Allerlei(ds) Miljoenenproject over vijf jaar gereed STATIONSKAPPER MOET WIJKEN VOOR ROLTRAP Eerste paal nieuwbouw „Huis ter Duin' Nieuwe sportzaal Nieuwkoop geopend Wassenaarders bieden Noord-Ierse kinderen vakantie PAGINA 3 Van een onzer verslaggevers Leiden De herenkapsalon in het stationsgebouw van Leiden gaat vanavond om vijf uur voorgoed dicht. Honder den mensen uit Leiden en om geving, veelal ook van het Academisch Ziekenhuis, Ge meentelijk Administratiekan toor, enzovoorts, behoorden tot de vaste klantenkring van de thans 63-jarige heer W. G. Vollm, geboren in Duitsland, en zijn assistent de heer P. Minnee, 53 jaar, uit Katwijk. De heer Vollm begon op der tienjarige leeftijd als leerling- kapper en heeft er nu, na vijf tig jaar, de brui aangegeven. Hij geniet momenteel van zijn oudedag in een huisje in 's- nabij Zijn assistent is verplicht een andere baan te zoeken, omdat de Servex, een dochteronder neming van de Nederlandse Spoorwegen N.V. die stations ruimten exploiteert, de kapsa lon niet meer wil verhuren. En dat is toch wel een strop voor de heer P. Minnee die nog had gehoopt door te kunnen gaan met de zaak en een jonger persoon in dienst 'te kunnen nemea Omdat verbouwingen in het station op stapel staan, onder meer de aanleg van een roltrap, wordt de herenkapsa lon gesloopt. De broodwinning van de heer Minnee moet wij ken voor het gemak van reizi gers. De heer Vollm is na de ver bouwingen in 1952 een heren kapsalon begonnen. In 1959 trok hij de heer Minnee aan als assistent. Gedurende 23 jaar hebben zij een niet gerin ge klantenkring opgebouw; ge middeld worden ongeveer 35 mensen per dag door beide kappers onder handen geno men. De laatste drie maanden is het minder druk geweest, omdat de heer Vollm al drie maan den „renteniert" in Zeeland. De Idantenstroom kon niet meer door de heer Minnee worden verwerkt. De heer Minnee vindt het overigens erg spijtig dat de zaak verdwijnt, want er viel voor twee mensen goed brood te verdienen. De kapsalon in het station was niet de meest modieuze zaak in Leiden: je werd er voor zeven piek oerdegelijk ge knipt. Er werd niet gewassen of föhnd: gewoon eerlijk hand werk. Overigens is Leiden niet de enige plaats waar de sta tionskapsalon verdwijnt, ook de Amsterdammers zullen het in de toekomst zonder sta tionskapper moeten stellen. De heer Minnee heeft goede hoop in de Leidse regio nog een job te vinden; hij vindt dat hij met zijn 53-jarige leeftijd nog best voor een nieuwe baan Kapper Minne heeft een van zijn laatste klanten onder het mes. als kapper in aanmerking komt. Tot. voor kort werden* in de herensalon in het station ook nog „eerstejaars groenen" kaalgenipt. De heer Minnee uit Katwijk kan men ook wel de „zingen de*" kapper noemen. Hij is lid van het Katwijkse mannen koor .Jubilate". Volgende week gaat hij met dat koor drie weken naar Amerika. Va kantie voor hem, want dat heeft hij dit jaar nog niet ge had. Van onze correspondent NOORDWIJK Gistermiddag ging de eerste paal in de grond voor de nieuwbouw op het Huis ter Duin-complex. Gedeputeer de ir. N. Buysert, gehuld in een geel heierspak, verrichtte de ce remonie onder het oog van een schare genodigden. Het slaan van de paal voor dit 45 apparte- imenten tellend gebouw agn de reeds geheel gerenoveerde zuid vleugel van het hotel, betekent de start van een project, waar van de bouwsom, mclusief toele veringen en inventaris, de hon derd miljoen zal overschrijden. De plannen voorzien in een uit- §5$ breiding van het hotel tot pïm. 350 bedden. Huis ter Duin zal dan bij uitstek geschikt zijn als vakantiehotel in de zomermaan