Rommel' bracht goud op ZANDBERGEN SLAGERIJEN Altijd 'n tikkeltje beter. Eerste steen Esto-complex Kunst gestolen uit gemeentehuis van Nieuwveen Symbolische verhuizing Valkenburg genoot van ringsteken Warmonders de plas op voor ,vuilkarwei' Warmon ders succesvol in Limburg Hulpcursus in Hoogmade Leiderdorpse commissie bang voor uitholling taak gemeente 'Van onze correspondent Leiderdorp De raads com missie bestuurszaken van de gemeente Leiderdorp heeft ernstige bezwaren tegen de inhoud van het concept-ont werp van de wetreorganisatie binnenlands bestuur zoals door de minister van binnen landse zaken is ingediend. Het grootste deel van de bezwa ren richt zich tegen de uithol ling van de gemeentelijke ta ken. De commissie is veront rust over, wat hij noemt, „de centralisatie-drang van de technocraten die het bestuur eigenlijk liever maar niet meer aan niet-deskundigen overlaten". Tevreden toonde de commissie zich over de voorgestelde vorming van de mini-provicie Leiden. De ge biedsomvang en samenstel ling noemt de commissie evenwichtig. Ongelukje met amazone Van onze correspondent Noordwijk Tijdens een rit op het strand tussen Noordwijk en Katwijk sprong een 27-jarige inwoonster van Wassenaar van haar paard en kwam daarbij zo ongelukkig terecht, dat zij een bovenbeen brak De amazone werd per politie- jeep naar de boulevard ge bracht, waar een ambulance klaar stond om haar verder te 1 vervoeren naar het AZ in Lei den. Van oud-gemeentesecretaris (Van één onzer verslaggevers) Nieuwveen Uit het gemeentehuis van Nieuwveen zijn enkele kunstwerken gestolen van oud-gemeentesecretaris J J. Roovers. De diefstal werd afgelopen week ontdekt toen de heer Roovers, die de laatste tijd naam maakt als kunstschilder en als schrijver van spookverhalen, de aan de gemeente in goed vertrouwen uitgeleende werken kwam ophalen voor de expositie, die hij deze week heeft ingericht in een leegstaand gebouwtje op het terrein van de Johannes Stichting. De heer Roovers (71) heeft van de diefstal aangifte gedaan bij de plaatselijke politie. In het gebouwtje op het terrein van de Johannes Stichting wordt overigens niet alleen werk geëxposeerd van de heer Roovers, maar ook van de jonge kunstenaar René van Buuren. De heer Roovers (rechts op de foto) informeert bij zijn jonge collega naar de toepassing van diens t (Van onze sportredactie) OUD ADE - VVOA neemt zon dag a.s. symbolisch zijn intrek op het nieuwe sportcomplex tussen Oud-Ade en Rijpwete- ring. Begeleid door de drum band van Rijpwetering zullen de jonste junioren materiaal van het oude veld naar het nieuwe complex dragen. Daarbij wordt een tocht ge maakt door Oud Ade, die via de Leidseweg, Vrouw-venneweg en de Oud-Adeselaan naar het nieuwe veld zal leiden. Deze op tocht start om 13.00 uur. De intrek, die verder niet gepaard zal gaan met officiële toestan den, wordt vervroegd gehouden vanwege de eerste thuiswed- rtrijd van WOA 1, op het nieu we complex. Deze wedstrijd te gen DOSR begint om 14.30 uur. Diploma voor gehandicapten Van onze correspondent Lisse - In het Lissese zwembad „De Lis" werd dit weekeinde diploma gezwommen door ge handicapten. De zeven kandidaten haalden het fel begeerde KNZB-diploma. Het zijn: Ronald Niessen, Els Brouwer, Leny van Vuren, Kees j Hogervorst, Lia Timmers, Leo j v.d. Hulst en Ronnie Roks. Kasteel-trip bejaarden Van onze correspondent Lisse De r.k. bejaarden uit Lisse hebben er hun jaarlijkse uitgaansdag weer opzitten. Dit j keer ging de busrit onder meer naar Doorn, waar een bezoek I werd gebracht aan een kasteel. Na een gezellige tocht door mid den Nederland