„B-spelers zeuren te veel" KORFBALHAL OP LOSSE SCHROEVEN „Stukken die ik niet kwijt wil gaan de kast in" TWEEDE POGING ONTKEND Acht maanden tegen „Uiltje" geëist voor inbraak in Wassenaar Organist Ben Fey met Vocaal Vrouwen Ensemble Bekijk het eens groots PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 JULI 1975; Van onze sportredactie ALKEMADE Terwijl er in Noordwijk op het Badgasten- toernooi uitsluitend om de poen wordt getennist, wordt er in Alkemade louter en alleen voor het plezier gespeeld. En dat kan ook bijna niet anders, want er komen alleen spelers uit de C- en de D-klas9e aan de bak. Geen tennis van grote klasse dus, maar wel mensen die puur plezier beleven aan hun sport En de gezelligheid wil ook wat Vandaar dat de Ten nis Vereniging Alkemade lie ver geen hoger gekwalificeer de spelers ziet verschijnen. Vo rig jaar, toen de club haar tweede lustrum vierde, waren er wel B-spelers van de partij. Mede-wedstrijdleider Willem Renée: „Toen hadden we een invitatietoernooi voor B-spe lers, maar dat is niet zo in de smaak gevallen. Weet je wat het is? Die B-jongens zeuren veel te veel. Als er drie spet ters regen vallen willen ze al niet meer spelen. De C- en D-mensen kun je veel makke lijker naar je hand zetten. Vooral D. Daar is de wed strijdleiding heer en meester. En dat maakt het allemaal wel iets gemakkelijker". Behalve die wat onprettige er varing maakt nog iets het niet zo gemakkelijk om het toer nooi tot drie categorieën uit te breiden. De ruimte op het complex is beperkt. Er zijn slechts drie banen en die zitten met het huidige toernooi al overvol. Willem Renée organi seert samen met Jan van Ga len en Anne van der Zwet het hele toernooi. Voor deze men sen is het een hele opgave. Zij Wedstrijdleider tennistoernooi Alkemade: moeten er een week vakantie voor opnemen. Zelfs met een eenvoudig toer nooi als dat van Alkemade is nog een fiks bedrag gemoeid. De totale organisatie kost on geveer 1500 gulden. Het groot ste deel komt binnen via de inschrijfgelden. Toch zijn er nog leuke prijzen te verdienen. De eerste prijs in het HE C bijvoorbeeld is een racket Er zijn zelfs een paar deelnemers, die er een behoorlijke reis voor over hebben gehad om in Alkemade te kunnen spelen. Eén komt er zelfs uit het Gro ningse Stadskanaal. Een op vallend grote delegatie komt uit Voorburg. Willem Renée: „Dat zijn leden van Sobri, een bevriende ver eniging. Voordat Alkemade elf jaar geleden werd opgericht speelde mijn broer Jos daar en Sobri heeft ons toen een beetje geholpen bij de oprich ting. Al heeft het rayon Leiden ook het nodige gedaan. Zo is die band met Voorburg ont staan en komen ze steeds hier heen". Alkemade is in die elf jaar uitgegroeid tot een volwaardi ge vereniging met maar liefst 230 leden. Toch is de situatie van de club niet zo rooskleu rig. De leden zijn bijna alle maal senioren. Renée: „Het wachten is op de jeugd. Daar zitten we eigenlijk om te springen. In Alkemade voetbalt iedereen. Voor tennis zijn ze moeilijk te interesseren. We proberen wel via de scho len het een en ander te doen, maar dat heeft nog niet veel opgeleverd. Wij hebben in de heer Lijssen uit Vorhout een goede trainer en de contributie (50 gulden, waarvoor men een heel seizoen gratis kan spelen en gratis ballen krijgt) is ook niet al te hoog. In de competitie doen we het leuk. In de zondagafdeling zijn twee van de drie teams gepro moveerd naar de vijfde