Hazerswoudse boerderij uitgebrand Noordwijker liet f 2500 in auto liggen WETHOUDER KLUNGELT BIJ PANNEKOEKEN BAKKEN Bewoners mogen meepraten. Gouden klooster- feest zuster Aloysi Dinges Stompwijk krijgt vaste agent PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 18 AUGUSTUS 197 N Hooibroei waarschijnlijk de oorzaak Hazcrswoude Ken feile uit slaande brand heeft zaterdag avond de boerderij van P. A. van Schie aan de Kruiskade 6 in de as gelegd. Acht minuten nadat het eerste alarm was geslagen, was de Ha zerswoudse brandweer onder leiding van W. R Soeters op de plek des onheis. Niettegenstaan de dat kon niet worden voorko men dat de gehele hooivoorraad uitbrandde en stal en woonhuis voor het overgrote gedeelte door de rode haan werden vernietigd. Zondagmiddag omstreeks 12 uur was men het vuur meester. De recherche stelt een onder zoek in naar de oorzaak van deze brand. Maar men mag ge voeglijk aannemen dat hoei- broei de aanleiding vormde tot deze enorme „fik" in het Ha zerswoudse polderland. Veehou der Van Schie zelf constateerde zaterdagavond om 7 uur vuur in de hooiberg. Toen de spuitgas ten daar via een moeilijk berijd baar pad waren gearriveerd, za gen ze de vlammen er reeds hoog uitslaan. Omdat de stal plus aangrenzend woonhuis wa ren voorzien van een rieten dak, vond het vuur hier weldra een gretige prooi. Men schat dat door deze brand ongeveer honderd ton hooi ver loren zijn gegaan (een ton hooi komt op zo'n 300),-). Van het woonhuis en aanbelendende stal bleef weinig meer over dan de muren. Ook ging een groot ge deelte van de inboedel verloren. De leden van het gezin Van Schie en een logé vonden een onderdak bij buren aan de Kruiskade. Veehouder Van Schie had overi gens niet alleen de brandweer gealarmeerd, maar dat deed ook een buurvrouw, Waarschijnlijk heeft dit tot gevolg gehad, dat niet alleen de Hazerswoudse, maar ook de Koudekerkse brandweer zich naar de plek des onheils begaf. Zoals boven gemeld heeft de Hazerswoudse brandbrigade, met een man of twaalf, het vuur bestreden. Be langrijk is, aldus ondercomman dant A. v.d. Werf, dat bij bran dalarm het telefoonnummer 3333 (01714) wordt gedraaid. Vee is bij deze brand niet verlo ren gegaan. Ook kon worden voorkomen dat een varkensstal, een kaaspakhuisje en voersilo's een prooi van het gretig om zich heen vretende vuur" werden. Veehouder P. van Schie is ver zekerd. fuster Aloysi Dinges voor de St. Victor. Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT Zuster Aloysi Dinges vierde gisteren haar gouden kloosterfeest met een HL Mis en een receptie in de parochie van de St. Victor. Op 13 augustus 1925 legde zij haar gelofte af in Amsterdam en trad toe tot de zusters van de H. Voorzienigheid. Na tien jaren moeilijk werk aan de Jordaanschool in Amsterdam kwam zuster Aloysi Dinges via Weesp naar Leiden, waar zij tweemaal heeft gewerkt aan de Cunerastichting op de Hogewoerd. In Steenwijker- wold richtte zij een huishoudschool op en was jarenlang als hoofd aan deze school verbonden. In 1961 kwam zij naar Noordwijker- hout, waar zij directrice werd van de huishoudschool van de H. Voorzienigheid Sinds 1970 is zij gepensioneerd. Zij woont in een klein gezellig huisje aan de Teunisbloem 4 waar zij nog een uitstekende geondheid geniet Vandaag 18 augustus, is zij 70 jaar geworden maar dat is niet aan haar te zien. Zij is nog zeer actief als dirigente van het bejaardenkoor Puykendam en ook heeft zij nog steeds zitting in het bestuur van de katholieke bejaardenbond. Zij is vast van plan hier nog jaren mee door te gaan. Het was dan ook niet verwonderlijk dat zeer velen op de gezellige receptie, die drie uur duurde, aanwezig waren. Velen uit de onderwijswereld, de bejaardenbond, het