EINDE LIJDENSWEG VOOR SV BERNARDUS IN ZICHT JAX CRICKET KAMPIOEN IEUWE AMERIKAAN 00R BS LEIDEN Talrijke natte sprongen bij Noordwijkerhoutse polsstok- verspring wedstrij d MAANDAG 18 AUGUSTUS 1975 LEIDSE COURANT luschens wint tennistoernooi Alphen a/d Rijn Van onze sportredactie ALPHEN AAN DEN RIJN Buschens uit Zoetcrmeer m heeft afgelopen weekeinde, het D-toernooi van de Alp- hense tennisvereniging TEAN op zijn naam geschre ven. In de finale op tennis park Sticht versloeg hij Ge- levert met 6-3, 6-1. 1. jBij de dames ging de zege .naar mevr. Cijsouw, die me- vr. Carlier in de finale met ^62, 63 versloeg. De titel in 'het herendubbel ging naar •Bakker—Mulder, die Van Schreuder—Batelaan in drie tsets versloegen: 46, 62, •64. De dames Ponsioen/- »Van Ommen wonnen het da- tmesdubbel door een driesets- tZege op Ancher/De koning ,(7-5, 2-6, 6-4) en in het ^gemengd dubbel zegevierde "het duo Ancher/Tjho met ^6—4, 75 over Van Baries/- 'De Jong. Ereplaatsen voor Leidse waterpoloteams in Deventer. Van onze waterpolomedewer- ker DEVENTER In een sterk be zet waterpolotoernooi, het afge lopen weekeinde georganiseerd door de IJsel uit Deventer heb ben diverse zeventallen u«* Lei den en omgeving een aantal goede successen behaald. Aan dit „koekstadtoernooi" werd door 142 zeventallen uit 48 verenigingen deelgenomen in di verse afdelingen voor pupillen en aspiranten, jongens en meis jes. De meisjes-aspiranten van de Zijl/LGB wisten in de finale door een 51-overwinning op HZC de Robben de overwinning in de A-afdeling te behalen, het meisjesteam van Koudekerk be haalde eveneens een poule-over winning waarmee het in de fina le kwam. In deze finale moesten door gelijkspel tegen NZC een aantal strafworpen worden ge nomen om een winnaar te krij gen. De Koudekerkse meisjes bleken hierin het sterkst. Bij de jongens A-aspiranten is een team van de Zijl/LGB op de derde plaatst geëindigd; ook hier werd de strijd beslist door het nemen van strafworpen. Het tweede jongensteam van de Zij l/LGB werd ongeslagen poule- winnaar en finalist, een 32- overwinning op 't Ravijn bete kende in die afdeling de eerste plaats. Tot eenzelfde prestatie kwamen de jongens aspiranten van Vivax dat eveneens ongesla gen finalewinnaar werd. Bij de jongens-pupillen kwam de Ham uit Krommenie door een 42-overwinning op de Zij l/LGB als winnaar uit de finale, De Zijl/LGB eindigde hier op de tweede plaats en de pupillen van Vivax kwamen door een 2—1-winst tegen AZC'82 op de derde plaats. Zoeterwoudenaar succesvol met hazewindhond Van onze correspondent ZOETERWOUDE Venus, de hazewindhond van Zoeterwou denaar Wim van der Zwart, is in Amsterdam Nederlands kam pioen geworden op de 475 me ter. De succesvolle trainer is inmiddels door de bond ge vraagd met zijn honden Neder land te vertegenwoordigen op de binnenkort te houden Euro pese kampioenschappen. Van onze correspondent HAZERSWOUDE Nu burgemeester en wethou ders van Hazerswoude binnen afzienbare tijd het bestemmingsplan „Sport park Rhynenburch Oost" ter vaststelling aan de ge meenteraad zullen voor leggen, betekent dit voor de voetballers van de S. V. Bernardus dat het einde van de thans be wandelde accommodatie lijdensweg in zicht is. JtJernardus-voorzitter Jac ques Straver had dan ook alle reden om tijdens de algemene jaarvergade ring van zijn club de toe komst optimistisch tege moet te zien. „Het is nu dus honderd procent ze kerheid dat Bernardus een clubaccommodatie aan de Rijndijk, achter de Zonneveldstraat, in ge bruik zal kunnen gaan nemen". De praeses van de „club van de Rijndijk" stelde de 63 aanwezige stemgerechtigde leden dan ook voor, het ko mend seizoen te plaatsen in het teken van de nieu we accommodatie. Straver