Mooie vrouwen krijgen in (Noordwijk Iweer een kans G'loof, D'Hoop en D'Liefde moet tegen de vlakte Wethouder zette de beuk er in WILLEM WAS SNEL Wachten op de zon Ineke van de Meer moeizaam in de I finale VRIJDAG 18 JULI 1975 t.EIDSECOURANT P\GI\\ I Ik hoorde gisteren van M de eigenaar van de Noordwijkse bar-dan- cing Boule Seven, Lam- ee bertus van Wijk jr., dat p er ook dit jaar weer een =e Miss Noordwijk verkie- zing zal worden gehou- den in zijn bedrijf aan ee de Kon. Wilhelmina bou- levard. Vanaf zondag kunnen alle aantrekke rs lijke vrouwen die zich momenteel in en rond |H Noordwijk bevinden in- ee schrijven voor deze ver- H kiezing. j= Ik heb me laten vertellen dat de deskundige jury niet alleen EB zal letten op een knap gezich- tje of mooi figuur maar dat vooral zal worden gelet op de persoonlijkheid. En wat dat inhoudt vertelde mij Lamber- tus van Wijk: „We kijken wat voor hobby's de deelneemster BE heeft en wat haar interesses zijn. Ze hoeft niet speciaal ge- i== studeerd te hebben of veel di- In de jury zitten dit jaar Ge rard van Rijn, de beheerder van Rolly Golf, Ruud Schipper van bar-bodega 't Stipje en Adé van Duin, een vertrouwde verschijning in de Noordwijk se horeca-gelegenheden die. zo is mij verteld, een paar zeer geoefende ogen heeft als het gaat om de taxatie van vrou welijk schoon. Het zal mij benieuwen hoeveel meisjes en vrouwen zich dit jaar zullen laten inschrijven. Vorig jaar waren het er niet zo veel. Ik vermoed wel hoe dat komt Want er zijn talloze knappe meisjes en vrouwen die zich liever niet showen voor een paar honderd man publik. Die tóch wel weten dat ze er mogen zijn. Daardoor kan het ook gebeuren dat de ware Miss Noordwijk in de badplaats rondstapt zonder dat ze ook maar een stap heeft gezet in Boule Seven. De Miss Noordwijk verkiezin gen van dit jaar, zo vertelde mij de heer Van Wijk. gaan van start met een aardige stunt. De Miss Noordwijk van vorig jaar zal met de vliegboot Hovercraft vanuit zee op de boulevard voor Boule Seven gevlogen worden, waar ze zal worden opgewacht door een Noordwijks muziekcorps. Een pittige deun van dit muziekge zelschap en wat onvervalst geglimlach van de knappe zoutwaterzeemeermin openen dan het festijn. En ik zal er uiteraard voor onze lezers bij zijn om de Miss Noord wijkverkiezing kritisch te volgen. Ik heb gehoord dat het voor de deelneemsters niet verplicht is om op te treden in bikini. Mag wel maar vrije tijdskleding is ook toegestaan. Ik heb ook nog zitten wachten op bericht uit de Kaag waar nu ook al een paar jaar Miss verkiezingen werden georgani seerd. Maar hoewel het ook op en rond de Kagerplassen be paald niet ontbreekt aan vrou welijk schoon zal. zo heb ik me gisteren laten vertellen, het feest dit jaar in De Kaag niet doorgaan. De zon heeft zich al een paar dagen nauwelijks laten zien. Toch geen reden voor de 25-jarige Noordwijkse Marina Verburg om te zitten kniezen. Want aan het strand, zon of niet, is ze altijd in een zonnige stemming. De nieuwe eigenaar van de Bonte Koe. waar de miss-ver- kiezingen steeds werden geor ganiseerd, de heer Koenders, zei mij dat hij het nog niet aandurft lrIk zit hier nog te kort" zei hij om zo'n festijn goed te kunnen organiseren. „Als ik het doe, dan wil ik het goed doen. Ik weet dat het de voorgaande keren een beetje uit de hand is gelopen. Dat wil ik voorkomen. Daarom wil ik me eerst verder oriënteren. Wat in het verleden is gebeurd mag niet meer voorkomen." Hij zei mij dat de kans wel groot is dat er volgend jaar wel een miss Kaagverkiezing zal worden gehouden Om alle vermoeienissen van het autorijden van me af te schudden heb ik gisteravond nog even meegedaan aan de strandloop in Noord wijk, georganiseerd door de volleybalvereni ging Haak NOVO. gen en te puffen alsof ze er al twintig kilometer op hadden zitten. Bij die politie agenten bevond zich ook Gerard Oude Velthuys, die destijds over een voortreffelijke conditie be schikte toen hij nog in Sport club Lisse speelde. „Ik doe rustig aan", zei Gerard mij terwijl ik hem passeerde. Ik vroeg mij af of de conditie van politieagenten achteruit gaat. Of hadden ze er al een zware dag opzitten? In Nieuwveen zal over niet al te lange tijd een heel merkwaardig huis worden gesloopt. Het zijn eigenlijk drie huizen onder één dak en ze he ten G'Loof, D'Hoop en D'Liefde. Die namen staan gegraveerd in vierkante beeldhouw werkjes in de voorgevel, vlak onder de dakgoot. Niemand weet precies hoe oud die huisjes zijn. Maar het is wel zeker dat het de oudste zijn van Nieuwveen. Men heeft de geschiedenis van de huisjes kunnen achterhalen tot 1875. Toen werden ze voor de prijs van ƒ750,- verkocht aan het R.