Bertus v. d. Voort kraakte pand aan Noordbuurtseweg Tom Mix Blommendaal wint eenvoudig Centraal antennesysteem voor Alphen 'Open uw huis' in fraai nieuw home 50% besparing Jubilerende brigadiers bij Noordwijkse politie Jeroenen willen Jeroen in Jeroenspark Vrij spel voor de jeugd PAGINA 4 LEIDSE COURANT Alphen aan den Rijn In Alphen aan de Rijn is een stichting Sodea opgericht voor de aanleg van een centraal antennesysteem. Nog deze maand zullen de eerste huizen van een aansluiting worden voorzien. Het sys teem wordt beperkt tot het stedelijk gedeel te van Alphen waar ca 15.000 huizen staan. Uitbreiding van het systeem tot de bij de gemeente horende buurtschappen zou te duur worden. In de herfst van 1976 hoopt men klaar te zijn met de aanleg van het net. Dit heeft Sodea gisteren meegedeeld. Deelneming aan het centrale systeem is voor Alphena- ren niet verplicht, wel moeten over vijf jaar alle antennes van de daken in Alphen zijn verdwenen. Via het systeem zullen de beide Nederlandse zenders, drie Duitse en één Belgisch televisiestation zijn te ontvan gen. Ook kan men een aantal Nederlandse, Duitse en Belgische fm-stereoprogramma's ontvangen. DONDERDAG 10 JULI 1975 I Brigadier Valkenier Van onze correspondent NOORDWIJK Dinsdag a.s. herdenken de heren P. van Duuren en P. Valkenier, dat zij 25 jaar geleden in dienst traden bij het korps gemeentepolitie te Noordwijk. Ter gelegenheid van dit jubileum biedt het gemeentebestuur de beide brigadiers een receptie aan, waarop zij wegens hun langduri ge trouw aan de gemeente zullen worden gehuldigd. De receptie vindt plaats in het dorpshuis "De Kuip" aan de Zeestraat, dinsdag middag, 15 juli a.s. om half vijf. BOSKOOP Toen de Bos- koopse gemeenteraad een paar jaar geleden het keetje van de plantsoenendienst in het Vifor- park beschikbaar stelde voor de jongerengroep „Open uw Huis", heeft men nooit kunnen denken, De wethouder kweet zich goed van haar taak. Zij zeemde de zorgvuldig vuil gehouden ramen en opende daarmee het nieuwe onderkomen van „Open uw Huis". Van onze correspondent Zoeterwoude Dinsdag, enkele uren voor dat ook boven Zoeterwoude het noodweer losbarstte, heeft Bertus v. d. Voort zijn fauteuil waarin hij bijna 'n week temidden van zijn huisraad op de Schenkelweg was gezeten, verlaten. Hij heeft zijn intrek genomen in een huisje aan de Noordbuurt- seweg dat al enkele jaren leeg staat en voordien werd bewoond door de familie Van Gerven. Het huisje is eigendom van de heer Van Pampus die verre van gelukkig is met het „kraken", want dit blijkt het te zijn. „Ik heb hem zelfs nog niet gezien" zegt de heer Van Pampus. „Hij heeft de boel gewoon opengebroken, zonder dat ik ergens van af wist". Ook de afdeling sociale zaken en huisvesting van de gemeente is hier in het geheel niet bij betrok ken geweest, zo bleek desgevraagd. Erg comfortabel is het verblijf in zijn niei onderkomen overigens niet voor Bertus. Het pand je is verstoken van electriciteit en sanitaire voor zieningen zijn er nauwelijks. „Het voldoet in het geheel niet meer aan de eisen die men heden ten dage stelt aan een wonig" zegt de heer Van Pampus die steeds de bedoeling heeft gehad zijn aankoop te slopen. Hij is hier nog niet toe overgegaan omdat hij daarmee de naastwonende bejaarde broer en zus Van Remmen in moeilijkheden zou brengen en dat wilde hij beslist niet. Hij is nu een beetje het slachtoffer geworden van zijn coulante houding want het uitzetten blijkt juridisch niet zo simpel te zijn. Ereplaats voor Noordwijks oudst bekende burger Noordwijk Drie Noord- wijkers, Jerona van der Meer, Jeroen Salman en Jeroen van der Weijden, hebben een comité ge vormd om het beeld van Jeroen (de eerste pastor van Noordwijk) een bete re plaats te geven. Het beeld stond vroeger in het torentje van de Waterstaatskerk in Noordwijk-Binnen. Toen deze kerk in'1925 werd afgebroken verhuisde het mooie houten