streek het gezel schap tegen de avond neer in Aalsmeer waar werd genoten van een uitstekend diner. Containerklas voor Pr. Marijkeschool Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - In afwach ting van het gereedkomen va de nieuwe Prinses Marijkeschool in zuid zal voor één jaar 'n zg. containerklas worden gehuurd die wordt geplaatst op het ter rein naast de huidige openbare school aan de Ambachtstraat. De Prinses Marijkeschool is nu gevestigd in drie gebouwen: 3 klassen aan de Ambachtstraat, twee in denoodschool aan de Nieuwstraat en één klas in de opgeheven prot. chr. school aan de Van Ruysdaellaan. De leer lingen van laatstgenoemde (vijf de) klas worden per bus ver voerd. De nieuwbouw zal volgende jaar augustus gereed moeten zijn maar burgemeester en wet houders vinden deze periode te lang. Zij menen dat deze klas zo spoedig mogelijk bij het hoofdgebouw aan de Ambacht- straat moet worden gevestigd. Als de klas verhuist zal boven dien voortgang kunnen worden gemaakt met de verbouw van het schoolgebouw aan de Van Ruysdaellaan tot bibliotheek. De gemeenteraad wordt een krediet van 17.000 gulden ge vraagd. De kosten van 700 gul den per week voor busvervoer komen dan echter te vervallen. Een paar honderd Valkenburgers hebben zaterdagmiddag in de Marinus Poststraat met volle teugen kunnen genieten van een onvervalst ringsteekfestijn, dat hen werd gepresenteerd door de paardenmarktcommissie. Vijftig combinaties snelden een paar uur lang door deze gezellige Valkenburgse straat, de strijd aanbindend met een eenvoudige, doch moeilijk te verschalken ijzeren ring. De Katwijkse stalhouder Verdoes en zijn charmante passagiere draafden in hun „door twee zwarte friese paarden getrokken tilbury, naar de zege. Henk van Delft uit Valkenburg, de zoon van de dokter, pakte de tweede plaats. Rinus de Lange uit Katwijk haalde de derde prijs binnen. Op de foto de combinatie van Rijnsburger Herman Haasnoot, op weg naar het „het gat". De ten bate van de peuterspeel zaal „Het Veldmuisje" gehouden rommelmarkt op het Voshol- plein in Ter Aar, heeft de stout ste verwachtingen overtroffen. Rekenden de organisatoren aan vankelijk op zo'n 2.000, toen men zaterdag ging tellen bleek dat er rond de 5.000 was bin nengekomen. Die hoge op brengst was mede te danken aan het feit dat zich tussen „de handel" heel wat spulletjes be vonden uit grootmoeders tijd waarvoor de kopers grof geld neertelden. Voorschoten onthoudt fiat aan bouwplan voor Krimdijk VOORSCHOTEN De Voor- schotense raads commissie voor openbare werken is voorlopig niet bereid om toestemming te verlenen aan de heer J. Segaar zijn bouwplannen aan de Krim dijk uit te voeren. De heer Se gaar, die eigenaar van de grond is, wil inplaats van zijn woon boot een dubbel woonhuis bou wen in „landelijk" gebied. De bewoners van de Krimdijk heb ben via een hoorzitting hun be zwaren aan het gemeentebe stuur kenbaar gemaakt. Ge meente en bewoners van de Krimdijk zijn eventueel bereid om de bouw van een woning op een iets andere plaats wel te accepteren. Ook de commissie voor openba re werken had in navolging van de welzijnscommissie bezwaren tegen de splitsing van het scho lencomplex Noord-Hofland in groenvoorziening van ongeveer - 100.000,-. Wethouder Eveleens (PPV) vond het spijtig dat niet meteen een plan ter tafel gebracht was voor de aula. Er zijn wel verbou wingsplannen, maar is is nog geen plan voor het multi-funk- tioneren van de aula. De grote aula, die o.m. gebruikt wordt drie aparte units. De heer De voor de kerkdiensten van de Keuning (WD): „Het is een soort bekroning van de