-K. armbestuur van Nieuw veen, die nu nog de huisjes in beheer heeft. De verkoper des tijds heette, zo ben ik aan de weet gekomen, V. v. d. Leede en woonde naast het merk waardige huis. En het toeval wil dat er nu nog steeds een V.d. Leede naast woont. 1 Het voor de sloop bestemde huisje G'Loof, D'Hoop en D'Liefde in Nieuwveen. j= Ik hoorde van een oude Nieuwvener dat G'Loof, D'Hoop en D'Liefde vroeger drie prachtige huisjes waren. Er zaten toen ramen in die verdeeld waren in allemaal kleine ruitjes, met groene ko zijnen en luiken om 's avonds voor de ramen te doen. En er zat oorspronkelijk ook geen dakgoot aan vast zodat je de drie tegels veel beter kon zien. Het is niet bekend waar die tegels vandaan komen. Wie ze maakte en wat ze voorstellen. Maar ik weet wel dat men bij de sloop er alles aan zal doen om die drie stenen heel te houden en voor het nageslacht te bewaren. In het huisje hebben meestal mensen gewoond die het niet erg breed hadden. Die erg slecht bij kas zaten. Grote ge zinnen waarvan vader alleen- de kost moest verdienen. Ar- menhuisjes dus. Nu zijn twee van de drie huisjes onbe woond. Op de plaats van G'Loof, DHoop en D'Liefde zullen bejaardenhuisjes wor den gebouwd, zo vertelde mij op het gemeentehuis van Nieuwveen de heer De WUd. H Tennistoernooi H Lisse LISSE Ondanks de re gen van gisteravond, is het open toernooi van de L.T.C. Lisse flink gevor derd. Enkele verrassin gen hebben de wedstrij den ook al opgeleverd. De grootste hiervan is de on verwachte nederlaag in het herenenkelspel B van Gerard Douma, finalist van vorig jaar. Vooral, omdat het zich in de eer ste set helemaal niet liet aanzien, dat Gerard het moeilijk zou krijgen. Zijn tegenstander Ferry Hol ster kreeg daarin weinig kans en ging met 6-3 de boot in. In de volgende twee sets had Ferry ech ter het juiste tegenspel gevonden; Douma, die zijn kruit verschoten leek te hebben, had weinig verweer en delfde met 6-3 2-6 1-6 het onderspit. Door ook in de volgende ronde te winnen, plaatste Ferry zich in de kwartfi nale. Van de overige geplaatsten isi Henny Koemans in zijn eerste partij tegen Koppenol niet ver der gekomen dan 4-2, waarna de regen roet in het eten kwam strooien. Charles Asselbergs moest zich wegens tijdgebrek terugtrekken en Peter Pauwels bereikte de kwartfinales via een zeer vlotte overwinning op Hein Hazenberg: 6-0 8-1. Veteraan Jan de Groot deed van zich spreken door de gerenom meerde Gerard Pasma naar de rijen der toeschouwers te ver wijzen en zich hiermee bij de laatste acht te voegen: 6-4 6-2. In B plaatste favoriete Ineke van de Meer zich in de finale. Het had echter maar een haart je gescheeld of niet zij, maar haar tegenstandster Jannie Kaaien was een ronde verder gekomen. Bij de stand 6-2 6-6 slaagde deze er niet in om de tie-break op haar naam te bren gen, zodat de derde set de be slissing moest brengen. Hoewel Jannie de moed niet opgaf, had Ineke voldoende zelfvertrouwen gekregen om ook deze set te winnen: 2-6 7-6 6-4. Milou Penseel had het ook al niet gemakkelijk. Na een vlotte eerste set stokte haar spel en kon haar tegenstandster B. van Vorselen een beslissende set af dwingen. Hierin bleek Milou toch duidelijk de sterkste: 6-2 5-7 6-2. In de halve finale komt zij tegen Elly Trompert, die eveneens pas na een driesetter een ronde verder kwam. In C moest de als eerste geplaat ste Han de Jong het veld rui men. In een afwisselende wed strijd trok Han Kuipers aan het langste eind (6-2 1-6 6-2) en be reikte de laatste vier. Leidse aanval op wereldduur- Ik liep de acht kilometer. Ik was niet de snelste.