Allerlei(ds) 1970 - '74 ,9Blokvorming Leidse raad in periode is onnodig gebleken" UITGAAN VRIJDAG 27 JUNI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Gemeentesecretaris dr. J. v.d. Poel op de valreep: Leiden Het is rover. Gemeentesecretaris Van de Poel pakt zijn biezen. Maandag zegt hij het Leidse stadhuis definitief tabeh om half augustus achter een Haags bureau te kruipen op het ministerie van binnenlandse zaken. Plaatsvervangend directeur van het directoraat voor binnenlands bestuur, heet zijn nieuwe functie. Zijn vertrek wordt door iedereen die met hem heeft gewerkt als uiterst spijtig ervaren. Twaalf jaar lang Is hij niet alleen Leidens hoogste maar misschien ook wel beste ambtenaar ge weest; in ieder geval de meest integere en de aardigste. Waarom gaat hij weg? Een antwoord op die vraag dat door hemzelf als te ongenuanceerd van de hand wordt gewe zen luidt: door het polariserende optreden van de PvdA is in de vorige zittingsperiode van de gemeenteraad de werksituatie van de Leidse ambtenarentop zozeer verzwaard dat de schouders van Van de Poel de last niet meer konden dragen. Toch is dat wel de waarheid. Zelf formuleert hij het zo: „De taak van een gemeentesecretaris in een stad als Leiden is hoe dan ook een zware. Als dan bovendien nog eens de omstandigheden waaronder je die taak moet vervullen moei lijker worden, kan op een gegeven moment de belasting te zwaar worden. Welnu, mijn werksituatie is de afgelopen jaren niet makkelijk geweest. Toen de PvdA in de oppositie ging betekende dat voor de hoge re ambtenaren een aanzienlijke werkver- meerdering. En wel in die zin dat ze zich van toen af niet alleen met voorbereiding en uitvoering van beleidsmaatregelen moes ten bezig houden, maar bovendien voortdu rend aanvallen op dat beleid moesten pare ren. Wat dacht je, die lawine van alternatie ve voorstellen, die bracht voor ons een enorme hoop werk met zich mee. Zaken als een alternatieve begroting of een initiatief voorstel over de erfpacht, gingen natuurlijk onmiddellijk het ambtelijk apparaat In en vergden bijzonder veel tijd. Veel tijd vergde het ook de PvdA en de andere in het Progressief Akkoord verenig de partijen van de informatie te voorzien die ze ontbeerden doordat ze niet in het college zaten. Het aantal schriftelijke vragen dat in de vorige zittingsperiode van de raad aan b. en w. is gesteld is enorm. Een andere factor die ertoe leidde dat het werk zich steeds verder ophoopte was dat een aantal belangrijke beslissingen alsmaar moest wor den uitgesteld. En tenslotte waren de lange vaak tot diep in de nacht voortgezette verga deringen vanzelfsprekend ook slopend. Of je dergelijke arbeidsomstandigheden lan gere tijd achter elkaar aan hangt groten deels af van je lichamelijke constitutie. Ik had al een paar jaar het gevoel dat naarma te ik ouder werd, mijn vermogen om de last te dragen, tekort zou schieten, en ik vond dat nu de tijd gekomen was om achter deze baan een punt te zetten Daar komt bij dat ik na 12 jaar een mana gers-functie te hebben vervuld, behoefte voel aan werk, waarbij ik met problemen te maken heb die in aantal minder groot zijn en die ik daarom grondiger kan uitspit ten. Als gemeentesecretaris behandel je op één dag wel een pak weg 50 zaken. Elke twee minuten stap je bij wijze van spreken over op een ander onderwerp. In mijn nieu we baan gebeurt dat misschien elke twee uur. Dat trekt me aan. Ik ben in de grond van de zaak iemand die de voorkeur geeft aan veel weten van weinig dingen, boven weinig weten van veel dingen". IJ signaleerde een wérkvermeerdering voor de ambtenaren in de vorige zittingsperiode van de gemeenteraad. Als buitenstaander ontkom je niet aan de indruk dat van het extra werk waar u op doelt geen sprake meer is sinds vorig jaar het