Spaarbank geen kans op vestiging in „de Kopermolen" 'Maak toch een standbeeld voor zo'n grote man Vorm van sparen verandert Uitbreiding raadhuis Zoeterwoude kan starten KATWIJK ZONG BIJ AFSCHEID BURGEMEESTER VERMEULEN: Vijftiende Northgo-wandeltocht Noordwijk LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 JUNI 197, (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN - De kans dat de LeidseSpaarbank een plaats krijgt in het winkelcentrum De Kopermolen, dat in het najaar in de Merenwijk in gebruik wordt genomen is vrijwel nihil. Naar het zich nu laat aanzien kunnen alleen de Algemene Bank Nederland en de Amro-Bank zaken gaan doen in de Kopermolen. De ABN dank zij een toezegging gedaan door gedaan door het vorige college van b. en w., de Amro dank zij een zgn. begeleidingscommissie, waarin namens de gemeente o.a. zitting hebben de Leidse raadsleden Van Zijp (CDA), Elzenga (WD) en wethouder Van Aken (PvdA). Deze commissie heeft de Mevo, de exploitant van hét winkelcentrum, geadviseerd de Amro-bank de voorkeur te geven boven de Leidse Spaarbank. dA), Van Baaren (PvdA) en Hoeven (CPN) toonden zich bij zonder verbolgen over de hou ding van hun drie collega's. Daarbij ging het over en weer hard tegen hard. Men maakte elkaar min of meer voor leuge naar uit Het begon al bij de aanvang van de vergadering, toen Stroink vertelde dat wet houder Van Aken hem afgelo pen maandagavond had beloofd voor de vergadering van gister avond contact op te nemen met Mevo om te vragen of deze al een definitieve beslissing had genomen. De heer Van Aken ontkende dit pertinent. De he ren kwamen in het vervolg van Over dat advies is gisteravond de grootst mogelijk heibel losge barsten in de raadscommissie voor economische zaken, waar van de drie genoemde politici deel uitmaken. De raadscom missie heeft in het verleden her haaldelijk haar voorkeur uitge sproken voor de Leidse Spaar bank. Ze vindt het kwalijk, dat de begeleidingscommissie zich heeft beziggehouden met de kandidaten voor het winkelcen trum, terwijl de uitdrukkelijke opdracht was geweest zich al leen bezig te houden met de branche-verdeling. De raadsleden Stroink (CDA), Van Duyn (WD), Woelders (Pv- de vergadering niet meer nader tot elkaar. Stroink citeerde op een gegeven moment uit de ge heime notulen van de begelei dingscommissie, waaruit o.m. bleek dat deze commissie zich heel duidelijk heeft beziggehou den met de branche-toedeling. De juistheid van de notulen, alt hans de formulering ervan, werd door de drie betrokken raadsleden bestreden, hetgeen hun opponenten verbitterd in lachen deed uitbarsten. „Waar om hebben jullie die notulen dan ooit goedgekeurd?", zo rie pen ze uit Een en ander is voor het raad slid Woelders (PvdA) aanleiding de raad te gaan vragen een onderzoek in te stellen of die drie raadsleden bestuursrechte lijk wel juist hebben gehandeld. De heer Hoeven (CPN) sprak het vermoeden uit dat de drie persoonlijke voorkeuren hebben laten meespelen. Wethouder Van Aken en de heren Van Zijp en Elzenga wezen een onder zoek nit van de hand. Van Aken: „Dan zal komen vast te staan, dat wij formeel juist heb ben gehandeld". Met name over zo'n uitspraak maakt het WD- raadslid Van Duyn zich „laaiend". „Formeel ja zal het allemaal wel juist zijn, maar uw opstelling deugt niet". Wandelen rond de Pomp Tegen de vierhonderd wande laars verzamelden zich giste ren bij de Pomp om deel te nemen aan de eerste ronde van de Warmondse avonddrie- daagse. De tocht ging