Victor Pecci nieuwe tennis tovenaar uit Latijns Amerika Broers Entius zijn tweede Vijf van de Vierdaagse heb Roeier gestraft VRIJDAG 18 JULI 1975 LEIDSE COURANT, PAGINA.lo ifn- iii"~'TVil"ïVfi'Tinf''11ffimïïfri"'Ti'1''r'f liMiriMMViriTr i^ii<aiWMa!Pi»M«i«awirf Strafschoppen beslissen in finales EC BERN De eindstrijden van de toernooien om de Europa cup 1 en 2 zullen indien zij na verlenging in een gelijkspel eindigen niet meer worden overgespeeld. Een woordvoerder van de Europe se voetbalunie heeft dit in Bern verklaard. Als na een verlenging van dertig minuten nog geen beslissing is verkregen zal door het nemen van strafschoppen worden bepaald welke ploeg zich win naar van de Europa cup mag noemen. HILVERSUM De opmars van Latijns Amerika in het interna tionale tennis heeft ook op het Melkhuis je gestalte gekregen. Vorig jaar verschenen de Ar gentijn Guillermo Vilas en de Mexicaan Raul Ramirez aan het firmament, waarmee de jaren lange hegemonie van de conti nenten Australië, Verenigde Ktaten en Europa werd aange tast. Vilas griste voor de neus van de concurrentie uit de hele wereld de masterstitel weg, waarna Ramirez onlangs zijn talent bevestigde door „Rome" op zijn naam te brengen. Met Vilas en Ramirez was een nieuwe lichting opgestaan die Zuid Amerika nieuw aanzien gaf. Sterren als Mandarino en Koch uit Brazilië, Pinto Bravo, Rodriguez en Cornejo uit Chili raakten als dertigers versleten of konden de grote sprong nooit maken en jongere spelers als Lara en Follol losten hun belof te nooit helemaal in. Maar na Ramirez en Vilas lijkt een nieuw Latijns -Amerikaanse „tennisto- venaar" te zijn opgestaan. Zijn naam is Victor Pecci, een negen tienjarige jongeling uit het op tennisgebied helemaal niets voorstellende Paraguay. Dit land heeft nooit één naam voortgebracht en na Pecci, die gisteren sensationeel de halve finales van het Melkhuisje be reikte na een imponerende triomf op El Shafei, gaapt een ongelooflijk grote kloof op de Paraguyaanse ranglijst Victor Pecci genoot tot dusver nog nauwelijks enige bekend heid. In het grauw van het in ternationale gebeuren bewoog de Paraguees zich bijna louter in de ongehonoreerde kwalifka- tictornooien. Vorig jaar werd hij door de nog geen duizend leden tellende Pa- raguese bond financieel nog enigszins gesteund, maar dit jaar trok hij er vertrouwend op zijn goede gesternte en groeien de capaciteiten voor de derde maal op uit naar Europa om zijn geluk te gaan beproeven. Zijn resultaten schokten de bui tenwacht weliswaar niet, maar op regelmatige wijze passeerde Pecci elke keer de kwalifikatie- toern ooien, waar beginnende profs elkaar op bijna leven en dood bekampen om in ieder ge val maar de eerste ronde van het hoofdtoernooi te halen. Belg Williatte op beste pony j ROTTERDAM De 16-jarige Belg Charles Williatte met zijn pony Scham is de grote winnaar geworden van de eerste dag van het Europees kampioenschap voor ponyruiters in Rotterdam. Giste- i ren, de tribunes van het CHIO-terrein waren met 3500, vooral I jeugdige, toeschouwers bezet, won Charles Williatte zowel het 1 openingsspringconcours als het „kies je eigen lijn"- j In hetopeningsconcours bleef hij in de barrage