De Kooi feest door UITGAAN voor aankoop Minnehuis Leger des Heils voelt niets Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. LEIDSE COURANT PAGINA 3 In en rond Leiden Bioscopen LUXOR: Stationsweg 19. tel. 21239. „Flesh-Gordon" 18 jr. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur zondag: 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. CAMERA: Hogewoerd 49. tel. 24919. ..Towering Inferno" 14 jr. dag. 20.00 uur. Kindermatinee: „Winnetou, groot opperhoofd" a.l. wo. za 14.30 uur zondag: 14.00 en 16.15 uur. CAMERA: Nachtv.: „Die een kuil graaft voor een ander" a.l. vr en za 23.30 uur. LIDO: Steenstraat 39. tel. 24130 „Brannigan" 14 jr. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur zondag: 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 uur. STUDIO: Steenstraat 39. tel. 33210. „The return of the pink panther" a.l. dag.: 14.30. 19.00 en 21.15 uur zon dag 14.30. 16.30. 19.00 en 21.15 uur. TRIANON: Breestraat 31 tel. 23875 „Inpikken en Wegwezen" dag.: 14.30. 19.00, 21.15 uur. Zondag: 14.30. 16.30, 19.00 en 21.15 uur. REX: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414. ..Flossie" 18 jr. dag: 19 00 en 21.15 uur. Kindermatinee: „Pipi in Takatu- kaland" a.l. woensdag: 14.30 uur. Nachtv.: „Frank en Eva" 18 jr. vr en za 23.30 uur. Hulpverlening Burgerraadsman. Koornbeurssteeg 7, tel. 54171. spreekuur maandag, dins dag en woensdag van 11-12 uur en donderdag van 18.30-19.30 uur. SOS-Hulpdienst, dag en nacht, tel. 25202. Grof vuil De grof vuilwagen van de gemeentelij ke reinigingsdienst komt morgen (vrij dag) langs de volgende straten in Leiden: Herenstraat. Pr. Wilhelmina- straat. Bloemistenlaan, Leliestraat, Pioenstraat. Pioenhof. Lindestraat. Resedastraat, P. de la Courtstraat, Koninginnelaan, Acacialaan, P. de la Courtstraat. Koninginnelaan, Acacia laan. Tulpenstraat. Zoeterwoudsesin- gel (van Herenstraat tot Lammen- schansweg). Schelpenkade. Andries Schotkade. Leuvenstraat. Gerrit var der Laanstraat, Leeuwkenstraat, Val- dezstraat. Stadhouderslaan. Magdale- na Moonsstraat, 3 Octoberstraat. Dui- tenruststraat. Kastanjekade. Mei doornstraat. Hyacinthenstraat. Serin genstraat. Daliastraat. Anjelierstraat. Exposities STEDELIJK MUSEUM „DE LAKEN HAL", Oude Singel 28, tal 44044 ma. t/m za. 10-17 uur, zo. 10-17 [ADVERTENTIE 21 AUGUSTUS 1975 Leger des Heils in het voormalige be jaardentehuis een tehuis voor slechtbe- huisden en daklozen maken. Om dit te kunnen moest er een miljoen gulden aan het gebouw vertimmerd worden. Het gebouw staat onder Monumenten zorg zodat ook van CRM toestemming moet zijn verkregen te gaan verbou wen, wat de beslissing om het gebouw te huren nogal vertraagde. Intussen besloot de Diakonie het pand te gaan verkopen. Zij besteedt bijna tienduizend gulden aan onderhoud aan het gebouw per jaar. Het huis moet tussen de drie en vier ton opbrengen. „Het Leger des Heils denkt er niet aan het Minnehuis aan te kopen. De ge meente heeft ons benaderd omdat zij vond dat er in Leiden behoefte was aan een tehuis voor daklozen. Wanneer ze dat nu nog wil zullen we samen heus wel een ander pand in Leiden vinden", aldus kolonel Hoevers. Leidse politie zoekt contact met echtpaar Van een onzer verslaggevers LEIDEN De speurtocht naar de moordenaar van de 27-jarige Marga Tegelaar is nog steeds in volle gang. De politie zoekt, grotendeels naar aanleiding van de door de uit zending van „Hier en Nu" ver kregen inlichtingen, naar een echtpaar van ongeveer 55 jaar. Dat echtpaar zat op 10 augus tus, de dag van de moord, op een bank bij het Hertekamp, ter hoogte van het begin van de Johan de Kosterweg. Om streeks 19.00 uur passeerden een bromfiets met daarop twee mannen, waarschijnlijk Turken of Marokkanen. De bromfiets werd tegen het hek werk van het Hertekamp ge plaatst. Een van de mannen, ongeveer 30 jaar, lengte circa 1.60 meter, donker uiterlijk, slank, gekleed in een grijze broek, grijs jasje en bruine schoenen, ging naast het echt paar op de bank