misluk king van de integratie". De com missie keek zwaar aan tegen de kosten voor het maken van drie aparte speelplaatsen en de Hervormde, Gereformeerde r.k. kerk, krijgt een zodanige uitbreiding dat door tussenwan den de zaal eventueel tot kleine re eenheden gebracht kan wor den. DEZE WEEK: 1 kg. RIBLAPPEN9i98 1 kg. BORSTLAPPEN7.98 1 kg. MAGERE LAPPEN10.98 1 kg. HART3.98 LEIDEN: MORSWEG 23. TEL. 21815, STEENSTRAAT 31, TEL. 22407 LEIDEN: CHURCHILLLAAN 1, TEL. 61190 RIJNSBURG: OEGSTGEESTERWEG 44, TEL. 01718- 74184 KATWIJK: HOORNSEPLEIN 55, TEL. 16345. Van onze correspondente WARMOND Warmond zal ook dit jaar weer van de partij zijn bij de grote schoonmaakak- tie op de Kagerplassen op za terdag 13 september. Een vrij groot aantal inwoners heeft zich bereid verklaard op „vuil- karwei" te gaan. De schoonmaakaktie zal dit keer worden uitgevoerd in het zgn. „waaigat", de laatste echte vuile hoek van de Kagerplassen. De schoonmaakakties die de af gelopen jaren op de Kagerplas sen werden uitgevoerd hebben, er toe bijdragen zo is uit een onderzoek van hét Hoogheem raadschap van Rijnland geble ken, dat de plas aanzienlijk schoner is dan zo'n vijf jaar geleden. Mimi Carlier kampioen tennisclub Nieuwkoop Van onze correspondent Nieuwkoop Mimi Carlier is afgelopen weekend clubkam pioen geworden van de Tennis vereniging Nieuwkoop In de finale versloeg de kam pioen van het vorig jaar Corrie Minfils in twee sets. Bij de he ren bleef de hegomonie voorals nog in handen van de oudere garde. Ben Baard versloeg in de finale de jeugdige Peter de Rooij op overtuigende wijze: 6-2, 6-3. Deze week worden de clubkam pioenschappen voor de dubbel en mixspelen voortgezet. Jan Muller wint V.d. Geest-trofee Van onze correspondent TER AAR De watersportver eniging „De Hooge Venen", die afgelopen weekend haar sei zoenwedstrijden hield op de Langeraarse Noordpias kon na afloop de wisselbeker uitreiken aan Jan Müller, die met zijn Randmeer de eerste plaats be zette. De J. J. v.d. Geest-trofee viel eveneens ten deel aan de heer Müller, die hij uit handen van de heer Van de Geest in het paviljoen „De Hooge Venen" mocht ontvangen. De tweede en derde plaatsen waren voor resp. Hans Pijlman en Martien Duynstee, die van voorzitter Hans Hubert de me dailles in ontvangst mochten ne men. Ere-voorzitter Van Liempt van de voetbalvereniging Esto netselt hier de „eerste" steen voor het nieuw sportcomplex van deze Bodegraafse voetbalvereniging. Volgend jaar zomer zal het nieuwe complex in gebruik worden genomen. Het wordt door een zestigtal leden van Esto in de vrije uurtjes gebouwd. GEMEENTE ZOETERWOUDE Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude ma ken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet vergunning te verlenen voor de bouw van: 1. een veestalling en schuur op de aan de Weipoortsevliet gelegen percelen kadastraal bekend gemeente Zoeterwoude sectie C nrs. 736, 737 en 738 (ged); 2. een veestalling op de aan de Weipoortse- weg gelegen percelen kadastraal bekend ge meente Zoeterwoude sectie C nrs. 423 (ged) 424. 425. 426. 427 en 428. De betreffende bouwplannen liggen vanaf dinsdag 9 september 1975 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage. Gedurende bovenvermelde termiin Is een ieder be voegd tegen het verlenen van de onderwerpelijke bouwvergunning bij hun college schriftelijk bezwaar in te dienen. Zoeterwoude, 8 september 1975 Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, J. Wingelaar De burgemeester, Detmers. Van onze correspondente Warmond Na maanden van intensief trainen is het de majo rettes van St. Matthias uit War mond gelukt tijdens het giste ren in Limburg gehouden con cours een eerste prijs te beha len in de derde divisie met 123 punten. Op een swing-mars van de Luchtmachtkapel maakten de Warmondse meisjes een gewel dige show waarvan vooral het begin de aandacht van de jury trok. De minirettes moesten zich deze keer tevreden stellen met een 2e prijs. Geen geringe pres tatie overigens, want in Lim burg traden veel prominente korpsen op. (Van onze correspondent) Hoogmade De afdeling E.H.