Allerlei(ds) Industrie in Rijnland blijft achter bij landelijke ontwikkeling Toewijzing opknap-premies eigen huis thans vrijwel rond Voorschotense krakers manupileren laatste bewoners Vernèdepark CARAVANS Deze week niets nieuws in de Leidse bioscopen UITGAAN LVRIJDAG 1 AUGUSTUS 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN De nieuwe behuizing voor bet echtpaar Veen, de laatste bewoners van het deel van het Vernèdepark dat zal worden afgebroken, is nog niet helemaal in kannen en kruiken. Wel heeft het echtpaar, dat thans in een piep klein huisje woont met zes honden en twaalf poezen, van de gemeente een vestigingsvergunning voor de boerderij "Wie zal keren, de hand des Heeren?" gekregen. Een uitgelezen kans voor de twee Voorschotense dierenliefhebbers om al hun dieren te behouden, ware het niet dat zij zich enigszins solidair voelen met de klandestiene bewoners van de hun toegewezen woonruimte. "Die jongens zijn teleurgesteld en dat kan ik me goed inden ken", aldus mevrouw Veen goedmoedig. "De gemeente heeft het er een jaar bij laten zitten. Nu ons huis in het Ver nèdepark moet worden afge broken, is er haast bij. Die krakers moeten eruit, terwijl de boerderij voordat zij ge kraakt werd al tweeëneenhalf jaar leegstond en terwijl ik al acht jaar om andere woon ruimte vraag. Weigeren Of "die jongens" een welwil lende houding van de heer en mevrouw Veen verdienen, blijft een open vraag. Aanvan kelijk hebben zij het echtpaar proberen over te halen de woonvergunning voor de boer derij te weigeren. Terwijl ook zij weten dat een woonruimte geschikt voor „het gezin Vee- n"bijzonder dun gezaaid is in Voorschoten. "Ik kan gewoon niet zonder mijn dieren, hoe aardig ik die jongens ook vind", aldus de Voorschotense dierenmoeder. Toen de "truc met de weige ring-sec" niet lukte, hebben de krakers mevrouw Veen een compromis-voorstel gedaan. In een brief aan de gemeente, opgesteld door de huidige be woners van de boerderij en ondertekend door mevrouw Veen, schrijft de laatste dat zij de woonvergunning alleen ac cepteert, wanneer de gemeente de krakers vervangende woon ruimte bezorgt. Voor de duide lijkheid leggen de krakers me vrouw Veen in de mond dat zij het pand Leidseweg 227 (Cornelia-hoeve) uitermate ge schikt voor hen vindt. Een triomf voor de krakers en mis schien het einde van een droom van het echtpaar Veen. De kans is niet uitgesloten dat de gemeente op grond van de weigering een ander huis zal toewijzen, waarin niet toege staan is zoveel dieren te hou den. Uitgescholden Dat het houden van dieren, problemen op kan leveren met de omwonenden hebben de heer en mevrouw Veen in het Vernèdepark wel gemerkt "De hele buurt was tegen ons. Op straat werden we door jong en oud voor 'kattemie' uitgescholden," aldus een enigszins verbitterde mevrouw Veen. "En dat was nog niet het ergste. Ze hebben ook gepro beerd mijn dieren af te ma ken. Dat heb ik natuurlijk niet gezien, want tegen mij durven ze niet, wel tegen die diertjes die toch niets terug kunnen doen. Ik heb het gehoord van een bewoner. Twee van mijn katten zijn met een buks neer- gemaaid. Sinds die tijd wor den de dieren van Veen angst vallig binnengehouden, het geen een penetrante lucht in het huis veroorzaakt. Ook -vreest het echtpaar vivisectie. "Het gebeurt hier in Voorscho ten steeds