beeld naar de tuin van de pasto rie, totdat het - om het tegen weersinvloeden te beschermen - opgeborgen werd in een bijge bouwtje van de kerk. Het staat daar nu tussen allerlei afge dankte rommel en dat vinden de drie Jeroenen zonde. Zij, willen het beeld een meer passende plaats geven en denken daarbij aan het Jeroenspark om zo Je roen te laten uitzien over zijn gemeente en de beide naar hem genoemde kerken. Om een en ander financieel mo gelijk te maken hebben ze een rekening geopend bij de Bonds spaarbank Noordwijk, onder nummer 841.184.007. Het giro nummer van de bank is: 141,164. Het nieuwe jeugdgebouwtje in het Boskoopse Viforpark. „Op Losse Groeven" in Rijnsburg Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG De TROS-tele- visie zal op woensdag 23 en donderdag 24 juli aanstaande in de hallen van bloemenveiling Flora in Rijnsburg opnamen maken voor het programma „Op Losse Groeven". De uitzen ding is twee dagen later op za terdag en de presentatie is, zoals altijd, in handen van Chiel Mon- tagne. Sassenheim De rijkspolitie van Sassenheim heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 20-jarige Hagenaar aange houden. Deze reed in een auto rond zonder over een rijbewijs en andere autopapieren te be schikken. Later bleek dat hij de wagen, een gloednieuwe Ford Cortina, had gestolen van een bewoner van de Wijtenbach^ an in Oegstgeest De vakantiespelen voor de jeugd in de Leidse regio gaan onverminderd door. De orga nisatoren zijn overal even ent housiast. Mevr. Van Scheppin gen, een van dé organisatrices van de kinderspelen in Rijp- wetering en Oud Ade, keek alleen even sip toen ze gisteren in de krant las dat de spelen in Oud Ade niet van de grond zijn gekomen. Zij: „Ik begrijp niet hoe dat bericht de krant heeft bereikt De kinderen hier zijn bij wijze van spreken nog gisteren van start met o.m. een ruilbeurs in 't Velthuys aan de Parklaan. Er was een drukte van belang (zie foto boven). In Nieuwkoop vordert de bouw van een huttendorp uitermate snel. Het gemeentehuis staat er al (zie foto links onder). In Roelofarendsveen concen treerde de vakantieleut zich gisteren in het Alkebad, waar de jeugd werd beziggehouden met allerlei waterspelletje (zie foto rechts onder). Twee nieuwe DE KUYPER producten: moe van de spelletjes vorige week." Ze geeft toe dat twee programma-onderdelen deze week in Oud Ade niet zijn doorgegaan. „Maar dat is te wijten aan het ziek worden van een van de organisatoren en het op kamp gaan van de meeste kinderen hier. De zeep kistenrace en de sportvijf- kamp zijn nu uitgesteld tot een nog nader te bepalen tijdstip deze zomer." Tot zover mevr. Van Scheppingen. In Sassen heim gingen de kinderspelen dat dit vrij sombere gebouwtje nog zeer veel waarde zou gaan' krijgen voor de Boskoopse ge meenschap. De jongerengroep heeft zich zó waar gemaakt, dat ze niet meer is weg te denken uit het leven van de bejaarden en alleen staanden, die op een of andere manier hulp nodig hebben. Lan ge tijd hebben de mannen van „Open uw Huis" gezwoegd om het geld bijeen te krijgen voor de renovatie van het gebouwtje. Men wilde het zelf doen. Liever geen subsidie, was het streven van de groep. Het kleine keetje is dus grondig opgeknapt. Er is een gezellig tehuis voor de jongerengroep van gemaakt met een zitkuil, een grote werktafel en een keu kentje. Eigenlijk had de opening van het nieuwe home geruisloos moeten verlopen. De winnaar van een quiz tijdens een open dag zou dat moeten gaan doen. Een speling van het lot: winna res werd wethouder mevrouw T. Stellingwerff-Marissen... Pony gedood AARLANDERVEEN Tijdens het onweer gisteravond, is er op de boerderij van heer C. van Schaick, een pony door de blik-' sem getroffen. Het dier was op slag gedood. ALPHEN De kindercrèche aan de Alphense Corne lls de Vlamingstraat gaat dicht. Tot 1 september worden de kinderen nog opgevangen in het gebouwtje van