linkse program- college aan de slag is gegaan. De huidige oppositie-partijen CDA en WD komen niet of nauwelijks met doorwrochte tegenvoor stellen. Is die indruk juist en bent u het er mee eens dat de kwaliteit van de inbreng van de huidige oppositie veel geringer is dan die van de PvdA in de vorige raadspe riode? „Die laatste stelling zou ik niet willen over nemen, nee. Ik zou het zo willen formuleren dat dit college bij zijn bestuurlijk handelen minder hinder heeft van de oppositie dan het vorige college. Dat de ambtenaren op het ogenblik veel minder stress ondervinden in hun werk is juist. Een en ander komt natuurlijk ook doordat we nu een college hebben dat steunt op een, zij het minieme, meerderheid in de gemeenteraad Dat die meerderheid niet groter is en dat Leiden in de periode "70 '74 zelfs door een minderheidscollege werd bestuurd is de door de linkse partijen aanvaarde conse quentie van hun voorkeur voor program- colleges. PvdA, PPR, PSP en D'66 vinden het voor een goed functioneren van de democratie noodzakelijk dat de kiezers vóór de verkiezingen weten welke partijen bereid zijn met elkaar een wethouders-col lege voort te brengen en ook van op de hoogte zijn wat voor beleid dat college dan gaat voeren. Wat is uw oordeel over die opvatting? Jk geloof niet dat de duidelijkheid die men beoogt te scheppen door zo te handelen, ook inderdaad ontstaat Om tot een akkoord te komen moeten immers compromissen wor den gesloten. Dat betekent dat de partijen al voor de verkiezingen aan hun eigenlijke wensen en bedoelingen concessies doen. En daardoor neemt de duidelijkheid juist af. De ben er voorstander van dat politieke partij en stuk voor stuk een duidelijk programma aan de kiezers voorleggen waarin ze hun onderlinge verschillen scherp afbakenen. Na de verkiezingen moeten dan die partijen waarvan de programma's het meest over eenkomen een zo breed mogelijk samenge steld college vormen. Dat hoeft dus geen afspiegelingscollege te zijn waarbij het aan tal raadszetels dat een partij heeft behaald, bepalend is voor het aantal wethouderszetels dat zij krijgt Maar het moet wel een college zijn dat steunt op een zo groot mogelijke meerderheid in de raad. Dat is een grote wens van mij: dat men algemeen tot erken ning komt van het nut van een breed samen gestelde college. Want hoe open het dage lijks bestuur van een gemeente ook is, par tijen die niet in het college vertegenwoor digd zijn missen ten alle tijden een stuk informatie. De b. en w.-vergadering bljft toch de keuken. Partijen die daarvan zijn uitgesloten krijgen wel de gerechten te zien maar doen niet mee in de keuken. Op de gewoon objectief meetbare gevolgen die dat heeft voor het ambtenaren-apparaat heb ik al gewezen. Voor de gemeenteraad betekent het dat er tweespalt ontstaat „Die anderen" in de huidige situatie dus VVD en CDA voelen zich buiten spel gezet en krijgen gewoon de pest in. Verder vind ik dat een gemeenteraad de morele verantwoordelijkheid heeft zijn beste mensen tot wethouder te kiezen. Die verant woordelijkheid is zó belangrijk dat daarvoor best iets geofferd mag worden. In een colle ge met een samenstelling als het huidige zitten niet de meest kundige van alle raad sleden, maar de meest kundige van de helft van alle raadsleden. Dat alles in aanmerking genomen kun je je, De scheidende gemeentesecreta ris J. van de Poel is 52 jaar oud. Hij was van 1934 tot 1949 onder de hoede van de paters Francis canen. op het seminarie in Ven- ray. Van "40 tot '44 studeerde hij wijsbegeerte aan het philosophi- cum in Warmond. Na de oorlog begon hij in Leiden met een studie rechten. Zijn meestertitel kreeg hij vier jaar later. Ook legde hij in die periode het kan didaatsexamen filosofie af. Van 1950 tot 1960 was hij repetitor staatsrecht