Illusies van moedig Glentoran na twintig Mansveld kan in Vejle de weg effenen voor 9 ,nog één minuten versplinterd TENNISBOND CHILI SLOOT LEVENSVERZEKERING Sportwereld Uitblinkers bij Ajax schaars IN 1976 BIJ EERSTE DIVISIECLUB GELD OPSTRIJKEN FC Barcelona kwam voor een gelijkspel maar leed nederlaag VOOR DAVIS CUPDUEL IN BAASTAD Bus PSV klem in Belfast: Te laat bij duel Ajax WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1975 PAGINA 13 hoewel ik blij ben dat alles zo goed draait, brengt me dat soms wel eens in een moeilijk parket. Ik moet dan zaken aan anderen overlaten die ik liever zelf wil opknappen. Tot nu toe vangt mijn partner erg veel op. Hij redeneert: Ga je gang maar, pu bliciteit kan voor mijn bedrijf nooit kwaad. Maar toch zit ik er wel eens over in. Ook mijn compagnon krijgt er namelijk wel eens genoeg van om altijd maar voor mij in de bres te springen, en dan sta ik toch maar. De beslissende keuze nadert. Mansveld, vroeger zelf uit de bouw afkomstig, laat het be lang van zijn bedrijf prevale ren. „Kijk, en als ik dan bij een eerste divisieclub, die qua trai ning minder eisen aan me stelt, terecht kan, zit ik gebeiteld". Aan het begin van het seizoen sprak Mansveld met manager Hartman van FC Den Haag over dit probleem. Toen al stel de hij voor zijn contract te ver lagen om meer vrij te kunnen krijgen. Met begrip van beide kanten kwam tenslotte een al leszins redelijk contract uit de bus, waarvan Mansveld nu zelf zegt dat hij niet over gebrek aan medewerking van de club heeft te klagen. De gretigheid waarmee FC Den Haags aanvoerder naar het duel tegen Vejle BK toeleeft, is van uit deze situatie begrijpelijk. De kans om zijn toch indrukwek kende carrière af te sluiten met een hoogtepunt ligt voor een groot deel in zijn hand opgeslo ten. „Ik voel dat ook zo na die onvergetelijke avond waarop FC Den Haag op 15 mei de beker won. Ik sprak toen met mezelf af, ik bereid me nog één seizoen serieuzer dan ooit voor". Mansveld houdt niet van loze beloften en toen Boskov de eer ste training in het Zuiderpark leidde, liep hij dan ook vooraan. Daarna, toen FC Den Haag in Roger Albertsen komt niet in de basisopstelling van Boskov voor, maar was gisteravond in Vejle wel volop in training. „Sparringpartner" was doelman Ton Thie. twee wedstrijden, die precies voor en na het duel tegen Vejle Gebeiteld kracht redde hij al het mogelij ke in de eerste wedstrijden. FC Den Haag moest er door heen komen. De insiders uit de tegendeel, hij kijkt liever naar de zijns inziens verrassende er varing van afgelopen zaterdag voetballerij zagen toen al een FC Den Haae teSen Sparta nieu» probleem naderen. Tegen een crisisvorm terecht kwam, Aiav „am Aa(1 Mansveld de van Mansveld's assis- v.-.j ..„«a,„»1„ A'ax nam Aad_ Mansveld de m he( van djt seizoen erg hard nodig had, be ter speelde dan anders. „Met die eigenlijk in het moeilijkste par- kVrrtTevoörsèh*ihi""indruk ben ik erg blij. Voor de ket zat maar toch karakter toon de. Zijn inbreng was beslissend De strafcommissie maakte het voor het elftal. Hoewel zijn pri- hem daarna erg moeilijk. Mans- ma veldspel bleef verbazen, veld kreeg een schorsing van hield eigenlijk maar één speler doorefbrokcn Mühren onwrikbaar zijn vroegere vorm venljnjge beweging en de vast, en dat was Mansveld, die scheidsreeh,er toverde een gele kaart tevoorschijn. wedstrijd van vanavond