Tom Mix Burgemeester van Koudekerk naar Haastrecht, Stolwijk en Vlist Voordeeltje BIJVAL VOOR INSTELLEN VAN SCHOOLBEGELEIDINGSDIENST voor Lissenaren vervallen huisjes in 50% besparing Vakantiespelen Oud Ade in slop: jeugd is Burgemeester Van der Linden: „Je moet tenslotte aan je eigen toekomst denken". Van een onzer verslaggevers KOUDEKERK Burgemeester C. M. van der Linden van Koudekerk is nog maar een paar maanden eerste burger van het dorp aan de Rijn. Per 1 september is hij benoemd in Haa strecht, Stolwijk en Vlist. Drie aparte dorpen met elk een eigen gemeentebe stuur. De nieuwe werkkring komt an ders gezegd veel overeen met die van de heer Breen, die eveneens drie ge meenten onder zijn beheer heeft: Nieuwveen, Leimuiden en Rijnsater- woude. Van der Linden over de toch wel speciale problematiek van het besturen van drie ge meenten: „Het zal inderdaad een heel andere aanpak gaan worden dan hier in Koudekerk. Ik zal minder tijd hebben om me overal te laten zien. Dat kan wel in een dorp als Koudekerk, maar moeilijker als je drie gemeenten hebt met een inwonerstotaal van 9 10.000". Na het vertrek van wethouder Van der Pols, in wiens plaats mevrouw leLarge is benoemd dus een tweede probleem voor het college van B en W van Koudekerk. Van der Linden: „Ik heb de beide wethouders nog niet kunnen inlichten, ze zijn beiden op vakantie. Ik heb hen echter een poosje geleden, toen de kaarten voor mij gunstig kwamen te liggen, wel verteld, dat ze rekening moesten gaan houden met een eventueel Vertrek". Dat vertrek van burgemeester Van der Linden komt vrij onverwacht. Van der Linden daar over: „Zo komt het misschien wel over, maar de procedure loopt al vanaf december vorig jaar, toen de heer Cnossen is overleden. De vacature werd in januari officieel opengesteld". C. M. van der Linden is, als hij in september vertrekt, ruim zeven jaar burgemeester van Koudekerk geweest. Het was zijn eerste dorp als eerste burger. Haastrecht, Stolwijk en Vlist betekenen een duidelijke promotie. Van der Linden: „Je moet tenslotte aan je eigen toe komst denken. PAGINA 4 LEID SE COURANT WOENSDAG 9 JULI 1975 De huisjes in de Meer- en Houtstraat, die plaats moeien maken voor een parkeerterrein. iiliiiiiiiiliiiiiiiiiiliilllliiiliiiiiiiliiiilliillll I ADVERTENTIE] Van onze correspondent WASSENAAR De commissie financiën uit de gemeenteraad is gistermiddag in een vergadering onder voorzitterschap van wethouder Mr. G. C. van Dijk wethouder Caron van financiën is met vakantie akkoord gegaan met het voorstel van burgemeester en wethouders om een eigen schoolbegeleidingsdienst in het leven te roepen door een zekere uitbouw van het reeds bestaande Jeugd Advies Bureau. Deze oplossing kost voor lopig weliswaar 100.000,— per jaar meer dan aansluiting bij een regionale dienst in de Haagse agglomeratie, maar op de duur zal zeker blijken, aldus de heer Van Dijk, dat dit een goedkopere en een betere opjossing is. Een regionale dienst zal binnen enkele jaren uitgroeien tot een kostbaar apparaat, terwijl in de door Wassenaar gekozen oplossing de kosten gemakkelijker in de hand gehou den kunnen worden. De commissie ging verder akkoord met een verhoging van het reeds eerder be schikbaar gestelde krediet voor de aanleg van riolering in de wijk Nieuw Wasse naar. Ook werd ingestemd met een extra krediet van 10.000,— voor een voortge zet onderzoek naar de conditie van de ongeveer 20 jaar geleden aangelegde rio lering in park De Kieviet. Het toen ge bruikte materiaal blijkt van inferieure kwaliteit geweest te zijn en gevreesd moet worden dat met de vernieuwing daarvan een bedrag van 1 1/4 miljoen gulden gemoeid zal zijn. De commissie ging verder akkoord met een verbetering in de rechtspositierege ling van de vrijwilligers bij de brand weer. Dat zal de gemeente 40.000,— per jaar meer kosten, maar daar staat tegen over dat het aantal leden van de beroeps- brand wweer met 5 is verminderd. De commissie stemde tenslotte in met een voorstel van burgemeester en wethouders "om in het indertijd opgestelde schema voor de verbetering van de straatverlich ting de Groot Haesebroekseweg in ver band met de daar uitgevoerde riolerings werkzaamheden voorrang te geven boven een deel van de Buurtweg. Het kan de chauffeurs van vraohtwagens, die enigerlei connectie met de bouwwereld hebben, vrijwel niet ontgaan. Dat bord, waarop staat aan gegeven dat „bouwvef- keer" niet de Potgieter- laan in de Hazerswoudse wijk Rhynenburch