en administratief recht in deze stad. In dat laatste jaar promoveerde hij tot doctor van de Leidse universiteit op een proefschrift over gemeenterecht, tot 1962 was hij vervolgens ver bonden aan het instituut voor bestuurswetenschappen In Den Haag. Hij kreeg zin om meer praktisch werk te verrichten en werd op het Leidse stadhuis be noemd tot chef algemene zaken en kabinetschef van burgemees ter Van Kinschot. Een half jaar later fluisterde men hem in een sollicitatie te wagen aan de vrij gekomen functie van gemeente secretaris in Leiden. In maart '63 werd hij met een kleine meerder heid door de gemeenteraad be noemd. In de jaren 50 was Van de Poel zelf gemeenteraadslid voor de KVP. terugblikkend op de vorige raadsperiode afvragen of de beslissing om af te zien van samenwerking tussen de PvdA enerzijds en WD en confessionelen anderzijds een te rechte is gebleken. Waren de verschillen zo groot dat samenwerking inderdaad niet mo gelijk was? Als breekpunten werden in 1970 aangewezen: verschil van inzicht over open baarheid, over de gronduitgifte en over de te volgen strategie om bij het rijk meer financiën los te krijgen voor Leiden. Welnu op alle drie die punten hebben we elkaar gevonden. We zijn het eens" geworden en dan moet de conclusie toch wel zijn dat de beslissing van destijds niet terecht is ge weest en dat de vele moeilijkheden die daaruit zijn voortgekomen in de periode '70 - '74 niet nodig zijn geweest Ik geloof niet dat er zulke wezenlijke ver schillen bestaan tussen bijvoorbeeld PvdA en CDA. Neem hun gemeente-programma's bij de jongste verkiezingen. Wijken die nou zo van elkaar af? Toen ik informeerde waarom de twee partijen elkaar dan toch niet vonden was het antwoord: „Ja, maar het gaat om de kerels die er achter staan". Ik weet het niet ik vermoed dat de kern van het verschil ligt in zoiets als hun instel ling, hun sfeer, hun benadering. De PvdA die qua herkomst op de arbeidersklasse is gericht en het CDA dat meer op de midden stand is ingesteld". Meneer Van de Poel, nog drie dagen en dan is het afnokken. Sluit u uw 12 jaren als Leidens gemeentesecretaris af met een ge voel van teleurstelling? Zeker niet Er zijn problemen geweest en minder prettige perioden, maar die hebben zich nimmer uitgestrekt tot het vlak van de intermenselijke relaties. Mijn relatie met de mensen met wie ik heb gewerkt zijn altijd goed geweest.Alles bijeengenomen domi neert werkelijk een gevoel van genoegen. Van groot genoegen". WILLEM SCHEER Palestina Het Medisch Komitee Palestina houdt morgen op de Leidse markt een collecte waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Palestijnse Rode Halve Maan, een soortgelijke organisa tie als het Nederlandse Rode Kruis, die zich naast de medi sche hulpverlening, ook bezig houdt met sociale dienstverle ning, revalidatie van gewonden en psychiatrische hulpverlening. Ook is de Palestijnse Rode Hal- Maan erg actief op cultureel gebied en levert als een bijdrage tot de bewustwording van het Palestijnse volk. Het Medisch Komitee Palestina heeft zich ten doel gesteld deze organisatie een ambulance te le- n ter waarde van 60.000, die bij een der ziekenhuizen, het ondergrondse Al Hamcharis hospitaal nabij Saida zal wor den ingezet. s Men kan de collecte die wordt aanbevolen door onder anderen aantal Leidse hoogleraren onder wie Prof. Quispel, de stu- dentenecclesia, PPR, PSP en dr. Kamphuis, de directeur van de Welzijnsraad, steunen door geld over te maken op giro 31.68.300 of door morgen een duit in de bus te doen. Raadsliedenwijk Een commissie van twintig be woners uit de Raadsliedenwijk gaat de mogelijkheden tot ver betering van de wijk nader be kijken. Tijdens een gisteren ge houden bijeenkomst kregen de bewoners gelegenheid sugge sties te doen over hoe de wijk