,,Ik blijf me uitsloven al komen er maar twee klanten'9 Nu ook vrouwen kandidaat voor hoofdingeland Zilveren plak voor zwemmer Ed Maasdijk Plan voor „beluifeling Alphense Julianastraat Wassenaarse raad beslist over dienst schoolbegeleiding Goede tijd Lelieveld 12 maanden voor reeks inbraken in Rijnstreek paciNa 4 LEIDSE COURANT „Voedselplan" tijdens nationale zwemkampioenschappen gedeeltelijk mislukt Van onze correspondent dat er nog tot en met vrijdag wedstrijden zijn. LEIDSCHENDAM „Ik blijf me uitsloven al komen er maar twee klanten", dat is het commentaar van Brandpreventie Jaap Hoogkamer, bedrijfsleider van de kantine in het sportcomplex „De Fluit over het gedeeltelijk misluk ken van zijn „voedselplan" tijdens de nationale zwem kampioenschappen in het Leidschendamse zwembad. Hij had het allemaal schitterend voor elkaar, de sporthal van „De Fluit" was eetzaal gewor den waar gemakkelijk vierhon derd maaltijden per dag zouden kunnen worden geserveerd. Het zijn er, mede door het enigszins tegenvallende bezoek aan de wedstrijden, zaterdag 200 ge worden en zondag ongeveer 225. Mevrouw Snijders die het hore cabedrijf in „De Fluit" in pacht heeft, heeft met het voldoen aan de wensen van de zwembond een groot financieel risico geno men en het ziet er naar uit dat niet eens met de investeringen quitte kan worden gespeeld, laat staan dat er winst gemaakt wordt Bedragen wil mevrouw Snijders niet noemen, ook om- De grootste onkostenpost vorm de overigens de brandpreventie. De kantine is vorig jaar uitge brand en om te voldoen aan de gemeentelijke voorschriften moest een verlaagd plafond worden aangebracht en meer brandblusapparaten worden aangeschaft. Hoogkamer:„Alles moest geïmproviseerd worden, fornuizen, spoelbakken, aanslui tingen, bestek noem maar op. We hebben veel te danken aan relaties die ons hebben gehol pen, veel zal door de leveran ciers worden teruggenomen. De gemeente had toestemming gegeven ae Kleedkamers van de sporthal voor keuken en opslag plaats te gebruiken. Het bestuur van het Veurs College had gra tis banken beschikbaar gesteld op voorwaarde dat alles heel zou terugkomen. Bij de wed strijden van de AZL vorige week hadden drie verenigingen toegezegd de hele week te ko men dineren. Gehoopt werd dat bij de nationale wedstrijden de overige zevenentwintig dit voor beeld, al was het maar gedeelte lijk. zouden volgen. „Veel zwemmers, officials en medewerkers hebben een over eenkomst met de familie waar zij overnachten en ontbijten om daar 's avonds ook het middag maal te gebruiken", zegt Hoog kamer. Het bedienend personeel was van 4, met parttimers en vakan tiehulpen uitgebreid tot vijfen twintig, alles in de hoop dat het plan zou slagen. Ze moeten wer ken van 's morgens 9 tot 's avonds 8 uur, soms half 10 en krijgen de maaltijden gratis. De keuken werd mede verzorgd door Ab van der Kolk, ook al 'n vriend en bovendien chef-kok van 'n groot restaurant Het sloot allemaal als 'n bus maar de „gasten" hebben verstek la ten gaan. Alle hoop hebben Hoogkamer en zijn bazin, mevrouw Snij ders, overigens nog niet verlo ren. Er zijn nog wat belangrijke finales en die brengen mis schien wat meer leven in de brouwerij. h »*sw Jaap Hoogkamer en mevr. Snijders: finales brengen morgen mogelijk meer leven in de brouwerij. Dat de bezoekersaantallen