Stichting regelt burenhulp in Leimuiden in Rijnsaterwoude N ieuwe velden voor Northa, Jong Ade en Nio Foto-wedstrijd in Wassenaar p\<;iv\ LEIDSE COURANT ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1975 Rijnsaterwoude/Leimui- den In Rijnsaterwou- de en Leimuiden is een stichting in oprichting ie ten doel heeft diegenen die hulp nodig hebben in contact te brengen met vrijwilligers(sters) die hulp willen gaan ver lenen. Er zijn veel situaties te bedenken waarin een beroep kan worden ge daan op de nieuwe stich ting. Bijvoorbeeld, wan neer moeder ziek wordt; wanneer er boodschap pen of medicijnen moe ten worden gehaald voor een alleenstaande of bejaarde; wanneer bij afwezigheid van een moeder voor oppas ge zorgd dient te worden; wanneer een hulpbehoe vende of bejaarde naar dokter of ziekenhuis moet; of gewoon als ie mand behoefte heeft aan een beetje contact. met de maatschappelijk wer kenden van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverle ning „Aar- en Veenstreek" om tot het opstellen te komen van enkele richtlijnen waar hulp vrager en -bieder zich naar kunnen richten. Op één september a.s. wordt in het gebouw v.d. Veldeweg 24 voor de a.s. medewerkers een instructieavond gehouden waarop alles uitgebreid zal worden besproken. Telefoni sche hulpvragen kunnen ook vanaf deze datum worden ge daan tussen 6 en 7 uur 's morgens van maandag tot en met vrijdag. Om de op dit Northa-voorzit- ter Bierhoff en secretaresse Thea ter Heide op het nieuwe handbalveld van het sport complex De Boekhorst. Van onze handbalmedewerker LEIDEN Morgen gaat de veldhandbalcompetitie weer van start. Voor de teams uit het rayon Leiden is er ten opzichte van het vorig seizoen niet zo veel veranderd, althans wat de klassering betreft. Bax/Foreholte is pas dinsdag j.l. met de training begonnen. De start zal dus zeer waarschijnlijk niet sterk zijn. De Voorhoutsen mikken kennelijk op de zaal competitie. Een eigen veld zit er voorlopig niet in! Plannen van de gemeente zijn er wel maar de uitvoering zal nog enige ja ren duren. NORTHA kan zondag haar nieuwe velden in gebruik ne men. Twee fraaie verharde vel den waarmee voorzitter Bierhof erg in zijn nopjes is. En terecht. Trainer-coach Caron heeft zijn damestop verbreed door het ta lentvolle juniorenteam in haar geheel over te halen als reserve- team voor de damesselectie. Vanaf 1 augustus wordt er al hard getraind en de dames gel den als favoriet in de regionale tweede klas. De heren zoeken nog steeds een trainer/coach, omdat Caron niet de beide se lecties kan coachen. Ook de he ren spelen op regionaal niveau en met de nieuwe accommoda tie is Northa bij haar 10-jarig bestaan klaar om door te stoten naar de top. HVS sloot de periode Scheel- beek af en hoopt met Jan Mac- kaay, een ambitieuze jonge Ha genaar, de totale verjonging door te zetten. De Stompwijkse club pakt de zaken zeer ener giek aan. Reeds in juli heeft de selectiegroep een programma van zelftraining afgewerkt en in augustus werd direkt begonnen met 2x per week training onder Mackaay. In Stompwijk zal ook het verharde veld nog even op zich laten wachten. De gemeen te Leidschendam werkt hard aan de plannen en kwam HVS bijzonder ver tegemoet: 30% van alle kosten die HVS maakt voor het trainen en spelen buiten Stompwijk worden door de ge meente Leidschendam vergoed. Voorzitster mevr. v. Bemmelen ziet goede kampioenskansen voor de dames. JONG ADE kan in het komende seizoen beschikken over de be kwame trainer-coach Han Scheelbeek. De Hoogmadese oe- fenmeester zal zich geheel aan Jong Ade wijden. De grote aan winst is het nieuwe