Bram keer Madera pakt voor vierde districtstitel tennis De Danaïden tegen AKC sterk van start Foreholte kwam terug Stijgende lijn bij BS Leiden Swift winnaar eigen jeugdtoemooi Over bonden 9eproken... Ondanks nederlagen LEIDSE COURANT/ ^PAGINA 20 Van onze tennismedewerker LEIDEN Voor de vierde maal in successie mag Bram Madera zich een jaar lang districtskam pioen noemen. Bij de dames ging de titel op overtuigende wijze naar Annette v.d. Mey uit Lisse. Het is Madera dit jaar minder makkelijk afgegaan dan anders. Kwam hij in de kwartfinale al in moeilijkheden tegen Creijgh- ton, zaterdag in de halve finale tegen Lode wijk Kallenberg was het van hetzelfde laken een pak. De eerste set ging verdiend naar Kallenberg, die Madera met zijn topspin forehand voor onover komelijke problemen stelde. In de volgende set had het er de schijn van, dat Madera in de eerste reeks niet op volle sterkte had gespeeld, want deze set pakte hij met 60. De laatste set dreigde voor Madera echter even rampzalig te gaan verlopen als de eerste. Met 43, 40—15 kwam hij achter. Maar ook nu weer demonstreerde Madera over wat voor concentratie en mentaliteit hij op de kritieke momenten beschikte: 64 voor Madera. De finale tegen Ronald Blommendaal, die in de voor laatste ronde vlot met Pauwels had afgerekend, leverde Madera minder kopzorgen op. Ook in deze partij stak hij niet in bla kende vorm, maar het lijkt wel of Blommendaal niet van Made ra kan winnen. Zijn spel is daarvoor te recht toe recht aan en ook te slordig. Madera kon de ballen doorgaans temalijk gemakkelijk diep terug slaan en wachten op missers van Blom mendaal. Met 64 63 zorgde de negenentwintigjarige sportle raar, dat zijn naam voor de vierde keer op de wissel beker zal prijken. Ook Annette v.d. Mey lijkt te gaan grossieren in districtstitels. De achttienjarige Annette, die al op haar zestiende met deze eer ging strijken, is dit toernooi geen moment in gevaar geweest. In de finale werd zij in de vorm van de drie jaar jongere Micky Albers met een onverwachte te genstandster geconfronteerd. In deze eindstrijd had Mickey wel liswaar geen schijn van kans (0_6 3—6), doch haar 6—1 5—7 6—2 overwinning op de als tweede geplaatste Ineke v.d. Meer verdient alle aandacht. Het herendubbel B vormde gis teren qua kijkgenot het hoogte punt van de dag. Van de Capel- len en Meyer, die via twee maal een "wock-over" de finale wa ren binnengestapt, lieten zien, dat zij niet onverdiend zover gekomen waren. Tegen Gelever- t/Verdegaal, die eerder het ko ningsduo Madera/Blommendaal al hadden geëlimineerd, waren ook zij uiteindelijk niet opge wassen. In een partij met sterk wisselende kansen veroverden dezen de titel via 7—6 4—6 64. Het gemengddubbelspel liet de prijsuitreiking lang wachten. Opnieuw stonden Madera en Blommendaal tegenover elkaar en Blommendaal wilde koste wat het kost een revanche. Sa men met partner Ineke v.d. Meer slaagde hij er in om Made ra en Annette v.d. Mey te klop pen (63 46 86). In de halve finale hadden Madera en part ner al op de rand van de af grond gebalanceerd tegen Lan- geveld/Assel bergs: 5—7 64 6-3. Bij de C-heren ging de eindzege naar Dick Zaadnoordijk door middel van een 46 6—0 6—1 overwinning op Jan Schoute. Schoute, die altijd drie setspar tijen speelt, had in halve finale de favoriet Rob Stam (2—6 7—5 64) en daarvoor de vierde ge plaatste Bob Bijleveld (3 sets) verrast Bij de dames was de titel bij 6—3 4—0, bij deze stand gaf opponent