Jos Hermens valt negen records aan André van der Ley werd een verbitterde belofte JASPIS DU BOIS FAVORIET IN HOOFDNUMMER DUINDIGT België zendt geen renners naar Montreal Mansveld doet ook tegen Excelsior niet mee met FC Den Haag Drop Shot ontmoet PSV AMATEUR BIJ VAASSEN BOKSERS OP REIS Jensen stopt met voetballen IN NIEUWE OVERGANGSKLASSE Toto en Lotto Tornado-duo staat derde VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 15 DEN HAAG Jos Hermens zal zon dagmiddag op de kunststofbaan van het nationale sportcentrum Papendal in een loop een aanval doen op totaal negen records. De Nijmeegse lange afstandloper, die reeds Nederlands re cordhouder is op 2000, 3000, 5000 en 10.000 meter alsmede op de 2 en 3 Engelse mijl, waagt zich op Papendal voor het eerst in een officiële wed strijd aan langere afstanden. Jos Hermens wil de wereld- en Europese re cords op de 10 Engelse mijl, 20 kilometer en een uur aanvallen. Aanvankelijk wilde Her mens ook een poging doen op de 15 kilometer maar de LAAF erkent op deze afstand geen officieel record. De snelste tijd officieel ooit op de 15 kilometer gelopen is sedert 11 april 1964 met 44.18.4 in handen van de Engelsman Mei Batty. Tijdens zijn recordpoging zal Jos Hermens op de eerste tien kilometer gesteund worden door Gerard Tebroke. Groningen Bjarne Jensen, de gisteren 31 jaar geworden ausputzer van FC Groningen, moet op medisch advies zijn voetballoopbaan beëindigen. De Deen, die vijf seizoenen voor de Groningse club heeft gespeeld, heeft een chronische heupblessure. Zijn contract liep op 1 december a.s. af. Jensen keert terug naar Dene marken, waar hij per 1 januari 1976 trainer wordt van de der de divisieclub Aalborg. Bjarne Jensen moet op medisch advies met voetbal len stoppen. Brussel België zal tijdens de Olympische Spelen te Montreal niet door een wielerploeg zijn vertegenwoordigd. Gisteren besloot het Belgisch Olympisch Comité, dat naar aanlei ding van de slechte resultaten tijdens de vori ge maand in België gehouden wereldkam pioenschappen geen wielerafvaardiging naar Canada gaat. André van der Ley, amateur nu: „Voor mij geen betaald voetbal meer..." VAASSEN André van der Ley, de overigens pas 26-jarige oud-speler van Go Ahead, heeft na zijn debuut van de afgelopen zondag bij de amateurclub Vaassen definitief afgerekend met het betaalde voet bal. „Ik wil nooit meer terug. Het voetbal bij Vaas sen is veel plezieriger", zei hij deze week. André van der Ley wist elke geningen kon mij niet voldoen- vorm van betaling door de club de bieden. Ik zou bijvoorbeed 21 van de hand. Hij ziet om in cent per kilometer autovergoe- wrok. „Als ik betaald voetbal ding krijgen van Bathmen (zijn wil spelen moet ik er ook goed woonplaats,red.) naar Wagenin- aan kunnen verdienen. Dat zat gen v.v. Zoiets noem ik a-so- er echter niet meer in. Waar- ciaal". schijnlijk mis ik lichamelijk ..De geringe verdiensten wogen toch de kracht voor dat soort niet op tegen mijn verzuim bij voetbal. Reeds van januari af de Rabobank voor de trainings- was ik bezig bij Go Ahead Eag- middagen. Als je betaald voet-' les weg te komen. Van mezelf bal speelt moet je er goed beter vond ik dat ik qua voetbal in van kunnen worden anders kun het eerste thuis noorde. Maar je het beter laten. Ik heb mijn Notermans dacht er anders maatschappelijke positie duide- over. Hij