vaker dat een huis dier zo maar verdwijnt", me nen de heer en mevrouw Veen. zijn", verklaart mevrouw Veen. "We laten pottenkijkers er gewoon niet in. Die mensen is het er toch alleen om te doen om ons zwart te maken. Als ze maar iets zouden kun nen aangeven, dan zouden ze het niet laten". Overigens is mevrouw Veen ervan over tuigd dat zij haar dieren goed 'verzorgt De dieren die wij zagen, twee honden en een kat waren hiervan het levend be wijs. Ook bij het Wassenaars Diere- nasyl, waar de Voorschotense weieens wat dieren brengt, waren geen klachten over de conditie van de honden en kat ten. "Desondanks zou het toch verboden moeten worden om zoveel dieren te hebben", al dus een medewerker van het aysl. "De dieren krijgen in zo'n groot huishouden indivi dueel te weinig aandacht Nog even daar gelaten of het wel helemaal normaal is om er' zo'n particuliere kennel op na te houden." Gezellig Negatief De heer Kloosterman, voorzit ter van de afdeling Voorscho ten van de Dierenbescher ming, de man die hiervan zou moeten weten, blijkt bij nade re informatie niet op de hoog te. Ook zegt hij wel eens van de'Veen's te hebben gehoord, maar nog nooit contact met ze te hebben gezocht. Om met zekerheid te kunnen vaststel len of het houden van zoveel dieren wenselijk is, zou hij toch eerst eens willen onder zoeken. "Nee, van klachten over de behandeling van de dieren bij Veen heb ik nooit gehoord". Het enige negatieve antwoord van de voorzitter van de Dierenbescherming dat een positieve klank heeft. "Logisch dat er nooit klachten Waar misschien eens "Centje, Hector en Gerritje, enkele moeder Veen's lievelingen zul len lopen, zitten thans nog zes jongeren bij elkaar. Ze hebben het wel gezellig gemaakt met een open haard en een likje verf hier en daar. Zelfs zo gezellig dat de enige bewoon ster van de boerderij conse quent weigert naar haar ou ders terug te gaan. Toen wij er gisteren waren, kwam juist mevrouw Van Raay haar dochter smeken naar huis te komen. Fientje bleef wat min achtend lachend zwijgen. En toen 'de jongens' meenden dat het genoeg was, werd Fientjes moeder afgesnauwd met "Ach mens, hou toch eindelijk eens op". 'De jongens' weten wat goed voor Fientje is, maar ook wat niet goed voor de heer en me vrouw Veen is: Paul de Boer: "Deze boerderij is helemaal niet geschikt voor hun. Die man kan geen trappen lopen. Het dak is als een zeef en er zal nog veel meer aan het huis moeten worden opgeknapt dan waartoe de gemeente be reid is", zo meent hij stellig te weten. "Wij halen er namelijk alles uit, wat van ons is, zoals de open haard, de geiser en de electriciteitskabels. Cornelia-hoeve Wanneer het allemaal toch moet gebeuren, zijn de kra kers wel bereid naar de achter de boerderij gelegen Cornelia- hoeve te verhuizen. Paul de Boer: "Die wil ik helemaal op knappen, als de gemeente mij er maar de kans toe gaf. Op het moment verhuurt de gemeente deze hoeve aan schildersbedrijf Van der Wei de. "Het is doodzonde dat het pand alleen maar als opsla gruimte wordt gebruikt", is de mening van een medebewoner van Paul. "Er is van alles van te maken". "De gemeente wei gert evenwel met ons en Van der Weide rond de tafel te gaan zitten om een en ander in orde te maken". Palcis op de Dam „Die krakers maken het steeds bonter", is de onverkorte me ning van