PI Provincie wil bemiddelen in controverse tussen Leiden en randgemeenten Rammelende intrige vol dwaze grappen Toch jongerenflat aan de Rijnsburgersingel INZET: STREEKENEEGIEBEDRIJF Bijkantoren van de Sociale Dienst maandag in gebruik VIJF TON VOOR PERSONEELS UITBREIDING SOCIALE DIENST deltabach£> fianen PIERROT de koning Hffl ffiIJDAG 27 JUNI 1975 LEIDSF COURANT PAGINA 5 ran onze correspondenten IEGIO LEIDEN De gemeenteraden van fieuwkoop, Oegstgeest en Noordwijker- ïout hebben gisteravond besloten bij de [roon in beroep te gaan tegen het besluit an Leiden af te zien van deelname aan e oprichting van een streekenergiebedrijf. )e gemeenteraden van Warmond en Zoeter- voude besloten een onderzoek van de pro- incie af te wachten. Al eerder besloten zes indere gemeenten in de regio Leiden voor le Kroon te dagen. [edeputeerde Staten van Zuid-HoÜand hebben alle betrokken gemeenten (in totaal 22) uitgenodigd voor een gesprek. Liefst binnen acht dagen. „Midden in de vakantietijd is dat een onhaalbare zaak", zo stelde burgemeester Van Eysinga gisteravond. De Noordwijkerhoutse raad stelde gisteravond onom wonden: „Het gaat Leiden heel duidelijk alleen om de knikkers". Al is het standpunt van de meerderheid van de Leidse gemeenteraad duidelijk ingegeven door het Leidse algemene belang, er druppelde toch het bange vermoeden door, dat hier en daar persoonlijke belan gen in het spel zijn. Welzijnszorg riekt teveel naar eigenzorg. In Zoeterwoude stelde de WD-er Wiekmeijer: Het huidige Leidse college is onbetrouwbaar bij haar sa menwerking". Zijn collega Duindam (CDA) merkte op dat Leiden de zaken door elkaar gooit door te stellen dat men de baten uit de SLF nodig heeft in verband met zijn centrumfpnctie. „Daarvoor krijgt Leiden een bijzondere uitkering uit het gemeentefonds". in «Jegstgeest stemde mevr. Zoutendijk en de Pv dA/PPR tegen het voorstel Leiden voor de Kroon te dagen. Volgens hen is het juridisch geen haalbare kaart. In Warmond stelde burgemeester De Vreeze dat het als kleine gemeente geen pas geeft met de vinger te wijzen naar een stad als Leiden die zo diep in de moeilijkheden zit. Hij wil de Vereniging van Neder landse gemeenten een onderzoek laten instellen. Hij sprak de hoop uit dat de bemiddelingspoging van GS volgende week succes heeft. Van een onzer verslaggevers Leiden Maandag neemt de Gemeentelijke Sociale Dienst twee bijkantoren in gebruik. De een is gevestigd in de voorma lige r. -k.-pastorie aan de Herensingel 3 en de ander in de noodschool aan de Apollolaan la (hoek Bachstraat). Daar heeft de GSD o. mm. de beschikking gekregen over een groot aantal spreekkamers. Tegelijkertijd heeft er ook een uitbreiding van het personeel plaatsgehad. Hierdoor is het mogelijk te komen tot een zekere spreiding van de activiteiten over de verschillende gebouwen en een betere, meer doelmatige dienstverlening. Vanaf maandag wor den tevens aparte aanvraaguren, inlichtingenuren en spreeku- gehouden. Met het oog op deze spreiding is de stad in drie rayons verdeeld: Zuid West, Noord en Centrum. Zuid West Dit rayon wordt begrensd door de spoorlijn Alphen-Leiden, achterkant NS-Station - Rijnsburgerweg - Wassenaarseweg - Rijksweg 44 - Haagsche Schouw - Rijndijk - Korte Vlietkanaal Delftse Jaagpad en Kanaalweg tot spoorlijn naar Alphen. Alle bewoners van de wijken Cronestein, Gasthuiswijk, For- tuinwijk, Boshuizen, Haagwegkwartier, Morskwartier en Pest- huiswijk worden dus tot dit rayon gerekend. Noord Dit rayon wordt begrensd door de Haarlemmertrekvaart - Haarlemmerweg - Maresingel - Herensingel - Lage Rijndijk - de Zijl en de noordelijke gemeentegrens. Onder dit rayon vallen dus de bewoners van Groenoord, het