den en als hotel voor vergade ringen en bijeenkomsten van het bedrijfsleven in de overige maanden van het jaar. Er ko men verschillende restaurants ;n veel ruimten voor kleine en grote vergaderingen en congres sen. Voorts worden er ongeveer 215 zogenaamde hotelstudio's ge bouwd en in totaal 121 uniek gelegen appartementen. Bijzon dere aandacht is in deze plan nen geschonken aan de slecht- weer-recreatie. Onder meer ko men er in het complex een 25 meter zwembad, sauna's, sola riums, een „fitnesscentrum", bowlingbanen, midgetgolf, ten nisbanen, een biljartzaal, tafel tennis, en dergelijke. Een par- Het nieuwe „Huis ter Duin" komt naast het oude te liggen. De ged keergarage zal plaats bieden paal voor het nieuwe hotel dat meer dan honderd miljoen gaat kosten, aan 546 auto's, terwijl er op het buitenterrein nog eens 110 au to's geparkeerd zullen kunnen worden. Met de uitbreiding van het hotel zal niet eerder begonnen wor- teert. Hij merkte in zijn toe spraak op, dat in Huis ter Duin een nieuw en jong management was gekomen, dat onder super visie van de Noorlandergroep er hard tegenaan was gegaan. On danks de moeilijke situatie, waarin de hotellerie nationaal en internationaal verkeert, zijn de bedrijfsresultaten stijgend. Men was duidelijk op de goede weg. In zijn rede attendeerde de heer Noorlander op de betekenis van het project voor de werkgele genheid. Men had berekend, dat tot in 1980 driehonderd man daaraan zouden werken. Daar bij komen nog eens honderd man, die nu al in het hotel werken en nog eens tweehon derd man, die men straks in de uitbreiding van het hotel en voor de exploitatie van de re creatievoorzieningen denkt no dig te zullen hebben. Het totale project verschaft dus werkgele genheid voor zeshonderd man. „Dit wordt mogelijk gemaakt zonder dat de staatskas ook maar iets behoeft te contribue ren", aldus de heer Noorlander. den dan in 1977. Alles wordt er op gericht een ongestoorde ex ploitatie van het tegenwoordige hotel tot die tijd te verzekeren. IADVERTENTIE 'VOORN EN KONING^ VOORN en KONING AIRCONDITIONING BV Beneluxweg 2, Bodegraven. Tel. 01726-3960* Als er geen tegenvallers komen, hoopt men het gehele complex in 1980 gereed te hebben. „Huis ter Duin", nieuwe stijl, is een schepping van architect ir. Harry Nefkens van Noorlander Bouw BV. Het zal decennia's lang het beeld van de badplaats beheersen en daaróm is het slaan van de paal door gedepu teerde ir. Buysert een evenzeer historische gebeurtenis als het door burgemeester mr. J. M. Bonnike later in zijn feestrede Buysert slaat hier de eerste aangehaalde moment uit 1883, toen zijn voorganger Pické te gen een Zeeër met schep en kruiwagen zei: „Leen, hier moet je maar beginnen" en daarmee in feite de badplaats stichtte. „Zo ging het met de planologie in die tijd van het eigen initia tief', aldus Noordwijks burger vader. De heer Noorlander voerde het woord namens de Noorlander groep, die het complex niet al leen bouwt, maar ook exploi- NIEUWKOOP Gisteravond werd de splinternieuwe sportzaal in het bouwplan Bouwlust door burgemeester van Montfoort officieel geopend. In zijn openingswoord schetste burgemeester van Mont foort de korte maar zeer woelige tijd, welke aan de realisering van deze prachtige accommodatie vooraf ging. Allereerst de strub belingen in verticaal verband. Reeds lang is bekend dat de inspecties van het lager onderwijs het gymnastiek-onderricht in sportzaken met klem van de hand wijzen omdat, zoalsverouderde en wat starre voorschriften zeggen, een gymzaal vooral voor watbetreft het ophangen van ringen, maximaal 5 meter hoog mag zijn. Bij