Felicitaties aartsrivaal vóór uitslag fotofinish "Kansloze" Sigmans kampioen REVANCHE RUITER HEINS BEKROOND MET DE TITEL Ritmeijer na val bij motorraces in ziekenhuis Draf sport van bovenste plank Motorcou reur verongelukt De Vos derde op Hockenheim (Van onze p aardes port mede werker) WASSENAAR Zonder over drijving kan opgemerkt worden dat de achtduizend toeschou wers gistermiddag op de Wasse- naarse baan Duindigt de moois te koers van de laatsie jaren hebben gezien. Het kampioen schap van Nederland heeft draf sport gebracht van de bo venste plank. Na de start nam Henri Buitenzorg met Jan Wa genaar de leiding, stond deze in de laatste ronden even af aan tempo bepaler Abner M., maar kwam terug. Jojo Buitenzorg maakte in de laatste bocht nog een klein foutje maar kwam toen enorm snel terug om op de eindstreep Henri Buitenzorg te verslaan. De „twee Jantjes" op de sulky drukten elkaar óp de sulky de hand, terwijl zij zojuist over de eindstreep waren gegaan. Een uniek voorval voor deze twee aartsrivalen. Op dat moment moest de foto nog de beslissing brengen, welk paard gewonnen had. Jan Wagenaar zocht met Henri Buitenzorg de stal reeds op en Jan van Dooyeweerd was er zeker van met Jojo gewonnen te hebben. „Hij is er weer enorm best aan toe. Wat een prachtige koers, als dit geen re clame voor onze sport is, weet ik het niet meer". Jojo Buiten zorg zegevierde over de 2500 meter in de recordtijd van dit kampioenschap van 1.18.5. De toptijd was in handen van de legendarische Theo Messidor gelopen in 1958 met wijlen W. H. Geersen, die toen een kilome- tertijd liet afdrukken van 1.20.2. Jojo Buitenzorg maakte zijn ereronde met een fraaie deken die hij tijdens een grote drave rij in Duitsland had gewonnen. Voor Jan van Dooyeweerd wa ren er natuurlijk een lint en een kampioenskrans. Cees Berg perschef van de Stichting Nederlandse Draï en Rensport kon het moeilijk ver werken dat Jan van Dooye weerd met die deken zijn ere rondje maakte. Er was echter geen kampioensdeken beschik baar bij deze titelstrijd en is het begrijpelijk dat Van Dooye weerd trots ook op het Duitse succes, deze trofee aan het pu bliek wilde tonen. Goede leer voor het volgend jaar. De Stich ting NDR zal er goed aan doen voor zo'n groot gebeuren een deken beschikbaar te stellen. De eerste prijs van veertien mil- Ina Schwarzkachel spoort Midnight Millie (9) aan tot grotere snelheid. Niet tevergeets. Erg sportief geven zij elkaar de hand. De „twee Jantjes" van de drafpiste stalen de show met hun Bui- tenzorgpaar- den. le was voor de Wassenaarse ei genaar Piet Schoonheim, die al jaren niet meer op de koers komt, maar via de telefoon door Riekie van Dooyeweerd de vrouw van de winnaar op de hoogte werd gebracht. Hoogtepunt bij de volbloeds was de strijd om de Zilveren Pauw. Midnight Millie met Ina Schwarkachel zegevierde voor Frederique en Darius Honey. De twee eerste paarden zijn bij Wim van Dijk in training. Ina Schwarzkachel, de vrouwelijke jockey van het eerste uur, kon het geluk niet op. Later op de middag zegevierde zij heel fraai met de merrie Coven Cat van de familie Van der Touw. Bur gemeester Swaab van Wasse naar reikte de ereprijs uit in het bijzijn van zijn gemeentebe stuur. Inmiddels is ook bekend geworden dat Duindigt dit jaar voor het eerst subsidie krijgt: dertig duizend gulden. Dat werd dan ook tijd, want de Wasse naarse baan moet nog steeds de vermakelijkheidsbelasting ne tjes aan de gemeente afdragen. Arthur van Rijswijk AMSTERDAM De beslissing in de strijd om het Nederlands kampioenschap motorcross is gisteren in Amsterdam toch nog gevallen in het voordeel van Frans Sigmans. De coureur uit Bakel gaf na de eerste manche geen stuiver meer voor zijn kansen, toen hij van de tweede naar de derde plaats afzakte, doordat hij halverwege de eerste manche zijn buddy-seat verloor. Wolsink won de eerste manche en de 