Heuglijke dag voor hippisch Nederland ONTVOERD PAARD TERUGGEVONDEN 'Bij De Graafschap krij g ik kans die trainer Boskov mij niet gunde' Solingzeiler Geert Bakker nog de beste UNIEK INITIATIEF Organisatiebureau voor wielrenners Als ik zondag de hoofdprijs heb in de Nationale Lotto of Toto rga ik elk weekend vissen in Ierland. Week respijt in discussie tv-rechten Tips voor Duindigt STORM VOELT ZICH GELUKKIG IN DOETINCHEM I .- DINSDAG 9 SEPTEMBER 1975 LEIDSE COURANT/ PAGINA 17 De meest ongeloofwaardige momenten uit de autoracerij komen in Amerika voor. Topcoureurs nemen de gekste risico's en het gevolg daarvan kan zijn wat het afgelopen weekeinde in Indianapolis gebeurde. Bil Vukovich maakt met zijn bolide een spectaculaire „koprol" Damesploeg van Wales stelde beslissing uit (Van onze sportredactie) EDINBURGH - Het Ne derlandse dameshockey team zal vandaag een be slissingswedstrijd tegen Wales moeten spelen om uit te maken welk land zich voor de finale van het toernooi om het we reldkampioenschap plaatst. Wales won gisteren met 2-1 van Australië en eindigde zowel in punten als in doelcijfers ge lijk met het Oranjeteam. Beide landen hebben drie winstpunten en drie treffers voor en tegen. Engeland heeft zich inmiddels geplaatst voor die finale. Argen tinië werd met 1-0 verslagen. Janet Jurischka maakte in de 20ste minuut het enige doelpunt. De overige uitslagen zijn: Groep B 1: India-België 2-1, Groep B 2: Schotland-Spanje 3-0, Troostronde: Groep 1.: Ja pan-Jamaica 1-0, Denemarken- Oostenrijk 0-0, Groep 2.: Trini dad en Tobago-Bermuda 3-0, Groot Brittannië en Ierland-Ca- nada 1-0. De eindstanden in de twee halve finalegroepen zijn. Groep A.: 1. Nederland 2 1 1 0 3 3-2 2. Wales 2 1 1 0 3 3-2 3. Australië 2 0 0 2 0 2-4 Groep B.: 1. Engeland 2 1 1 0 3 3-2 2. Nieuw Zeeland 2 0 2 0 2 3-3 3. Argentinië 2 01111-2 KIEL Op de eerste dag van de Open Westduitse zeilkam- pioenschappen hebben de Ne derlandse deelnemers geen top- plaatsen behaald. De beste prestatie kwam op naam van Geert Bakker, die in de Soling- klasse een zesde positie bereik te. In totaal gingen 331 boten uit 18 landen van start. De Tempestklasse begint van daag. De belangrijkste uitslagen zijn: Finn: 1. Jaques Rogge (Bel). 2. Hans Werner Zachariassen (WDl), 3. Peter Roost (Zwi). PD: 1. Joerg en Eckart Diesch (WD1), 2. Rainer Wolf/Man- fred Gebner (WD1), 3. Heiner Forst- mann/Georg Pochhammer (WD1), 10. Vollebregt, 11. Meyboom, 12. Imhoff (allen Ned). Tornado: 1. James Dachtler/Phillip Snook (Aus), 2. Eberhardt Gieselher/Gerd Vosslam- ber (WD1), 3. Werner Rapp/Wemer Lutz (Zwi). 470: 1. Jean Louis Guya- der/Pierre Follenfant (Fra), 2. Philip Crebbin/Derek Clark (Eng), 3. Frank Hubner/Harro Bode (WDl). Soling: 1. Erich Hirt (WD1), 2. Han-y Meiges (VS), 3. Valdor Bandolowski (Den), 3. Willie Kuhweide (WD1), 6. Geert Bakker (Ned), 7. Heike Blok (Ned), 9. Rien Roozendaal (Ned). De Nederlandse Bert van de Kieft en Harry Westendorp heb ben gisteren op de rede van La Baule de eerste wedstrijd voor de strijd om het Europees kam pioenschap zeilen in de Torna do-klasse gewonnen. De zeilers ondervonden erg veel hinder van windstilte. De wed strijd moest dan ook enkele uren worden uitgesteld. De uitslag van de eerste race is: 1. V.d. Kieft/Westepdorp (Ned). 