Raketten vallen in Beiroet als hagelstenen ii run Zendamateurs negeren massaal nieuwe wetgeving nV.d.wlel 'alstublieft Bakkerij sanering niet ten koste van de consument Zo ziet Toeristen verdronken 2voorfl5r CONSUMENTENBONDEN IN VERZET J Aardbeving Griekenland Run op witte Duitse benzine MEISJE (18) IN ITALIË ONTVOERD £cldóc0ou^cmt Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. telefoon 22244 Giro 103003 - Bank Amro-bank N V. Leiden Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug Adj. hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur J. W. C. Leune.^ Advertenties (excl. B.T.W.) f 0.42 per mm. Telefoontjes f 3.85 Klachten bezorging: telefoon 22244 (1800 tot 1900 uur) Abonnementen per week 2.81; kwartaal 36,32; jaar 141,35; losse nummers 50 cent. Dinsdag 1 juli 1975, 65e jaargang no. 20157 Nieuwe jeugdserie ,3onny" op Ned. II om 19.05 uur. Spel zon der grenzen om 21.05 uur. Ned. I om 20.21 uur All in the family en om 20.45 uur Propa gandafilms WO II (Rusland in 1943). Vrij zonnig. In het algemeen droog en zon nig, maar in de middag in het zuidoosten van het land nog kans op een lokale bui. Matige, aan de kust af en toe vrij krach tige noordwestelijke wind. Max. temp. van 17 graden aan zee tot 21 graden in het binnenland. Morgen zon; 4.24-21.03. Maan: 14.03. Schev. hoogw.: 8.32-21.00. Laagw. 4.06-16.30. iniiiiiiniinniiiiiniiiiiiiiiiinuiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii lllllllllllllllllllllllllllH ■lllllllllllllllllllllllllllllllll Een jongeman in de straten van Beiroet werpt een handgranaat (links). Enkele ogenblikken later zoekt hij bescherming, terwijl een enorme rookwolk de straat verduistert COMCMANP) Drie Nederlandse toeristen uit één gezin zijn gisteren verdronken op het Comomeer in Italië, nadat hun zeilboot door een plotselinge windvlaag omsloeg. Het rijn de heer B. Planjer (43) en rijn zoons Peter (16) en Erik (15) uit Assen. Het gezin, dat zondag aangekomen was bij het Comomeer, kampeerde aan de noordelijke oever van het meer. Terwijl mevrouw Planjer en haar twee dochters het eten klaar maakten was haar man met zijn twee zonen gaan zeilen. BEIROET (AFP) In de Libanese hoofdstad Beiroet, waar al zeven dagen een bloedige strijd woedt die aan bijna 200 mensen het leven heeft gekost, is vannacht het presidentiële paleis met raketten beschoten. Het paleis ligt in de buiten wijk Baada, vijf kilometer buiten de oude stad. In andere delen van Beiroet duren de gevechten pog steeds voort. In het handelscentrum klinken voortdurend ontploffingen van granaten, en in het uitgaanscentrum Hamra wordt met automati sche wapens geschoten. Beiroet heeft in de 32 woelige jaren van zijn onafhankelijkheid nog niet zoveel geweld gekend als in de afgelopen maanden. Het dodental van 200 is maar voorlopig en men verwacht dat het werkelijke cijfer veel hoger zal liggen. Tot nu toe zijn ook zeshonderd gewonden geteld. De stad lijkt in de frontlinie van een oorlog te liggen. Er woeden geweldige branden, zoals in een zeepfabriek en in een benzinestation. In Ashrafie, een rechts bolwerk waar zwaar wordt gevochten, vallen volgens de inwoners de raketten met tussen pozen van enkele minuten. „De raketten vallen als hagelstenen uit de lucht, we ritten in de val", aldus een wanhopige bewoner via de telefoon. Ziekenauto's en brandweerwagens worden door hevig vuur van sluipschutters en door overal opgerichte barricades gehinderd. Premier Krami heeft gisteravond de vorming van een nieuwe regering bekend