Klachten over verkeerslichten bij de Rozenweg Waterwinbelangen ondergeschikt aan natuur- en cultuurhistorische waarden van duinterrein" Verkeers- en welzijnsoverleg in Wassenaar Sassenheim subsidieert stichting gehandicapten BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN WASSENAAR: LEIDSE COURANT DINSDAG 12 AUGUSTUS 191 Van onze correspondent Wassenaar Bij de bezwaar schriften, die bij de Wasse- naarse gemeenteraad zijn in gediend tegen het bestem mingsplan „Landelijk Ge bied" is een uitvoerig stuk van de directeur van de Duin waterleiding van 's-Gravenha- ge met een groot aantal tech nische bezwaren tegen onder delen van het bestemmings plan. De meeste van die be zwaren worden door burge meester en wethouders als ge grond erkend. Met enkele principiële bezwaren van de Haagse Duinwaterleiding zijn burgemeester en wethouders het echter niet eens. De directeur maakt er bezwaar tegen dat in het bestemmingsplan de water- winbelangen ondergeschikt zijn ge maakt aan de natuur- en cultuurhisto rische waarden van het duingebied alsmede aan de belangen van de zee wering. Naar zijn mening dienen de waterwinbelangen „nevengeschikt" te zijn aan die van de zeewering en „bovengeschikt" aan alle andere be langen en waarden. Het Wassenaarse college merkt op dat de waterwinning van nationaal belang genoemd kan worden. De Duinwater leiding tracht bij de uitvoering van haar werkzaamheden het duinland schap zoveel mogelijk te sparen en zo mogelijk zelfs te verbeteren. Dat illus treert dat de Duinwaterleiding zelf ook rekening houdt met de natuurhis torische waarde van het duingebied. Deze natuurhistorische waarde is on vervangbaar terwijl de waterwinning in uiterste noodzaak ook buiten het duingebied op andere wijze plaats zou kunnen hebben, aldus het Wassenaar- se gemeentebestuur. Dus dient de na tuurhistorische waarde gesteld te wor den boven de waterwinbelangen. Ook de zeewering - een conditio sine qua non - dient naar de mening van het college te worden gezien als van hoger belang dan de waterwinbelangen. De commissie Technische Diensten uit de Wassenaarse gemeenteraad heeft zich intussen met het standpunt van burgemeester en wethouders verenigd. Het bestemmingsplan „Landelijk Ge bied" zal met de bezwaarschriften op 15 september a.s. door de Wassenaarse gemeenteraad worden behandeld. IN WASSENAAR: WASSENAAR Bewoners van de Deylerweg en van de Rijksstraatweg in de omgeving van de Rozenweg hebben aan burgemeester en wethou ders een brief geschreven over de tijdelijke ver keerslichten bij de Rozenweg, die geplaatst werden in verband met werkzaamheden op de Lange Kerkdam. Zoals bekend hebben B. en W. de minister ge vraagd de installatie voorlopig te handhaven in- verband met de zeer gunstige reacties uit de burgerij en de gunstiger ongevallenstatistiek. De adressanten wijzen er op dat het lawaai en de hinder van afremmend en weer optrekkend verkeer vele malen erger zijn dan dat van zonder meer voorbijrijdend verkeer. Daarom hebben zij grote bezwaren tegen omzetting van de tijdelijke installatie in een permanente. Zij zijn van mening dat de ongevallenstatistiek betrekking heeft op een te korte tijd om geldige conclusies te trekken. De frappante toename van het aantal keren per dag dat de adressanten opgeschrikt worden door gie rende remmen geeft beslist niet de indruk dat het kruispunt door de verkeerslichten veiliger is worden. De adressanten dragen in het overleg over deze kwestie te worden betrokken voordat definitieve stappen voor het handhaven van de verkeerslich ten worden gedaan. Burgemeester en wethouders hebben deze brief doorgezonden naar het Verkeers- en Welzijnsover- leg, dat op woensdagavond 27 augustus zijn eerst volgende openbare vergadering houdt. Van c e correspondent Wassenaar De eerstvolgende openbare vergadering van het Verkeers- en Welzijnsoverleg zal op woensdagavond 27 augustus a.s. te 20 uur in het raadhuis worden gehouden. Er is een om vangrijke agenda, waarop o.m. voorkomen parkeermeters aan de Schelpsloot, verbetering van kruispunten in Wassenaar noord, verkeerstellingen in de omgeving van de Jagerslaan, een parkeerstrook langs de Stoeplaan, wijzigingen in voet gangersoversteekplaatsen, par- Zwemfestijn in Columbia- bad" Van onze