Dure woningbouw op terrein van het W armonderhek BEZWAREN TEGEN FLATBOUW OP VOORDORPTERREIN LEIDERDORP Waardering activiteiten Wassenaarse Oranje-ver eniging GEEN AFSCHOTVERGUNNING VOOR LASTIGE NOORDWUKERHOUTERS een zoen Lief speel goed DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1975 LEIDSE COURANT Van een onzer verslagge vers WARMOND Op het terrein van het Warmon derhek, gelegen aan het zuidelijkste gedeelte van de Oranje Nassaulaan zullen waarschijnlijk wo ningen worden gebouwd. Zoals bekend is het ter rein nog steeds eigendom van de Fentrop-stichting. Vele jaren is er een jon gensinternaat op de grond gevestigd geweest. Het ligt in de bedoeling de oude villa's van het internaat af te breken. Daarvoor in de plaats zal eeri beperkte bebouwing ontstaan. De gemeente Warmond beschikt niet over de middelen de grond aan te kopen. Gezocht wordt naar mogelijkheden een project ontwikkelaar de grond te laten verwerken. Met deze gegadigde wil de gemeente om de tafel gaan zitten, teneinde te komen tot een voor beide partijen aan vaardbaar bouwplan. Het gaat namelijk om een land schappelijk fraai stukje grond met een dichte beplanting. De gemeente onderschrijft de me ning van de stedebouwkundigen Paans en Speller die een onder zoekje hebben gedaan dat die beplanting gehandhaafd moet blijven en dat verwaarlozing voorkomen moet worden. Er zal niet aan te ontkomen zijn dat er op het terrein van het Warmonder Lek een „klein Waardeilandje" ontstaat. „De grond wordt erg uur omdat er maar ongeveer vijf woningen op zouden kunnen worden ge bouwd," aldus de heer Walra ven, chef algemene zaken van het gemeentehuis. De nieuw te bouwen woningen zullen geen bijdrage leveren aan de opheffing van de woning nood in Warmond. De woningen die er komen zijn, gezien de exclusiviteit behoorlijk duur. Walraven: „Toch zou Warmond kunnen meeprofiteren wanneer een deel van de opbrengst wordt gestort in het fonds „Stadsuitleg". Van dit fonds fi nanciert Warmond een deel van zijn gemeenschappelijke voor zieningen." Allereerst zal een wijziging van het bestemmingsplan Oranje Nassaulaan nodig zijn om een dichtere bebouwing van de grond mogelijk te maken. „Maar dan nog is er maar plaats voor vijf woningen, wanneer de beplanting behouden moet blij ven." Om van dit laatste verzekerd te zijn, geven de stedebouwkundi gen Paans en Speller in hun kleine notitie de mogelijkheid aan van het vormen van een stichting van bewoners, die zich gaat bezig houden met het on derhoud van de beplanting. Een en ander zal nog door de ge meente worden onderzocht alvo rens de raad een vastomlijnd plan tot wijziging van de be stemming wordt aangeboden. Nico Haak tij dens het zingen van zijn liedje ,,Geef mij een zoen", dat hij ten gehore zal brengen in het programma „Haak in met Nico" dat de AVRO morgen avond op het scherm brengt. PAGINAJONI Van onze correspondent LEIDERDORP - Tegen het ontwerp-bestemmingsplan voor het Voordorp-terrein heb ben, zo blijkt nu, uiteindelijk 24 bewoners uit de het terrein omringende wijken een be zwaarschrift ingediend. De be zwaren richten zich voorname lijk tegen de aard van de be bouwing in het plan. Deze zal. met uitzondering van een strook langs de Brederode waar 18 eengezinswoningen zijn gesitueerd, grotendeels uit flats met in totaal 90 wonin gen. De zogenaamde meerge zinswoningen krijgen een ver springende hoogte. Deze zal echter niet boven de zes bouw lagen uit komen. De flats ko men te liggen langs de Rijn. In een eerder stadium hadden de omwonenden vooral be zwaar tegen de gedachte ver keersafwikkeling in en rond het plan. Aan die bezwaren is door b. en w. vrijwel geheel tegemoet gekomen. Het nu spelende bestemmings plan voor dit braakliggend stuk grond langs de Persant Snoepweg en Rijn is