Noorderkwartier, De Kooi, de Merenwijk alsmede het woonwa genkamp aan de Haarlemmerweg. Centrum Dit rayon omvat het overgebleven deel van Leiden, dat o. m. bestaat uit het Stationskwartier, Poelgeest, Houtkwartier, Vo- gelbuurt, Transvaalvuurt, Vreewijk, Tuinstadwijk, Professo- i- en Burgemeesterswijk, binnenstad binnen de singels, de Rijndijkbuurt, Meerburg Aanvragen Voor aanvragen om hulp i hulp in een andere terecht op werkdagen i de Waard. het kader van een wet of regeling >nn kan men bij de Sociale Dienst 's ochtends 9.00 tot 10.00 uur. Bewoners van het rayon Zuid-West moeten daarvoor naar het bijkantoor aan de Apollolaan, de bewoners van de rayons Centrum en Noord naar het hoofdkantoor aan de Steenschuur. Inlichtingen Voor het vragen en verstrekken van inlichtingen over lopende aanvragen; wijzigingen, hoogte van uitkeringen en andere zaken is een apart spreekuur ingesteld. Met ingang van maandag 30 juni a. s. kan men daarvoor terecht op maandag, donderdag en vrijdag tussen 11.00 en 12.00 uur 's ochtends. Bewoners van het rayon Zuid West zijn voor inlichtingen aangewezen op het kantoor aan de Apollolaan. De bewoners het rayon Centrum moeten naar het hoofdkantoor aan de Steenschuur en de bewoners van Noord naar het kantoor de Herensingel. Als de belangstelling daartoe aanleiding geeft, kan te zijner tijd het aantal „inlichtingendagen" worden uitgebreid. SPreekuren De spreekuren worden eveneens verspreid over de drie boven genoemde gebouwen. Alle spreekuren worden volgens af spraak gehouden. In het algemeen tussen 11.00 en 12.30 uur 's ochtens en tussen 14.00 en 17.00 uur 's middags. Afspraken kunnen worden gemaakt tijdens de aanvraag-/inlichtingenuren^, of telefonisch via onderstaande nummers. Spoedgevallen In geval van spoed kan men telefonisch met de Sociale Dienst kontakt opnemen via de nummers 31941 en 66600. Adressen: Hoofdgebouw, Steenschuur 21 (ingang Langebrug). Bijkantoren: Herensingel 3, Apollolaan 1 aa. Het damesteam van Do Zijl/LGB dat gisteravond door ovenwinning op De Waterlelie promoveerde naar de hoofdklasse. Damesteam De Zijl/LGB: hoofdklasser Leiden - Het dameszevental van de Zijl/LGB is gisteravond kampioen van de le klasse ge worden en daarmee gepromo veerd naar de hoofdklasse. In de beslissende wedstrijd te gen naaste concurrent De Wa terlelie uit Zaandam heeft De Zijl/LGB het publiek dat in gro ten getale naar de Vliet was gekomen lang in het onzekere gelaten. Pas in de 4e en laatste spelperiode kwamen Ria Onder water c.s. in hun spel en wisten zij de overwinning te grijpen. Kenmerkend voor deze wed strijd was dat 4 van de 5 ges coorde doelpunten ontstonden uit een strafworp. Ria Onderwa ter scoorde op deze wijze drie maal. Ook <3e tegenpartij heeft twee strafworpen toegewezen gekregen, maar wist er hiervan slechts één te benutten, doordat de goed keepende Monique Plouvier naar de goede hoek dook. Met dit kampioenschap hebben de Zijl/LGB -dames een presta tie van formaat geleverd, vanuit de 3e klasse is dit door Leo Onderwater gecoachte team jaarlijks gepromoveerd naar een hogere afdeling en heeft nu het doel bereikt: de hoofdklasse. De komende wintermaanden zullen deze dames hun krachten kunnen meten met sterke ploe gen als HZC, de Robben, D.S.Z. en Zian Vitesse, de drie toon aangevende zeventallen uit deze afdeling. Ook het dames tteam van L.Z/86 is deze week succesvol geweest, door een overwinning op Barracuda werd het kam pioenschap in de 3e klasse be haald. Jungalowbouw bij Europaweg waarschijnlijk 'an een onzer verslaggevers eiden Wethouder Waal zal ch niet verzetten tegen bunga- iwbouw op het terrein tussen Vrouweweg en de Europa- •rg 'lat heeft hij gisteren laten blij- een