2. Step hens/Martin (GB), 3. Cote/Burrows (Can), 4. Hagman/Tillberg (Zwe), 5. Marstrom/Lindberg (Zwe), 6. Pivoli/- Martinelli (Ita). OOSTERHOUT - Het was giste ren voor de Nederlandse paar densportwereld in twee opzich ten een heuglijke dag. Ten eer ste werd in Oosterhout (Gelder land) onder grote belangstelling het Boogerdcentrum geopend. Dit centrum mag uniek ge noemd worden in Het complex bestaat uit een imposante rijhal (70 x 35 meter), een fraaie stal met rieten dak en enkele oefen weiden. De hal is in slechts enkele maanden gebouwd. Eige naar Jan Boogerd: „Begin mei is het eerste beton gestort en daarna s het allemaal erg snel gegaan." De directeur van een in veevoe der en meststoffen was in eerste instantie helemaal niet van plan een dergelijk hippisch centrum tot stand te brengen. „Ik kon op een gegeven ogenblik vier hecta re weiland kopen", zei hij kort voor de inauguratie van de hal, „en er was aanvankelijk geen sprake van een accommodatie voor paarden. Maar ik ben later door het enthousiasme van an dere mensen aangestoken. Men heeft mij tenslotte zo gek gekre gen deze hal te laten bouwen". Jan Boogerd heeft een duidelij ke bedoeling met het centrum. „De hal moet niet worden ge zien als een concurrent van wie dan ook. Niet van de hippische centra in Deurne of in Uddel en ook niet van maneges. Je moet het meer zien als een aanvullen de service ten behoeve van de paardensport in Nederland. De hal staat in principe beschik baar voor iedereen en er hoeft niets voor betaald te worden". TRAINING Deze winter zullen de ruiters uit de A-equipe (Huub Berg mans, Hans Brugman, Peter Diks, Anton Ebben, Rob Eras, Johan Heins, Hans Horn, Jan Maathuis, Henk Nooren en Har ry Wouters van den Oudenweij- er) hun wintertraining in het Boogerdcentrum afwerken. Daarbij heeft men eventuele uitzending naar de Olympische Spelen van Montreal in gedach te. Boogerd: „Het zou toch machtig mooi zijn als Nederland op de spelen vertegenwoordigd zou zijn, of het nu in het springen, de dressuur of de military is. Maar de moeilijkheid is op het ogenblik dat de goeie ruiters in Nederland niet altijd op de goeie paarden zitten". Boogerd deed daarbij een beroep op de eveneens aanwezige ruiter en eigenaar van stal Zangersheide, Leon Melchior, enkele van zijn paarden weer beschikbaar te stellen voor talentvolle ruiters. De vermogende Limburgse bou wondernemer had dit in verle den af eens gedaan, maar was daarbij op onwil in de complexe Nederlandse paardensportwe reld gestuit. Het gevolg was dat Melchior zich teleurgesteld te rugtrok en Belgische ruiters op zijn paarden liet rijden. Maar Jan Boogerd (die overigens al eerder het paard Salerno van Melchior had gekocht) wist Mel chior gistermiddag tot andere gedachten te brengen en dat was de tweede verheugende ge beurtenis voor hippisch Neder land. „De heer Boogerd heeft de moed gehad dit centrum te bou wen", aldus Melchior. „Hij is kennelijk net zo aangestoken door het paardenvirus als ik. Zijn initiatief heeft mij geïmpo neerd. Hij kan rekenen op de steun van stal Zangersheide". Ter gelegenheid van de officiële opening van het Boogerdcen trum mocht Ben Arts als voor zitter van de Stichting Neder lands Olympisch Fonds Spring paarden een forse donatie ont vangen. Doel van dit fonds is onder meer geld bijeen te bren gen voor de aanschaf van goede paarden. „Het moet toch moge lijk zijn dat wij volgend jaar deelnemen aan de Olympische Spelen", aldus Arts. „We heb ben genoeg ruiters die het zware werk aan kunnen. Het gaat er nu nog om dat we straks ook over paarden beschikken die met