het twee de dat voor dit terrein is opge zet. Het eerste plan voorzag in een enorm kantoorgebouw. Tegen die opzet zijn toender- tijd van alle kanten grote be zwaren gekomen. Mede als ge volg daarvan werd het plan teruggenomen. De bezwaarden menen dat de voorgestelde bouw van flatwo ningen niet past in die omge ving omdat deze verder alleen uit eengezinswoningbouw be staat. „Er is geen sprake van dat op de nu voorgestelde wij ze een voor de gemeenschap zo gunstig mogelijk geheel ont staat," aldus de indieners van het bezwaarschrift. „Het be sluit om op het Voordorpter rein flatwoningen te bouwen is uitsluitend gebaseerd op over wegingen van economische aard. De belangen van de ruimtelijke ordening zijn daar bij achtergesteld". Als eerste zal de commissie ruimtelijke ordening (op 11 au gustus) zich gaan bezighouden met het bezwaarschrift. Een paar dagen later, op 14 augus tus, worden de bezwaren be sproken in de commissie be roep- en bezwaarschriften. Warmond zoekt naar alternatief voor fietspadenplan Van een onzer verslaggevers WARMOND De gemeente Warmond zal zoeken naar een alternatief voor het onlangs uitgebrachte provinciale rij- wielpadenplan 1975. Tijdens de gisteravond gehouden ver gadering van de raadscom missie ruimtelijke ordening werd naar voren gebracht dat in het provinciale plan agrari sche en landschappelijke be langen botsen met recreatieve belangen. In het alternatief van de ge meente Warmond zal onder meer de ontsluiting van de weilandpolder een belangrijke rol spelen. In oktober hoopt men het alternatief aan de provincie te kunnen voorleg gen. Ook zal op korte termijn een onderzoek worden gedaan naar de financiële kant van bebouwing van het stuk grond bij het Warmonderhek. De grond, die thans eigendom is van de Fentrop-stichting, wor den te koop aangeboden. Het betreft hier een landschappe lijk fraai stuk grond met veel bebossing. De commissie ruimtelijke ordening wil on derzocht hebben wat de conse quenties zijn, wanneer de grond in handen van een pro jectontwikkelaar wordt gege- Geen viswedstrijd voor zilveren Zoeterwoudse bejaardenreis Van onze correspondent Zoeterwoude Jarenlang heeft de Visvereniging Vrouwenweg met de opbrengst van een vis wedstrijd veel bijgedragen aan de financiering van het jaarlijks reisje voor de Zoeterwoudse be jaarden. De ongeveer 2.000,- die dit evenement jaarlijks op bracht vormde een belangrijk deel van het budget waarmede het comité moest werken. Uitge rekend echter in het jaar waar op het reisje voor de 25e keer zal worden gehouden kan de viswedstrijd niet doorgaan. Het comité betreurt dit maar is toch vast van plan de tocht te laten doorgaan. Daarom wordt een •beroep op de bevolking gedaan om royaal bij te dragen in de kosten. Andere jaren werd er een inzameling gehouden om de Visvereniging van de benodigde prijzen te voorzien wat de op brengst ten goede kwam. Nu worden er huis-aan-huis en veloppen bezorgd waarin men zijn jubileumgift kan stoppen. Deze worden in de komende dagen opgehaald en het comité rekent er vast op dat het resul taat zodanig zal zijn dat aan de bejaarden opnieuw, en voor de 25e keer, een onvergetelijke dag kan worden bezorgd. Op het strand van Miami Beach is het zo warm, dat de lieftallige Holly Kimmel alleen de zeemeeuwen heeft om mee te spelen. H"3 Wassenaar Terwijl op het feestterrein aan de Dr Mansvelt- kade ter opening van de Wassenaarse zomerfeesten 1975 het kermisvermaak op gang kwam, stelden zich in het fraaie clubgebouw van „De Kieviten" de bestuursleden van de Wassenaarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" in een nette rij op voor een receptie ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan van de vereniging. Die receptie is voor de leden van het bestuur een welverdiende