vergadering van de emeenteraads commissie voor ümtelijke ordening. Er bestaat nderdaad een plan voor de ouw van 20 bungalows in het bewuste gebied. Een eventueel verzoek van een bouwer om tot uitvoering van het bouw-plan over te gaan kan de gemeente volgens het geldende bestem mingsplan niet weigeren. Het CDA-gemeenteraadslid Ham wees er gisteravond op dat er ook een schetsplan bestaat voor de realisering van 120 woningen in het betrokken gebied. De wet houder toonde zich daarover niet enthousiast Volgens hem is het niet zinvol in het gebied 120 gezinnen onder te brengen om dat het te geïsoleerd ligt en 120 huizen een te gering aantal is om daarvoor een eigen centrum voorzieningen als bijvoor beeld winkels te realiseren. Waal vindt dat bungalowbewo ners het eventueel zelf maar moeten weten om zonder nabij gelegen centrumvoorzieningen te wonen. „The return of the Pink Panther": Leiden Twaalf {aar geleden lanceerde scenarioschrijver-regis seur Blake Edwards de figuur van Inspecteur Clouseau, de onhandige Franse politieman, die met meer geluk dan wijsheid er In slaagde de gestolen Roze panter-diamant terug te veroveren op de gentleman-lnbreker Sir Charles Litton. Een jaar later keerde Clouseau, wederom gespeeld door Peter Sellers, terug In Edwards „A shot In the dark" en in 1968 zagen we nog eens Alan Arkin in de rol van de blunderende Franse Inspecteur van politie. Daarmee scheen de koek op te zijn en de figuur van Clouseau vergeten. „The return of the Pink Panther" echter brengt ons weer waar de illustere politiefunctionaris zijn filmcarrière begon. Na de gete kende introductie dit keer van Richard Williams en niet var Fritz Fehling zien we hoe de kostbare diamant opnieuw op ingenieuze wijze gestolen wordt, ditmaal uit het zwaar beveiligde museum van het staatje Lugash. Clouseau, wederom Sellers, di man die de diamant de vorige keer terug bezorgde, wor^Jt te hul| geroepen tot groot ongenoegen van zijn chef, commissaris Dreyfus die de onhandige Clouseau letterlijk wel kan vermoorden. Clou seau's directe tegenstander blijkt ook nu weer Sir Charles Littoi te .zijn ditmaal gespeeld door Christopher Plummer in plaat: van David Niven ook al mengt hij zich alleen maar in de zaak omdat iemand anders zich voor hem heeft uitgegeven. Deze week in de Leidse bioscopen Blake Edwards heeft de aan alle kanten rammelende intrige alleer maar als kapstok gebruikt om er een aantal dwaze grappen aar op te hangen. Sellers krijgt daarbij de vrije hand en zo nu er dan wordt de camera in één positie draaiende gehouden om herr een solo ten beste te laten geven zoals bijvoorbeeld in de (te lanc gerekte) stofzuiger-scène. Plummer als Sir Charles Litton gaal ondertussen zijn eigen weg en pas in een der laatste scènes zier we ze voor het eerst samen in beeld. De tweede pijl op de komische boog van Blake Edwards Herbert Lom als een neurotische hoofdcommissaris leidt na de bèginsce- nes eveneens1 'n geheel eigen leven, terwijl een vecht-chinees van een huisbediende voor het nodige gooi- en smijtwepk zorgt. Wie geen eisen stelt aan de continuïteit van het filmverhaal en alleen maar er op uit is een aantal visuele grappen waaronder naast zwakke ook 'n paar ijzersterke voorgezet te krijgen zal zich met dit vervolg op „De roze panter" wel amuseren. Edwards en de zijnen hebben er in ieder geval een aardige vakantie in Marokko, de Franse Rivièra en het Zwitserse Gstaad aan overgehou den. MILO Film-erotiek De tweede en tevens laatste nieuwe film in Leiden deze week draait in het Trianon-theater aan de Breestraat. „Het absolute hoogtepunt in de film-erotiek", vermeldt c|e advertentie als toevoeging bij „Flossie, Venus uit Zweden" en daar laat