Wijda: „Niet gek van af gebracht" Succes gevolg stug volhouden waar anderen faalden Europees kampioen" geeft cachet aan conduitestaat Myers Joegoslaven dreigen naar „IK BEET ZO OP MUN LIPPEN DAT ER BLOED AAN KLEEFDE" huis te gaan TABAK MOEST WINNEN IN AGHT VAN CHAAM Scheidsrechter gebeten hond DONDERDAG 24 JULI 1975 LEIDSE COURA 'PAGINA .10 (Van onze correspondent) CHAAM „De mooiste overwimiing van mijn leven". Tino Tabak zei het gistermiddag aan het einde van de Acht van Chaam, die voor zeventig- tachtig duizend toeschouwers werd verreden, wel tien keer. In een felle eindsprint had hij Joop Zoetemelk, de grote favoriet van deze wedstrijd met nauwelijks waarneembaar verschil verslagen. Op tweehonderd meter voor de finish had Zoetemelk het duel inge zet. Tabak kwam op honderd meter voor de verlossende eindstreep langszij en elkaar elke centimeter bevechtend kwamen de mannen van Gan-Mercier en TI Raleigh, naar de eindstreep. Al len de aankomstrechter, de man die precies op de eindstreep staat, heeft het verschil tussen Zoetemelk en Ta bak gezien. Hij besliste dat Tabak met een banddikte verschil, winnaar was geworden. Tabak behaalde in Chaam niet alleen een overwinning op Zoetemelk, maar' nog meer op zijn ploegleider Peter Post Het is een bekend feit, dat het tussen Post en Tabak de laatste weken niet goed gaat. Tabak was dan ook zeer verontwaardigd en protesteerde met klem, toen hij vorige week van Post te horen kreeg, dat hij in de proloog, het criterium voor b-beroepsrenners zou moeten starten. Tabak: „Nu heb ik dit seizoen niet zo heel veel gepresteerd en zelfs ben ik misschien wel wat tegenge vallen in de ogen van mijn superieuren, maar een b-renner ben ik nog lang niet". Theo Baelemans, de Belgische manager, die het rennersveld van .Chaam samenstelde, zwichtte uiteinde lijk voor de hevige protesten van de Noordhollander en ter elfder ure werd Tabak aan het programma van de azen toegevoegd. Tot in de toppen van zijn vingers geladen kwam hij aan de start. Bij vrijwel elke ontsnapping was hij betrokken en hij was er ook bij toen Zoetemelk na 76 van de 104 kilometer voor de beslissende sprong uithaalde. Als een panter sprong hij naar het wiel van de in Frankrijk wonende Nederlan der en samen bouwden zij in enkele ronden tijd een voorsprong van meer o.i één minuut. Alleen in de laatste twee lussen van de Acht boterde het plotseling tussen Zoetemelk en Tabak niet meer. Eerst genoemde deed enkele vergeefse pogin gen zijn rivaal kwijt te raken, maar Tabak beet zich aan Zoetemelk vast en liet zich niet verrassen. In de eind sprint legden beiden rivalen alles wat ze nog aan kracht over hadden. Tabak: „Ik beet zo op mijn lippen, dat er na afloop bloed aankleefde". Wat een overwinning, wat ben ik blij". Voor het zover was had de hoofdschotel van de Acht van Chaam, waarvoor veertig renners hun rugnummer kwa men afhalen, een bijzonder interessant verloop gekend. Vanaf de eerste ronde werd fel gedemarreerd. In die eerste ronde ging de altijd strijdlustige Nidi den Hertog alleen voorop rijden. Groot was het enthousiasme van het publiek toen bij de tweede doortocht Zoetemelk en Kuiper de nationale kampioen, de handen ineen sloegen en een gat van ongeveer honderd meter maakten. Schuiten, ook zeer actief, trok de groep echter bij. Het publiek, je kon in het Brabantse dorp letterlijk en figuurlijk over de hoofden lopen, raakte in extase toen Bernhard Thevenet in gezelschap van de wereldkampioen achtervolging, Roy Schuiten, na zeventig kilometer