klasse en in de zaterdagse rayon- competitie is het herenteam kampioen geworden en gepro moveerd. Alleen een van de gemengde teams is gedegra deerd". Nieuwe jeugdleden zijn dus van harte welkom bij Alkema de. Publiek trouwens ook, want ook een C/D toernooi is best de moeite waard. Jan van der Nat Be organisatoren van het tennistoernooi in Alkemade. V.l.n.r.: Jan van van der Zwet en Willem Renée. Roodenburg start bij Blauw Zwart (Van onze sportredactie). ZEIST. - De KNVB heeft nu ook het competitieprogramma bekend gemaakt voor West I, waarin uit deze regio Rooden burg en Nieuw Vennep spelen. Roodenburg begint met een uitwedstrijd bij het Amster damse Blauw Wit en Nieuw Vennep opent het competitie- gebeuren ook al op vreemd terrein en wel bij Schoten. Het programma voor de eerste helft van de competitie ziet er voor beide clubs als volgt uit: ROODENBURG: 7/9 Blauw Wit uit, 14/9 Zeeburgia thuis, 21/9 DOS uit. 28/9 Hollandia thuis, 5/10 Vios W uit, 19/10 FC Amstelland thuis, 26/10 DCG uit, 2/11 DWV thuis, 9/11 ZW uit, 16/11 ZFC thuis en 30/11 RCH thuis. NIEUW VENNEP: 7/9 Schoten uit, 14/9 Bloemendaal thuis, 21/9 Spaarnwoude uit, 2 Hoofddorp thuis, 5/10 NAS uit, 19/10 Renova thuis, 26/10 Wijk aan Zee uit, 2/11 KIC thuis, 9/11 DSS uit, 16/11 Halfweg thuis en 30/11 DSOV thuis. (Van onze sportredactie) LEIDEN. Enige maanden geleden meld den wij, dat de Leidse korfbalverenigingen Fi des Pacta en De Danaï den plannen hadden ontworpen voor een ei gen sporthal. Een ac commodatie uitsluitend voor de korfbalsport, maar waarvan de gehele Leidse indoor-sportwe- reld in feite zou gaan profiteren. De beide ver enigingen zouden dan voor een groot deel van hun micro-wedstrijden alsmede de training geen gebruik meer hoe ven te maken van de Vijf Meihal, zodat er wat meer ruimte zou komen voor zaalvoetbal, hand bal, basketball enz. Nu, een maand voordat de veldcompetitie van de korfbal lers van start gaat, staan die plannen op losse schroeven. De heer Verwoerd van De Da naïden: „Het zit een beetje moeilijk met toestemming van de gemeente. Ze zeggen het niet met zoveel woorden, maar het komt er wel op neer, dat zij de 25 gulden, die wij per wedstrijd moeten betalen, gaan missen." Het zit er duidelijk niet in, dat de beide clubs komende win ter dus al in een eigen hal gaan spelen. Behalve de finan ciële kwestie is er nog iets, dat de realisering van een korfbal hal in de weg staat. De heer Verwoerd: „Er is een oud bestemmingsplan in de gemeente Leiden, dat zegt, dat het korfbalcomplex aan de Zoeterwoudse Singel bestemd is voor de bouw van een uit breiding van de Universiteit. Ook het verharde oefenveld, waarop wij de hal willen neer zetten." Inmiddels is De Danaïden druk bezig de kantine- en klee daccommodatie voor de veld competitie uit te breiden. De verbouwing zal niet voor het begin van de competitie (eind augustus) gereed zijn, maar de werkzaamheden vorderen ge staag. Maar zelfs bij de ver bouwing ondervindt de club geen steun van de gemeente. De heer Verwoerd: „Er komt zo'n acht meter bij. Voorname lijk intern gaat er het één en ander veranderen. De be stuurskamer wordt een stuk groter en er komt een keuken in. Nee, medewerking van ge meentewege hebben we nau welijks. Ja, we kunnen een pot verf krijgen om de bestaande kleedgelegenheden een op knapbeurt te geven, maar dan moeten we wel zelf schildere jan van der Nat. Wim Freayhoven: Een werkstuk van Wim