„Vreemde tegenstanders" goed ontvangen In de Afdeling Leiden SVOW EN OEGSTGEEST WILLEN TERUG NAAR KNVB D0SR heeft zich behoorlijk versteikt IN DE KRANT LEIDSE COURANT 1 Van onze sportredactie LEIDEN/GOUDA De competitie in de afdeling gaat een bijzonder span nende competitie tege moet. Dat geldt vooral voor de zondagsectie, waar dit seizoen voor het eerst de koppeling tussen de afdelingen Leiden en Gouda een feit geworden is. Van die samenvoeging wordt erg veel verwacht. Veel clubs hebben er ja renlang voor geijverd. Voornaamste punt was het ontmoeten van ande re clubs. Verveling was troef bij velen, omdat steeds dezelfde tegen standers werden ont moet. Of, zoals de heer Duyvesteyn, woordvoer der van Stompwijkse Boys, het uitdrukt: „Él ke dag spinazie eten is ook niet alles...." Het zijn vooral de clubs uit de Veenstreek tot nu toe altijd bij Leiden ingedeeld ge weest, die de stoot hebben ge geven voor de koppeling. Zij verwachten meer publiek bij wedstrijden tegen verenigin gen uit de Goudse regio. Voorlopig wordt het een proef jaar, maar nu staat al vast, dat het niet aan de clubs zal lig gen, als het bij een proef blijft. Voor volgend jaar wil men de beide eerste klassen door el kaar gooien (óf de Goudse, óf de Leidse clubs uitwisselen), waardoor opnieuw andere te genstanders worden gevonden. Positief dus zijn de meeste reacties. Maar natuurlijk zijn er ook negatieve kanten aan deze zaak. Voor een aantal clubs betekent het, dat er meer gereisd moet gaan wor den en dus een onkostenpost op de begroting. Een ander nadeel vinden weer anderen de vrij lange competitie, die moet worden afgewerkt. Veel velden in beide afdelingen zijn al te best en bij slecht weer kan de zaak wel eens lelijk stagneren. Waar echter de meeste clubs tegenaan zitten te hikken is de promotie-rege ling. Trainer Ruud de Groot van ZLC: „Dat is een belache lijke zaak. In theorie kan de nummer vijf promoveren...." En zo is het inderdaad. Wan neer in de ene afdeling een Leidse en in de andere een Goudse kampioen wordt is er niets aan de hand. Beiden pro- automatisch. Wan- r beide kampioenen uit de zelfde afdeling komen spelen zij een beslissingswedstrijd om één plaats in de KNVB. De andere promovendus wordt gevonden door de twee hoogst eindigende van de andere af deling tegen elkaar te laten spelen en dat kunnen bijvoor beeld wel eens de nummer vier uit A en de nummer vijf uit B zijn..... Niet zo'n geweldige oplossing, maar wel de meest gemakke lijke, want anders zou het wel eens kunnen gebeuren, dat een „Leidse" ploeg in de KNVB moet gaan spelen tegen alle-, maal clubs uit de Gouwe/Lek streek en dat levert natuurlijk grote problemen op. Leiden Een leuke competitie kan wor den verwacht in de zaterdagse afdeling. SVOW en Oegstgeest, die beiden degra deerden uit de KNVB zullen ongetwij feld een aanval op hervoering van die plaats gaan doen. Valken '68 kreeg be hoorlijke versterking, terwijl ook van de studenten van LSW '70, die vorig sei zoen kampioen in de tweede klasse wer den, het een en ander mag worden ver- Kagia kreeg versterking van Huub Wes- seling en Ruud Bos, beiden van Lisser Boys en verder van Herman Brouwer (SI ZO). Desondanks wil men niet te hoog grijpen. Een plaats in de middenmoot is voorlopig het streven. Trainer is de heer Kerkhof uit Hillegom. Woubrugge breidde zijn selectie uit tot 22 man, maar trainer W. Kragten zal vermoedelijk