- B.O. Hoogmade, aangesloten bij de Nationale Katholieke Bond, start weer met een nieuwe cur sus. De cursus wordt gegeven in ca fé „Van der Eng" aan de Kerk straat en is verdeeld over 12 lessen van 2 uur. Aanmelding bij mevrouw E. v.d. Meer aan de Boskade 10 en bij de heer X v. Leeuwen aan de Bruinlaan Drankcontrole Van onze correspondent Sassenheim/Noordwijkerhout In de nacht van vrijdag op zaterdag werd van half 12 tot half 3 door de regiopolitie op de hoek Gooweg te Noordwij- kerhout contröle gehouden op alcoholmisbruik door automo bilisten. In totaal werden 159 weggebruikers gecontroleerd waarvan er 26 in aanmerking kwamen voor een blaastesL Hieronder waren er drie die hun wagen moesten laten staan en na een bloedproef proces-ver- baal kregen. Door ae officier van justitie zal worden bepaald of ze hun rijbewijs, dat werd ingehouden, terug krijgen. Vier automobilisten kregen een pro- ces-verbaal i.vjn. gebreken aan hun auto. Verder waren er 22 die niet de vereiste autopapie ren bij zich hadden. Artiestenparade in Bodegraven Van onze correspondent BODEGRAVEN Om zeven uur vanavond zal in de Burger- xaal in Bodegraven de 24e na- jaarsmarkt van start gaan met een kaas- en bloemenmarkt. Een uur later zal de kaaskonin gin haar opwachting maken bij het gemeentehuis en tegen die tijd gaan in de Noordstraat de braderieën van start Dinsdag bereikt de najaars- markt een hoogtepunt met on der meer een grote feestavond in de hal van Turkenburg. Een ?root aantal artiesten, waaron- ler Ria Valk, Rob de Nijs, Imca darina en Ben Cramer zullen ot twee uur 's nachts de stem- ning er in houden. Opper Den Dunnen naar Sassenheim Van onze correspondent HAZERSWOUDE De plaats vervangend commandant van de groep Hazerswoude van de Rijkspolitie, de heer A. den Dunnen, is per 1 oktober aan staande benoemd tot comman dant van de groep Sassenheim. Opperwachtmeester Den Dun nen is sedert december 1972 in Hazerswoude werkzaam. Voor dat hij naar Sassenheim ver trekt wordt dan deze politie man, die mét zijn nieuwe benoe ming wordt bevorderd tot adju dant, afscheid genomen tijdens een informele bijeenkomst op 26 september in het gemeentehuis. Inbraak bij SJC (Van onze correspondent) NOORDWIJK Door bet for ceren van een deur van een bijkeuken, verschaften onbe voegden zich afgelopen week einde toegang tot de kantine van SJC op het sportpark aan de Lageweg. De inbrekers waren blijkbaar dorstig want uit de gevonden sporen bleek dat zij zich tegoed hadden gedaan aan bier. Verder was in de kasten naar geld gezocht, zonder resultaat overigens, daar in de kanüne nooit geld wordt achtergelaten. Vermist worden sigaretten en flessen wijn. Voorhout viste Voorhout In het kader van de najaarsfeesten werd zater dagmiddag in de Haarlemmer- trekvaart in Voorhout bij de Noerdwijkerhoekbrug een grote viswedstrijd gehouden. De eerste prijs ging naar A. van Velzen uit Warmond. De Voor- houters B. Veenhof en G. van Velzen eisten de tweede en der de prijs voor rich op. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1975 LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5