dezebepaling wordt geen rekening gehouden met de multi-functionaliteit en daarmee direct samenhangend de exploita tiemogelijkheid van het sportgebouw. Ondanks de ook in dit geval afwijzende houding van de Inspectie van het Onderwijs heeft Nieuwkoop haar plannen doorgezet en zoals burgemeester van Montfoort een onlangs verschenen publicatie citeerde zich door de bokkesprongen van de Inspectie naar het Ministerie laten drijven. Hoewel een definitieve beslissing vooralsnog niet aanwezig is zijn de voortekenen toch wel zodanig dat een beslissing in gunstige zin verwacht mag worden. En daarmee zullen vele ge meenten blij zijn want deze omstandigheden spelen in veel gemeen ten, die thans zeer geïnteresseerd afwachten hoe haantje de voorste Nieuwkoop het eraf brengt Voorlopig staat er in Nieuwkoop een gebouw met een hoofdzaal van 22 x 28 x 7 meter en een neven-accommodatie van ongeveer 700 m2, bestaande uit douche- en kleedgelegenheden, een flinke ruimte voor instruktie en denksporten, ruimten voor wedstrijdlei ding en een gezellige kantine. Vol lof was spreker over de samenwerking met de fa. Vaessen, die in een tijdsbestek van nog geen acht maanden dit project wist te realiseren. Na het officiële gedeelte gaf de Nieuwkoopse Muziekvereniging een wervelende show in de prachtige zaal en werd daarna een demon stratiewedstrijd volleybal gespeeld tussen de ploegen van KDO uit de Kwakel en de Waterlanders uit Nieuwkoop. Helaas moest een der gastspelers door een ongelukkige val met een gebroken aim voortijdig het strijdperk verlaten. Van onze correspondent WASSENAAR De Wassenaarse Raad van Kerken zal proberen een groep van veertig Noord-Ierse kinderen in de zomer van 1926 een vakantie van drie weken in Wassenaar te bezorgen. Inmiddels is een comité opgericht dat zich met de voorbereidingen gaat bezighouden. Het doel van de drie weken is niet alleen de kinderen een vakantie te bieden in een vreedzame omgeving maar ook het leren samenle ven met leeftijdsgenoten met een andere geloof. De kinderen worden in gastgezinnen ondergebracht. Naar schatting 35.000,— is nodig om de kleine Noord-Ieren (tussen 12 en 17 jaar) een onvergetelijke tijd te bezorgen. Carnavalsvereni ging „De Deylknotsen" heeft reeds aangeboden drie weken lang de lunch te verzorgen voor de hele groep. Directeur Van Zuylen van Nijevelt van „Duinrell" en de voorzitter van de winkeliersver eniging „Luifelbaan" hebben eveneens wat in petto. De heer Brunsveld beloofde in zijn restaurant „Deylzicht" een slotavond B en W Leiden: „Geen kleine woonwagenkamp jes" Van een onzer verslaggevers LEIDEN B. en w. zien er geen heil in om naast het be staande woonwagenkamp nog andere kleinere woonwagencen tra in de gemeente Leiden op te richten. Tot die uitspraak zijn zij on langs gekomen in een onderlin ge vergadering. Wel zouden zij blij zijn met de oprichting van kleine woonwagenkampen in de Leidse regio. Ontheffing voor staanplaatsen in Leiden buiten het woonwagencentrum willen b. en w. voortaan alleen geven onder de volgende voorwaar den: a. als op het grote woonwagen kamp er geen plaatsje meer te vinden is b. als het aantoonbaar in het belang van de aanvrager is om zich in Leiden te vestigen c. als er geen vermoeden bestaat dat belangen van anderen hier door worden geschaad d. als er geen ordeverstoringen te duchten zijn e. als er een geschikt terrein voor de gezochte standplaats be schikbaar is. Botulisme in Voorhout Van onze correspondente VOORHOUT - In de Leidse- vaart tegenover „Schoonoord" zijn weer twee dode eenden ge vonden. Zij blijken het slachtof fer te zijn geworden van Botu lisme