Hans Langenjs sterkste in Zoeterwoudse ronde Bekijk het eens groots Leiden aktueel Onder redactie van Jantje van Lëvde, tel. 071-22244 tst.17. LEIDSE COURANT PAGINA 3 ZATERDAG 28 JUNI 1975 (51 - een sprintblik in ontvangst te hebben genomen, stapten de he ren een half uur later met stuur man Hirschel in de vier met. en slaagden erin ook in dit num mer hun grote tegenstander, „Het Spaarne" uit Haarlem, te snel af te zijn. geleid. Een monteur van de Ste delijke Lichtfabrieken heeft daarna het gat gedicht. Studentenecclesia De zondagse diensten van de studentenecclesia in de Hoog landse Kerk zullen in de maand Rijnsburgs corso naar Noordwijk Van onze correspondent Rijnsburg Het Rijnsburgs Bloemencorso, dat dit jaar on der het motto 1000 jaar Rijns burg op 2 "augustus door de Leidse regio rijdt, zal ook in de badplaats Noordwijk te zien zijn. Op zaterdagavond 2 augustus vanaf 9.00 uur en de gehele zondag 3 augustus zul len de bloemenwagens van het Rijnsburgs Bloemencorso op de Kon. Wilhelmina Boulevard in de bloemenbadplaats wor den tentoongesteld. Beide avonden worden de praalwa gens extra in de schijnwerpers gezet. Na aankomst van de wagens in Noordwijk zal het evenement muzikaal worden opgeluisterd. Drenkeling overleden Van onze correspondent NOORDWIJK De 30-jarige Patiënte Henny de Jong uit de Dr. Mr. Willem van den Bergh- stichting, die op 14 juni jl. in zee kwam te vallen en in be wusteloze toestand op het strand werd gebracht, is gis termiddag in het Academisch Ziekenhuis overleden. De vrouw was onder leiding van een verpleegster met nog enkele patiënten op het zuider- strand aan het pootjebaden, toen zij viel en onder water verdween. Voordat de drenke linge weer op het strand kon worden gebracht, had zij zo veel water binnen gekregen, dat zij buiten bewustzijn ge raakte, maar door mond-op- mond-beademing gelukte het weer de levensgeesten op te wekken. Van onze correspondente Nieuwveen Honderden kin deren uit Nieuwveen hebben gisteren in een grote tent op het Ursula-terrein genoten van de Rob de Nijs Show, waaraan o.a. meewerkten de trompet tist Marty. De show werd ge geven in het kader van de festiviteiten rond het 40-jarig bestaan de Ursula. Eerste paal voor woningwetwoningen in Hazerswoude Burgemeester Ten Heuvelhof van Hazerswoude slaat hier de eerste paal voor een project van 87 woningwetwoningen in Rhynen- burch-Oost. Dat gebeurde gister middag op de bouwplaats direct achter de Rhynenburcherlaan. De woningen worden gebouwd in opdracht van „Volksbelang". Burgemeester Brouwer de Ko ning van Woubrugge heeft gis teravond de laatste dakpan ge legd in de in aanbouw zijnde huizen van de Hoogmades zelf bouwers Brunt, V.d. Pouw-Kraan en Van Goozen. Daarmee werden de buitenwerkzaamheden afge sloten. Volgens plan moeten de woningen dit dit jaar helemaal gereed komen. B. en W. van Leiden: "Rol Van Aken niet in strijd met gemeentewet" Van een onzer verslaggevers LEIDEN - Volgens het college van b. en w. van Leiden is de rol die wethouder Van Aken (economische zaken) heeft ge- speeld in de affaire De Wel- zijnsbron niet in strijd met de gemeentewet. Dit heeft het college geant woord op vragen van mr. Driessen, de voorzitter van het CDA in de Leidse gemeente raad. Begin deze maand werd bekend, dat er in 1973 (buiten medeweten van de gemeente raad om) door de commissaris van de LDM, onder wie het toenmalige raadslid Van Aken, een stichting in het le ven is geroepen om Leiden aan een zwembadcomplex te helpen. Van Aken trad toen af als commissaris van de LDM en werd directeur/secretaris van de stichting, een functie die werd gehonoreerd zonder dat andere bestuursleden van de stichting daar iets van af wisten. Op de vragen van mr. Dries sen heeft het college geant woord, dat terugbetaling