5000 toeschouwers op het circuit aan de Basisweg in Amsterdam meenden de nationale kampioen reeds te kennen. AMSTERDAM Johan Heins, de 28-jarige rui ter uit Almelo, is giste ren op de terreinen van de Amsterdamse mane ge in het Amsterdamse Bos gekroond tot Neder landse kampioen bij de springruiters. Het was voor de eerste maal dat Heins, al sinds enkele jaren een internationaal topruiter, de Nederland se springtitel veroverde. De overwinning van Heins kwam op vrij sen sationele wijze tot stand. Nadat hij en titelverde diger Henk Nooren na de eerste dag, toen er een jachtspringconcours en een progressief con cours waren afgewerkt, samen de leiding deel den met ieder vijftig punten, nam Nooren gis teren na de eerste man che van het finale con cours een voorsprong van drie punten. Kwam de titelverdediger met zijn paard Funest fout loos rond op het vrij las tige klassieke parkoers, Heins maakte met Wind sor twee fouten. Fouten, die naar zijn mening mede waren toe te schrijven aan een op dat moment laag over vlie gende Jumbo Jet In de tweede manche nam Heins echter revan che. Rijdend in een zeer snel tempo, kwam hij foutloos rond, daarmee Nooren voor de op dracht plaatsend even eens zonder fouten te blijven om de titel te kunnen prolongeren. Voor de anders zo safe rijdende Nooren was de spanning klaarblijkelijk te groot geworden. Hij maakte eerst een fout Op opwindende wijze tooide Johan Heins zich in Amsterdam met de Nederlandse springtitel. Frans Sigmans gaf geen stuiver meer voor zijn kansen, maar werd toch kampioen. op de dubbelsprong, om vervolgens juist toen opnieuw een Jumbo Jet overdaverde drie weigeringen op de wal te krijgen, waardoor hij moest worden gedis kwalificeerd. Nooren beriep zich later niet op het vliegtuiglawaai als excuus. „Mijn paard sprong wel even weg, tnaar dat had met die fout noch met die wei geringen iets te maken". Henk Nooren, winnaar van het progressief springconcours, verloor niet alleen zijn titel, maar zag ook de andere ereplaatsen aan zich voorbij gaan. Hij moest uiteindelijk met een vierde plaats genoegen nemen, voor Harry Wou ters van den Oudeweyer die na het jachtspring concours gewonnen te hebben, verder wat te rug viel. De tweede en derde plaats werd ge deeld door Huub Berg mans en Anton Ebben, het duo dat in de beide manches van de finale foutloos bleef. Huub Bergmans met Henriëtte werd tenslotte winnaar van het onderdeel door de barrage in zijn voor deel te beslissen. De voornaamste resultaten Springconcours: 1. Huu Bergmans met Henriëtte strafpunten, 53,8 seconde (in de barrage), 2. Anto Ebben met Jumbo Desig) teruggetrokken in de barn ge, 3. Johan Heins mi Windsor 8 strafpunten, 168. seconden (over de twe manches). Jachtspringconcours: 1. Harry Wouters van den Ou den weyer (Eist) met Salter- no 78,9 seconden, 2. Johan Heins (Almelo) Windsor 84,1, 3. Henk Nooren (Zwol le) Funest 86,6. Eindklassement: 1. Joha Heins 97 punten, 2. Anto Ebben en Huub Bergman 92, 4. Henk Nooren 90. 1 Harry Wouters van den 0\ denweyer 88, 6. Jan Broe 80. West-Duitsland heeft zs terdag tijdens het CHH van Oostende de lander wedstrijd gewonnen. D equipe bestond uit 'Jui gen Ernst, Lutz Merke Hermann Schridde es Hans Günter Winklei ten, 54,4 seconden, 2. Heins, Windsor 24 - 50,5, 3. Heins, Romantico S 24 53,0. Tweede werd Groo' Brittannië, derde Belgi en vierde Italië. In de tweede manche echter, toen Wolsink aan het wiel van Sigmans reed om zodoende de titel veilig te stellen, sloeg voor de 'vliegende tandarts' het nood lot toe. In de zesde ronde kreeg Wolsink problemen met de ket tinggeleider en werd hij terug geworpen naar de vijftiende plaats. Sigmans won en pakte daarmee de Nederlandse titel. Uitslagen eerste manche: 1. Gerrit Wolsink (Lochem/Suzuki); 2. Peter Herlings (Gemert/Maico); 3. Frans Sigmans (Bakel/Maico). Tweede manche: 1. Sigmans; 2. Herlings; 