de beslissing trachtten te forceren. Joop Zoetemelk ging de Tourwinnaar per soonlijk halen. Onmiddellijk hierop waagde Zoetemelk zelf zijn kans. Hij kreeg Tabak aan zijn wiel en samen legden zij de rest van het traject af. Uitslagen B-criterium: 1. T. Gacans (Bel.) 96 km. in 2 uur 22 min. 29 sec.; 2. G. van Roosbroeck (Bel 3. D. Allan (Aus.), 4. J. van Ackere (Bel.), 5. L. Leman (Bel.). Uitslag A-profs: 1. T. Tabak (Egmond aan Zee) de 104 km. in 2 uur, 34min. en 8 sec.; 2. J. Zoetemelk (Rijpwetering); 3. P. Sercu (Bel); 4. R. van Linden (Bel.); 5. P. van Katwijk (Mill); 6. E. Leman (Bel.); 7. R. Schuiten (Zandvoort); 8. F. Maertens (Bel.); 9. J van Katwijk (Bladel); 10. Th. Smit (Amsterdam). MAINZ De Westduitse amateurwiel renner Wilfried Trott heeft gisteren in Mainz de tweede etappe van de Ronde van Rijnland-Palts gewonnen. Trott, die de 138 kilometer aflegde in 3 uur, 13 minuten en 20 seconden, heeft daardoor de leiding in het algemen klassement overgenomen van zijn landgenoot Willi Singer. 1. Trott (W.-Dld.) 138 kilometer in 3 uur, 13 minuten en 20 seconden; 2. Smyrak (W.-Dld.) z.t, 3. Andersen (Noor.) 3.10.30, 12. Schür (Ned.) 3.16.05; 20. Lenferink (Ned.) 3.17.16; 29. Snoeyink (Ned.) 3.17.36; 42. Neven (Ned.) 3.18.34; 63. Rijks (Ned.) 3.24.07,; Rinkel (Ned.) uitgevallen. De stand in het algemeen klassement is: 1. Trott 6.45.58; 2. Smyrak (W.-Dld.) 6.46.28; 3. Andersen 6.47.27. De Poolse amateurwielrenners Stanis- law Szoda heeft gisteren in Ayr de eerste etappe van de Ronde van Schot land gewonnen. Hij versloeg in de eind sprint de Nederlander Toine van de Bunder, die een seconde op de Pool verloor. Tino Tabak dolgelukkig met de Pdi* die h°°rde bii de ze9e in de (Ned.) 3.41.15; 3. Grandsir (Fra.) 3.41.25; 9. Acht van Chaam. „Dit is mijn Maas (Ned.) 3.41.47; 10. Huisjes (Ned.) z.t mooiste overwinning." BARCELONA Barcelona trilt maar alleen onder de ver zengende zonnestralen. Niet door de spanning voor het veer tiende toernooi om het Euro pees honkbalkampioenschap. In deze stad is vrijwel niets te bespeuren van het komende ge beuren. Hier en daar hangt een spandoek of ontwaart men een aanplakbiljet, opgehangen door een ware honkbalfan. Met de woorden: „Eurobeisbol '75 Bar celona 25 julio 3 agosto". Dat is alles. De Spanjaard loopt niet warm voor het honkbal- toernooi, zoals in Nederland nog wel eens kan gebeuren. De oranjeploeg heeft dit jaar een bijzonder moeilijke en ook moeizame voorbereiding gehad. Beter is het woord 'gebrekkig' in dit verband te gebruiken. Van oefenwedstrijden is zo goed als geen sprake geweest Eerst zou de ontmoeting met het colle geteam van Springfield de enige zijn, maar coach Myers is later toch nog gezwicht. Er werden op de valreep nog duels tegen de ploeg van Rhein Main inge last. Of de Amerikaan daarmee nu erg gelukkig is geweest valt te betwijfelen. Hij laat zich er niet over uit. Hij was de mening toegedaan dat het beter was be paalde spelsituaties zo in te stu deren, dat er bijna niets meer fout kon gaan. Myers achtte de tijd voorbij dat een Nederlands selectieteam nog iets van een Amerikaanse legerploeg kan le ren. Gemakkelijk wat onderuit- zakkend in een lage fauteuil re lativeert hij: „Het was niet ge makkelijk toen ik aankwam. Ik werd direct met enkele verve lende dingen geconfronteerd. Daarvan kun je niemand in de bond een verwijt maken. In de Verenigde Staten ligt het alle maal zo anders, daar gaat het soepeler". Bij zijn aankomst hoorde de Amerikaan dat hij niet meer kon beschikken