Allerlei(ds) „Geheimhouding Welzijnsbron was onjuist" „Tijd nu rijp om grenzen te stellen aan democratisering' Jan van Hout penning voor dr. V.d. Poel KRITIEK PPR, PSP EN D'66 OP DE PARTIJ VAN DE ARBEID UITGAAN DINSDAG 1 JULI 1975 LEIDSE COURANT Van een onzer verslaggevers LEIDEN De besturen van PPR, PSP en D'66 hebben er hun teleurstelling over uitge sproken, dat de PvdA niet openlijk stelling heeft genomen, toen haar fraktie in de ge meenteraad en het college van B. en W. in gebreke bleven dadelijk na de eerste persbe richten een verklaring uit te geven over de Welzijnsbron. Begin deze maand kwam het bestaan van de Welzijnsbron in de openbaarheid. Ze is een in 1973 door de commissarissen van de Leid- sche Duinwater Maatschappij in het leven geroepen stichting met als doel Leiden aan een zwembadcomplex te helpen. Dat complex zou moeten worden bekostigd uit de reserves van de LDM, een naamloze vennootschap, waarvan alle aandelen op een na in het bezit zijn van de gemeente Leiden. Tot directeur-secretaris van de Welzijnsbron werd benoemd het toenmalige PvdA-raadslid (uit dien hoofde tevens LDM-commissaris) M. van Aken. De gemeenteraad van Leiden werd pas een klein jaar na de oprichting op de hoogte gesteld van het bestaan van de Wel zijnsbron en de positie daarin van de heer van Van Aken, de huidige wethouder van economische zaken. „Openbaarheid is een voornaam programma punt van alle vier in dit college samenwerken de partijen, in de bewoordingen van het Pv- dA-program: „Iedere Leidenaar mag weten wat er in Leiden gebeurt. Hem mag geen enkele informatie worden onthouden, tenzij dit ten onrechte voor personen aanwijsbare schade zou opleveren of de gemeente er aan zienlijke financiële schade door zou lijden", aldus de besturen van PPR, PSP en D'66. Zij stellen ook: „Wij nemen afstand van een beleid dat strijdt met de openheid van bestuur welke niet alleen een beginsel is voor een zich links, vooruitstrevend en radikaal noemend college van B. en W., maar die wij ook een wezenlijke voorwaarde achten om de onver schilligheid van de burgerij voor het doen en laten van de gemeenteraad te doorbreken". Open brief De besturen van de drie kleine linkse partijen hebben ook een zgn. „open brief geschreven naar hun grote broer, de PvdA. De brief luidt als volgt: „Politiek is een vuil zaakje", zo menen veel mensen. Het vervult ons met grote zorg, dat een links college van B. en W. door haar benadering van de zaak van de Welzijnsbron dit (voor)oordeel bevestigt". „Naar onze opvatting is de geheimhouding van deze taak ten tijde van de besluitvorming in de grond onjuist geweest, evenals het ge brek aan openheid op dit moment onjuist is. Wij beseffen, dat de verantwoordelijkhid voor het eerste niet alleen bij de huidige college berust, maar evenzeer bij de vorige raad en het vorige college. Wij kunnen zelfs wel enig begrip opbrengen voor het feit, dat benarde omstandigheden soms leiden tot wanhoopsda den. En onze stad verkeert in veel opzichten in een benarde toestand". „Wat ons nu vooral verontrust en ons doet huiveren is, naast de minimale bereidheid tot opening van zaken, de argumentatie, waarmee PvdA-wethouders onder aanvoering van mr. R. J. in 't Veld, het gevoerde beleid nu nog menen recht te moeten praten. Cynisch is de wijze waarop de achterstand in het voorzie- ningenpeil van Leiden als rechtvaardiging wordt gehanteerd voor handelingen, die geen openbaarheid zouden verdragen. Innerlijk te