n de toekomst moet gaan Met name de neringdoenden in de wijk zijn niet gelukkig met de door een d££X van de bewo ners voorgespélde verkeersmaat regelen- één klant een stukje om ,*fcöët rijden gaat hij de volgende keer naar een ander", aldus een van de twee garagehouders in de wijk. Voorgesteld werd een eenrichtingverkeer in te stellen in de Johan de Wittstraat. Ook de aanleg van verkeers- Conny Vink trad gisteren op In de Stadsgehoorzaal voor een klein publiek. Dat was het gevolg van een „kleine" communictiestoornis. Van de zijde van de gemeente was vernomen dat de scholen na 23 juni vrij zouden zijn. De gemeentelijke scholen waren gisteren echter nog in volle gang. Onder meer met een imitatiewedstrijd, waarbij Conny Vink en enkele Leidse „lievartjes" de jury vormden (zie foto). drempels noemde de garagehou der de dood voor zijn bedrijf. Regelmatig wordt hij bezocht door tankauto',s waarvoor de drempels bijna onoverkomelijke hindernissen zijn. Over de suggestie dat er meer straatverlichting in de wijk moet komen, konden alle aan wezigen (vijfenzestig bewoners) het wel eens zijn. „Je breekt 's avonds je nek over alle fietsjes en speelgoed die op de stoep liggen", aldus een wijkbewoner. De Fagelstraat krijgt waar schijnlijk wel verkeersdrempels. Op korte termijn wordt de straat herbestraat. De bewoners hebben tegen deze ingreep geen overwegende bezwaren. Boven dien is er geen bedrijf dat hin- The LordsFolks Zondag verleent de jongeren- Cnhnt groep The Lord's Folks zijn me- dewertting aan een eucharistie viering in de kerk van de paters Montfortanen aan de Haagse Schouw. Thema: Gun je de tijd. Aanvang: 11.30 uur. onderzoeken welke gelden nood zakelijk zijn voor de aanleg van een kinderboerderij in de Me ren wijk en voor het aantellen van een schoolbioloog, die uit de boerderij projecten het basisonderwijs kan organi seren en aan de betrokken do centen op scholen informatie kan geven. Dit naar aanleiding van vragen van het raadslid Bosch (CDA). De afdeling ge meentewerken is al enige tijd bezig met een calculatie van de kosten voor restauratie van de huidige boerderij in de Meren- Kleuterschool De Eerste Leidse Schoolge meenschap heeft de gemeente een zestigtal handtekeningen aangeboden, noodzakelijk om geld te krijgen om een kleuter school op te richten. Enige tijd geleden heeft wethouder Tesse- laar met de directie van de E.L.S. een gesprek gehad over de mogelijke vestiging van een kleuterschool. De wethouder gaat nu eerst de handtekenin gen .kritisch bekijken" om te zien of er geen sprake is van onrechtmatigheden en zal pas daarna opnieuw besprekingen gaan voeren. Kinderboerderij Wethouder Tesselaar heeft gis teravond tijdens een vergade ring van de commissie sport en recreatie de belofte gedaan te In het Kamerling Onneslabora- torium waren woensdagavond zo tegen het middernachtelijk uur enige verwarrende pro bleempjes. Een viertal Hage naars werd de toegang tot een feestje in het lab ontzegd omdat zij niet uitgenodigd waren. Het kwartet verliet daaróp het ge bouw en bleef buiten wat han gen. Een aantal potige feestgan gers zou hen wel eens even weg jagen. En dat gebeurde ook. De jonge mannen reden weg waar bij een van de feestgangers een schop tegen de auto gaf. Een inzittende stapte uit en gooide een fiets naar het gezelschap. De andere drie reden weg. Vol gens de verklaring van een van de feestvierders reden zij daar bij in op het gezelschap. Vol gens de jonge man die achter bleef moest de chauffeur ma noeuvreren om weg te kunnen komen. Deze 22-jarige jongeman was aangehouden dm.v. een waarschuwingsschot, nadat sommaties van politieagenten hem niet tot staan hadden ge bracht Onder redactie van Jantje van Lëvde, tel. 071-22244 tst.17. Beinumstraat 2 zijn geduren de de hele zomermaand