gisteren over de campings en door de Hemmeerpolder. De afstan den, die konden worden gelo pen waren vijf en tien kilome ter. vanavond voert de driedaagse de wandelaars naar het Groe ne Kerkje in Oegstgeest. Mor gen worden zij overgezet naar Zwanburg waar de derde rou te is uitgestippeld. De belang- stelling voor de avonddrie- daagse, een jaarlijks in War mond terugkerend evenement is weer toegenomen. Gisteren konden vijftig wandelaars meer worden genoteerd. Burgemeester Vermeulen geschenken aangeboden. gisteravond hartelijk en spontaan afscheid van tal van Katwijkers. Daarbij kreeg hij enkele fraaie 99 Katwijk "Maak toch een standbeeld voor zo'n grote man", zo zongen honderden Katwijkers uit volle borst aan het slot van het afscheidsfeest, dat gisteren aan burgemeester Vermeulep en zijn echtgenote werd aangeboden. Het programma, dat daarvoor was afgewerkt had o.a. een wedstrijd tussen een selectie team van de Katwijkse voet balverenigingen en een ge meenteteam en een optreden van het chr. mannenkoor "Ju bilate" te zien gegeven. Als grote verrassing was de mu ziekvereniging "Wilhelmina" uit Herwijnen naar het sport park Nieuw-Zuid gekomen, om de vroegere burgemeester aan het eind van zijn carrière, in verband met zijn pensione ring, nog eens te bedanken. De avond was begonnen met het ophalen van de burge meester en zijn echtgenote met een open calèche, getrokken door twee paarden en begeleid door 24 ruiters. De muziekvereniging UNI opende het programma met een optreden op het grasveld wat daarna werd vrijgemaakt voor de eerste helft tussen het selectieteam van de Katwijkse voetbalvereniging en het tot "Vermeulen-boys" gebombar deerde gemeente-ambtenaren- team. Het werd een onver wacht gelijkmatig gespeelde wedstrijd. De teams bleken aan elkaar gewaagd. Hoewel de ervaring, techniek en condi tie van de "selectie" voetbal lers toch de doorslag had kun nen geven, weerden de "Ver meulen-boys" zich wonderwel. De eerste minuten durende eerste hélft konden zelfs op naam van de heren ambtena ren worden geschreven. Lang zamerhand verzwakte de aan val wat en kreeg de verdedi ging wat serieuzer werk. On verwacht stootte het in oranje shirts gestoken team met de letters "Gemeente Katwijk" op de rug toch door en het was D. Klok die de bal een kleine twee minuten voor het rustsig- naal tussen de palen deed ver dwijnen. Het Katwijkse DVS vulde een deel met uitstekende muziek en exercitie van de rust op. De Katwijkse jeugd werd daarna vertegenwoordigd door twee in oude kledij gestoken kinde ren van de Otto Baron van Wassenaer van Catwijck school in Katwijk a.d. Rijn. Schoolhoofd J. G. van Ieperen had iedere leerling een toe spraak voor de burgemeester laten maken en had daaruit de leukste zinnen gehaald om tot het gisteravond voorgedragen stuk te komen. Dat resulteerde in een' aantal grappige opmer kingen over de burgemeester en zijn werk. Ook aan de op volger werd al gedacht toen een van hen zei: "Toen u er was, kregen we een sporthal; laat de opvolger dan een ijs baan bouwen". De voorzitter van de feestcom missie, wethouder J. Bergman stal de show met zijn Cornelis Vreeswijk-stem tijdens het aankondigen vannde verschil lende onderdelen. Steeds in dichtvorm werden door hem de evenementen geïntrodu ceerd. Na de voordracht van de kinderen kwamen de voet ballers weer aan bod". Het selectie-efltal liet zich nu be slist beter zien. In de vierde minuut werd er door deze ploeg een keer naast gescho ten, maar ze rukten