gemeente-secretaris Oosterbaan. "Eerst komen ze met het voorstel samen met de Veen's in "Wie zal keren..." te gaan wonen, vervolgens weige ren ze het echtpaar toe te la ten. Nu willen ze weer de Cor nelia-hoeve voor zich alleen. De gemeente kan daar niet op in gaan, aangezien er al jaren lang een huurcontract loopt met het schildersbedrijf. Straks eisen ze van de ge meente nog dat zij hen het Paleis op de Dam ter beschik king stelt". Liesbeth Vogels Van een onzer verslaggevers LEIDEN De chemische en de metaalindustrie in het district Rijnland van de Kamer van Koophandel zien de ontwikkelingen in 1975 minder somber in dan deze bedrijfstakken elders in den lande doen. Die conclusie heeft de Rijnlandse Kamer getrokken uit een begin dit jaar gehouden enquête waaraan 67% van de bedrijven heeft meegewerkt. De metaal industrie in Rijnland verwacht enige stabilisatie terwijl men landelijk meer op stagnatie en verdere teruggang rekent. De chemische industrie heeft zelfs goede hoop op enig herstel. Ook de horeca in Rijnland voorziet een verbetering van de resultaten in 1975. In deze sector was het bedrijfsresultaat in 1974 over het algemeen teleurstellender dan elders in den lande. Ook de hele industriële sector van Rijnland bleef vorig jaar over het algemeen achter bij de landelijke trend. De dienstverleningssector in dit gebied bleek net als op landelijk niveau, het best bestand tegen de ongunstige invloeden van de neergaande con junctuur. Wat deze sector betreft deden de Rijnland se bedrijfstakken het zelfs veelal iets beter dan de landelijke bedrijfstakken. Alles bijeengenomen was 1974, zo valt uit de ênque- te-resultaten te concluderen, ook in Rijnland een zorgelijk jaar. De Kamer van Koophandel noemt het „opvallend" dat voorzover er sprake was van omzettoename, deze door tal van oorzaken niet kon worden omgezet in een winsttoename of zelfs winst stabilisatie. Alom stagneerden de investeringen, een ontwikkeling waarvoor niet zozeer de hoge rente stand verantwoordelijk wordt geacht alswel liquidi teitsproblemen en sombere winstverwachtingen. Voor 1975 zijn de verwachtingen door de bank genomen weinig optimistisch. En dat geldt dan voor zowel de bedrijfsresultaten als de investeringen. Keuze uit meer dan 90 modellan vindt u bl] ona Toer- en atacaravans van topmerken en klaaae EN TOCH SCHERPE PRIJZEN importeur en hoofddealer van: Kip Eurokip Goldstream Rlnel - Apollo Blue Anchor - Atlas- Riviera - Columbus Fisher - Cavalier - Roller NU EXTRA KORTING OP SHOWMODELLEN en bungalowtenten tot 30% korting en reparatie, verhuur, accessoires transport en plaatsan van caravans Chrispijn Caravanbedrijf B.V. Rijndijk 123 - Leiden LET OP TUSSEN DE VINK EN DE HAAGSE SCHOUW Telefoon 071-«4258 en 01715-212» Eke dag van 8 tot 6 uur, wegens landelijke verordening Zondaga gealoten Let op nu ook vele occaelona vanaf 1600 Wlnteratalllng geen probleem. 'Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Pistool De Leidse politie heeft de her komst getraceerd van het pis tool waarme de 20-jarige Joop O. afgelopen vrijdagnacht op de Nieuwe Beestenmarkt de verko per Jaap Steenkamp (21) heeft neergeschoten. Joop O. blijkt het vuurwapen enkele weken geleden te hebben gekocht van een 23-jarige Leidse betonwer ker. Deze heeft het op zijn beurt gekocht van een 37-jarige Leidse