Q> mm i? Buurtcentrum een ronde verder MEYER VERSLAAT BLOMMENDAAL fêrilln M n. bink Nieuwe tegenvaller voor b. en w. Lisse Gestolen Condor kan gevaarlijk zijn PIERROT uitgaan is in 't Karrewiel VRIJDAG 4 JULI 1975 LEIDSE COURANT textlelverzorging GIEZEMAN WASSERIJ UNNENVERHUUR HAARLEMMERWEG 32 LEIDEN TEL. 071-23709. auto huren vracht bestel pers. wagens st. aagtenstr. 10-14 tel. 071-25709 bg, 53627 dagelijks geopend van 8.00-22.30 uur VOOR KWALITEITS BROOD: BAKKER AHSMANN HOGE RIJNDIJK 118 - TEL: 26939 KENNEDYLAAN 9 - TEL: 63137 DIAMANTPLEIN 4 - TEL: 64727 v Al hst broed on banket voor Lelden kunnen w<| niet maken. Maar wei het lekkeratel' HUISMAN B.V. LEVENDAAL 80 TEL. 34000 LEIDEN HET HUIS VAN GESCHENKEN MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 21293 LEIDEN en vele andere moederdag geechen- AN- §HOP voor de mode van nu JUWELIERSBEDRIJF HOOIGRACHT 45LEIDEN Telefoon 30.1.94 Ruime parkeergelegenheid. ROOSEN OPTIEK SPECIALIST IN Contactlenzen ,,Bij afhandeling bestemmingsplan Landelijk Gebied" Van een onzer verslaggevers LISSE B. en w. van Lisse, die al de handen vol hebben om de vijftien tegen het bestemmingsplan „Landelijk Ge bied" ingediende bezwaarschriften te omzeilen, hebben een nieuwe tegenval ler moeten incasseren nu bekend is geworden dat de Provinciale Planologi sche Commissie de argumenten van het college bij de „afhandeling" van de bezwaarschriften niet op alle punten deelt. Met name waar het gaat om de mogelijke vestiging van het transport bedrijf Van der Linden aan de Achter weg, zijn de meningen verdeeld. Een flinke domper op de inspanningen van het college, dat er min of meer al op rekende tegen de vestiging van het transportbedrijf, dat momen teel nog in een te krap jasje in de drukke bebouw de kom is gestationeerd, opzij te kunnen schuiven. Met als argument tegenover de bezwaarden dat de eventuele vestiging van het transportbedrijf aan de landelijke Achterweg met de nodige waar borgen omkleed is. Het gaat er nu echter naar uitzien dat Van der Lmdén voorlopig genoodzaakt zal zijn in de kom van het dorp te blijven aangezien de PPC het met de bezwaarden eens is en haar oordeel een wel licht belissende invloed kan hebben op de behan deling volgende week door gedeputeerde staten van bezwaarschriften die betrekking hebben op het bestemmingsplan Landelijk Gebied. De heer Bruggeman, voorlichter van de gemeente Lisse: „Dit is een voor Lisse trieste ontwikkeling. De indienrs van de bezwaarschriften beseffen waarschijnlijk niet hoe belangrijk het voortbe staan van Van der Linden is voor het bollenvak. Men verzorgt er minstens 50 procent van het totale bollen transport. Bovendien zorgt het bedrijf voor een brok werkgelegenheid. Lisse en het bollenvak zijn er bij gebaat dat Van der Linden elders buiten de bebouwde kom een kans krijgt. Stel eens voor dat Van der Linden noodgedwongen naar bijvoor beeld Rotterdam zou moeten verhuizen. Dat zou een grote klap voor het bollenvak betekenen". De Provinciale Planologische Commissie kan zich wel verenigingen met het standpunt van b. en w. van Lisse over de aanleg van het nieuwe sportvel dencomplex in het Landelijk Gebied. Onder meer de Koninklike Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde vond dat de sportvelden te dicht bij de begraafplaats waren gesitueerd. Volgens b. en w. was die afstand voldoende. Miss Laura 1975 Na een fietstocht richting Lootd- recht I9 de 23-Jarlge ge Gea Hlrv richs uit" Veendam gisteravond In park-restaurant Avifauna gekozen tot Miss Laura 1975. Hier wordt zij door haar voorganger en Laure- voorzitter Groen hart gefeliciteerd. Gea Hinrichs dankt haar titel aan haar immer opgewekte stemming tijdens de fietstochten en het feit dat zij haar 12 vrienden en vrien dinnen, met wie zij kampeert op het voormalige Alphia -terrein, aan de Heul. goed verzorgt. De Laura wordt vanavond fleurig be sloten met een grootse intocht in het hart van Alphen. Van een onzer verslaggevers Leiden De ver schillende groepe