Frayhoven. Leidschendam „Ik doe soms wel 'n maand over één stuk", zegt tekenleraar en kunstenaar Wim Fraeyho- ven, 42 jaar en vrijgezel, van wie het Haagse Gemeente museum onlangs enkele twintig centimeter hoge figuur tjes heeft aangekocht In zijn flat aan tie Leidschen- damse Schout van Eijklaan, die hij met zijn 87-iarige vader bewoont vertelt hij in Indonesië te zijn geboren en op 18-jarige leeftijd naar Nederland te zijn geko men. Zijn opleiding genoot hij aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Hij heeft een volledige baan als leraar tekenen aan enkele Haagse MAVO-scholea Wim Fraeyhoven maakt zijn grillige, veelal dikbuikige figuurtjes van papier-maché op een geraamte van ijzerdraad of metaalgaas, sommige versierd met glazen kralea Zijn inspiratie zegt hij op verschillende manie ren te krijgea „Nee, niet uit Indonesië, ik ben daar wel terug geweest maar heb er geen inspiratie opge daan. Ze komen eigenlijk voort uit 'n sprookjeswereld. Men zegt dat ze iets van doen hebben met Tolkien's boek „In de ban van de ring", ik ben het boek daarna gaan lezen maar kreeg er geen aansluiting mee. In Mexico heb ik tijdens mijn vakantie vorig jaar wel ideeën opgedaan en ook in Italië". Fraeyhoven is begonnen na een cursus middelbaar handenarbeid. „Ik heb toen voor 'n vriendin 'n oosterse pop gemaakt en die zei dat ik er mee moest doorgaan. Oorspronkelijk maakte ik poppen met kleren aan, maar dat gaf me niet genoeg voldoening. Mijn poppen werden te naturalistisch en dat wilde ik niet, ik ben toen overgestapt op grilliger werk, iets als van Jeroen Bosch". De figuren hebben inderdaad iets van Jeroen Bosch, alleen zijn ze vriendelijker, humoristischer. Veel poppe tjes zijn bruin met goud beschilderd (acrylverf op waterbasis en bladgoud) maar er is ook paars, rose en bleu. „Ik kan er alleen 's avonds en in de weekends aan werken en dan duurt het lang eer 'n stuk voltooid is". Met lesgeven houdt Wim Fraeyhoven zich bij het tekenen, „hierin les geven heeft geen zin, de klassen zijn te groot en er zijn te weinig uren, ik ben trouwens liever zelf bezig, ik zou mijn leerlingen laten maken wat ik zelf wil doen en dat wil ik niet". Er bestaat nogal wat belangstelling voor zijn werk. In Den Haag, hij exposeert al tien jaar, onder meer in Kunstzaal Liernur, heeft hij wel eens bijna alle werk stukken verkocht. „Er komen wel eens kopers hier kijken, dan zet ik sommige stukken in een kast, die wil ik zo maar niet kwijt, als ze weg zijn zie je ze immers nooit meer terug. Ik werk ook niet graag volgens opdracht, dan moet je iets maken wat anderen in hun hoofd hebben, ik maak wat ik zelf bedenk, als de mensen het mooi vmden is dat fijn maar het is geen noodzaak, als ik iets verkocht heb, heb ik achteraf ook wel eens spijt". Vader Freyhoven vindt het tijd worden ook zijn werk stukken te. laten zien, schilderijtjes met 'n landschap, Parijs en Londen, „je moet bezig blijven, dat houdt je jong". Op tafel staat 'n nog onbeschilderd werkstuk van Wim, het is vakantie en er is dus meer tijd voor het beschilderen van weer zo'n kunstig figuurtje. Nol Wesseling Operetteclub Oegstgeest Oegstgeest De operette vereniging die de heer Looyenstein in Oegstgeest wil oprichten, gaat niet Mo zaïek heten, maar Trouba dours. In Noordwijk bestaat namelijk al een operette-ver eniging die Mozai-ek heet In het bewuste artikel stond overigens het telefoonnum mer van de heer Looyenstein