genstrijdig is de redenering, waarmee de ma nipulaties met vermogen van een openbaar nutsbedrijf worden verantwoord. Enerzijds voert men morele gronden aan, waarom ze toch geheim moesten worden gehouden. Blijk baar waren die handelingen in feite gewoon illegaal, ze hielden een schending in van de financiële Verhoudingswet". „Wij achten het dan ook onjuist, dat zoveel energie werd en wordt besteed aan pogingen te ontsnappen aan een overigens in verschil lende opzichten onjuist systeem van gemeen te-financiering, in plaats van aan pogingen dit systeem door openlijke discussie en aktie te veranderen. Immers het systeem zelf blijft intussen bestaan. Gemeenten, die niet (meer) over stille reserves beschikken, raken nog verder achterop. Ook Leiden zal gauw door zijn reserves heen zijn". „Indien het de gewoonte zou worden, dat gemeenten langs allerlei duistere wegen halen wat er te halen valt, gaat de wet van de jungle gelden. En die wet is nooit rechtvaardig. De democratie komt dan in een moeras, waarin ze steeds dieper zal wegzakken. Nogmaals: wij menen, dat de inspanning gericht moet wor den op verandering "fen niet op ontduiking van het systeem. Het laatste leidt immers tot een steeds zwaardere kontróle van hogerhand. Er zijn gelukkig nog altijd betere wegen om te komen tot een verantwoord voorzieningenpeil in Leiden dan „gescharrel in het duister". Bevolking en bestuur zullen samen deze we gen moeten gebruiken hoe moeilijk begaan baar deze soms ook zijn". „Openheid van bestuur is grondvoorwaarde voor een democratie en daarom veroordelen wij de geheimhouding rond de stichting „Wel zijnsbron"," aldus de besturen en fraktie van PPR, PSP en D'66. In de gemeenteraadsvergadering van heden avond komt de hele Welzijnsbron-affaire mo gelijk aan de orde. Dit op verzoek van mr. Driessen, de voorzitter van de CDA-fractie. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. Gemeentesecretaris dr. J. v.d. Poel in afscheidsrede: Van een onzer verslaggevers LEIDEN „Zo langzamerhand breekt de tijd aan dat door middel van duidelijke procedures grenzen worden gesteld aan de tendens tot democratisering van het gemeentelijk bestuur. Bij het vormgeven van die procedures dienen de wens van doelmatig handelen enerzijds en democratische verlangens an derzijds op evenwichtige wijze tegen elkaar te worden afgewo gen". veel anders liggen. En al deze vergaderingen vragen dan om ambtelijke voorbereiding, amb telijke verslaglegging en ambte lijke verwerking van de resulta- Van een onzer verslaggevers LEIDEN Dr. J. van de Poel heeft tijdens de buitengewone gemeenteraadsvergadering, gisteravond ter gelegenheid van zijn afscheid gehouden, de bronzen Jan van Hout herinneringspen ning van de gemeente Leiden gekregen. De Jan van Houtpenning is in het leven geroepen in 1970 en bedoeld om ambtenaren te eren „die de gemeente na lange reeks van jaren verlaten en die zich door bijzondere toewijding aan hun taak hebben onderscheiden". Het is de eerste maal dat het eremetaal, waarin de woorden zijn gegraveerd „Hout en wint" (de aanhouder wint), aan iemand is uitgereikt Die opvatting bracht dr. J. van de Poel die 12 jaar lang Leidens gemeentesecretaris is geweest, gisteravond naar voren in een redevoering waarmee hij af scheid nam van de Leidse ge meenteraad. Van de Poel be klemtoonde hoe sterk de demo cratisering van het openbare be stuur, zowel in externe als in interne zin te verstaan, de afge lopen twaalf jaar is toegeno