correspondente VOORHOUT In het „Colum- biabad" worden morgen zwem wedstrijden gehouden voor leerlingen van de vijf basis scholen. Inzet is de Bondsspaar bank-wisselbeker. De Agnesschool kwam vorig jaar definitief in het bezit van de beker door driemaal achter een als beste uit de bus te ko men. De bondsspaarbank heeft thans een nieuwe beker beschik baar gesteld. Per klas zijn me dailles te winnen, die beschik baar gesteld zijn door de VO- VO. Leerlingen die een of meer diploma's hebben kunnen zich via school voor dit zwemfestijn opgeven. keerproblemen aan de Backers- hagenlaan, Zanderijlaan en Dr. Mansveltkade, het onderhouds- schema van de bestrating, de verlichting van de Groot Haese- broekseweg, de verlichting van de Hoogeboomseweg en Maal drift en een suggestie van een ingezetene betreffende de aan leg van een tramlijn tussen Was senaar en Den Haag. In een openbare vergadering van de commissie Onderwijs op dinsdagavond 26 augustus te 19.30 uur in het raadhuis zal gesproken worden over een ver zoek van het departement Was senaar van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen om een subsidie in de aanschaffingskos- ten van een nieuwe inventaris voor de bibliotheek in de Lang straat. Burgemeester en wethou ders hebben nog geen definitief standpunt over dit verzoek inge nomen en willen nu het oordeel vernemen van de commissie On derwijs. Trimmen in Noordwijkerhout Van onze correspondente VOORHOUT In het Noord- wijkerhoutse „Kokkerbad" kunnen oudere Voorhouters de komende winter zwemmen on der leiding. Voor de jeugd is er al enige jaren de mogelijkheid in de winter te zwemmen. In grote getale trok de jeugd naar „De Lis" in Lisse. Het Noordwijkerhoutse bad staat op de dinsdagavonden van zes tot negen ter beschikking van de oudere Voorhouters. Tot 20 augustus zijn er inschrijffor mulieren te krijgen aan het „Co- lumbiabad". Scheveningse en Katwijkse vissers maken onder de vrolijke klanken van een bandje de haveningang vrij. Blokkade van Scheveningse haven voorbij Van een c r verslaggevers Een beeld van de vergadering gisteren in Scheveningen tijdens welke werd besloten de blokkade van de haven op te heffen. Links actieleider Jaap de Koning, rechts schipper G. Klinkenberg. Den Haag De blokkade van de Scheveningse haven is gister middag opgeheven. Na een ge sprek met waarnemend burge meester W. H. A. Nuy van Den Haag besloten de Katwijkse en Scheveningse vissers die twaalf uur lang de haven hermetisch hadden afgesloten met schepen om een einde te maken aa actie. De blokkade was bedoeld om de aandacht van het publiek te vestigen op de problemen waarmee de kottervisserij kampt De heer Nuy had beloofd er bij minister Van der Stee van Landbouw en Visserij op te zul len aandringen dat de. vissers voor 18 augustus mogen praten over hun grieven, met name over de huidige vangstbeper kende maatregelen. Hij had de minister dat verzoek al telefo nisch overgebracht De vissers dreigden bij het einde van de blokkade overi gens wel met krachtiger acties als zij onvoldoende begrip voor hun moeilijkheden zullen onder vinden. Actieleider J. Koning kondigde aan, dat in dat geval een blokkade van de Nieuwe Waterweg wordt overwogen. iiiiiiiiiii>iiiiiuiiiiiiiiiu!iiiiiuiiiii!iiii!iiiiiii!iiiiinuiiiniiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van een onzer verslaggevers SASSENHEIM De Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten Bollenstreek krijgt, wanneer de raad zich daarmee op dinsdag 19 augustus kan verenigen, een subsidie van 1054,95. Verschillende projecten van de stichting hebben een nadeling saldo. Van het rijk zal een bijdrage van 7500,- worden ontvangen. Voor de overige gemeenten blijft er dan nog 7500,- over B en W van Sassenheim stellen dat elke deelne mende gemeente op basis van haar inwonertal moet bijdragen. B en w stellen de raad eveneens voor een krediet van 1.500,- beschikbaar te stellen voor de invoe ring van het Landelijk Paspoort voor bejaarden. De pas gaat 6,50 kosten en is onbeperkt geldig. Van dit bedrag kunnen de kosten van voorlichting en uitreiking worden bestreden. Op het terrein Parklaan-hoek Menneweg zullen vierendertig bejaardenflats verrijzen. Hiertoe zal de stichting Franciscaanse bejaardenzorg uit Am- merzoden een bedrag