ringen die volgens het plan van wet houder Tesselaar met elkaar moe ten komen tot de oprichting van een beheersstich ting voor een buurtcentrum in de Merenwijk hebben gister avond in principe hun bereidheid getoond aan dit plan mee te wer ken. Dat gebeurde op een vergadering die wet houder speciaal met dit doel had bijeenge roepen. Een definitieve beslissing nemen de organisaties (de kerke- raad en de buurtver enigingen in de Meren wijk en het L.J.A.) in september aanstaande. De investeringskosten van het buurtcentrum zo heeft de wethouder gisteravond meege deeld, belopen de 1.25 miljoen. Daar van kan 950.000 wor den gedekt uit een in vesteringssubsidie van het ministerie van Cul tuur Recreatie en Maatschappelijk Werk. De resterende drie ton moet worden opge bracht door de betrok ken kerkorganisaties en de gemeente. Over het bedrag dat dé koe ken op tafel dienen te leggen zal nog moeten worden onderhandeld. Wethouder Tesselaar heeft de betrokkenen gisteren duidelijk ge maakt dat het project staat of valt met hun eensgezindheid. Als een van de partners af haakt valt er een zoda nig deel van de exploi tatie-subsidie weg, dat een voor de gemeente onaanvaardbaar groot tekort op de exploita tie ontstaat. De eerste paal van het buurtcentrum moet in februari volgend jaar de grond in. Het kan dan in 1977 in gebruik worden genomen. De Kaagweek loopt al weer op zijn eind. Een van de leukste programmapunten glateren bleek de wielerwedstrijd op gehandicapte fietsen In de Endepoellaan. Voor de toeschouwers althans. De fletaer- tjes zelf namen hun activiteit en terecht bloedserieus. Vanavond om zeven uur wordt In het kader van de feestweek een braderie geopend op het pleintje achter de oude gymzaal. Om kwart ever acht treedt Catapult op In 't Sloeple. Het programma voor morgen ziet er als volgt uit: Gehele dag kunstmarkt (pomp) en kermis (Baan). 10.00 uur Opvoaring van kindertonealstuk door en voor kinderen. 10.00 uur Tobbetje steken in Dorpsstraat voor dame» en heren vanat 17 jaar. 10.30 uur Concours hippique op terrein manege Pegasus. 19.00 uur Braderie op pleintje achter oude gymzaal. Optreden van Trio Limited in feestzaal. 20.15 uur Soulgroep Liberation of Men in Ut Sloepie. Wassënaarse bolgashouder J 1elk bijna 600 kg. Er werd staal WOrdt £0SlOOpt gebruikt var» 17 mm dikte De O IT bol heeft een diameter van 16 WASSENAAR Burgemeester meter. De kosten van de bolgas- en wethouders van Wassenaar houder hebben indertijd ruim hebben aan de commissie tech- 0,5 miljoen bedragen. In no- nische diensten, die maandag- vember 1957 stelde burgemees- avond a.s. vergadert, het voor- ter Dr S.F.A.C.M. Baron van stel voorgelegd de z.g. bolgas- Wijnbergen de gashouder offi- houder te laten slopen en tegen cieel in bedrijf, schrootwaarde te verkopen. De bol is in de loop der jaren waar in het gasverbruik meer dan veertienvoudigde toch te klein geworden om een enigszins re delijke voorraad gas te bergen. Bovendien zijn aan het handha ven van de bol een aantal nade len verbonden. Volgens de hui dige voorschriften zouden enke le belendende percelen afgebro ken moeten worden. De veilig- heidsfiirichting zou moeten wor den vernieuwd. De bol zou eens in de 5 jaar gekeurd moeten worden door het Stoomwezen (kosten 10.000,—) en eenmaal in de 5 jaar geschilderd moeten worden (kosten 15.000,—). Voor een ander doel als op slagruimte is de bol niet ge schikt. Vandaar het voorstel de bol te laten slopen. De bolgashouder, die sinds 1957 dienst gedaan heeft, was inder tijd de trots van de Wassenaar se gemeentebedrijven. Voordat de Wassënaarse gas bol gebouwd werd telde Nederland er nog maar één, namelijk in Heerlen. Het voordeel van de bolgashou der was, dat het gas er onder een druk van 6 8 atm bewaard kon worden. Het construeren van de bol door een Duitse fir ma was een spectaculair stuk precisiewerk. De 24 segmenten waaruit de bol bestaat wogen Wassenaar herovert leiding Lisse Na de etappe-overwin ning van gisteren heeft