Vlammenzee stort zich op dorpen het kan vriezen of dooien De Zeeuw ziet nog geen nieuwe partij lerfstige hoogzomer remier Goncalves te ontslaan )ruk op Portugese president om HUISARTS DUURDER Tas van vermoord Leids meisje zoek HEIDEBRAND NADERT DDR Michels genoemd als opvolger Kraay ADMEESTER NAAR SPANJE met vakantie naar ON<*UUp irtrouw de badmeester U kunt het duidelijk aflezen van deze fraai gestyleerde thermometer, gemaakt van weerbestendig kunststofmate riaal. U krijgt deze „blijmaker" kado als dank voor het Opgeven van èèn nieuwe kwartaalabonnee. Woensdag 13 augustus Dundee Speelfilm „Major Dundee" op Ned. I om 20.21 uur. Kenmerk, om 19.30 uur gaat over bevrij dingsbewegingen in Afrika. Ned. II om 20.25 uur de speel film „Leeuw in de winter." 1975, 65e jaargang no. 20194 Droog en zonnig. Droog en zonnig weer met ma ximumtemperaturen tussen 23 en 28 graden. Zwakke tot mati ge wind, in hoofdzaak tussen noordoost en noordwest. Morgen zon: 5.21-20.07. Maan: 14.39-23.16. Schev. hoogw.: 7.41- 20.12. Laagw.: 3.37-15.53. SABON De leiders van de gematigde militairen hebben president ncisco da Costa Gomes gevraagd de communistische premier Vasco Gon?al- te laten aftreden en zelf het premier- ap op zich te nemen. Gisteravond werd sident da Costa Gomes in het paleis van em een petitie met het verzoek tot aftre- van Goncalves aangeboden. De gema- fle officieren beweren 85 procent van de rtugese strijdkrachten te vértegenwoor- Duizenden communisten en socialisten heb ben gisteravond in de Portugese stad Evora demonstraties gehouden. De socialisten die betoogden uit sympathie voor negen promi nente gematigde officieren die zich tegen de procommunistische premier Gongalves had den gekeerd, drongen op naar kantoren van de communistische partij onder het roepen van „Weg met de dictatuur". Ongeveer drie duizend communisten, die juist een tegenbe toging hadden gehouden, kwamen hen tege moet en riepen: „Weg met fascisten, de reactie zal niet verder gaan". De Portugese regering heeft gisteravond bij decreet een bijzondere militaire rechtbank ingesteld die zowel burgers als militairen zal berechten. Welk soort misdrijven door de rechtbank zullen worden berecht is niet medegedeeld, maar tegen de vonnissen zal geen beroep mogelijk zijn. Gisteren is het grootste industriële concern, de C.U.F. genationaliseerd. De C.U.F. is een bundeling van textiel- en scheepsbouwbe drijven. Aangstaanjagend naderen rook en vuur deze inmiddels geëvacueerde boerderij in de omgeving van Rebberlach op de Lüneburger Heide, die door een niet in te tomen reusachtige bos- en heidebrand geteisterd wordt. Reeds twee dorpen moesten ontruimd worden. Niet zelden moest het vee achterblijven en ging een zekere vuurdood tegemoet. (Van onze parlementaire redactie) resseren. Het is zeker niet de bedoeling om als DEN HAAG De oud-voorzitter van de KVP, een 'splinter van ex-KVP-ers' te werken. De moge- dr. ir. D. de Zeeuw, denkt er voorlopig niet aan lijkheid wordt niet uitgesloten dat uit deze politie- een nieuwe politieke partij op te richten. Met ke vernieuwingsbeweging te zijner tijd een nieuwe zeven medestanders is De Zeeuw, die tot eind partij zal voortkomen. maart partijvoorzitter was, uit de KVP gestapt. Bij de groep-De Zeeuw leeft de verwachting dat De Zeeuw en zijn medestanders gaan door met het voorbeeld van De Zeeuw en de zijnen om uit de gespreksgroep 'Resoluut'. Zij willen hiervan de KVP te stappen door een behoorlijk aantal een actiecentrum ter stimulering van de politieke mensen zal worden gevolgd. Bekende KVP-ers vernieuwing maken. zouden op het punt staan om te bedanken. Onder hen zouden zich oud-ministers en staatssecretaris- Er wordt naar gestreefd mensen uit verschillende sen bevinden, (zie voor het uittreden van De partijen voor de gespreksgroep 'Resoluut' te inte- Zeeuw c.s. ook pag.7 ÊeidóeGoti/ta/tii r-hoofdredacteur F. J. Plug Adj. hoofdredacteur J. J. Hallewas Chef-redacteur: J. W. C. Leune. jr) Abonnementen per week 2,81; kwartaal 36,32; jaar 141,35; losse r Mister Knevel Filmster Rita Nis- tico wenst hier Fi- lippo Antonicelli geluk met het be halen van de titel 'mister knevel'. Deze wedstrijd had plaats in het Italiaanse plaatsje Tarente. (Van onze parlementaire redac tie) DEN HAAG De tarieven van de huisartsen gaan weer om hoog. Per 1 augustus mogen die tarieven voor particuliere pa tiënten worden verhoogd met één gulden voor een consult en 1.25 gulden voor een visite. Hierdoor komen de tarieven van de huisartsen in het algemeen op 17.50 voor een consult en 26.25 gulden voor