koopman. Beiden zijn in verband hiermee aangehouden en hebben bekend. Exposities STEDELIJK MUSEUM „DE LAKEN HAL". Oude Singel 28. tel. 44044. ma t/m za 10-17 uur. zo 10-17 uur. Tot 27/7 de expositie ..Het Leidse Woon huis" in het kader van het Monumen tenjaar '75. ATELIER „DE SCHERF". I 41. Oestgeest. tel. 50220. Te t na telefonische afspraak. Ans v. d. Heide-Kort met eigen werk o.a. glas- buigen. aardewerk, schilderijen en borrelnootjes PINDA S MET EEN JASJE Weet u zelf een leuke borrel nootjes babbel Stuur in naar Calvé, postbus 1000, Delft. RESTAURANT OUDT LEYDEN, Steen straat 53. tel. 33144. Fons Franken met etsen en meerkleurenetsen. Even eens georganiseerd door Int. Art Ser- ORANGERIE IN DE HORTUS BOTA NICUS. Rapenburg 73. tel. 22044 tst. 88 ma t/m za 9-17 uur. zo 10-16 uur. Tot 1/9 ..Oenken en doen". Op deze tentoonstelling wordt het ambachte lijk aspect van het technisch en admi nistratief personeel van de universiteit in relatie tot onderwijs en onderzoek naar voren gebracht. DRUKKERIJ DE BINK. Rooseveltsraat 3. tel. 22841 ma t/m vr 8-17 uur. Tot en met augustus een tentoonstelling van Dhr. v.d. Berg met collages, mo derne schilderijen, zeefdrukken en olieverfschilderijen. GALERIE V.D. VLIST. Botermarkt 3. tel. 22806 di t/m za 10-17 uur. do tot 21.00 uur. In de maanden juli en augustus een grote zomertentoonstej- ling van 7 kunstenaars met schilderij en. tekeningen, grafiek en keramiek. FLORA-HALLEN. Rijnsburg 1t/m 8. vanaf 16.30 zijn de praalwagens van het bloem»«norso te bezichtigen. iimiiiimiiiiiiiiimiiiimiiiiiMiMiiiiiiiiiiiiiiitmiitm iiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiuiniiiiii Van één onzer verslaggevers LEIDEN/DEN HAAG Dezer dagen zullen de laatste beschikkingen in het kader van de kleine opknapbeurten aan eigen huizen wor den verzonden. Zuid-Holland was de laatste provincie waar de uitlotingen nog bekend moesten worden gemaakt. De aanvragers krijgen de beschikking direct thuis. Het heeft dus geen zin het gemeentehuis te bellen, omdat men er daar niets vanaf weet Voor Zaid-Holland is een bedrag beschikbaar ge steld van ongeveer 11,5 miljoen. Ruim een achtste deel dus van de totale 80 miljoen. Bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening waren tot 28 mei, de sluitingsdatum 36.572 aanvragen binnengeko men. Daarna kwamen er nog eenseen kleine vierduizend, maar die vielen automatisch af, omdat ze te laat waren ingediend. Van het totaal zijn er ongeveer zesduizend positief beantwoord. Het gemiddelde van de aanvra gen betrof een bedrag van rond de 4000 gulden, waarvan de helft door het rijk wordt betaald. Voor de plaatsen in de Leidse regio zijn de volgende bedragen beschikbaar gesteld. Deze bedragen zijn in hele guldens en gedeeld door 2000 (het gemiddeld toegekende bedrag) krijgt men ongeveer het aantal personen, dat aan de opknapbeurt kan beginnen: Alkemade 73.588, Alphen 207.267, Bode graven 106.819, Boskoop 87.659, Hazers- woude 61.681, Hillegom 92.792, Katwijk 203.638, Koudekerk 25.532, Leiden 338.734, Leiderdorp 94.518, Leidschendam 139.520, Leimuiden 24.072, Lisse 100.138, Nieuwkoop 61.994, Nieuwveen 15.930, Noord wijk 134.078, Noord wijkerhout 79.385, Oegstgeest 105.890, Rijnsaterwoude 8.363, Rijnsburg 50.534, Sassenheim 62.968, Ter Aar 49.781, Valkenburg 13.452, Voorhout 51.020, Voorschoten 