over de beste werper die ons land had: Win- neke Remmerswaal. De Hage naar heeft zich op professionele paden begeven en is voor het Nederlandse honkbal voorlopig verloren. Juist toen Myers Honkbalcoach optimistisch meende dat hij kon starten met een volledige selectie kwamen er tegenslagen. Alfio Troeman, de vaste achter vanger van het nationale negen tal en tevens een van de sterkste slagmensen, moest zich afmel den: polsblessure. Haastig wérd de Giantsvanger Frank Smit op geroepen. Opnieuw kreeg Myers een te leurstelling te verwerken, toen ook Arnold Smith bedankte. Vooral het verlies van Troeman is moeilijk te verteren. Myers wil zich in het tweede seizoen dat hij in Nederland de 'supervi sie' voert waarmaken. Niet al leen voor het Nederlandse honk bal, maar ook voor zichzelf. Im mers ook in Amerika geeft het cachet als je' aan je conduites taat kunt toevoegen: Europees kampioen'. Ron Fraser, de eer ste en onvergetelijke coach, kan daarover meepraten. Myers is echter niet snel van zijn stuk te brengen. Kort formuleert hij: „Ik beschik nu over vier star ters: Urbanus, Leurs, Fyth en Vakkers. Met Ferry Neuteboom en Haage achter de hand, bei den zijn uitstekende relievers, en vooral in de poulewedstrij den goed te gebruiken, ziet het er niet slecht uit". Bovendien staat er weer een Urbanus bij en deze naam boe zemt nog steeds angst in. De Italianen hebben een bijna pani sche angst voor de namen Urba nus en Beidschat. De laatste ontbreekt, hetgeen zonder meer als een handicap beschouwt moet worden. Een sterke wer persstaf zal echter nodig zijn tegen de slaggrage ploeg van de Azurri. Want aanvallend lijkt Oranje aan kracht te hebben verloren. In die aanval wordt een man als Hamilton Richard son node gemist. Myers haalt zijn schouders op: „Je weet nooit hoe een en ander zich in een wedstrijd ontwikkelt. Na tuurlijk is Richardson gevreesd en befaamd om zijn slagkracht, maar mannen als King SzHu- schen, Frank Lewis, Hageman en Fokke Jelsma moet je vooral niet onderschatten. Zij mogen in staat worden geacht de Italiaan se defensie te doorbreken. Voor spelbaar is dat echter nooit, want veel hangt af van de vorm van de dag". Myers ontveinst zich daarbij niet dat ook klimaat en leefge woonte een rol van betekenis kunnen gaan spelen. De Italia nen zijn daarbij in het voordeel. „Een dergelijk toernooi stelt al tijd andere eisen dan competi tiewedstrijden of zelfs een Haar lemse Honkbalweek. En de ploeg staat onder druk, want in Nederland verwacht men zon der meer dat we opnieuw Euro pees kampioen worden. Vergeet echter niet dat de Italianen aan vallend veel betekenen. Maar bang zijn we niet, verre van dat". iiiiiiiniiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH (Van onze speciale ver slaggever) CALI Een zendbrief uit Cali voor al wie in Nederland nauwelijks het hoofd boven water kan houden. Wanhoop niet. Leer van je fouten en je zult het nog eens ver schoppen bij het we reldkampioenschap. Het bewijs daarvoor werd gisteravond in het win derige Pan Americana- bad geleverd, waar Wijda Mazereeuw en Enith Bri- githa op nummers, die zij lange tijd maar niet on der de knie konden krij gen, zilver en brons ver overden. Een formidabel succes, dat het gevolg is geweest van stug volhou den, waar anderen ver zaakten. Wijda Mazereeuw, bijna 22 nu, is jaren allergisch geweest voor de schoolslag, haar zwakste on derdeel van de wisselslag, waar op zij zich trachtte te specialise ren, nu werd zij nota bene op de 100 meter schoolslag, die haar van