Allerlei(ds) „Ziekenhuis, ziekenhuis" kreunde neergestoken hippy-meisje STEEKPROEF Allemansgeest: een waar herstellingsoord UITGAAN 'MAANDAG 11 AUGUSTUS 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Leiden aktiieel Vervolg van pag. 1 Leiden „Ziekenhuis, ziekenhuis" kreunde het nog steeds onbekende neergestoken hippy-meis- je toen Mare (11) en Eric (13) Schuringa haar gis teravond vonden in de stoffige grasberm van de stille, donkere Johan de Kosterlaan in de Leidse Hout. Mare rende onmiddellijk naar zijn ouderlijke woning aan de Van Beuningenlaan om zijn va der te waarschuwen. Eric, de oudste bleef achter bij het slachtoffer. „Grapje „Ik dacht aanvankelijk dat Mare een grapje maakte", zo vertelde vanmorgen de bekende Leidse keel-, neus en oorarts J. Schuringa. „We waren gister avond vrij laat thuisgekomen en de jongens zouden voordat ze naar bed gingen even gauw piijn fiets wegbrengen naar piijn garage bij het Diacones- senhuis. Nou, Mare was binnen minuut terug. Ik geloofde hem wel niet meteen, maar ging toch maar mee. Je weet tenslot- maar nooit Toen ik zag dat :t ernst was, belde ik maar Onmiddellijk nadat het neergestoken hippy-meisje gister avond was vervoerd naar het Academisch ziekenhuis werd de plaats van het misdrijf afgezet.Het slachtoffer werd gevonden op de plaats waar agent op zijn hurken zit. onmiddellijk de politie en niet de ambulancedienst, want die kon er toch niet komen. De Johan de Kosterlaan is namelijk afgesloten met paaltjes. Met be hulp van enkele agenten heb ik het meisje achterin de politiewa gen gelegd. Eigenlijk fout na tuurlijk, want je moet zo'n kind zo min mogelijk bewegen. Maar wat moet je anders? Er was veel haast bij. Het meis je verloor veel bloed. Eric en Mare zijn nog even verhoord door de politie en daarna heb ben we ze maar gauw in bed gestopt. Ja, geschrokken waren ze wel. Niet overstuur". Tot zover het relaas van dr. Schurihga, die zelf ook vlug zijn bed indook en pas vanmorgen hoorde, dat het slachtoffer was overleden. Uit het onderzoek van de politie is inmiddels wel gebleken, dat het meisje op de Johan de Kos terlaan richting Kempenaer- straat (Oegstgeest) reed. Een echtpaar heeft verklaard het meisje te hebben zien rijden, ongeveer tien minuten voordat ze door de broertjes Schurinea werd gevonden. Contactlens In het zieken huis werd gisteravond nog ont dekt dat het slachtoffer een con tactlens droeg in het rechteroog. De lens van het linkeroog is Vanmorgen was de hele Leidse Hout afgezet Tientallen agenten hielden het park potdicht. Re chercheurs van de Leidse politie (de hele dienst werd gisteravond onmiddellijk ingeschakeld) zochten met behulp van speur honden van de Rijkspolitie bij wijze van spreken centimeter voor centimeter af zonder ook maar iets te vinden. Interview Stroink Hoewel het geen gewoonte van ons is om direct maar in te gaan op persoonlijke ontboezemingen raadsleden welke zij via de ten beste geven, wijken wij .