3. Polsvoor- t (Lochem/Maico). Eindstand: 1 en Nederlands kampioen Sigmans 232 punten; 2. Wolsink 230; 3. Her lings 210; 4. Lammers 187; 5. Pols- voort 180. De internationale motorcross in de 125 cc klasse op het Lochem- se circuit De Gageldijk is een volledig Nederlandse aangele genheid geworden. Gerard Rond uit Bennekom finishte op zijn Yamaha in beide manches als eerste voor zijn rivaal Stef van der Sluis. Uitslagen: eerste manche: 1 Gerard Rond (Ne derland) op Yamaha, 2. Stef van der Sluis (Ned) op Kawasaki, 3. Jacques Verwaayen (Ned) op Kawasaki. Tweede manche: 1. Rond, 2. van der Sluis, 3. Luk Besonne (Belg.). Einduitslag: 1. Rond 60 punten, 2. Van der Sluis 58 pnt, 3. Verwaayen 53 punt Eén week na het behalen van de Europese zijspan-titel heeft de combinatie Ton van Heugte- n/Dick Steenbergen ook de Ne derlandse titel veroverd. Het duo won gisteren in het Drentse Anlo beide manches van 25 mi nuten en 2 ronden voor zijn naaste concurrenten Cor den Biggelaar en Cor van den Bijl. De 7500 toeschouwers zagen bij de start van de eerste manche Ad Lunenburg over de kop gaan en Broer Dirckx op de combinatie inrijden. Het liep goed af. Den Biggelaar had de valpartij keurig ontweken en nam de leiding. Ton van Heug- ten was minder goed weggeko men, maar wist na twee ronden het duo uit Made te achterhalen. Het spannende gevecht tussen de beide titelkandidaten duurde tot drie ronden voor het einde, toen Ton van Heugten de kop overnam en zegevierde. Den Biggelaar had echter nog steeds de leiding in het tussen- klassement met één punt voor sprong en vertrok in de tweede manche andermaal als snelste. Zijn voorsprong liep zelfs op tot achttien seconden, maar toen maakte de combinatie een stuurfout en ging over de kop. Dit gaf Ton van Heugten, die van de vierde plaats was geko men, de gelegenheid om bij te komen. Uitslagen: eerste manche: 1. Ton van Heugten/- Dick Steenbergen (Amersfoort/Ya maha); 2. Cor den Biggelaar/Cor van den Bijl (Yamaha); 3. Wil van der Laan/Huig Vonk (Ter Aar/Norton). Tweede manche: 1. Van Heugten/- Steenbergen; 2. Den Biggelaar/Van den Bijl; 3. Teh Tije/Jansen (Sint Isidorushoeve/Norton). Eindstand: 1 en Nederlands kam pioen Van Heugten/Steenbergen 232 punten; 2. Den Biggelaar/Van den Bijl 228; 3. Broer Dirkx/Henk Men- sinck (Valkenswaard/Norton) 196. De Zweese Yamaha-renner Haa- kan Andersson heeft gisteren in Wohlen de Grote Prijs van Zwit serland gewonnen, de laatste wedstrijd van de competitie om het wereldkampioenschap mo torcross in de 250 cc-klasse. PRAAG De Westduitse motorcoureur Hans Ru dolph is zaterdag overleden aan de verwondingen, die hij opliep tijdens de trai ning voor internationale motorraces in Praag. HOCKENHEIM De Neder lander Cees Siewertsen is giste ren op het circuit van Hocken heim met een Porsche Carrera als achtste geëindigd in de achtste en voorlaatste race voor het internationale kam pioenschap sportwagens (boven 2000 cc). Winnaar werd de Westduitser Klaus Ludwig met een Ford Ca pri. Hij legde de 135,7 kilometer af in 45 minuten en 40,4 secon den. Cees Siewertsen had een tijd van 46.35,2 nodig. Frans de Vos werd derde in een internationale Renault 5-race. De zege was voor de Westduit ser Georg Weber die de 67,2 kilometer aflegde in 30 minuten 52,3 seconden. De Vos was slechts 1,7 seconde minder snel. Johan Cleutjens eindigde op de vijfde plaats in 31.04,5. De Fransman Michel Leclère heeft gistermiddag op het cir cuit van Silverstone met een March 752 de elfde wedstrijd gewonnen voor de competitie om het Europese kampioen schap formule II-renwagens. Hij legde de vijftig ronden (235 km) af in 1 uur 11 minuten 5,6 secon den, wat neerkomt op een ge middelde van 199,1 kilometer per uur. Zijn landgenoot Gerard Larrouse werd met een elf twee de. De snelste ronde kwam op naam van de Franse coureur Jean-Pierre Jabouille in een tijd van 1 minuut 