136.644, Warmond 28.453, Wassenaar 181.381, Wou- brugge 25.400, Zevenhoven 12.877 en Zoeterwoude 51.242. Raadslid Beijen: Ook bewoners huizen met lage huur in Rijnland Van een onzer verslaggevers Leiden Het raadslid L. Beij en heeft zich verwonderd over het feit dat bewoners van hui zen met een belastbare op brengst van minder dan 250,- geen enkele invloed uit kunnen oefenen op de samen stelling van de Verenigde ver gadering van het Hoogheem raadschap van Rijnland. In een brief aan deze vergade ring schrijft hij: „Het wordt kennelijk niet op prijs gesteld dat bewoners van minder waardevolle woningen invloed uitoefenen op de samenstelling van uw geachte vergadering, laat staan dat ze er deel vanuit zouden maken." Hij verzoekt de vergadering het reglement van Rijnland aan te passen, zodanig dat ie dereen die een aanslag ont vangt ook invloed uit kan oe fenen op de samenstelling van het bestuur van Rijnland. LEIDEN Het is deze week erg rustig in de Leidse Dioscoop- wereld. Vijf van de zes bioscopen prolongeren hun rolprent Alleen de Rex heeft een nieuwe füm, maar dat betreft een reprise. In Lido draait nog een weekje het westem-spectakelstuk „Voor een paar Dollars meer", de film van western-koning Sprgio Leone met in de hoofdrollen Clint Eastwood, Lee van Cleef en Gian-Maria Volonte. Peter Sellers gaat in zijn verrukkelijke creatie van Inspecteur Clousseau, zijn zesde Studio-week in. Wellicht één van de laatste mogelijkheden om „The Return of the Pink Panther"- te bekijken. Doen. Het is dubbel en dwars de moeite waard. In Trianon voor de vierde en, wegens verplichtingen elders, laatste week „Mens Erger Je Niet", de nieuwste produktie van het duo Pim en Wim. Hoofdrollen traditiegetrouw Willeke van Ammelrooy en Hugo Metsers. In Rex deze week een stukje goud van oud met Louis de Funes in „De Bedrieger Bedrogen". De tweede hoofdrol is voor Yves Montand, de veelzijdige acteur, die onlangs nog op de televisie te zien was in de geruchtmakende Griekse film „Zeta". Luxor houdt het andermaal bij het tweede deel van „The Godfather, die wordt aangekondigd als „De beste film van het jaar". Over „Dr. Zjivago" in Camera hoeft weinig meer Ie worden gezegd. Een nieuwe kans voor degenen, die deze film nog niet hebben aanschouwd. Onder redactie van Jantje van Levde, tel. 071-22244 tst.17. Slank Fit De vereniging Slank Fit Neder land belegt op 12 augustus geen bijeenkomst in restaurant Het Karrewiel zoals wij woensdag jl. abusievelijk meldden, maar wel in het Leidse ontmoetingscen trum Boshuizerlaan/5 Meilaan. De bijeenkomst begint om 10 uur 's morgens. Op 13 augustus om 10 uur 's morgens komt Slank Fit Nederland bijeen in restaurant In den Vergulden Turk. Diezelfde dag om half acht 's avonds wordt bijeenge komen in een zaal bij de Ko- ningskerk in Leiden. Voor ver dere inlichtingen kan men zich wenden tot mevrouw J. M. Ver meulen J. C. Buikstraat 6 in Boskoop tel. 01727-4057 en tot mevrouw E. van Buchem J. C. Buikstraat 5 in dezelfde ge meente tel. 01727-2217. Diefstal Onbekenden zijn woensdag nacht garage Bakker aan de Zijlsingel binnen gedrongen en hebben daar voor een totale waarde van f 3000 aan o.m. au toradio's en cassetterecorders weggenomen. Ook een rekenma chine werd door de dieven mee genomen evenais een bedrag van f 300 aan baar geld. Men