Ronald Wassenaar weer de leiding ge nomen in het algemeen klasse ment van de Tour de Lisse. Alex v.d. Mey staat met 1 secon de achterstand op de tweede plaats. Op weer 1 seconde volgt Theo Koomen, die nog steeds het sprintklassement aanvoert. In de strijd om de Scholenbeker leidt de St. Jozefschool uit Lis- werd gisteren gelost door Jè van Resteren, die 19 jaar gele den de Tour de Lisse in het leven heeft geroepen. Hij gaf de verschillen aan met vroeger: toen geen sponsors, nu volop, toen veel belangstelling, nu aan zienlijk minder, toen een klap perpistooltje thans een startre volver. Vanavond is de strijd om het clubkampioenschap van de ren en tourvereniging De Bollen streek. W ssenaar In het dierenpark wassenaar vraagt men zich met verbazing af hoe onbekenden de machtige mannetjes Condor, met een vleugel spanwijdte van zo'n drie meter, en drie steenui len hebben kunnen meepikken. De hoodverzorger van het die renpark: „Een man speelt zo iets alleen niet klaar. De Condor is een uiterst gevaarlijke roofvo gel, die zelf in staat is zijn eigen oppasser aan te vallen. Boven dien zijn de sneeuwuilen met hun grote klauwen ook niet voor de poes. Het moeten dus wel stevige en specialisten zijn geweest, die dit hebben gelapt. Het is bijna zo goed als zeker dat de dieven gewond zijn ge- De brutale dierenroof is een ge voelige slag voor het dieren- jong opgegeten.Men hoopte in park, waar men op nakomeling- Wassenaar op een nieuwe schap van het Condor-paar had broed-periode en had het plan gehoopt Het Condor-vrouwtje om onmiddellijk na de leg het had al eerder een ei uitgebroed, ei weg te nemen en in een maar de vogels hebben toen het broedmachine te plaatsen. De directie van het dierenpark heeft nu een beloning van 3000 uitgeloofd aan diegenen, die aanwijzingen kunnen geven over de verblijfplaats van de gestolen vogels. Steeds vaker vlogen zijn met veel topspin geslagen ballen bui ten de lijnen. Met 64 pakte v.d. Van onze tennismedewerker Leiden Ronald Blommendaal, de derde van het aan het begin khw j 4ii van het Leidse Hout-toernooi ogenschijnlijk onaantastbare viertal FeèrPde" set "^èrmêe^was "het geplaatste spelers, heeft het hoofd moeten buigen. Har Meyer, de gedaan met het verzet van Van man, die dit stoute stukje uithaalde, kon het na afloop zelf <je Berg. Geen game mocht hij nauwelijks geloven. Nog nooit had hij het Blommendaal, ten slotte laatste set meer maken, een speler die in de overgangsklasse A nog altijd een uitstekend Keizer moest aantreden tegen figuur slaat, echt lastig kunnen maken. Maar gisteren kon Meyer Bas pioos Vi Amstel van de alles met zijn forehand. Aan de lopende band zwiepten de ballen de hoek in. Blommen daal, die de laatste weken niet in blakende vorm steekt, sloeg daarentegen voor zijn doen veel missers. Bovendien schroefde hij het tempo niet hoog genoeg op, waardoor Meyer alle tijd kreeg om zijn back-hand heen te lopen. Met fr—3 haalde Meyer de eerste set binnen. In de twee de set leek Blommendaal het initiatief volledig terug te ne men. Eenmaal warm gedraaid, zo dacht menigéén, zou hij wel met Meyer weten af te rekenen. Inderdaad pakte de Noordwij- Leidse Hout Ploos v. Amstel speelde een goede partij, maar, zoals een toeschouwer opmerk- ker de tweede reeks vlot (6-2). te: het leek wl alsof Keizer al doch in de beslissende set bleek minuut van te voren zag, ^oe.ierü? gevecht waar de bal zou komen. De rally's waren lang, maar vrijwel altijd had Hans Keizer het laat ste woord. Morgen moet hij aan treden tegen Jan Theunissen, toch de gevaarlijkste (7—5). De als vierde geplaatste Rob- bert-Jan van de Feen heeft ook een zware dag beleefd, maar hij capituleerde niet. In de eerste reprise van de zondag op set leek de immer bekeken ten- Munnik gespeelde finale, nissende v.d. Feen volledig weg- Henny Koemans en Charles As- gespeeld te worden door het seibergs brachten gisteren flit- geweld van Ad v.d. Berg (1—6). send tennis op de baan. Koe- In de volgende set herstelde hy mans