Geruchten over besmet Noordwijks zwembad uit de lucht gegrepen VOORSCHOTEN ERGERT ZICH AAN BEMOEIZUCHT PROVINCIALE PLANOLOGISCHE COMMISSIE Katwijk heeft eindelijk nieuwe bibliotheek Wafelbakker maakt kans bij Leiderdorpse commissie van beroep MET Z'N ALLEN OP EEN LEEUW BOETE VOOR FLESSENTREKKER UIT OEGSTGEEST "Dure" handtekeningen voor Lissese aannemer Nieuwe consul voor SJZ LEIDSE COURANT VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1» Van onze correspondent NOORDWIJK De laatste dagen deed in Noordwijk en omgeving het gerucht de ronde, dat het "Bollenbad" zodanig door ziektekiemen besmet zou zijn, dat men tot sluiting had besloten. Dit verhaal kan gekwalificeerd worden als pure nonsens. Waarschijnlijk valt het in verband te brengen met een ander kolderbericht, dat Noord- wijk geteisterd zou worden door duizenden zieken. Hiervan is op de scholen, bedrijven en diensten niets te bespeuren. Natuurlijk zal er hier en daar best een patiënt zijn, die een zomergriepje te pakken heeft, maar dat er een min of meer omvangrijke epidemie zou heersen, is gewoon onzin. Men geniet in de badplaats volop van zon, water en zuivere lucht en er is geen gast, die er over piekert voortijdig op te stappen. Overdag is de belangstelling voor het zwembad wat minder dan n de voorafgaande weken. Een logisch gevolg van het feit, dat de scholen weer begonnen zijn. Sinds de opening in mei jl. heeft het aantal bezoekers de 200.000 reeds ver over schreden. De geruchten over besmetting van het "Bollenbad" bereikten ook directeur Timmermans. In overleg met de wethouder voor sportzaken, de heer Jan sen, heeft hij daarop een perscommuniqué opge steld, waarin nog eens uiteengezet werd aan welke strenge Nederlandse eisen ten aanzien van hygiëne en veiligheid het Noordwijkse zwembad voldoet. De technische installatie s in staat iedere drie uur de inhoud van de bassins rond te pompen. Het wordt hierdoor mogelijk het zwemwater constant te filteren en te desinfecteren door middel van chloorbleekloog. De filters zorgen er voor dat het grove vuil (haren, pleisters, zonnebrandolie, stof, fras, enz.) wordt opgevangen en het chloor heeft et vermogen alle micro-organismen te vernieti gen. Het zand wat op de bodem van de bassins komt te liggen heeft geen enkele invloed op de kwaliteit van het water. Minstens drie keer per dag wordt het werkzaam en het zogenaamde Daarnaast wordt controle op het zwemwater uit geoefend door het laboratorium voor micro-biolo- gie "Centrüab", dat bekendheid geniet door de zwem- en viswateronderzoek op de TV. Het insti tuut neemt regelmatig en onaangekondigd mon sters van het zwemwater. Op basis van deze en meerdere gegevens verzeker-, de directuer Timmermans nog eens, dat er in het Bollenbad" geen gevaarlijke situaties voor de gezondheid van de bezoekers kunnen ontstaan. ii Sen ongedwongen opname van de Nederlandsu popgroep Teach In, die op het ogenblik een toerner door Noorwegen maakt, op een van de stener leeuwen voor net parlementsgebouw in Oslo. Op foto van links naar rechts John, Rudy. Getty, Kooi Ard en Chris. Aan boord van de "Henri Dunant" is gisteravond in Zaandam de 150ste uitzending van het radio-programma van Barend Barendse opgenomen. Barend biedt hier een van de bedlegerige patiënten een bosje rozen aan. Wassenaar wil dienstverband dkt.Eindhoven verlengen Van onze correspondent WASSENAAR Het vorig jaar, toen dokter C. A. Eindhoven, directeur van de gemeentelijke geneeskundige- en gezondheids dienst van Wassenaar, de pen sioengerechtigde leeftijd bereik te besloot de raad de dokter voor een jaar in een part-time functie (halve dagen) te handha ven. Mede als gevolg van regio nale ontwikkelingen (onder meer met betrekking tot de uit voering van de Wet Ambulance vervoer) hebben burgemeester en wethouders hun onderzoek over de toekomstige organisatie