met hetzelfde eerste elftal aantreden. Belangrijkste nieuws is de verbetering aan de accommodatie. Voor maar liefst 90.000 gulden werd geïnves teerd in de verbetering van het veld, dat een compleet nieuwe drainage kreeg. Ook beschikt men nu over een half-ver- hard oefenveld. Optimisme viert hoogtij bij Sikkens-ploeg GWS). Gezien de resultaten van verleden jaar rekent men een beetje op een kam pioenschap. De ploeg bleef hetzelfde, maar misschien dat nieuwe trainer Van Ves sum uit Amsterdam de ploeg de in spiratie kan geven, die kan leiden tot een KNVB-plaats. Hazerswoudse Boys wordt weieens schertsend de 'Poulidor van de afdeling Leiden' genoemd. De ploeg van trainer Wiek Hermans is inderdaad verzamelaar van tweede plaatsen. Er is voor dit jaar één aanwinst: Karei Taal, die van het Zoetermeerse DSO kwam. Vertrokken zijn er geen spelers en misschien dat de Boys nu eens wel het 'goud' kunnen pakken. Bij Leiden vertrokken drie spelers: de 19-jarige Frits Rijsbergen ging naar LFC, terwijl Ben Scharloo en Joop van Veggel het shirt van het Alphense ARC om de schouders trekken. Aanwinst is Bert de Graaf, die tevens in samenwerking met coach Henk Schuchard de ploeg zal gaan trainen. Een derde plaats ligt in de lijn der verwachtingen. Valken '68 verloor steunpilaar Kees Pou- wiel, die verzorger is bij hoofdklasser UVS en daar nu ook gaat spelen. Tegen over dit toch wel gevoelige verlies staat de komst van doelman Jaap van Duiven- bode (Quick Boys), Hans Hoek van de zelfde club, Jonker en Oosterlee van Oegstgeest. Aan een voorspelling durft men zich niet te wagen. WSB lijkt duidelijk verzwakt door het vertrek van goalgetter Martin Marneth, die besloot om te stoppen met voetballen. Doordat er geen nieuwe spelers bereid waren de kleuren.van de Noordwijker- houters te gaan verdedigen, verwacht men niet meer dan een plaats in de middenmoot. Over KRV valt bijzonder weinig te ver tellen. De transferperiode ging in Kat wijk volkomen ongemerkt voorbij. Een goede middenmoter kwalificeert men zichzelf, zonder al te optimistisch te wil len worden. Bij de Sportclub Lisse vond een onder linge transfer plaats. Fred Arrachart ver trok naar de zondagafdeling, terwijl Frans van der Laan de zaterdagsectie koos. Er kwam verder wat aanvulling uit het tweede. De vroegere doelman Gerard Mens, die het als veldspler op zondag heeft geprobeerd, keert terug en zal knokken om een plaats onder de lat. Lisser Boys beschikt over twee oefen- meesters: Wassenaar voor het technische gedeelte en Van Eeuwijk voor de condi tie. Dit jaar moet het gebeuren stelt men Bij Oegstgeest gelooft men niet in een direkte terugkeer naar de KNVB. Drie man verdwenen: Jan de Wekker stopte en het duo Oosterlee/Jonker ging naar Valken. Nieuwkomers zijn Westra van Rijnsburgse Boys, Wieman en Peppelen- bos, die van GWS terugkomen. Bij de andere degradant SVOW is alles bij het oude gebleven. Men verwacht wel, dat er anders gevoetbalt zal moeten wor den. Meer knokken en een nog grotre inzet moeten leiden tot een terugkeer in de KNVB van de ploeg van De Vries. LSW '70 is altijd het grote vraagteken. Voor de studenten begint de competitie eigenlijk te vroeg. De mogelijkheid is namelijk niet uitgesloten, dat er onder de nieuwe eerstejaars spelers schuilen, die in aanmerking komen voor het eerste elftal. Twee spelers komen er in elk geval bij. Het streven is behoud van de