veldencom- plex met maar liefst 3 verharde velden. Samen met het Rijpwe- teringse Nio kan de Oud Adese club over deze velden beschik ken. Alle reden voor optimisme dus voor de dames van Jong Ade. Helma v.d. Geest vindt de indeling nogal zwaar maar is toch vol goede moed. Zondag j.l. werd Jong Ade glansrijk win naar van een toernooi en a.s. zondag in de thuiswedstrijd te gen M.O.K. kan het publiek zien of de intensieve trainingsaan- pak al enige vruchten afwerpt. Sanocel/Saturnus is de nieuwe naam van de Leidse formatie, ontstaan uit de fusie tussen HVL en Apollo. Het ziet er naar uit dat met deze nieuwe vereni ging ook in de stad Leiden een regionaal niveau gewaarborgd wordt. De sterk verjongde he renselectie krijgt met bondsoe- fenmeester Herman Hoops een goede kan zich verder te ont plooien. Ook voor de dames is de Leidse vereniging erin ge slaagd een bekwame oefenmees- ter aan te trekken. Frank Bonte (het bloed kruipt waar het niet gaan kan) werd bereid gevon den de weinige tijd die hij bij Bax/Foreholte over heeft, aan De burenhulp is vrijwillig en gratis, maar in principe alleen om de eerste nood op te van gen. Voor die situaties waarin voor langere tijd dient te wor den geboden bestaan officiële hulpbiedende organisaties. De Stichting Algemene Buren hulp wil overigens wel nauw samenwerken met deze instel- San/Saturnus te besteden. Door de fusie is de Leidse ploeg rijk aan accommodatie geworden. Zij beschikt over een verhard veld voor senioren en junioren,, over een grascomplex voor de jeugd en voor de zaalcompetitie heeft zij zowel voor training was wedstrijden de beschikking over 2 sporthallen. MMO heeft het wat moeilijk. De Hoogmadese club is weer een van de grote steunpilaren (Mie- ke Rijkelijkhuizen) kwijtge raakt. De indeling in de tweede klasse A is verreweg de zwaar ste van alle regionale teams in het rayon Leiden. Ook nu weer kan zij uitsluitend voor de trai ning rekenen op Carel Caron. lingen, zo ook met artsen, wijkverpleegsters, geestelijken en andere welzijnswerkers. Er zijn sinds de oproep om vrijwilligers (begin juni) zo'n 55 aanmeldingen binnengeko men: 45 uit Leimuiden en 10 uit Rijnsaterwoude. Binnen kort zal het dagelijks bestuur van de Stichting vergaderen Voor de coaching is zij op zich zelf aangewezen. Toch zijn de dames optimistisch! Al vanaf 1 augustus wordt hard getraind op het fraaie verharde veld met verlichting. Voor de zaalcompe titie is er goede hoop op de toekomst nu de gemeente Wou- brugge de bouw van een sport hal overweegt. Zondag kan MMO zich bewijzen tegen Her- hies. NIO heeft afscheid genomen van trainer Somerwil en gaat het nu proberen met een condi tietrainer. Terecht stelt het Nio- bestuur zich op het standpunt dat vanuit een goede basiscondi tie verder kan worden gewerkt. De splinternieuwe verharde vel den zullen ongetwijfeld een po sitieve bijdrage leveren aan de verbetering van het spelpeil in Rijpwetering. WARMUNDA heeft onder voor zitterschap van Joop v.d. Zalm het bestuur drastisch uitgebreid. Onder het motto dat de commu- nikatie tussen leden en bestuur optimaal moet zijn en dat de bestuurlijke taken zo goed mo gelijk moeten worden verdeeld, kreeg V.d. Zalm het voor elkaar een aantal jonge mensen voor dit werk te interesseren. De da messelectie is erg jong.