tropische hitte houdt tiog enkele dagen aan Vijftien verkeers doden en acht mensen verdronken Boeing vliegt tegen berg: 188 doden kreeften. Water tekort 4 IN MAROKKO Gijzeling Amerikaanse en Zweedse diplomaat in Maleisië EetdócSouumt Maandag 4 augustus 1975, 65e jaargang no. 20186 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND ft Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel 071- 22244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank N V Leiden - Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug Adj hoofdredacteur J. J_Hallewas Chef-redacteur: J. W. CLeune vertent.es (exci B T W 0.42 per mm. Telefoontjes 3.85 - Klachten bezorg.ng tel 071- 22244 (18 00 tot 19 00 uur) - Abonnementen per week 2.81; kwartaal 36.32; jaar 141.35. losse nummers 50 cent. Langh een Vadertje Langbeen, muzikale tv-komedie naar de Engelse mu sical „Love from Judy" op Ned. 1 om 20.21 uur. Om 22.00 uur Die mooie kinderjaren. Ned. II afl. 3 van „In Holland staat een huis" en om 20.21 uur een deel .Jongens van de grote weg". Aanhoudend zonnig en zeer warm. Maximumtemperaturen in de middag tot 30 graden, maar in het Waddengebied en kele graden lager. Matige oos telijke wind. mmÊmmm (Van één onzer verslaggevers) HAAG/LEIDEN De tropische -iperaturen die Nederland en een ot deel van Europa nu al enkele ^en doen puffen, zijn nog niet voorbij, ndaag steeg de thermometer gemak- ijk tot 32 graden. Het KNMI ver- J cht morgen ook dit weer, met de kans een onweersbui. En zelfs voor de lende dagen luidt de voorspelling: houdend zonnig en zeer warm. De Nederlandse stranden beleefden giste ren de drukste dag van het seizoen. In alle vroegte trokken al honderdduizenden naar de zee. Dat had tot gevolg, dat al om half acht gisterochtend er bij Haar lem een file van drie kilometer stond in de richting Zandvoort. Van Rotterdam in de richting Hoek van Holland stond op de Maasdijk een rij auto's van soms zeven kilometer. Op de wegen naar de Zeeuwse stranden ontstonden wat kleine re problemen. Onoverkomelijke moeilijk heden ontstonden nergens, aldus de rijk spolitie. De luchthaven Schiphol had ook flink last van de hoge temperaturen. Onder de brandende zon was het asfalt van de drukste startbanen gaan smelten. De hele dag moesten die met water uit tankwa gens besproeid worden. Het is voor het eerst dat Schiphol tot deze maatregel moest overgaan. In Amsterdam vielen er twee kinderen uit het raam, één van de tweede en één van de vierde verdieping. Zij moesten in het. ziekenhuis worden opgenomen. Vol gens de politie is dit ook een gevolg van het zomerse weer. „De mensen zetten alles open". Voor de lagere scholen kan het aanhou dende tropenweer betekenen dat de eer ste schooldag enkele dagen wordt uitge steld. Een beslissing hierover wordt in iedere gemeente apart genomen. IN NEW YORK: NEW YORK Als gevqlg van het uitzonderlijk war me weer in het noordoos ten van de Verenigde Sta ten is er in New York een tekort aan water ontstaan. Zaterdag was het met 36 graden de warmste dag van het jaar. In Boston steeg het kwik zelfs tot 39 graden. Volgens de weer berichten zal de hittegolf nog wel enige dagen aan houden. In New York is een gevaar lijke toestand ontstaan. In wijken als Brooklyn en Zuid-Bronx komt er vrijwel geen water meer uit de 'kraan. Dit geldt ook voor de brandkranen, doordat de bevolking deze op vele plaatsen heeft opengezet om enige verkoeling te vin den. De stedelijke autoritei ten vrezen ook het uitbre ken van epidemieën, omdat in talrijke gebouwen de toi letten niet kunnen worden doorgespoeld. Het begin van de vakantiemaand augustus stond in Italië in het teken van een