foutief vermeld. Het juiste is 55490. (Van onze rechtbankverslaggever) WASSENAAR - De 42-jarige loswerkman die gisteren voor de Haagse rechtbank stond, sprak de duidelijke taal van bet inbrekersgilde. „Uiltje" zoals hij in zijn kringen wordt genoemd, had het over de „vuile verloenenaar" die hem na voor de tweede keer in de bajes had geholpen. Overigens lachte hii even goedmoedig over het verhaal, dat hij aan de Wassenaarse politie had gedaan, als zou hij op zoek zijn geweest naar een trimbaan. Én dat in het nachtelijk uur van 15 april. Niettemin eiste de officier van justitie tegen Uiltje nu acht maanden gevangenisstraf, wegens diefstal door middel van inbraak en poging daartoe. De poging betrof dan het gebeurde in genoemde nacht, toen een auto voor een woning aan de Meyendaalseweg geparkeerd stond met verdachte en de als „vuile verloenenaar" gesignaleerde, in de buurt. Het was bovendien voor een woning, waar verdachte nog maar kort tevoren na melijk op 15 februari een inbraak pleegde en een geldkist waarin 4500 gulden en 48 cheques had gestolen. Die inbraak bekende verdachte. Maar op 15 april had hij aan zijn relatie slechts het huis willen laten zien, waar hij had ingebrokea In het dashboard van de auto, vond de politie evenwel een sleutel van die voordeur. „Maar u had een strop, want de bewoners hadden intussen een ander slot laten aan brengen", constateerde de rechtbankpresi dent, Mr. J. A. J. M. van Goethem. Dat zou dan voor verdachte onbekend zijn geweest. Plannen om er weer in te breken, had hij helemaal niet, wilde hij doen geloven. De officier deed dat beslist niet, temeer niet' omdat verdachte al vaker is veroordeeld, en kwam tot genoemde eis. Bovendien wachten nog drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf, die hem al eerder waren opgelegd. De verdediger, mr. Piël hield het er op, dat een inbreker nooit tweemaal op eenzelfde adres gaat inbreken, hetgeen van de zijde van de rechtbankpresident tegenspraak ont moette. In elk geval vond de verdediger de deelname aan de poging niet bewezen, zodat er wat van de geëiste straf af moet, zo meende hij. De rechtbank zal op 7 augustus vonnis wijzen. Vierde zomerorgelconcert in Marekerk Lelden Volksuniversiteit K O organiseert volgende week vrjdag zijn vierde zome rorgelconcert in de Marekerk. Behalve de organist Ben Fey concerteert het Haags Vocaal Vrouwen Ensemble. Ben Fey is voor K O geen onbekende. Hij werd destijds voor een z.g. pauze-orgelcon cert in de Stadsgehoorzaal door K O uitgenodigd. Dit pauze-orgelconcert viel derma te in goede aarde zowel bij pers als bij de toehoorders, dat K 8i O Ben Fey voor een tweede pauze-orgelconcert uit nodigde. Ook dit keer was het succes groot. Daarna besloot de direktie van K O Ben Fey te plaatsen in de serie K O-zomerorgelconcerten. Ook tijdens dat optreden bleek Ben Fey een waarlijk groot organist te zijn. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Ben Fey weer voor het geven van en zomerorgelcon cert is uitgenodigd. Hij stu deerde in Den Haag bij Adriaan Engels. In 1970 be haalde hij de Prix d'Excellen- ce. Van Piet Kee kreeg hij improvisatielessen. Ben Fey verzorgde vele orgelconcerten voor de N.C.R.V. en gaf talloze concerten in o.m. Luxemburg, Duitsland en Nederland. Se dert 1971 is hij cantor-organist van de Hervormde Houtrust- kerk te Den Haag. Het Haags Vocaal Vrouwen- Bert Fey sensemble werd 1 september 1954 