—.iaal eens van die gewoonte af omdat de heer Stroink van de KVP c.q. het CDA in een interview met de Leidse Cou rant van 5 augustus een aantal pertinente onwaarheden debi teert, die vanwege hun persoon lijke aantasting om een weer woord vragen. Als hij met de wolven in het bos meehuilt dat er geen gemeente lijke beleidsvisie zou bestaan brengt hij dat onbewust op zich- van toepassing door als lid de commissie „Verpachting restauratie Groenoordhal" en geheel in strijd met de opdracht deze commissie had n.l. het functioneren van de restauratie binnen de Groenoordhal te on derzoeken, B. en W. te adviseren de direkteur met verlof te stu ren. Van de eigenlijke opdracht !is nooit iets terechtgekomen. De pertinente onwaarheden van de heer Stroink schuilen in zijn uitlatingen dat door het ontbre ken van een beleidsvisie bij de. directeur zijn functionering slecht was. Nou, de directeur voerde zijn taak heel goed uit ondanks het feit dat zijn beleid niet kon stoelen op een gefun deerde visie van het College en dat had de heer Stroink moeten weten. Er bestaat slechts een Instructie voor de Directeur Groenoordhal en de daarin ver strekte richtlijnen vrijwaren hem van alle vage klachten die er weieens geweest zijn en waarop de heer Stroink c.s. meenden tot zijn verlof te moe ten adviseren. Als de heer Stroink beweert dat de veehandel vijandig stond te genover de directeur dan moet hij de artikelen maar eens lezen die in die tijd van de aanstelling van de heer Daey Ouwens ver schenen in Vee en Vlees en wat de voorzitter van de Veehandel, de heer Wildeman, stelde in het Leids Dagblad. ,Een van de grote animators >svoor het overnemen van de Rot terdamse veemarkt was D.O. naast de veehandel zelf, de toen- 'malige wethouder Lijten en de 'CPN-fractie. de visie die de heer Stroink «Verder ten beste geeft omtrent 'het werk binnen de gemeente raad de positie en de houding «bepalen bij de zgn. oppositie partijen dan zou het er inder daad droevig uitzien voor Lei den. Als zij de grondverkoop de Universiteit als een ad- noc beslissing zien, als zij nu nog een antwoord moeten for muleren wat willen we met de binnenstad, met de Breestraat, moeten we de economische be drijvigheid af of doen toene men, moeten we woningen bou wen, enz. dan hebben zij zich ten overstaan van hun kiezers het brevet van ongeschiktheid Er bestaat een spreekwoord dat van toepassing is op zijn klacht dat hij de problemen niet kan bespreken onder een borrel of een pilsje (om in de agressieve bierreklame te spreken) met de leden van andere fracties. Zou een idee kunnen zijn van Wibo van der Linden (ex Deze Week) of prof. De Qaay (Story). Zijn omschrijving van een ge meenteraadslid is tekenend voor de wijze waarop bij verschillen de partijen de kiezerslijsten blij ken te worden opgesteld. Een willekeurig stelletje geïnte resseerde burgers, insiders en ambitieuze mannetjes. Kijk, dat zijn nou net de mannetjes die nooit op een CPN-lijst voorko men. D. Hoeven, lid van de CPN- fractie in de Leidse gemeente raad. Astrid, de 3-jarige Duitse herder van familie Van den Berg (uit de Hol beekstraat 13 in de Noordwijkse nieuwbouwwijk Boerenburg) heeft afgelopen week 14 puppies gewor pen. Mirjan, het zoontje van de fa milie Van den Berg, ziet het wel Astrid, gedekt door de 4-jarige reu Urdini van Elingswiese uit Duitsland heeft bijna een vol et maal over de be valling gedaan. Afgelopen don derdag om half een wierp zij het eerste puppie, vrijdag om half tien de laatste. Een is er inmid dels gestorven. Steekproef is een zomerse zwerftocht langs Leidse eetgelegenheden. We doen daarvan onverbloemd ver slag. Onze mening is louter