Dronk op begrafenis' van het Gewest Leiden Oud-burgemeester kreeg 50 mille Mary Quant (van de mini-mode) presenteerde op Duivenvoorde nieuwe parfum voor mannen Herman Tennis-oma Hallo DEZE WEEK IN DE LEIDSE BIOSCOPEN Fritz the Cat niet stuk te krijgen Chinese krachtpatsers De oud-burgemeester Van Alkemade, de heer Smolders, was gisteren opeens 50.000 gulden rij ker. Maar dat was maar voor kort Hij kreeg het bedrag in de vorm van een cheque in zijn han den geduwd van de pre sident-directeur van de n.v. Borsumij Wehry, de heer F. J. Peersmann ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe ves tiging van dit bedrijf in Roelofarendsveen. De heer Smolders gaf die hal- ve ton echter snel over aan de wethouder van financiën, de heer Rietbroek. Een paar da gen geleden had de heer Smol ders nog alles te vertellen in Alkemade, maar sinds 1 sep tember is hij burgemeester-af. Desondanks vond de directie van het bedrijf het toch wel leuk om juist de oud-burge meester dat bedrag te over handigen. „U hebt zó uw stem pel gedrukt op de komst van dit bedrijf naar Roelofarends veen dat we onmogelijk ie mand anders dit geld hadden kunnen overhandigen", zei de heer Peersmann. Het leuke cadeautje van de n.v. Borsumij Wehry mag de gemeente Alkemade gaan be steden voor een gedeeltelijke financiering van de bouw van een sporthal „Of een overdekt zwembad", zei de heer Peers mann, maar daar vergiste hij zich in want Roelofarendsveen heeft- al een mooi overdekt bad. Het bedrag is natuurlijk maar een aanloopje, maar meegenomen is het wel. De oud-burgemeester moet wel een diepe indruk hebben achtergelaten in zijn laatste standplaats want er staan nog meer festiviteiten op het pro gramma waar men hem per se bij wil hebben, zo hoorde ik. Dat is onder andere het geval bij de opening binnenkort van het fraaie sportpark Alkema- Oud-burgemeester Smolders (links) ontvangt hier de cheque van 50 mille uit de handen van de heer Peersmann, de president-directeur van de n.v. Borsumij Wehry. de-west, waar de voetbalver- datie. enigingen Rijpwetering en De heer Smolders heeft nog VVOA nu de beschikking krij- beetje de boot afgehouden gen over een unieke accommo- door te zeggen dat hij het sportpark alleen wil openen als in de tussentijd nog geen andere burgemeester benoemd is in Alkemade. Maar Rijpwe tering voorzitter v. d. Geest denkt daar heel anders over, zo heb ik wel vernomen. „We zullen het wel even in orde maken met uw opvolger", moet toen de goedlachse sla ger tegen de burgemeester hebben gezegd, toen deze de eerste steen metselde voor het sportpark. Nu even wat over het nieuwe bedrijf in Roelofarendsveen. De handelsonderneming Bor sumij Wehry houdt zich voor namelijk bezig met invoer, uit voer en distributie van foto-, film- en rokersartikelen. In Roelofarendsveen is onder meer ondergebracht de Canon Durst Import, waar bekende producten voor de foto- en filmbranche in Nederland worden gedistribueerd. Dan is er nog de Borsumij Textiles B.V., van waaruit da mes-, heren- en kinderkleding uit het Verre Oosten wordt verkocht Er is ook de Cartier International B.V., de Neder landse holding van het be roemde Par ij se juweliershuis. Er werken tweehonderd men sen in de nieuwe vestiging. Maar die komen slechts voor een zeer gering deel uit Roelo farendsveen en omgeving. De meesten komen uit Den Haag waar ze tot voor kort nog werkten in een aantal ver spreid liggende panden van de n.v. Borsumij Wehry. Over die 50.000, die werd geschonken door dit bedrijf, sprak ik gisteren nog met wet houder Verhaar. Die was erg enthousiast over deze geste. „In het recente verleden heb ben we een excursie door Ne derland gemaakt om ons te oriënteren op de sporthal- markt En onze conclusie was toen dat een dergelijke hal er voorlopig niet zou kunnen ko men. Maar met dit buitenkans je zie ik zo zoetjes aan die hal toch aan de horizon verschij nen." Oma Ten Bos, de 71-jarige Oegstgeestse die de afgelopen dagen zo sterk speelde op het tennistournooi van de Oegst- geester Lawn Tennisclub en spotte met haar veel jongere tegenstandsters, is gisteren toch niet door de derde ronde kunnen komen in het dames- dubbel-D. Ze had duidelijk haar dag niet en dat werd haar nu fataal tegen het ijzer- sterke koppel Gietema Ten Ruys. Dat is jammer. De had oma Ten Bos graag de finale zien halen. Wat mij betreft heeft ze wel een prijs ver