-Dat was Wim van Gerven uit Noord ss wijk. Zijn vrouw Joke haalt SE momenteel opmerkelijke suc- cessen op binnen- en buiten- =E landse sintelbanen. En Willem B doet zijn best met strandlopen. EEE Ik zag onderweg ook nog wat i= hardlopers van de NSL, de B Noordwijkerhoutse Strandlo- EEE pers. Die jongens kunnen er EEE wat van. Maar gisteravond vie ss len ze me toch tegen. Een paar EEE sterke lopers zag ik alweer SEE omdraaien bij het twee kilo EEEE meter keerpunt Zij liepen dus ES maar de 4 kilometer. En dat ES is toch eigenlijk een blamage EE voor zulke goede lopers. Of waren ze misschien bang voor een regelrechte confrontatie EEE met Wim van Gerven, die gis- teravond erg goed liep. B= Hij legde de afstand af in 27 ES minuten en 10 seconden. En ES dat was 55 seconden sneller dan vorige week toen hij ook ES al de 8 km op zijn naam S5 bracht. Snelle jongens als Bert Smit en Wim van Geilswijk kwamen gisteravond niet aan ES bod. Willem, die overigens een ES fraaie snor heeft gekweekt ES was in vorm. ES Niet in vorm waren een aantal leden van de Oegstgeester po- litie. Die kwam ik op 3 kilome- ter tegen en die liepen te hij- record fietsen start vanavond Van onze sportredactie. LEIDEN Vanavond zal op het wielerparcours van Swift bij het Industrieterrein De Waard ach ter de Trompstraat de poging het wereldduurrecord fietsen te verbeteren beginnen. Om zeven uur precies gaan Kees Kerkvliet Gerard Hakker, Wim Wassink en Henk Grimber gen hun rondjes rijden. Zater dagavond om even na zeven uur hopen zij weer van hun stalen rossen te klimmen met de we tenschap, dat zij het wereldre cord - dat met 24 uur precies op naam staat van de wielerclub Westland Wil vooruit - hebben verbroken. Het ruim 700 meter lange parcours zal dan mini maal 510 keer zijn afgelegd, want het reglement verbiedt de renners (allen leden van Swift) minder dan 21 rondjes per uur te rijden. Het kan morgen erg gezellig worden daar aan De Waard, want het organiserende Swift heeft allerlei activiteiten op touw gezet, om er vooral maar voor te zorgen, dat het (onmis bare) publiek zijn vertier kan vinden. Unze verslaggever Herman van Am sterdam is op stap. Niet om vakantie te houden, maar om u op de hoogte te houden van de meest in het oog springende gebeur tenissen op het strand, in de dui nen en op de plas. Gistermorgen ben ik er even getuige van ge weest hoe Warmonds jonge wethouder Kees v.d. Zalm met een enor me houten hamer op de speelweide aan het einde van de Dorps straat de eerste paal de grond injaste voor de Warmondse bootjesha ven. Het wordt geen mo derne bootjeshaven waar de Warmonders nu al jaren naar uitkijken, maar een soort noodha ven totdat de plannen voor een echte jachtha ven op het Warmondse eiland Kouderhoorn kunnen worden gereali seerd. De wethouder, die bijna altijd met zijn onafscheidelijk si gaartje rondstapt, stond te happen naar adem nadat hij de moker zo'n dertig keer op de kop van de meerpaal had laten knallen. „Maar", zo zei hij mij later, „dat heb ik er moeten ook nog palen in het water komen om bij ruw weer te voorkomen dat er bootjes tegen elkaar slaan." Van Wethouder v.d. Zalm hoorde ik dat er mogelijk op de speelweide ook nog een op- berghok zal komen waar de boot bezitters hun belangrijk ste materiaal in kunnen opber gen. En dat mag ook wel want, evenals in andere jachthavens het geval is, worden er di kwijls spullen uit boten gesto len. En dan net dingen die een zeiler nodig heeft zoals een pikhaak of wat tuig. Ik weet dat er nog vrij veel Warmondse bootbezitters zijn die hun vaartuig bij een boer langs het weiland hebben „ge parkeerd." Als ze snel zijn kunnen ze nog een plaatsje krijgen. En ik vind het de moeite waard. Want vanuit die bootjeshaven kijk je op de prachtige hoge bossages van het bos van Kranz en ook op de molen in de Zwanburgpolder. Wat wil een mens nog meer? Met Herman op stap Wethouder Van der Zalm bij het slaan van de 1e paal. graag voor over gehad. Want dit mag dan wel een noodvoor ziening zijn, ik ben maar wat blij dat we toch alvast dit voor de Warmonders hebben kun nen realiseren." In de jachthaven, een zijsloot van de Hofleede, is plaats voor 65 bootjes. Van een bestuur slid van de Stichting Bootjes haven Warmond, de heer Wei- linga hoorde ik dat er tot nu toe maar zo'n veertig Warmon ders belangstelling hebben ge toond. Is dat niet vreemd? Want veel Warmonders kijken toch al jaren met smart uit plekje om hun boot te kunnen stallen? Wielinga zei mij: „Ik weet dat er meer zijn die hier hun boo tje kwijt willen maar eerst even de kat uit de boom kij ken. Die wachten waarschijn lijk af tot we bij deze nood- jachthaven wat voorzieningen krijgen. Nu staan er alleen nog maar wat paaltjes langs de kant waar ze hun bootje aan vast kunnen maken. Maar er

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5