plaats in de eerste klasse na het kampioenschap van verleden jaar. MVKV keerde in de tweede klasse terug en wil uiteraard zo snel mogelijk het verloren gegane heroveren. Veel concur rentie kan ondermeer worden verwacht van Stompwijkse Boys en ook van Ber- nardus. Ook VNL kreeg behoorlijke ver sterking. Bij MVKV kan Goldstein weer spelen na een lange blessure. Van hem vooral wor den de doelpunten verwacht. Van Rijs Bert de Graaf (in gestreept shirt): speler/trainen bij w Leiden Zaterdag 1ste klasse: wijk, Wilmot en Wouters vertrokken. Jon geren krijgen daardoor de kans en men hoopt vooral dat de sfeer door het ver trek van die drie is verbeterd. Bernardus kon Spek, Pot, Koldenhof, La Rie, Straathof, de Ruiter en Hocke bij schrijven op de ledenlijst. Van Leeuwen (Zwolle), Van de Berg (Noordwijk) en Bey (gestopt) moesten worden afgevoerd. Toch een duidelijke versterking voor de Fasson-ploeg. Bij Unitas Leiden bleef alles hetzelfde. Geen bijschrijvingen, maar ook geen ver trokken spelers. Veel spektakel verwacht men niet aan de Boshuizerkade. SVLV versterkte zich behoorlijk. Kors Wfitteman kwam van de zondagsectie over, terwijl Blom (Blauw Zwart), Schip per (ooit UVS 2, maar een tijd niet gespeeld) en Kees Zoetemelk (Blauw Zwart) aanvulling betekenen voor de se lectie van Cor van Iepenburg, die het afgelopen seizoen nog laatste man was. Stompwijkse Boys kreeg doelman Knij- nenburg, Van Rijn en Droog over van de zondagse zag daardoor de gemiddelde leeftijd dalen van 35 naar ongeveer der tig. Het halve bestuur speelt in dit elftal Trainer is de heer Weger, die ook de zondag onder zijn hoede heeft. Bij SJZ zijn Frans Berengen en Frits Breedeveld de nieuwe gezichten in de ploeg. Wim van der Krogt heeft na een jaar op non-aktief te hebben gestaan, besloten weer te gaan spelen. Jaap Lan- geveld neemt onder de lat de plaats in van de afgekeurde Thelen. Langeveld komt van de zondagssectie. Bij Aiphia verwacht men niet al te veel. Er is weinig veranderd in de samenstel ling van het team Wel is er een nieuwe trainer: de heer Klos, die voorheen de dames onder zich had. De bovenste helft is het gaan waar men op gokt. Bij Kickers geen spectaculaire gebeurte nissen. Een paar weinig schokkende mu taties en daardoor een lichte verzwak king zijn het resultaat van de overschrij vingsperiode. Het zondagteam bepaalt bij de Leimuidenaren nog altijd het gezicht. Meerburg gokt vooral op voortzetting van de vorm, zoals deze aan het einde van bet vorige seizoen was. Met dat kleine beetje geluk, dat toen ontbrak, hoopt de (ongewijzigde) ploeg van Meerburg een plaats bij de eerste vier te veroveren. VNL kreeg er drie man bij uit de zondag: Ton Siecker, Karei de Romijn en Cor Kikkert. Samen met nieuwkomer Wim Westbroek is dat een behoordijke verster king, waarmee de verwachte vierde of vijfde plaats haalbaar moet zijn. Abbenes kreeg uit zes selectiespelers bij. Allen zijn afkomstig van clubs uit de Haarlemmermeerpolder. Daartegenover staat het vertrek van Kees van Ieperen naar Kagia. Men hoopt nu het kampioen schap, dat vorig jaar net werd gemist, wel te behalen. Aan het einde van dit jaar hoopt men nu wel een clubhuis te hebben. Ditmaal een stenen gebouw, ter vervanging van het in januari omgewaai de bouwsel. Aarlanderveen in de Goudse zaterdagaf deling leed vooral in de achterhoede ver liezen. Gerard Tuinenburg ging naar ARC en Rien