zitten. De tweede man, vrij slank en on geveer 1.80 meter lang, ging de Leidse Hout in. Volgens de Leidse politie is het bekend, dat de eerste^ man om 20.30 uur nog steeds op de bank zat, de bromfiets nog steeds tegen het hekwerk stond en de twee de man vermoedelijk nog steeds in de Leidse Hout was. In verband hiermee stelt de politie het op prijs zo spoedig mogelijk in contact te treden met het bedoelde echtpaar, dat nog op geen enkele publikatie heeft gereageerd. Telefoon nummer van de Leidse recher che: 07141941. Sportvelden De Sportstichting heeft beslo ten, vanwege de veranderde weersomstandigheden, het speelverbod op de Leidse vel den voor een gedeelte op te heffen. De hoofdvelden zijn nog niet vrijgegeven, maar mo gelijk wordt daar in de loop Lvan de week toe overgegaan, gezien het huidige, regenachti ge, weerbeeld. Een gunstige ontwikkeling voor de clubs die nu eindelijk eens „thuis" kun nen oefenen. Straatnamen Leiden heeft er weer twee straatnamen bij. De straat tus sen Kaarsenmakersstraat en de Oranjegracht heet Kaarsenma kersplein en het straatje tussen Hoge Rijndijk en Utrechtsjaag pad is genoemd naar het Veer huis, de flat voor werkende jongeren die daar staat. Buurtenkaarten in Merenwijk i De afdeling Verkeerszaken van de Dienst Gemeentewerken van Leiden heeft deze week een be- LEIDEN Wanneer de Diakonie van de Ned. Hervormde Kerk in Leiden het Minnehuis aan de Kaarsenmakerstraat gaat verkopen, zal het Leger des Heils niet tot de gegadigden behoren. Dit heeft kolonel Hoevers van het hoofd bureau van het Leger des Heils desge vraagd meegedeeld. Een tijd lang is er sprake van geweest dat het Leger des Heils het honderdze venenveertig jaar oude gebouw zou hu ren. Het gebouw kwam twee jaar gele den leeg toen de bewoners verhuisden naar het bejaardentehuis „Lorenzhof" aan de Zoeterwoudsesingel. Op initiatief van de gemeente zou het Van een onzer verslaggevers Leiden - Het feest dat ter gele genheid van het 75-jarig be staan van de Kooi wordt ge houden, gaat nog steeds onver minderd voort. Hoewel hier en daar een beetje chaotisch, lij ken de bewoners van de Kooi het over het algemeen geno men best naar hun zin te heb ben. Gisteren werd voor de kleine kinderen in speeltuin Oostenkwartier een spelletjes middag gehouden met steltlo pen, buslopen, tollen en hoepe len. Mevrouw Den Hollander, organisatrice van de tentoon stelling "75 jaar De Kooi", die gehouden wordt in het club huis van de speeltuin, had enig reden tot klagen. De haar toe gezegde medewerkers zijn nooit op komen dagen, zodat ze helemaal alleen kwam te staan voor het inrichten van de expositie. De tentoonstel ling ziet er overigens erg grap pig uit. Foto's uit grootmoe ders tijd, en schilderijen van ver daarvoor, tonen de Kooi Een beeld var» de balonnenwedstrijd tijdens de scholenzeskamp. en "betere" dagen. Gistermiddag werd er ook een scholenzeskamp gehouden. El ke school uit de wijk had een jongens- en meisjesploeg van elk vijf personen afgevaar digd. Balonnen, blokken, fiet sen en massa's water zorgden voor veel vermaak. De leerlin gen van de Koningin Wilhelmi- naschool de Sumatrastraat plaatste zich als eerste en won nen een grote zaklantaarn en een wisselbeker. De scholieren van de Alfons Ariënsschool werden tweede en kregen voor hun prestaties een verfdoos. De Gunningschool plaatste zich als 3de en kreeg daarvoor een iets kldfhere zaklantaarn. Het ligt in de bedoeling van de scholen-zeskamp een jaarlijks evenement te maken. In het clubhuis bij de speel tuin wordt vanavond film ge draaid over de volkstuinen en de speeltuin. Zeer waarschijn lijk staat ook een film over de bouw van boten door de Fa. Boot op het repertoire. Deze kiekendief wordt momenteel liefdevol verzorgd door de heer Ray- maekers van de Leidse Dierenambu lance. Het dier, een in ons land nog maar zeldzaam voorkomende roof vogel, werd van de week ziek aange troffen op het land van boer Straathof in Zevenhoven. De rijkspolitie van Nieuwkoop