c tv FINALE CONNORS-ASHE ZEER PIKANTE AFFAIRE Lotto en toto Ajax laat niets van zich horen Heyerman naar Excelsior Chinaglia van Lazio spoorloos Betty Stöve in dubbeleindstrijd SI'. De uitslag van de toto en lotto van het afgelopen weekeinde zijn: toto no. 26 aantal deelnemers: 23.416 bruto inleg: 65.968.- prijzenbedrag: 31.334.-. eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 6.266.- ontvangen, tweede prijs: 59 winnaars, die elk per kolom 132.- ontvangen derde prijs: 657 winnaars, die elk per kolom 16.- ontvangen. Lotto no. 26 aantal deelnemers: 815.033 bruto inleg: 3.267.552.- prijzenbedrag: 1.665.927.-. eerste prijs: 1 winnaar, die bru to 657.070.- ontvangt, tweede prijs: 4 winnaars, die elk bruto 38.802.- ontvangen, derde prijs: 186 winnaars, die elk per kolom bruto 1.251.- ontvangen. vierde prijs: 11.572 winnaars, die elk per kolom 26.- ontvan gen vijfde prijs: 13.093 winnaars, die elk per kolom 23.- ontvangen. Vollebregt duikelde TRAVEMUNDE - Fred Imhoff eindigde als tweede in het derde evenement van de strijd om de Europese zeiltitel in de FD-klasse. De Brit Pattison zegevierde. Erik Vollebregt werd ze ventiende. In de vierde race won de Westduitser Batzill. Vollebregt eindigde als twaalfde en bezet nu achter Pattison en Batzill de derde plaats in het algemeen klas sement. De Fransman d'Ortoli won bij Medemblik de eerste ra- ,ce voor het open Neder lands kampioenschap 420- klasse. Van Vianen werd derde. In de Finnjollen werd Boudewijn Binkhorst eerste voor Peter Volle bregt. Ali-Frazier MANILLA De Amerikaanse bokspromotor Don King heeft in Manila bevestigd dat wereld kampioen zwaargewicht Mu- hammed Ali op 1 oktober in Manilla (Philippijnen) zijn titel zal verdedigen tegen Joe Fra- zier. Ina Blauw geen NK| DEN HAAG Ina Blauw (AVG '26), die met 2 minuten en 4 seconden de beste Nederlandse seizoentijd heeft gelopen op de 800 meter dames, zal dit week einde niet starten bij de nationa le kampioenschappen op Papen dal. De Groningse heeft zich moeten afmelden wegens een opkomende longontsteking. Harry de Hartogh DEN HAAG Scheveningen heeft zich geplaatst voor de fi nale van het voetbaltoernooi om de Harry de Hartoghbeker dankzij een zege van 3-1 op De Postduiven. Dinsdag ontmoeten Rijswijk en Spoorwijk elkaar (Laakkwartierterrein 19.00 uur) voor de andere plaats in de sindstrijd. RENTIPS (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG De aandacht van de drafsportlief hebbers is voornamelijk dit weekeinde gericht op Groningen, waar zondag naast de gebruikelijke supertrio-koers Treize F favoriet ook twee prachtige koersen zijn, die de titels meekregen hengsten en merries-produktenren. Een grote generale voor de beste driejarige dra vers in ons land als voorloper van de draver derby van zondag 3 augustus op Duindigt. Duindigt koerst zaterdagmiddag. Op het programma staan drie rennen en zeven draverijen. Een ontmoeting tussen Jonker Volann en Henri Buitenzorg is het hoogtepunt van de middag. Eerste start om half drie. Onze tips voor de draverijen: CASSAQUEPRUS: 1. Idetonka, 2. Ma kore du Bois en 3. Miltiades. COPPETPRIJS: 1. Nok, 2. Nathan Oli vier en 3. Milord Baker. VERNETPRIJS: 1. Lady Lyric, 2. Ka- rel Belwm en 3. Lolas van Voome. CAPRIPRIJS: 1. Michael Spender, 2. Massel T en 3. Judy Buitenzorg. MUCHO PRIDEPRIJS: 1. Lex Areta, 2. Jade en 3. Lord Axkit. DISTIQUEPRIJS: 1. Jonker Volann, 2. Henri Buitenzorg en 3. Joke. AXUISPRIJS: 1. Mike Areta, 2. Nor man Dakota en 3. Mark Anjo. Tips Duindigt (Van onze sportredactie) DEN HAAG