wordt het vertrouwen in Van Vliet voor mij erg belangrijk." HANS DE BRUYN. Vijf doelpunten van Eintraeht Frankfurt FRANKFURT - Eintrach» Frankfurt (Wdl) heeft gister avond in Frankfurt de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europe se beker voor bekerwinnaars tegen Colera ine Belgast (N-Ier) gewonnen met 5-1. Bij de rust leidden de Westduit sers al met 5-0. Het score verloop was: 13. Körbel 1-0, 22. Beverun- gen 2-0, 28. Hölzenbein 3-0, 32. en 41. Nickel 4-0 en 5-0, 80. Cochrane 5-1. Toeschouwers: 10.000, Scheidsrechter: Möncz (Hon) Celtic won in Reykjavik zijn eerste wedstrijd voor de eerste ronde tegen Valur Reykjavik (IJsl) met 2-0. Voor 9000 toe schouwers scoorden Wilson en McDonald. Varese Na de derde dag van het basketballtoernooi om de wereldbeker in Varese is alleen Real Madrid nog zonder neder laag. De Spaanse kampioens- ploeg won maandagavond met 98-81 (50-41) van Pennsylvania University (VST) Los Angeles Rolf Thung is in de eerste ronde uitgeschakeld van een tennistoernooi in Los Angeles. Hij verloor in twee sets van de Australiër Kim Warwick, 4-6, 4-6. Alkmaar AZ'67 heeft UEFA- jeugdintemational Loek Ursem een contract aangeboden. Essen De Nederlandse atleet Haico Scham is gisteravond tij dens internationale atletiekwed strijden in Essen derde gewor den op de 1000 meter. Scharn liep een tijd van 2 minuten en 24,1 seconden. Den Haag Cor Vriend (PSV), de Nederlandse marathonkam pioen, zal zondag in Praag deel nemen aan de Rude Pravo Cross over 10.000 meter. In deze wedstrijd zullen ook Gerard Te- broke en Roelof Veld starten. Bij de dames, is Joke van Ger- ven (De Spartaan) ingeschreven. Moskou De Bulgaarse ge- wichtheffer Atanas Kirov is gis teren in Moskou wereldkam pioen in het bantamgewicht ge worden. Weert Eredivisieclub Roda JC heeft gisteren in Weert een oefenwedstrijd tegen de ama teurclub Wilhelmina '08 verlo ren met 1-0 Opmerkelijk was wel dat het team van Glentoran, dat men het bezit van moed beslist niet kan ontzeggen, in de eerste twintig minuten in staat was Ajax even te doen wankelen. De samenwerking in het rechter- verdedigingsblok Suurbier- Hulshoff-Notten was slecht. Op het middenveld hadden Van Dord en Mühren te weinig greep op de bouwende aanvaller John ny Jamison. Hij en verdediger Graig waren de enige spelers die zich tenminste enigermate met de tegenstanders konden meten. Linksbuiten Warren Fee- ney, hooggeprezen na zijn terug keer van de Engelse eerste divi sie club Stoke City maakte daarentegen niets klaar. Ook bij Ajax waren de uitblin kers schaars. Alleen Ruud Krol, Ruud Geels, goed voor vier tref fers, en de betrouwbare Piet Schrijvers speelden de gehele wedstrijd uitermate verdienste lijk. Barry Hulshoff, Mühren, Steffenhagen en Meijer deden dat pas toen het heilig vuur van de tegenstand bij gebrek aan brandstof op was. Illusies Illusies behielden de Ieren, maar twintig minuten lang. De uitermate produktieve Ruud Geels besliste daarna met ge richte kopballen snel de wed strijd. Gedaan was het toen met het keepersgeluk van Mc- Cullough, die voortreffelijke acties afwisselde met grove fouten. Na 21 minuten bereikte Mühren van de vleugel de blonde spits in vrije positie. Even later tastte McCullough volkomen mis op een tweede kopbal van Geels (0—2). De strijd was geheel be slist toen Meijer na een goed half uur onder de te laat vallen de