weinig ruimte voor fantasie. Jack Archer, een jong diplomaat, die pas kort in Stockholm woont, zoekt contact met vrouwen. Hij maakt kennis met Flossie, die echter op kostschool een intieme lesbische verhouding heeft gehad. Jack probeert op verzoek van ene Eva Flossie te laten en/aren, dat een verhouding met een man veel fijner is. Flossie is wel bereid zijn „lessen" te volgen, maar laat zich niet helemaal gaan. Mede door de belangrijke rol, die Eva in het geheel speelt wordt Flossie toch van haar lesbische neigingen bevrijd en geeft zich volledig over aan Jack. In de overige Leidse bioscopen deze week of reprises of blijvertjes. Tot die laatste groep behoren „Je leeft maar twee keer", het James (007) Bond spectakel, dat in Studio al zijn vijfde week ingaat. Ook Terence Hill en Bob Spencer, de vier vuisten, blijven nog een weekje. Vier vuisten voor het Geloof (De Twee Missionarissen) lijkt een nieuw kassucces te gaan worden voor regisseur Franco Rossi. Theater: Luxor. In Rex ditmaal eens geen erotisch flutwerkje, maar een hernieuwd Leids optreden van Gene Hackman in The French Connection. Dé kans voor degenen, die deze, met vijf Oscars bekroonde film nog niet hebben gezien. Over de reprise van Camera deze week valt weinig te zeggen. Ben Hur is voor de zoveelste maal terug. Een ijzersterke film. die je gewoon niet mag missen. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het college van b w gaat op korte termijn aan de gemeenteraad een machtiging vragen een bedrag van vijf ton vrij te maken, ter financiering van een uitbreiding van het perso neelsbestand van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Wanneer de raad zijn flat aan dit voorstel geeft, kunnen vóór 1 september 12 extra personeelsleden worden aangetrokken. Na 1 september moet dan nog bekeken worden in hoeverre er middelen te verkrijgen zijn om tijdelijk nog eens zes krachten aan te nemen. De personeel suitbreiding is noodzakelijk om een goed functioneren van de G.S.D. te waarborgen. Het voorstel van het college is gisteravond door de commissie sociale en maatschappelijke aangelegenheden aangenomen. Uit de begeleidingscommissie, die kort nadat de moeilijkheden binnen de G.S.D. de buitenwereld bereikten, is gevormd, is enige tijd geleden weer een klein werkgroepje samengesteld, dat zich vooral heeft bezig gehouden met de vraag welke uitbreiding van het personeelsbestand gewenst is, om de dienst weer gezond te maken. De werkgroep dacht aanvankelijk 24 nieuwe personeelsle den nodig te hebben, maar in later stadium bleek met 18 extra krachten te kunnen worden volstaan. Daarvan zijn er zes slechts voor een termijn van maximaal drie jaar noodzakelijk. Deze zes personeelsleden zouden wellicht door het rijk kunnen worden betaald, als in september door de minister een definitieve beslissing wordt genomen over de mogelijkheid voor gemeenten om in speciale gevallen personeelskosten voor honderd procent bij het rijk te declareren. Wethouder Tesselaar maakte in zijn toelichting op het voorstel duidelijk dat als belangrijkste oorzaken voor de uitbreiding de decentralisatie van de dienst, de toename van het aantal cliënten en de noodzaak van kwaliteitsverbetering van de hulpverlening Van een onzer verslaggevers Lelden De gemeenteraadscommissie voor ruimtelijke ordening ls bereid zijn fiat te geven aan de uitvoering van het herziene bouwplan van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren voor een flat aan de Rijnsburgersingel. Weliswaar vindt men het gebouw nog steeds niet passen bij de bestaande omgeving maar uit overwegingen van behoorlijk bestuur wil men nu zijn goedkeuring toch niet langer onthouden. In een eerder stadium is