de Nederlander j Hank Melse op Bimbo een halve seconde voor. In het „kies je eigen lijn-concours" was hij ruimschoots de snelste, met op de tweede plaats de Engelse Jane Smith op Mistery. In dit onderdeel j was Chris-Jan Leenders op Friso de beste Nederlander met een derde plaats. J In het zware dressuuronderdeel waren het vooral de Westduitsers j en de Zweden die indruk maakten. Winnares werd de Westduitse i Suanne Moehring op Askari, voor de Zweedse Anna Lena Johans- i son op Ante. De beste Nederlandse combinatie was Andre Voskuil j met Any Dale Randy, die op de zevende plaats eindigde. Victor Pecci (foto) trok dit jaar voor de derde maal naar Europa, waar hij giste ren in het Melk huisje erken ning afdwong. Want daarin valt pas wat te verdienen. ,Jk heb steeds opgetrokken met andere Latijns Amerikaanse spelers, zoals Vilas, Vazquez, Molina en Velasco", vertelt Pec ci via bemiddeling van de Joe goslaaf Franulovic, omdat de Paraguees slechts enkele woor den Engels machtig is. „Ik heb aan alle kwalifikatietoernooien meegedaan, Rome, Parijs, Wim bledon en wat kleinere toer nooien. Alleen in Parijs heb ik het niet gehaald." De internationaal nog nauwe lijks ervaren Pecci, die vorig jaar in het Latijns Amerikaanse kampioenschap Vilas nog ver sloeg om daarna in de kwartfi nale te sneuvelen tegen Orantes, presteerde zeer verdienstelijk. Hij bereikte in Hamburg de der de ronde, in Rome de tweede, evenals Wimbledon (verlies te gen Tanner) en moest in "Mun- chen eervol afhaken tegen Nas- tase in de openingsronde. De uit Ascuncion afkomstige Pecci moest ook in Hilversum een plaatsingsstrijd uitvechten, waarbij hij de Braziliaan Kir- mayr de weg naar het hoofde venement versperde. Daarna begon de opmerkelijke opmars van de schuchtere Vic tor Pecci. In de eerste ronde rekende hij af met de Argentijn Ganzabel, vervolgens moest ook de gedegen Pool Wojtek Fibak het afleggen, waarna gisteren de opzienbarende triomf op Ismail, el Shafei volgde. „Ik ben tijdens dit toernooi steeds beter gaan spelen", vertelt Pecci, van wie op de baan geen enkele schuch terheid is te bemerken. „Eerst moet ik even het spel van mijn tegenstander aftasten en daar stel ik dan mijn speelwijze zo veel mogelijk op af." Opmerkelijk talent Tegen El Shafei, die daags tevo ren uiterst moeizaam langs Ho- lecek was gekomen en wiens beste resultaten tot stand zijn gekomen op snelle banen, de monstreerde Victor Pecci zijn opmerkelijke talent. De Paraguees beschikt over een uiterst solide eerste service, vol leert sterk en schroomt niet ris kant smashend rallies te beëind igen. „Ik ben over al mijn spe- londerdelen wel tevreden", zegt Pecci. „Alleen mijn backhand moet nog sterker worden." Als de jongeling uit Ascuncion ook dat punt in zijn repertoir nog aanpast belooft hij een grote te worden. „Ik heb een uitnodiging voor het Bill Riordancircuit ont vangen. Dat ga ik zeker volgend jaar spelen." Victor Pecci ontving zijn oplei ding niet in eigen land. „Ik was op Brazilië en Argentinië aan gewezen", vertelt hij, „want in Paraguay stelt tennis niets voor. Ik heb een voorkeur voor trage banen; gras gaat me te snel." Victor Pecci, die de laatste maanden dank