nature minder ligt dan de 200 meter, onderscheiden als de op een na sterkste zwemster en kreeg ze een diploma, waar op haar naam stond geschreven, zoals die in Columbia wordt uit gesproken: Mazeereuw. Bij de persconferentie na afloop lag die naam voorin de mond van winnares Hannelore Anke, als degene, die door het Oost- duitse meisje het meest was ge vreesd. Wijda beredeneerde het op die kille, winderige avond allemaal koel: „Op de school slag zie je vaak wat oudere meisjes naar voren komen. Het eist nogal wat kracht. Als ik reëel ben, moet ik toegeven dat ik gisteren op nog meer had gehoopt. Ik was per slot van rekening gisteren in de estafette sneller gegaan dan Anke. Maar toen ik eenmaal als tweede naar de finale was overgegaan, heb ik geprobeerd die plaats vast te houden. Als je bedenkt dat ik als twaalfde hier naartoe ging, vind ik dat ik het er niet gek heb afgebracht". Met die laatste conclusie kon de kleine Nederlandse kolonie in Cali van harte instemmen, al was Wijda dan ook in de finale iets bij haar Nederlands record van de series ten achter geble ven: 1.14.29 tegen 1.14.18. „Ik Wijda Mazereeuw (voorgrond) glijdt in soepele stijl in de schaduw van Hannelore Anke naar de zilveren medaille die de Nederlandse greep na een matige start. heb het echt wel geprobeerd", aldus Wijda, die in het dagelijks leven de kassa van het zwem bad De Ham beheert", maar er stond teveel wind". Dat was iets waar Hannelore Anke geen last van gehad zei te hebben. De struise Oostduitse kliefde onver stoorbaar de woelige baren en tikte aan in 1.12.72, slechts een halve seconde boven het wereld record van haar inmiddels in ongenade gevallen landgenote Renate Vogel. Uit roulatie Sinds gisteren moet ook Korne- lia Ender rekening houden met het feit, dat haar hetzelfde kan overkomen als Vogel. Deze werd vorig jaar uit de roulatie genomen na de sensationele ne derlaag tegen de Westduitse Christel Justen. Ender, de onge naakbare viervoudige winnares van Belgrado en Wenen, verloor in een sensationele race op de 200 meter vrije slag van Shirley Babashoff. Het was de tweede grote tegenvaller voor de Oost duitsers, die de dag tevoren Ul- rike Tauber op de wisselslag hadden zien verliezen van Ka- thy Heddy. Achter Babashoff en Ender reikte Enith Brigitha naar een derde plaats. Ook al zo'n hoop vol bericht voor de brekebenen thuis. Jaren nadat ze vanuit Cu racao naar Nederland was geko men om aansluiting te vinden bij de internationale zwemtop hield Enith het door gebrek aan conditie geen tweehonderd me ter vol. Stugge trainingsijver heeft daar verandering in ge bracht. De 2.03.93 waarmee zij achter Babashoff (2.02.50> en Kornelia Ender (2.02.69) op de derde plaats beslag legde, bete kende de op een na beste tijd uit haar zwemcarrière. Trage start Beide Nederlandse meisjes had den een zwakheid gemeen: een tamelijk trage start. Wijda dook als vijfde zwemster het water in, een halve meter ach ter Anke. Het verschil tussen de razendsnel reagerende Kor nelia Ender en Brigitha was meer dan een meter. Dit laatste had het vervelende bij-effect, dat de Amsterdamse in het „vuile" water van de Oostduitse terecht kwam en daardoor moeilijk vorderde. „Het is een oud verhaal", analy seerde bondscoach Bert Sitters. „We hebben in Nederland ge woon te weinig goede startblok ken om te oefenen. We hebben in Amsterdam geprobeerd van die dingen te krijgen. Heus niet de allerbeste, maar ze bleken een kleine zes honderd gulden per stuk te kosten en zijn er dus niet gekomen". Juiste