succes aan de spelen zou den kunnen meedoen. Het is duidelijk dat we met het huidige materiaal niet naar Montreal kunnen gaan." AMSTERDAM De wielersponsors Ti-Raleigh, Fri- sol en Ormas-Sharp hebben gisteren besloten een organisatiebureau op te richten. Dit bureau zal de belangen behartigen van de renners die de Nederland se sponsors onder contract hebben. De drie sponsors zijn van mening dat de belangen van hun renners met betrekking tot de werkgelegenheid in Nederland met optimaal worden behartigd door de KNWU en de organisatoren van wedstrijden in Nederland. De renners van de drie zullen zich in het volgende seizoen door dit nieuwe bureau laten vertegenwoordi gen. SPORTWERELD CHATEAULIN Ex-wereldkampioen Eddy Merckx heeft in het Franse Chateaulin een wegwedstrijd over 150 kilometer gewonnen. De Belg had een voorsprong van 19 seconden op de huidige drager van de regenboogtrui bij de profs, Hennie Kuiper. „Tour" winnaar Bernard Thevenet werd vierde. Elke zondag uitslag. Welke droom zou u werkelijkheid laten worden? Toch goed om daar nu al over na te denken. Want elke week keren de Nationale Lotto en Toto samen een slordige twee miljoen gulden aan prijzen uit. Hebt u al een idee? Haal meteen een formulier bij uwclub of winkelier. LONDEN De uiterste termijn waarin een be slissing moet worden genomen over de prijs van televisie uitzendingen van de Olympische Spelen naar de landen buiten Noordamerika is gisteren met een week verlengd tot 15 september. De verlenging is het resultaat van een gesprek tussen Lord Killanin, de voorzitter van het Inter nationale Olympische Comité (IOC) en Sir Charles Curran, de direkteur-generaal van de BBC en de' EBU, de Europese Omroep Unie. Aanvankelijk gold de datum van 5 september als uiterste termijn waarin overeenstemming zou moeten zijn bereikt. In Londen legde Sir Charles Curran er gisteren nog eens de nadruk op dat 15 september de uiterste datum is, waarop de betrokken televisie maatschappijen de enorme hoeveelheid radio- en televisieapparatuur kunnen bestellen die nodig is om uitzendingen uit Montreal mogelijk te maken. De organisatoren van de spelen en de EBU hebben tot nu toe nog geen overeenstemming kunnen bereiken over de prijs van de uitzendingen. In Montreal vraagt men 18 miljoen dollar terwijl de EBU niet verder wil gaan dan 9,3 miljoen dollar. Overigens was het eerste bod van de EBU 1,7 miljoen dollar. Sir Charles Curran, die behalve voor de EBU ook voor alle niet Europese landen - buiten Noord Amerika onderhandelt, verklaarde in Londen na het gesprek met Lord Killanin: „Dit gesprek kan mogelijk leiden tot een oplossing." Hij wilde niet zeggen of het aanbod van de EBU eventueel zal •worden verhoogd. Lord Killanin gaat nu praten met de organisatofen in Montreal en zijn medebestuursleden bestuursle den van het IOC. Vorige maand verklaarde Lord Killanin naar aanleiding van de televisieproblemen rond Montreal, dat de organisatoren de verplich ting hebben om zoveel mogelijk mensen de Olym pische Spelen te laten meebeleven. (Van paardesportmedewerker) Den Haag Tips voor de ren nen en draverijen woensdag middag (2.30 uur) op de Wasse- naarse baan Duindigt KINGBOYPRIJS (1): Bearly, Rule by Reason en Bill Bailey. KINGBOYPRIJS (2): Flix, Flo- reda en Chivas Regal. KINGBOYPRIJS (3): Hurakaze, Clematite en Funchal. ZORAPRIJS: Mylene D. Mike Volann en Norman Princes. VOLANNPRIJS: Organza D. Orient Hollandia en Orion