diend. Elke morgen tussen ne gen en tien uur zit ik aan de telefoon. Dan kunt U mij vertellen wat U graag in deze rubriek zou willen zien staan. Bel gerust op. Mijn tele foonnummer is 071- 122244. Vraagt U maar naar toestel 19. Van een onzer verslaggevers „The nine lives of Fritz the Cat" return of the Pink Panther" in Stu- LEIDEN Deze week maar twee in Camera. In de andere bioscopen dio, „Flanagan" in Trianon en „In- nieuwe films in de Leidse biosco- in Leiden draaien prolongaties, pikken en wegwezen" in Rex. pen. „Karate duivels" in Luxor en „Young Frankestein" in Lido, „The Camera De eerste getekende hoofdfilm voor volwassenen „Fritz the cat" stuitte door het baldadige optreden van de oversexte kater niet alleen meteen op censuurproblemen, de scheppers van Fritz waren het ook niet eens met de wijze waarop de studio met hun geesteskind te werk ging. Vandaar dat de tweede film in dit genre het zonder Fritz moest doen. Maar na .Heavy traffic" is Fritz weer terug. Niet stuk te krijgen. Of toch? Want „The nine lives of Fritz the cat" rammelt er in verschillende tekenstijlen maar wat op los. Fritz, aan drugs verslaafd, wordt door zijn kijvende echtgenote de deur uit gegooid. Ondertussen heeft hij visioenen uit vroeger levens en over 'n bestaan dat nog komen moet. Zo zien we hem als adjudant van Hitier, maar ook als ruimtevaarder en als boodschapper voor het Witte Huis anno 1984 als Kissinger president is. Zijn missie naar de staat New Yersey, die door negers is bezet en nu Nieuw Afrika heet, loopt slecht af. De film moet het hebben van de niets of niemand sparende dialogen, het schoppen tegen allerlei heilige huisjes en veel „inside jokes," die de niet-Amerikaan snel zullen ontgaan. Robert Taylor, die de regiescepter van Ralph Barski overnam smijt het kris-kras op het doek, maar nergens wordt het eens echt leuk. We weten niet of Fritz nu al zijn negen levens heeft opgebruikt Voor ons mag het nu gebeurd zijn met deze verknipte kater. MILO Luxor schotelt ons deze week een gruwelijk portie Aziatisch geweld voor. Er draait op zolder een Hong-Kong produkt, ditmaal verrijkt met ti-ta-tovenaareffecten. Mede door knappe gymnastische toeren, die overigens wel op de lachspieren werken, is„De duivelse katte- bende" een zeer dynamisch geheel geworden. Uiteindelijk komt het neer op een strijd tussen goed en kwaad, waarbij de onkwetsbaar geachte duivelse doder tenslotte toch het loodje legt. Een staaltje gevechtsdialoog: „Waarom bent u niet dood? O, u draagt een borstharnas." P. W. de V. Fritz the cat tijdens een van de vele bizarre ontmoetin gen gedurende „The nine lives of Fritz the cat." zeirs Hichard Nixon komt even opdraven in deze derde getekende hoofdfilm voor volwassenen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiii Van onze correspondent RIJNSBURG In het Rijns- burgse gemeentehuis kwam gis teravond de gewestraad van het gewest Leiden bijeen. Deze ei genlijk formele bijeenkomst werd door voorzitter Vis (Lei den) geopend met de woorden: „Het was niet voldoende om het gewest Leiden ter dood te bren gen, we gaan het vanavond nog begraven." Vorig jaar heeft de gewestraad besloten het gewest Leiden te liquideren, gisteravond kwamen de slotoverzichten ter tafel en werden woordeloos goedge keurd. Alle gemeenten mogen nog iets bij betalen. Ter afdoe ning van eventueel nog nako mende zaken heeft de gemeente Wassenaar zich bereid ver klaard, deze administratief te verwerken. De resultaten van ruim zes jaar praten gaan het archief in en worden voor het nageslacht bewaard. Het personeel van het Gewest is afgevloeid naar de gemeenten Leiden en Wassenaar. De ge westsecretaris drs. C. C. Beel- aerts van Emmichoven is amb tenaar in algemene dienst van de gemeente Leiden geworden en kreeg gisteravond eervol met het grote dank ontslag. Zijn naaste medewerker is werk zaam op de secretarie van Was senaar. Burgemeester Detmers (Zoeter- woude), een van de weinig over gebleven burgemeesters van de elf gemeenten, die de voorge schiedenis meegemaakt hebben, sprak namens de gewestraad woorden van dank tot oud-bur gemeester Van Willigen van Lei den en de huidige Leidse burge meester Vis. Omdat er op een begrafenis ook altijd wat gedronken wordt, al dus Dr. Vis, kregen de gewe straadsleden een glas rode wijn en werd afscheid van elkaar genomen. Waarschijnlijk maar korte tijd, want inmiddels