legde echter net wat meer zich echter, waarna Van de Berg zijn beheersing verloor. Erehaag voor bruidspaar Conny Remmerswaal. een van de stimulerende krachten achter de jeugdbeweging in Katwijk aan den Rijn ia deze week getrouwd met variatie en secuurheid in zijn aanvalsspel, hetgeen hem 6—3 winst in de eerste set opleverde. De rest van de partij is uitge steld naar vandaag vanwege de invallende duisternis. Bij de veteranen liet Jan de Groot zien, dat hij het na zijn nederlaag in de B in deze afde ling wel wil maken. J. B. Gele- vert kon zonder een game te winnen het gravel weer veria- De drie geplaatste Haanraadts moest tegen Wolters heel wat meer strijd leveren (6—1, 46, 6—2). Roodenburg, vierde ge plaatst, pakte de zaken tegen Tessers hetzelfde aan als De Groot: 5—0, 6—0. Bij de C-heren speelden op nieuw drie heren zich in de kwart finale. Beelen won met 7—5, 2—6, 62 van Elbert Ploos v. Amstel, Marcel de Bakker behaalde een regelmatige over winning op Bosman (twee maal 63) en Rob Stam gaf P. Verde- gaal geen enkele kans (62, 6—2). Bij de dames in deze sterkte-klasse kwam favoriete Mia Smit in actie. Tegen H. Rother besliste ze de partij in de eerste set (7—6). De tweede set was hierna meer een forma liteit (6—1). Scholencomplex in binnenstad. Van een onzer verslaggevers Leiden B en w streven in de binnenstad naar de totstandko ming van één centraal complex scholen voor openbare en bij zonder gewoon lager en kleute ronderwijs. Zij hebben de Stichting Kath oliek Onderwijs Leiden en de Prot. Chr. Schoolvereniging in deze gemeente uit genodigd voor een gesprek hierover. Lange Kerkdam weer open in beide richtingen. Van onze correspondent Wassenaar De Lange Kerk dam is gistermiddag weer open gesteld voor verkeer in beide richtingen. Tijdens de werk zaamheden de afgelopen drie maanden was de Lange Kerk dam afgesloten voor het verkeer komende uit de richting Den Haag en Voorschoten. Op de Lange Kerkdam is niet alleen een profielswijziging tot stand gebracht, ook de uit onge veer 1900 daterende riolering werd vernieuwd. De profielswijziging houdt in, dat het fietspad aan de oneven kant van de weg is verdwenen. Aan beide zijden van de weg is nu een z.g. suggestiestrook voor wielrijders aangebracht en de vrijgekomen ruimte is besteed voor de aanleg van parkeerstro- ken aan beide zijden van de weg. Verder is een wijziging ge bracht in de aansluiting van de Prins von Wiedlaan. De uitmon ding van deze laan op de Lange Kerkdam is versmald en daar door overzichtelijker geworden. Tenslotte is ook de kruising met* de Prinsenweg van een asfalt- dek voorzien. Tot de tijdelijke maatregelen in verband met de werkzaamheden op de Lange Kerkdam behoorde de plaatsing van een verkeerslichtinstallatie op de Rijksstraatweg bij de Ro- zenweg. Zoals bekend hebben burgemeester en wethouders de minister van verkeer en water staat verzocht deze installatie te handhaven omdat de verkeerssi tuatie op de Rijksstraatweg, wat het gedeelte tussen Lange Kerk dam en Rozenweg betreft veel veiliger is geworden, hetgeen blijkt uit een sterk gedaald on- gevallencijfer. Britten - Dein Oeganda wo nende 700 Britten mogen er blij ven. Hun is zelfs door president Amin gevraagd niet heen te gaan. Dit is meegedeeld in een bericht van het radiostation van Oegandese hoofdstad Kampala. De generaal had de Britten lof toegezwaaid voor het werk dat zij voor het onderwijs in zijn land hadden verricht UW MENING Tesselaar en de WESP In de Leidse Courant van maan dag 30 juni jl. werd een korte weergave gegeven van het rap port van de Werkgroep Sociale Planning Merenwijk (WESP) „Merenwijk halverwege", met een antwoord daarop van wet houder Tesselaar. Bij dit ant woord van Tesselaar moeten enige kanttekeningen worden geplaatst Tesselaar maakt veel ophef over zijn idee van een buurtcentrum in de Merenwijk. Dit idee is helemaal niet nieuw. Al bij de planning van de Merenwijk zijn er op instigatie van de L.J.A. 3 terreinen in de verschillende buurten