Carien Heestermans op, voor Tine Langeveld. In de veteranenenkelspelen gingen de titels naar Roodenburg (6—4 6—3 tegen Van den Berg) en naar mevrouw De Brabander (63 6—3 tegen mevrouw La- fay). Overige uitslagen: HDC: Grim bergen/Paridon— Binnendijk/- Druyvenvoorden 4—6 62 6—1. GDC: Heestermans/De Bakke- r—Smit/Zaadnoordijk 63 4—6 6—1. DDC: Graaff/Van Veen De Beer/Teeuw 6—1 61. HD- veteranen: Koemans/De Jong Van de Berg/Modderman 7—6 6-4. Van onze korfbalmedewerker LEIDEN De korfbalcompetitie is eergisteren van start gegaan met de nodige verrassingen. Hoofdklasser De Danaïden deed namelijk uitstekend werk door vrij onverwacht in Almelo debu tant AKC te kloppen (6—8). De Leidse ploeg paste zich aan aan de opstelling van de Almeloërs om Nap tegenover Schorn te zetten. Een uitstekende zet, want Schorn werd volledig uitgeschakeld. Niettemin leek AKC lang op weg om de eerste hoofdklassewedstrijd op het veld te gaan winnen, want via 0-1 kwam AKC snel op 4-1 en op 4-2 met de pauze. Na de wisseling van helft bleef de thuisclub tot ongeveer 20 minuten voor het einde op fluweel zitten (63). De Danaïden toonde echter karakter en kwam dank zij Jacqueline Ouwerkerk en een door braak van Yvonne Devilee, die beloond werd met een strafworp, op 6—5 en zelfs op 6—6. Toen V( rknoeide AKC het zelf door te gaan „praten" tegen de uitstekende leider Meek en via uitgekookt spel overwon de Hensen-ploeg het conditioneel zwakkere AKC toch nog vrij onverwacht. Nap (3x), Filemon en Ciska Peters (2x) scoorden de overige goals. De Algemene zette zaterdag de eerste stap op weg naar de Promotieklasse door één van de grootste concurrenten, Kinderdijk, duidelijk te kloppen. Vooral in de eerste helft verraste De Algeme ne met aantrekkelijk spel en gezien de hitte werd het tempo desondanks knap hoog gehouden. 6-3 halverwege was de beloning. Na de pauze zakte De Algemene iets terug, doordat het 2e aanvalsvak niet meer functioneerde. Bij 9—8 kwam de thuisclub even in moeilijkheden, maar snel was de Filemon-equipe ter plekke om Kinderdijk terecht te wijzen (12—8). De laatste daad van de partij was de door de gasten verzilverde strafworp, door de sterk blazende Deighton uitgedeeld. Voor De Algemene scoorden Ruud van Vliet (3x), Sanny en Henny Rusman (ieder 2x), Henneke Redel, Aad Rusman, Henny Waasdorp, Wim van Vliet en Wim Dool. KNS gaat een zeer moeilijk seizoen tegemoet. Koog Zaandijk maakte duidelijk waarom. Het werd een regelmatige nederlaag voor KNS, omdat KZ over alle linies beter was. Drie kwartier spel leverde 5—0 op en nadat Ton Bey na de wisseling voor 51 had gezorgd had KNS toch nog enige hoop. Snel was dat echter de bodem ingeslagen, want KZ liep via 62 weg naar 102. Wim v.d. Linden was de maker van de 2e goal en Peter Zitman werd in de 2e helft vervangen door Gé Eegdeman. Pernix deed het in het geheel niet slecht bij de doorgewinterde eersteklasser Rozenburg. Lange tijd kon de Leidse club naar en deling uitkijken, maar een gemiste strafworp werd Pernix fataal. Kees v.d. Kraan gaf Pernix na 20 minuten een voorsprong van 0—2, die snel verloren was gegaan. Na de pauze pakte Rozenburg voor het eerst voordeel, maar Jan van Seggelen zorgde in dit geval voor de gelijkmaker. Bij 4-3 liet Pernix een strafworp onbenut en dat werd de Leidse ploeg noodlottig want Rozenburg zat daarna met 5—3 wel goed, omdat Pernix wel veel kansen schiep maar geen schot had. Een veel sterker Zuiderkwartier versloeg in Dordrecht De