men. „Extern in deze zin", aldus de scheidende gemeentesecreta ris, „dat er geleidelijk aan steeds meer ruimte kwam voor participatie in het openbaar be stuur van de betrokken burgerij en groeperingen uit haar mid den; intern in deze zin dat de gemeenteraad als democratisch gekozen hoogste orgaan van de gemeente bij de beleidsbepalin gen en de contróle op het ge voerde beleid ook als zodanig wenste te functioneren". Zij pleidooi om nu tot een afbake ning te komen gold beide soor ten democratisering. Hij plaatste dat verlangen tegen de volgende achtergrond: „Hoe zeer men oog kan hebben voor de positieve kanten van de ge schetste ontwikkeling, toch valt niet te ontkennen, dat de reper cussies van dit alles niet slechts de bestuurders maar zeker ook het ambtelijk apparaat intens beroerden. Procedures werden aanzienlijk verlengd en daar mee meer bewerkelijk. Reeds genomen besluiten werden soms opnieuw in discussie genomen en geplaatst in het licht van inmiddels veranderde inzichten èn kwamen dan niet of in gewij zigde vorm tot uitvoering. Zowel boor bestuurders als voor amb tenaren betekende dit alles een aanzienlijke taakverzwaring als ik alleen maar eens denk aan de toegenomen vergaderduur en vergaderfrequentie. Voor wat uw Raad betreft moet ik in dit verband vaststellen dat vergele ken met twaalf jaar geleden, de totale vergaderduur zeker is verzesvoudigd. Voor wat betreft de commissies zal de zaak niet Afwegi ;en „In een wat zijdelings verband met het hier aangeroerde", al dus Van de Poel vervolgens, „moet mij nog het volgende van het hart. Meer dan eens heb ik bij de observering van het open baar bestuur vanuit mijn post, ervaren hoe in bepaalde geval len personen geneigd zijn de door hun (overigens terecht) voorgestane belangen (zoals mo- numentenbehoud, milieube scherming, inspraak) als vol strekt onaantastbaar op te voe ren. Daarbij er, naar mijn me ning onvoldoende oog voor heb bend, dat besturen per definitie een zaak is van afwegen van belangen, en het doen van een keuze uit soms verscheidene mogelijkheden". Over de sinds 1970 sterk toege nomen tendens tot politisering en polarisatie in de Leidse ge meenteraad zei Van de Poel: „Hiervan was 12 jaar geleden nog nauwelijks sprake. Het sa men besturen stond voorop en een afspiegelingscollege was een vanzelfsprekendheid. Wanneer ik thans een ogenblik bij dit onderwerp stil sta is het niet uit lust om politiek te bedrijven of een politiek oordeel te vellen. En ook niet om te zeggen dat het vroeger per se allemaal be ter was. Maar zoals ik ook reeds eerder onder uw aandacht heb gebracht, het is toch wel duide lijk dat de innerlijke verdeeld heid van een Raad, die, terecht overigens meer dan vroeger be stuursorgaan wil zijn, de last welke wellicht onnodig drukt op het ambtelijk apparaat, alleen maar vergroot. Het lijkt mij overigens juist dat politieke te genstellingen en meningsver schillen, meer dan vroeger het geval was als zodanig worden gesignaleerd. Het zou mij even wel in het belang van de be stuurbaarheid van de stad even zeer juist voorkomen wanneer de gedachte van het samen-doen evenals vroeger in beginsel voorop zou staan en alleen in uiterste gevallen zou worden Bij zijn afscheid als ge meente-secretaris gister avond kreeg dr. J. v. d. Poel tal van geschenken aangebo den. De nodige hilariteit bracht o.m. te weeg het aan bieden van een paar (paarse) sokken door mr. R. in 't Veld. Geen machtswellust Tenslotte nog een vriendelijke