van de Merenwijk gere serveerd voor buurthuizen. Voor het buurthuis in de Slaaghwijk bestaan al geruime tijd tamelijk concrete plannen. Tesselaar wil komen tot de op richting van een stichting die het club- en buurthuiswerk in de Merenwijk gaat beheren. Hij moet echter weten dat er al (bijna) een stichting voor het buurt- en clubhuiswerk in de Slaaghwijk is. Waarom moet er dan nog een nieuwe stichting worden opge richt? Deze uitlatingen doen het vermoeden rijzen dat het hier werkelijk om een nieuw plan van Tesselaar gaat. Dit wordt bevestigd doordat hij zegt dat het te realiseren buurtcentrum voldoende ruimte zal bieden voor de opbouwactiviteiten van 14000 Merenwijkers. Het buurt huis in de Slaaghbuurt is ge pland voor ongeveer 6000 bewo ners. Het buurtcentrum moet dus veel groter worden. Het zal dan wel gebouwd moeten wor den op de grond die gereser veerd is voor het wijkcentrum. De andere nog open plaatsen zijn te klein. De vraag is of dit nu wel zo'n goed plan is. Er zijn juist drie buurthuizen gepland omdat de ze voor een goede ontplooiing van hun activiteiten zo dicht mogelijk bij de bewoners moe ten staan. Een buurtcentrum voor 14000 bewoners kan nooit een dergelijke centrale plaats voor de bewoners vervullen. Zelfs als het midden in de wijk wordt gebouwd, zal het te ver liggen van de mensen voor v de activiteiten van een buurt- clubhuis bestemd zijn. Tot slot nog iets over de tweede opbouwwerker. Het is fijn dat nu eindelijk de aanvrage de deur uitgaat Maar het is niet voldoende om acht maanden stil te zitten af te doen met een verwijzing naar een „ambtelijk manco". Er zijn gelegenheden genoeg geweest voor Tesselaar om zich deze zaak te herinneren (b.v. bij de discussies over de nota Samenlevingsopbouw) en er dan zelf .achteraan te gaan. Dit bedoelt het rapport als het spreekt over een gebrek aan inventiviteit en slagvaardigheid. Het is opvallend dat de tweede opbouwerker er nu na het rap port plotseling wel kan komen. Thomas van Rijn. Lid Werkgroep Sociale Planning Merenwijk. Er zijn twee hulzen waar u lakker eet het uwe en het onze Tel. 01713-2363 Voor zakendiners. partijen en sfeervoile recepties 'Café Restaurant „De Roode Leeuw" U kunt ook recreëren In onze blllert-zeel (4 biljarts I) RESTAURANT'0TEL „DEGRAVENPLAS" Langeraarseweg 1 langeraar Tafelreservering TEL. 01722-2120 Restaurant direct gelegen a/d piassan Geraffineerde keuken zelfde directie „de Gravenmolen" Amsterdam Restaurant Bernsen Voor uw huwelijksdiner, recepties, koud buffet en hors-d'oeuvre. BREESTRAAT157-LEIDEN Bar-dancing DUNA-DELI Plckeplein 8, Noordwljk aan Zae Iedere zaterdag en zondag geopend vanaf 20 00 uur. Verschillende orkesten en disc-jockey. Ruime zalen voor feestavonden en recepties Telefoon 01719-2600, b.g.g. 5006 RCTïT ROTAURANT Kus *n vWorvdov Receptie» en perti(en Vri|d en ut. van 17 00-03 00 uur Maandag* gesloten Ruime parkeergelegenheid. BIJ stoplichten Den Deyl Elg. gastheer Ben (to Franken E. A. Borperetreat 2Sa, Katwtfk aan Zee Jet 01716-16996. Zondags gesloten. ZONNEBLOEM VAKANTIE VOORSCHOTEN Het Inter naat Beresteyn te Voorschoten is weer voor een week vakantie huis voor twintig langdurig zie ken, die door "De Zonnebloem" uit hun ziekenkamer gehaald zijn. De twintig zieken, 16 vrouwen en 4 mannen, zijn gistermorgen van huis gehaald door een am bulance van de Geneeskundige troepen. De staf van de vakan tieweek bestaat uit vrijwilligers, die een stukje vakantie (telen met de zieken. Gisteravond bracht de Lauren- tiusharmonie de zieken een se renade en werden de zieken na mens de gemeente Voorschoten welkom geheten. De gehele week zullen de zieken zoveel mogelijk de omgeving kunnen zien. De helpers en helpsters wandelen de evene menten in de buurt af. Vandaag is o.a. een bezoek gebracht aan de Voorschotense weekmarkt. ADVERTENTIE HOTE L-CAFE -RESTAUR ANT STEENSTRAAT 55 LEIOEN 22509 Op aanvraag zenden wij u graag suggesties voor menu's

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5