geo pend. Promoties Aan de Leidse Universiteit is de heer H. P. Nooteboom, weten schappelijk hoofdmedewerker aan de Leidse Universiteit, ge promoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschap pen op een proefschrift getiteld „Revision of the Symplocaceae of the old world. New Caledonia excepted". Promotor waren prof. dr. C. G. G. J. van Steenis en prof. dr. R. Hegnauer. De heer G. G. J. M. Poeth, lector bedrijfseconomie aan de inter faculteit bedrijfskunde van de Technische Hogeschool te Delft, gepromoveerd tot doctor in de' rechtsgeleerdheid op een proef schrift, getiteld „Economie as pects of retirement". Promotor was prof. dr. B. M. S. van Praag. Een van de stellingen van de heer Poeth luidt: Het verdient aanbeveling auto's ook aan de voorzijde te voorzien van een remlicht ten behoeve van voetgangers op zebrapaden. Tijdens een druk bezochte receptie heeft mevrouw c. Alt afscheid genomen van collega's en leerlingen van de Vakschool voor meisjes aan het Rapenburg. Veel leerlingen en oud-leerlingen kwamen hun lerares, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, de hand schudden. Mevrouw Alt is veertig jaar werkzaam geweest in het onderwijs. Gedurende zestien jaar gaf zij les aan de vakschool. Door de leerlingen werd de scheidende onderwijzeres een groot gedenkboek over haar leven aangeboden. Openbare bibliotheek Gedurende de zomermaanden zijn de vestigingen Houtkwar tier Zweilandlaan 5 en Noord, Corantijnstraat 2a enkele weken gesloten; Hout- kwartier van 30 juni t/m 18 juli, Noord van 14 juli t/m 1 augus tus. De overige vestigingen de hoofdbibliotheek, Breestraat 25, de Centrale Jeugdbiblio theek, Plantage 6, de vesti ging Steenschuur 17 en de vestiging Zuid-West E. van Slooppanden De raadsleden V. d. Zande, Beij- en, Buring en Langerak hebben de raad verzocht met spoed een interpellatie te mogen houden over het slopen van panden bui ten saneringsgebieden zonder raadpleging van de desbetref fende raadscommissies. Dit me de naar aanleiding van de sloop onlangs van de panden Morssin gel 11a en Lage Rijndijk 98. In en rond Leiden Maandag, 30 |unl Luxor-theater. Stationsweg - kinderfilm „Sandy de Zeehond"; aanvang 10.00 Gesprekscentrum. Vrouwenkerkkoor- steeg - Lezing over de psychische as pecten van de aggregatletoestanden; Bioscopen LUXOR, Stationsweg 19, tel. 21239. „De Twee Missionarissen" 14 jaar. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 uur. CAMERA: Hoge Woerd 49, tel. 24919. „Ben Hur", 18 jaar. Dag. 20.00 uur. Klndermatinee: „Aladln en de Won derlamp" a l. Zaterdag en woens dag: 14.30 uur. Zondag's: 14.00 en 16.15 uur. Nachtvoorstelling: „Met jouw tanden in mijn nek" 18 jaar. Vrijdag en zaterdag. 23.30 uur. LIDO: Steenstraat 39, tel. 24130. „The return of the Pink Panther" a l. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. STUDIO: Steenstraat 39. tel. 33210. „You only live twice" 14 jaar. Dag. 14.30, 19 00 en 21 15 uur. Zondag s: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Extra voorstellingen: Elke dag, be halve zondag, Is er om 10.30 uur een kindervoorstelling. Deze week: „Oom Ferdinand en de toverdrank" ke middag, om 14.30 uur is er een kindervoorstelling namelijk „Plpo de Clown" a.l. (ook zondag). REX: Haarlemmerstraat 52, tel. 25414. „The French Connection", 18 jr., dag. 2.30—7.009.15 uur, zondag 2.15—4.30—7.00—9.15 uur. Alleen woensdag „Pippi gaat van boord", aanvang 14.00 uur, nachtvoorstel ling vrijdag en zaterdag. „Liefde in gemeenschap", 18 jaar. aanvang Hulpverlening Telefonische Hulpdienst: tel. 25202. Burgerraadsman - Koornbrugsteeg 7. tel. 43171, spreekuren maandag van 11.30 tot 14.00 uur en donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur. Burgerlijke stand Lelden Geboren: Robert Johan z.v. C. J. J. Grimbergen