massale trek naar de zonnige kusten. Dit leidde tot flinke opstoppingen, onder meer bij de tolweg naar het zuiden. bijna tropisch aandoende zomerhitte zorgde dit weekeinde voor een massale run op verkoelend water. De stranden waren overvol, maar ook zwembaden kregen een stortvloed i gasten te verwerken. Zoals hier In het Haagse bad Overbosch, waar men „over de hoofden kon lopen". DEN HAAG Bij verkeersongelukken zijn het afgelopen weekeinde in ons land zeker 15 mensen om het leven gekomen. Bij een verkeersongeluk in Rotterdam kwamen gisteravond drie mensen om het leven. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart voor negen op de oprit van de John F. Kennedyweg, die aansluit op de Rijksweg naar Dordrecht. De auto mobilist J. C. Snoek uit Den Bosch moest uitwij ken voor een groene Opel Kadett, die tegen de regels in achteruit reed. De Bosschenaar schoot met zijn auto via het gazon op de rijbaan voor het verkeer richting Rotterdam en botste vrijwel frontaal op een tegemoetkomende auto. De heer Snoek overleed aan de hierbij opgelopen zware verwondingen op weg naar het ziekenhuis. De bestuurder van de andere auto liep ernstig ooglet sel op. Twee vrouwen die bij hem in de auto zaten kwamen om het leven. Voor zover bekend zijn vier kinderen en vier •volwassenen het afgelopen weekeinde door ver drinking om het leven gekomen. De zesjarige Tommy Hens verdronk in zijn woon plaats Drunen toen hij overboord sloeg van het rubberbootje waarmee hij aan het spelevaren was in een vijver. In de recreatievijver 't Wed van het nationale park de Kennemerduinen verdronk de vierjarige Simone van Kampen uit Haarlem. De 32-jarige Duitse mevrouw G. Hölscher-Faust uit Mannheim verdronk in de zee bij Zandvoort. De 47-jarige H. Jager viel in zijn woonplaats Veendam tijdens het vissen in een visvijver en verdronk. i De Grieks-katholieke irtsbisschop Hilarion Capucci, in Jeruzalem een gevange ns tr af van twaalf jaar uitzit, is terdag in hongerstaking ge- |an uit protest tegen de om- ïndigheden van zijn gevan gschap. De toestand van Ca- icci is zeer verontrustend. De' estelijke werd in december |rig jaar veroordeeld wegens smokkelen van wapens voor lestijnse commando's. JEEKEND en a AGADIR (UPI-DPA) Bij het dorpje Imzizen in Marokko heeft zich gisteren een van de ernstigste vliegtuigongelukken uit de geschiedenis van de luchtvaart voorgedaan. Een Boeing 707 met aan boord 188 mensen sloeg tegen een berghelling te pletter. Niemand overleefde de ramp. De Boeing, die eigendom was van de Jordaanse luchtvaartmaatschappij Alia, was gehuurd door de Koninklijke Marokkaanse Luchtvaartmaatschap pij voor het vervoer van Marokkaanse gastarbei ders uit Frankrijk naar Marokko waar zij bij hun familie de vakantie zouden doorbrengen. Het toestel was zondagochtend van de Parijse luchthaven Le Bourget opgestegen en had contact met de verkeerstoren van Agadir waar het om half zes 's morgens zou landen. Twee minuten voor de landing verdween de Boeing plotseling van het radarscherm. De vlieger had geen melding van moeilijkheden gemaakt maar opsporingshelikop ters hadden te kampen met dichte mist in het .gebied. Dorpsbewoners van Imzizen, dat 50 kilometer ten noorden van Agadir ligt, moesten 20 kilometer over bergachtig terrein lopen om telefonisch alarm te kunnen slaan. Het toestel was op 300 meter van het dorp neergestort. Reddingsploegen bereikten later het volkomen uit elkaar geslagen vliegtuig en troffen geen overle venden aan. De wrakstukken lagen over een groot gebied verspreid. [ADVERTENTIE J DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEUN Basken Drie Baskische vrij heidsstrijders, hebben