kloosterleven, oud-leerlingen en ook parochianen van de St. Victor die haar allen goed kennen, kwamen haar persoonlijk de hand drukken. Drie gewonden bij auto-ongeluk op Rijndijk in Hazerswoude Van onze correspondent HAZERSWOUDE Drie Suri naamse mannen, van 24, 26 en 29 jaar, zijn in de vroege zon dagmorgen (omstreeks 05.00 uur) gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Hazers woudse Rijndijk. Het drietal is met vrij ernstige verwondingen voor observatie opgenomen in het Leidse Academisch Zieken huis. Ter hoogte van de Scheepjes- kerk is de chauffeur van de wagen, de macht over het stuur kwijtgeraakt. De auto, die in de richting Leiden reed, is over de kop geslagen en via het linker wegdek tot stand gekomen te gen de muur van de voormalige St. Jozefschool. De verwondin gen varieerden van kaakletsel, hoofdwonden en gebroken bo ven- en onderarm tot rugklach ten. De auto was total loss. Opening school in Oude Wetering Van onze correspondent OUDE WETERING De open bare kleuter- en basisschool te Oude Wetering zal a.s. woens dag officieel worden geopend, 's Middags om drie uur zal de wethouder van onderwijs van de gemeente Alkemade, de heer Verhaar, samen met enkele kin deren het gebouw openen. Ou ders en belangstellenden zijn daarbij welkom. AARLANDERVEEN De speeltuinvereniging Aarlander- veen organiseert zaterdag een viswedstrijd. In de leeftijds groep van 6 tot 9 jaar werd de eerste prijs gewonnen door Lin da v. d. Berg. 2. Rudolf Taubert, 3. Marco van Eyk. In de leef tijdsgroep van 10 tot 14 jaar werd de eerste prijs gewonnen door Joke Kroon, 2. André de Bruyn, 3. René Jousert. Valkenburg Hoofd van de openbare lagere school in Val kenburg wordt waarschijnlijk de heer W. Ruster uit Ilpendam. Het college van b. en w. van Valkenburg heeft de raad voor gesteld hem te benoemen. Alphenaar in zee verdronken Van onze correspondent NOORD WIJK - Zaterdag middag omstreeks zes uur is de heer G. Sijpestein (57) uit Alphen aan den Rijn bij het zwemmen in zee tussen de Duindamseslag en de Lange- velderslag verdronken. Terwijl zijn echtgenote en dochter op het strand achter bleven, ging het slachtoffer samen met zijn schoonzoon, de heer Jansen de zee in. Vrij dicht bij de kust werden beiden echter door de sterke stroom in Noordelijke rich ting weggetrokken. De heer Sijpestein, die redelijk goed kon zwemmen, trachtte daar op min of meer tegen de stroom in naar het strand terug te keren. Op een gege ven moment zag de heer Jan sen dat zijn schoonvader voorover in de golven dreef. Hij slaagde er in hem naar de wal te brengen, waar di rect mond-op-mond-beade- ming op de drenkeling werd toegepast. Daarna werd het slachtoffer overgebracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden, waar de man in de loop van de avond is overleden. Werkbezoek Schaefer aan Alphen a/d Rijn Van een onzer verslaggevers Alphen aan den Rijn Staatssecretaris Schaefei van volkshuisvesting er ruimtelijke ordening brengl woensdag a.s. een werkbe zoek aan Alphen aan den Rijn. 's Morgens rond hall elf brengt hij een bezoek aar een renovatieproject aan de Mauritsstraat, waarna hij de eerste paal slaat van een pro ject van 315 premie-corpora tiewoningen in het plan Em- malaan. Leimuiden liep te hoop bij Kickers Vele honderden Leimuide- naren waren zaterdag pre sent bij het nieuwe clubhuis van voetbalvereniging „Kic kers '69" om de festiviteiten bij te wonen die ter gele genheid van de opening van het nieuwe clubhuuis waren georganiseerd. Het clubhuis is ten dele door de werkzaamheid van de leden tot stand gekomen. Met groot enthousiasme kwa men 's morgens de junio ren in het veld om een aantal vriendschappelijke wedstrijden te spelen. Rond elf uur werd er in het club huis een