24,15 seconden (gem. 201,86 km per uur). ZANDVOORT De achtste en laatste wedstrijd van de productie- en Coupe Kzwasaki-races op het circuit van Zandvoort was de meest spannen de van de gehele middag en sloot het motorsei zoen in de badplaats af. Rein Kros en Kees Bouwmeester, beiden op een Honda, gaven elkaar in de sportklasse tot en met 750 cc niets toe met Jan Ritmeijer uit Rijswijk als goede derde. Kros won tenslotte met hoogstens een halve wiellengte. Ritmeijer belandde in een Haarlems ziekenhuis toen hij in de laatste ronde voorbij de Oosttunnel zijn evenwicht verloor. Hij liep onder meer een gebroken enkel en een hersen schudding op. Ritmeijer was voorafgegaan door de Belg Bauduin Piers, die in de Coupe Kawasaki voor de tweede maal op het wegdek belandde, nadat hij in botsing was gekomen met zijn landge noot Julien de Jonghe, die, hoewel ook gewond, weigerde zich naar het ziekenhuis te laten vervoe ren. Piers werd aan de schouder gewond. De belangrijkste uitslagen standaardklasse tot en met 350 cc (tien ronden, 42,26 ton): 1. Jaap Jarussen (Amsterdam) Kawasaki 20.33,6 (gemiddelde snelheid 123.385 km/uur). Sportklasse 351 tot en met 500 cc (twaalf ronden, 50,70 km): 1. Frank Lemstra (Zaandam) Honda 22.53,6 (g.s. 132 984). Coupe Kawasaki (twee manches van tien ronden, 42,26 km), eerste manche 1. Fern and Tournay (Belg) Kawasaki S 120.49,2 (g.s. 121.804 k/u).; tweede manche: 1. Tournay 20.39,2 (g.s. 122.878 k/u), totaalstand: 1. Tournay. Sportklasse 350 cc (tien ronden, 42,26 km): 1. Geurt Gerritsen (Oosterbeek) Bant RD 20.28,1 (g.s. 123.887 k/u). Standaardklasse 351/500 cc (twaalf ronden, 50,70 km): 1. Wim van Manen (Hilversum) Kawasaki 23.54,1 (g.s. 127.308 Sportklasse 501 tot en met 750 cc (twaalf ronden, 50,70 km): 1. Rein Kros (Dordrecht) Honda 22.34,1 (g.s. 134,870 k/u). Kees van der Kruys, de achtvoudige NMB-kam- pioen uit Oisterwijk, maakte zaterdag zijn ge slaagd debuut in de gelederen van de KNMV tijdens nationale wegraces in Maastricht Nadat hij in de nationale 250 cc-klasse als eerste wSs geëind igd met een voorsprong van liefst 34 seconden, moest de sportcommissie hem toestemming geven te starten in de 350 cc klasse internationalen. Aanvankelijk lag Marcel Ankoné in deze klasse aan de leiding, maar weldra werd zijn positie overgenomen door Jos van Schijndel. Inmiddels was Kees van der Kruys, die als laatste van start was gegaan, van de achtste plaats opgerukt naar de derde. Luid aangemoedigd door duizend aan hangers ging Van der Kruys in de clinch met Jos van Schijndel. maar deze laatste bleek enigszins sneller te zijn en zodoende ging de eindzege naar Van Schijndel. Tweede werd Van der Kruys en de derde plaats was voor de latere winnaar in de 500 cc-klasse Bert Struyck uit Zaltbommel. Forse bijdrage Van Eek in cricketduel NIJMEGEN Op de fraaie accommodatie van Quick Nij megen heeft het Nederlandse B-team zaterdagmiddag met be trekkelijk weinig moeite België een nederlaag toegebracht. Ne derland kwam tot een totaal van 202 runs, waar tegenover de Belgen (of liever gezegd de in België wonende Engelsen) slechts 114 runs konden stellen. Dankzij forse bijdragen van Henk van Eek (Quick) met 79 runs, openingsbatman Dukker met 34 runs en Van Weelde met 31 runs kregen de uiterst pover fieldende Belgen in 150 minuten 202 runs voorgescho teld. Bourne kwam met 4 voor 47 nog tot redelijke bowling- prestaties bij de zuiderburen. Ook tussen de wickets konden de Belgen niet imponeren. Al leen Brewer (33) en Bourne (24) bespeelden enige tijd de vijf- mansaanval van Nederland B. De grondig te werk gaande Van Osch met 3 voor 24, Burki (Quick N) met 2 voor 14 en Van Weelde met 3 voor 26 lieten met medewerking van wicketkeeper Janssen (Quick N) en Van Lin gen (VOC) met beiden drie vai gen België niet verder komej dan 114 runs.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11