ziet het al helemaal zit ten, dat de leden alle mogelijke acties op touw gaan zetten om gelden te verzamelen ter finan ciering van de nieuwbouw. Alle leden (350) moeten hiervoor de handen uit de mouwen steken, meent hij. Waarbij hij er wel een voorstander van is dat alle uitgedachte acties goed georga niseerd en gecoördineerd wor den. Een goed voorbeeld noem de hij de afgelopen jaar gehou den „kwartjesactie". Ieder doel punt, dat door het zondagse standaardteam wordt gescoord, levert 25 cent op. Resultaat, on danks de niet zo geweldige sco ringsdrift in het afgelopen sei zoen: een kleine zeshonderd gul den. en/of mondeling te kennen gege ven dat hun standaardteam de komende competitie op het Ber- nardus-veld wil spelen. Zoals bekend voldoet het terrein niet aan de door de grondtechnische dienst gestelde eisen. De KNVB wil dispensatie verlenen mits de verenigingsbesturen akkoord gaan. Aanvankelijk heeft het steeds in de bedoeling gelegen om het thans in gebruik zijnde terrein drastisch te verbeteren. Secretaris C. de Jong had ook een goed bericht. De in de vier de klasse A (West II) uitkomen de clubs hebben schriftelijk Omdat dat enorm veel kosten met zich zou' meebrengen voor de gemeente en de vereniging én omdat de plannen voor de aanleg van nieuwe velden al in een vergevorderd stadium ver keren, werd hiervan afgezien. Bernardus „zit" met een nadelig saldo over het afgelopen jaar 2514,19). Om dit tekort enigs zins aan te zuiveren, werd staande de vergadering besloten om voortaan volledige contribu tie te heffen .bij dienstplichtige militairen (tot nu toe waren deze lid, zonder dat ze enige bijdrage betaalden). De bestuursleden H. Engel, J. Bors en A. Jansen werden in •hun functie herkozen. C. de Jong en A. Oudshoorn zullen weer deel uitmaken van de tech nische commissie. Maar het be stuur gaat trachten pèrsonen te werven om in velerlei opzichten wat „professioneler" voor de dag te komen. Medewerkers voor terrein-, kantine- en andere commissies zullen hiervoor moe ten worden aangetrokken. Wim van de Meij, afgelopen seizoen keeper van het B £-jeugdteam, dat de titel binnenhaalde, kreeg van zijn voorzitter de destijds door wethouder P. van der Werf beschikbaar gestelde beker voor „de minst gepasseerde doelman van het jaar". Om meer verant woordelijkheid voor het mate riaal bij de senioren te kweken, krijgt elk team aan het begin van het seizoen een nieuwe wed strijdbal, waarmee de gehele competitie moet worden ge speeld en die moet onderhouden worden.„We beginnen met een wedstrijdbal, later worden het •er wellicht meer," als het experi ment slaagt", wist Straver. De voorzitter bepleitte overigens bij de leden om zoveel mogelijk voor de vereniging werkzaam te zijn. „Want alles wat we zelf .doen, is winst Al dat geld kan dan in het nieuwbouwfonds worden gestopt". Sterke tijd en J. v. Sonsbeek en L. Crouwel Van onze atletiekmedewerkster ARNHEM José van Sonsbeek van de Leidse atletiekvereni ging Holland heeft gisteren bij jeugdwedstrijden op de kunst- stofbaan van Papendal de 80 m. meisjes C gelopen in 10.4 sec. Zij werd in de finale, waaraan de sterkste meisjes van Neder land, meededen, tweede in de leeftijdsklasse 1314-jarigen. Eerste werd Selker van Tion uit Enschede in 10.3 sec. Linda Crouwel (Bataven) vestig de de op de 600 m. meisjes C een nieuw clubrecord met 1.45.1 sec. en verbeterde hiermee haar' persoonlijk-record met 3.4 sec. Calola (Bataven) (Batavan) liep de 80 m. meisjes C, in 10.8 sec. Paul Crama werd vierde in de finale van de 100 m jongens B met 11.7 sec. Overige uitslagen van de Leidse deelnemertjes: L. Crouwel (Bataven) kogelsto ten meisjes C. 8.16 m., A. de Groot (Bataven), kogelstoten meisjes C 7.94 m., 