Regen boog met 5—8. De thuisclub viel tegen vond trainer Hen Zierikzee en dat zal in het verdere verloop van de competitie nog wel duidelijker worden. Toch nam De Regenboog 1—0, alvorens Toos en Joep van Dam (2x), ZKW naar 1—3 schoten. Via 2—3 zorgde Carla Akse en Dik Derksen voor een 2—5 ruststand. Die marge heeft Zuiderkwartier tot het einde kunnen handhaven. Na een half uur spelen in de 2e helft kwam De Regenboog tot 3—5, waarna Joep van Dam 3—6 bereikte. Carla Akse en good-old Gijs Kloos (hij is er nog steeds bij) bezorgden hun ploeg in de gloednieuwe competitie met 5—8 de eerste winst. Ons Eiland vocht een zware strijd uit met ADO, dat zich pas kort voor het einde gewonnen gaf. Het iets sterkere Ons Eiland nam resoluut van kop af aan de leiding en hield die vooraanstaande positie verder de gehele wedstrijd. Via 5—1 was het met de rust 5—3, en ook na het keren kwam de marge lange tijd niet in noemenswaardig gevaar. Via 63, 74 en 8—5 kwam ADO echter terug tot 8—7, en toen werd het wel spannend. Ons Eiland hield echter het hoofd koel en werd via 9—8 met 16—9 een verdiend winnaar. Coby (2x) en Nan Deegenaars, Bram van Tongeren, Piet- Beekman, Rob Hasselbach, Wim Nijenhuis (2x), Julia Arnoldus en Patrick Verra scoorden. Top overklaste het debuterende Bolnes, eens een volwaardig CKB Hoofdklasser, met 11-3. Op de helft van de ongelijke strijd had de Sassenheimse ploeg al een voordeel van 6 punten. (8-2). In het vervolg drukte TOP het tempo en kon dan ook de vergelijking met de eerste helft niet meer doorstaan. Het werd uiteindelijk 11-3. Voor de doelpunten zorgden Wilma Kuhn (2x), Henny Kuhn (2x), Jan Willem Simmelink, Rob Meyer (2x), Hanneke Breedijk, Cees Zuurmond, Hildo Krop en Else Westerbeek. 3e klasse Tempo klopte Nieuwerkerk na een zeer spannende strijd. De tweede helft begon met gelijke stand, nadat Tempo een 1-3 achterstand had moeten wegwerken. Via 3-5 kwam Tempo terug tot 6-5 en opnieuw kwam de Alphense formatie op achterstand. (6-7). Tempo toonde echter karakter kon zich toch nog net langs Nieuwerkerk werken. Voor Tempo scoorden Co Vavier, Henk Klaasebos, Marieke Roggeveen, Jaap Korenman (2x), Selma Kam steeg, Els de Vaal en Krenie Gerritsen. Fiks mocht beginnen met een groentje, n.l. Hoekse SV. Aanvanke lijk leek Fiks weinig problemen te kennen met de nieuwbakken derde klasser, want vlak na de pauze leidde het met 5 junioren vernieuwde Fiks met 5-2. In de laatste 20 minuten ging het verkeerd. De debutant toonde veel inzet en haalde verdiend het eerste punt in de KNKV binnen. Voor Fiks scoorden Robert v.d. Kraan, Rob Nonhebei, Dirk Jan Elzinga en Kees v.d. Meer (2x). Voor elk model personen- of vrachtauto hebben wij meerdere soorten banden in voorraad. Wij adviseren daarom voor elk geval de meest geschikte band tegen de gunstigste prijs: MICHELIN l radiaal over veiligheid èn zuinigheid gesproken! J100% gegarandeerd (ook onze spo ciale goedkope aanbiedingen). L. BERK ZN. b.v. KAASMARKT 2-7 - LEIDEN (aan de Cityrlng) Tel. 071-1125341 lllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze handbalmedewerker Den Haag/Leiden In Den Haag trof Bax/Foreholte gisteren niet de allersterkste formatie van Idem/Hellas, omdat de Haagse vereni ging een internationaal toernooi organiseerde. Het tweede team van Idem/Hellas speelt echter ook landelijke eerste klasse zodat toch een sterke formatie in het veld kon worden gebracht met o.a. ex-international Nel Rubach. Net terug van een