Renamatrice Anita Smit versloeg afgelopen zondar :ner Ton Pi je met onze insi- dersrentips: Ar kwam tot 20 punten, Ton Pije tot 17 pui medewerker tot maar liefst 30 punten Anita Smit komt m ue tweede ronde uit tegen de bekende ren- en drafamatrice Marianne Ooms. Leuk is te weten dat zowel Anita als Marianne zaterdag op Duindigt zelf ir. actie komen. Ze geven zich zzelf een outsiderskans. Maar intussen gaan Erik Bloem (78 punten). Piet de Wit (77) en Joop van der Touw (71) aan de leiding. POLY TREKPRIJS: Anita Smit: 1. Brunny Star. 2. Artois, 3. Lavendel en outsider: Vitesse. Marian ne Ooms: 1. Artois, 2. Master Tannar, 3. Lavendel en outsider: Red Countess. Medewerker: 1. Master. Tannar, 2. Lavendel, 3. Brunny Star en outsider: Artóis. EASTER PARADE-PRIJS (eerste afdeling): Anita. Smit: 1. Rhodos, 2. Rathsalla, 3. Tudor Roussi S en outsider: Fanny Bal. Marianne Ooms: 1. Tudor Roussi S, 2. Fanny Bal, 3. Rhodos en outsider: Not so Bad. Medewerker: 1. Rhodos, Rathsalla, 3. Tudor Roussi S en outsider: Fanny Bal. EASTER PARADE-PRIJS (tweede afdeling): Ani ta Smit: 1. Question, 2. Wunderbar, 3. Florian en outsider: Bartho. Marianne Ooms: 1. Question, 2. Florian, 3. Bartho en outsider: Wunderbar. Mede werker: 1. Wunderbar, 2. Florian, 3. Bartho en outsider: Question. VRIJDAG 4 JULI 1975 LEIDSE COURANT PAlilMA 10 V Burgemeester W. F. d Vreeze van Warmond heet zijn ambtsketen tijdelijk ii de kast gehangen. Hij be schouwt zich deze weel niet als eerste burger, maai als enthousiast liefhebbei van de zeilsport. Niet vooi niets is hij erevoorzittei van de Koninklijke Water sportvereniging „De Kaag" die de organisatie van di Kaagweek in handen heeft De burgemeester vervul een belangrijke functie bin nen het organisatiecomité Niet minder dan 75 keei per dag grijpt hij het dub belloops jachtgeweer on het startschot te geven Maar een burgemeestei kan zich nu eenmaal nie permitteren voor het stad huis onbereikbaar te zijn Eén telefoontje maakte gis teren aan zijn schietoefe ningen een einde. Er was een belangrijke vergade ring, waarbij de burge meester wel aanwezig moest zijn. „Oké, ik kom", zei hij met tegenzin, ,jnaai - ik verkleed me niet. Daai heb ik geen tijd voor". En zo kon het gebeuren, dat de burgemeester gistermiddag 5 in een wit T-shirt de verga dering voorzat. Want War mond en omgeving is in de ban van de Kaagweek en andere evenementen moe ten dan ook zoveel moge lijk verschoven worden. De tweede dag van de - Kaagweek startte wederom met de Holland-Frieslan- drace, die de eerste keei overduidelijk in het voor deel van de Hollanders was beslist Gisteren trokken echter de Friezen aan het langste eind, zodat beide teams nu ongeveer even veel punten hebben. Vooi teamleider Bouw van Wijk van de Hollandse ploeg was - deze opmars van de Frie zen verwacht. „In het verle den waren de Hollanders veruit de sterkste, maar 'daarin is de laatste jaren wel verandering gekomen. Beide teams ontlopen el kaar nauwelijks. Óver de - einduitslag valt dan ook geen zinnig woord te zeg gen. Wie er ook mag win nen, het verschil zal uiterst miniem zijn". Er is overi gens een bijzonder goede - verstandhouding onder dé Hollanders en de Friezen. Bouw van Wijk vertelt: „Als we varen is de rivali teit natuurlijk uitzonderlijk groot. Wanneer Hollanders i en Friezen tegen elkaar uit komen, is dat altijd een be paalde strijd. Maar daar buiten gaan we erg goed met elkaar om. We trekken veel met elkaar op en heb ben op de Kaagweek jaar lijks een gezamenlijk diner, dat altijd bijzonder