van de GG en GD nog niet definitief kunnen afronden, al dus heeft het college aan de gemeenteraad meegedeeld. In verband daarmede stelt het de raad voor het tijdelijk dienstver band van dokter Eindhoven met een jaar te verlengen tot 1 no vember 1976. Van onze correspondent Katwijk Na jaren lan ge strijd tussen rijk en gemeente kon gisteren het nieuwe gebouw wor den geopend van de Ge meenschappelijke Open bare Bibliotheek Kat wijk aan de Dwarsstraat. Ds. F. Pijlman, voorzitter van de bibliotheekstich ting, verrichtte de ope ning door met een forse stap door een, met foto's van het oude gebouw be plakte papieren wand te stappen. Toen 15 jaar geleden, op 30 november 1960, het gebouw in de Voorstraat werd geopend, noemde men het „hypermo dern". Maar in de afgelopen ja ren nam het bibliotheekwerk in Nederland een hoge vlucht Vooral de belangstelling bij de VOORSCHOTEN De Voorschotense raadscommissie voor open bare werken was gisteravond eensgezind van oordeel dat de Provinciale Planologische Commissie te diep in het werk van de gemeente duikt. Aanleiding voor deze opmerking was de afwijzing van de PPC om goedkeuring te verlenen aan een klein ontwerp-be- stemmingsplan, waardoor op het landgoed „Stadwijk" een bunga low gebouwd zou kunnen worden. Het grote landhuis is voor het inmiddels ingekrompen gezin te groot Mr. Begeer (WD) vond de han- zal via een hoorzitting door de omwonenden beoordeeld kun nen worden. Van oorsprong was op dit stuk grond een verzor gingsflat geprojekteerd. Knel punt blijft de "uitrit" van dit plannetje, die uitrit is de Essen- laan en deze laan moet gehand haafd blijven in zijn huidige natuurlijke vorm, de maximale breedte is 5,5 meter en de mini male 3,5 meter. Thans wordt de Essenlaan als uitrit gebruikt voor 13 woningen gelegen langs die laan. Zodra de Noord-Hoflandbrug gereed is, moet ook de verbin dingsweg naar de wijk Noord- Hofland aangepast zijn, de Trompweg. Omdat de Noord- Hoflandbrug speciaal gebouwd wordt voor het openbaar ver voer en de autobus een aparte rijbaan krijgt, wordt de Tromp weg breder dan sommige com missieleden wensten. Mr. Be geer (WD) zag graag dat de Trompweg aangelegd zou wor den op het gedeelte dat anders aangesloten zou zijn op de lin- kerbrughelft. In eerste opzet be stond de Noord-Hoflandbrug uit twee bruggedeelten, thans wordt een gedeelte aangelegd. Drs. Van Wijk (PPV) meende dat de Trompweg nooit het aan zien mag krijgen van een brede toegangsweg. De uiteindelijke oplossing ligt tussen een smalle en een brede weg in met wel aparte banen bij de kruisingen. De Planologische Commissie (PPC) kan akkoord gaan met het ontwerpbestemmingsplan "Vernèdepark". Inmiddels vindt de onderhandse aanbesteding plaats zowel voor de nieuwbouw als de sloop van de oude wonin- gen. delwijze van de provincie bij zonder ergerlijk en steunde wet houder Eveleens in zijn streven tot de laatste instantie te vech ten. Voorschoten heeft indertijd alle nare gevolgen meegemaakt zodra een buitenhuis leeg komt te staan. Het betrof het land goed "Ter Wadding", dat onver koopbaar bleek en tenslotte door de provincie is aangekocht. Indien in het bos van "Stad wijk" een bungalow gebouwd wordt, dan wordt het landgoed wel kleiner van oppervlakte, maar de kans dat dit onver koopbaar blijkt, is dan geringer. De Coördinatiebouw wil op een terrein aan de Essenlaan vol gens een nieuw ingediend plan 46 woningen bouwen. Dit plan Van onze rechtbankverslaggever OEGSTGEEST/DEN HAAG Een 18-jarige scholier uit Oegst- geest is door de Haagse politierechter veroordeeld tot een boete van honderdvijftig gulden en voorwaardelijk acht weken gevange nisstraf met proeftijd van twee jaar. De jongen had zich schuldig gemaakt aan „flessentrekkerij". Bij een winkel in Katwijk kocht hij onder meer een pick-up-installatie. Hij zei, dat hij van zijn ouders