Raad Wassenaar akkoord met sloop bolgashouder en schoolbegeleidingdienst Zoeterwoudenaars gewond op Duitse autobahn Nieuwe lokalen voor St. Willibrordschool Fietstochten voor bejaarden Alkemade Inbraak in modelwoning CDA-Hazerswoude Reeds 39 inschrijvingen voor kortebaandraverij DINSDAG 22 JULI 1975 LEIDSE COURANT pa<;ina 4 Van onze correspondent WASSENAAR Een sterk gedecimeerde gemeenteraad - er waren slechts 12 van de 21 leden aanwezig - heeft gisteravond een gevarieerde agenda behandeld, die betrek kelijk weinig problemen opleverde. Slechts over enkele punten werd wat uitvoeriger gediscussieerd, zoals over het voorstel van burgemeester ew wethouders om aan de vernieuwing van de straatverlichting op de Groot Haesebroekseweg voorrang te verle nen in verband met de opknapbeurt, die deze weg in de loop van dit jaar zal krijgen. Wethouder Mr. G- C. van Dijk maakte, voordat het voorstel in discussie kwam, gewag van een brief van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar, die zich enige zorgen blijkt te maken over de omvang van het verlichtingsproject, dat het college wil uitvoeren. In verband daarmee vroeg de vereniging het project eerst nog te bespreken in een vergadering van het Ver- keers- en Welzijnsoverleg. Wethouder Van Dijk verklaarde zich daartoe bereid. Ook mr. A. van Vuure (WD) was bang, dat de voorgenomen verlichting te sterk zal zijn. Het is onjuist te menen, aldus mr. Van Vuure dat een felle straatverlichting de veiligheid ten goede komt Hij pleitte voor een bescheiden verlichting met „niet al te lelijke lantaarnpalen." Als afschrikwek kend voorbeeld verwees hij naar de nieu we verlichting op de doorgetrokken Jager- slaan, waar naar zijn mening veel te veel en veel te lelijke lantaarnpalen zijn ge plaatst Mr. R. M. J. Breukers (CCP) verklaarde geen bezwaren te hebben tegen een bespre king van dit onderwerp in het Verkeers- en Welzijnsoverleg, als die zich dan maar beperkt tot het geven van een nadere toelichting. De beslissing is aan de raad en hij voelde er niet voor die beslissing uit te stellen. De heer A. C. Duijvestijn (Werkend Wasse naar) toonde zich een voorstander van een zo goed mogelijke verlichting, omdat don kere plekken op een drukbereden weg wel degelijk gevaren met zich mee kunnen brengen. De raad ging tenslotte met het voorstel akkoord en voteerde 333.616 voor nieuwe verlichting op de Groot Hae sebroekseweg en enkele andere wegen in de omgeving. Een ander punt dat aanleiding gaf tot enige discussie was het voorstel om de overbodig geworden bolgashouder te slo pen en voor de schrootwaarde te verkopen. De heer A. C. Duijvestijn (Werkend Wass) vroeg zich af waarom de bol gesloopt zou moeten worden. Het ding staat niemand in de weg en wie weet komt er nog wel eens een tijd dat men er blij mee is. Spreker dacht aan de opslag van vloeibaar gas of van water. Misschien kan men er nog eens reclameverlichting op laten aanbrengen en dan brengt de bol nog geld op. Mr. A. van Vuure (WD) bekende dat hij aan de bolgashouder gehecht is, omdat deze gashouder indertijd door hem als wethouder van de bedrijven werd aange schaft! Dat was nodig, omdat de gemeente verplicht was een bepaalde hoeveelheid gas in reserve te houden. Wethouder mr. G. C. van Dijk legde uit, dat het gasverbruik intussen zo sterk geste gen is dat er in de bol hoogstens voorraad voor één half uur geborgen zou kunnen worden. Het college heeft laten nagaan wat men met de bol eventueel nog zou kunnen doen: niets. Voor opslag van vloeibaar gas en water is hij volkomen ongeschikt. De raad ging met het voorstel akkoord; burgemeester en wethouders zullen ervoor zorgen dat uiterlijk na een jaar de bol zal zijn opgeruimd. De raad benoemde mr. A. van Vuure, de dames E. J. H M van der Putten-Buys, C. E. Visser-Luiting en de heren A. J. Noordover en Chr. Theil voor de tijd van een jaar tot leden van de vorderings- en de huisvestingscommissie. Er waren geen bezwaren tegen een nieuwe rechtspositiere geling en een nieuwe vergoedingsregeling voor de leden van de vrijwillige