doelman doorschoot (0—3). De hoop op een tenminste eer vol resultaat ging direct na rust verloren. Opnieuw vond Meijer het hoofd van zijn spitsspeler (0—4). Even nog glansde de ploeg van Michels. Een knap schot van René Notten van een meter of dertien hoog in de hoek en een gave combinatie tussen Meijer en Geels brachten de stand op 0—6. Glentoran zou zijn lang bejubel de treffer krijgen tegen de oud- Europa Cuphouder. Op de rand van buitenspel, mogelijk zelfs daarover, kwam Jamison, zo'n tiental minuten voor tijd, in be zit van de bal. Duwend en draaiend ging Jamison langs Krol en Dusbaba om van dicht bij te scoren (1—6). Genadiglijk stond Michels ui teindelijk nog toe dat Dick Hel ling zijn UEFA-cup-debuut maakte. Twee minuten voor tijd haalde hij Notten uit het veld. Hellings enige wapenfeit in het dampige stadion, was een af standschot dat juist over ging. Scoreverloop: 21. Geels 0—1, 24. Geels 0-2, 30. Meijer 0-3, 47. Geels 0—4, 72. Notten 0-5, 76. Geels 0-6. 78. Jamison 1—6. Toeschouwers: 6000. Scheidsrechter: Hjaltatin (IJsland). Glentoran: McCullough; McCreery, Craign, Walsh, Stewart; Jamison, Caskey, Moreland; Robson (Doug- ham), Kennedy (Dickinson, Feeney. Ajax: Schrijvers; Suurbier, Huls hoff, Dusbaba, Krol; Notten (Hel ling), Mühren, Van Dord, Steffenha gen; Geels, Meijer. MSV Duisburg heeft gisteren de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-cup tegen Paralimni Famagus- ta (Cyprus) in Oberhausen gewonnen met 3-2. MSV Duisburg, dat afgelopen zondag de eerste ontmoeting met 7-1 won, heeft zich geplaatst voor de tweede ronde. Het scoreverloop was: 16. Dietz 0-1, 19. A. Konstantinou 1-1, 44. Krause 1-2. 64. Selinger 1-3, 86. Mertakas 2-3. Scheidsrechter: Herrmann (Lux). Er waren 2500 toeschouwers. Grasshopper heeft in Zürich de eerste wedstrijd in de eerste ronde van het toernooi om de UEF A-cup tegen Real Sociedad (Spa) gelijk gespeeld met 3-3. Bij de rust was de stand ook al in evenwicht: 2-2. De doelpunten werden voor Grasshoppers gemaakt door Elsèner, Santrac en Bosco Voor de Spanjaarden scoorden Satrustegui (2) en Murillo. Er waren 6600 toeschouwers. Zege Paok in Saloniki SALONIKI De nederlaag van 1-0, die FC Barcelona gisteren in Saloniki tegen Paok leed, lijkt een goede uitgangspositie voor de tweede wedstrijd over veertien dagen in „Nou Camp". Zeker gezien het wedstrijdverloop, want Barcelona, dat in zijn sterkste opstelling speelde was in de eerste helft, die werd afgesloten met een stand van 0-0, de betere ploeg Na rust ging de Griekse sterspeler Kondas echter in de spits spelen en dat leverde problemen op voor de Catalaanse achterhoede. Aangemoedigd door zo'n 50.000 supporters verhoogde Paok het tempo en dat resulteerde in een doelpunt van Kondas, die na een voorzet van Sarafis doelman Mora van dichtbij passeerde. Barcelo na, dat in het UEFA-cuptoemooi naar Griekenland was gekomen voor een doelpuntloos gelijkspel, wijzigde zijn tactiek. Veel hadden de Spaanse aanvallers echter niet in te brengen. Verder dan een schot tegen de paal van invaller Erevia, die kort tevoren van scheidsrechter Petriceanu (Roem) een gele kaart had gekregen, kwamen zij niet. BELFAST Tien pond per week, nog geen zestig gulden, beuren de spelers van Glentoran. Tenminste als de omstandigheden niet al te ongunstig zijn. Daartegenover staat dat manager Bob McGregor zijn pupillen wekelijks