bij xico voor de wereldkampioen- van dit unieke initiatief is onmo- de nationale kampioenschappen schappen. gelijk. „We zullen proberen voor tegenvallen is ongetwijfeld te Dertig en eenendertig augustus de jury en de medewerkers dan wijten aan het ontbreken van de zullen ze wel in „De Fluit" aan- een warme maaltijd af te leve- topzwemmers. Deze zijn in Me- wezig zijn maar een herhaling ren", zegt Jaap Hoogkamer. OOK TWEE KRINGRECORDS Van onze zwemmedewer- ker LEIDSCHENDAM - Ed ward Maasdijk van de Zijl/LGB is gisteren op nieuw tot uitstekende prestaties gekomen tij dens de nationale zwem kampioenschappen. In het Leidscnendamse zwembad De Fluit zwom bij de jongens onder de 14 jaar naar een tweede plaats op de 200 m. wis- Alex van Belkum van de Zij l/LGB, die eerder deze week een zilveren medaille veroverde reikte gisteren op de 200 m. wisselslag niet ver. Met een tijd van 2.36.66 min. werd hij al in zijn serie uitgeschakeld. Hij veroverde de zilveren medaille met een tijd van 2.29.02 min, een nieuw re cord voor de Kring Gou- we-Rijnstreek. De Zij- 1/LGB-zwemmer vestigde gisteren nog een nieuw kringrecord: op de 200 m. vrijeslag. Met een tijd van 2.15.31 min. eindigde hij als vijfde in de finales. En de serie zwom hij overigens een betere tijd: 2.13.15 min. Van onze atletiekmedewerkster Lisse Wybo Lelieveld van de Leidse atletiekvereniging De Bataven heeft tijdens de gister avond door De Spartaan geor ganiseerde instuifwedstrijden Voor een nieuw krinerecord i de .beste Prestatie geleverd. De 7r>rcrHe crictprpn nok Hp pctafpttf». l^jarige junior Lelieveld won bij de heren de 800 m m 1.58.4 De Julianastraat in Alphen: Binnenkert sfeervoller dank zij luifels? zorgde gisteren ook de estafette ploeg van de Zijl/LGB op de 4 x 100 m. wisselslag. Bij de meis jes onder de 16 jaar zwom de Leidse ploeg naar een tijd van 5.02.38 min., goed voor een 9de plaats in de eindrangschikking. De estafette-ploeg van AZC zwom op dit nummer een tijd van 5.06.35 min. Een nieuw kringrecord vestigde gisteren ook Ria Hassefras van De Zijl/LGB. Zij zwom bij de meisjes onder de 14 jaar een tijd van 1.13.68 min., hetgeen haar een negende plaats opleverde. Op de 200 m. wisselslag zwom ze een tijd van 2.46.62 min. waarmee ze vierde werd in haar Een kringrecord vestigde ten slotte ook Helma van Brakel van AZC. Op de 220 m. wissel slag bij de meisjes onder de 14 jaar eindigde ze met een tijd van 2.39.44 als vijfde in de fina le. Op de 200 m. vrijeslae zwom ze 2.23.21 min. en wérd daarmee zesde in haar serie. Vakantiespelen Voorschoten maandag van start Van onze correspondent VOORSCHOTEN - Voor de Vdorschotense jeugd starten maandag de jeugdvakantiebe- zigheden georganiseerd door het gemeentebestuur met mede werking van vele vrijwilligers en verenigingen. De bijdrage voor alle aktivitei- ten is steeds 1,50. Met uizon- dering van de kooklessen kun nen kinderen zich nog steeds opgeven: gemeentehuis, telefoon 2141 en vragen naar de heer T. Bonhof. min. Zijn veel oudere clubge noot Ton van Velzen finishte als tweede in 1.59.9 min. Bij de dames won Thea Kou- wenhoven (Bataven) de 400 m in de goede tijd van 60.1 sec Anne Politiek (Bataven) werd tweede in 62,9 sec. Overige resultaten van deelnemersuit de Leidse regio: Discuswerpen heren c. 1. N. v. Noort (Sparta) 39.54 m