gemaakt. Maar waar nemers hebben weinig vertrouwen in het nieuwe bewind een een eind zal kunnen maken aan de gevechten tussen de rechtse en linkse burgermili ties. De door Karami uitgekozen ministers zouden het al direct oneens rijn geworden over de verde ling van de portefeilles. Sommigen van hen kon den trouwens als gevolg van de gevechten niet eens het presidentiële paleis bereiken. Een bedenkele ontwikkeling wordt ook het vertrek van de socialistische leider Kamal Joemblat naar Egypte genoemd. Het zou betekenen dat hij weinig vertrouwen heeft in de oplossing van Karami. De steun van de socialistische leider is evenwel onont beerlijk voor beëindiging van de strijd J ADVERTENTIE] Den Haag (ANP) De consumentenorganisa ties zullen zich nadrukkelijk blijven verzet ten tegen de pogingen om de consument te laten betalen voor de bakkerij-sanering. Deze sanering, noodzakelijk geworden, om de broodfabrikanten uit de moeilijkheden te helpen, is het gevolg van een overproduktie aan brood. De broodfabrikanten hebben zich in hun produktie volgens de consumentenor ganisaties misrekend. Nu moet er gesaneerd worden, maar men wil dit doen ten koste van de consument, die meer voor het brood zal moeten betalen. De consumentenorganisaties vinden, dat de consument alarm moet slaan. Vooral omdat de warme bakkers het jarenlang met succes tegen de fabrikanten opgenomen hebben en een behoorlijke klantenkring hebben weten op te bouwen. Nu dreigt ook de warme bakker het slachtoffer te worden van de bakkerij-sanering, omdat het geld voor de sanering onder meer bekostigd dreigt te wor den uit duurdere bloem. Al met al komt het hierop neer, dat de consument moet gaan betalen voor de fouten, die de broodfabrikanten in het verleden ge maakt hebben, aldus de consumentenorgani saties. Zij zullen saneringsmaatregelen blijven afwijzen, die kunnen leiden tot hogere brood prijzen. Daarom ook moet de overheid scher per toezien op de bloem- en meelprijzen, die de laatste tien jaren scherp gestegen rijn. nw mantelspecialist i Leiden, Haarlemmerstraat 163a (donderdagavond - koopavond) PATRAS, Griekenland Het noordwesten van de Peloponnesus is gisteren getroffen door een reeks krachtige aardschokken waardoor in een aantal dorpen zware schade werd aangericht Er zijn geen personen om het leven gekomen. De aardschokken veroorzaakten een ware paniek. Duizenden inwo ners van de dorpen en steden in het getroffen gebied vluchtten het land op. De autoriteiten, die gevreesd hadden dat de gevolgen van de aardbeving veel ernstiger zouden zijn, trokken de eerder aangekon digde noodmaatregelen in toen vernomen werd dat het aantal persoonlijke ongelukken beperkt was gebleven. Berisping Tachtig politiea genten in San Remo aan de Italiaanse Rivièra hebben een berisping gekregen omdat ze op hun werk waren verschenen zonder stropdas vanwege de warmte. Later verschenen de dgenten weer op straat, met das. pet is in San Remo op het Ogenblik 26 graden. (ADVERTENTIE montuur Iiast nhet leder halfjaar weer Informeert u zich uitgebreid over de nieuwe mode. Want da'« belangrijk, nietwaar? Maar hoe zit 't met die bril? Die past jazeker. Op uw gezicht Mear past die bril in het modebeeld? Daar hebt u nou v.d. Wiel voor nodig. Want v.d. Wiel kentde ïmodetrends. In kleding. En in brillen. v.d. Wiel let op de details van uw gezicht. En op de kenmerken van de mode. Daarom kunt u van één ding zeker zijn. Een v.d. Wiel montuur past. Op uw gezicht. En in 't modebeeld. Altijd. v.d. Wiel weeter het fijne