zij zijn stijgende prestatiecurve ook op de atp- lijst opmerkelijke vooruitgang boekte ziet zijn toekomst opti mistisch tegemoet „Dit resul taat heeft mijn zelfvertrouwen enorm versterkt Ik ben in het begin van mijn partijen nog wel wat nerveus, maar dat gaat snel FRANK WERKMAN Uitslagen: Kwartfinales herenenkel spel: Francois Jauffret (Fr)Zejl- ko Franulovic (JoegosI) 06 en 3—6; Victor Pecci (Par)Ismail El Shafei (Eg) 76 en 61; Uli Pinner (Wdl.)Nikola Spaer (JoegosI) 62 en 75; Guillermo Villas (Arg) Jurgen Fassbender (Wdl) 63 en 6-3. Heren dubbelspel, kwartfinales: Pohmann/F assbender (WD1)Go- ven/Proisy (Fra) 75, 62, Moli na—Velasco (Col)—Pilic/Crealy (Joe/Aus) 36, 7—6, 62.; Fran ui o- vic/Lloyd (Joeg/GBr)Th ung/Hol mes (Ned/VS) 2—6, 7-6, 8—6, Vila- s/Fibak Arg/Pol)Pecci/Vazquez (Par/Arg) 6-2, 6-2, Lara/Holecek (Mex/Statenloos)El ShaffeifNeely (Egy/VS) 6-1, 57, 6—4. j Bridgeteam overwon de angst Brighton Het Nederlandse herenteam heeft de twee met angst i tegemoet geziene ontmoetingen tegen Zweden en Frankrijk voor 1 het toernooi om het Europees bridgekampioenschap te Brighton vrij gemakkelijk gewonnen. In de zevende ronde werd het op volledige sterkte aangetreden j Zweedse team door Kreijns-Van Besouw en Sint-Rebattu vakkun- j dig overklast De enigszins krappe voorsprong bij de pauze (4136) werd vooral door briljant spel van Sint-Rebattu uitgebouwd tot l 81—52 ofwel 164. In dezelfde opstelling versloegen de Nederlan- i ders Frankrijk met 155 (44—22, 6644). I Het damesteam verloor in de tweede ronde met (-) 2—20 van Italië en staat daardoor met vijf punten op de veertiende en voorlaatste plaats. IllllllltlllIllllllllll Laatste test honkbalteam op 1 de Escamp (Van onze sportredactie) 5 S DEN HAAG Als laatste selectiemogelijkheid E =E voor het Nederlandse honkbalteam, binnenkort in EE Barcelona uitkomende in het Europese kampioen- =E E schap, wordt morgen het duel Den Haag—Midden- E Nederland gespeeld op de Escamp in Den Haag, E aanvang 14.00 uur. Zondag speelt in Amsterdam E het Amsterdamse team tegen Den Haag. Coach E voor Den Haag is Bob Soudijn van Wassenaar. E i i i i i i i i ii i i ra Rentips DEIN HAAG Marianne Ooms, de renamatrice komt zondag in de tweede ronde nit van het rentip-klassement. In de eerste ronde kwam de Duindigt blon dine tot 19 punten. Tegenstan der is de Nederlandse kam pioensjockey Henk van der Kraats die afgelopen zondag met Rhodos de Derby zo fraai won. Erik Bloem gaat in het klassement nog steeds aan de leiding met 78 punten. JEUGDPRUS (Ie afdeling): Ma rianne Ooms: 1. Tudor Roussi S, 2. Midgetina, 3. Hopeful Futu re S en outsider: Angry Briga de. Henk van der Kraats: 1. Tudor Roussi S, 2. Midgetina, 3. Hopeful Future S en outsider: Angry Brigade. Medewerker: 1. Midgetina, 2. Hopeful Future S, 3. Angry Brigade en outsider: Tudor Roussi S. JEUGDPRIJS (2e afdeling): Ma rianne Ooms; Florian, 2. Bib Moben, 3. Woodfeest Ormega en outsider: Notre Cherie. Henk van der Kraats: Florian, 2. Woodfeet's Omega, 3. Bin Mo ben en outsider Clematite. Me dewerker Florian, Anastasia, 3. Bin Moben en outsider: Wood feet's Omega. JEUGDPRIJS (derde afdeling): Marianne Ooms: 1. Wunderbar, 2. Jewel, 