zette me ernaast". Van lijk laten prevaleren. Nee, voor der Ley gold ooit als een man mij geen betaald voetbal meer", van de grootste voetbalbeloftes Voor zijn nogal vreemd lijkende in Nederland en hoopte dat an- overgang naar Vaassen gaf An dere clubs interesse in hem zou- dré van der Ley de volgende den tonen. „Zodat ik tenminste verklaring: t,In Voetbal Interna- nog een behoorlijk handgeld tional haa ik losgelaten dat ik zou kunnen meepakken", ver- liever amateur wilde worden duidelijkte hij. „Maar de aanbie- dan voor een schijntje betaald dingen vielen tegen. Aan het voetbal te blijven bedrijven. Die begin van het nieuwe seizoen uitlating is gelezen door public bood Go Ahead Eagles voor mij relationsman Schreurs van geen perspectief meer. Ook Wa- Vaassen. Die reageerde snel. Hij stelde zich met mij in verbin ding". „Ik zou bij Vaassen de pupillen- training in handen kunnen krij gen. Dat trok me geweldig aan. Ik heb er eigenlijk niet eens zo lang over hoeven na te denken. Wij werden het gauw eens. Die eerste kennigmaking dateert al van geruime tijd geleden. Voor andere verenigingen had het daarna geen zin meer mij te vragen daar te komen voetbal len. Ik had mijn toezegging aan Vaassen al gedaan en dan is voor mij de kous af'. Welke vergoeding krijgt André van der Ley voor de training van de pups? „Niets. Ik heb geweldig plezier in dat werk. Alleen mijn reiskosten zullen worden ver goed. De hoogte van de kilome tervergoeding moet nog worden vastgesteld. Dat zal in overleg met de KNVB gebeuren. Als ik straks in Vaassen ga wonen gaat die vergoeding er natuur lijk weer af, want die bestaat dan niet meer. Ook dan blijf ik de pupillen trainen zonder dat ik daarvoor iets ontvang. Nog maals, ik vind het erg leuk werk. Van mijn werkgever, de Rabobank krijg ik op woens- De reiskostenvergoeding van Van der Ley staat nog niet eens vast. De KNVB moet maar uitmaken hoe hoog die wordt. dagmiddag vrijaf om naar Vaassen te gaan". André van der Ley, terde ge teleurgesteld in het feit, dat zijns inziens zijn kwaliteiten niet meer worden gewaardeerd, waardoor hij het jammer blijft vinden dat het be taalde voetbal voorbij is („Ik verdien graag veel geld") heeft zien geërgerd aan de verhalen dat hij aan Vaassen wel iets zou „overhouden". „Als ik dat nad gewild was ik wel naar Germanicus of naar Oosterparkers gegaan. Dan had ik rijk kunnen worden. En laat ik 't ver der maar niet meer heb ben over de verdiensten bij Go Ahead of dat ik bij Wageningen veel geld zou hebben laten liggen want dan word ik nog kwaad ook". GERRIT ZWIERS DEN HAAG In het kader van de voorbereiding op de Olympische Spelen vaardigt de Nederlandse Boks Bond de ko mende weken zeven boksers af naar twee internationale toer nooien in Athene en Ostrava. Aan het toernooi in Athene, dat van 23 t/m 26 septembér duurt, nemen twee Limburgse boksers deel. Het weltergewicht Nico Jeurissen en middengewicht Pe ter Remmers, beiden uit Maa stricht Vijf boksers komen uit in het internationale toernooi van Ostrava (Tsj), dat van 23 tot en met 29 september wordt gehou- dea In Tsjecho-Slowakije star ten: Bertus Brouwer (Jutphaas) en Dolf Krijgsman (Schiedam) beiden in het lichtgewicht, licht- welter Tonny van Eek (Amster dam) en de zwaarwelters Ron Wijngaard (Amsterdam) en Adrie Magielse (Dordrecht). WASSENAAR De vier „top pers" in het