gezellig is". Gisteravond was dat moment daar. Een feeste lijk diner voor de Hollan ders en de Friezen, dat een van de hoogtepunten vorm de van de 55e Kaagweek. De andere zeilers en de toe schouwers, die de zon giste ren sterk hebben gemist, kwamen echter ook aan hun trekken. In de feesttent van Els en Wessel stond een discotheek opgesteld, die de nog niet vermoeide zeilers wist te amuseren. Afwezig was daarbij in ie der geval wel de heer G. van Wijk, de 73-jarige va der van Bouw, die met zijn regenboog nog elk jaar aan de Kaagweek deelneemt. „Dat je dat op die leeftijd nog kan doen is te danken aan het feit, dat het zeilen van een regenboog voorna melijk op techniek en niet op conditie gebaseerd is", meent de toch' wel trotse zoon Bouk. Het bhjft in ieder geval een enorme prestatie. JOS HEYMANS 41 O-klasse: 1. A. Hoyink van Papendrecht Ynglinklasse: 1. J. Heukelsfeldt Spanker: 1. N. Markus. Schakelklasse: 1. F. Bulk. Flying Junior: 1. T. ten Raa. Stern1. H. Schelling. OK-Jollen: 1. C. Ris. Solo A: 1. R. van Helvert Vaurlen: 1. R. Roodenrijs. 12-Voetsjollen A: l."S. Reyers. Kadet: 1. M. Brontman. Valken: 1. M. Stomp. Pampus: 1. L. de Wit Randmeer: 1. M. Sikke. Regenbogen: 1. H. de Goederen. 16 m2:1. R. Ruiterman. Laserklasse: 1. J. Vos. OlympiajoUen: 1. N. SchUes- ker. Transfer Ling (Van onze sportredactie) DEN HAAG De technische staf van FC Den Haag ver wondert zich over de houding van Ajax. Twee weken gele den kwam Tscheu-La Ling tot een akkoord met de Amster damse club en daarna nam voorzitter Jaap van Praag 'geheel overeenkomstig de te genwoordig geldende spelre gels bij een transfer con tact op met waarnemend se cretaris Fred van Hal van FC Den Haag. De onderhandelingen over het vaststellen van het vergoe dingsbedrag voor Ling verlie pen stroef. Eind vorige week vroeg Ajax tenslotte een defi nitief standpunt aan FC Den Haag. Wat ook gebeurde: de kostprijs werd iets minder dan drie ton. Ajax zegde- daarna toe een en ander de afgelopen maandag op een bestuursver- .gadering te zullen bespreken en daarna, uiterlijk voor woensdag jl., uitsluitsel te zul len geven. Maar het antwoord van Ajax moet nog steeds bin nenkomen. Het niet aan de afspraken houden van de Am sterdammers verwondert FC Den Haag momenteel erg. Men weet niet meer wat het nu van Ajax' ambities om Ling in te lijven moet denken. De inmid dels van vakantie teruggekeer de manager Eddie Hartmann zegt het niet op zijn weg te zien liggen om met Ajax weer contact op te nemen. „Wij wachten gewoon rustig af'. (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM De bijna 35- jarige Nol Heyerman van Sparta heeft de knoop doorge hakt. Hij gaat zijn voetbalcar- rière afsluiten bij Excelsior. Een bijzonder grote teleurstel ling voor trainer Leo Steeg- man van Sparta die na het vertrek van Walbeek, Venne- ker en Van de Munnik zich nog graag een jaar van de (vaak uitgekookte) diensten van Heyerman had verzekerd. Het bod van de club uit Rot terdam-Oost was echter der mate aantrekkelijk dat Heyer man, die bovendien goed be vriend is met manager Bob Janse, uiteindelijk Sparta na 7 seizoenen de rug toekeerde. (Van onze correspondent) ROME Giorgio Chinaglia de spits van oud-landskam pioen Lazio en van het natio nale Italiaanse voetbalelftal, topscorer en tegelijkertijd de meest uitgefloten en verguis de voetballer van Italië is weg en blijft weg. Zijn .vakantietrip' naar Ame rika bleek achteraf eèn knap voorbereid definitief vertrek uit Italië, Een soort vlucht ook, omdat ,long John', zoals hij