beloning geworden voor alle moeite en tijd, die zij aan. de organisatie van feestelijkheden en plechtigheden rond de nationale hoogtijdagen en van het traditionele zomerfeest besteden. Een beloning, niet alleen in de vorm van allerlei geschenken, maar vooral in de vorm van sympathiebetuigingen vanuit alle lagen van de plaatselijke gemeenschap. Niet alleen burgemeester Mr K. Staab en de wethouders Mr. G. C. van Dijk en A. J. M. van der Klaauw en gemeentesecretaris E. Zwartelé en verscheidene leden van de raad kwamen hun gelukwensen aanbieden, ook vertegenwoordigers van het rijk geschakeerde Wassenaarse verenigingsleven, waardoor duide lijk tot uitdrukking kwam, dat de Oranjevereniging een centra le plaats inneemt in het Wassenaars gemeenschapsleven. De receptie had een geanimeerd verloop. Bij het begin zorgde de drumband van Irene voor een muzikale hulde. Na de receptie begaven het bestuur en de genodigden -zich naar het Blauw Zwart-terrein, waar een groots vuurwerk werd afgestoken, dat was aangeboden namens de gezamenlijke kermisexploitanten. Op het slotstuk van dit vuurwerk prijkte de tekst „70 jaar Oranjefeesten". Drie trompetters uit Amersfoort waren gisteren naar de Rotterdamse Prinses Margriethaven getogen om een Canadese kei van ongeveer 9 ton in te halen, die ter gelegenheid van de keifeesten bij de beroemde Amersfoortse kei zal worden geplaatst. Van onze correspondent NOORDWIJK Noordwijk kookt over. Duizenden en nog eens duizenden zoeken verkoeling in de badplaats. Hoofdzakelijk zijn het waterzoekers, want te roosteren valt er na deze bloedhete dagen niet veel meer. Een schaduwplek is „in" voor zon- ners en parkeerders, en dit zal ook wel een der oorzaken zijn, dat het nieuwe „Bollen- bad" zich in een overstelpend aantal bezoe kers mag verheugen. De temperatuur maakt de dienst uit en laat alom zijn invloed gelden, zelfs op het humeur van sommige lieden. Zo kwam een kastelein bij de politie vra gen om een vuurwapen vergunning. Als motief voerde de man aan, dat er nogal eens lastige Noordwijkerhouters in zijn zaak kwamen. De rechercheur, die hem te woord stond, maakte de caféhouder duide lijk, dat er andere en betere methoden waren om de orde in een horecaetablisse- ment te handhaven. Op een „afschotver gunning" voor hinderlijke knapen uit de buurgemeente behoefde hij in ieder geval niet te rekenen. Een strandtenthouder aan de Langevelder- slag kreeg het aan de stok met een enorme bijenzwerm. De nijvere honinggaarders staken stevig van zich af en beletten iede reen de kiosk te naderen. De exploitant, de heer Borst riep daarop de assistentie van de strandpolitie in, maar ook de verte genwoordigers van het stranddetachement zagen geen kans het „volk" te overmeeste ren. Men deed daarop een beroep op een plaatselijke imker, die de zwerm korfde en aan deze „huisvredebreuk" een einde maakte. Inbrekers verschaften zich toegang door vernieling van een ruitje tot het clubge bouw van de Rolleygolf. Er werd shag en frisdrank ontvreemd. Van een zomerhuisje op een camping in het Langeveld werd eveneens een ruit ver nield. Het huisje, in gebruik bij een inwo ner van Bodegraven, werd geheel door zocht. Een portemonnaie met een klein bedrag aan geld wordt vermist. De Noordwijkse recherche arresteerde op verzoek van de politie te Amersfoort een op een camping verblijfhoudende 28-jarige man, zonder beroep en zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij werd verdacht een tweetal auto's door bedrog te hebben ver kregen. Een van de wagens bleek hij inmiddels te hebben verkocht en met de opbrengst had hij samen met zijn vriendin in Duitsland goede sier gemaakt. De andere wagen, een fonkelnieuwe Peugeot, stond nog op de camping en kon door de recherche veilig worden gesteld. Vakbonden