slechts VEJLE - Voor Aad Mansveld betekent de vanavond te houden wedstrijd tegen Vejle BK in Denemarken de start van zijn waarschijnlijk laatste Europa Cup-sei zoen. „ik ben nu 31 jaar en aan het eind van het seizoen loopt mijn vijfja rig contract bij FC Den Haag af. Ik ben van plan dan nog één keer een klapper te maken. Als transfervrije speler kan ik waarschijnlijk bij een eerste divisieclub in de buurt van Den Haag goed geld opstrijken". twee maal op de training ver wacht. De weinig geschoolde semi-ama- teurs van Glentoran waren dan ook een willoos slachtoffer van een Ajax, dat het oude Ajax niet meer is. Met 6—1 werden de Ieren, voor een kleine 6.000 toeschouwers in het triest aandoende Oval Stadion, weggespeeld in de eerste van de twee ontmoetingen voor de eerste ronde van het UEFA-cup toernooi. Terwijl de grensrechter vlagt, kopte Ruud Geels richting doel McCullough. Dit keer zonder succes. Aad Mansveld gaat met deze redenatie gemakshalve voorbij aan het feit, dat FC Den Haag hem in 1976 misschien helemaal niet wil wegdoen. „Als dat zo is", stelt de Hagenaar, die na het drama van de gemiste wereld kampioenschappen West-Duits- land veel zakelijker is gewor den, „en FC Den Haag biedt hetzelfde bedrag dat een andere club geeft, blijf ik natuurlijk. Een ADO-er in hart en nieren ben en blijf ik altijd." Na de onvergetelijke avond van 15 mei heeft Aad Mansveld een afspraak met zichzelf gemaakt. „Ik bereid me nog een seizoen serieuzer dan ooit voor". Jol in plaats van Albertsen VEJLE FC Den Haag speelt klaarde trainer Boskov na afloop vanavond in de eerste wedstrijd van een avondtraining, tegen Vejle BK- met Martin Jol De opstelling van FC Den Haag als rechtsbuiten in plaats van de is: Thie; Mansveld; De Caluwe, jonge Noor Roger Albertsen. Van Vliet, Korevaar; Kila, „Ik heb voor Jol gekozen omdat Schoenmaker, Perazic; Jol, Van hij wat meer ervaring heeft", ver- Leeuwen en Bres. Voor velen uit zijn directe om geving is het niet verwonderlijk dat Aad Mansveld piekert over later, over zijn toekomst Zijn hele sportleven heeft zich afge speeld in het Haagse Zuider park, de laatste vijf jaar zelfs als full-prof. Pas dit seizoen be seft de dominerende aanvaller van FC Den Haag ook maat schappelijk te moeten slagen. Tezamen met eerst twee en later één compagnon werd per 1 ja nuari 1975 het aannemersbedrijf Swemava opgericht waarbij 40 man personeel werkzaam zijn. „Dit is een onverwacht grote verantwoording geworden, en SANTIAGO/BAASTAD De Chileense tennisbond heeft een levensverzekering af gesloten voor zijn spelers die in Baastad uitkomen tegen Zweden in het toernooi om de Davis-beker. De spelers zijn voor 380.000 gulden de man verzekerd. Chili zal overigens met zes spelers naar Zweden reizen, ook Hans Gildemeister, Ale jandro Pierola en Jaime Pinto gaan mee. "Omdat", zei bondsvoorzitter Basagoytia, "wij het trio dat zich bereid had verklaard in te vallen, niet aan de vliegtuigtrap kunnen laten staan". Onder de reizigers ook Jaime Fillol, die alsnog besloten heeft deel te ne men. Aanvankelijk had Fillol en met hem het gehele Chileense team geweigerd naar Baastad te gaan omdat hij dreigbrieven uit Zweden had ontvangen. De organisatoren van de wedstrijd hebben gisteren ontdekt dat in weerwil van al hun voorzorgsmaatregelen, een aantal "Chili-ac- tivisten" in staat zal zijn het toernooi, dat vrijdag