persoonlijk en gebaseerd op een eenmalig bezoek. We kondigen een steekproef niet van tevoren aan en maken pnze identiteit pas na de maaltijd bekend. Restaurant Allemansgeest: hier bedrijft men wel zijnswerk. De letterlijke betekenis van restaurant is herstellingsoord. En dat is precies wat .Allemansgeest", aan de Hofweg in Voor schoten is. Een huis waar regelrecht welzijnswerk wordt bedreven. Waar de gasten de wereld van gejaag en gejacht, gemeen en venijn een avond lang ontsnappen om er tot bezinning te komen en nieuwe levensmoed te scheppen. Waar men zijn zielerust hervindt en als een herboren mens vandaan gaat. Want het genoegen dat men in Allemansgeest beleeft overstijgt verre het niveau van fysiek genot. Het wortelt natuurlijk voor een heel groot deel in de tongstrelingen van spijzen en dranken. Maar de verkwikkende uitwerking daarvan is puur geestelijk. Vanzelfsprekend evenmin fysiek is de sfeer, die hierdoor wordt bepaald dat iedereen het er naar zijn zin heeft. Overduidelijk vertoeven de onbekende mede-gasten èr met evenveel genoe gen als men zelf doet. En ook de obers ontlenen er heel kennelijk arbeidsvreugde aan om het iedereen plezierig te maken. Neemt men daarbij nog de bruine rustig gezellige inrichting van Allemansgeest in aanmerking, dan zijn grofweg de facto ren aangegeven die ertoe hebben geleid dat in „Allemansgeest" de Vrede op Aarde is neergedaald. De maaltijd. Wij openden met respectievelijk een Soupe de poisson de la mer du nord en een Consommé aux cinq filets „Trévise". Beide een wonder. Het vissoepje geurig en pittig, vol garnalen, stukjes crab en stukjes vis. De consommé goed sterk en met gesneden kip, ossetong, champignons, prei en kervel. Als hoofdgerecht dienden ons een Tournedos grillé en een Filet et ris de veau aux fruits du bois sc. l'estragon (kalfshaas en zwezerik met paddestoelen in dragonsaus). De tournedos was in al zijn eenvoud perfect. Van buiten net even knapperig en van binnen verrukkelijk zacht. Op de seconde juist gegril leerd. Geserveerd met kruidenboter en gemengde salade. De kalfshaas en zwezerik werden door het romige dragonsaus je verheven van vorstelijk tot goddelijk. De kantharellen, morilles, kluifjeszwammen en het eekhoorntjesbrood die hier bij als begeleiders dienden waren vers. Onze wijn was een voortreffelijke en frisse Macon rouge. Als nagerecht tenslotte een Coupe Allemansgeest: ijs met vers fruit en slagroom en een scheutje likeur. Van de leuke voor de entourage in Allemansgeest tekenende details die ons opvielen noemen we het glaasje water bij de koffie, het nieuwe bankpapier dat voor het wisselgeld wordt gebruikt en de menukaarten waarvan slechts één de prijzen van de gerechten vermeldt. Als alles in Allemansgeest is ook de bediening er subliem. Vriendelijk, niet opdringerig, attent, foutloos. Het etentje voor twee kostte ons 103. Daarbij werd in rekening gebracht voor: Consommé aux cinq filets „Trévise".../ 3,50 Soupe de poisson de la mer du Nord.../ 6,50 Tournedos grillé 20 Filet et ris de veau aux fruits du bois sc. A l'estragon 25 Fles Macon rouge 20 Coupe Allemansgeest 7,50 Moka 3 Gourmet Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Groenoordhalrit Op vrijdagavond 29 augustus om half acht start op het ter rein van de Groenoordhal de eerste equipe van de 