brandweer in Wassenaar. Besloten werd tot verkoop van 366 m2 grond aan de Van Halsstraat aan een firma, die haar opslagterrein in verband met het realiseren van het bestem mingsplan Spinbaan zal moeten ontrui men. De prijs werd bepaald op 95 per m2. Tegen de aanleg van de Leliestraat achter de Narcislaan had de raad geen bezwaren, evenmin tegen het kiezen voor een eigen schoolbegeleidingsdienst in plaats van aansluiting bij een regionale dienst. Over het verzoek van het rayon Leiden van de Regionale Woonwagencentra om in Wassenaar een klein centrum voor woon wagens te stichten in verband met de overbezetting van het regionale centrum in Leiden werd korte tijd gediscussieerd. De heer G. J. Gordijn (PPR) pleitte voor inwil liging van dit verzoek. Wethouder A. J. 1[ van der Klaauw antwoordde, dat Wass» naar eerst eens af wil wachten wat andere gemeenten uit de regio doen aa» de oplossing van het woonwagenprobleem Wassenaar heeft daaraan al een bijdrap geleverd door na de opheffing van h« eigen woonwagenkamp aan de Ruigelaas vier woonwagenbewoners toe te staan fa de gemeente te blijven. Intussen hebben twee gezinnen vergunning gevraagd eea standplaats met een woonwagen te mog© innemen. Burgemeester en wethouden hebben dat geweigerd omdat zij alle© voor de genoemde vier een uitzonderin; hebben gemaakt en de voorzieningen ij het voormalige kamp aan de Ruigelaaj onvoldoende zijn. De twee betrokken© zijn nu in beroep gegaan bij Gedeputeerd) Staten. Wassenaar heeft dus getoond dat het ieti wil doen aan het woonwagenprobleen maar wacht nu eerst af wat de ander* gemeenten uit de regio op dit terrein zuil© ondernemen. D. J. Brinks (95) overleden Van onze correspondent VOORSCHOTEN Op de Nederlands Hervormde Be graafplaats in Voorschoten is vandaag ter aarde besteld de vorige week op 95-jarige leef tijd overleden heer D. J, Brinks. De heer Brinks kwam in 1907 naar Voorschoten en verliet de gemeentelijke dienst in 1946 als hoofd van de technische bedrijven. Tij- dens zijn periode maakte Voorschoten kennis met het stadsgas en de electriciteit voor verlichtingsdoeleinden, ook werd in die periode be gonnen met de drinkwater- leiding aanleg. In zijn Voor- schotense periode heeft de heer Brinks ook belangrijke funkties bekleed in het ker kelijke leven als ambtsdra ger van de Nederlands Her- vormde Gemeente van Voor schoten en Veur. De laatste jaren woonde hij in het be jaardencentrum „Avon drust" in de gemeente Voort huizen. 50.000ste in zwembad Bodegraven Van onze correspondent BODEGRAVEN Het zweit bad van Bodegraven heeft zij 50.000ste bezoeker sinds de op ning op 9 mei kunnen verwelki men. Het was mevrouw C. Lai die door het bestuur in de blo men werd gezet en een gezini bonnement voor 1976 kreeg ai geboden. De bedrijfsleider v het bad onthulde tijdens et toespraakje de plannen die ma met het bad heeft Binnenkort hoopt men op de zonnewdfe hoekjes te maken voor voetbd, handbal, basket- en volleybal Daarnaast komt er een kleuter hoekje met glijbanen, hobbel paarden enz. Bovendien hoopt men binnenkort een kantine te openen. Nieuwe wijkverpleegster in Bodegraven Van onze correspondent BODEGRAVEN Sinds vorig week heeft het Wit-Gele Krui in Bodegraven een nieuwe wijk verpleegster. Zr. M. Pouw-Vai der Berg gaat de taak overne men, die tijdelijk werd vervul door de zusters Van der Zwaai en Van Os. Zuster Pouw woon aan de Beesemsingel 32 en telefonisch bereikbaar onda nummer 2086. Lubbers opent bloemencorso van Rijnsburg Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG De ministd van economische zaken, drs. E Lubbers zal op vrijdag 1 augiu tus om half vier de officii) opening van het Rijnsburf) Bloemencorso 1975 verrichtfs De corso heeft dit jaar als mol to „1000 jaar Rijnsburg." Ter gelegenheid van het du> zend-jarig bestaan van Rijns burg wordt er tevens van vij tot zeven uur een receptie P houden in de hal van het p meentehuis. De corso gaat zate.' dag 2 augustus om êên uur van af de Floralaan van start. World Press Photo '75" in Katwijk Van een onzer