type C. Degenen die meer dode eenden signaleren worden verzocht dit aan de politie of de gemeente te melden. De kada vers mogen in geen geval met de handen worden aangeraakt Door verbranding van de dode eenden kan worden voorkomen dat de besmetting zich uitbreidt Tweemaal afscheid Van onze correspondent LEIDERDORP De voorzitter van de Leiderdorpse sportraad, H. Huigen, zal in de tweede helft van november zijn functie neerleggen in verband met zijn vertrek naar het buitenland. Ook de vertegenwoordiger van de Schaakvereniging in het be stuur, J. Pool, legt zijn functie neer. Hij doet dat in verband met andere zeer drukke werk zaamheden. Pool is inmiddels geen bestuurslid meer. Fietstocht bejaarden Van onze correspondent OUD ADE Het bejaarden-co mité organiseert morgen weer een fietstocht voor bejaarden. Om half zeven wordt gestart bij de Oud-Adese brug. De bestem ming is nog niet bekend. Volgende week zondag houdt de penningmeester van WO A voor het laatste zitting in de kantine om contributie te innen. Hij is in de kantine van elf tot twaalf uur. Concert drumbands Van onze correspondent LEIDERDORP Op de speel weide in De Houtkamp zullen morgen de Drumfanfare St. Caecilia uit Voorburg en de Drumband Leiderdorp een con cert geven. Het concert begint om 14.30 uur. De organisatie van het concert is in handen van de Leiderdorpse afdeling van K O. Het is het tweede jaar dat er (na)zomerconcerten plaats hebben in De Houtkamp. De serie concerten van vorig jaar waren een groot succes. Het tweede en laatste concert in de serie van dit jaar heeft plaats op zondag 28 september. H. Roos generaalkampioen Van onze correspondent BODEGRAVEN - De heer H. Roos uit de Meye is generaal kampioen van postduivenver eniging „De Snelvlucht" gewor den. Gisteren werd hij door de duivensporters gehuldigd in het clubhuis van „De Snelvlucht" aan de Oud Bode graafseweg. Contributieverhoging SV Aarlanderveen Van onze correspondent AARLANDERVEEN De con tributie van sportvereniging „Aarlanderveen" is verhoogd van 60,- tot 75,- voor senio ren en voor het eerste juniorlid uit een gezin van 30,- tot 40,-. Hiertoe werd gisteren besloten tijdens de algemene ledenver gadering van de sportvereni- riog. Voorzitter M. Meijer herinnerde de leden er in zijn openingsrede aan dat de vereniging in april 1976 tien jaar bestaat Tevens deelde hij mee dat de kantine zal worden uitgebreid. De heren Van Leeuwen, Zwarts en Roskam werden in het be stuur gekozen. Mevrouw Meijer en de heer Schellingerhout wer den herkozen. Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Desideranda Met het hijsen van de vlag is gisteren het huis „Desideranda" heropend. Zeventien geestelijk minder validen hebben hun in trek in het gezinsvervangend te huis genomen, nadat het geheel was opgeknapt en nadat er een deel was aangebouwd. De zeventien bewoners, die al leen overdag óf werkzaam zijn bij- het toeleveringsbedrijf ,De Waard" of bij een baas, kunnen beschikken over een eigen ka mer. Geheel naar eigen smaak hebben zij deze ingericht Op de begane grond is een grote zit- en eetkamer. In het bijgebouw de gedeelte bevindt zich een hobby-ruimte. Het tehuis is eigendom van de prot. christelijke stichting van ouders en vrienden van geeste lijk minder validen, die sinds tien jaar ook een tehuis aan de Hooigracht beheert De vlag werd gehesen door de heer Lan- gemeijer, consulent van het mi nisterie van cultuur recreatie en maatschappelijk werk. Hutspotten Carnavalsvereniging „De Hut spotten" opent vanavond het winterseizoen met een grote feestavond in het St. Antonius- clubhuis. Muzikale medewerk ing