„Goncalves moet weg als premier" Sigaretten 15 cent duurder LAATSTE WOORD IS AAN SADAT Turk vervalste 150 rijbewijzen Radio-uitzending over 1000 jaar Rijnsburg Goudsmokkel in Frankrijk "S NIEUWS SOARES HOUDT VOET BIJ STUK: RUIMTEVIS VERDWENEN £old6C0owumt^B [ort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. tel 071- 22244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank N.V Leiden Directeur-hoofdredacteur F.J. Plug - Adj hoofdredacteur J. J. Hallewas Chef-redacteur: J W. C. Leune. dvertenties (excl B T.W f o.*2 per mm. Telefoontjes f 3.85 - Klachten bezorg.ng iel 071- 22244 (18 00 tot 19 00 uur) - Abonnementen per week 2,81kwartaal 36.32; jaar 141,35;losse nummers 50 cent. Dinsdag 22 juli 1975, 65e jaargang no. 20175 In opspraak Chantage en moord in de film „In opspraak" vanavond op Ned. II om 21.00 uur. Om 22.10 uur op deze zender een gesprek met mr. E. van Klef fens. Op Ned. I om 19.15 uur een Rock Concert en om 20.45 uur een Russische oorlogsfilm over kameraadschap. Toenemende 'bewolking Van het westen uit toenemende bewolking met voornamelijk in het noorden van het land plaat selijk regen. Tot matig of vrij krachtig, aan de kust mogelijk later tot krach tig toenemende zuidwestelijke wind. Middagtemperaturen van 19 tot 23 gr. Morgen zon: 4.47—20.45. Maan: 20.245.04. Naar akkoord Israël-Egypte? CAIRO/JERUZALEM Pre sident Anwar Sadat heeft gis teren met zijn voornaamste politieke en militaire advi seurs overleg gepleegd over de jongste Israëlische voor stellen voor een tweede tus sentijdse regeling met Egypte in het gebied van de Sinai. Vandaag zou het Egyptische staatshoofd, naar men ver wacht, in een rede voor de televisie uiteenzetten op welke voorwaarden Egypte akkoord gaat met een verlenging van het op donderdag aflopende mandaat van de vredesmacht van de Verenigde Naties, en meedelen of hij nu een over eenkomst met Israël mogelijk acht De Veiligheidsraad heeft inmiddels een beroep op Sadat gedaan in te stemmen met ver lenging van het mandaat Israëlische regeringsfunctiona rissen en kranten gaven giste ren te kennen dat de stand punten van Israël en Egypte dichterbij elkaar zijn geko men. De jongste Israëlische voorstellen werden zondag aan president Sadat ter hand gesteld door de Amerikaanse ambassadeur in Cairo, Her man Eilts, die in Washington instructies had gekregen van minister Kissinger. Als de Egyptische reactie positief uit valt zou Kissinger half augus tus tijdens een nieuwe pendel tussen Cairo en Jeruzalem een nieuw akkoord kunnen afron den. Uit wat er over de nieuwe Israëlische voorstellen is uitge lekt kan worden afgeleid, dat de rol van de Amerikanen vol gens Israël zou moeten wor den uitgebreid. Met name zou den Amerikaanse waarnemers met elektronische apparatuur moeten worden gestationeerd in het gebied van de passen van Gidi en Mitla, die door Israël zouden worden ont ruimd. De olievelden van Aboe Rodeis zouden aan Egypte worden teruggegeven, mits Israël de garantie krijgt dat het de circa 50 pet van zijn oliebehoefte waarin deze vel den nu voorzien, uit andere bron, waarschijnlijk Iran, krijgt RIJNSBURG De NCRV-radio besteedt donderdag in een drie kwartier durend programma aandacht aan het 1000-jarig bestaan van Rijnsburg om 20.00 uur via Hilversum I. In deze uitzending zal worden ingegaan op de geschiedenis, o.a. in een gesprek met de plaatselijke bakker, de heer Leenheer, de bloemenveiling, de zeer bijzondere familiefeesten en het verenigingsleven. Verder zal de burgemeester aan het woord komen, geeft een aantal burgemeesters uit omliggende gemeenten (waaronder Katwijk, Noordwijk, Voorhout en Oegstgeest) hun visie op Rijnsburg en zal men een reportage kunnen verwachten