blevei|!lllllll weg van vergadering welzijnswerkers (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Welzijnswerkers i Leiden zullen dinsdag 19 augu tus opnieuw een poging doe een comité van de grond te he pen, dat als doel krijgt om d onrust tot uitdrukking te bre; gen die is ontstaan na berichte over regeringsplannen om het gebied van welzijnswerk bezuinigen. Het was de bedoeling dat ee dergelijk comité gisteravon werd opgericht tijdens een vei gadering in het Volkshuis. D opkomst voor deze vergaderir was echter minimaal. Voor. vertegenwoordigers van de val bonden bleven weg. De paa welzijnswerkers die wel aanw zig waren kwamen niet verdc dan een inventarisatie van er van de regeringsplannen b kend is. Ook hield men zie bezig met de voorbereiding va de landelijke demonstratiev manifestatie die 20 september Den Haag wordt gehouden. Leiderdorp sleutell al aan begroting van 1976 Van onze correspondent LEIDERDORP De eerst aanzet tot het opstellen van d begroting voor het komend jaar, hetgeen in Leiderdorp g< beurt in samenwerking met ee raadscommissie, zal waarschiji lijk het belangrijkste zijn he geen vanavond gebeurt in c vergadering van de commissi financiën. De commissie krijj vanavond daarnaast nog nader informatie over de nieuwe, tafel gebrachte cijfers inzake manege. Deze nieuwe berek ningen zullen echter eerst b sproken worden in de op 4 sej tember te houden gecombinee de vergadering van de commi sies onderwijs en financiën. D vergadering zal dan geheel wo den gewijd aan de problematic rond deze manege. De vergad ring vanavond is openbaar begint om 20.00 uur in het g meentehuis. Café Chantant in Ambachtshuis Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN De bewt ners van de kraakboerder „Wie kan heeren, de hand de heeren" houden in het Au bachtshuis aan de Voorstras weer twee café Chantants. Aanstaande zaterdag treedt hi Jan v. d. Noort Trio op Ambachtshuis. Op 15 augusti wordt een film vertoond van popgroep „Pink Floyd". Het Ci fé Chantant is geopend van acl tot twaalf uur. Ook jongeren zelf iets willen doen zoals i ziek maken, of toneelspelen zi van harte welkom. Orgelconcert in Grote Kerk van Noordwijk Van een onzer verslaggevers NOORDWIJK - In de Gro Kerk wordt morgenavond one auspiciën van de Stichting O gelcentrum weer een zome avondorgelconcert gegeven. D maal is het de bekende orke en koordirigent Charles L. Wolff, die achter het orgel pla sneemt. Het concert begint o acht uur. Het programma dat zal word! uitgevoerd, luidt: Sonate III, Mendelssohn; Introductie Passacaglia, Max Reger; Preli de, Fugue et Variation, Franck; Preludium en Fuga g, Marcel Dupré; Litanies, J han Alain; Preludium en Fug in b; koraalvoorspel: „Liebstc Jesu, wir sind hier" en Toccat en Fuga in d, J. S. Bach. Inwonertal Leiderdorp gezakt Van onze correspondent LEIDERDORP Het inwo tal van Leiderdorp is gedurend de eerste vier maanden van d jaar met 33 verminderd. Dit een gevolg van een verdere vei dunning van de woningbezettin (het inwonertal per woning lie terug van 3.37 tot 3.32) en va het gereedkomen van slecht twee woningen in die period! De woningvoorraad bedroeg 1 mei 5.480. Het inwonertal van de gemeen! zal ongetwijfeld weer sterk stijgen op het moment dat d eerste woningen in de Voorhc gereed komen. Naar verwacl ting zal nog deze maand ee officieel begin worden gemaal met de bouw in dit uitbreiding plan. Kinderboerderij ii de Houtkamp morgen open Van onze correspondent LEIDERDORP Burgemeeste M. A. van der Have zal vrijda 8 augustus om 16.00 uur de derboerderij in de Houtkam officieel openen. Hij zal bij dez opening worden geholpen doe een aantal kinderen schenkers van enkele, in de kir derboerderij opgenomen, dif

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4