name lijk door het Leidse gemeentebestuur, ook schriftelijk, de verwachting gewekt bij de stichting dat zij zich over het verkrijgen van een bouwvergunning geen enkele zofg zou hoeven maken. Op grond van die verwach ting zijn door de SHW inmiddels forse inves teringen gedaan. De veranderingen die zijn aangebracht op het aanvankelijke bouw plan, dat door de gemeenteraad als niet acceptabel van de hand is gewezen, hebben onder meer betrekking op de hoogte. Deze is teruggebracht van 17.80 m. tot 15.30 me ter. Als gevolg daarvan heeft men het aantal te realiseren appartementen moeten beper ken tot 30. Eerder wilde de stichting aan de Rijnsburgersingel 35 appartementen Het enige raadslid dat zich gisteravond in een vergadering van de gemeenteraadscom missie ruimtelijke ordening fel bleef verzet ten tegen ook het aangepaste plan was Laurens Beijen (PPR/PSP/D'66). Hij zei de houding van zijn mede-commissie leden in consequent te vinden omdat zij enige tijd geleden wel de motie hebben gesteund waar in het oude plan werd verworpen. Hij stelde dat de aangebrachte veranderingen niet der mate ingrijpend zijn dat men op grond daarvan van standpunt kan wijzigen. Op het argument van behoorlijk bestuur ingaande zei hij dat de gemeente de stichting zonodig schadeloos zou moeten stellen. Het SGP/GPV -gemeenteraadslid M. Hout man toonde zich boos op wethouder Waal omdat deze enige maanden geleden heeft gezegd dat het oude plan volkomen aan de eisen van het'ter plaatse geldende bestem mingsplan voldeed terwijl later bleek dat de rooilijnen aanzienlijk werden overschreden. De wethouder verklaarde de vergissing uit verkeerde rapportage van zijn ambtenaren. Houtman: „Wat is er dan aan de hand in dit stadhuis? Enfin, hoe u het organiseert moet u zelf maar weten, maar u moet voortaan met goeie informatie komen." Ook volgens het nieuwe bouwplan wordt de rooilijn aan de achterzijde van het gebouw nog steeds lichtelijk overschreden. Volgens de wethouder is dat juridisch evenwel geen onoverkomelijk bezwaar. Trouwauto's Taxi's DE GROOT Beestenmarkt 3 Leiden Tel. 23300 AFFICHES 600 ex. f 200.- STICKERS 1000 ex. f150,- FOTO/FILM/FONO STEREO-CASSETTE! SPELER voor In do auto. 2x5 watt, compl met luidsprekers 118,- Roelotarendsvoen 201 Noordeindo 01713- 3940' Hazerswoude 88 Dorpsstraat 01728-9701 HET KUIS VIN GESCHENKEN "Gero - Royal Albert - Arzberg - Zwleael - Makhum - Ra velII o 1001 andere geschenken" UITZENDBUREAU Telef. 071-31710 Korevaarstraat 33 j_eiden mabu Speciaalzaak In kinderschoenen A. J. BOONS gespecialiseerd in 5 wijdtematen Rijnstraat 3, Lelden, tol. 071-24162 i maandags de gehele dag geslóten Het bloemen- centrum. Voor al uw: bloemen bloemstukken 'grafwerk bruidswerk Tevens het adres voor efirde, turtmolm, tuingrond, etc. LAGE RIJNDIJK 10 B - TEL 21434 KOOP RECHTSTREEKS UW ORGEL OF PIANO IN BODEGRAVEN Centrum van fabrikage imDort en verkoop Oegstgeest heeft geen plaats voor Montessori-school Van onze correspondent OEGSTGEEST Voor een tweede Montessorischool is geen plaats in Oegstgeest. Dit deelde wethouder Temminck gisteren mee tijdens de raads vergadering. Op de Montessorischool aan de Louise de Colignylaan zijn ge- - schillen gerezen. Deze hebben erJ toe geleid dat de wethouder van onderwijs is gevraagd een twee de school toe te staan. De wet houder acht dit geen haalbare zaak met het oog op verdunning van de bevolking. De raad stelde een krediet van 50.000,- beschikbaar voor de voltooiing van de plannen voor sanering van de riolering in de dorpskern. Over een lengte van tien kilometer zullen riolering, water- gas- en electriciteitslei- dingen worden vernieuwd.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5