een visite. De ministers van Economische en van Sociale Zaken en de staatssecretaris van Volksge zondheid zijn met de tariefsver hoging akkoord gegaan. Marga Tegelaar had zondagavond toen zij in de Leidse Hout met een messteek om het leven werd gebracht waarschijnlijk een schoudertas bij zich zoals hierboven is afgebeeld. Beschrijving van de tas: 30 cm hoog, 25 cm breed, 10 cm diep, rondom gestikt met leren band, geheel van bruin camelleer, klein op de buitenkant aangebracht zijvak met strek, geheel bewerkt met figuurtjes in diverse matte tinten. Ieder die inlichtingen kan verschaffen o.m. over deze tas wordt verzocht zich te wenden tot de recherche van de Leidse politie, tel. 071-49961 of 071-41841, 41942, 41943 en 41944. Zie verder pag. 3. I ^fs de natuur lijkt van slag af geraakt te beginnen, door droogte geteisterd, de blaad- door de verzengende hitte, die voor jes erbij neer te gooien. Het levert dit beeld landse begrippen ongehoord lang verlam- op van herfstige paden in de hoogzomer, ter id over ons blijft liggen. De bomen, an- vertroosting van de werkers die het met de s rond deze tijd van het jaar in volle bloei, hitte al lang moeilijk hadden. Leven half procent duurder fan onze parlementaire redac tie) DEN HAAG Van half juni tot half juli zijn de prijzen in ons land met een half procent geste gen. Van 1 januari af zijn de prijzen tot half juli met 5,3 pro cent omhooggegaan. Bijna de helft van de goederen die in het „prijzenpakket" van het Centraal Bureau voor de Statis tiek zit, ging in prijs omhoog. Het grootste effect leverde de huur verhoging per 1 juli op. Prijsstij gingen werden verder geconsta teerd voor onder andere: vlees, fruit, aardappelen, brood, vloei bare brandstoffen en benzine, elektriciteit, kapper, ziekenhuis, cursussen, dagbladen en tweede hands auto's. Vluchtelingen verdoofd naar Guam WASHINGTON (UPI) Leden van de Amerikaanse luchtmacht hebben dertien Zuidvietnamese vluchtelingen verdoofd en tegen hun wil naar een vluchtelingen kamp op Guam gebracht, zo is gisteren door het Pentagon toege geven. Een woordvoerder zei dat het ging om dertien van in totaal vijftienhonderd Vietnamezen die om repatriëring naar Saigon heb ben verzocht, maar die nog steeds op Guam verblijven omdat „de Vietnamese regering hen niet wil hebben". Senator Joshua Eilberg, voorzit ter van een parlementaire com missie voor immigratie, heeft ge zegd dat hij de luchtmacht om een verklaring zal vragen. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ruim twee jaar nadat hij met grote verwachtingen was ingehaald is Hans Kraay gis teren bij Ajax ontslagen. Beper kingen in zijn werkomstandighe den noopten Kraay de Meerclub de rug toe te keren, waarbij het teke nend was dat voorzitter Jaap van Praag toen zijn technisch directeur het stadion verliet schitterde door afwezigheid. Inmiddels gonst het in de vader landse voetbalwereld van de ge ruchten. Zo zou met het vertrek van Kraay het pad zijn geëffend voor de terugkeer van Rinus Mi chels die op dit moment zonder baan zit. .Michels was afgelopen weekeinde aanwezig bij het toer nooi in Amsterdam, maar bevond zich gisteren in Zürich, onbereik baar voor commentaar. Zie voor uitgebreide berichtgeving over de affaire-Kraay de sportpagina's. (Van onze correspondent) Hannover Ondanks de wanhopige pogin gen van duizenden blussers en ondanks de tonnen en tonnen water die door speciale vliegtuigen op de brandhaarden worden uitgestort, hebben de reusachtige bos- en heidebranden, die al dagenlang op en om de Lüneburger Heide woeden zich verder uitgebreid. Een door de wind aangewakkerde loeiende vlammenmuur stormde gisteren onweer Hamburgvonden wandelaars brandènde kaarsen op de bosgrond, p Nu het vuur de Oostduitse grens nadert, kunnen er moeilijk heden ontstaan omdat het Westduitse leger niet met zwaar materiaal in de buurt van de grens mag komen. Men vreest voorts dat het vuur ondergronds nog maanden zal woe den in de turfachtige boden. Bovendien verplaatst het zich ongezien via direnholen en -gangen, om dan elders weer plotseling in de openbaarheid te treden. staanbaar naar de dorpen Rebberlach en Starkshorn, die ijlings door de bewoners ontruimd moesten worden, soms met achter lating van vee, dat jammerlijk in het vuur omkwam. Ook Hitzacker. de geboorteplaats van prins Claus wordt bedreigt. In het gebied van Celle en Gifhorn staat nu 5000 hectare bos en heide in brand. In de gebieden Lüchow-Dannenberg aan de grens met Oost-Duitsland en ook ten zuiden van i

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1