mag inrijden. De bouwver- keer-voerders wordt ver zocht om om te rijden via de Da Costasingel en daarna hun tocht voort te zetten naar Rhynenbur- ch-oost. Overigensdat verwijzingsbord staat sinds enkele dagen op de Gemeneweg. En dit is nu eens iets waarmee de Pot- gieterlaanbewoners zeer gelukkig zijn. Kan ook "puur" gedronken worden. U gebruikt immers maar de helft (een half borrelglaasje) en maakt dus 2x zoveel longdrinks uit een fles. Dat betekent: per longdrink 50% besparing in geld en alcohol-gebruik. Van een onzer verslaggevers Lisse Dat het ook wel eens voordelen kan hebben om in een erg oud en vervallen huisje te wonen ondervindt een aantal bewoners van de Lissese Meer- en Houtstraat. Hun woninkjes staan op de plaats waar de gemeente Lisse zich een aantal parkeerplaatsen had gedacht ten behoeve van het plan Blokhuis. Per 1 november moeten de laatste bewoners van de Meer- en Houtstraat deze gemeentelijke woningen hebben verlaten, omdat op die datum de termijn afloopt waarop de gemeente de midden stand in plan Blokhuis had beloofd dat met de aanleg van het parkeerterrein zou kunnen worden begonnen. De gemeente heeft nu concessies moeten doen om haar huurders, die voor slechts een paar gulden per week onderdak hadden, uit de huisjes te krijgen. De heer Bruggeman, chef algemene zaken: „We zouden, omdat de huisjes eigendom van de gemeente zijn, kunnen gaan procederen om deze mensen er uit te krijgen. Maar dat zou een te slepende zaak gaan worden. We zijn in dit uitzonderlijke geval wat toeschietelijker geweest bij het toewijzen van andere woningen. De gemeente zit een beetje voor het blok. En dan nemen we het maar op de koop toe dat een aantal bewoners van de Meer- en Houtstraat er iets meer uitslepen dan normaal. Enquête onder Leidschendamse gehandicapten biedt 70 kilo spijkers tegen 40% korting aan. De spelen voor de schooljeugd van Woubrugge worden gehou den in de week van 28 juli tot en met 2 augustus. Alle aktivi- teiten spelen zich af in of ron dom gebouw Jeugdland en be ginnen om 9.30 uur. Het programma ziet er als volgt uit: maandag: sportdag; dins dag: dierententoonstelhng en huttenbouw; woensdag: 's mor gens barbeque, 's middags volksdansen, 's avonds, wieler ronde, voortzetting huttenbouw donderdag: spelletjes voor dt kleine kinderen, fietstocht me als doel zwembad oudere kinde ren, voortzetting huttenbouw vrijdag: gezamenlijke ochten< voor jong en oud Woubrugge, middags roeiwedstrijd op d Wijde Aa, 's avonds feestavond zaterdag: filmvoorstelling. Twee nieuwe DE KUYPER producten: TER INTRODUCTIE GRATIS MAATBEKERTJE en een vierdelig IJSBAKJE bij ELKE fles "Dubbele"Vieux of Jenever Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - De leden van de Leidschendamse socië teit voor lichamelijk gehandi capten hebben allemaal een en quêteformulier gekregen met vragen over al dan niet goede bereikbaarheid van gebouwen en instellingen. De heer E. Neu- kirchen, directeur openbare werken en tevens bestuurslid van de stichting die de soos organiseert, heeft een tiental vragen op schrift gesteld over praktijkruimten voor huis- en tandartsen, het binnenkomen van kerk- en kruisgebouw, post kantoor en leesbibliotheek. Ver der de nogal gemakkelijk te beantwoorden vraag of de ge handicapte vindt dat het ge meentehuis ook voor rolstoelge- b'ruikerstoegankelijk moet zijn Club van natuurbeschermers SASSENHEIM - Enkele jonge lui in Sassenheim hebben het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een plaat selijke club van natuurbescher mers. Ze zijn inmiddels bij wethouder Mazee geweest, die hen alle mo gelijk medewerking toezegde. Hij adviseerde de jongelui pas tot de definitieve oprichting van de club over te gaan wanneer ze 25 andere jongens en meisjes hadden gevonden die ook lid wllen wordea Warmond Het werk bekijken van plaatselijke talenten en te gelijkertijd van de wijn nippen. Daartoe bestaat vanavond voor Warmonders de gelegenheid in Galerie De pomp, waar „gewo ne" Warmonders de komende weken schilderstukken, pente keningen, keramiek, handwer ken en andere resultaten van creatief-bezig-zijn exposeren. De tentoonstelling wordt vanavond om acht uur geopend door wet houder V. d. Zalm. Van onze correspondenten OUD ADE Lopen de vakantiebezigheden in tal van plaatsen in de Leidse regio als een trein, in Oud Ade het kleine kerkdorp bij het Vennemeer, komen ze dit jaar niet van de grond. De meeste kinderen uit het dorp zijn met een van