begint, legaal bij te wonen. De Zweedse tennisbond had in plaats van 6.000 toegangsbewijzen voor het stadion slechts de helft beschikbaar gesteld, en al leen voor leden van erkende tennisclubs. Te laat werd ingezien dat alle studenten van de in het zuiden van het land gelegen univer siteit van Lund, ongeveer 20.000, automa tisch lid zijn van de Studententennisbond. "Lund" staat bekend wegens het radicalisme van zijn studenten. De plaatselijke politie macht, die uit niet meer dan vier man bestaat, is met het oog op de komst van de Chilenen, uitgebreid tot ruim elf honderd manschappen. Agenten met walkie-talkies en honden, dranghekken en verbindingswa gens zorgen voor een hermetische afgrende- De bedreigingen tegen het leven van de Chileense tennissers en de aankondigingen van grootscheepse demonstraties tegen de Chileense junta hebben de aanstaande ten- nis-ontmoeting een dimensie gegeven, die veruit gaat boven de sportieve betekenis. Op acties van buitenaf kan door het inzetten van helicopters doeltreffend worden gerea geerd. 's Nachts zetten 39 halogeenlampen met een totale sterkte van 60 kilowatt het hele gebied in en rond het stadion in het licht van de schijnwerpers. Bijzonder hel verlicht is het rond de "Villa Zaeta", waar de Chileense tennissers zullen worden ondergebracht. De Zweedse spelers Björn Borg, Birger An- dersson, Ove Bentsson en Rolf Norberg zijn intussen met de training in Baastad begon nen. Sponsors Twente willen Van Dalen als manager ENSCHEDE - De kring van Twentse middenstan ders die FC Twente steunt, heeft het bestuur aangera den Ton van Dalen aan te trekken als opvolger van oud-manager Guy Defaix. Van Dalen, sportredacteur en zoon van oud-bondsbe- stuurslid Hennie van Da len, die aan de wieg heeft gestaan bij de geboorte van de Enschedese fusieclub, is nog niet rechtstreeks door FC Twente benaderd. Belfast PSV, zater dag tegenstander in Eindhoven van Ajax in de nationale competitie, heeft de Amsterdamse ploeg tegen Glentoran niet de volle negentig minuten in actie kun nen zien. De bus die de landskam pioenen van het Conway Hotel naar het Ocal Sta dion moest brengen raakte vast in de nauwe straten van het centrum van Belfast. Vijftien mi nuten te laat arriveer den spelers en officials op de vrij gehouden plaatsen op de eretribu ne Kees Rijvers verwacht dat zijn ploeg vanavond in de Europa Cup Wed strijd tegen Linfield in dezelfde basisopstelling zal kunnen uitkomen als zondag in de competitie ontmoeting tegen Tel star het geval was. "Ech te problemen hebben we niet", zei de kleine coach van de landskampioe nen even nadat spelers en officials om twee urn- in de middag met een Fokker Friendship van de NLM op het Alder- grove- Vliegveld van Belfast waren aangeko men "Ralf Edström heeft na zondag wat last van zijn knie en Jan van Beveren klaagde over pijn aan zijn hand. Maar het ziet er niet naar uit dat ik daardoor de op stelling van de ploeg nog zal moeten wijzigen". Een medisch onderzoek heeft uitgewezen dat in sure. De basisopstelling van PSV voor de eerste wed strijd van de eerste ron de van de Europa Cup I tegen de Noordierse kampioen in het kleine Windsorpark Stadion is: Van Beveren; Poortvliet, Krijgh, van Kraay, Dey- kers; Willy van de Kerk- hoff, Strik, Willy van der Kuylen, Rene van de Kerkhoff, Lubse en Ed ström.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13