en P. M. C. de Jeu; Elise Anne-Marie Hélène d.v. J. Kleijn en A. J. den Hollander; Cornelia Amerika Colinda d.v. J. P. van der Poel en A. C. van Duijn; Pieter Corne lls z.v. P. C. Vooijs en C. M. Groene- veld; Mira Eline Jenny d.v. H. A. C. Regensburg en E. C. Selier; llja z.v. R. Zorn en A. van 't Slot; Cindy Jacoba Maria d.v. R. L. H. van Duijne en J. A. Warmerdam; Willem Roelof z.v. J. Wolting en A. Brugmans; Huig Harold z.v. C. Koelewijn en J. de Jong. Overleden: G. de Hek geb. 28 mei 1920 echtgenote van G. Boeschot en; W. J. Outshoorn geb. 3 juli 1887 man. Gehuwd: A. J. de Jonge en J. B. A. Jonckheer; E. C. H. M. Werter en L. Vierkant; P. Molenaar en T. Heems kerk; H. L. L. Piatt en J. M. Chau- dron; J. C. Maryt en W. M. Vavier; H. van Spijker en H. Gouwentak; D. L. Borst en J. M. Siebert; J. A Stecher en G. A, J. T. van Paridon. Ondertrouwd: H. W. E. de Bock en M. T. M. de Krou; J. A. Boelee en A. Ruwaard; N. Carlie en W. M. Breeu- wer; C. J. J. van Diest en M. L. Hensing; J. Dolieslager en M. H. J. Wensveen; P. B. Elffers en C. M. H. Daalmeijer; P. Groenewegen en H. J. Groenendijk; G. E. Hartman en C. W. Ganzevoort; C. J. van Heel en A. W. van Heusden; C. H. VAN Meurs en P. S. van Duuren; 0. Pardon en S. H. W. Kloos; C. de Ridder en Y. M. van der Put; H. J. Roodenburg en M. Meijer; J. A M. van Rijt en S. M. du Prie; H. A. de Wilde en L. T. van Heeswijk; E. H. R. Wins en C. P. M. Frissen.- Geboren: Clementine Elisabeth dr. v. K. J. Noordzij en S. R. M. Sassen, Bianca dr. v. J. Zwaan en L. C. Rijsdam, Wilco Cornells Willem zn. v. W. C. van Delft en J. M. Klok, Maarten zn. v. R. C. J. van Maanen en M. J. Kuijper. Marco zn. v. E. G. R. Beer en M. C. H. Blansjaar, Job zn. v. F. M. van der Meer en C. M. van Leeu wen. Anita dr. v. A. J. Meijer en M. Klitz, Jeannette Bernadette dr. v. C. L. de Jong en A. C. M. Olyerhoek. Patricia dr. v. G. van de Weerdt en W. C. de Jonge, Marcus zn. v. A. v. d. Marel en J. Oostendorp; Overleden: P. J. van Cassel geb. 30 1902 rr Gehuwd: W. F. Zandvliet Janssens. M. Veilingen Rijnsburg, 26.6 Bloemen - (resp. aan voer en gemid. prijs): Anemonen 330 0.548, Anjers AM 184060 0,094, Anthurlum 3942 0.908, Calla 635 0.325, Campanula 27730 0.151, Chrys. Gepl. jr. c 960 0.517. Chrys. Tros jr. c 13273 1.526, Wirral Supreme 37900 0.104, Duizendschoon 15266 0.657, Eremerus 10550 0.400, Freesia 10145 1.095. Gerbera 6500 0.285, Gladiolen 44680 0.279, Glad Colvill. II. 47080 0.060. Glad. Nanus 136850 0124. Iris 24944 0.489. txia 1828 Korenbloemen 66200 0.045, Lelie Kelk 570 0.081, Lelie tak 14840 0.237, Liatris 23920 0.206, Mar griet wit enk. 30112 0 057, Margriet 098 0.813, Orchideeën 215 0.504, 380 0.340, Ranonkel 380 0.409, Rozen grootbl. 36880 0.103, Rozen kleinbl. 37020 0.059, Scabiosa 5970 0.140, Snijgroen 1075 0.730, Statlce 6268 I 140, Stephanotis 200 0.060, Tulpen 10 2.000, Violieren 35600 0.204. Anjers tros 35930 0.137, Div. snijbloemen 17756 0.714, Div. snijbloemen 155475 0.106, Ouizendsch. Imp. 125 0.596, Gladiolen Imp 12360 0.211, Ixla Imp 550 0.100, Liatris Imp 1650 0.057. Orchideeën Imp 38000 0.320, DIv. snlj- bl. Imp 889 1.433, Div. Snljbl. Imp 1946 0.682, Begonia 1049 0.790, St. Paulea 704 0.470, Div. Perkplanten 5155 0.133, Oiv. Potplanten 202 1.390. Katwijk 26.6 Groente Waspeen: A1 1910 2200, A2 420 1760. B1 2460; Andijvie 15. Bloemkool 61 119-156 6 II 45—129, 8 I 98—115, 129, 81 98 115, 8II 52 77. 10 II 54. 12 II 31; bonenkruid 4244; Bospeen I 6483; Bospeen 11 37-70; Bosuien 4-18; Krulpeterselie 34— 35; Peulen 360; Prins.bonen 260—290; Rabarber 45; Selderij 29—35; Sla 13 Spinazie 34—42: Spits kool 36; Uien per kg 3740; Aanvoer: 43 ton waspeen, 2.000 bloemkool. 11.000 bosjes bospeen, 5.500 slakropi

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3