van het aan de heer Van Aken uitgekeerde honorarium niet aan de orde is. Het college ontkent, dat de heer Van Aken in deze zaak ooit is opgetreden als adviseur van de gemeente. De hele affaire rond de Wel- zijnsbron komt in een raads vergadering in augustus uitge breid aan de orde. Bruidsparen Met ingang van 1 juli a.s. zal het gemeentebestuur van Leiden bij echtparen, die 50, 55, 60 of 65 jaar en langer getrouwd zijn ter gelegenheid van hun huwelijks jubileum een attentie laten be zorgen. Breuk Donderdagmiddag is aan de He rensingel op het braakliggende terrein van het voormalig He rensingelstation een gasleiding gesprongen. De breuk in de lei ding is ontstaan na werkzaam heden aldaar door een particu lier installateur. Om eventueel vonkgevaar te vermijden is het verkeer gedurende een uur om- UW MENING Opknapbeurt Momenteel zijn er stemmen opgegaan van CDA/WD zijde die stellen dat de 3.000 die de gemeente nog steeds moet ontvangen van de opknap beurt burgemeesterswoning, maar door de gemeente zelf moet worden betaald. Indertijd ontstond er een groot schandaal over deze grootste opknapbeurt (kosten 30.000) en uiteindelijk hebben de Wo ningstichting en de beide bur gemeesters de bedragen n ten betalen waarvoor zij aan sprakelijk waren gesteld. De gemeenteraad heeft toen besloten dat de resterende 3.000 niet door de gemeente zou worden betaald, want de verantwoordelijkheid lag bij het (toenmalige) college en de direkteur van de Woningstich ting. „Ja" zeggen de rechtse partij en nu „wat is nou ƒ3.000, de moeite om het geld binnen te krijgen kost ons meer". Het gaat volgens de PSP niet om de hoogte van het bedrag, het is een principiële zaak Met verbazing lazen wij dan ook in de krant dat wethouder Van Dam (PvdA) in de c missie waar dit .door CDA/WD werd voorgesteld, zijn mond hield. Waarom trok hij net zoals zijn partijgenoot v.d. Horst niet fel van leer tegen de CDA/WD Naar wij hebben vernomen schijnen ook verschillende Pv- dA-raadsleden met CDA/WD op het standpunt te staan dat de ƒ3.000 als oninbaar moet worden geboekt. Wij zouden dat een schandalige en uiterst ondemocratische daad vinden. De huurders van de Woning stichting (Haagwegkwartier) die indertijd meegedaan heb ben aan akties tegen de huur verhoging worden nu met ge- rechterlijke vervolging dreigd als zij alsnog deze huurverhogingen niet betalen. Hoe moeizaam komen de reno vaties niet van de grond nadat er jarenlang bijna geen onder houd is gepleegd, omdat er gerenoveerd zou worden, om maar niet te spreken over de moeite die sommige bewoners van de Woningstichting heb ben moeten doen om repara ties die niet tot de renovatie konden wachten verricht te krijgen. De huurders worden wel be dreigd met gerechterlij ke volging, de zaak van de burge meesterswoning wil men ui teindelijk „als heren onder el kaar" netjes regelen, dus geen acties meer ondernemen tegen het vorige college of de Wo ningstichting. Het bedrag wat de Woning stichting c.q. de gemeente van de huurders wil vorderen schommelt rond de 200,-. Demokratisch besturen houdt in dat er geen verschil mag zijn in behandeling tussen bur gemeesters, wethouders en ge wone huurders. De wethouders en raadsleden die vóór zullen stemmen i de ƒ3.000 oninbaar te verkla ren (in de doofpot stoppen dus) laten weer eens goed blij ken dat zij met twee maten meten. Wij verwachten dan ook dat het huidige college van B en W zich alsnog op zal stellen in de geest zoals de PvdA dat bij deze kwestie in de vorige raadsperiode heeft gedaan en dat zij niet zullen 2wikken voor voorstellen van CDA/WD. Het Algemeen Bestuur van de PSP. voorprogramma winnaar van de „dikke-banden-race" hij bleek in de tien ronden te sterk voor Gerard Sonius en Leonard Vogelaar. De win naar van de beide vorige jaar