ook het vrlj-zwemmen is daar mogelijk. Inlichtingen daarover worden verstrekt door chef-badmeester D. Mo n tan us. Van onze sportredactie ALKEMADE Precies halfweke de dorpen Oude Ade en Rijpwetering wordt de laatste hand gelegd aan een uniek project, namelijk de bouw van een voetbalkantine. Op zich is dat na tuurlijk niets bijzonders, want vooral Onder het monotoon gedreun van vele hamers leidt Rijpwete- rings eerste man Van der Geest ons rond door de nieuwbouw. Voor zover nog niet duidelijk geeft hij aan hoe het moet wor den en wanneer de "finishing touch" gegeven zal worden. De streefdatum voor de officiële opening, 18 oktober, lijkt knap optimistisch gesteld, maar vol gens Van der Geest absoluut haalbaar. "Ik ben er zeker van dat "we" het redden", zegt hij met honderd procent overtui ging in zijn stem. Op een rijtje Die nadruk óp "we" blijkt het hem te doen, hetgeen duidelijk wordt, wanneer de praeses in het materiaalhok de zaken op een rijtje stelt. "Een aantal ja ren terug bleek de behoefte aan een nieuw sportcomplex in West-Alkemade groot, want zo wel Rijpwetering als WOA en ook de handbalclubs Jong Ade en NIO speelden nu niet be paald onder florissante omstan digheden. De Grontmij. ont wierp een plan voor een nieuw complex, maar de kosten daar van stegen tot boven de miljoen en dat was dus niet haalbaar. De vier clubs zijn toen met de gemeente rond de tafel gaan zitten en gekomen tot een nieu we opzet met als hoofdmotief: "Het moet betaalbaar zijn". En wanneer je daar vanuit gaat is er, in deze dure tijd, maar één oplossing: je zal het zelf moeten doen. Samen met WOA heeft Rijpwetering een concept uitge dokterd om de weg vrij te ma ken voor volledige zelfbouw van de kantine. Bij het gemeentebe stuur hebben we daarna na drukkelijk geschermd met onze zelfwerkzaamheid en de Raad de verzekering gegeven, dat we het zouden waarmaken ook. En fin, op 1 april is de eerste paal de grond in gegaan en je ziet, wat er van terecht gekomen is", zegt Van der Geest niet zonder trots. Ongelooflijk Inderdaad grenst het aan het ongelooflijke wat de leden van WOA en Rijpwetering in een drachtige samenwerking tot stand hebben gebracht Zonder in détails te treden kan er ge sproken worden van een schitte rende accommodatie, aangepast aan de modernste eisen van de ze tijd en opmerkelijk door zijn stijl en vormgeving. Gekoppeld aan het gebouw staan fraai geoutilleerde kleedkamers die door de gemeente zijn neerge zet, maar ook weer door de leden zelf zijn afgebouwd. Ver volgens beschikken de twee clubs over vier splinternieuwe velden, twee verharde oefenter reinen en een speciale hoek voor de keeperstraining. Met drie verharde speelvelden kun nen de handbalclubs zich meten met de "rijkste" verenigingen van Nederland. Een groot par keerterrein completeert het ge heel tot een uitermate fraai sportcomplex. Terugkomend op het punt van de zelfwerkzaamheid vertelt voorzitter Van der Geest: "De samenwerking tussen de vereni gingen is perfect, hetgeen na tuurlijk een ideaal uitgangspunt is. Continu is er gewerkt met een enorm groot aantal vrijwilli gers, zowel 's avonds als op zaterdag. Afgelopen zaterdag bijvoorbeeld waren er 75 men sen aan het werk en die zijn dan ook echt allemaal bezig. Een kwestie van organisatie, want je hebt er natuurlijk niets aan, wanneer iedereen maar door el kaar loopt Voor elk facet heb ben we een coördinator aange steld, terwijl de hoofduitvoering berust bij Jan van der Poel. Uiteraard gebeurt alles in nauw overleg met architect Van Rijn en aannemer Jos Jansen. Nu staat hij hier in zijn vrije tijd te metselen", voegt Van der Geest aan zijn verhaal toe. AOWers "De bouw gaat zelfs overdag verder, want een aantal AO Wers zijn hier dag in dag uit te vinden. Er zijn zelfs mensen die op eigen kosten een week vrij nemen om toch maar vooral hun steentje bij te dragen. Ja, en dan hebben we natuurlijk het voordeel, dat er onder de leden veel vakmensen zitten, want zoiets scheelt uiteraard al de helft van het werk". De enorme toeloop van leden ligt volgens Van der Geest voor de hand. "Het is een kwestie van dorpsmentaliteit, hè. In een kleine gemeenschap staat men nu eenmaal dichterbij elkaar en is men nauwer verbonden dan in de meer onpersoonlijke sa menleving van een stad. Het is een kettingreactie; je kan het hier niet maken om zomaar weg te blijven. Je doet het ook niet, want je bent veel meer betrok ken bij de vereniging". Zeven ton Het belangrijkste punt bewaren voor het laatst verhaalt Van der Geest nu over de financiële kan ten van de zaak. "Ruw geschat komen we, alleen voor de kanti ne, uit op een begroting tussen de zes en zeven ton. De assuran tiemaatschappij heeft laten we ten kantine plus inboedel te ver zekeren voor drieëneenhalve ton, hetgeen betekent, dat we ongeveer zo'n zelfde bedrag door zelfwerkzaamheid hebben bespaard", zegt de voorzitter zonder zelfs maar met zijn ogen te knipperen. "Er is dus wel wat gebeurd in die korte tijd", voegt hij daar lakoniek aan toe. Een ongelooflijk staaltje werk is daar