- Ook nu weer zal Wil Jonker de senioren- training voor zijn rekening ne men. Naast alle positieve gelui den ziet Joop v.d. Zalm nog één Orgelconcert in Wassenaarse Dorpskerk Van onze correspondent WASSENAAR De bekende Utrechtse Dom-organist Stof fel van Viegen geeft volgende week zondag in de Dorpskerk een orgelconcert. Het wordt een „zomerprogramma" met goed in het gehoor liggende werken, o.a. van Hendrik An- driessen, Bach, César Franck (prélude, fugue et variation) en Mendelssohn. Het programma, tevens bewijs van toegang is 's middags ƒ2,50 aan de kerk verkrijg baar. Kinderen tot 12 jaar heb ben gratis toegang. Aanvang Bodegravers boos over extra huurverhoging Van onze correspondent Bodegraven De huur van de 78 nieuwe gemeentelijke woningen in Reigeroord is verhoogd van 304 tot 356. Een zogenaamde na-calcula tie heeft de gemeente hiertoe gedwongen. „Een smartelijke zaak, maar we kunnen niet anders", aldus de reactie van wethouder Jongeneel. Een aantal van de betrokken be woners bereidt acties voor om de verhoging alsnog on gedaan te maken. Zij zijn vooral ook boos omdat het hen niet is toegestaan een extraatje te verdienen door kamers te verhuren. groot probleem: de veldaccom- modatie! Na 10 jaar handbal en een ledental van 125 moet War- munda het nog steeds stellen met een stukje gras achter het doel van het voetbalveld. De wedstrijden van a.s. zondag beloven al volop spanning. Ba x/Foreholte ontvangt Animo in Voorhout. Een team, waarvan meestal wel gewonnen werd, maar met veel moeite. Gezien de zeer korte voorbereiding kun nen de puntjes weieens naar Rijswijk gaan. De dames van MMO kunnen in Den Haag te gen Hermes aantonen dat zij in de zware tweede klas A thuisho ren. Northa is vrij vanwege het eigen jubileumtoernooi. Jong Ade moet thuis tegen M.OK. moment nog beperkte outilla ge te kunnen uitbreiden heeft de stichting enkele subsi dieaanvragen ingediend. De gemeente Rijnsaterwoude heeft een éénmalige toezeg ging gedaan van 125,- ter bestrijding van de startkosten. Ook enkele kerken hebben reeds de toezegging gedaan de stichting daadwerkelijk te zul len steunen. Contactadressen Het adres van het secretariaat is: mevr. Van der Meer-Aart man, Acacialaan 2 te Leimui den. Tel. 01721-8324. Twee con tactadressen te Rijnsaterwou de: mevr. Schreuder, Leidse- vaartlaan 22, tel. 8787 en mevr. Kempenaar, Zonnedauwlaan 28, tel. 8702 in Leimuiden. me vr. Kanters, Drechtlaan 91, tel. 8415 en mevr. Angenent, Gou denregenstraat 8, tel. 8663. zeker kunnen winnen, hetgeen ook van HVS mag worden ver wacht bij U.V.G. De heren van MSV tenslotte, beginnen al di rect met de altijd harde strijd tegen aartsrivaal C.W.P. terwijl onze grote belangstelling uitgaat naar wat de nieuwe formatie van San/Saturnus gaat maken in Den Haag bij AHC. Het programma luidt: Dames landelijk I 12.45 uur Ba x/Foreholte Animo; landel. 2A: 12.00 uur Hermes MMO; landel. 2eC: 13.00 uur Jong Ade M.O.K.; 13.00 uur U.V.G. - H.V.S.; HEREN landel. 2B: 14.00 uur A.H.C. 2 San/Saturnus; 2C: 11.00 uur M.S.V. C.W.P. Jongdierendag in Lisse Van onze correspondent LISSE - De Pluimvee- en ko. nijnensportvereniging Lisse en omstreken houdt op zater dag 13 september weer een jongdierendag in de bedrijfs ruimte van het loonwerkers- bedrijf Romein aan de Julia- nastraat. De dieren moeten in 1975 zijn geboren. Het inschrijfgeld be draagt 0,75 per dier. Jeugd leden betalen 0,35 per dier. De inschrijving wordt gesloten op woensdag 3 september De keuring begint om half elf 's morgens. Voor Hoenders en dwerghoenders is als keur meester de heer Dol uit Lisse aangetrokken. De heren Ken ter en Broekhuis keuren sier- duiven, konijnen en cavia's. Inschrijving voor de jongdie rendag kan geschieden bij het secretariaat J. Nederpelt, Ju- lianastraat 51 in Lisse. Ledenvergadering Blauw Zwart Van onze correspondent WASSENAAR De sportver- eniging Blauw Zwart houdt op vrijdagavond 29 augustus a.s. te 