Koopman naar TAW. Voor het eerst dringt nu eigen jeugd (de club bestaat negen jaar) door in de selec tie voor het eerste. In Rob van Wilgen uit Gouda is nu ook een trainer aange trokken. Bodegraven heeft uitbreiding ondergaan ten koste van de zondagafdeling. De ploeg, die telkens bovenaan meedraaide streeft nu naar promotie en hoopt boven dien in de loop van het seizoen de (lsech- te) eigen velden te verwisselen voor het voormalige ESTO-complex. Floreant verloor Kees Hogendoorn, die de scheidsrechtersfluit gaat hanteren. Uit de jeugd kwamen vijf spelers over, waar onder doelman Ronald van der Bosch. Ook Ronald Koster van Hazerswoudse Boys is een aanwinst. Voorspellingen durft men niet te maken, maar er is meer perspectief dan in het verleden. Zondag 1ste klasse A: Van onze sportredactie LEIDEN/GOUDA Door de samenvoeging van de beide afdelingen is een prognose moeilijk te maken. Zes Goud se clubs (Ammerstol, Bergam bacht, Gouderak, Nieuwer- kerk, Oudewater en Schoon hoven) nemen het op tegen acht „Leidenaars" (DOSR, Kickers, WO A, Weteringse Boys, VNL, Unitas, Meerburg en VNA). Veel onbekende te genstanders dus en de eerste schermutselingen, die zondag losbarsten kunnen wellicht iets meer duidelijk maken, DOSR heeft zich behoorlijk versterkt Pim van der Meer kwam terug na een periode van drie seizoenen bij LDWS. Bijna was ook doelman Sjaak Bouwmeester terug gekomen, maar die koos op het laatste moment voor een prof-con tract bij SW. Toch kwam er een nieuwe doelman: Gidi Speel van Bernardus. Verdere aanwinsten zijn: Leo van der Zwet. (Rijpwetering) en Leo de Jong (Weteringse Boys). Toch zijn de verwachtingen niet al te hoog gespannen in Roelofa- rendsveen. Voornaamste re den is het „onbekende". In de eerste plaats streeft men naar een goed seizoen, vooral in sportief opzicht. Promotie hoopt men volgend jaar te be werkstelligen, wanneer de club 50 jaar bestaat. Het kampioenschap dat Kic kers '69 vorig jaar behaalde was eigenlijk voor niets. De tweede klasse is opgeheven en een echte promotie is het dus eigenlijk niet. De Leimuidena ren houden in grote lijnen de zelfde selectie. Enige nieuwko mer is Henk de Rijk van Al- tior. Het pas geopende nieuwe clubhuis moet een stimulans worden om ook op het veld tot grote prestaties te komen. Voorlopig zou men dik tevre den zijn met een vierde of vijfde plaats. VVOA heeft twee spelers ver loren. Johan van der Geest verhuisde naar Friesland, ter wijl Jan van Zoen het nog verder op zoekt. Hij gaat voor lopig naar Zuid-Afrika, maar keert in de loop van het sei zoen terug en is dan weer beschikbaar. De aanvulling in Oud Ade komt voornamelijk uit de jeugd. Drie vier spe lers hebben mogelijkheden voor het eerste. Desondanks wordt niet verwacht, dat WOA spectaculair kan mee dingen naar de bovenste plaat- Weteringse Boys heeft de za ken zeer energiek aangepakt. Half juli begon men alweer met de training en trok men beurtelings naar het Leidse Hout en het Amsterdamse Bos. Leo de Jong maakte dat allemaal niet mee. Hij vertrok naar DOSR. Daarnaast zijn Leo Olijerhoek en Jan Bouw meester voorlopig door blessu res uitgeschakeld. Weteringse Boys gokt vooral op de toe komst. Men heeft een zeer jong elftal, waarin Hans Bolle met zijn 25 jaar de nestor is. Een redelijke plaats is de har- tewens in Oude Wetering. Het Leidse VNL is duidelijk verzwakt. Er verdwenen drie spelers, die een vaste