gangen, Wim den Elzen, moest in de vierde omloop afstappen wegens materiaalpech. Ton Ammerlaan was de sterkste 3 JAN VAN DER NAT juli met doorgaan. Degenen die in deze maand willen meedoen aan een oecumenische dienst kunnen terecht bij de zoge naamde „dochtergemeente" van de studentenecclesia in de Me- renwijk. Daar wordt elke zon dagmorgen, aanvang 10.00 uur, een dienst gehouden in de aula van het scholencomplex „Val kenpad". Het trefcentrum van de ecclesia aan Rapenburg 100 is in juli elke donderdagavond vanaf 10 uur open. De eerste dienst in augustus wordt gehou den op zondag 3 augustus, aan vang 11.45 uur. (Vervolg van pag. 1 ZOETERWOUDE - Een favorietenrol opgelegd krijgen is niet het prettigste dat een sportman kan overkomen. Piet van Leeuwen, de wielrenner uit Zoeterwoude, kan ervan meepra ten. Ondanks de steun, die hij kreeg van zijn Jan van Erp ploegmakkers, slaagde hij er niet in de ronde van zijn eigen dorp te winnen. Piet van Leeuwen moest gisteravond de eer laten aan Hans Langerijs. En dat is beslist geen schande. Langerijs heeft klasse. Dat heeft hij tenslotte overduidelijk bewezen door dit jaar Olympia's ronde van Nederland te winnen. Wielrennen is een keiharde sport. Niet Hans Langerijs, maar veel eerder Piet van der Kruys of Gerrit Pronk maak ten aanspraak op de zege in de eerste „echte" amateurron de van Zoeterwoude. Deze twee mannen hebben gister avond de wedstrijd gemaakt. Zij leken halfkoers de beslis sende ontsnapping te maken, maar omdat ook in de ama teurwereld de merkenslag vo lop woedt. Van der Kruys, die evenals Piet van Leeuwen in het paarse tricot van de Van Erp ploeg rondcrosst, heeft er alles aan gedaan de Zoeter- woudenaar in het voorste gelid te krijgen. Toen hij samen met Pronk weg was, weigerde hij kopwerk te doen. Gerrit Pronk kon mede daardoor telkens als eerste de finish passeren. Hij pakte daardoor wel de door komstpremie, maar de eind overwinning ging zijn neus voorbij. De ronde van Zoeterwoude is een bijzonder aantrekkelijke koers geworden. Vanaf de al lereerste meters is er hard voor gereden. De eerste actie had het gat dichtgeslagen. Een demarrage van de Lissenaar mislukte en toen achtte Pronk de tijd gekomen om zijn slag te slaan. Demarreren kon je het nauwe lijks noemen. Hij reed simpel weg van de groep en de enige, die zijn tempo kon volgen was Piet van der Kruys. Pronk moest het echter alleen doen. Van der Kruys nam geen kop, maar Pronk leek het toch te redden, omdat zijn me devluchter graag nog een Van Erp man op kop zag: Piet van Leeuwen. Dat lukte. Ruud Haller, de Michelin-renner uit Alkmaar, sleepte een achter volgend groepje van acht man bij de twee vluchters. Tien man leken toen, zes ronden voor het einde, de zaak te gaan uitmaken. Maar weer was daar Gerrit Pronk. Met nog vier ronden voor de boeg sprong hij weg. Langerijs en Koot gingen met hem mee. In dat drieman schap ontstond onenigheid, toen bleek, dat Hans Koot geen kop wilde nemen. Lange rijs probeerde daarom in de Dr. Feelgood Op tournee door Europa heeft de popgroep Dr. Feelgood Lei den aangedaan. Gisteravond concerteerde ze in de Stadsge hoorzaal. Voorafgaand speelde de Leidse formatie Spirit of St. Louis loeiharde muziek waar beshst mensen gehoorstoornis- sen aan hebben overgehouden. De akoestiek in de Stadsgehoor zaal wordt onderschat. Beat- groepen vergeten over het alge meen dat de zaal een echte „ge hoor"-zaal is, zodat de verster kers niet zo hard gezet dienen te worden als in een zaal van meer inferieure kwaliteit Het hersenschuddend muziekwerk en hemeltergend muzieklawaai van Spirit was de warming-up voor Dr. Feelgood. Feelgood bracht technisch zeer goede mu ziek dat opgeluisterd werd door een agressief schuifelen over het toneel van keurig uitgedoste