60 m. meisjes D. S. Buzing (Bataven), 9.0 sec., 600 m. meisjes D. S. Dorlas (Bataven) 2.01.0 min. H. Hunck (Bataven) 2.02.2 min. Hoogsprin gen meisjes B M. v.d. Klaauw (Bataven)1.45 m., 800 m. jongens C. P. Wring (Bataven) 2.24.5 min. M. ten Broecke (Bataven) 2.25.9 min., discuswerpen jon gens C. M. ten Broecke (Bata ven) 32.74 m., J. Bader (Holland) 26.74 m., 800 m. meisjes B. H. Haverkort (Bataven) 2.22.0 min. Swift winnaar jeugdtoemooi Ajax Cricket een gemakkelijke zege 2 kampioen geworden tweede klasse. Met het van de titel zette de cricketclub de eer- n de richting van pro- naar de Overgangsklas. Quick 2, de kampioen van de andere tweede klas, kan Ajax daar nog van afhouden, want één wedstrijd tussen de beide gegadigden moet beslissen wie er promoveert en wie er achterblijft. Ajax heeft goede papieren. Tegen het Haagse VUC hand haafde Ajax de ongeslagen sta tus bijna moeiteloos. De ploeg heeft de zaken dit jaar bijzon der serieus aangepakt en het resultaat is verrassend snel ge komen. Verschillende malen manoeuvreerde Ajax dit jaar de tegenstander reeds na het bat ten in een kansloze positie; een duidelijke aanwijzing omtrent de kracht van het huidige team. Een ander pluspunt dit seizoen was de drastische verjonging die Ajax doorvoerde. Vooral qua mentaliteit en inzet kwam dit de ploeg ten goede. Een groot aantal toeschouwers zag Ajax goed openen aan bat. J. de Jongh en J. IJsel de Schepper zorgden voor 40 voor 1, welke score door D. Eldering en J. Spruyt werd uitgebouwd tot 70 voor 2. Het vervolg gevolg werd door A. Eldering en F. de Jongh goed hersteld en via 183 voor 5 kwam Ajax binnen de tijd uit op de goede score van 218 voor 9. VUC 2 heeft zich weinig illusies kunnen maken omtrent een ho ge score. De bowling-side van Ajax had er zin in, terwijl het veldwerk wederom goed ver zorgd was, getuige de 7 catches. F. de Jongh en J. IJsel de Schepper met respectievelijk 3 voor 17 en 5 voor 32 kenden weinig medelij met de falende VUC-mensen, waarna het kar wei door A_ Eldering en F. Woortman eenvoudig werd afge maakt. VUC moest met het schamele totaal van 82 runs genoegen ne men, waarna de bloemen te voorschijn konden worden ge haald. De beslissingswedstrijd tegen Quick 2 wordt gespeeld op 31 augustus. Plaats van handeling is nog niet bekend. 'an onze sportredactie lefelDEN/WASSENAAR BS Leiden heeft een ;uwe Amerikaan. Giste- arriveerde de 2.02 r lange Allen Wil- ,s, een speler waarvan het een en ander ver wordt. Hij is af- j van de Drake iversity en speelde de ;elopen vier seizoenen if-basketball. Eerst jaar bij de Kentucky ilonels, waar hij het •ste jaar in de basis en in het tweede :oen toch altijd nog 25 minuten per wed- ij d actief was. De laat- twee jaar speelde hij* Cherry Hill in de Eas- League, waar ook -rjchie Cornwall speelde, afgelopen seizoen Allen Williams één de meest opvallende ;rs in de Eastern Lea- ikte gemiddeld 17 re en scoorde 23 finten per wedstrijd, jewel hij zowel bij The ntucky Colonels als bij lerry Hill forward was, S? 1 coach Harry Pappas im gaan inzetten als jj nter. n dat lijkt gerechtvaar- omdat Williams rer een enorme sprong- •acht beschikt. In het af kopen seizoen speelde ij Joe Gaines, vorig jaar >rste keus van BS Lei- in, die op het laatste oment niet kwam, volle van het veld. Hij aakte veel indruk op arry Pappas en team- anager Henk Reekers, e deze zomer een wed- rijd van hem zagen. grote vraag is natuurlijk of de hoge verwachtingen kan larmaken. Al eerder kwamen Amerikanen naar Nederland :t „goede rapportcijfers", die hter hier lelijk door de mand ïlen. len Williams kan overigens inavond al zijn klasse tonen, BS Leiden een oefenwed- ijd speelt tegen Kinzo, dat op tpier één van de