plaats hadden in het eerste elftal: Jan Bos, Aad Lelieveld en Theo Luit. De jeugd moet de ontstane gaten gaan opvullen. Men verwacht door deze ont wikkeling geen spectaculaire dingen en is met een redelijke klassering best in zijn sas. Bij Unitas Leiden verwacht Pim van der Meer: terug bij DOSR. men een bijzonder moeilijk seizoen. Niet voor niets, want de Boshuizerkadebewoners zijn traditiegetrouw één van de zwakste ploegen in de Leidse afdeling. Een paar A-junioren drongen door tot de selectie, maar voor de rest zijn het dezelfde spelers, die het. allemaal waar moeten ma- Bij Meerburg zijn de verwach tingen veel hoger. Zondermeer stelt men, dat de Rijndijkers hoog kunnen eindigen. Ger Straathof, die van Rooden- burg overkwam is een duide lijke verbetering, terwijl ook van het jeugdelftal, dat vorig jaar kampioen in de afdeling Leiden werd, de nodige ver sterking kan worden ver wacht. Ook de oefenwedstrij den rechtvaardigen een zeker optimisme. Het Leidse VNA heeft zijn se lectie aanzienlijk uitgebreid. Dit mede in verband met de lange competitie van 26 wed strijden. De Lugdunummers De Wit en Honsbeek, LFC'er Ubink en de van LDWS terug gekomen Jan Lans ink lijken een plaats in het eerste te kun nen veroveren. VNA begint met twee geschorste spelers. Paul Vermont en Henk Lug- ters mogen respectievelijk tot 15 oktober en 15 november niet in actie komen. Twee spe lers verdwenen. Van der Steen vertrok naar DEVJO en Bart van Hout stelt zich niet meer beschikbaar voor het eerste. In de eerste klasse B komen vijf voormalige Goudse clubs (Esto, Floreant, Nic. Boys, RVC en Soccer Boys) in actie tegen negen ploegen uit de Leidse regio (Warm un da, Stompw. Boys, Alphense Boys, Aiphia, KRV, VTL, ZLC, Leidse Boys en Oranje Groen). Ook hier is moeilijk een prognose te maken. VTL degradeerde uit de vierde klasse en zal zo snel mogelijk willen terugkeren. ESTO uit Bodegraven verloor de gebroeders Van der Neut, die terugkeren naar hun oude vereniging Bodegraven. Te genover dat verlies staat de komst van Fred Commissaris (RAVA) en Piet Meel (Neptu- nus). Handicap voor de ploeg van trainer Paul Kroes is, dat er nog niet op de nieuwe Broekvelden gespeeld mag worden. Het complex is wel klaar en mag hopelijk in de loop van het seizoen-bespeeld worden. Het Boskoopse Floreant ziet het wel zitten. Men is vrij opti mistisch. De selectie werd uit gebreid met een aantal A-ju nioren, waarvan nog al wat wordt verwacht Mede omdat er geen spelers vertrokken gaat men er in Boskoop van uit dat een plaats in de boven ste regionen haalbaar is. Bosman, Venne, Van Eijk en Henderson zijn de nieuwko mers bij Nicolaas Boys in Nieuwveen, dat bovendien trainer Hogeman zag vertrek ken. Zijn taak wordt overge nomen door Hoofddorper Strijbos. De verlichting op het trainingsveld, de overkomst van het grootste deel van het A 1 elftal, dat vorig jaar twee de werd en betere velden zijn ingrediënten, waarmee men de nieuwe competitie ingaat. Warmunda durft zichzelf geen kampioenskandidaat te noe men. Iedereen stelt dat, zo re deneert men in Warmond, en dat is een beetje afgezaagd. Toch is het enige doel een kampioenschap. „Want", zegt secretaris Van der Voorn, „je voetbalt niet voor de kat z'n staart". Aanvulling komt er uit het juniorenteam, dat vorig jaar kampioen werd en via Bart Lardé, die van UVS over kwam, waar hij het laatste jaar in het tweede