rentipklassement, jockey Erik Bloem (78 punten), eigenaar Piet de Wit (77 punten), voorzitter van de reneigenaren vereniging Joop van der Touw (71 punten) en de vrouw van kampioensjockey Henk van der Kraats, Truus (68 punten) be sluiten in zes weken tijd tijdens een halve competitie de rentip- competitie. Deze week voor ae drie rennen van zondag Joop van der Touw en Truus van der Kraats: GROTE MAZDAPRIJS: Truus van der Kraats: Oakridge, Gig gle Box, Question en outsider: Coven Cat. Joop van der Touw: Beemster, Red Countess, Giggle Box en outsider: Question. Me dewerker. Brunny Star, Artois, Beemster en outsider: Coven Cat. ST LEGER Truus van der Kraats: Rhodos, Prince Wolter, Jan en outsider Gefion. Joop van der Touw: Rhodos, Gefion, Jan en Gipsy Girl. Medewerker: Rhodos, Jan, Prince Wolter en outsider: Gefion. GOUDEN SPELD Truus van der Kraats: Donna, Gala Gift, Tudor Roussi S en outsider: Rich Auntie. Joop van der Touw: Master Tanner, Gala Gift, O'Marianne en outsider: Schermer. Medewerker: Donna, Gala Gift, Rich Auntie en Outsi der: Tudor Roussi S. (Van onze'sportredactie) ZEIST De voorwaardelijke schorsing van een wedstrijd voor Aad Mansveld is omgezet in een onvoorwaardelijke. Hier door moet de aanvoerder van FC Den Haag, die tegen Ajax voor een overtreding tegen Muhren een gele kaart opliep en als gevolg daarvan een schorsing van een wedstrijd kreeg, niet alleen de ontmoe ting tegen Sparta (aanstaande zaterdag) missen, maar staat hij ook in de thuiswedstrijd tegen Excelsior buitenspel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft gisteren in Zeist de volgende straffen aan spelers in het betaalde voetbal uitgespro ken: A. Bouma (Ajax): twee wedstrijden on vcx>rwaardeli j k. S. Tu Pan (AZ'67): twee wedstrijden onvoorwaardelijk, J. C. Zwarthoed en J. C. Schokker (Volendam): twee wedstrijden on voorwaardelijk. te. Akersloot (Haarlem): een wedstrijd onvoorwaardelijk, 100 boete en de mogelijkheid tot verweer tegen de omzetting van een lopende voor waardelijke wedstrijd in een onvoor waardelijke. Y. Hamming (PEC/Zwolle): een wed strijd onvoorwaardelijk en 125 boete. D. Stooker (FC Dordrecht): twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 75 boete. M. Breuer (FC Dordrecht): twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 125 boete. C. Rijkens (FC Dordrecht): drie wed strijden onvoorwaardelijk en 150 T. de Leeuw (Sparta): een wedstrijd onvoorwaardelijk. M. v.d. Korput (Feyenoord): een wedstrijd onvoorwaardelijk en 150 boete. A. Marijt (De Graafschap): een wed strijd onvoorwaardelijk en een wed strijd voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar en een boete van 150. Havermans (Willem II) een wedstrijd onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 75. Beusenberg (NAC): een wedstrijd onvoorwaardelijk en 100 boete en de mogelijkheid tot verweer tegen de omzetting van een voorwaardelijke straf van een wedstrijd. A. Graaumans (NAC): twee wedstrij den onvoorwaardelijk en 150 boe te. E. Beckers (FC VW): drie wedstrij den onvoorwaardelijk en 100 boete F. Palmen (Roda JC): twee wedstrij den onvoorwaardelijk. J. van Diggelen (Excelsior): een wed strijd onvoorwaardelijk en 75 boe te. Van de volgende spelers werd een lopende straf van een voorwaardelij ke wedstrijd omgezet in een onvoor waardelijke: L. J. van Veen (FC Utrecht), J. Seegers (Ajax), A. Mans veld (FC Den Haag), B. Sleeman (FC Amsterdam). Van J. Lacroux (MW) werd de proeftijd voor een lopende voor waardelijke straf van een wedstrijd verlengd tot 1 januari 1976. Voorts waren er vijf boekingen (drie in de eredivisie en twee in de eerste divisie). Oud-badmintonkampioe- ne Agnes van der Meulen- Geene: met Arnhem in de hoofdklasse. (Van onze badmintonmede werker) DEN HAAG Komend weekeinde gaat de Nederlandse had mi n- toncompetitie weer van start Voor het eerst na lange tijd is in de hoogste klasse geen Haagse vereniging van de partij. Drop Shot en DKC moesten in de hoofdklasse afhaken. Drop Shot komt in de nieuwe overgangsklasse uit en DKC o.a. met Mariahoeve in de eerste klasse In de hoofdklasse spelen slechts zes teams. Landskampioen Duin- wijck 1 en Duinwijck 2, Arnhem dat weer op de steun kan gaan rekenen van oud kampioene Agnes van der Meulen-Geene, BCH uit Den Bosch, Haarlem en Tilburg. Zondag staan de volgende ontmoetingen op het programma: Duinwijck 1 tegen Duinwijck 2. In het tweede team zal de Haagse Jan Frolich overigens voor het eerst voor de Haarlemse club uitkomen, na zijn vertrek van Drop Shot. Arnhem ontvangt Haarlem 1 en Tilburg 1 krijgt BCH 1 op bezoek. 'De kampioen van de overgangsklasse mag het volgend seizoen in de hoofdklasse uitkomen. Drop Shot ontmoet in de eerste wedstrijd in de sporthal 't Kleine Loo gelijk al de moeilijke tegenstander PSV uit Eindhoven. In de eerste klasse derde afdeling ontvangt Vijfsluizen uit Vlaardin- gen het Haagse Mariahoeve. Vijfsluizen heeft een groot verlies moeten incasseren. De internationaal Henny Wesdorp vertrok naar Haarlem en Jan Frazer vertrok naar Velo in Wateringen. Mariahoe ve is versterkt door de terugkomst van Bob Trisnadi, die twee jaar wegens studie is weggeweest De hoofdmacht van competitie- leider Kneefel bestaat nu uit twee dames en vijf heren. DKC komt in de eerste klasse met drie teams uit en in de eerste klasse (derde afdeling) gaat het Wateringse Velo als favoriet van start. (Van onze paardesportmedewer- Êaat met de Duindigt trainer Rees van kgj.\ der Lubbe als favoriet van start. Voor DEN HAAG - Zowel zaterdag als zondag draverijen en rennen Taylor, de oude trainer van het paard, op Duindigt. De draverijen van De Zaanse eigenaar Piet Meijn schijnt zondag staan geheel in het teken hem gevraagd te hebben, probeer eens van de viering van het 50-jarig winnen op Duindigt met dit paard. De bestaan van de eigenarenvereni- Nederlandse trainer van het paard, Jan n„ de Leeuw, is met Devm m deze koers ook ging De Draf sport. De rennen erg kansrijk. De eerste start zaterdag van Zijn erg Sterk bezet. de drie rennen en zeven draverijen is al om half drie. Onze tips voor deze mee- De supertno-ren met 14 paarden, de klas- ^g. sieke 2900 meter lange St Leger en de internationale ren voor amatrices de Elstprijs: 1. Monte Carlo, 2. Nuni Regina Gouden Speld. en 3. Manus B, outsiders: Nappie en In de Algemene Eigenarenvereniging „De Nellijan. Drafsport prijs" het hoofdnummer bij Krakoprijs: Jingo, 2. Rock Aldis en 3. de dravers komen acht paarden aan Wunderbar. de start over 1600 meter. Jaspis Du Bois Ereprijs: 1. Max Record, 2. Liatonka. 