toestemming had de installatie te kopen. De betaling van de rekening bleef evenwel achterwege. Voorts "kocht" hij een leren jasje. Intussen is een en ander geregeld, zodat de politierechter hem nog geen gevangenisstraf wilde opleggen. Van onze correspondent ZOETERWOUDE - De K.N.V.B. heeft de heer CJ. Janmaat benoemd tot consul van het sportcomplex Haasbroek, het domein van S.J.Z. Hij volgt de heer W. Belt op, die vanaf de oprichting, nu bijna 30 jaar geleden, deze funktie bekleedde. Nadat de eerste twee oefenwed-. strijden van S.J.Z. geen door gang konden vinden kwamen de groenwitten woensdagavond in Vlaardingen binnen de lijnen te gen V.F.C. De derdeklasser won in een goede wedstrijd met 3—1. Sjaak van Slingerland scoorde tegen, uit een penalty toegekend wegens hands. Voor zondag staat in Roelofa- rendsveen de ontmoeting met DOSR op het programma. Aan vang 14.30 uur. Ook een groot aantal andere elftallen treedt te gen deze tegenstander aan. Abusievelijk meldt het clubblad van deze week dat het 2e da mesteam morgen (zaterdag)- avond speelt tegen Wet. Girls. Dit moet zijn woensdag 20 au gustus. Het le damesteam ontmoet zon dag in Zoetermeer D.W.O. Het standaardteam van de zaterda gafdeling trekt morgen naar Soccer Boys. Op last van het gemeentebe stuur zijn de vijf wedstrijden welke in het a.s. weekeinde op het 2e veld van Haasbroek zou den worden gespeeld afgelast i.v.m. de droogte. Van onze rechtbankverslaggever LISSE/HAARLEM De 52-jarige aannemer J.G. v.d. Z. uit Lisse is door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een boete van vijfduizend gulden subs, honderd dagen hechtenis. De aannemer had een formulier ondertekend waardoor hij van de stichting Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid vierendertigduizend gul den kreeg. Zijn boekhouder, P.C.J.F.S. (33) had het formulier opgesteld en van vijf valse handtekeningen voorzien. Op het formulier stond dat vijf werknemers in verband met de vorst niet konden werken. S. werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot vijfhonderd gulden boete subs, twintig dagen hechtenis. De eis tegen zijn werkgever was tienduizend gulden subs, honderd dagen hechtenis. WARMOND Een 24-jarige Haagse liep in Warmond ernsti ge verwondingen op aan het gelaat en aan de hals. Zij reed met haar auto op de Oranje Nassaulaan toen ze een wegen kaart raadpleegde, daar ze de Leidse Merenwijk niet kon vin den. Als gevolg hiervan kwam zij eerst met een boom en later met een lantaarnpaal in botsing. De voorzijde van de auto werd geheel ingedeukt. jeugd groeide sterk. Al snel bleek het gebouw veel te klein. In feite was de situatie de laat ste jaren zo dat het gebouw door de inspectie afgekeurd dreigde te worden. Directeur M. ten Hove (28): „Het is slechts te danken aan de inzet van het bestuur en aan het personeel, onder leiding van plaatsvervan gend directrice mej. Schaafsma, dat de bibliotheek bleef draaien". Alvorens echter dit nieuwe ge bouw kon verrijzen moest er het nodige gepraat worden. Het grootste deel van de kosten zou door de gemeente moeten wor den gedragen. De gemeenteraad vond de bouwkosten (1.8 mil joen) wat al te hoog. Het is voor een deel aan wethouder H. Haasnoot te danken die steeds optimistisch bleef dat de raad destijds met een kleine meerder heid besloot dat de grote stap maar moest worden genomen. De bibliotheekwet, die op 1 juli gedeeltelijk in werking trad, verlichtte de financiële verant woordelijkheid van de gemeen te. Hoewel nu nog getempori seerd, zal in de toekomst het Rijk voor 100% de salariskosten dragen, terwijl 20% van de ex ploitatiekosten en stichtingskos- ten ook door CRM zal worden vergoed. De jeugdleden vinden in het nieuwe gebouw, dat een onder deel vormt van een flatgebouw op de eerste verdieping, een prachtige, geheel voor hen gere serveerde afdeling. De