Discus werpen heren d. 2. K. v. Venetië (Hol.) 28 m, 3. J. v. Ransdorp (Spart) 27.30 m. Kogelstoten he ren 1. N. v. Noort (Spart) 11.82 m. Speerwerpen heren F. Krone (Hol.) 41.52 m, R. Ransdorp (Spart) 43.02 m. Discuswerpen dames d. J. Deijn (Hol.) 27.40 m. A. Uittenbogaard (AVL) 23.49 m, 5000 m heren c-d 2. G. v.d. Ham (Hol.) 16.10.5 min. A. Ulijn (Hol.) 16.26min. Verspringen heren 1. F. Krone (Hol), 6.26 m, W. v.d. Krogt (Spart) 5,85 m, Kogelstoten dames M. Izerda (AAV'36) 8.79 m, D. Tol (AAV '36) 8.54 m, A. Uittenbogaard (Hol.) 8.47 m. 100 m. dames d. 2. A. v. Dijk (Spart.) 13.7 sec. 100 m dames c. 1. T. Kouwenho- ven (Bat) 13.1 sec. 2. D. Tol (AAV '36) 13.6 sec. 100 m dames, b. 1. A. Politiek (Bat.) 13.- sec. 100 m heren C. 1. F. Krone (Hol.), 11.9 sec. 100 m heren b. 2. W. v.d. Krogt (Spart.) 11.6 sec. 3. T. Brusche (Bat) 11.7 sec. 800 m. heren c. 1. L. Mooyman (Bat) 2.03.4 min, 2. J. v. Zijl (Bat). 2.04.0 min. TOCH NOG VUURWERK IN NOORD WIJK NOORDWIJK - Het vuur- werk, dat dinsdag jl. we gens het slechte weer moest worden afgelast, zal nu morgen plaatsvin den. Het wordt afgesto ken op het strand voor de Koningin Wilhelmina Boulevard, 's avonds om tien uur. Wassenaar In de vergadering van de Wassenaarse gemeenteraad van a.s. maandagavond komt o.m. met het voorstel aan de orde betreffende de schoolbegelei dingsdienst. Zoals bekend geven burgemeester en wethouders na overleg met schoolhoofden en schoolbesturen er de voorkeur aan de gemeente Wassenaar niet te laten toetreden tot een regionale schoolbegeleidingsdienst, die in de Haagse agglomera tie wordt opgericht. De bedoeling vai en wethouders schoolbegeleiding gebruik te maken van de diensten van het Jeugd Advies Bureau (JAB) dat burgemeester totaal lü4 basisscholen zullen is voor de moeten bedienen. De verzorging van de 16 Wassenaarse basis scholen zal dan slechts een frac tie kunnen zijn van wat het dan zal moeten worden uitge- Wassenaarse JAB voor de Was- breid met een fulltime peda- senaarse scholen zal kunnen goog-didacticus en een half-time doen. schoolmaatschappelijk werk- Wat de kosten van de eigen ster, terwijl in het JAB-team schoolbegeleidingsdienst betreft ook de twee logopedisten zullen becijferen burgemeester en wet houders, dat de uitgaven voor 1976 ruim 100.000 hoger zullen zijn dan thans in de begroting is geraamd. Het belang van het onderwijs zal echter moeten Tegen aansluiting bij een regio nale schoolbegeleidingsdienst hebben burgemeester en wet- prevaleren, aldus het college. De houders o.m. het bezwaar dat in 1978 deze dienst beschikken zal over 12 personeelsleden, die als Wassenaar meedoet in commissies onderwijs en finan ciën uit de gemeenteraad heb ben zich met het voorstel ver- Het polstokspringen in Nieuwkoop trok enkele honder den toeschouwers. Rob Veenboer: Nieuwkoopse beste polstokspringer Van onze correspondent NIEUWKOOP Gisteravond was weer een groot deel van de Nieuwkoopse bevolking op de been om getuige te zijn van een van de meest spectaculaire onderdelen van de Nieuwkoopse vakan tieweken, namelijk het polsstokspringen over een sloot nabij de Kennedylaan. Kennelijk niet bang voor een nat pak schreven 20 springers in. Al na de eerste sprong bleek dat de landing, tegen een houten schouing, niet ideaal was. De organisatie loste dit op door op die plaats enkele matrassen te leggen zodat in ieder geval een zachte landing mogelijk was. Het werd een harde maar sportieve strijd, waarbij Rob Veenboer uiteindelijk als winnaar tevoorschijn kwam. Tweede werd Koek van Zuren.en derde Dick Schouten. De Nieuwkoopse Middenstand stond er borg voor dat de prijswinnaars met een leuke prijs huiswaarts konden keren. Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense Julianastraat moet een aantrekkelijke winkelstraat worden vinden sommige winkeliers en daarom zijn er plannen gelanceerd om de straat een wat sfeervoller aanzien te geven. De heer J.G.S. Bahlmann, eige- geactiveerd moeten worden", naar van het modehuis de Bij- meent de heer Bahlmann. „Dan enkorf, meent dat het hoog tijd kan er gemeenschappelijk heel wordt dat er iets aan de Juliana- wat bereikt worden, want de straat gedaan wordt, voordat al- Julianastraat is ideaal voor een le klanten naar het nieuwe win- beluifeling. Niet zo smal en be- kelcentrum Aarhof trekken. Hij nauwd als de Van Mandersloo- heeft het idee naar voren ge- straat". bracht om de panden in de Ju- In september zullen de winke- lianastraat te voorzien van een liers hierover vergaderen. Ook luifel. De winkeliers kunnen hoopt men dan iemand van de dan hun waren naar buiten gemeente erbij te hebben omdat brengen en de koper blijft be- er enkele „gesloten" panden in schermd tegen regen bij het de Julianastraat eigendom van boodschappen doen. „Allereerst de gemeente zijn. „We hopen zullen de winkeliers zelf meer dat de gemeente onze plannen wat wil coördineren zodat er eenheid komt m het geheel. Voor die gemeentepanden is zo'n luifel namelijk ook aantrek kelijk, omdat het gebouw dan in waarde stijgt", zo zegt de heer Bahlmann. De financiële kant van de belui breekpunt te worden. Het Rijk geeft 50% subsidie voor het mo- derniseren van verouderde win kelconcentraties. De luifel j wordt in hout uitgevoerd en heeft een breedte van circa twee I meter. De meningen van andere I winkeliers zijn nogal verdeeld. De firma van Wieringen en de i heer C. Rijlasdam, die een boe- i tiek heeft, zijn wel enthousiast, I maar de bedrijfsleider van Odijk Bedrijfskleding heeft er weinig interesse in. „Het is geen winkelstraat en er valt toch niets van te maken. Wel doen we mee als iedereen er positief tegenover staat." Banketbakkerij S te vers wil eerst meer zekerheid hebben over die 50% Rijkssubsidie. Hij vindt dat er in ieder geval geza menlijk met de andere winke liers over gepraat moet worden. Volgens woninginrichter Cou- veé moet er eerst een goed win kelierscomité zijn om de boel op poten te zetten. Van de plannen van zijn overbuurman Bahl mann wist de heer Couveé nog niets. Na een uiteenzetting ver klaarde hij „de stoep is daar veel te smal voor en er is teveel verkeer in de straat. Bovendien lopen de mensen bij mijn zaak al droog doordat de etalages naar binnen aangelegd zijn." Van een onzer verslaggevers Leiden - De kans is groot dat O^tohendam), Plv. a Bok (Leidschen- Es iTT -1 J.r. xviuuiiaii u. wachting maken m de Verenigde (Leiden), plv. A. Sevenster (Leiden), Vergadering van Rijnland, net Vasbinder (Oegstgeest), plv. H. G. Müller hoogheemraadschap dat de wa- (Oegstgeest), meyr. A. Roos (Leiden) plv. terhuishouding in deze streek JJ- de (.Leiden)' „p-onrfft (Warmond), plv. W. v. Noort (Warmond), H. Heemskerk (Lisse) plv. Th. Werkhoven Tot nu toe maakten alleen mannen hier- (Lisse), P. v. Went (Noordwijkerhout), plv. van deel uit, maar bij de verkiezing van J. Hoogeveen (Noordwijk) C. v. Haaster hoofdingelanden en hun plaatsvervan- (Hillegom), plv. J. Warmerdam (De Zilk), gers die op 20 augustus a.s. wordt gehou- J- v. Reisen (Sassenheim), plv. G. M. den, staan nu ook drie vrouwen kandi- Meskers (Noordswijk), N. Stokkermans daat: mevr. A. Roos, de voorzitser van (Leiden) plv. C. v. Dorp (Katwijk a.d. de WD afd. Leiden, mevr. Kerling, het Rijn), N. Parlevliet (Katwijk) plv. C. Zaal ex-PvdA gemeenteraadslid en mevr. Lan- (Oegstgeest), Th. v.d. Laan (Leidschen- gevoort uit Badhoevedorp. dam), plv. A. Scheepmaker (Voorhout), J. De kandidatenlijst ziet er volledig als J- M. Bogaers (Bloemendaal), plv. G. v. volgt uit: Dijk (Heemstede), J. Wotte (Hillegom), plv. G. C. M. v. Erp (Heemstede), J. District 1, ongebouwd eigendom( C. v. Constandse (Haarlem), plv. A. de Leeuwe Saase (Noordwijkerhout) met als plaats- (Haarlem), R. de Leeuw (Haarlem), plv. vervanger M. Zandwijk (Noordwijk), G. G. Brandsma (Haarlem), L. Alkemade W. Vergeer (Warmond), plv. P. G. v.d. (Noordwijk), plv. G. v. Haasteren (Leider- dam, Haarlem tot Lisse. Geest (Sassenheim), J W. Wensveen dorp), W. Doeven (Hoogmade), plv. O. Bik Voor district 3, ongebouwd eigendom: L. lo fWncoo_ tT U VarViaolr ïT oiHoprlArnl nlu -T TT-/n1 c1 DRiessen (Leiden), plv. M. G. J. Ham Gebouwd eigendom: H. Zwetsloot (Hoog- (Leiden). made), plv. P. J. v. Rijn (Ter Aar), R. Niezen (Nieuwkoop) plv. J. S. Bodegra- District 1 strekt zich uit langs de kust ven (Nieuwkoop) R. Vis (Alphen a.d. van Santpoort in Noord-Holland tot Lei- Rijn), plv. G. A. v. Wieringen (AJphen aan den—Leidschendam. den Rijn), R. Callas (Alphen aan den Voor district 2, ongebouwd eigendom: G. Rijn), plv. D. v. Leeuwen (Alphen aan W. Pompen, (Nieuw-Vennep), plv. A. C. den Rijn), P. Wenmakers (Rijnsaterwou- Blom (Zwanenburg), A. Verbeek (Hoofd- de), plv. C. A. Blaazer (Rijnsaterwoude), dorp), plv. J. Petrie (Hoofddorp), J. Jzn. j. w. Hekkelman (Leiderdorp), plv M. de Van Leeuwen (Aalsmeer), plv. P. Hartog Kool (Leiderdorp). (Aalsmeer). District 3 strekt zich uit van Leiderdorp, Gebouwd eigendom: A. v.d. Meij (Bad- Zwammerdam, Alphen aan den Rijn tot hoevedorp), plv. J. Corvelijn (BAdhoeve- Nieuwveen, Leimuiden en De Kaag. vorp) H. C. Tesink (Nieuw-Vennep), plv. District 4, ongebouwd eigendom: M. P. mevrouw A. M. Langevoort—Kiestra Kwakernaak (Reeuwijk), plv. B. v. Leeu- (Wassenaar), plv. N. Alkemade (Wasse- (Leiden), H. Verbeek (Leiderdorp), plv. J. naar), A. C. J. M. v. Schie (Spaarnwoude) Meerburg (Leiderdorp), J. Rozenburg plv. J. W. Vink (Haarlem). (Leidschendam) plv. A. v. Vliet (Leid- (Badhoevedorp), R. Den Daas (Rijsen- wen (Reeuwijk), J. Noordam (Benthui- hout) plv. D. Riemens (wassenaar), J. W. zen), plv. H. Verwaal (Hazerswoude), J. Atema (Aalsmeer), plv. P. D. Tas (Aals- A. Straathof (Alphen aan den Rijn), plv. meer), W. A. Steenstra—Toussaint (Den F. J. Droogh (Zoetermeer). Haag), plv. J. A. Bouwens (Amstelveen), Gebouwd eigendom: B. W. Buenk R. R. A. Stapel (Oegstgeest). plv. J. de (Moordrecht), plv. J. P. Jonkers (Bos- Waal (Amsterdam), G. F. Twint (Amster- koop). L. Gesman (Alphen