heren. Feelgood is in 1971 in Canvey Island aan de Thames Estuary opgericht. De jongens, Wilko Johnson, bas en gitaar, Lee Brilleaux, zang, harmonica en gitaar, Sparko, bas en de ,J3ig Figure"John Martin zang en drum, begonnen in de begin jaren van hun bestaan de Lon- dense clubs en pubs af te reizen. Aan het einde van 1974 en het begin van 1975 maakten zij een tour door Engeland waardoor zij een min of meer gevestigde naam kregen in dat land. Na werken als Back in the Night" en „I am a werden serden zij ook in het buitenland bekend. De muziek die ze brengen is gebaseerd op de oude Rhythm and blues. De oudjes hebben ze echter in een moderne versie verwerkt, op een dergelijke ma nier dat zowel iets van het oude als van het nieuwe te proeven is. Ook het vokale gedeelte gis teravond was, van vooral Lee Brilleaux. bijzonder aantrekke lijk. Njord-zege Als een van de laatste nummers van de Argo-sprintwedstrijden gisteren-op de Bosbaan in Am sterdam. stonden de nummers „lichte elite vier zonder" en Boxen moesten wijken Van een onzer verslaggevers Hoogmade In de Bospolder is gisteren door gemeentewerken de manege afgebroken van de heer Brand. De heer Brand had toestemming om tot 1 januari 1974 een viertal boxen voor zijn paarden te bouwen, totdat zijn huis gereed zou zijn. Dat huis kwam echter pas gereed in oktober 1974. De gemeente had hiervoor begrip en liet de boxen voor wat ze waren. De heer Brand mocht ze laten staan tot uiterlijk 1 mei van dit jaar, daarna moesten ze absoluut verdwijnen omdat het terrein volgens een bestemmingsplan vrij moet blijven voor eventuele uitbreiding van de autosnelweg. Na een uiterst coulante houding van de gemeente is deze er gisteren toe over gegaan de manege af te breken. Nu blijkt dat de heer Brand na 1 mei nog boxen heeft verhuurd aan mensen die van de hele situatie niets afwis ten. Gemeentewerken heeft het gebouwtje plank voor plank afgebroken, zodat de eigenaar achter zijn huis de manege weer plank voor plank kan opbouwen. De kosten van de gemeente zullen op hem worden verhaald. I ADVERTENTIEf voorlaatste ronde te demarre ren, maar moest het toch op de sprint laten aankomen. Daarin bleek de ex-schaatser de sterkste. De uitslag: 1. Hans Langerijs (Blokker), de 80 km in 1.59.13; 2. Hans Koot (Eindhoven) z.t.; 3. Gerrit Pronk (Schevenin- gen) z.t.; 4. Piet van der Kruys (Helmond) op 7 sec.; 5, Sjaak Schuitemaker (Andijk) 6. Piet van Leeuwen (Zoeter woude); 7. Co Moritz (Amster dam); 8. Peter Zijerveld (De Kwakel); 9. Sjaak Butter (Alk maar); 10. Ruud Haller (Alk maar) allen z.t. als v.d. Kruys en 11. Frans van der Enden, die met een achterstand van 47 sec. op winnaar Langerijs de sprint van het peloton Jan van der Geest werd in het „lichte elite vier met" op net programma. Dit bleken de enige nummers te zijn waarbij een Leidse ploeg als overwinnaar uit de strijd kwam. Het was de lichte elite vier van Njord, be staande uit de heren Ebeling, Klaassen, Schaafsma en Ritzen, die bijzonder goed op dreef wa ren. Na eerst in de vier zonder in de ClEBA-toonzalen. Daar vindt u op 750 m2 alles voor functionele kantoorinrichting. En om van de nieuwste ontwik kelingen op de hoogte te blijven: één telefoontje en meerdere keren per jaar ontvangt u de kleurige cata logus CIEBA-Perspectieven (64 pag. kantoorinterieur) geheel gratis. (sUsbe. b.v. I VOORN en KONING AIRCONDITIONING BV Beneluxweg 2, Bodegraven. Tel. 01726-3960" I genomen van het secretarie-personeel. In de Buri stadhuis werd hij lovend toegesproken. Om de heer op zijn gemak te stellen bood de heer Eggerkamp aan (zie foto). Maandag neemt de gemeenteraad afscheid van de heer Van de Poel. die een functie heeft aanvaard bij het ministerie van binnenlandse zaken.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3