vanwege zijn lengte werd ge noemd, schoon genoeg had van het Italiaanse voetbal en van het voetbalpubliek. Lazio zit met de handen in het haar. Chinaglia's contract liep 30 juni af. Kans op Canada Van Staveren (Van onze sportredactie) WARMOND Na zijn misluk te onderhandelingen met een aantal Belgische clubs heeft Spartaspeler Arie van Stave ren nu zijn blikken gericht op Canada. Gisteren is Van Staveren Op gebeld door directeur Punsen- boy van de Canadese próf- ploeg Metros Toronto die hem heeft uitgenodigd nog deze week het vliegtuig te nemen, 'zodat de 22-jarige Warmonder al in het weekend kennis kan maken met het Canadese voet bal. Al zal hij nog geen proef- wedstrijd in de ploeg kunnen meedraaien, omdat de compe titie nog in volle gang is. Van Staveren: „De tickets lig gen al gereed. Ik hoef alleen nog ja te zeggen. Ik moet deze zaak alleen nog even met mijn zakelijk leider Nieuwenhuis doorpraten. Als die het goed vindt, stap ik zo op het vlieg tuig". Burdenski trainer Werder Bremen BREMEN De nieuwe trai ner van de Bundesligaclub Werder Bremen heet Herbert Burdenski. De 53-jarige voet baltrainer tekende gisteren een contract voor een jaar met Werder Bremen. Met de be noeming van Burdenski zijn alle geruchten dat Rinus Mi- chels naar de Duitse Bundesli gaclub zou gaan, ontzenuwd. Johan Cruyff mag ook graag een partijtje tennis zien. De stervoet baller was gisteren in Londen waar hij met Tom Okker (links) een kijkje nam op de banen van Wimbledon. Met een blik alsof er een schip met zure appelen aankomt be kijkt moeder Connors (links boven) de verrichtingen van zoonlief Jimmy. De bevallige dame naast haar is de Ameri kaanse actrice Susan George die zegt naar Londen te zijn gekomen om Jim Connors te zien. Na de breuk met Chris Evert blijkt de waarschijnlijk aanstaande kampioen vriend- schappelijke betrekkingen met Susan te onderhouden. UITSLAGEN WIMBLEDON De uitslagen van donderdag zijn: Heren enkelepel halve flnalee: Arthur Ashe (VS) - Tony Roche (Austr) 5-7 6-4 7-5 8-9 6-4, Jim Connors (VS) - Roscoe Tanner (VS) 6-4 6-1 6-4. Dames dubbelspel halve finales: Betty Stoeve-Francoise Durr (Ned-Fr) - Billie Jean King-Rosemary Casals (VS) 2-6 8-6 6-2 Gemengd dubbelspel kwartfinales: Betty Stoeve-Alan Stone (Ned-Austr) - Rosie Casals-Bob Hewitt (VS-ZA) 9-8 6-2, Alex Metreveli-Olga Morozova (Rus) - Ernest Ewert-Marie Wiksted (Austr- Zwe) 6-4 6-4, Martina Navratilova-Jan Kodes (Tsj) - Rowena Whitehouse-John Yuill 6-3 6-3. Marty Riessen-Margaret Court (Aus-VS) - Frew McMillan-Judy Dalton (ZA-Aus) 9-8 6-2. vierde set in de eerste game van de vijfde zijn opslag. Daar is hij niet meer overheen gekomen. Ashe, alleen overtuigend van de backhandzijde, drukte gerouti neerd door naar het einde, al had hij het in de achtste game even moeilijk. Geweldig Betty Stöve is bezig aan een geweldig Wimbledon. De Ne derlandse nummer een bereikte gistermiddag voor de derde keer in haar tennisloopbaan de finale van het damesdubbel spel. Dit keer met Francoise Durr. De Nederlands/Franse combina tie versloeg in de halve eind strijd het als tweede geplaatste koppel Billie-Jean King/Rose mary Casals (VS) met 2—6 8—6 62. In de eerste set maakte Betty Stöve veel fouten, maar de Alblasserdamse herstelde zich gaandeweg. Ook Francoise Durr raakte steeds beter in vorm en zij was het die de partij met knappe volleys uitmaakte. Eerder op de dag had Betty Stöve zich aan de zijde van de Australiër Alan Stone geplaatst voor de halve finales van het gemengd dubbelspel. Stove/Sto- ne