opmerking van de gemeentese cretaris aan het adres van de ambtenaren, waarbij hij in twij fel trok of zij inderdaad een „vierde macht" vormen zoals wel wordt beweerd: „Voor mij geldt na dertien jaar praktijker varing in Leiden, dat de ambte naar zich primair dienend weet jegens de verantwoordelijke be stuurders en jegens de burgerij. Het is daaraan, dat de ambte naar in zijn functioneren ook uitsluitend zijn legitimatie ont leent. Mijn ervaring is: dienende instelling bij ambtenaren is re gel, machtwellustgevoelens zijn uitzondering". De penning werd de nu oud-ge meentesecretaris overhandigd door burgemeester Vis, die Van de Poel loofde met de woorden: „U bent altijd zeer betrokken geweest bij het wel en wee van de gemeente. De problemen van de gemeente waren tegelijker tijd uw persoonlijke problemen. U hebt in de afgelopen 12 jaar niet alleen door uw functie maar ook door uw persoonlijk heid een sleutel-positie ingeno men in het ambtelijk apparaat in Leiden". Ingaand op de redenen die tot het vertrek van Van de Poel hebben geleid zei de burgemees ter: „U was volledig betrokken bij de reorganisatie van het be stuurlijk en ambtelijk apparaat. De arbeid die u in dat verband hebt verricht, moest gebeuren tussen het gewone werk door. Terwijl het werk op zich al erg zwaar kan zijn. Een en ander betekende een stevige aanslag op uw geestelijke en lichamelij ke reserves. Als daarbij in aanmerking wordt genomen dat de bestuur lijke verhoudingen en de sfeer waarin werd gewerkt niet altijd ideaal waren, dan kan men sa menvattend zeggen dat de situa tie waarin u werkt er een was waarin belangrijke zaken steeds maar moesten wijken voor nog belangrijker zaken. Dat bracht spanningen met zich mee die niet makkelijk te overwinnen waren". Het CDA-gemeenteraadslid Ham stelde, sprekend namens de gemeenteraad vast, dat Van de Poel in de afgelopen 12 jaar „het juridisch, geweten" van het Leidse stadsbestuur is geweest Hij overhandigde de gemeente secretaris een antieke radio-kast met daarin een cheque die is bedoeld als bijdrage in de aan schaf van een nieuwe muziekin stallatie. Bij de overigens vrij sobere plechtigheid waren ook aanwezig de burgemeester van Oxford en de „Stadtdirektor" van Krefeld, de twee steden waarmee Leiden vorig jaar een officieel vriendschapsverbond heeft gesloten. Beide heren had den een aardigheidje meegeno men. Onder de ere-gasten be vonden zich voorts de twee bur gemeesters van Leiden met wie Van de Poel heeft samenge werkt voordat Vis werd be noemd, de heren Van der Willi gen en Kinschot. Tijdens de zeer druk bezochte receptie die na afloop van de raadsvergadering in de burger zaal van het stadhuis volgde werd de gemeentesecretaris dank gebracht door de heer R. In 't Veld, leider van de PvdA tijdens de vorige zittingsperiode van de gemeenteraad. Staatssecretaris Meijer van crm: „Leiden moet moeilijkheden Sociale Dienst zelf oplossen" LEIDEN/DEN HAAG Staatssecretaris Meijer van crm denkt niet aan bijzonde re subsidiefaciliteiten voor personeelsbezetting en huis vesting van gemeentelijke so ciale diensten. Dit blijkt uit het gisteren gegeven ant woord op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamer lid Van der Lek (PSP) over inmiddels opgeloste moeilijk heden bij de gemeentelijke sociale dienst te Leiden. Volgens de bewindsman moeten de gemeentebesturen zelf bezien op welke wijze zij door het stellen van budget taire prioriteiten moeilijkhe den wat bezetting en huisves ting betreft kunnen verbete ren. De gemeenten hebben een zelfstandige taak bij de uitvoering van de algemene bijstandswet. Er wordt evenwel, aldus staatssecretaris Meijer, voor bereid een verfijning van de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor gemeen ten met een zwakke sociale structuur. Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Leids protest De afdeling Leiden van de Ne derlandse Vrouwen Beweging heeft op de Leidse markt onge veer 1200 handtekeningen opge haald tegen de verhoging van de broodprijzen. De onderteke naars wijzen een toeslag op de meelprijzen die rechtstreeks in het saneringsfonds voor de broodindustrie vloeit van de hand. Zij stellen dat de politiek van de broodconcerns niet mag worden afgewenteld op de zelf standige bakkers, door verho ging van de meelprijzen, op de werknemers in de broodindus trie, door ontslagen, en op de gezinnen, door verhoging van de broodprijzen. Vijf leden van de NVB afd. Leiden gaan deze handtekeningen morgenochtend overhandigen op het ministerie van economische zaken, samen met een open brief aan de staatssecretaris van economi sche zaken, de heer Hazekamp. In deze open brief bekritiseren zij de politiek van de drie grote meelconcerns, Meneba, Konin klijke Scholte Honig en Wessa- nen, die de afgelopen jaren eerst de kleinere meelproducen- ten hebben opgekocht tot zij 90% van de meelproduktie in handen hadden en daarna aan de broodindustrie begonnen. Zij slaagden er echter in de warme bakkers van de markt te ver drijven en hun marktaandeel werd niet groter dan 45%. „On dertussen" schrijft de Neder landse Vrouwen Beweging in haar brief, „hadden deze meel- giganten zo druk opgekocht, ge moderniseerd en uitgebreid dat zij een overcapaciteit van 20 25% in de broodbakkerij hadden veroorzaakt". Ondanks protesten van de vak bonden wordt er gesaneerd en worden een 15 broodfabrieken per 1 juli 1975 gesloten waaron der de Leidse Juweelbakkerij en de Leidse Brood Fabriek. De open brief vervolgt: „Dit alles gebeurt met steun van de over heid die de benodigde 30 mil joen voor de sanering voor schiet en zelfs gedeeltelijk subsi dieert. De rest zal door een toe slag op de meelprijzen en dus ook verhoging van de broodprij zen voor tenminste vier jaar door de konsument moeten wor den opgebracht. Hoewel deze toeslag oorspron kelijk ook al op 1 juli 1975 zou ingaan, is deze door het grote verzet daartegen van de bevol king, de Consumentenbond, het Konsumenten Kontakt en de or ganisatie van warme bakkers, de BEKO, een jaar uitgesteld. Inmiddels is wel de minimum broodprijs met 6 cent omhoog gegaan en zal deze per 1 okto ber nog eens met 5 cent omhoog gaan". „Ook een toeslag op de meelprijzen die ingaat op 1 juli 1976 is voor ons onaanvaard baar", zo besluit de Nederlandse Vrouwen Beweging haar brief. Lampe Met het inslaan van de etalage ruiten is gisteren een begin ge maakt met de buiten-verbou wing van Lampe in de Bree- straat. Op de foto het begin van de schutting die er twee maan den zal staan. Erachter zal ook tijdens de verkoop hard gewerkt worden aan het nieuwe gezicht van Lampe. Begin sep tember is de verbouwing achter Huisvesting Op donderdag 3 juli a.s. zal de heer De Droog van het Buro Huisvesting zijn spreekuur her vatten. Tijdens dit spreekuur, dat tot nader order iedere don derdag zal plaatsvinden, kan in formatie worden verkregen over de huisvestingsmogelijkheden in de nieuwbouw. Tijden: donderdagmiddag: 13.00 - 16.30 uur, Arendshorst 19; donder dagavond: 18.00 - 20.30 uur Bu reau Voorlichting, hal van het stadhuis. Geldboete voor wegpiraat uit Alphen Den Haag/Alphen aan den Rijn „Dat kost me mijn baan", aldus een 37-jarige directeur uit Alphen aan den Rijn die giste ren zich voor de Haagse politie rechter had te verantwoorden, omdat hij onder invloed van drank auto had gereden. Dat gebeurde op de rijksweg en la ter werd geconstateerd dat ver dachte een alcoholpromilage van 1,18 in zijn bloed had. De politie zag alle reden tot achter volging van de autobestuurder, gebruikte zelfs sirene en zwaai licht om hem tot stoppen te manen, er ging nogal een tijdje mee heen, alvorens aan dat be vel gevolgd werd gegeven. Daar voor reed verdachte met een snelheid van 140 km, haalde bo vendien rechts een auto in. „Schandelijk weggedrag, pure wegp irate rij waarop alleen reeds een jaar intrekking rijbe wijs staat", constateerde de offi cier van justitie. Deze stelde, dat niet alleen gelet dient te worden op belangen van de verdachte, maar in de eerste plaats op het algemeen belang en veiligheid op de weg, „welke door ver dachte op afschuwelijke manier in gevaar is gebracht". De eis luidde 1500 gulden boete 6 maanden intrekking rijbewijs en voorwaardelijk 2 weken ge vangenisstraf. De politierechter oordeelde, dat voor het rechts inhalen een aparte strafvervol ging had moeten worden inge steld. Vanwege de moeilijkhe den voor verdachte, werd het vonnis 1000 gulden boete, 1 week gevangenisstraf en 6 maanden intrekking rijbewijs, beide laatste voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. In en rond Leiden Woensdag Museum voor Volkenkunde, Steen- - Film over Suriname „Papieren Nederlandertjes", Surinamers die naar Nederland komen; aanvang 11.15 en 14.30 uur. Donderdag Museum voor Volkenkunde. Steen straat 1 - Film over Suriname over de Bosnegerjeugd; aanvang 11.15 en 14.30 uur. Luxor-theater. Stationsweg - Kinder film .Sandy de zeehond": aanvang 10.00 uur. Vrijdag Museum voor Volkenkunde. Steen straat 1 - Film over Suriname, het wilde leven daar en over de wild stand; aanvang 11.15 en 14.30 uur. Stadsgehoorzaal. Breestraat - Variété programma voor kinderen van 6 tot met 14 jaar gebracht door Handy Fool met als gast Rob de Nijs. Bioscopen Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 Zondag's: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. CAMERA: Hoge Woerd 49, tel. 24919. „Ben Hur", 18 jaar. Dag. 20.00 uur. Kindermatinee: „Aladin en de Won derlamp" a.l. Zaterdag en woens dag. 14.30 uur. Zondag's: 14.00 en 16.15 uur. UDO: Steenstraat 39. tel. 24130. „The return of the Pink Panther" a.l. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. STUDIÖ: Steenstraat 39. tel. 33210. ..You only live twice" 14 jaar. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Extra voorstellingen: Elke dag, be halve zondag, is er om 10.30 uur een kindervoorstelling. Deze week: „Oom Ferdinand en de toverdrank" TRIANON: Breestraat 31. tel. 23875. „Flossie" 18 jaar. Dag. 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Extra voorstellingen: El ke middag, om 14 30 uur is er een kindervoorstelling namelijk „Pipo de Clown" a.l. (ook zondag). REX: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414. „The French Connection", 18 jr., dag. 2.307.009.15 uur, zondag 2.15—4 30—7.00—915 uur Alleen woensdag „Pippi gaat van boord", aanvang 14.00 uur. Hulpverlening Telefonische Hulpdienst: tel. 25202. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Antonie Martijn zn v: H.P. Groeneveld A. Aaldijk; Vincent John Patrick zn v: W.A.F.A. Plasmeijer L.J. van Hal; Jeroen Adrianus zn v: A. Menks LJ. Ro- thert; Daniël zh v: A. Noort J.C. Strijd; Jacob Meinert N V: C. Haas noot W.A. Guijt; Gerrit Albert Mar co zn v: W. Vletter H M. van Delft; Johanna Petronella Margaretha dr v: H. van Harten G. Treur; Juliaan zn v: S.H.H. Haaksma S.E. Huber; Usha Kumari dr v: S.C. Uppal A.W.C.M. Rahder, Annemieeke dr v« D. Aalders A. Bol; Sietske dr v: J.J. van Berkel A.F.M. de Groot; Brenda Monique dr v: N.H. Otten E. Knetsch; Andrea Cornelia Maria dr v: A. Tijssen C.M.A. Tielemans; Esther dr v: E.H.G. Westerhof M. Slliakis; Dave Robert zn v: R.W. Barg G. Zeinstra; Guillermo Evaristo An tonio zn v: N.J.G. de Windt N.F. Geluk; Ingrid Theresia dr v: J.W. de Kwaasteniet K. Bendermacher; Erik zn v: S.K. de Graaf J.M. Devilee; Adriaan Pieter zn v: G.H. Timmermans HJ. van Oostrom; Michiel Alexan der Christian zn v: C. Cozijn J.M.E. Goddijn; Wouter Josepth zn v: M. Reumermann J.J.C. van Slagmaat. OVERLEDEN: F.J Moene, geb. 24 mei 1900, echtgenote van: JJ.A. van der Steen; G. van Stigt Thans, geb. 26 jan 1923 man; K. Sahebali. geb. 24 feb. 1916, gehuwd geweest met: S. Abdoelrahiman; A. van Beelen, geb. 29 dec. 1908. man; G.N.E. Wezer, geb. 4 maart 1975 dochter, M.S. Dubien. geb. 16 maart 1888 vrouw. H.H. Blöte. geb. 26 aug. 1900 man; M.J. Bosch, geb. 20 feb. 1928, gehuwd geweest met: K. van Stralen; H. de Jong, geb. 13 juli 1944 vrouw; J. Setier, geb. 7 dec. 1898 man; W.M.E. Goedhart, geb. 31 aug. 1939, echtgenote van: T.P. van Munster. GEHUWD: J A. Boonekamp J.C.M. Frentrop; F.C. Breedveld J.A. Koe horst; B.C.J. Holthaus M. Buiter; P.F.J, van Egmond W P.M. Wasse naar; A.J.M.G. Spee R. Brand; J.W. Scheffer J.E. Friesema. Exposities Mus i „De Lakenhal", Oude Singel 28—32. tel. 44044. 10-17 uur. zo. 1317 uur 12/6—27/7 de expositie „Het Leidse Woonhuis" in het kader van Monu mentenjaar 1975. Rijksmuseum van Oudheden. Raperv burg 28. tel. 46246, ma »/m za. 10—17 uur, zo. 13—17 uur. T/m 13/7. Ten toonstelling van Griekse en Romernee kunst in particulier bezit, Nederlandse verzamelingen 1575—1975. Atelier „De Scherf", Nassaulaan 41. Oegstgeest, tel. 50220. Ans v.d. Her- deKort met eigen werk o.a. glasbui- gen, aardewerk, schilderijen en mo- Galerie 't Hoekje bij de Pomp: Dorps straat 38, Warmond, tel. 01711—3501 Elke dag van 19—22 uur, bovendier za. en zo. 12—17 uur. Tot 15/7 glas hout en keramiek, Rob Schipper met fotografische etsen en Carla Carlier met zeefdrukken van Warmond. Restaurant Oudt Leyden, Steenetraat 33144. Tot 4/7 een expositie van Pop- pe Damave, georganiseerd door Inter national Art Service. Oranjerie In de Hortus Botanicus, Rapenburg 73, ma t/m za. 9—17 zo. 1016 uur. Denken en doen. een tentoonstelling waar het ambachtelijk aspect van het werk van het technisch en administratief personeel ren wordt gebracht, in relatie tot het onderwijs en wetenschap. Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 3, tel. 22841. ma. t/m vr. 8—17 en met augustus een tentoonstelling van Dhr. van den 9erg met collages, moderne schilderijen zeefdrukken olieverfschilderijen. Galerie v.d. Vllst, Botermarkt 3. lel. 22806. di. t/m za. 10—17 u 21 uur. In de maanden juli en augus tus een grote zomertentoonstelling van 7 kunstenaars met schilderijen, tekeningen, grafiek

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3