waar schuwde de Leidse Dierenambulance, die weinig moeite had met het vangen van de kiekendief, die waarschijnlijk de laatste tijd te weinig vitaminen naar binnen heeft gekregen en daar door is verzwakt. De heer Raymae- kers: Zodra hij op geknapt laten we hem weer los in de omgeving waar hij is gevonden." De afgelopen week hebben de gebroeders Pouw-Kraan uit Hoogmade een aantal huizen ge sloopt achter het arbeidsbureau aan de Ir.Orieschstraat. Deze huizen moeten plaats maken voor een flat met 25 apparte menten voor werkende jonge ren. Over twee weken wordt door bouw maatschappij Dupri uit Leiden met de bouw begon nen. Het gebouw is over een jaar gereed. Ere-doctoraat De Katholieke Universiteit te Milaan heeft het eredoctoraat in de letteren toegekend aan prof. dr. J. H. Waszink, oud- hoogleraar in de Latijnse taai en letterkunde aan de Leidse Universiteit. De onderscheiding zal aan prof. Waszink worden verleend bij de opening van het academisch jaar. Expositie De beeldhouwer Kees Andries- sen uit Woerden toont in sep tember en oktober een selectie van zijn werk in de expositie ruimte van Drukkerij De Bink aan de Rooseveltstraat. In een fraai drukwerk gewijd aan de folder staat onder meer: Kees Andriessen kan het beste omschreven worden als een ge dreven beeldhouwer die de kunst verstaat om met weinig middelen een kille steenklomp op verrassende wijze tot warm leven te brengen. Een kunstenaar die nog de dis cipline kon opbrengen om zich de vaardigheid van de zeldza me meester-steenhouwer eigen te maken. Die ondanks zijn tij drovende voorliefde voor het bewerken van steen en hout en zijn riskante zucht om tot het uiterste te gaan, een grote pro- duktiviteit aan de dag legt. Een diepgraver die ernaar streeft om de plastische moge lijkheden van het materiaal volledig te benutten. Die de sporen van zijn werktuigen ge bruikt om aan diepte, aan zeg gingskracht te winnen. Die het natuurlijke karakter van de materialen, zoals bijvoorbeeld de beslotenheid van steen, geen geweld aan doet. Die zijn on derwerp ook nooit tot treurens toe uitkauwt. Een beeldhouwer die voor zijn werk vormen, symbolen kiest met een ontroe rende, soms humoristische her kenning in een toch gestyleer- de, volstrekt eigen stijl. Kees Andriessen werd op 24 juni 1941 in Amsterdam geboren. Volgde na de middelbare school de tekenopleiding aan de Kunstnijverheidsschool in Amsterdam. Verbleef 2 1/2 jaar als leken-missionaris in Afrika, waar hij onder andere een schooltje beeldsnijden stichtte. Volgde, terug in Nederland, de opleiding beeldhouwen aan de Gerrit Rietveld Academie. Werkt figuratief zowel als non- figuratief; laat dat afhangen van onderwerp, materiaal en de ingeving van het moment. Een nog jong talent waar on danks zijn terughoudendheid ongetwijfeld veel van verwacht mag worden. De expositieruimte van De Bink is op werkdagen geopend van 9-17 uur. Sloopactiviteiten in Leidse binnenstad van bushaltes en bij voorkeur zodanig, dat ze ook 's avonds te lezen zijn. Te zijner tijd zul len er zo'n veertig van deze buurtkaartjes in de Merenwijk te vinden zijn. De buurtkaart jes sluiten aan op de grote ver lichte wijkplattegrond, die de gemeente over enige tijd langs de IJsselmeerlaan, de invals weg naar de Merenwijk, zal plaatsen. Burgemeester Vis van Leiden speldt hier de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op bij de J. Landesbergen, die gisteren 40 jaar in dienst was bij de Leidsche Wolspinnerij N.V. aan de Zoeterwoudseweg 3. gin gemaakt met het plaatsen van een aantal buurtkaartjes in de Merenwijk. Het doel van de ze kaartjes, die bij de ingang van elke buurt in de Meren wijk worden geplaatst, is om inwoners en bezoekers van de Merenwijk te helpen bij het vinden van de weg in deze nieuwe woonwijk. De kaarten degelijk opgeborgen in alu minium kastjes met een kunst stof venster worden Beves tigd aan lichtmasten of palen Leidenaar onderscheiden

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3