versloegen Bob Hewitt (Zuid- Afrika) en wederom Rosemary Casals met 9—8 6—2. In de hal ve eindstrijd zijn Aleksander Metreveli en Olga Morozova (beiden Rusland) de tegenstan ders. Londen Énkele dagen voor Wimbledon 1975 diende Jimmy Connors tegen Arthur Ashe een aanklacht in wegens smaad. Ashe had Con nors in een brief brutaal en arrogant genoemd en' hem een gebrek aan va derlandsliefde verweten. Dat Arthur Ashe morgen Jim Connors nog bozer stal maken door hem in ile finale van het here- nenkelspel te verslaan, l ijkt evenwel niet waar schijnlijk. De droomfinale tussen de nummer een en zes op de plaatsingslijst werd giste ren werkelijkheid na een iniddag beurtelings lang dradig en explosief ten nis. Ashe versloeg in de tïerste halve eindstrijd Tony Roche in twee uur en 54 minuten met 57 4 75 89 64 en ti telhouder Connors ge bruikte vijf kwartier om sdjn landgenoot Roscoe Tanner te ontnuchteren: 64 6—1 64. Connors heeft op dit Wimbledon nog geen set afgestaan het welzijn van Arthur-de-sym- pathieke moet in het beslissende duel der giganten dan ook ern stig worden gevreesd. Waar immers Ashe, de voorzit ter van de spelersvakbond ATP, in een moeilijke vijfsetter aller minst imponerend afrekende met Roche, baande Jim Con nors zich met groot geweld en' een superieur vertoon van macht de weg naar de finale. Met tennis-anno-2000 verneder de „JC-superstar" de bonkig ogende Tanner. De man uit Lookout Mountain mag dan over de hardste service ter wereld beschikken, hij kan ze van Jimmy nog dubbel zo hard terugkrijgen. En daarmee is precies het punt aangeroerd waarom Connors ook op dit Wimbledon weer met de buit zal gaan strijken: zijn ongelooflijke servicereturn. Zeker, Tanner sloeg twaalf aces, maar tegen een speler van min dere klasse waren het er onget wijfeld 24 geweest. Connors moest zijn een jaar ou dere tegenstander (23^22) een keer serviceverlies toestaan maar dat was het dan ook. w i m N Jim Connors, de alleskunner in actie. Ook Roscoe Tanner kon de Amerikaanse geweldenaar niet stoppen op zijn weg naar de finale. Connors: „Zo goed als vandaag ben ik nog nooit in vorm ge weest. Ik wist dat het tijdens dit toernooi steeds beter zou gaan en als ik zo goed speel als tegen Roscoe kan het me niet schelen wie in de finale mijn tegenstan der is"'. Pikant Dat het dit keer Arthur Ashe ral zijn is zonder meer een ui terst pikante zaak. Connors, daartoe vermoedelijk aangespoord door zijn manager Bill Riordan, heeft momenteel tegen zijn negen jaar oudere landgenoot aanzienlijke vorde ringen lopen wegens smaau, be lediging, laster en hoe al dit soort diskwalificaties ook mo gen heten. Het gaat in totaal om een be drag van ongeveer zeven mil joen dollar (ruim 17 miljoen gulden), een waarlijk ambitieu ze som voor een berispend briefje en een ongepubliceerd artikel. Want daar gaat het om. Ashe heeft Connors verweten dat hij geen Davis Cup wil spelen voor de Verenigde Sta ten, punt een, en bovendien zijn Jimmy en consorten er achter gekomen dat er een artikel be staat, geschreven onder auspi ciën van de ATP, waarin onaar dige dingen staan over de beste tennisser ter wereld. Voor het eerst in zijn loopbaan heeft hij de finale bereikt en nu moet er ook gewonnen worden. Ashe had gisteren grote moeite met Roche, die, gekweld door een onwillige buikspier, niet de zelfde eindsprint kon opbrengen als tegen Tom Okker. De Au&: traliër, in 1968 al finalist, ver loor als reactie op de gewonnen tie-break aan het einde van de

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10