ruimte is zeker zo groot als de gehele oude behuizing. Op deze verdie ping bevinden zich verder nog opslag- en kantoorruimtes. Op de begane grond vindt men de magnifieke uitleen biblio theek voor de ouderen. Zowel boven als beneden is veel ruim te gecreëerd voor de tijdschrif ten en zitjes, om in alle rust wat te kunnen lezen. Bovendien is er een speciale studie-zaal inge richt, waar allerlei naslagwer ken en ander studiemateriaal staan zodat men totaal geen last heeft van het in en uitgeloop van mensen die slechts boeken komen lenen of terugbrengen. Alles is zo aangelegd en inge richt om Katwijk en zijn bezoe kers en het personeel vele jaren bijzonder veel plezier van deze bibliotheek te doen hebben. Toch wordt er al aan die toe komst gedacht. Want ondanks deze ideale vernieuwing, doet het gebrek aan een filiaal in Katwijk a/d Rijn en Katwijk Noord van zich spreken. In twee jaar tijd steeg het aantal leden met 1000 tot 5000. Een trots giraffenpaar in de dierentuin van Rome met zijn jongste telg, die anderhalve maand geleden werd geboren, maar gisteren voor het eerst uit het ouderlijk verblijf kwam. Van onze correspondent LEIDERDORP - Het is waarschijnlijk dat de commissie beroep- en bezwaarschriften de raad zal adviseren slechts één van de drie gisteravond behandelde bezwaarschriften gegrond te verkla ren. Dat zou dan het bezwaarschrift zijn van de Haagse stroopwafelbakker J. Brouwer uit Den Haag. Deze had beroep aangetekend tegen het besluit van b. en w. hem zijn standplaats op de Leiderdorpse weekmarkt te ontnemen. De beide andere bezwaarschriften leken gister avond erg weinig kans te maken. Voor een deel is dat het gevolg van de bestaande wettelijke bepalingen (bezwaarschrift Meerburg) dan wel door het ontbreken van goede argumenten ter ondersteuning van de naar voren gebrachte be zwaren (bezwaarschrift van de omwonenden Voor dorpterrein). Bij de verloting van de standplaatsen voor de weekmarkt kwam er, eerder dit jaar, geen stand plaats voor een stroopwafelbakker uit de envelop pen. Toch hadden toen verschillende bakkers inge schreven. De bestaande regels lieten echter de mogelijkheid om op de eerste marktdag na 08.00 uur opengebleven standplaatsen alsnog te beman nen. Daarvan maakte toen de Haagse stroopwafel bakker J. Brouwer gebruik. Hij betaalde de markt meester toen ook de huur voor drie maanden vooruit. Daaruit meende hij een bepaald gewoon te-recht te mogen ontlenen - niet helemaal ten onrechte zoals bleek. Op 9 mei meldde zich echter de Goudse bakker A. Geldersblom op het gemeentehuis met het verzoek voor het verkopen van stroopwafels een standplaats te krijgen. Enige tijd later beslisten b. en w. zonder daarbij de gebruikelijke verlo ting toe te passen - dat de heer Gelderblom de stroopwafel-plaats op de markt zou krijgen. De heer Brouwer kreeg opdracht met ingang van 5 augustus zijn plaats op de markt te ontruimen. Hij tekende tegen die beslissing beroep aan (de uitvoering van het besluit is opgeschort) De kans is niet gering dat hij de commissie beroep- en bezwaarschriften aan zijn zijde vindt. Het is vrijwel zeker dat dit bij de Leiderdorpse bouwbedrijf Meerburg niet het geval zal zijn. Dit bedrijf had op een terrein aan de Achthovenerweg - zonder de noodzakelijke vergunningen - een nissenhut opgericht. Daarin zou materieel moeten worden opgeslagen en reparaties worden uitge voerd. Eerst nadat het bouwsel er stond - en het bedrijf er op attent was gemaakt - werd een aanvraag voor een bouwvergunning ingediend. Die aanvraag zal zeker worden afgewezen omdat op het betreffende gebied een „agrarische bestem ming rust": Het bestemmingsplan voor de Achtho venerweg geeft aan dat er alleen maar gebouwd mag worden ten behoeve van het uitoefenen van het agrarisch bedrijf. Het bezwaarschrift van het bouwbedrijf tegen de weigering van de