verslaggevers KATWIJK In het voormali postkantoor aan de Voorstras 43 wordt vain 2 tot en met 2 augustus een expositie va „World Press Photo '75" gehoi» den. In verband met de gering ruimte zal slechts een kleit* selectie waaronder alle bekroon de foto's verder tentoongesteld worden. Vuurwerk in het Langeveld NOORDWIJK Morgen word onder auspiciën van de Event mentencommissie Noordwiji aan de Duindamseslag, tegen over hotel "De Witte Raaf" het Langeveld, een vuurwerk al' gestoken. Het begint 's avondi om 10 uur. veense molenvier gang weer volledig in bedrijf (Van onze correspondent) Zoeterwoude De heer Th. Roeleven (52) en zijn zoon Dirk (14) zijn in het weekeinde gewond geraakt bij een kettingbot sing op een Duitse autobahn in de buurt van Keulen. Zij keerden terug van een drieweekse vakantie in Joegoslavië en vlogen met hun auto op een tweetal wrakken die de weg versperden. Kort tevoren had zich een kettingbotsing voorge daan waarbij in totaal zeven auto's waren betrokken. Een bus met een internationaal gezelschap ging bij een poging om de ravage te ontwijken aan het slippen en kwam in een diepe sloot terecht, waarbij talrijke passagiers gewond raakten. De heer Roeleven die een supermarkt heeft aan het Watertje en zijn oudste zoon zijn in een ziekenhuis in Siegburg opgenomen. De 47-jarige mevrouw Roeleven-de Bruin en de jongste zoon Rudolf bleven ongedeerd. Zij was in de loop van de zondag door familieleden opgehaald. De twee dochters van het gezin hadden de trip naar Joegoslavië niet meegemaakt De familie Roeleven is bepaald niet fortuinlijk bij haar vakanties. Bij hun afwezigheid in de afgelopen jaren werd er tot tweemaal toe ingebroken. Van een onzer ver slaggevers LISSE Wanneer de gemeenteraad morgen akkoord gaat met het be schikbaarstellen van een krediet van 175.044,- krijgt de St. Willi brordschool er twee lokalen bij. De nieuwe lokalen die van hout zijn, worden geplaatst op het terrein ten noorden van de school, dat eigen dom van de ge meente is. Op een terrein na bij de Verdistraat worden achttien woningen gebouwd. B en W stellen de raad morgen voor het plein, dat na de bouw ontstaat, de naam „Burgemees ter De Graafplein" te geven. Het voormalig ten- nisgebouw zal, wan neer de raad daar mee akkoord gaat, worden verplaatst. Zoals bekend heeft de tennisvereniging onlangs een nieuw gebouwtje gekre gen. Het gebouw dat vroeger in ge bruik was, zal o\ geplaatst worden naar het sportpark aan de Spekkelaan. Hier zal het dienst doen als club- en bergingsaccommo datie voor de ren en tourvereniging „De Bollenstreek". De verplaatsing van het gebouwtje, de realisering van water- en elektrici teitsaansluiting en het aanbrengen van tegels rondom het gebouw gaat onge veer 35.000,— kosten. ROELOFARENSVEEN In en rond Roelofarendsveen is het afgelopen weekeinde de eerste fietstocht voor bejaar den gehouden. Aan deze ken- nismakingstocht werd door twaalf bejaarden deelgeno men, in leeftijd variërend van 61 tot 79 jaar. De Stichting Open Bejaardenwerk hoopt deze zomer nog een aantal tochten te organiseren. De tocht van zondag ging van „De Arendshorst" langs Nieu we Wetering en door Rijpwete- ring richting Veenderpolder. Vervolgens reed men langs de Braassemmermeer naar „De Gogherweide" in Oude Wete ring. Onderweg werd een kop je koffie gedronken. De deel nemers aan deze 15 kilometer lange tocht waren zeer tevre den over het initiatief. De volgende tocht is op zon dag 3 augustus. De start is dan om half acht bij „De Goger- weide" en de afstand tussen de 15 en 20 kilometer. Ook dan wordt er onderweg een „bak kie" gedaan. Van onze correspondent deur. Nu maakte men er dank- ALPHEN AAN DEN RIJN baar gebruik van. Deze nala- In het afgelopen weekend is tigheid werd duur betaald, ingebroken in een modelwo- Weggenomen werden bedde- ning aan het Lauwers. De da- spreien, een pick-upinstallatie ders konden gemakkelijk bin- en een radio. Totale waarde nenkomen, want ze waren in 700,—, ten nadele van wo- het bezit van de voordeursleu- ninginrichter Gorree en Tech- tel. Deze