zaterdag avond vanuit een rijdende auto een lid van de Spaanse guar dia Civil (politie) in Madrid doodge schoten. Een andere politie agent raakte gewond. Geen onvertogen woord van Hamilton Richardson na onttroning honkbalteam Hamilton Richardson .mond dicht (Van onze speciale verslaggever) BARCELONA Hamilton Richardson liet geen onvertogen woord horen na de onttroning van Nederland als Europees honkbalkam pioen. De ervaren midvelder, die in Barcelona voor het eerst fungeerde als hulpcoach, was in het verleden vaak te spil waarom het succesrijke Oranjeteam toen draaide. Ditmaal moest hij hulpeloos toezien hoe het door Ernie Myers geleide team naast de titel greep in een slotduel dat ontluisterend verliep. Richardson hid zijn coach veel waardevolle adviezen kunnen geven, maar Myers liet zijn eigen mening merendeels prevaleren. Mede daar door is nu Italië Europees titelhouder geworden in het toernooi dat voor het eerst sinds lange tijd werd afgewerkt zonder de fameuze slagman Richardson. De leiding van de Nederlandse delegatie in Barcelona was niet eens ontevreden met de uiteinde lijke tweede plaats, maar Hamilton Richardson des te meer. Zie voor uitgebreide berichtgeving uit Barcelona Sporttribune. KOEALA LOEMPOER Vier tot zes terroristen hebben in de Maleisische hoofdstad Koeala Loempoer de Amerikaanse con sul, de Zweedse zaakgelastigde en enkele vrouwen in gijzeling genomen en gedreigd het ge bouw, waarin verschillende ambassades zijn gevestigd, te zullen opblazen wanneer niet aan hun eisen wordt voldaan. Volgens functionarissen in Koeala Loempoer eisen de over vallers de vrijlating van zeven leden- van het Japanse Rode le ger, die momenteel in Japanse gevangenissen zitten. Wordt de ze eis niet ingewilligd dan zal het gebouw worden opgeblazen. Een bewaker en een politieman liepen schotwonden op toen zij probeerden buiten het gebouw een menigte nieuwsgierigen op ,een afstand te houden. Dit ge beurde nadat de mannen de Amerikaanse consul Robert Stebbins en drie leden van het ambassadepersoneel hadden overmeesterd. De Zweedse zaakgelastigde Fre drick Bergenstrahle en zijn se cretaresse zijn ongeveer op het zelfde tijdstip als Stebbins gegij zeld. In het gebouw zijn behalve de Amerikaanse ambassade ook de ambassades van Zweden, Japan en Canada ondergebracht Naar het zich laat aanzien zijn de overige diplomaten erin ge slaagd een veilig heenkomen te zoeken. De terroristen bevinden zich op de negende verdieping van het twaalf etages tellende gebouw. maar voor alle sterrenbeelden hebben wij een astrologisch paspoort beschikbaar. Een rijk geïllustreerd boek waarin u alles over uw sterrenbeeld kunt lezen. Geef ons uw sterrenbeeld én de opgave van een nieuw kwartaalabonne ment op onze krant, en per omgaande ontvangt u het ■paspoort'. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van Leidse Courant naam: adres: woonplaats: stuur als dank voor de moeite het Astrologisch Paspoort van het sterrenbeeld naar: adres: woónDlaats: MARGARINE DUURDER DEN HAAG (AJVf) De prijzen van margarine worden met twee cent en die van halvarine met één cent per pakje van 250 gram verhoogd. Dit heeft de Bond van Nederlandse Margarinefabrikan ten meegedeeld. Oorzaak is de stijging van de grondstoffenprijzen op de wereld markt De prijsverhoging is tot stand gekomen na overleg met het ministerie van Economische Zaken. Voor de fabrikanten is de prijsverhoging vorige week maandag ingegaan. De consument zal voor de margarine en halvarine meer moeten gaan betalen als de oude voorraad geheel is verkocht, zo deelt de bond mee.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1