verleent het dans- en sho workest „Het Extase Combo". De toegangsprijs is vijf gulden voor leden en introducees. Na leumconcert Verwacht wordt dat de opbrengst van dit concert lager zal zijn dan van andere regelmatig door het koor gege ven concerten, aangezien het koor geen geschikte ruimte zal kunnen krijgen. Doorgaans concerteert het Toonkunstkoor in de Pieters kerk en kan dan rekenen op een dertienhonderd toehoorders. In het najaar is de kerk waar schijnlijk gesloten in verband met verbouwingswerkzaamhe den. Afscheid De heer Langemeijer verricht de officiële handeling. Geheel links op de foto de heer Smits, voorzit ter van de stichting en de heer Boekholt, de directeur van „Desi deranda". het feest kunnen de flutspot- ten" en allen die zich met hen verwant voelen met een borrel bus naar huis. Het feest begint om half negen. Culturele raad Van een onzer verslaggevers LEIDEN- Het gemeenteraad slid drs. A Höppener is voorzit ter van de Culturele Raad. Tij dens een onlangs gehouden ver gadering werd hem de voorzit tershamer in handen gelegd door mevrouw F. Kuenen. De raad wil f1250,— subsidie beschikbaar stellen voor de amateur-toneelvereniging. Vol gend jaar zal nader bekeken worden of dit bedrag voldoende is geweest Ook het Toonkunstkoor heeft om subsidie verzocht Het be staat volgend jaar een kwart eeuw en geeft ter gelegenheid daarvan in het najaar een jubi- Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer J.J. Regeer binnenkort de gemeentedienst gaan verla ten. De heer Regeer kwam op 23 september 1940 in dienst van de gemeente Leiden en wel bij de toenmalige luchtbescher mingsdienst Toen deze dienst na de tweede wereldoorlog werd opgeheven, werd de heer Regeer op 1 september 1945 benoemd als chef buitendienst bij de af deling bevolking c.a. van de ge meen te-Sekretarie. De heer Regeer is onder meer belast met de kontrole op bevol kingsregistratie. De heer Regeer verzorgde ook jarenlang de huisnummering en de straat- naamgeving in Leiden en nam deel aan de voorbereidingen voor volkstelling en verkiezin gen. Ter gelegenheid van zijn vertrek zal een receptie worden gehouden op woensdag 24 sep tember a.s. van 16.15 tot 17.15 uur in de koffiekamer van het Stadhuis. Afsluiting Vanaf vandaag zijn op zaterdag de volgende wegen afgesloten voor alle doorgaand verkeer: de Nieuwstraat de Pancrassteeg en de Hooglandsekerk Choor- steeg, alle aan de zijde van de Hooigracht; de Middelweg aan de zijde van de Kaasmarkt en de Hartesteeg aan de zijde van de nieuwe Rijn. De afsluiting geschiedt door het plaatsen van hekken, voorzien van borden met de tekst "gesloten voor doorgaand verkeer". De politie en de gemeentelijke reinigings dienst, zo hebben b. en w. beslo ten, moeten er op toezien dat de hekken niet worden wegge haald. Project '75 B. en w. zijn niet bereid om Project '75 een gemeentelijke subsidie toe te kennen. Zij heb ben veel waardering voor de activiteiten van deze culturele organisatie, maar vinden dat de problemen waar deze zich mee bezig houdt vergeleken met an dere moeilijkheden niet vol doende urgent zijn om er geld aan uit te geven. Televisiespot opgelet! Nieuw van Heuga: Heuga tapijttegels SMITS WONINGINRICHTING laat het u zelf zien 20 sept na 20.00 uur op Nederland 1 23 sept na 19.00 uur op Nederland 2 26 sept voor 20.00 uur op Nederland 1 29 sept, na 20.00 uur op Nederland 2 Ideaal voor woon- en slaapkamer, in 9 moderne kleuren, die zich thuisvoelen in elk interieur. Heuga 800 past zich aan bij elke portemonnee Mare 98 Lelden - Tel. 071-123913 LEKKER VOORDELIG

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3