plaatsje ingeruimd voor de Leimuidense be jaarden die op de koffie kwamen. Voor de jeugd was er voorts een ballon nenwedstrijd en een pop penkast. De festiviteiten werden afgesloten met een sfeervolle barbeque, waar veel leden en oud-leden el kaar weer eens ontmoetten. Sleuteltje stak nog in contact Van onze correspondent Noordwijk De Noordwijkse reservepolitie heeft de afgelopen week 's nachts bijna 3300 op straat geparkeerde auto's gecontroleerd, waar van bijna duizend in het Duinpark, Boerenburg en ihet Beeklaan-kwartier. De overige wagen<= stonden geparkeerd in het zeedorp ten noorden van de Schoolstraat. Bij deze akties troffen de politiemannen bijna 150 auto's open aan. In niet minder dan 42 gevallen bevonden zich in de wagens goederen van waarde, zoals een vakantie-inventaris, een set girokaarten, fototoestellen, cassetterecorders, kledingstukken, duur gereedschap, een alarmpis tool, een spaarbankboekje, en dergelijke. Verder natuurlijk stapels autopapieren, voor autodieven eveneens een gewild artikel. In enkele gevallen bleek zelfs de contactsleutel in de auto aanwezig. Het meest bont maakte het een automobilist, die zijn wagen onafgesloten achterliet met de sleutel in het contact, terwijl bij bovendien nog 2500,- in de auto liet liggen. Met veel excuses dankte hij de politiereservisten voor hun waakzaamheid. De in de auto's aangetroffen goederen werden aan het politiebureau gedeponeerd. Daar konden zij later door de eigenaars worden afgehaald. Een enthousiaste werkgroep van ongeveer 10 personen is de laatste weken zeer aktief in de Noordwijkerhoutse wijk Victor 3. Zij spant zich in om te komen tot de oprichting van een buurtvereniging in de wijk Victor 3, waarin ook het bejaarden centrum Puyckendam is gelegen. Op het plein tussen dit bejaar dencentrum en het" nieuwe winkelcentrum werd zaterdag gestart met een feestmiddag voor de kinderen. Het was er gezellig druk. Zeker 150 kinderen namen deel aan de verschillende spelletjes en deden zich tegoed aan de pannekoeken, die op een barbeque werden gebakken. De knutseltafel, waar volop werd geknipt en geplakt, spuitvoetbal en skippybalwedstrijden waren ook bijzon der in trek bij de kinderen. Vele ouders kwamen een kijkje nemen en ook wethouder Koelewijn toonde belangstelling al ging het pannekoeken bakken hem niet goed af. Een goede start van de werkgroep die a.s. vrijdag in het dienstencentrum Puyckendam op een grote opkomst rekent wanneer de eerste contactavond voor de ouderen wordt gehouden. Reconstructie Raadhuislaan: Van onze correspondent Voorschoten De Voorschotense Raadhuislaan zal een recon structie ondergaan. De raadscommissie voor openbare werken, verkeer en vervoer heeft de plannen reeds goedgekeurd. De bewoners van de Raadhuislaan, die al enige jaren geleden gezamenlijk een brief gestuurd hebben over de toen al onhoud bare situatie, krijgen de gelegenheid om kennis te nemen van -de plannen tijdens een door het gemeentebestuur belegde bijeenkomst in het Cultureel Centrum op vrijdagavond. De Raadhuislaan vanaf de splitsing Leidseweg tot aan de Prof. Einsteinlaan zal een aantal ingrijpende wijzigingen krijgen. De klinkerverharding zal worden gewijzigd in een asfaltverhar- ding. Voor de woningen gelegen tussen de Vredenhoeffstraat en Vlietzicht zullen parkeerstroken worden aangelegd; hier door wordt de afstand tussen de woningen en de rijbaan vergroot. Dat laatste is van belang in verband met de autobus sen van de NZH-lijndiensten. De dienweg tussen de Oranjeboomstraat en de Prof. Asserlaan zal worden verwijderd en vervangen door parkeer- en groen stroken. Ter hoogte van het instruktiebad zullen parkeerstro ken aangelegd worden. De Raadhuislaan zal ook fiets- en bromfietssuggestiestroken