trainingskamp in Tsjecho Slowakije liep de aanval gesmeerd tegen het nog maar 2 weken in training zijnde Bax/Foreholte. Maar bij een 5-0 voor sprong voor Idem/Hellas begon de Voorhoutse ploeg meer vat op het spel te krijgen. Ellie Hoek kon tweemaal vallend scoren en dat gaf goede hoop. Vooral toen Hannie Boskamp met een enorme knal de achterstand tot 5-3 verkleinde bij de rust, groeide het geloof in eigen kunnen. De tweede helft begon met een strafworp voor Idem/Hellas die de stand op 6-3 bracht maar daarna nam Bax/Fore holte het initiatief volledig over. Hannie Boskamp schoot tweemaal keihard in en Lia van Kesteren stopte een Haagse strafworp. Daarop drukte Bax/Foreholte definitief door. Mariëtte Siera bracht met twee fraaie treffers Bax/Foreholte voor het eerst aan de leiding en Hannie Boskamp bepaalde de overwinning op 6-8. Northa begon in Rotterdam goed tegen Snelwiek door via 2-knallen van Ineke Streng met 0—2 de leiding te nemen. Na de eerste tegengoal van Snelwiek liet Leidy Vogels in eerste instantie de kans op 1-3 onbenut door het missen van een strafworp, maar even later was het Mary v.d. Berg die wel raak schoot De rust ging in met een 2-3 voorsprong voor de Noordwijkerhouters. In de tweede helft kwam Snelwiek gevaarlijk aan de cirkel en wist enkele strafworpen te forceren. Tweemaal schoten de Rotter dammers hieruit raak zodat zij een 4-3 voorsprong namen. Thea Terheide bracht de stand weer in evenwicht, Mary v.d. Berg benutte opnieuw een strafworp en invalster Riny Heemskerk maakte aan alle onzekerheid een einde door 4-6 te scoren, hetgeen tevens de eindstand werd. De heren konden het niet bolwerken tegen een sterk maar wel hard spelend Roda. De Noordwijkerhouters misten 3 spelers uit de basis en konden met slechts één wisselspeler alleen voor rust enigszins stand houden. De 11-5 achterstand bij de rust werd in de tweede helft rap opgevoerd tot een forse 21-8 nederlaag. JONG ADE heeft in de wedstrijd tegen Hercules duidelijk een punt laten liggen. De Oud Adesen waren sterker en konden ondanks hard verdedigen van Hercules een 1-3 voorsprong nemen bij de rust. Lidia en Riet v.d. Poel debuteerden goed, vooral in verdedigend opzicht. In de tweede helft kon Jong Ade niets meer doen. Wel tien maal werden paal en lat geraakt. Hercules kwam zelfs met 4-3 aan de leiding, voor dat Helma v.d. Geest de weg naar het doel weer wist te vinden. Bij de 4-4 gelijke stand miste het Oud Adese kanon, die alle 4 de goals had gescoord, echter een strafworp en daarmee de overwinning: 4-4. HVS kwam zeer goed voor de dag in Delft bij EDH. Aanvankelijk had de Stompwijkse ploeg wel wat moeite met het stoffige gravel- veld, maar al snel kwam zij tot goede combinaties waarbij steeds nieuwe speelsters in schietpositie kwamen. Bij de rust hadden de Stompwijksen een voorsprong van 3-5 en na rust ging HVS goed door. Sjanie Waayer schoot wel zesmaal tegen paal en lat maar deson danks werd de voorsprong verder uitgebouwd tot een ruime 4-9 overwinning. Anja v. Gijlswijk verdedigde het doel voortreffelijk en de grootste winst was het feit dat de doelpunten werden gescoord door zeven verschillende speelsters. San/Satumus sloeg geen slecht figuur in Rotterdam tegen Meeu wen. De jonge formatie van Herman Hoops ging tot enkele minuten voor rust volkomen gelijk op met de geroutineerde Meeuwenploeg. Toen brachten enkele defensieve fouten de stand snel van 8-7 tot een 11-7 achterstand bij de rust. Na rust konden