staat de discussie over de provincie Leiden voor de deur en alle gemeenten zijn uitgenodigd voor een gesprek door de ge meente Leiderdorp. Het Rijnsburgse gemeentehuis, dat jarenlang ontmoetingsplaats was voor de gewestraadsverga deringen, wordt weer alleen ge meentehuis voor Rijnsburg. Ty pische bijzonderheid: In het bloemendorp Rijnsburg is men steeds kwistig met bloemen. Voor de gewestraadsleden kon er ditmaal geen bloemetje af. Dat terwijl er toch zes jaar lang in bloemrijke taal gesproken werd over een eventuele gewest- vorming rond Leiden. Een ge westraadslid sprak in de wan delgangen tot zijjn naaste toe hoorders: „Het Gewest Leiden is kapot gepraat, thans dood en begraven, gelukkig wordt de Provincie Leiden weer een vette kluif." kennis te maken met eeri krant waarin u óók het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden: de Leidse Courant. 14 dagen krijgt u "m toegestuurd, gratis en vrijblijvend, als u nü de bon invult. stuur de LEIDSE COURANT zonder verdere verplichting. 14 dagen gratis naar: dfl. Leidse Courant Zwemmara- thon in Alphen. Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Het zwembad De Hoorn organi seert ter afsluiting van het zo merseizoen voor de zevende keer de Nacht van Alphen. Vanavond om zeven uur begint het bijna 24 uur durende spek takel met een 3 kilometer twemwedstrijd tussen drie wa- terpoloploegen, AZC, Njord '59 en de Zijl/L.G.B. Rond kwart voor negen wordt het startsein gegeven voor de 100 x 100 meter estafettewed strijd, een twee uur durende happening waarin 600 starts ge maakt worden, een uniek gebeu ren in Nederland. Aan de estaf ettewedstrijd doen zes ploegen mee: AZC uit Alphen, AZPC uit Amersfoort, de Robben uit Hil versum, de Vechtstreek uit Ut recht, Zwemlust/de Hommel uit Utrecht en de Zijl/L.G.B. uit Leiden. Omstreeks kwart over elf begin nen in het nachtelijk duister de prestatietochten van 5 en 10 ki lometer die tot een uur of zes 's morgens zullen duren. De rest van de zaterdag, van negen tot zes uur, is bestemd voor de prestatietochten voor scholieren die afstanden zwemmen van 500, 1000, 1500, 2000 en 3000 meter. Zeker 1400 kinderen ne men daaraan deel. De school- wisselbeker is voor de school met relatief het hoogste aantal deelnemers. VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 5 lllllllllllllllll H De heer Peersmann (met rechts zijn secretaris) trots voor zijn nieuwe vestiging in Roelofarendsveen. Op een weinig interessante cocktail party in het rustieke kasteel Duivenvoorde in Voorschoten maakte ik gisteren kennis met de Engelse Mary Quant, eind 1960 volop in het nieuws met haar opzienbarende creaties in de mini-mode. Het was de bedoeling dat ze gisteravond weer een nieuwe kraker zou presenteren, zij het dit keer op het gebied van de cosmetica. De Gala Cosmetics Int Ltd. Nederland, organisator van deze cocktail party liet Mary speciaal overvliegen om in Voorschoten haar nieuwste parfum en een cosmetische doos voor mannen te presente ren. Haar toehoorders waren gistermiddag hoofdzakelijk Nederlandse handelaren in cosmetische artikelen en een aantal radio- en tv-persoonlijk- heden onder wie Willem Duys en Sonja van Proosdij. Mary deed erg haar best de Nederlandse handelaren te overtuigen van de kwaliteit van haar creatieve produkten. Ze babbelde hónderd uit Toen ik haar zo eens bekeek kon ik mij maar slecht voorstellen dat zij lange tijd haar stempel heeft gedrukt op het modege- beuren in een groot deel van Europa. Ik vond ze er niet zo smaakvol uitzien met haar zwarte lange broek, haar bruin getinte blouse en het bontje dat nonchalant rond haar tengere hals slingerde. Maar smaken verschillen nu eenmaal Ik vroeg haar waarom er een cosmetische doos voor man nen op de markt gebracht moest worden. „Ik wil wat meer kleur brengen in het le ven van de mode-bewuste man", zei Mary, „Voor hem is er op het ogenblik nog erg weinig op de markt Ik wil hem wel een handje helpen." En weg was ze. Een paar uur lang stak ze bnks en rechts haar praatje af tussen de ongeveer veertig ge nodigden om tenslotte weer naar Schiphol te racen en daar het vliegtuig naar Enge land weer te pakken. In het kasteel was het alweer snel rustig. Mary Quant probeert hier In een stil hoekje Wil lem Duys haar nieuwste parfum aan te praten. Wil lem doet wat huiverig.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5