opgericht door Arthur Orobio de Castro. Het doel dat het ensemble zich stelt, wordt het best getypeerd door een critiek in de Brusselse krant „LE Peuple" naar aanleiding van een concert dat het en semble in Charleroi te België gaf: „Er bestaat een werkelijk verfijnde vorm van muziek na melijk koorzang in klein ver band. Deze eist natuurlijk een volmaakte discipline en een fijn afgestemd gevoel voor nuances om het muzikaal ka rakter van de werken volledig te kunnen bewaren. Het Haags Vocaal Vrouwenen semble heeft met groot succes concerten gegeven in Neder land, Engeland, Frankrijk, België, Oostenrijk en Duits land. Ook trad het meerdere malen op voor de radio's van Hilversum, Parijs en Brussel. Ben Fey zal op 1 augustus het programma openen met de Echofantasie in d van Jan Pie terszoon Sweelinck. Daarna zal het koor samen met Ben Fey „Salve Regina" van Clau- dio Monteverdi uitvoeren. Als derde werk staat Johann Se bastian Bach's Preludium en Fuga in G voor orgel-solo op het programma. In het daarop volgende werk, de Messe bre ve van Leo Delibes, treedt het koor weer voor het voetlicht, begeleid door Ben Fey. Het vijfde werk is van César Franck n.l. Offertoire in A. Koor en orgel tezamen zal men daarna in Litanies la Vièrge Noire van Francis Pou- lenc kunnen horen. Het pro gramma wordt door.Ben Fey besloten met het spelen vein de Fantasie (uit Sinfonia) van Hendrik Andriessen. Toegangskaarten voor dit con cert zijn op het bureau van K O Caeciliastraat 20 te Lei den te verkrijgen terwijl op de avond van het concert vanaf 19.30 uur kaarten in de Mare kerk verkrijgbaar zijn 3,—, 2,50 (inschrijvers K O) en 1,75 (CJP en 65 De programma's zijn gratis. IADVERTENTIES /OORN EN KONING1 in de ClEBA-toonzalen. Daar vindt u op 750 m2 alles voor functionele kantoorinrichting. En om van de nieuwste ontwik kelingen op de hoogte te blijven: één telefoontje en meerdere keren per jaar ontvangt u de kleurige cata logus Cl EB A-Perspectieven (64 pag. kantoorinterieur) geheel gratis. b.v. Wm Barentszstraat 35. Industrieterrein "de Waard" (bij Zijlsingel/Trompstr.i LEIOEN tel. 071 49044 TENTOONSTELLING IN NIEUWKOOPS REGHTHUYS (Van onze kunstredaktie) Nieuwkoop In het Reghthuys aan de Weissenbruchlaan in Nieuwkoop is vanmiddag een expositie geopend met werk van Fredy Wolf en Marie Otten—Schuffelen. Tot 17 augustus is de tentoonstelling dagelijks 's middags tussen twee en vijf uur opengesteld. Fredy Wolf (35) volgde aan de Haagse Vrije Academie opleidin gen in de richtingen schilderen, beeldhouwen en keramiek. Ze is lid van het Goudse kunstcentrum Burghvliet en geeft boetseer- en beeldhouwlessen aan inschrijvers bij de Alphense stichting voor Beeldende Kunsten Expressie '70. Fredy expo seerde in het verleden al werk in de Openbare Bibliotheek in Den Haag, in Pulchri Studio in Den Haag, op de Pier van Scheveningen en in het Goudse gemeentehuis. In Nieuwkoop zijn een zeventiental beelden te zien. Marie-Anne Otten (33) studeerde onder meer aan de Groningse school voor handenarbeid en de school voor naaldkunst in Scheveningen. Behalve in galeries exposeerde zij ook in het gebouw van het ministerie voor Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening en in het Provinciehuis in Groningen. In Wasse naar geeft zij lessen in diverse handwerktechnieken. In het Reghthuys exposeert Marie-Anne een selectie wandkleden.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4