aan den Rijn), dam), plv. H. M. Fritschy (Amstelveen). plv. C. J. v.d. Bijl (Alphen aan den Rijn), District twee strekt zich uit van Amster- o. O. SPruijt (Waddinxveen), plv. J. C. v.d. Maas (Waddinxveen), J. Wesselingh TT - (Hazerswoude) plv. A. Veerman (Bos- van Heiningen (Roelofarendsveen) plv. A. koop), C. Lafeber (Gouda), plv. P. Kooy M. v. Veen (Ter Aar), J. P. v.d Poel (Oud (Reeuwijk). Ade) plv; C. Th. v.d^Weyden (Zevenho- District 4 strekt zich uit van Leiden, Geduwd eigendom: J de Feyter (Ui- schendan), mevrouw Kerling-Simons ven), P. Uijttewaal'(Ter Aar), plv. J. P. Zoetermeer, Gouda tot Bodegraven. Alp- den), plv. A. Kapteyn (Leiden), G. Gort (Leiden) plv. M. Nicolai (Haarlem) H. E. Uijttewaal (nieuwveen). hen aan den Rijn. Van onze rechtbankmedewer ker. DEN HAAG/RIJNSTREEK - De Haagse rechtbank veroor deelde een 21-jarige automon teur, théns verblijvend in de jeugdgevangenis De Spring, tot 14 maanden gevangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar en aftrek van voorarrest, wegens plegen van een groot aantal inbraken en diefstallen in verschillende plaatsen in de Rijnstreek en Den Haag en om geving. De officier van justitie noemde in de dagvaarding slechts enkele activiteiten van verdachte, zoals inbraak op 22 maart te Nieuwkoop, waar uit een opslagplaats in het indus triegebied een partij broeken en jacks werd gestolen en poging tot inbraak in een supermarlrt te Alphen aan de Rijn, hetgeen mislukte. De officier van justitie had 12 maanden gevangenis straf waarvan 3 maanden vo waardelijk geeist Drie nieuwe kleuterscholen voor Katwijk Van een onzer verslaggevers KATWIJK - Enkele kleuterscho len in Katwijk zijn aan vernieu wing toe. De school in de Bur- gerdijkstraat heeft zoveel gebre ken dat hij beter kan worden gesloopt, aldus b. en w. aan de raad. Met het Witte Schooltje aan de Voorstraat is het minder ernstig gesteld. Er ontbreekt een centrale verwarming in het ge bouw. De aanleg van een cv wordt praktisch onmogelijk ge noemd door het college. Ook ,,'t Kwetternest" in de Rijnstraat voldoet niet meer aan de huidi ge eisen. B. en W. stellen de raad voor medewerking te ver lenen aan de vervanging van de kleuterschool aan de Burgers- dij kstraat door een nieuw te bouwen school aan de Meer burgkade. Ook wordt de raad verzocht in principe akkoord te gaan met medewerking aan de vervanging van het Witte Schooltje aan de Voorstraat door nieuwbouw op een terrein tussen de Louwe- en Zuidstraat. Tenslotte vraagt het college de raad toestemming voor vervan ging van de openbare kleuter school op het terrein van oude melkfabriek „De Hoop". Orgelconcert in Noordwijk Van onze correspondent NOORDWIJK - In de Grote Kerk in Noordwijk-binnen wordt morgenavond het eerste van een serie zomerorgelconcer- ten gegeven. Het concert is ter nagedachtenis aan de in 1937 overleden organist Jan Zwart. Feike Asma zal het laatste con cert dat zijn leermeester heeft gegeven, spelen. Asma voert on dermeer uit: „Toccata over ps 146", Andante religioso Ps 25", „Toccata en Fuga en d-moll" van Bach, „Pastorale" van Scar- latti, „Variaties „Goed des He ren" van Mendelssohn, „Chant du Soir" van Bossi en Orgellied en fantasie over „een vaste burg" van Jan Zwart. Het con cert begint om acht uur.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4