krijgen. Tenslotte zullen verkeers maatregelen getroffen worden, welke naast het goed funktione- ren van de splitsingen ten doel hebben de snelheid van het verkeer op de Raadhuislaan te verminderen. Boskopers sloegen 7 meter vis uit Emmakade Van onze correspondente BOSKOOP Voor enkele lutte le uren veranderde het water i de Emmakade zaterdagmorge in een vis-eldorado. Ongevee vijftig hengelaars deden me aan de viswedstrijd, die doo buurtvereniging „Het Zuiden werd georganiseerd. De vangs was erg goed. De vissers me een géimproviseerd hengelt] vingen de meeste vis. Petè Straver (13) werd eerste in zij groep. Hij ving 162 meter vis Bij elkaar haalden de vissei zeven meter vis uit de Bonk sloot. Slechts eenentwintig fietsers na men deel aan de puzzeltocht dii eveneens zaterdag door di buurtvereniging werd georgani seerd. Ongeveer vierenveerti) problemen kregen de puzzi op te lossen. De tocht ging vi; de Burgemeester Colijnstraat de Parklaanbrug en de Loete weg naar de Lage Weide, d Snijdelwijklaan en Dijkzicht Op 20 september organiseert d buurtvereniging kinderspelei en op 19 september is er e lampionnenoptocht. Pony schrikt van hond; berijdstertje afgeworpen Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN - Het 10-jarig meisje S.C. is gis termiddag in de manege vai de „Alphense Ruiters" aan d< Heuvelweg van een pony ge vallen en met hoofdletse overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden Het ongeluk gebeurde toen de hond van de familie C. de pony naderde, waarvan he dier schrok en het op eei lopen zette. Het meisje viel e af en raakte enige minuten bewusteloos. Met in ieder ge val een hersenschudding liet dokter F. van Bethem voor een nader onderzoek het kind naar Leiden overbrengen. Staanbergen boegsprietkam pioen van Stomp wijk Van onze correspondent STOMPWIJK Walter Staan bergen heeft de gisteren op d< Nieuwe Vaart gehouden boeg- sprietwedstrijden gewonnen Tweede werd Arie Verhagen ei derde Joop van Rijn. Bij de junioren was Henk d< Winter eerste, Marcel Waayei tweede en Aad Groeneweg der de. Koos Vóórhaar en Vickj J Heemskerk kregen de poedel- F prijs omdat ze het minste aantal meters op de paal hadden afge legd. STOMPWIJK Stompwijk krijgt een vaste politieagent. Tij dens de onlangs gehouden vergadering van de dorpsraad werd deze agent, de heer H. de Graaf, voorgesteld. Stompwijkers kunnen zich in de toekomst tot hem wenden wanneer er moeilijkheden zijn. Wanneer de omleidingsweg nr. 17 er komt, is nog niet bekend bij de dorpsraad. De plannen zijn door de raad goedgekeurd op de door de gemeente Leidschendam voorgestelde verkeersdrempels op de Meerlaan en de Dr. van Noortsraat na. De dorpsraad wil Stompwijk open houden. Een lid stelde voor borden te plaatsen met het opschrift „Welkom in StompwijkV. Eind september zullen de besprekingen over het bestemmings plan Stompwijk met de makers van het plan, OD 205, worden heropend. Na ruim twee jaar werken kan de dorpsraad nog steeds geen concreet plan aan de Stompwijkers voorleggen. De komende tijd zal de dorpsraad zich bezighouden met de aanleg van nieuwe riolering vanaf de kerk tot aan de Dr. Van Noortstraat 12a. Het geld is aanwezig maar vele grondeigena ren weigeren hun medewerking. Van onze correspondent Ter Aar De gemeenteraad van Ter Aar toonde zich. in zijn jongste vergadering geïrriteerd over de gebrekkige informatie van de zijde van het college van b en w. Als gevolg daarvan moest het college o.m. zijn voorstel terugnemen om toe te treden tot de gefuseerde stich tingen schoolstandverzorging Leiden en Alphen. Met name het raadslid Hijdra betreurde het dat de deelnemen de gemeenten totaal geen in spraak hebben gehad. Burge meester Van de Poel zegde daarop