van yv ...van brlllenl Nieuwe Rijn 62 Leiden. woonplaats: stuur als dank voor de moeite een theeglas naar: naam: adres: woonplaats: DEN HAAG (ANP) De laatste tijd oefenen de Westduitse benzinepompen een sterke aantrek kingskracht uit op de vooral in de grensstreken wonende Nederlandse automobilisten. Het ver schil tussen een liter superbenzlne in ons land en een liter Duitse merkloze benzine (witte pom pen) bedraagt thans 24 cent en dat brengt velen er toe even over de grens vol te tanken. Nadat vorig jaar de benzine-afzet ruim 10 procent minder was dan in 1973, houden de benzinemaat schappijen het niet voor onmogelijk, dat dit jaar een recordomzet wordt bereikt van circa vijf miljard liter. Het tanken bij de zelfbedieningsstations blijkt steeds populairder te worden bij de Nederlandse automobilist Het tanken door middel van automa ten daalt echter, omdat de automaten door vanda lisme regelmatig defect raken. II ROME (AFP) Vier gewapende en gemaskerde mannen hebben in de afgelopen nacht een 18-jarig meisje ontvoerd, Christina Mazzotti, dochter van een rijke Milanese "fc"""'" Christina was met twee vrienden per auto op weg naar de villa van haar ouders. De overvallers haalden de auto m en dwongen Christina in hun auto over te stappen. Dit luxe theeglas met verzilverde houder is voor u. ste, als u de kleine moeite doet een nieuwe abonnee te winnen voor onze krant. Altijd doen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Vrijwel alle zendamateurs die klandestien gebruik maken van de 11-meterband hebben de vandaag in werking getreden wet op het bezit van zendapparatuur genegeerd. Van de 30.000 27-MC'ers heeft slechts een miniem aantal aan de oproep van de PTT tot inlevering van de illegale apparatuur voldaan. De overigen willen met hun zendhobby doorgaan en desnoods door acties zoals het storen van legale uitzendingen, een nieuwe regeling afdwingen. Gisteravond had een groep 27-MC'ers het plan om televisiestudio's in Hilversum binnen te dringen. Men wilde de life-uitzending van TROS-Actua gebruiken om aandacht voor hun problemen en wensen te krijgen. De politie was op deze actie voorbereid en had een mobiele eenheid met politiehonden bii de ingang van het TROS-gebouw geposteerd. Ook andere studio's werden door de politie in de gaten gehouden. Tot een confrontatie tussen de 27-MC'ers en de politie kwam het niet doordat bekend werd gemaakt, dat de zendamateurs vanmorgen in een der radiouitzen dingen aan bod zouden komen. De PTT is vooralsnog van plan niet „hard" te gaan optreden tegen de wetsovertreders. Men wil zich voorlopig beperken tot het zoeken naar zendamateurs die hinder opleveren. Ook kunnen de zendama teurs hun apparatuur blijven inleveren om daarvoor een inruilpre- mie van dertig procent van de werkelijke waarde te ontvangen. Een woordvoerder van de 27-MC'ers, die uitzenden op de 11-meter band verklaarde vanmorgen, dat zij niet tegen de nieuwe wet zijn. „Maar we willen wel onze hobby blijven uitoefenen zonder daar voor examens te moeten afleggen om „legaal" te kunnen worden." Het afleggen van een examen voor een D-licentie is voor de zendamateurs de enige mogelijkheid om nog te kunnen blijven zenden. Een dergelijk diploma is echter slechts twee jaar geldig, daarna moeten andere, moeilijkere examens worden afgelegd en andere zendapparatuur worden aangeschaft. Op de foto zien we hoofdredakteur Wibo v.d. Linden in gesprek met politiemannen in het TROS-gebouw.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1