7e Groe noordhalrit De organisator van deze grote avondrit is de RAC Den Haag. Er zal worden gere den in 5 klassen, te weten: A-klasse, voor geroutineerde équipes; B-klasse, voor gevor derde équipes; C-klasse, voor beginnende équipes. Deze 3 klassen rijden zowel een kaart- lees- als routebeschrijvingstra ject D-klasse, voor geroutineer de équipes in routebeschrij- vingsritten. L-klasse, speciaal voor degenen die voor de aller eerste keer een rit rijden, en die al veel plezier zullen heb ben aan het rijden van de een voudige route en het vinden van contróles. Na de Groenoordhalrit bestaat de mogelijkheid om op 11 sep tember, 23 oktober en 6 novem ber circa twee uur durende avondritjes te rijden bij de RAC Den Haag, startplaats Tennispark Leeuwenbergh, Leidschendam. Voor reglement en inschrijffor mulier: Groenoordhal, Willem de Zwijgerlaan, Leiden, tele foon 071-20045, of mevrouw A.C. Kieboom, van Diepen- burchstraat 166, Den Haag, te lefoon 070-242395(na 18.00 uur). Ridderspoortunnel De tunnel voor voetgangers en fietsters onder de Ketelmeer laan nabij de Gooimeerlaan in de Meren wijk krijgt als naam Ridderspoortunnel. ge van bestuur van de universi teit geantwoord op vragen uit de universiteitsraad. Kinderspelen Vanaf overmorgen kan de Leidse jeugd elke woensdag middag van 2 tot 4 uur terecht in het Van der Werffpark, waar onder leiding medewer kers van Projekt 75 in de ver getelheid dreigende spelletjes gedaan kunnen worden. Voor spelmateriaal wordt gezorgd. Er zijn geen kosten aan ver bonden. Rijnsburgersingel Zijlpoort Het college v Leiden hebben de Stichting Huisvesting Werkende Jonge ren nu definitief een vergunn- ning verleend voor de bouw van een kantoorruimte met daarboven 30 appartementen aan de Rijnsburgersingel. Zoals bekend heeft het bouwplan veel beroering gewekt Velen hebben geprotesteerd tegen een kolossaal gebouw aan de Rijns burgersingel. Binnen het colle ge van b. en w. heeft wethou der Tesselaar tegen het afge ven van de bouwvergunning Latijnse school Jubileum De universiteit wil de Latijnse School alleen in eigendom ver werven indien de rijksdienst voor monumentenzorg de res tauratie op de gebruikelijke wijze subsidieert en indien de gemeente Leiden het gebouw en de grond wil overdragen voor de symbolische prijs van één gulden. Dit heeft het colle- Chef-inkoper A. Brandt viert 18 augustus a.s. zijn zilveren jubileum bij Coster's Wijnhan del B.V. De heer Brandt is wars van alle mogelijk feestge druis en daarom zal het jubi leum in intieme kring worden gevierd, zo liet de directie van Coster ons weten. Turkoislaan Aan de Turkooislaan in het Morskwartier komt een automo bielbedrijf. B. eri*w. hebben be sloten ten behoeve van de stich ting van zo'n bedrijf een stuk grond aan de Turkooislaan te koop aan te bieden aan de he ren Aptroot en Overdevest Dinsdagmorgen a.s. wordt in de kapel van het kerkhof aan de Zijlpoort een H. Mis opge dragen voor de overledenen. Aanvang 9 uur. Veroordeeld Het alcoholpromillage in het bloed van een 38-jarige serveer ster uit Oegstgeest sprak duide lijke taal; het gaf 1.50 aan het geen dus het drievoudige is van de hoeveelheid welke als maximum geldt. Dat de serveerster met de door haar bestuurde auto met vrij grote snelheid in de Haarlem merstraat reed en tegen een verkeerspaal