van 2.750.000,- moeten lenen. De raad wordt dinsdag 19 augustus ge vraagd deze lening te garanderen. De voorlopig vastgestelde huurprijs voor de flats bedraagt 290,- Leiderdorpse commissie behandelt subsidie-aanvragen Van onze correspondent LEIDERDORP De raadscommissie maat schappelijk welzijn krijgt in haar openbare ver gadering van vanavond vooral te maken met subsidieaanvragen. B. en W. vragen deze com missie advies over subsidies aan onder meer de Nederlandse Blindenbibliotheek, het Gesproken Weekblad, Nederlandse Hartstichting, Stichting Gezondheidszorg Leiderdorp, Kraamcentrum Rijn en Vliet en de Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers. Het college verwacht van de commissie maatschappelijk welzijn tevens advies over het jaarverslag en de rekening over 1974 van de Stichting Midden-Rijnland. De nota „De leefbaarheid van plattelandskernen" zal onget wijfeld eveneens een belangrijk punt van bespreking zijn in deze vergadering die om 20.00 uur begint in het gemeente huis. Schrijfshoj in het wit LEIDEN Na maanden bifJ en uitbrekend werk heeft) firma Wolfslag aan de B straat 145 haar pand herbo in bedrijf genomen. Gisten dag opende 10-jarige zoon trick-Hans voor zijn vader, heer J. G. Wolfslag, de verbo de en aan de eisen des t aangepaste winkel, die als m meekreeg: schrijven - rekent tekenen. Elke wens en elk bleem op het gebied van, wij vroeger noemden, kant behoeften, worden hier in heldere, zakelijke en toch gi lige sfeer van bijna onuitpi lijke mogelijkheden ter h genomen, vervuld of uit de reld geholpen. De heer Wolf en zijn adviseurs zijn een b< stout geweest. Dat vertelt stralend witte pui met ba kijnachtige uitbouw. In de B straat mogen geen witte ge de structuur van de straat storen, meenden de gemeenl ke instanties, maar Wolf won de strijd met de desbe fende commissie, die met hand over het hart heeft ge ken bij wijze van uitzondei Eens en voor al: er wès geen in de Breestraat, Wolfslag v begenadigd, maar na hem z ook geen wit meer komen. Drie nieuwe conrectoren L. de Coligi Van een onzer verslaggevers Leiden De Louise de Coli scholengemeenschap heeft nieuwe conrectoren. De L« gemeenteraad ging gistera\ akkoord met de benoemin deze vacatures van de Lo de-Coligny-leraren C. K< man, drs. H. C. F. Verhoo J. A. Wenneker. Verdeling premi koopwoningen j Leiderdorp eind; deze maand ronf Van onze correspondent LEIDERDORP "De v« ling van de beschikbare f mie-koopwoningen in Voor Zuid zal eind augustus I maal zijn afgerond. Op dit. ment zijn al een groot af blokken verdeeld door b. e De betreffende aannemers daarvan op de hoogte ges Zij zullen contact opnemen de betrokken kopers". Dit deelde wethouder E. Di van ruimtelijke ordening gi avond mee tijdens de verg ring van de commissie ruim ke ordening: "Enkele blol moeten nog worden verd Over enkele weken hoper ook daar mee klaar te zijn i nog deze maand alles ron< zijn. De kopers die geen wo toegewezen hebben gekr krijgen dan van ons een waarin hen op de nog rest< de mogelijkheden zoal! schrijven voor Voorhof-N zal worden gewezen". Voor 8 mill schade aangericht ii sportschool Van een onzer verslaggev^ LEIDEN Drie jongelui 18 jaar, SF 16 en JH vd U hebben het afgelopen einde huisgehouden in de s school van Van Leeuwen aa Maredijk. Er werd door de voor ongeveer achtduizend den schade aangericht. JI W, die bij de komst vai politie het water van de iemmertrekvaart inspi raakte bij het inslaan van ruit ernstig aan de linker gewond en moest worden gebracht naar het .Elisabeth kenhuis. De 29-jarige Leidenaar Henderik Springer raakte z dagavond vrij ernstig ge\N toen hij met zijn fiets viel man brak een sleutelbeer liep een hersenschudding nadat in de Korenbrugstee dinamo van zijn fiets tusse spaken was geraakt. Bosbrandje Noordwijk Van onze corresponder NOORDWIJK - Aan de 1 weg ter hoogte van de jeug berg „De Duinark" ontstoft termiddag een begin van k in de Staatsbossen. Voorbi gers grepen snel in en vi het vuur met zand te d( Ongeveer honderd vier) meter dennebos ging verl De oorzaak van de bral vermoedelijk achteloos w gooid rookgerei. Meer dan is het in deze droge pe geboden in een dergi brandbare omgeving u voorzichtig met vuur te zijn

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4