3. Marten S en outsider: Nevada K en Mark Anjo. Edeprijs: Maestro Béhvin, 2. Marinus G, 3. Nectar en outsiders Mabel Rustburcht en Menyanthes. Quick Devilprijs: Lady Wiepke, Storm- klee en Lavendel. Eerbeekprijs: Isnathan, Kameraad en 3. Jacob R. Ermeloprijs: 1 Marcel Regina, 2. Mila G en 3. Kingston Agian. nus Hanover en Mariette Star, outsiders: Luitenant Dixy en Mike Nardinclant. Secretarisprijs: Morving Star, Nathan Olivier, Manus en outsiders: Lord Eater en Nanneke Hanover. Ereledenprijs: Marjon Hess, Leanne For- tuna en Lucky H. Jubileurnjrijs: 1. Lido Buitenzorg, Monty Eefdeprijs: Naron Buitenzorg, Morschy Buitenzorg, Kolja T en outsiders: Lento G en 3. Mike H H en Ironie. Quick Devilprijs II: Funchal, Vitesse en Pedro. Feestpnjs: Katanja, Lola Hollandia en De eerste start van de zeven draverijen £pnflet 9' ten drie rennen zondagmiddag is om half Drafsportprijs: Jaspis Du Bois, Devm, twee. De eigenarenvereniging geeft tien- AReg1"0- duizend gulden bijgedrage aan het prij- Voorzitterprijs: Nok, Noble Victory en zengeld. De tips: Penningmeesterprijs: Myra Glorie, Ma- Nico Roodnoot. Rentips 2 tips. BOLOGNA De Venezolaanse motorcoureur Johnny Cecotto, die afgelopen zondag op het cir cuit van Assen ten val kwam en verwondingen opliep aan de voet en de linkerpols zal vier vijf weken rust moeten houden en daardoor niet kunnen starten in Mugello op 28 september. VIAREGGIO Op de vierde dag van het Europees kam pioenschap rolhockey in de Ita liaanse plaats Viareggio heeft Nederland voor het eerst een overwinning behaald. Frankrijk werd met 5—2 verslagen. DEN HAAG De cijfers van de lotto en toto van het afgelo pen weekeinde zijn: Lotto no. 36 Aantal deelnemers: 860.318. Bruto inleg: 3.307.143. Prijzen- bedrag: 1.702.493. Ie prijs: geen winnaar, van het beschikbare bedrag gaat l/5e deel naar de jackpot van a.s. zondag. Het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklassen. 2e prijs: 1 winnaar, die bruto 293.371 ontvangt. 3e prijs: 73 winnaars, die elk bruto per kolom 5.094 ontvan gen. 4e prijs: 3954 winnaars, die elk per kolom 113 ontvangen. 5e prijs: 9053 winnaars, die elk per kolom 49 ontvangen. Jackpot voor de lotto van a.s. zondag (nr. 37) 136.282. Toto no. 36. Aantal deelnemers: 212.923. Bruto inleg: 562.005. Prijzen- bedrag: 266.952. Ie prijs: geen winnaars, van het beschikbare bedrag gaat 1/3 deel naar de jackpot van a.s. zondag. Het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklassen 2e prijs: geen winnaars, van het beschikbare bedrag (incl. 1/3 deel van de le prijs) gaat de ene helft naar de jackpot van a.s. zondag. De andere helft naar de 3e prijs. 3e prijs: 13 winnaars, die elk bruto per kolom 13.860 ont vangen. Jackpot voor de toto van a.s. zondag (nr. 37) 86.759. LA BAULE Het Nederlandse duo Kieft-Westendorp is gisteren bij La Baule in de vierde race voor het Europees kampioenschap in de Tornado klasse als negende geëindigd. Na aftrek van het slechtste resultaat bezetten zij de derde plaats in de algemene rangschikking. De wedstrijd werd gewonnen door de Engelsen Stephens/Martin, die ook het algemeen klassement aanvoeren. De uitslag van de vierde race is: 1. Stephens/Martin (Eng.), 2. De Cazenove/Harris (Fra.), 3. Sternström/Ahlin (Zwe), 9. Kieft/Westen- dorp (Ned.). Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Stephens/Martin (Eng.) 6 punten, 2. White/Osborn (Eng.) 14, 3. Kiefst/Westendorp (N-id.) 28. 4. White/Morgan (Eng.) 29,7.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15