La- guna. INTREPIDPRIJS: Maxaver Way, Mary Hollandia en Norton Roodnoot. FLEETNESS T-PRIJS: Loes Areta, Lucky Surprise AenKa Bond ALKESTISPRIJS: Kolja T. Idu- na J en Icarus. DELTAPRIJS. My Lady, Ka Anjo en Larina T. HANOVER BERTHA-PRIJS: Nathan Olivier, New Buitenzorg en Mike Areta. PISA De Amerikaanse draver en kampioen Wayne Eden, een vijf-jarige vos die drie weken gleden was ontvoerd, is terug. De eigenaar van de boerderij waar Wayne Eden woonde, Vincezo Gasparetto, maakte gisteren bekend dat het paard in de nacht van zondag op maandag in de buurt van Pisa is gevonden. Of hij losgeld heeft betaald wilde hij niet zeggen. Wayne Eden was op 16 augustus in de vroege ochtenduren verdwenen uit zijn stal op de renbaan van Montecatini Terme, in de buurt van Florence, na daar een wedstrijd te hebben gewonnen die een prijs opleverde van 15.000 dollar. Het paard werd als de succesvolste draver van het Italiaanse seizoen beschouwd en had deze zomer voor zijn eigenaar, de Milanese industrieel Piero Giudici, al meer dan 300.000 dollar aan prijzengeld verdiend. In Italië worden steeds meer mensen om geld beroofd, dit jaar alleen al 40, maar een ontvoering van een paard was iets nieuws. Deskundigen vrezen dat Wayne Eden het avontuur slecht të staan kan komen omdat renpaarden en dravers zeer speciaal moeten worden behandeld, zeker wat de voeding betreft. Wayne Eden werd zeven maan den geleden aan zijn huidige eigenaar in Italië 'verkocht. Voor de ontvoering werd zijn waarde geschat op een half miljard lire (800.000 dollar). Het paard werd, heeft Gasparetto meegedeeld, gevonden in de buurt van een kerkhof waar het aan een boom vastgebonden stond. Het dier was zeer koud en hinkte wat. Wayne Eden was een hoefijzer kwijt. „Maar het hinnikte en danste van vreugde toen ik kwam en zijn naam riep," aldus Gasparetto. De eigenaar van de draver heeft doen weten, aldus de politie, dat hem zondag via de telefoon was meegedeeld dat Wayne Eden zou worden losgela ten en bij een olijfboom kon worden aangetrof fen." Vincenzo Gasparotto, de dolblije trainer, kust zijn lieve lingspaard Wayne Eden, die bij een olijfboom werd teruggevonden zelfvertrouwen is daardoor een stuk toegenomen. Zonder de op zet om te gaan katten, moet ik toch stellen die kans bij FC Den Haag niet gehad te hebben. Daarom wilde ik ook weg. Om de een of andere reden mocht trainer Boskov mij niet. Ik heb weliswaar nooit ruzie met hem gehad, maar toch was de ver standhouding niet alles. Ik had een hele andere kijk op het voetbal. In de bekerwedstrijd tegen Sparta mocht ik meedoen. Naar mijn mening en die van anderen ging dat echt niet slecht. De week daarna stond ik echter weer opgesteld in het C-team; dat zoiets kon gebeuren was voor mij onbegrijpelijk". Beleid Kees Storm begrijpt niets van het beleid bij FC Den Haag. Jonge talentvolle spelers, die in het C-team door Rinus Loof worden opgeleid, komen nage noeg niet in het eerste elftal terecht. "Kijk maar om je heen", zegt Kees Storm. "Bij FC Vlaardin- gen doen de ex-Hagenaars het uitstekend. Allemaal jongens uit het C-team, die door FC Den Haag aan de kant zijn gezet. Voor een koopje gaan ze naar een andere vereniging, waar ze allemaal uitstekend voldoen. Ik heb daar met Evert Teunissen over gesproken. Hij was het met me eens, dat de begeleiding bij FC Den Haag niet optimaal is. Ook taktisch maakt men fouten. Het was van FC Den Haag veel verstandiger geweest