3. Mostly Delta en out sider: Oakridge. Henk van der Kraats: 1. Oakridge, 2. Wunder bar, 3. Jewel en outsider: Mostly Delta. Medewerker: 1. Mostly Delta, 2. Wunderbar, Oakridge Oakridhe en outsider Jewel. Kavalek remise Amsterdam De uitslagen van de afgebroken partijen van de achtste ronde zijn: Grootmeestergroep: Kavalek (VS>—Hamann (Den) 1/21/2. Meestergreep: Eising (Wdl)-Dieks (Ned) 01; EisingNunn (Gb) 01, Stand grootmeestergroep: 1 Böhm 5 1/2 2/3. Hübner, Rasivajev 5 4/5. Kavalek, Ljubojevic 4 1/2 6/11. Gheorghiu, Jansa, Smejkal, Sosonko, Szabo, Uhlmann 4 12/14. Hamann, Makarichev, Timman 3 1/2 15. Raicevic 3 16. Ree 2. Meestergreep: 1/2. Nunn, Ligterink 5 1/2 3. Fagaro 5 4/9. Van Baarle, Weinstein, Schiffer, Hartoch, Enklaar, Rodriguez 4 10. Eising 3 1/2 11. Boey 3 1—. Dieks 1 1/2. ïips voor Duindigt (Van onze sportredactie) DEN HAAG Zowel zaterdag (2.30 uur) als zondagmiddag (1.30 uur) rennen en draverijen op de Wasse- naarsc baan Duindigt. De tips: BRIENENS MEMORIAAL: King- way, Prince Jack en Feuerboy. IVIANNEPRIJS: Brunny Star, •vas Regal en Joeri. m LLORCAPRLFS: Nonery, Nico R 'dnoot en Nathan Olivier. ^IZAPRLIS: Odette Mendel, Orien- le en Ona. TENERIEFEPRLJS: Mike Areta, Linda Scotch en Mary Dakota. TORREMOLINOSPRIJS: Karol Hagheweyde, Leen d'Aster en Idylle O. COSTA BRACAPRLJS: Lento H, Iduna J en Iwan Mac H. MARBELLAP RIJS: Nar on Buiten zorg, 2. Madjau du Bois en Mark ALMERIAPRIJS: Likely Devil, Monty van Hovi en Lindy's Fortune. MALAGAPRIJS: Tron, Jupiter D en Michael Spender. ZONDAG Voor rentips zie insider rentips: SAINT MALOPRIJS: Nokosa H, Norman Dakora en Ma Record. CRAIGNESPRU9: Morning Star, Milday Baker en Mariesol H. CARANSA B.V. PRLJS: Manza Bui tenzorg, Lex Areta en Kolja T. CHALONS PRIJS: Monty Buiten zorg, Hornblower en Enterprise Hol- landia. DERBY-PROEF Nubar van Echten, Nelson van Hovi en Night Mary. ALENCOMPRIJS: Lambert Bakker, Lerry Buitenzorg en Mike Nardin- ROUENPRU9: Massel T, Iliona Ma rijke en Kris Areta. Leidschendam Opvallend blijft de progressie bij het jeugd- zwemmen. Ook op de voorlaatste dag van het familiefeest van de KNZB kwam dit weer tot uiting. Drie nieuwe namen konden worden bijgeschreven voor de ploeg van „Geneve". Het tover woord bij deze. Het is in iedere race duidelijk merkbaar hoezeer de zenuwen gespannen zijn om de limiet te doorbreken. Zelfs in de groep onder 14-jaar kan men dit waarnemen. Geen wonder overigens want zeven meisjes en een jongen die de kwalificatie-eis passeerden zwommen in de leeftijdsgroep onder 14 jaar dikwijls snellere tijden dan de dames en/of heren, waarmee de armoe van het senioren- zwemmen duidelijk is onderstreept Daphne Demuth scoorde op de 200 meter rugslag een tijd van 2.29,90, inderdaad geen chrono om achterover te vallen, maar genoeg om tot de uitverkorenen te behoren. Maritzka van der .inden liet op de 100 meter schoolslag de klokken stil staan na 1.20,52 en stond daarmee juist op de grens van voldoende en Kees Vervoorn had zich reeds tijdens de series van de 200 meter rug waargemaakt met een tijd van 2.20,12. Hij slaagde er helaas niet in de opgaande lijn tijdens zijn race in de finale door te trekken: 2.21,78. Een