sterkste ploe- het komende jaar is. oensdag speelt BS opnieuw. Illllllllllllllllllllllllllllllll Allen Williams lllllllllllllllllllllllllllllllll Ditmaal tegen het Belgische Ra cing Ford uit Lier bij Antwer pen. Het verdere oefenprogram ma van de Leidse basketballers ziet er als volgt uit: 23 augustus: NN Donar-BS Lei den in Heerenveen, 24 augustus: BS Leiden-American All Stars (een door Buitorii-coach Tom Quinn geleide groep in Neder land spelende Amerikanen) in de Universitaire sporthal om vier uur. 27 augustus: Racing Ford-BS Leiden, 29 augustus: Arke Stars-BS in Zelhem, 30 augustus: BS-NN Donar en 3 september: BS-Jumpers. Het aantrekken van Wil liams wil overigens niet zeggen, niet zeggen, dat BS Leiden uit de proble men is. Er is nog altijd geen sponsor gevonden en dat terwijl men met een bedrag van 40.000 gulden voorlopg al dik te vreden is. Wat de ploeg betreft be schikt Harry Pappas over veel jeugd. Spelverdeler wordt naar alle waarschijnlijkheid Aad van den Nieuwen- dijk, die twee jaar gele den het basketbal de rug toekeerde, omdat hij zich niet kon verenigen met de sponsoring. De selectie bestaat verder uit: Van Rooden, Kop, de Jong, Wallaart Stol Maas- sen, Moereer, Ruyse- naars, Berendsen en Plomp. Harry Pappas organi seert vanaf aanstaande vrijdag weer een basket- bal-clinic, waar onder meer Tom Quinn, Stevc Bravard en Allen Wil liams zullen assisteren Het is ook mogelijk al leen het weekeinde deel te nemen. Vanaf vrijdag half tien kan men terechl in de Universitaire Sporthal. JAN VAN DER NAT Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT Zondag kon de pen ningmeester van de Noordwijkerhoutse pols- stokverspringvereniging eindelijk weer eens te vreden zijn. Niet te warm en niet te koud, zodat ruim 900 bezoekers konden worden begroet. De wedstrijden leverden geen sensationele re cords op, wel was er volop spanning. Bij de senioren vooral. Zo werd Hans Meskers nog bij de laatste poging door Aad Keizer van de kop verdreven met een sprong van 14.72 meter. Bij de dames haalde alleen Loes Broeken uit Haarlem de overkant met 9.50 meter. Bij de heren junioren kwam Dick Pesschier uit Noord- wijk als winnaar uit de bus met 13.68 meter. Kampioen bij de jongens werd Wil Janson uit Noordwijk. Het talrijke publiek beleefde veel plezier, vooral omdat veel ongeoefende springers meededen. Dat leverde nogal wat natte sprongen op. De einduitslag bij de senioren werd een Noord- wijkerhouts succes: 1. Aad Keizer (Noordwijker- hout) met 14.72 meter; 2. Hans Meskers (Hille- gom) met 14.71 meter; 3. Arie Venrük (Heilo) met 14.40 meter; 4. Frans Vrolijk (Noordwijkerhout) met 14.13 meter. Van onze sportredactie LEIDEN De Leidse Wieler vereniging Swift heeft zaterdag in Den Haag een nationaal jeugdtoernooi gewonnen. De jeugdige Leidenaars werden in het totaal-klassement eerste voor DTS uit Zaandam en het Amsterdamse Olympia. Overwinningen in de diverse leeftijdsgroepen waren er voor Tonny van Weeren en Richard Neuteboom. Tweede plaatsen voor Richard Albers, Simon van Weeren en Alois Goossen, ter wijl Enrico Romijn, Paul Bekooi en Ronnie Boef derde werden. In Bladel werd gisteren Leen Janszen uit Alphen vijfde in een jeugdklassieker. Winnaar werd de Amsterdammer Mat Taver- De vier winnaars v.l.n.r. Wil Janson, Loes Broeken, Dick Pesschier en Aad Keizer. Voor Aart de Jong, de sterke nieuweling, was het een bijzon der succesvol weekeinde. Zater dag zegevierde hij in Ridder kerk en gisteren ging hij ook als eerste over de streep in Alk maar. Reinier Hoogkamer werd in deze wedstrijden respectieve lijk achtste en vierde. Cees van der Tang won in Nieu- wedijk een juniorenwedstrijd.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 9