speelde. Stompwijkse Boys noteerde geen mutaties. Wel is de selec tie uitgebreid door spelers van het tweede erbij te halen tot 15 man. Trainer Weger uit Voorschoten beschikt over een jong elftal, waarin zo'n zeven spelers uitkomen, die maar net de seniorenleeftijd hebben be reikt. Men verwacht boven dien wat meer publiek doordat de competitie een stuk aan trekkelijker is geworden. Alphense Boys is de eigenlijke initiatiefnemer van de Leids/- Goudse fusie en is dan ook zeer in zijn sas. Een paar spe lers vullen de selectie aan, maar het eerste elftal zal ver moedelijk ongewijzigd binnen de lijnen komen. Men geeft zichzelf een goede kans op een hoge notering. Trainer Siera, die van Bernardus kwam, weet dus wat hem te wachten Bij Aiphia zijn de verwachtin gen niet al te hoog gespannen. Hennie van de Louw vertrok naar ARC. Trainer Idelen- burg, die van TAW kwam heeft wel een grotere selectie tot zijn beschikking, maar of er daardoor meer mogelijkhe den zijn is nog de vraag. Een al te hoge notering wordt niet verwacht Wel dat het beter zal gaan dan in de afgelopen ja ren, waarin steeds geworsteld werd tegen de degradatie. Een kampioenschap wordt ook in Katwijk aan den Rijn bij KRV niet verwacht De selectie bleef constant met dien verstande dat de drie jeugdspelers, die halverwege het vorig seizoen in de ploeg werden opgenomen, nu ver moedelijk wel een vaste plaats hebben in het eerste. De oefen wedstrijden verliepen zeer hoopvol en een plaats bij de eerste vijf moet haalbaar zijn. VTL zag Henk Spies vertrek ken naar LFC, maar kon „ver loren zoon" Cees Montagne, die het bij Roodenburg heeft geprobeerd, weer in de selectie opnemen. Ook Vic Boutier, die in het jeugdteam van Feye- noord speelde, keert terug. Hij heeft de seniorenleeftijd be reikt en moest bij de Rotter dammers te vaak trainen om in het derde elftal te worden opgenomen. VTL kan het ko mende seizoen niet op het ei gen veld spelen, omdat dit grondig wordt gerestaureerd en wijkt voor één jaar uit naar het veld van Sleutels, dat op zondag toch niet wordt be- ZLC-trainer Ruud de Groot heeft de hoogste verwachtin gen van zijn ploeg. „Dat moet je wel hebben, anders hoef je niet aan het karwei te gaan beginnen. Je moet echter wel reëel blijven. We zitten bij clubs, waaraan wij vorig jaar veel punten hebben ver- Aanwinsten voor ZLC zijn er nauwelijks. De enige nieuwko mer is Hennie Montagne van Roodenburg. Koos Crama (33 en een soort Jan Fransz-fi- guur) vertrekt en wordt ver zorger bij Randstad Sport Keeper Johan Kwestro gaat zich volledig richten om de training en begeleiding van het volleybalteam van Gemi ni/Kangaroes. Leidse Boys heeft behoorlijke verliezen geleden. Zes kandi daten voor het eerste verlieten de vereniging. Onder hen Rini van der Hoorn, Rob van Vliet en de broertjes Polane. Veel mogelijkheden zijn er in feite niet en als een verloren oefen wedstrijd tegen DOSR (7-1 i 2 x 30 minuten) een indicatie kan zijn, mag Leidse Boys niet in de hogere regionen worden verwacht. Oranje Groen is vooral in de breedte sterker geworden. Drie spelers keerden op het oude nest terug: Piet Ouwe hand (LDWS), Henk Tegelaar (Lugdunum) en Kees Koet (Randstad Sport). Wim Gubler vertrok naar LFC en Richard Patiapon verhuisde naar Rot terdam. Het grootste probleem bij de Boshuizerkade-ploeg i het ontbreken van een af ma-

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13