deceptie onderging Diane Edelijn. Zij was reeds zeker van „Geneve" op de 100 meter vlin derslag, maar wilde zich op haar favoriete nummer, de 200 meter rug ook zo graag kwalifi- Echter een volkomen mislukt keerpunt was oorzaak dat een huilende Diane Edelijn een illu sie zag vervliegen: 2.31,82. Triest blijft de situatie bij de senioren. Als een jongen als David Schad- denhorst beslag kan leggen op de 200 meter rugslag met een minimum aan training, dan geeft dat te denken. Evenals de triomf van langza merhand „veterane" Corrie' Gramme op de 100 meter schoolslag dames. Bij de heren kwam niemand onder de 1.10 minuut, een teken aan de wand, wat ook gezegd kan worden van de 200 meter vlinderslag dames, die door Yolanda Aggenbach werd gewonnen in 2.22,09. Ro bin Woutering won dit nummer bij de heren in 2.13.31., maar de verdeling 1.09,37 zegt alles. 99 (Van onze verslaggever) NIJMEGEN Ze vermaakten zich best, die gebroeders En tius. Gezeten aan een van de tafeltjes op de plaats van het concertgebouw De Vereeniging lieten Jan (37), Wiggert (35), Loe (28), Peter (24) en André (22) zich het koele gerstenat uitste kend smaken. Moe maar vol daan zoals dat dan heet vorm den zij het middelpunt van een vrolijk gezelschap van waaruit tot groot plezier van de omstan ders de ene na de andere kwinkslag over het plein schal de. Vijf broers in de Vierdaag se; alleen al om dat unicum een grotere bekendheid te geven, kwam Wiggert enige tijd gele den op het idee om ter gelegen heid van dit feit een speciale sticker te laten maken met als gevolg dat „De Vijf van de Vierdaagse" door heel het land van Nijmegen een spoor achter laten. André: „De film was een grote flop, deze vijf zullen het waarmaken." En gezien de fysieke conditie van de vijf broers zag het er gisteren niet naar uit dat daar een woord teveel mee gezegd was. Niet dat een van hen an ders verwacht had, maar je weet het toch maar nooit. Peten „We zijn geloof ik geen van allen jongens die de moed erg snel laten zakken. Het mag af en toe best een beetje pijn doen, maar we zullen in ieder geval doorgaan." Als zij ook de laatste vijftig kilometer afgelegd heb ben zullen de drie jongste broers zich bij de administratie melden om hun eerste Vierdaag- sekruis in ontvangst te nemen. En dat allemaal als gevolg van een inmiddels al drie jaar gele den afgesloten weddenschap. Jan vertelt op zijn droogkomi sche manier „Ze zeiden dat ze erbij wilden zijn als Wiggert en - ik voor de tiende keer mee zou den doen. En ach, sindsdien hebben we hen aan hun woord gehouden. Een beetje stangen en ze konden niet meer terug." Hetgeen echter niet inhoudt dat de uit Hoorn afkomstige broers, waarvan André het koksgerei hanteert en de overigen als ty pograaf werkzaam zijn, zonder training aan de start versche nen. „We hadden" zo legt Loe uit, „al een flinke wandelerva ring. Maar de Vierdaagse was er nooit bij. En we wilden het ab soluut meemaken. Zeg maar dat het een cadeautje is voor Jan en Wiggert omdat zij nu hun gou den kruis krijgen." Record NIJMEGEN Ook tijdens de 59ste vierdaagse blijkt weer dat er slechts records zijn om gebroken te worden. Al blijft de jongste deelne mer nog steeds 12 jaar, de