stak veertien dagen nisch Installatiebureau Pon geleden onbeheerd in de voor- sioen. Van onze correspondent HAZERSWOUDE Voor september zal een door de besturen van de Hazerswoudse ARP-, CHU- en KVP-afdelingen in het leven geroepen commissie verslag uitbrengen betreffende de stifdie omtrent de problematiek die ontstaat bij de vorming van een CDA in de gemeente. De uit negen personen (van elke partij drie) bestaande commissie heeft in de afgelopen maanden tijdens diverse vergaderingen getracht om alle pro blemen te signaleren die bij een eventuele vorming van een CDA kunnen ontstaan. Aandacht is onder meer besteed aan een gewenst tijdschema bij de vorming van een CDA, de bestaande partijstructuren, het optreden naar buiten, een ontwerpreglement, een ontwerp- stichtingsakte, de voorlichting en propaganda ten behoeve van het CDA, de samenstelling van bestuur en dagelijks bestuur en de verdeling van functies in bestuur en fractie. Over deze en andere zaken zullen de drie afdelingsbesturen uitgebreid door de commissie worden geïnformeerd. Dit jaar doet een recordaantal kinderen mee aan de vakantiespelen die in tal van plaatsen en dorpen worden gehouden. Dit is de stellige indruk van de organisatoren van deze spelen. In Alphen bijvoorbeeld zijn 200 jongens en meisjes gisteren aan het huttenbouwen geslagen (zie foto links). Dat is veel meer dan vorig jaar, toen maar ruim 70 kinderen de week doorbrachten op het ijsclubterrein. Sinds gisteren heet dit terrein overigens „Wensdorp". Ook in Sassenheim verlopen de kinderspelen naar wens. Alleen voor het straat/buurtvoetbaltoernooi dat maandag 4 augustus begint hebben zich nog niet voldoende elftallen gemeld. Dit kan nog tot a.s. vrijdag. In Voorschoten gingen de vakantiebezigheden gisteren van start met een viswedstrijd. De prijs voor de grootste vis ging naar Collette v.d. Luit. Zij ving een karper van 33 cm. In Nieuwveen is het sinds gisteren een en al bedrijvigheid in gebouw Kwiek, dat is omgedoopt in Jeugdland, waar de jeugd zich vooral creatief kan uitleven. In het huttendorp achter de Ambroziolaan wordt donderdag een markt gehouden. In Nieuwkoop is de vakantiecampagne de laatste week ingegaan. Tijdens het afgelopen weekeinde werd o.m. op grote schaal touwge trokken (zie foto boven). Dezer dagen is de tweede molen van de bekende Aarlander- veense mo lenviergang na een gron dige restau ratie weer in bedrijf ge steld. Het zal ook niet lang meer duren of molenaar Kees Borst zal met zijn gezin de mo len weer gaan bewo nen. Op de voor grond de ge restaureerde molen, rechts de molen van de molenaar Van Harten en links nog net zichtbaar molen num mer een. De vierde molen staat aan de Rijn bij Zwammer- dam. In Voorschoten Van onze correspondent VOORSCHOTEN Voor de kortebaandraverij die volgende week maandag in Voorschoten wordt gehouden zijn al 39 dra vers uit bekende stallen inge schreven. prijzenpot, die in totaal 5.000,.- groot is, waaronder een 1ste prijs van 2.750,- en een 2de prijs van 1.200,-. Zes prijzen zijn er te verdienen. Daarnaast zijn er drie ere-prijzen voor pi keurs en een ere-prijs aangebo den door de eigenaren van de Nederlandse Draf en Rensport (N.D.R.) voor de eigenaar van de winnende draver. De jeugd van Voorschoten krijgt de gelegenheid om te ra den naar de winnaars. Op paar denmarktdag zal 's morgens on der de Waranda van Het Wapen van Voorschoten formulieren verkrijgbaar zijn tussen 11 en 13 Indien deze formulieren inge vuld in de aldaar aanwezige bus gestopt worden, dan zijn er vijf tig Edammerkaasjes beschik baar voor de juist ingevulde for mulieren. De start van de Kortebaandra verij is om 14 uur op de Van Beethovenlaan. Tijdens de cour- se zal de trekking bekend ge maakt worden van de loterij met als hoofdprijs twee ponnies, waarvoor tijdens de paarden markt loten verkocht worden. Na afloop van de draverij zal de prijsuitreiking plaats hebben in de hal van het Cultureel Cen trum. Record deelname vakantie- spelen in de streek

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4