botste, zou aan de te grote hoeveelheid drank zijn te wijten. De politie constateerde na het gebeurde, dat de vrouw wanke lend liep en wartaal uitsloeg. Het verkeerslicht stond op rood, maar dat had verdachte niet gezien. De officier van justitie bij de Haagse politierechter, voor wie de serveerster zich gisteren had te verantwoorden, wilde de ge vangenisstraf beperken tot een week maar eiste tevens een jaar en twee maanden intrek king van het rijbewijs. Of het niet afgekocht kon wor den, informeerde verdachte. Dat kon niet; de rechter ver oordeelde overeenkomstig de Bedrijfsestafette Op zaterdag 6 september orga niseert De Zijl/LGB weer een zgn. bedrijfsestafette in het zwembad De Vliet, elk elke be drijf mogen er een onbeperkt aantal ploegen (van elk 4 per sonen) meedoen. Er wordt 4 maal 50 meter gezwommen, el ke zwemslag is toegestaan. Aanvang 15.30 uur. Opgave voor 25 augustus bij R. C. N. Kortekaas, Koekoekstraat 49, Leiderdorp. In en rond Leiden Dinsdag 12 augustus: Museum voor Volkenkunde. Steen straat 1 - Film over Zuid-Amerika; aanvang 11.15 en 14.30 uur. ve Kerk, Katwijk Orgelconcert K. J. Mulder; aanvang 20 i Woensdag 13 augustus: Museum voor Volkenkunde. Ste straat 1 Film over Zuid-Amerika; aanvang 11.15 en 14.30 uur. Oude Kerk. Katwijk Zogenamde woensdagavondzang; aanvang 20 u Donderdag 14 augustus: Mudeum voor Volkenkunde, Steen straat 1 Film over Zuid-Ameriks aanvang 11.15 en 14.30 uur. Groenoordhal, Willem de Zwijgerlaan - Het B.T.M.-popconcert met Wishbo ne Ash, Steve Miller, Soft Machine e vele anderen; aanvang 15.30 uu Kaarten tegen betaling van 20 gulden in diverse winkels verkrijgbaar. Oude Kerk, Katwijk Carillonconcert door H. H. de Harder; aanvang 19.45 en 20.45 uur. Katwijk centrum Lampionoptocht: aanvang 21.15 uur. Start vanat Konin ginneweg. Noordwijkse strand, t.o. vuurtorei Duinloo over 4 kilometer; aanvang 19 Vrijdag 15 augustus: Marekerk. Lange Mare Orgelcon cert door Albert de Klerk; aanvang 20 Museum voor Volkenkunde. Steen straat 1 Film over Zuid-Amerika; aanvang 11.15 en 14.30 uur. Oude Kerk. Katwijk Carillonconcert door H. H. de Harder; aanvang 1~ en 20.45 uur. Hulpverlening Burgerraadsman, Koornbeurssteeg 7; tel. 54171, spreekuur maandag. C Idag en woensdag van 11-12 uu donderdag van 18.30-19.30 uur. SOS-Hulpdienst, dag en nacht. tel. 25202. Bioscopen Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239. "The Godfather II" 14 jaar. Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Camera: Hoge Woerd 49, tel. 24919. "Fred, het mooiste stuk van het le ger" a l. Dagelijks 19.00 en 21.15 u Kindermatinee: "Sjors en Sjimmie de toverring" .a.l. Woensdag en zal dag: 14.30 uur. Zondag: 14.00 16.15 uur. Nachtvoorstelling: "Zabris- kie-point" 18 jaar. Vrijdag en zater dag: 24.00 uur. Trianon: Breestraat 31, tel. 23875. "Inpikken en wegwezen" 14 jaar. Da gelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 i Zondag's: 14.30. 16.30, 19.00 en 21.15 Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414. "Schoolmeisjesrapport" 1.8 jaar. Da gelijks behalve woensdag: 14.30, elke avond 19.00 en 21.15 uur. Kindermati nee: "Pippl in Takatukaland" Woensdag 14 30 uur. Nachtvoorstel ling: "Blue Movie" 18 jaar. Vrijdag e zaterdag: 23.30 uur. Lldo: STeenstraat 39, tel. 24130. 'The Sting" 14 jaar. Dag. 14.30. 