bouwvergunning maakt derhalve geen schijn van kans. Tijdens de vergadering bleek bovendien dat het bedrijf op hetzelfde stuk grond een als „veestal" bedoeld gebouwd in strijd met het bestemmingsplan als opslagruimte in ge bruik heeft. De vertegenwoordiging van de 24 omwonenden van het Voordorpterrein die een bezwaarschrift hadden ingediend tegen het ontwerp-bestemmings- plan voor dit terrein, moest het gisteravond op vrijwel alle punten afleggen tegen de wel gedegen - maar niet briljante - verdediging van het plan door wethouder E. Drenth. Geen enkele van de naar voren gebrachte bezwaren kon door de bewo ners „hard" worden gemaakt. Men kwam niet verder dan „het is ons ter ore gekomen „en wij vinden dat". Eerder had de groep bewoners haar bezwaren tegen het plan toegespitst op de ver- keersvoorzieningen daarin. Aan die bezwaren is toen door b. en w. tegemoetgekomen. Evenals de vorige keer kreeg men ook nu de indruk dat de indieners vooral de wijk „zuiver" willen houden. „Er zijn immers toch genoeg plaatsen in Leider dorp waar men het flatgebouw voor deze mensen (voornamelijk alleenstaanden en zgn. onvolledige gezinnen red.) kan neerzetten. Dat hoeft niet op het Voordorpterrein," aldus een van hen. ,,Pas 65" oc in Wassenaa: WASSENAAR Burgem. en wethouders van Wassei hebben de gemeenteraad gesteld medewerking te v« nen aan de invoering van algemeen geldend landelijk poort voor bejaarden per 1 cember a.s. Voor het paspok dat de naam Pas 65 zal dra komen in aanmerking alle sonen die voor 1 januari 197( leeftijd van 65 jaar hebben reikt en hun echtgenoten, kosten van een dergelijk j f poort zullen 6,50 bed rail Het document behoeft, als IJ eenmaal is uitgereikt, nietn worden verlengd. De kosten v de uitreiking worden door bi gemeester en wethouders raamd op 2000 exclusief p soneelskosten. Zij gaan er uit, dat van de ongeveer 31 bejaarden in Wassenaar er 1 de pas zullen aanvragen. He ontvangen bedrag van 10.0 zal wel ongeveer de kosten de gemeente moet maken clusief de personeelskosten dekken. Piet van EgmoiJ. vervangt zieke Feike Asma NOORDWIJK In het kaï van de serie zomeravondconc ten, die door de Stichting Or| centrum in samenwerking i' de Evenementscommissie de VW wordt georganise< zou vanavond het orgel Grote Kerk bespeeld v> door Feike Asma. De Maass se organist heeft dit con< echter wegens ziekte moeten zeggen. Orgelcentrum heeft evenwel in binnen- en buitenland bel de concertgever Piet van mond bereid gevonden zijn kantie te onderbreken om invaller op te treden. Het eert in de Grote Kerk gaat door. Van Egmond zal een pulair gehouden program uitvoeren. Hierop staat ook gebruikelijke improvisatie meld. Het concert begint acht uur. Botulisme in Oegstgeest Van een onzer verslaggeve OEGSTGEEST Bij het lent je aan de Lange Voort in de vijver aan de Rozenl zijn dode eenden aangetrof Uit een onderzoek is geble dat zij slachtoffer zijn gev den van het botulisme. Spelevarende kinderen zu voorlopig door de politie ui' vijver worden verwijderd. B lisme op zich is niet gevaai voor de mens tenzij het vei tigde water via een wondjf huid binnendringt. B. en W. Oegstgeest verzoeken de b< ners te melden wanneer zij meer dode eenden vinden. NOORDWIJK - Op de La velderslag geraakte een pei nenauto in ae wegberm en sl( over de kop. De bestuurder, 24-jarige inwoner van Lisse, kwam daarbij ernstig hoofdl sel. Hij moest naar het Aca( misch Ziekenhuis te Leid worden gebracht. Zijn waj werd grotendeels vernield. VOORHOUT - Op het terr van voetbalvereniging „Foreh te" wordt morgen het jaarli schoolvoetbaltoernooi geht den. Om half tien begint eerste wedstrijd. Het toernooi, dat wordt geor niseerd door de afdeling Vo hout van het NKV, heeft inzet een fraaie wisselbeker. 1 ze prijkt thans in de prijzenk van de Boerhaaveschool.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4