oudste wandelaar wordt wel ouder. En ook het aantal keren dat iemand de Vierdaagse al heeft gelopen blijkt nog steeds voor verbetering vat baar. Dit maal is het de 68-jarige mevrouw Klaver uit Heem stede die het cijfer „40" op gespeld krijgt In dit rijtje hoort zeer zeker thuis het aantal broers dat aan de vierdaagse deelneemt Jan, Wiggert, Loe, Peter en André Entius uit Hoorn brachten dat op vijf, een aantal dat volgens een der leden van de administratie nog nooit heeft meegelopen. Uitslagen zwemmen LEIDSCHENDAM - De uitsla gen van de zesde dag van de Nederlandse zwem kampioen schappen zijn* MEISJES: 200 meter rugslag onder 14 jaar: 1. Daphne Demuth (VZC/- Ritm) 2.29,90, 2. Eline Herfst (Rotterdam) 2.31,23, 3. Lenie Meulensteen (BZV Fortuna) 2.32,94; onder 16 jaar 1. Co- rianne Heymans (Zeester/Prins- sen) 2.26,84, 2. Carry Muylaert (DWT) 2.26,94. 3. Wilke Peeters (Mosa/Regio) 2.28.34. 100 meter schoolslag onder 14 jaar 1. Maritzka van der Lin den (Rotterdam) 1.20,52, 2. Ma rian Eding (PSV) 1.21,20, 3. Jeannette van Koldenhoven (Alicante) 1.22,24; onder 16 jaar: 1Antoinet de Groot (Zwemlust/Den Hommel) 1.19.34, 2. Elly Heerink (De Din- kel) 1.20,37, 3. Judy Broer (ZPA) 1.21,28. 200 meter vlinderslag onder 14 jaar: 1. Martine van Zuilen (De Rijn) 2.32,67, 2. Agnes Jansen (ZPA) 233,93, 3. Astrid de Vreugd (Zian/Vitesse) 2.36.04; onder 16 jaar 1. Judith Ver kerk (De Devel) 2.29,94, 2. Ber ber Kamstra (DZPC) 2.31,35, 3. Charlotte Goedmakers (MO- SA/Regio) 2.35,04. DAMES: 200 meter rugslag: 1. Marjo de Bree (Zwemlust/Den Hommel) 2.29,04, 2. Anite de Groot (Jona- s/GDZ) 2.30,32, 3. Atie Raders- ma (DSZ) 2.32,47. 100 meter schoolslag: 1. Corrie Gramme (Het IJ) 1.20,06, 2. Ti neke Steking (ZPA) 1.20,10, 3. Wilma Boon (De Ham) 1.20,60. 200 meter vlinderslag: Yolanda Aggenbach (ZNK) 2.22,09, 2. Ti neke Wolthuis (GZPC) 2.25,93, 3. Marga Pattynama (ZNK) 2.28,08. 4x100 meter wisselslag estafet te: 1. Zian/Vitesse 4.44,34, 2. Zwemlust/Den Hommel 4.48,01, 3. Mosa/Regio 4.48,85. JONGENS: 200 meter rugslag onder 14 jaar: 1. Frank van Kesteren (Naarden) 2.24,64, 2. Peter Kuy- laars (Breda) 2.28,30, 3. Wim Zwiers (Breda) 2.29,20; onder 16 Jaar 1. Fred Eefting (Vecht streek) 2.17,01, 2. Ronald Wou tering (ZNK) 2.20,14, 3. Erik Kamphuis (De Rog) 2.21,69. 100 meter schoolslag onder 14 Jaar 1. Berjan Comelisse (Bla- ricum) 1.17,57, 2. Kees van der Woude (De Devel) en Edwin de Jong (Rijnmond) beiden 1.18,08; onder 16 jaar 1. Wim ten Wolde (DWR) 1 12,98, 2. Alex van Bel- kum 1.13,47, 3. Eric van Cad- zand (Polar Bears) 1 15,25. 200 meter vlinderslag onder 14 Jaar: 1. Fred Vollebergh (BZV Fortuna) 2.19,76, 2. Ab Methorst (IJsselmeeuwen) 2.26,29, 3. Ed win Kooyman (HPC) 2.28,10, onder 16 jaar 1. Ronald Woute ring (ZNK) 2.11,26, 2. Henk Schapelhouman (Orca) 2.20,12, 3. Eric Cadzand (Polar Bears) 2.22,65. HEREN: 200 meter rugslag: 1. David Schaddenhorst (Zian/Vitesse) 2.18,13, 2. Albert Boonstra (NZC 1921) 2.19,42, 3. Mike van der Vijver (Breda) 2.20,58. 100 meter schoolslag: 1. Robin Woutering (ZNK) 1.10,86, 2. Ro nald Hond (Het IJ) 1.10,98, 3. Peter Wolters (De Zijl/LGB) 1.12.35. 