de Leidenaars nog iets inlopen tot 16-14 maar de grotere routine van Meeuwen (in de zaalcompetitie speelt deze ploeg 2 klassen hoger) zorgde toch voor een Rotterdamse eindzege van 20-17. Het vertoonde spel geeft echter reden tot optimisme bij de Leidenaars. De dames kwamen tegen Hercules 2 schotkracht tekort en keken bij de rust tegen een 4-2 achterstand aan. Coach Bonte besloot Wil Schulte in het doel te wisselen om meer schot in de ploeg te krijgen hetgeen inderdaad lukte want Wil schoot maar liefst vijfmaal raak. In verdedigend opzicht slaagde de ingreep echter minder gelukkig, want met snel aanvalsspel aan de cirkel schoten de Rijswijksen nog zesmaal raak. Een 10-7 nederlaag dus voor de Leidse dames. MM O kwam voor de tweede maal gemakkelijk aan de puntjes. Het Schiedamse DWS liet verstek gaan, zodat de Hoogmadesen een reglementaire 5-0 zege boekten. Van onze sportredactie LEIDEN De drie oefenwedstrijden, die BS Leiden de afgelopen dagen heeft gespeeld, hebben één ding duidelijk gemaakt: ondanks de nederlagen is er verbetering waar te nemen. Dat blijkt vooral uit het resultaat van zaterdag tegen NN Donar. De Groningers wonnen weliswaar met 74-82, maar een week eerder was het verschil nog veel groter: 101-66. Walker Banks, de nieuwe Amerikaan van BS Leiden, maakte woensdag in het Belgische Lier zijn debuut. Hij kwam nog niet uit de verf en dat was niet zo vreemd, omdat hij dezelfde dag in Nederland was aangekomen. BS Leiden kon Immo Scheer Lier één helft bijhouden (27-26 rust), maar verloor toch ruim: 75-47. Williams scoorde 18 punten, terwijl Van Rooden tot 13 kwam. Het was voor Harry Pappas zijn laatste wedstrijd als coach. Vrijdag avond in Zelhem, waar tegen Arke Stars werd gespeeld, was zijn taak overgenomen door Peter Kesteloo, de assistent-coach, in afwachting van een nieuwe technisch leider. Bij BS ontbraken Peter Kop, Benjamin Ruysenaars en Peter de Jong. Mede daardoor kon eredivisie-debutant Arke aan de goede kant van de score blijven: 75-73 (46-36). Williams scoorde 30 punten en Banks 20. Bij Arke was Ed Strong (ex-Raak) topscorer met 36 punten. Zaterdag tegen NN Donar leek het erop, alsof de ploeg op tijd klaar is voor de competitie, die zaterdag (tegen Delta Lloyd) begint. Banks moet nog wat meer conditie krijgen, maar blijkt een duidelijke aanwinst. BS verloor met 74-82 (36-44 rust), waarbij het verschil al in de eerste minuten werd bewerkstelligd. Meest produc tieve „Leidenaar" was Allen Williams met 28 punten. Banks kwam tot 17. De overige scores: Kop 8, Van Rooden 6 en Wallaart 6. Ook bij NN Donar moest het leeuwendeel van de Amerikanen komen: Miller 22 en Springhorn 17. Woensdag volgt een laatste test voor BS. Dan komt een nog niet bekende Belgische ploeg naar de Vijf Meihal (aanvang half negen). De winnaars bij de 13-jarigen geflankeerd door ronde-miss Carin Koet en „opperstalmeester" Willem Duyvenbode. De winnaars van links naar rechts. Peter Heynen, Wout Smit en Rob van Klink. Klein wielercircus in De Waard reeds rond de klokke van tien uur, toen ronde-miss Carin Koet het eerste startschot loste en verslapte zelfs niet, nadat DTS-renner Henk Havik als overwinnaar in de laatste serie over de eindstreep was geko men. Dit grote toernooi van Swift is eigenlijk een wielercir cus in dop. Een circus compleet met bandenoppompende va ders, die hun jonge spruiten een zo goed mogelijke begelei ding willen geven, fel aanmoe digende moeders, die gezeten in een luie