19.00 e 21.15 uur. Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Studio: Steenstraat 39, tel. 33210. "The return of the Pink Panther" Dag.: 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Z dag: 14.30, 16.30, 19.00 en 21.15 u Burgerlijke stand Lelden - Geboren: Arend Dirk Pieter z.v.: A. van Duijvenvoorde en M. va Klaveren; Barbara Johanna Elize d.v A. Tibben en I. H. Versteeg; Francis- cus Hendrikus Gerardus Maria z.v.; H. J. M. van der Voort en C. P. M. Westgeest; Olaf z.v. P. van Rangel- rooij en P. Van de Stadt; Nelleke Annemieke d.v.; M. C. Laméris i Roelè; Hendrik z.v.: M. Noordegraaf en H. IJsselstijn; Carmen Irene d.v.: H. J. G. Zomer en P. M. Meulenaar. Overleden: A. M. Hirdes geb. 4 i 1894 man; L. C. Blok geb. 21 1891 man; F. Meijer geb. 20 juli 1971 zoon; G. Lap geb. 24 nov. 1892 echt genote van J. de Vink; C. Klein geb. 24 aug. 1899 gehuwd geweest metJ. Sierat; G. Massaar geb. 9 maart 1901 echtgenote van J. Kooreman; G. Goedbloed geb. 17 mei 1924 ma Llgtvoet geb. 19 aug. 1891 ma A. de Kier geb. 25 jan. 1907 vi Ondertrouwd: C. J. M. van den Bosch en 1. Voerman; P. J. van den Broek en J. W. de Boer; F. M. Carsjens e B. C. Zeilstra; F. Y. Chang en M. C. Chin; D. Coster en T. M. L. C. A. Nijhuis; J. Donk en J. Zwart; A. Haar en T. Hockx; W. G. J. M. v der Ham en P. H. M. Veltman; A. C. Horst en J. M. van Eijnsbergen; E. F. barn van Ittersum en E. C. Le Poole; P. A. Jansen en P. C. Schepen; H. P. A. de Jong en M. Oppelaar; F. X. Kamphues en H. E. Snackey; J. W. Laros en A. M. Bischot; J. P. Llps en E. A. M. Verlaan; J. Mels en M. H. Houpt; W. A. J. Mol en M. J. L. I. Peijnenborg; P. A. M. Onderwater en T. W. M. Blom; W. W. Pera en C. P. Kramer; J. F. S. Pesant en J. Plaizier; F. W. H. Piket en J. F. Beens; G. Remmelzwaal en Q. A. M. Beugels- dijk; J. -d. van Seggelen en M. A. P. van der Voord; N. G. H. J. Seisveld en E. C. M. Külman; R. B. Sloot en M. Zweifel-Bitterlin; D. J. Speek en M. de Roode; G. E. Tulp en H. M. Zan gers; L. M. J. Vandormael en H. W. Dijkstra; A. G. F. E. Versteegen en L. A. M. Castelein; W. F. de Wolf en D. Mitrovió. Veilingen KATWUK. 9 aug. Groenten: peen p. kist: A extra 10.40—10.70, A I 6.50-8.70, A II 3.10-0.60, B exti 13.20, B I 6.30-10.20, C I 5.60-5.9" bloemkolen; 6 I 25-82, 6 II 25. 8 I 25-89. 8 II 32. 12 I 20-31; bospeen I 77. II 5876; bramen p. doos 75—85; princessebonen 80; 13—21; snijbonen 30; spitskool 40—43; aanvoer: 21.000 kg bospeen. 12.850 bloemkolen. 2.500 bosjes Roelofarendsveen 9/8 Bloemen An jers rood 4-10; charmeur 15-18; jayua- ra 10-12; Yellow dusty 7-12, Le Reve 8-13, Lena 4-10, Calipso 14. ca 7-10, overige 5-12. Rozen - lona, baccara, super star. Mercedes, sonla 5-19, Esther ofarlm, marina, carol, garnette. belinda, gol den bellnda yellow belinda, motrea, marimba, evergold 3-17. Chrysanthen: spider 41-45, Shoesmith 27-30. Diver sen. agapanthus 15-25, lelie 15-29. gerbera 8-12, alstroemeria 9-16. Per bos. Gladiolen sprint 70-90, peter pears 60-75, H. v.d. Mark 55-80 life flame 60-75, overige 50-95. Chrysant hen. Spider 80-130. agneta 150-175. troschrys. 45-75. Iris. Ideaal 35-70, pro» blauw 40-75. Diversen: statlce 60-75, snijgroen 50-65, montbretia 60- 25-35. omithogalum 40-80 freesia 40-60.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3