moment Wat de Nederlandse meisjes in Cali nu precies zo onverwacht hard doet zwemmen, is nauwe lijks te zeggen. Bert Sitters legt trainingsschema's op tafel, die nauwelijks verschillen van het geen voor München, Belgrado en Wenen werd gedaan. Toch is er kennelijk precies op het juis- CALI De fluitconcerten gol den de Griekse scheidsrechter Tsantas. De man had het be staan bij het eerste optreden van Nederland voor de drukbe zochte tribunes van het Pan Americana stadion in de wed strijd tegen Rusland een doel punt van Tonny Buunks af te keuren. Het tijdsein voor het eind van .de derde periode zou hebben geklonken op het moment dat de bal van Buunks half onder weg was naar het Russische doel. Tsantas weigerde energiek de treffer, die Nederland op 22 zou hebben gebracht, goed te keuren en dook onder de bescherming van de uitstekende betonnen rand. Twintig altijd aanwezige militairen deden een stap naar voren en keerden zich dreigend naar het publiek. Maar dit liet zich niet tot bedaren brengen, ook niet toen de man nen van Trumbic fout op fout stapelden. Bij het eindsignaal dat bij de stand 42, in het voordeel van Rusland kwam, klonk opnieuw een massaal fluitconcert. Aan het adres van de gelukkige winnaars en aan dat van Tsantas, een man die niet alleen wegens die afgekeur de treffer onbekwaam moet worden verklaard ooit nog een wedstrijd te leiden. Enith Brigitha kijkt wat somber.Toch was haar tijd die de bronzen medaille opleverde de op één na beste uit haar carrière. Naast haar op het ereschavotje: Shirley Babashoff (midden) en Kornelia Ender. te moment gepiekt. Dit in tegenstelling tot bijvoor beeld de Oostduitsers, van wie enkele zwemsters, zoals Tauber en Ender op de laatste meters geen asempje lucht meer over hebben en op schokkende wijze werden geklopt. Dat zulks juist Kornelia Ender overkwam, zal in het Oostduitse kamp een hele schok hebben teweeggebracht. Immers „Kon- nie", met haar zestien jaar vol wassen in haar doen en laten, geldt als het grote voorbeeld, aan wie anderen zich moeten spiegelen. Maar het grote voor beeld faalde op een manier, zoals juist zij niet had mogen doen. Ze ijlde in de hoogste versnelling van het startblok. De eerste vijftig meter in 27.55, de honderd meter in 58.06. Bri githa lag toen meer dan twee seconden achter, Shirley Babas hoff in derde positie nog weer drietiende seconde verder terug. „Ik had zelf niet in de gaten, dat het zo snel ging. Ik zwom zo gemakkelijk", vertelde Kornelia toen ze de teleurstelling enigs zins te boven was. „Ineens kwam de klap. Ik kon mijn armen niet meer naar voren brengen". Dat laatste kostte haar de wereldtitel. Shirley Ba bashoff, die zich tot op een tien de van een seconde aan het schema van haar trainer Max Schubert had gehouden, zag daardoor een late eindsprint als nog met de wereldtitel beloond. Bij het laatste nummer van gis teren kon het Amerikaanse top- trainersduo Flip Darr en Ron Ballatore eindelijk uit de schulp kruipen, waarin zij noodge dwongen hadden moeten krui pen. Eindelijk een wereldrecord. Een verplicht nummer eigenlijk, als je Bruce Furniss, Jim Mont gomery, Andey Coan en Ron Murphy in een vrijeslagestafette bij elkaar zet. Met een totaaltijd van 3.24.85 gelukte het inder daad de bestaande looptijd van 3.25.17 te verbeteren. De tussen tijden van Montgomery (50.46) en Coan (50.61) beloven het no dige voor de finale van de 100 meter vrije slag. Alleen de aankomstrechter zag het verschil, toen Zoetemelk (rechts) en Tabak over de finish