stoel of gezellig in het gras het rennersveld voortdu rend aan zich laten voorbijflit sen. Maar daarnaast ook een ronde-miss Carin Koet en een onvermoeibare „opperstalmees ter" Willem van Duyvenbode, die uren achtereen elke serie van commentaar voorzag. Naast de vele lachende gezich ten van de winnaars, echter ook de tranen van de rennertjes, die net niet beslag konden leggen op een ereplaats of na afloop met vaak huilende gezichten protesten indienden omdat een collegaatje geduwd of gesneden had. (Grote winnaar op dit toernooi was het organiserende Swift zelf. De Leidse rennertjes wis ten in totaal 30 punten voor hun vereniging bijeen te rijden, waardoor Swift in de ploege- neindrangschikking onbedreigd bovenaan eindigde. Swift toon de zich daarmee de sterkste vereniging, maar onvermeld mogen ook niet blijven de indi-, viduele prestaties van renner tjes van andere verenigingen. Van bijvoorbeeld Adriaan Gijs- bertsen, die in zijn rit bij de 12-jarigen met groot vertoon van macht het hele peloton op een ronde achterstand zette. Een prestatie, die later 'geëven aard zou worden door de Olym- piarenner Wout Smit bij de 13- jarigen. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het jeugdwielrennen staat volop in de belangstel ling. Deze conclusie lijkt niet moeilijk te trekken na een be zoek aan het nationaal jeugd toemooi van de Leidse Ren- en Toervereniging „Swift", dat het grootste in zijn soort in Nederland is. Evenals voorgaande jaren werd dit treffen tussen 372 rennertjes van 25 verschillende verenigin gen uit het gehele land een doorslaand succes, en dat dan vooral door de belangstelling van het talrijk opgekomen pu bliek. Die belangstelling was er Uitslagen, 8-jarigen: 1. David Bol (Vi king), 2. Gerard Gijsbertsen (Voor waarts), 3. J. Hartings (Jan van Rie- beeck). 9-jarigen: 1. Sandy van Rees (Sparta), 2. Simon van Weeren (Swift), 3. Ronald Breestraat (Barrho- poort). 9-jarigen, 2e serie: 1. René Betjes (DTS), 2. Teun Breur (Ahoy'), 3. Ronald van der Merwe (De Spar taan). 10-jarigen, eerste serie: 1. Van de Zanden (De Bollenstreek), 2. John Eradus (Swift), 3. R. Ales (Olympia). 10-jarigen, 2e serie: 1. Paul Albers (Swift), 2. Frank Schaafsma (De Ade laar), 3. Marco van der Poll (De Bollenstreek). 11-jarigen, eerste se rie: 1. Richard Neuteboom (Swift), 2. B. de Rooy (Ahoy'), 3. Patrick Persijn (Westland Wil Vooruit). 11-jarigen, 2e serie: 1. P. Kleefstra (Noord West hoek), 2. S. Roos (Ahoy'), 3. M. van, Noort (De Kampioen), 12-jarigen, eer ste serie: 1. Adriaan Gijsbertsen (Voorwaarts), 2. Theo Hoveling (De Adelaar), 3. Frank Zomer (De Ade laar). 12-jarigen, 2e serie: 1. Schuu ring (GGMC), 2. Chris Jacobs (De Adelaar), 3. Tonnie van Weeren (Swift), 13-jarigen, eerste serie: 1. G. Honingh (Olympia), 2. 2. T. van Vliet (Barrhopoort), 3. R. Haster (Olympiad 13-jarigen, tweede serie: 1. Wout Smit (Olympia), 2. Rob van Klink (Avanti), 3. Peter Heynen (Dts), 14-ja- rigen, eerste serie: 1. René Koppert (De Kampioen), 2. B. Schellingerhout (DTS), 3. Theo Scholtes (Hoekse Renners). 14-jarigen, tweede serie: 1. Henk Havik (Dts), 2. Gerrit Solleveld (WWV), 3. Jan Roozeburg (Pijnen burg). Ploegenrangschikking: 1. Swift 30 punten, 2. DTS 22, 3. Olym pia 19, 4. De Adelaar 18, 5. Ahoy' De belangstelling in Leiden voor het jeugdwielrennen is groot. Tijdens het gehele jeugdtoemooi van Swift stonden vele mensen langs het parcours.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 20