van een tocht van één van de vele „bloemenwagens" naar Zuid-Duitsland. BELLEGARDE (Reuter) Douanebeambten in Fran krijk hebben drie buitenlan ders, twee Zwitsers en een Italiaan, gearresteerd die voor een waarde van 18 miljoen gulden aan goud het land zou den hebben binnengesmok keld. Volgens de politie konden de arrestaties worden verricht na de inbeslagneming van 200 kg goud uit Zwitserland. De twee Zwitsers werden in een bos bij de grens aangehouden toen zij ongemunt goud van de ene in de andere auto laad den. Elke auto had een gehei me bergplaats onder de zit plaats voorin. (Van één onzer verslaggevers) 1EN HAAG - Met ingang van 1 septem- er zullen de sigaretten duurder worden. Ie prijsstijging zal 15 cent per pakje ^edragen. Ie verhoging gaat de schatkist jaarlijks o'n 120 miljoen gulden extra opleveren, an de verhoging gaat 10 cent naar de schatkist en 5 cent naar de handel. Siga ren worden niet duurder, maar de siga renfabrikanten zullen binnen afzienbare tijd ook om toestemming voor een prijs verhoging verzoeken. De laatste prijsverhoging van sigaretten dateert van augustus 1974, toen de mees te sigaretten met een kwartje op twee gulden per pakje kwamen. Voor de prijs verhoging tot 2,15 gulden is een verande ring van de automaten nodig. Tegen eind september wordt van het TNO een rapport verwacht over de per centages teer en nicotine in sigaretten. Het is de bedoeling van de regering om de fabrikanten te verplichten deze per centages op de verpakking te vermelden. De sigarettenfabrikanten zijn hierover nogal ongerust en hebben om inspraak verzocht bij het onderzoek. Dit is echter niet mogelijk, maar wel is de producen ten toegezegd dat zij op de hoogte zullen worden gesteld van het resultaat van het onderzoek. I* "2.WEM in DE BBr RUIMT? en van de tien vissen, die de Ipolio-astronauten hadden meeg'e- omen is spoorloos verdwenen. Zo, Of CORS/CA QEWEESn (Van een onzer verslaggevers) ALMELO De rechtbank te Almelo heeft vanmorgen een buiten landse werknemer uit Turkije veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk met aftrek van voorarrest De rechtbank achtte bewezen, dat de man sinds 1970 zeker 150 valse Turkse rijbewijzen had verkocht aan zijn landge noten, die in Nederland werkzaam zijn. Met deze Turkse bewijzen konden de bezitters Nederlandse rijbewijzen verkrijgen. De frauduleuze handelingen werden begin van dit jaar ontdekt, toen op een in het verkeer omgekomen Turk valse papieren werden gevonden. De vervalsingspraktijken bleken na onderzoek via Inter pol al enige jaren gaande te zijn. NA INBRAAK Drie jongens gegrepen met ton aan juwelen (Van een onzer ver slaggevers) LEIDSCHENDAM - De Politie van Leid- schendam heeft de afgelopen nacht een auto aangehouden met daarin drie jon gens die diezelfde nacht voor een ton aan juwelen hadden gestolen. Op de ach terbank van de auto lagen drie plastic zakken met daarin de gestolen juwelen. De kostbaarheden waren afkomstig van een inbraak bij juwe lier Van Duffelen in het winkelcentrum Leidsenhage. De jon gens, alle uit Den Haag en 19, 18 en 15 jaar oud, hadden een, deur van de juwe lierszaak geforceerd. Gewaarschuwd door een stil alarm was de politie op het spoor van de inbraak gezet Direct werd met een grootscheepse zoe kactie begonnen. Korte tijd later kon de auto met de jeug dige inbrekers wor den aangehouden. De auto was overigens gisteravond al meer malen bij het winkel centrum gesigna leerd. Strand- zesdaagse van start Van start gegaan in Hoek van Hol land is gisteren een groot aantal strandwandelaars begonnen aan de jaarlijkse zesdaag se voettocht naar Den Helder. Zij kamperen "s nachts ergens langs de kust. los van de grote va- kantiedrukte. die