kwam binnen na het wegnemen van een dakraam boven het ma gazijn. Ons Buiten De gehandicapte bejaarden uit de Kooi kunnen op zaterdag 23 augustus een bezoek brengen aan de volkstuinen van „Ons buiten". Bejaarden die in aan merking willen komen voor dit „dagje uit" kunnen zich opge ven bij het Dienstencentrum aan de Driftstraat 49A, tel. 49726. Vriendelijk verzoek van dit centrum, op te geven of de bejaarden zelf een rolstoel heb ben en of zij eventueel gehaald moeten worden. Het aantal rol stoelen van het dienstencentrum is beperkt Invaliden die niet meegaan, worden verzocht hun rolstoel ter beschikking te stel len voor lotgenoten. BURGEMEESTER OP DE BORREL Burgemeester en mevrouw Vis zijn gistermid dag op de borrel geweest bij de familie Kuipers in bejaardenflat „Roomburgh" aan de Zaan- straat. De heer en mevrouw Kuipers waren gisteren zestig jaar getrouwd. Hij (84) is zijn hele leven werkzaam geweest als zeeman en komt oorspronkelijk uit Roelofsarendsveen. Mevrouw Kuipers (82) heeft haar hele leven gewerkt in de huishouding. Ze is een geboren Leidse. In en rond Leiden Vrijdag 1 augustus: Grote Kerk. Voorstraat. Noordwijk - Orgelconcert door Piet van Egmond; aanvang 20 uur. Veiling Flora. Rijnsburg Opening bloemencorso door minister Lubbers; aanvang 15.30 uur. Veiling Flora. Rijnsburg Openstel ling veiling - flora-hallen; aanvang 16.30 uur. sluiting 23 uur. Marekerk. Lange Mare Orgelcon- loor Ben Fey; aanvang 20 uur. Museum voor Volkenkunde, Steen itraat 1 - ilm over West-Afrika; aan- ang 11.15 en 14.30 uur. ZATERDAG 2 AUGUSTUS: V.V.V.-kantoor. Stationsplein - Vanaf 2 augustus dagelijks corso-wandel- tochten over 10. 15 of 20 kilometer; ang 9 uur. Tevens molenwandel tochten over 10 of 15 kilometer, dage lijks. aanvang 9 uur. Oude Kerk. Katwijk - Carillonconcert door H. H. de Harder; aanvang 19.45 en 20.45 uur. Strand bij Zee-hospitium. Katwijk - Reddingsdemonstratie door Katwijkse reddingsbrigade; aanvang 15 uur. Koningin Wilhelminaboulevard. Noordwijk - Presentatie van de bloe menwagens van het Rijnsburgs bloe mencorso; de hele dag. Bioscopen Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239. ..The Godfather II", 14 jaar. dag. 14.00 en 20.00 uur. Camera: Hoge Woerd 49. tel. 24919. „Dr. Zjivago" 14 jaar. dag. 20.00 uur. Kindermatinee: ..Dik Trom en z'n dorpsgenoten" a.l. dagelijks 14.30. zondag's 14.00 en 16.15 uur. Nacht voorstelling: „Zabriskie-point" 18 jaar. vr. en za. 24.00 uur. Udo: Steenstraat 39. tel. 24130. „Voor een paar dollars meer" 14 jaar. Dag. 14,30. 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30,16.45,19.00 en 21.15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210 ..The return of the pink panther" a.l. Dag. 14.30.19.00 en 21.15 uur. Zonda g's: 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. Extra voorstelling: Elke dag t/m zater dag om 10.30 uur: „Oom Ferdinand en de toverdrank" a.l. Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. „Mens erger je niet" 18 jaar. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30.16.30,19.00 en 21.15 uur. Rax: Haarlemmerstraat 52. tel."25414. „Bedriegen bedrogen" (Louis de Fu nds) a.l. dag. beh. wo 14.30 en dag. 19.00 en 21.00 uur. Kindermatinee: „Pippi in Takatukaland" a.1. woens dag 14.30 uur. Nachtvoorstelling: „Blue Movie" 18 jaar. vr. en za. 23.30 Burgerlijke stand LEIDEN GEBOREN: Adriana Anto- nia Wilhelmina Claudia dr. v. J. Tege laar en W. E. van der Veldt. Thalysia Chiara dr. v. W. A. Knoppel en R. E. Rustveld. Cornells Arte zn. v. A. Ket ting en A. van Duijn. Marcel zn. v. T. Bogerd en J. C. Kwakernaak. Vale rie zn. v. A. Ivangorodsky en A. C. J. van Duijvenvoorde. Mirdita Neruda dr. y. I. R. Elstak en A. S-K Lie-Paus- Sam. Derk Rogier zn. v. D. Donker voort en L A. Schijff. Andres zn. v. C. J. Bulk en G. L. Hoogeveen, Nico- laas zn. v. N. van Nieuwkoop en N. W. van Klaveren. Jeroen Maxlmillaan zn. v. M. Behrend en E. D. Schroder. Daniëlle Diana dr. v. J. C. Vooijs dr. v. J. Imthorn en C. van Belen. Marcel Frederik zn. v. A. Vlieland en H. C. Krijgsman. Robin Huigen zn. v. L T. P. Onderwater en M. W. Kuiters. Rudolf Johannes 2n. v. P. C. van den Berg en J. S. van der Kaay. Chantal Elisabeth dr. v. P. van Berge Hene gouwen en M. J. L van Gheluwe. Sunnie Jannette dr. v. G. van Dijk en J. Versteeg. Lauri-Jan zn. v. M. Bakker en M. L Laurila, Eric Paul zn. v. P. M. van Egmond en C. E. de Ligny, Dirkje dr. v. C. van Beveren en D. J. van der Sluijs. OVERLEDEN: P. C. Reevers, geb. 20 okt. 1901. man; Ros. A., geb. 17 januari 1915. man. GEHUWD: A. J. van der Meer en L M. Pieterse. J. T. P. van Haasteren en M. W. A. Groen in 't Woud. J. W. Spie3 en J. Tervooren, J. van Laar en M. L. Leen. P. A. Werlheimer en J. A. van Wijlen. J. A. M. van Rijt en S. M. du Prie. J. P. C. Broekhuizen en M. M. van der Meulen. J. den Hollander en A. M. Luijben. Hulpverlening Telefonische Hulpdienst: tel. 25202. Veilingen Rijnsburg 31/7 Bloemen (resp. aan voer. gem. prijs) Anjers AM 166128 0.177; Anthurium 4599 0.756: Asters 2836 0.877; Calla 1040 0.575; Campa nula 3420 0.360; Chrys. gepl. N.C. 4510 0.362; Chrys. Tros N.C. 250 0.817; Chrys. gepl. Jr. C. 2520 0.368; Chrys. Tros Jr. C 14042 1.545; Dahlia 5350 0.156; Eremerus 1150 0.319; Freesia 7270 0.958; Gerbera 4840 0.202; Gladiolen 441180 0.102; Gladio len 441130 0.102. Glad. Colvill. 42740 0.085; Glad. Manus 282190 0.073; Go- detia 601 0 924; Melianten 210 0.140; Hyacinth met bol 15 0.670; Iris 9011 0985; Leeuwebekken 8 0.100; Lelie kelk 5440 0.240r Lelie tak 152060 0.205; Liatris 111180 0.044; Margriet 3089 0.432; Narcis kas 10 0.800; Or chideeën 468 -.-; Ornithogalum 45815 0.064; Rozen grootbl. 31020 0.123; Rozen kleinbl. 21860 0.064; Scabiosa 7160 0.054; Snijgroen 485 1.000; Stati- ce 18217 0.688; Stephanotis 201 0.085; Violieren 300 0.148; Anjers tros 12230 0.185; Kerstgoed 131 1.129; 'Div. snijbloemen 17956 1.214; Div. Snijbloemen 103197 0.119; Orchi deeën imp. 4760 0.079; Div. snijbl. imp. 843 2.252; Div. snijbl. imp. 1050 1.008; Begonia 428 0.645; St. Paulea 1248 0.516; Div. potplanten 595 1.349. Katwijk 31 juli - Groenten: was peen p. kist: All 10.30-11.70; All 2.80-10.50: Bl 10.00-14.20; Cl 11.40-14.50; Bloem kolen: 61 78-98. 611 26-47. 81 69-88. 811 27-42. 121 62. Andijvie 28-30; Boskro- ten 9; Bospeen I 72-79. Bospeen II 64-88; Peterselie 11; Krulpeterselie 31- 39; Postelein 53-60; Prei 13-49. Prin- cessebonen 80-90; Radijs 41-44; Sel derie 10-16; Sla 17-20; Spitskool 21- 44; Uien p. kist 14.90; Breekpeen p kist 1.60-10.80. Aanvoer 119 000 kg was peen, 12.000 bloemkolen. 6000 bosjes peen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3