het Leger des Heils, maar dan is het afgelopen. Het is financieel niet meer mogelijk door te gaan met de crèche. De beide leidsters Erica Domburg en Rita Cornelissen staan op straat. De crèche heeft de laatste jaren met verlies gedraaid. Dat dan ondanks de goedkope krachten, want de beide dames hebben geen papieren van de Kleuterkweek. Daardoor was het echter ook weer niet mogelijk om subsidie aan te vragen, want daarvoor eist men een vakkracht. Er is van alles aan gedaan om de crèche te behouden, maar ook een tariefsverhoging van acht gulden naar bijna elf per dag kon de begroting niet rond krijgen. Gemiddeld kwamen er een kleine dertig kinderen per dag. TENNISTOERNOOI HILLEGOM: U gebruikt immers maar de helft (een half borrelglaasje) en maakt dus 2x zoveel longdrinks uit een fles. Dat betekent: per longdrink 50% besparing in geld en alcohol-gebruik. Van onze tennismedewerker Hillegom Verreweg de mees te aandacht had het in redelijk aantal gekomen publiek gister avond op het Hillegomse ten nispark voor de spannende B herendubbel tussen Stocklin/- Kortekaas en Eric de Jong/Piet Verbrugh, die pas bij het inval len van de duisternis was afge lopen. Veelvuldig kwamen alle spelers naar het net, waardoor vele leuke slagenwisselingen met fraaie volleys ontstonden. Vooral in de eerste twee sets waren beide combinaties geheel tegen elkaar opgewassen en be sliste het verliezen van een ser- vicegame ook meteen de set. In de eerste set moest Verbrugh op 3—2 zijn service afstaan en ging deze via 5—2 met 63 naar Stöcklin/Kortekaas. Hetzelfde overkwam Stöcklin bij de stand 44 ir de tweede set, zodat met 64 d'. stand gelijk was getrok ken In de laatste set konden Verbrugh en zijn partner het hoge niveau niet meer volhou den. Naast briljante ballen sloe gen zij steeds meer missers, waardoor hun tegenstanders via 4—0 toch nog betrekkelijk een voudig de zege binnenhaalden: 6—3 4—6 6—2. 's Middags overtrof Harry Ver- degaal zichzelf, door de als zes de geplaatste Jan van de Maarl in een slopende partij te ver slaan. Beide partijen zochten graag de aanval, maar uiteinde lijk leverde het spectaculaire spel van Harry hem in de lange laatste set net twee games meer op: 64 46 8—6. In de volgen de ronde zal hij zich moeten meten met Ronald Blommen- daal, die zich tot nu toe niet erg hoefde in te spannen. Zijn laat ste slachtoffer kon slechts éen game maken: 61 60. Ook Noud Weyers leek na 6—0 in de eerste set tegen Ferry Holster een gemakkelijke dag te hebben. Dit pakte echter anders uit en hij moest tot het uiterste gaan om de partij via de tie break te winnen: 6—0 7—6. Leo Goossens behaalde een moeizame drie sets overwinning op Rein van de Wiel 36 64' 64 en moet nu in de kwartfi nales tegen clubfavoriet Martin Knol aantreden. In het herenenkelspel C nu ook de tweede geplaatste speler. Han Bos kon het niet bolwerken tegen F. Maas en werd met 7—6 62 naar de rijen der toeschou wers verwezen. Uitslagen. HEC: R. Bouma-H. Kuipers 64 60; v.d. Meer- Truyens 4—6 6—2 6—2; F. Maas- H. Bos 7—6 6—2; R. Hylkema-H. de Jong 7—5 7—6. Wethouder demonstreert tekentalent Wethouder Van der Zalm van Warmond opende gisteravond in Galerie De Pomp een tentoonstelling van werkstukken van crea tieve Warmonders. De wethouder gaf daarbij een demonstratie van zijn tekentalent. Als be stuurder van het Kaag dorp kraste hij uite raard een zeilboot op het papier. Van deze "Dubbele Vieux" of "Dubbele Jenever" hebt U slechts de helft nodig om met cola, andere frisdrank of vruchtensap toch van een minstens even smaakvolle "longdrink-tic" te genieten. De voordelige en prettige manier om Uw alcoholgebruik te halveren wanneer U dat wenst. O Kan ook "puur" gedronken worden. TER INTRODUCTIE GRATIS MAATBEKERTJE en een vierdelig IJSBAKJE bij ELKE fles Dubbele"Vieux of Jenever 1(jyiN-PACK (2 flessen) ff.21.15

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4