200 meter vlinderslag: 1. Robin Woutering (ZNK) 2.13,31, 2. Ruud Pijper (VZC/V1) 2.15,52, 3. André in 't Veld (ZPA) 2.17,84. 4x100 meter wisselslag estafet te: 1. Zian/Vitesse 4.11,80, 2. Het IJ 4.19,11,3. HPC 4.20,52. Ad Boelaars naar HCKZ f Ad Boelaars ....nieuwe clubs....- Montreal Hockey-inter national Ad Boelaars zal het komende seizoen voor hoofdklasser Klein Zwit seriand spelen. De 22-jari ge Boelaars, die tijdens het toernooi om het we reldkampioenschap Maleisië in maart debu teerde en daar zes inter lands meemaakte, speel de de laatste seizoenen bij eersteklasser Bloe- mendaal. Pas enkele uren voor het vertrek van de Nederlandse selectie naar Montreal besloot Boe- laars de overstap te wa gen. Randstad Sport treft Den Bosch (Van onze sportredactie) Den Haag Randstad Sport begint zondag zijn oefencam pagne reeds met een wedstrijd tegen de eerste divisieclub FC Den Bosch. De aanvang is om 16.00 uur. Canadese boksploeg in Dordrecht (Van onze sportredactie) DORDRECHT De Dordts» boksvereniging „Bouwlust" or ganiseert zaterdagmiddag, aait vang half drie, wedstrijden tus sen een gecombineerde ploq van Bouwlust-Hoogenban: (Den Haag) en een Canadees amateurteam. De Canadezen maken een tri; door Europa. Er viel ee strijd in Duitsland uit en Bouw lust nam die over. Van Haag: zijde komen o.a. Eric Walcott Wim de Jonge in de ring. ontmoeting vindt plaats in Dordtse „Americain". (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Voor hel eerst in de geschiedenis van dr Koninklijke Nederlandse Roei- bond is een strafprocedure aan de gang. De bond wil nog enke le betrokkenen horen, maar hel is zeker dat naar aanleiding van de misdragingen van roeiers na de wedstrijden in Luzern afgelopen weekeinde straffen zullen worden uitge sproken. In principe is overeengekomen, dat drie roeiers, een coach een stuurman van Laga voor zes maanden zullen worden schorst Vier leden van Aegir krijgen dezelfde straf. Een stuurman wordt voor negen maanden uitgesloten. Voorzitter Suermondt van de KNRB wilde wel een slag om de arm houden „We vinden het hoffelijk om eerst alle betrokkenen te horen Met het feit dat er mensen ge straft gaan worden heb ik enkel probleem. Ze behoren zich in het buitenland behoor lijk te gedragen". Kostenbeheersing gezondheidszorg verbrokkeld UTRECHT (ANP) - Een ondub belzinnige keuze door het parle ment welk deel van het natio naal inkomen aan de gezond- hei szorg kan worden besteed, is dringend noodzakelijk. Dit zegt het Centraal Orgaan Zieken huistarieven in haar jaarver slag. Volgens dat jaarverslag zouden de kostenbeheersende instanties eerst dan een globaal bestek kunnen krijgen waarmee ze kunnen werken. Momenteel lijdt de kostenbeheersing nog veel aan verbrokkeling. „Noodge dwongen komt het handelen vaak neer op het leggen van noodverbanden en het nemen van ad hoe maatregelen. Hel beleid is daardoor slechts een hollen achter de feiten aan", aldus het jaarverslag. De ver- pleegtarieven stegen in 1974 on geveer 20 procent. De tarieven van ziekenhuizen werden mei 22,1 procent verhoogd. Voor tweederde deel werden deze verhogingen veroorzaakt door trendmatige verhogingen, bij voorbeeld van salarissen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10