stormden. Tino Tabak was iets sneller. (Van onze speciale verslaggever) CALI Het Joegoslavi sche waterpolo- team heeft gedreigd naar huis te gaan. De Joegoslaven, kandi daat voor de gouden medaille^ waren wegens een dopinggeval teruggezet uit het halve finale- toernooi, hetgeen tevens impli ceert dat het land kwaüfikatie- duels moet spelen voor de .Olympische Spelen van Mont real. Uit de contra-expertise van Ru- dic kon niet precies worden vastgesteld welke stof het be trof. Het FINA-bureau, dat wel een dopingcontrole heeft opgezet, maar verzuimd heeft een straf maat te bepalen, stemde over 'hetgeen er diende te gebeuren. Bij meerderheid werd de wed strijd, die Joegslavie oorspron kelijk met 9-7 had gewonnen, verloren verklaard. Joegoslavië, werd als gevolg daarvan terug 'gezet naar de groep van negen tot en met zestien. West-Duits- land promoveerde naar de eer ste acht In allerijl werd een nieuw wedstrijdschema in el kaar gezet, maar Joegoslavië weigerde te spelen en heeft ge dreigd naar huis te zullen gaan. Nederland, dat zelf woensdag met 4-2 van Rusland verloor, heeft door deze gang van zaken iets meer uitzicht op het berei ken van een plaats bij de eerste zes. Anderzijds is het zo, dat als het hier in Cali niet lukt, kwali ficatie voor de Olympische spe len van Montreal vrijwel een fictie is geworden, omdat Joego slavië zich nu ook via het nog te spelen kwalificatietoernooi, waarin nog een plaats is te be machtigen, moet plaatsen. Een saillant feit is dat Joegoslavië heeft aangeboden dit toernooi te organiseren. Er zal nu naar een ander land moeten worden uit- gezien. CALI IN CIJFERS CALI De finale-uitslagen op de tweede dag van de wereld kampioenschappen zwemmen in Cali zijn: Dames, 200 meter vrije slag: 1. Shirley Babashoff (V.S.) in 2.02.50; 2. Kornelia Ender (O.-Dld.) 2.02.69; 3. Enith Brigitha (Ned.) 2.03 92, 4. Valerie Lee (V.S2.04.15; 5. Sonya Gray (Aus.) 2.05.16; 6. Gail Amun- drud (Can,) 2.05.59; 7. Jenny Turall (Aus.) 2.05.68; 8. Rebecca Perrot (N.-Zl.) 2.06.12^ Heren. 400 meter wisselslag: 1. Andras Hargitay (Hong.) 4 32.57; 2. Andrej Smir- nov (Rus.) 4.35.64; 3. Hans-Joachim Geister (W.-Dld.) 4.36.40; 4. Dave Hannula (V.S.) 4.36.52; 5 Jim Fowlie (Can) 4.38.02; 6. James Carter (G.-Br) 4.39.30; 7. Sergej Sacharov (Rus.) 4.39.33; 8. Peter Dawson (Aus.) 4.40.69. Dames, 100 meter rugslag: 1. Ulrike Rich ter (O.-Dld 1.03.30; 2. Birgit Treiber (O.- Dld.) 1.04.34; 3. Nancy Garapick (Can.) 1.04.73; 4. Wendy Cook (Can.) 1.06.06; 5. Linda Jezek (V.S.) 1.06.74; 6 Angelika Grieser (W.-Dld.) 1.06.90; 7. Gabriela Ver- raszto (Hong.) 1.07.30; 8. Sylvie le Noach (Fra.) 1.08.46. Dames, 100 meter schoolslag- 1. Hannelore Anke (O.-Dld.) 1.12 72; 2. Wijda Mazereeuw (Ned.) 1.14.29 (zij bleef boven haar beste tijd van 1.14.18); 3. Marcia Morey (V.S.) 1.15.00; 4. Karla Linke (O.-Dld1.15.32; 5. Ljoebov Roessanova (Rus.) 1.15.32; 6. Ga- briele Askamp (W.-Dld.) 1.15.37; 7, Marian Stuart (Can.) 1.15.49; 8 Marina Oerisjenia (Rus) 1.16.13. Heren, 4 x 100 meter vrije slag estafette: 1. Verenigde Staten (Bruce Furniss, Jim Montgomery, Andy Coan, John Murphy) 3.24.85, een nieuw wereldrecord, het oude handen. 2. West-Duitsland (Klaus Steinba- ch, Dirk Braunleder, Kersten, Meier, Peter Nocke) 3.29.55; 3. Italië (Roberto Pangaro, Paolo Barelli, Claudio Zei. Marcello Guar- ducci) 3,31.85; 4. Rusland 3.31.89; 5. Fran krijk 3.34 30; 6 Oost-Duitsland 3.35.08; 7. Spanje 3.37.46; 8. Bulgarije 3.37.60.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10