verzet in West-Alkemade waar men doet of zoiets de nor maalste zaak van de wereld is. Voorzittter Van der Geest weet wel beter, wanneer hij aangeeft de moeilijkheden van de club als DOCOS volkomen te begrij pen. "De medewerking die je in een stad krijgt is natuurlijk ook niet bepaald groots te noemen", merkt hij in dit verband op. O ja", zegt hij dan tegen één van zijn medebestuurders: "Stuur Piet Biegstraaten een uitnodi ging voor de receptie op 18 ok tober. Kan die eens zien hoe wij dit hier aanpakken". AD VAN KAAM Voorzitter Van der Geest (links) met twee bestuursleden voor de kantine,, die bijna af is. Sloos in betere tijden. Hier slaat hij een aanval van RVC af. Van onze sportredactie) LEIDEN - Hoofdklasser UVS gaat de komende tijd een bijzon der moeilijke periode tegemoet. Reden daarvan is de ernstige blessure die vaste doelman Wij nand Sloos afgelopen zondag in het duel tegen VUC opliep. De confrontatie met de Hagenaars eindigde voor Sloos in het zie kenhuis, waar men een gebroken ellepljp constateerde. Voorlopig zal hij de eerste twee maanden uitgeschakeld zijn, zodat trainer Désar een beroep moet doen op zijn reserves. Of die klaar zijn voor het grote werk is maar de vraag. Het lijdend voorwerp zelf zit, een paar dagen na de inbreuk op zijn bewegings vrijheid, alweer goed geluimd in een stoel, want van zijn hart een moordkuil maken is hij echt niet van plan. „Het is gebeurd en dan moet je verder niet zeu ren. Wie voetbalt loopt risico's dat weet je wanneer je er aan begint. Ik geloof niet in opzet en ongelukjes gebeuren nu eenmaal altijd. Het is dan ook niet om mezelf, dat ik de toekomst niet erg roos kleurig tegemoet zie, maar om de club, want in dit stadium van de competitie is het voor een trainer niet leuk, wanneer een speler uit de basis langdurig gebles seerd raakt Vooral niet wanneer het een keeper betreft want die zijn nogal schaars bij UVS", aldus Sloos. Vervanger De 29-jarige rijschoolhouder noemt twee namen die in aanmerking komen om hem te vervangen: Aad Otto en Chris Dillen- burger, respectievelijk de doelman van het tweede en die van de regionalen. „Beiden zijn nog erg jong en onervaren. Otto is dit jaar overgekomen van Altior, dus hij-moet, wanneer hij eventueel opge steld wordt maar liefst vier klassen over bruggen. Het kan, maar dan moet je wel over een behoorlijke portie durf beschik ken. In ider geval zou ik me in zijn plaats wezenloos knokken, want zo'n kans als deze krijgt hij niet meer. Dit is voor hem de mogelijkheid om een echte concurrent te worden. Van Chris weet ik niet veel, maar ik heb gehoord, dat hij het bij de regionalen erg goed doet Ik weet het niet", twijfelt hij dan, „maar het lijkt me een riskante zaak om zo'n jongen voor de leeuwen te gooien. Hij mist nu eenmaal alle ervaring en dat is van groot belang." Overigens stapelen de problemen zich voor Désar op, want binnenkort vertrek ken de verdedigers Verschoor en Filippo voor enkele weken naar het buitenland om in 's lands vertegenwooridgende teams te spelen, zodat de achterhoede nog meer verzwakt zal worden. Toch ziet Sloos, die sinds 1970 geen wedstrijd van UVS miste, de toekomst niet al te pessimistisch tegemoet „Na tuurlijk hoop ik, dat ze uit zes wedstrij den twaalf punten halen. Kijk, niemand is onmisbaar en wanneer die vervangers zich kunnen waarmaken zijn er heus mogelijkheden op een goed vervolg van de competitie. Maar het blijft natuurlijk vervelend, dat je meteen al in het begin geconfronteerd wordt met zulke proble men." Eerzuchtig Omtrent zijn eigen ambities voor de toe komst zegt Sloos: „Ik laat me heus door zo'n kleinigheidje niet uit het veld slaan. Ondanks het feit, dat ik al tien jaar in het eerste speel ben ik nog eerzuchtig genoeg om terug te komen al moet ik er elke dag voor trainen. Ik neem ook echt geen genoegen met een plaatsje in het tweede, want als het zover met me komt, stop ik er la minute mee. Over twee maanden ben ik terug. Wis en zeker. AD VAN KAAM de laatste jaren worden in den lande de kantines als paddestoelen de grond uitgestampt. Toch gebeuren er zeer bij zondere dingen in West-Alkemade. Voorzitter Anton van der Geest weet er meer van. Tijdens de wedstrijd tegen de Haagse hoofdklassedebutant VUC kreeg UVS-doelman Wij nand Sloos bij een poging de bal te pakken een schop tegen zijn arm. Aan de lijn werd hij verzorgd maar beerde toch te rug in het doel. Na het stop pen van enkele schoten sloeg hij een bal weg, maar raakte het leder daarbij maar half, gehinderd door het feit, dat hij slechts één arm goed kon gebruiken. Uit die situatie werd door VUC 1—0 gescoord, hetgeen voor Sloos reden was om de strijd te staken, omdat het niet langer ging. Het toe nemen van de pijn was voor hem een reden om naar het ziekenhuis te gaan, alwaar men een gebroken ellepijp constateerde. Momenteel rit Sloos met rijn arm in het gips, maar een nader onderzoek moet nog uitwijzen of hij al dan niet geopereerd moet worden, want de breuk bleek moeilijk te zetten.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4