die jonge spelers uit te lenen om na ver loop van een aantal jaren weer terug te halen. Nu verkoopt men de jonge spelers en trekt welis waar meer ervaren maar oudere spelers aan. Op deze manier kun je nooit een elftal met toe komst opbouwen". Geen heimwee Met deze woorden bewijst Kees Storm FC Den Haag nog niet Kees Storm (rechts) ovpr de taktiek, die FC Den Haag volgt: „Ze hadden die jonge spelers beter kunnen uitlenen" vergeten te zijn. Hij heeft nog steeds een ruime belangstelling voor de gebeurtenissen rond de Haagse eredivisievereniging. Toch verlangt Storm niet terug naar zijn oude ploeg. Heimwee kent de spitsspeler niet. "Het is hier een stuk gezelliger. De mensen zijn in Doetinchem nog helemaal bezeten van voet bal. Het publiek is veel enthou siaster. De tribunes staan vlak langs het veld en dat geeft een zekere sfeer. Na afloop hangen de supporters ook om je nek. En zelfs bij de trainingen is er veel publiek. Dat heb ik in Den Haae nooit meegemaakt". Kees Storm vindt het publiek in Doetinchem "werkelijk helemaal te gek". Hij is dan ook gelukkig met zijn overgang naar De Graafschap bij welke club hij voor twee jaar getekend heeft. "Ik heb er be slist geen spijt van", zegt hij ten overvloede. Rit Op dit ogenblik rijdt Kees Storm nog dagelijks op en neer naar Doetinchem. Een rit van pakweg 300 kilometer. Maar hij doet het met plezier. "Af en toe wordt het wel een beetje te gek. Vorige keer moes ten we een uitwedstrijd tegen MW spelen. Eerst in de auto, dan in de bus en dan nog een wedstrijd is eigenlijk te ver moeiend". Daarin komt op korte termijn verandering. "Ik ben met Johnny van Veenendaal een flat aan het inrichten. We hopen er over ongeveer twee weken in te trekken", vertelt hij enthou siast. Voorgoed vertrekt hij dan naar Doetinchem. Kees Storm heeft zijn plaatsje in de voetbal sport gevonden. JOS HEYMANS DOETINCHEM Kees Storm, de voormalige spits speler van FC Den Haag die er nimmer in slaagde een vaste plaats in het eerste elftal te veroveren, speelt weer voetbal voor zijn plezier. Het bevalt prima bij De Graafschap. Bovendien voldoet de Haagse aanvaller uitstekend in het team van trainer Evert Teunissen. Met twee doelpunten heeft hij zondag een belangrijk aandeel gehad in de knappe zege van 5-3 op Telstar. het westen van het land ko men". Plezier De onverwacht goede resulta- ten (twee overwinningen en twee gelijke spelen) en de ge makkelijke aanpassing hebben bij Kees Storm het plezier in de voetbalsport teruggebracht. "Mijn instelling is hetzelfde ge bleven. Ook bij FC Den Haag heb ik altijd geknokt voor het beste resultaat. Bij De Graaf schap krijg ik echter veel meer kansen om me te bewijzen. Mijn Storm praat nog weieens met zijn trainer Evert Teu nissen (foto) over FC Den Haag. Bij De Graafschap voelt hij zich echter duide lijk gelukkiger "Ik heb het hier erg naar mijn zin", vertelt de enthousiaste Kees Storm. In het begin was ik bang voor aanpassingsmoei lijkheden, maar dat is erg mee gevallen. In juli hebben we een trip naar Zweden gemaakt, waar we vier wedstrijden heb ben gespeeld. We waren de hele dag op elkaar aangewezen en dat heeft de aanpassing enorm vergemakkelijkt Ik trek veel op met Henk Overgoor, een wat stille jongen. Iedereen verbaast zich erover, dat wij het zo goed met elkaar kunnen vinden, om dat Henk over het algemeen een hekel heeft aan mensen die uit

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17