20.30 uur de jaarlijkse algemene ledenvergadering in het clubgebouw aan de Dr. Mansveltkade. Bij de be stuursverkiezing zijn de heren L. Kouwenhoven en J. West geest aftredend en herkies baar. Er zullen verschillende versla gen worden uitgebracht, niet alleen door secretaris en pen ningmeester, maar ook door de bouwcommissie, de kanti necommissie, de elftalcommis sie, de ordecommissie, de ter reincommissie de toto- en lot to-commissie en de werkcom- missie. Voorgesteld wordt nog een contactcommissie samen te stellen. MMO en Woubrugge strijden om B en, W-beker Van onze correspondent pWoubrugge - Op het terrein van MMO spelen teams van MMO en Woubrugge vanmid dag een voetbalwedstrijd om de B en W-beker, die thans in het bezit is van de Hoogma dese club. Zowel de eerste, tweede als de A-junioren elf tallen van beide verenigingen treden tegen elkaar in het strijdperk. De wedstrijd tus sen de 1ste elftallen spelen vanaf vier uur 's middags. Hazerswouds voetbal kampioenschap Van onze correspondent HAZERSWOUDE Bernar- dus en Hazerswoudse Boys spelen woensdagavond vanaf 18.15 uur, aan de Rijnsdijk om het voetbalkampioenschap van Hazerswoude. Inzet van deze ontmoeting is behalve deze „titel" een nieuwe wis selbeker, die is beschikbaar gesteld door de heer P. A. Th. v. d. Werf, wethouder van sportzaken. Tot nu toe voet balden de twee Hazerswoudse teams om de Timmerman Cup, die evenwel in definitief bezit is van Bernardus, dat de bokaal vijf maal voor zich opeiste. Morgen neemt Bernardus deel aan het WSE-toernooi te Wad- dinxveen. Hazerswoudse Boys speelt bij Rijnsburgse Boys. WSB en Northa houden open huis op ,,De Boekhorst" Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - Morgen belooft het een gezelli ge drukte te worden op het sportpark „De Boekhorst'. Ter gelegenheid van de ope: ning van de nieuwe kleedgele genheid c.q. uitbreiding van de kantine, houdt WSB open huis voor net Noordwijker- houtse pubhek. Tegelijkertijd viert Northa op hetzelfde com plex de ingebruikneming van 2 verharde handbalvelden en tevens het 10-jarig bestaan. Een toernooi wordt 's avonds besloten met een feestavond. Morgen handbal- competitie van start ADVERTENTIE twee blijspelen: AL WIE MET J N\ HI I WIL GAAN van Noél Coward met o.a. LIES FRANKEN. GUID0 DE MOOR, JULES R0YAARDS en BAS TEN BATENBURG 2>e v&netjaasvse Tweec jfvg van Carlo Goldoni met GUID0 DE MOOR in de titelrol een avond van dol theaterplezier Algemeen Dagblad zie voor speeldata de advertentie op blz6 Van onze correspondent WASSENAAR De Wassenaarse service-clubs (Rotary, Lions en Ronde Tafel) organiseren in het kader van het Monumen- tenjaar een fotowedstrijd. De bedoeling is foto's in te zenden van Wassenaarse gebouwen die op de monumentenlijst ver meld staan. De objecten waaruit gekozen kan worden staan vermeld op het deelnameformulier, dat gratis bij de Wassenaarse fotohan delaren (Luifelbaan 50, Stadhoudersplein 14, Langstraat 129 en Langstraat 31) verkrijgbaar is. De foto's moeten zijn gemaakt in de periode van 15 mei tot 1 september 1975. De foto's moeten uiterlijk 1 september bij de hiervoor genoemde adressen worden ingeleverd. Een jury zal het ingezonden werk beoordelen. Op een later te bepalen datum in oktober zullen de ingezonden foto's in de Openbare Bibliotheek worden tentoongesteld en zullen de prijzen worden uitgereikt. Aanvankelijk was daarvoor de datum van 5 oktober vastge steld, door omstandigheden verband houdend met andere afspraken in de bibliotheek zal deze datum enkele weken worden verschoven. ADVERTENTIE

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4