er sinds het week einde heerst. De strandwandelaars onttrekken zich zoveel mogelijk aan deze toeristi sche drukte, hoe wel zij er niet he lemaal onderuit zullen kunnen in de diverse bad plaatsen tussen Hoek van Holland en Den Helder. Overigens is deze drukte nog geen top-telling. Men verwacht in diver se vakantie-oor den namelijk pas volgend week einde de grote doorbraak. Dan pas krijgen de bouwvakkers in de Duitse provin cies langs de Ne derlandse grens hun jaarlijks ver lof. Maar op de Waddeneilanden zit men toch at met 40.000 zee minnaars. HOUSTON (AFP) Een van de tien vissen die de Apollo-astro- nauten in met water gevulde plastic zakken hadden meege nomen om bun reacties in de toestand van gewichtloosheid na te gaan, is niet meer. Men heeft geen resten gevonden. Het dier is eenvoudig verdwenen. De astronauten zeggen dat zij de vis niet hebben opgegeten of aan de Sojoez-bemanning heb ben aangeboden. De NASA con cludeert hieruit dat het dier door zijn „collega's" is opgege ten. Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden. ^NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam:i adres: woonplaats: stuur als dank voor de moeite een mini-lettertang tape naar: naam: adres: woonplaats: Zware regens Wie zegt, dat we niet in de kom- kommertijd leven? ;n dreigende menigte Portugese socialisten voor het door militairen beschermde hoofdkwartier van de communistische partij in Alcobaca. De ilitairen moesten van traangas en hun wapens gebruik maken om de menigte, die het gebouw wilde bestormen, op een afstand te houden. een druppelende kraan zorg- voor 'n overstroming toen de amilie met vakantie was. Een 'blijmaker' waarmee u letterlijk al uw voorraadpotjes overzichtelijk kunt etiketteren, is dit handige mini-lettertan- getje. Het opgeven van een nieuw kwartaalabonnement is alle moeite die u er voor moet doen. ISSABON (Reuter-AFP-AP) De leider n de Portugese socialisten, Soares heeft, een onderhoud met president Da Costa omes verklaard dat hij positief staat te- snover de vorming van een regering van itionale redding, indien tevoren overeen- emming wordt bereikt over de te volgen litieke en economische koers en indien dergelijke regering niet wordt geleid or de huidige premier Vasco Goncalves, door Soares als pro-communistische be- louwd wordt, iddels zijn kantoren van de Portugese ïunistische partij gisteren opnieuw het :lwit geweest van anti-communisten. In twee plaatsen in het conservatieve noorden werden partijkantoren vernield en twee an dere werden door woedende menigten bele gerd. In Alcobaca moesten militairen met terdaad optreden om het partijkantoor te ontzetten. President Da Costa Gomes had gisteren ook nog een onderhoud met de Russische ambassadeur Kalinin. Over dit gesprek werd niets naders bekend gemaakt. Generaal Otelo Saraiva de Carvalho, de commandant van de Portugese militaire vei ligheidsdienst is, ondanks de spanningen in zijn eigen land, naar Cuba vertrokken „om lering te trekken uit daar opgedane revolu tionaire ervaringen." De Portugese minister, die tijdelijk de porte feuille buitenlandse zaken beheert, Ernesto Melo Antunes heeft zijn bezoek aan de EG te Brussel, dat deze week zou plaats hebben, afgezegd. Hij zou komen praten over EG- steun voor zijn land. Het gesprek is niet geheel van de baan, maar zal waarschijnlijk pas in september worden gehouden. De Europese Commissie had destijds ver klaard bereid te zijn Portugal dit jaar te steunen met ongeveer 480 miljoen dollar en tot 1,3 miljard dollar over een periode van drie jaar, als de militaire leiders van dat land zouden garanderen dat zij de politieke teugels zouden vieren.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1