de plaatselijke sportvereni gingen op kamp. De organisatoren van de v^kantiebezigheden hebben nu maar besloten alle programma-onderdelen te laten vervallen. In Roelofarendsveen, dat even als Oud Ade tot de gemeente Alkemade behoort, is de deelna me aan de VAK in het verleden ook wel groter geweest. Toch waren er gisteren nog genoeg jongens en meisjes om mee te doen aan de wedstrijden met "Vliegende Hollanders" op het terrein van de veiling EMM. Het straattekeningen in de Veense schildersbuurt maandag leverde de volgende prijswin naars op: 4, 5, 6 jaar: Vivian Suttorp, Winnifred Paauw, Cle mentine van Wijngaarden; 7, 8, 9 jaar: Richard Lek, Michael Zwaan, Petra Koek; 10, 11, 12 jaar: Erik v.d. Zwaan samen met Arno v.d. Heiden; Frans v. Meteren, Jozien Verhaar; 13 jaar: Edwin v.h. Hart. De vakantieactiviteiten in de Noordwijkse Northgohal verlo pen beter dan ooit. Tal van jon gens en meisjes uit de bloemen- badplaatsen leven er hun crea tieve talenten uit In Nieuwkoop van hetzelfde la ken een pak. In dit plassendorp bestaat bij de jeugd vooral veel belangstelling voor het bouwen van een jeugddorp. Het raad huis is al bijna gereed. Vandaag of morgen wordt er een burge- Veense jongelui in de boch meester gekozen. In andere plaatsen gaan de acti viteiten pas van start wanneer de jeugd weer thuis is van het vakantiereisje met hun ouders. In Alphen aan den Rijn bijvoor beeld is er van 21 tot en met 25 juli hutten bouwen op het ijsclubterrein. De organisatoren zijn overgegaan tot het verko pen van abonnementen 1,50 per kind. Een van de organisa tiemedewerkers, Paul Bahlman verwacht zeker 100 kinderen, maar kan er 3 400 hebben. Vorig jaar, toen voor het eerst de huttenbouwweek werd ge houden, trokken ruim 70 kinde ren elke dag naar het ijsclubter- rem. jaar zijn er al zoveel reactie gekomen, dat besloten is tot het instellen van een abonnement, om zodoende zicht te krijgen op het aantal "bouwvakkertjes". op het veilingterrein Tot nu toe zijn er ruim 50 abon nementen in de voorverkoop verkocht. Die zijn verkrijgbaar elke woensdag en zaterdag van twee tot vier uur in het ijsclub gebouw. Maandag 21 juli zal het ijsclub terrein worden herdoopt in "Wensdorp". Elke dag zal er ook weer het "Wensdorps Dagblad" verschijnen met alle nieuwtjes over de activiteiten. De EHBO zal elke dag aanwezig zijn om eventuele blauwe duimen en an dere bouwongevallen het hoofd te bieden. Burgemeester mr. R. M. Gallas zal donderdagavond half acht "Wensdorp" openen. Vrijdagavond negen uur zal de Alphense brandweer het dorp "platbranden". Aan materiaal is die week geen gebrek. Maar liefst 26 contai ners hout zijn er al aangevoerd en een plaatselijke ijzerhandel Van deze "Dubbele Vieux" of "Dubbele Jenever" hebt U slechts de helft nodig om met cola, andere frisdrank of vruchtensap toch van een minstens even smaakvolle "longdrink-tic" te genieten. De voordelige en prettige manier om Uw alcoholgebruik te halveren wanneer U dat wenst. en ot voor deze categorie in Leidsenhage een aangepast toi let moet komen. De initiatiefneemster voor de enquête, mevrouw J. C. Leijen- dekker-Middelkoop, zelf ook ge handicapt, dringt er bij belang- hebbendenop aan de vragenlijst met opmerkingen en eventueel wensen aan te vullen. Deheer Neukirchen: „In Leid- schendam is dikwijls overleg ge weest met de opdrachtgevers van openbare gebouwen, het re sultaat is dat zwembad en sport hal, het wooncentrum Duiven voorde en de poliklinieken in Antoniushoveen Prinsenhof voor rolstoelgebruikers gemak kelijk bereikbaar zijn, maar hoe staat het met de toegang tot de door mij in het vragenformulier gestelderuimten, dat willen wij graag weten en ook welke mo gelijkheden betrokkenenzien. Zij zien de oplossing soms eer der en beter dan wij". Overwogen wordt de enquête uit te breiden tot alle Leidschen damse gehandicapten en er te vens de bejaarden bij te trek ken. Inlichtingen verstrekt me vrouw J. C. Leijendekker-Mid- delkoop, tel. 27.88.30. Hein Pieterse en mevrouw Vermeulen roeikampioenen van Ter Aar &,£$,Lip, Van onze corresponden TER AAR Voor de zevende maal in successie is het kam pioenschap hardroeien gehou den op de Noordeinderplas Ter Aar 22 heren en 10 dames namen hieraan deel. Er werd geroeid over twee afstanden. Uitslagen: Heren: 1. Hein Pieter se, 2. Gijsbert v.d. Kip, 3. Wim Pieterse. Dames: 1. A. Vermeulen-van Tol, 2. Ger Fransen, 3. Lena de Frankrijker.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4