toe dat een medewerker van de nieuwe stichting eerst een toelichting geeft in de des betreffende raadscommissie voordat het voorstel opnieuw in de raad aan de orde wordt ge steld. Het raadslid Van Harten zag de voordelen van de nieuwe stichting overigens niet zo zit- KRITIEK IN RAAD TER AAR OP VOORLICHTINGSBELEID COLLEGE VAN B EN W ten. „Hier in Ter Aar zitten we per slot van rekening nog steeds zonder tandarts", zo stelde hij. De Heer van der Hoorn was geirriteerd over het gebrek aan informatie over de te bouwen sportzaal in Aardam-west. Hij meende minder informatie te hebben dan de doorsnee-Ter Aarder over de sportzaal. Mevrouw van der Werfhorst was verbolgen over een adver tentie, die b en w hadden ge plaatst met betrekking tot de toekomstige sportzaal. Hierin werden het bouwtype en de uit voerder van de zaal al als defi nitief opgegeven. Burgemeester Van de Poel verontschuldigde zich door te zeggen dat „dit zijn bedoeling niet was geweest". Over de hearing die met betrek king tot de situering in Aardam- west alleen voor de buurtbewo ners was gehouden, maakte het raadslid Groeneveld aanmerkin gen. „Dit is een zaak die iede reen aangaat", zo stelde hij. De gemeente Ter Aar gaat de grond in Aardam-west aan een zorgvuldig onderzoek onderwer pen. Door dit gebrek aan drai nage sterven er veel bomen in dit gemeentedeel. Er wordt be keken of er,typen bomen zijn die de grondsoort wel kunnen verdragen. Het instructielokaal voor de brandweer zal geschikt worden gemaakt voor de openbare kleu terschool. Ongeveer twintig kleuters zullen hier voor ten hoogste een jaar worden onder gebracht. De raad keurde tenslotte de aanschaf van een aantal nieuwe gordijnen voor de basisschool „De Vosseschans" goed. Dit ondanks een afwijzend ad vies van b en w. Sassenheim sloeg Japans aanbod af Van onze correspondent SASSENHEIM De heer L. Drost van postduivenhouders- vereniging „De Blauwband" heeft een aanlokkelijk aanbod afgeslagen. Onlangs werd hij door de Japanse duivenfedera- tie benaderd om zijn twee-jari ge doffer aan haar over te doen voor veel geld. De doffer behoort tot de beste Fond-duiven van Sassenheim en waarschijnlijk van heel Neder land, daar hij op de zwaarste vluchten als een van de eersten aankomt. De heer Drost kan evenwel geen afstand doen van zijn beste duif. Expositie in De Pomp Van onze correspondent j Warmond In galerie De Pomp te Warmond zijn t/m 15 septem ber tekeningen en etsen te van mevr. Goddijn-Zwirs. Mevr. Goddijn is 5 jaar geleden begonnen met kindertekeningen en etsen. Zij heeft inmiddels een boekje geïllustreerd, hetgeen juist dezer dagen zal worden uitgegeven. In de vitrinekast van de galerie wordt, ook, voor het eerst, keramiek geëxposeerd van Schelte Westra. Beide exposanten studeerden o.m. aan de Vrije Academie. De galerie aan de Dorpsstraat is geopend: dagelijks van 19.00- 21.00 uur bovendien ma. wo. en vr. 10.00-12.00 en za. en zo. 15.00- 17.00 uur. Vertraging bij bouw noodlokalen r.k. mavo te Oude Wetering Van onze correspondent Oude Wetering De r.k. mavo te Oude Wetering kampt met grote huisvestingsproblemen Van de 10 te bouwen noodloka len, die geplaatst zullen worden op het oude terrein van de Ge- rardus II is er nog geen één gereed. Volgens de directeur van de ma vo, de heer De Visser, ligt het niet in de bedoeling om lessen te laten vervallen. „Dat is tegen alle principe's. De klassen zullen de lessen in Aula, Bibliotheek, kortom overal waar plaats is, krijgen". De oorzaak van het oponthoud bij het plaatsen van de lokalen ligt volgens de heer De Visser bij het bedrijf, dat de noodloka len plaatst. De moeilijkheden zullen waarschijnlijk over 2 we ken zijn opgelost.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4