weer op. "Gemeente"-keeper A. B. Pe ters had steeds, ook in de eer ste helft, zijn werk naar beho ren gedaan, maar in de 7e minuut van de tweede helft kwam toch de ongrijpbare val. Cèes Guyt van v.v. Katwijk maakte met een afstandsschot de gelijkmaker. Het werd 11. De resterende minuten lever den weinig grote gevaren voor beide keepers meer op. Men leek zich bij een gelijkspel neer; te leggen. Naderhand toonde burgemeester Vermeu len zich in zijn dankwoord ui termate tevreden over het re sultaat. "Ze mogen van mij nu Vermeulen-boys heten, maar dat zullen ze,nu ik weg ga, wel niet meer willen", zo zei hij schertsend. Na de wedstrijd kwam het chr. mannenkoor "Jubilate" aan bod, onder leiding van hun dirigent Sander van Ma rion met enkele Oudhollandse liederen. Binnenkort (oktober) gaat dit koor op toernee naar Amerika. Rabobank Leiden/Oegstgeest: OEGSTGEEST „De spaarrekeningen geadministreerde tegoeden toonden een opvallend negatief inlegoverschot Bij nadere analyse blijkt echter dat nagenoeg de gehele toeneming op bankdepositore keningen ten koste is gegaan van de spaarrekeninenDe zeer hoge rente voor bankdeposito's oefende geen negatieve invloed uit op het sparen in 1974 doch eerder een positieve. Alleen in de vorm waarin, werd gespaard kwam verandering doordat de depositoreke ningen veel spaargeld aantrokken. Zo wordt geconstateerd in een overzicht van de ontwikkeling van de gezamenlijke rabobanken". Ook bij de Rabo-bank te Oegstgeest/Leiden ontkwam men niet aan deze ontwikkeling, zo bleek uit het openingswoord van voorzitter A- H. J. Kooloos gisteravond tijdens de 62e algemene vergadering in café De Roode Leeuw te Oegstgeest. De vraag naar woningbouw leningen vertoonde als gevolg van de hoge rentestand en ook voor particulieren onzekere toekomstverwachtingen een flinke daling ten opzichte van het zeer hoge niveau van beide voorgaande jaren. Van de verschillende vormen van dienstverlening waarvoor men bij de Rabobank terecht kan werd in toenemende mate gebruik gemaakt, de verkoop van vakantiereizen kende een sterke groei. Het aantal privérekeninghouders bleef gestaag toenemen, het aan tal spaarrekeningen liep op tot 4635 tegen 4488 in 1973. Totaal werd 380 miljoen gulden omgezet. Het aantal leningen daalde tot 419 tegen 467 in 1973. Het aantal leden van de bank bedraagt 330. 1974 ontwikkelde zich over het algemeen gunstig. Het winstsaldo bedraagt 73.903 waarvan met akkoordbevinding van de vergadering 1 zal worden afgestaan aan het Steunfonds Rabobank m.b.t ontwikkelingslanden. Het totaal bedrag wordt te Eindhoven door de centrale bank verdubbeld. Als lid van het bestuur werd herkozen de heer J. Th. Juffermans en als lid van de raad van toezicht de heer H. H. Kuipers. Vakantiebezigheden in Voorschoten VOORSCHOTEN - De ge- meente Voorschoten organi seert ook dit jaar weer vakan-, tiebezigheden voor de jeugd van de basisscholen. De activi teiten hebben plaats eind juli en begin augustus. De bijdrage voor de verschillende onderde len is 1,50 per halve dag, be halve voor Vakantieland, dat kost 15,- de hele week of 3,50 per dag. Nieuw zijn dit jaar de waterfietsenwedstrijd, de kookcursus en de muzie- kwedstrijd. Verder bestaat het programma uit een hengelwed- strijd, dierenshow, filmmida- gen, wandeltocht, natuurtocht, zeskamp, autorace, brandweer wedstrijd, tekenwedstrijd en tot slot vakantieland, een akti- viteit van een hele week in- en rond "De Lindehoeve". Omdat gebleken is dat de va- kantiebezigheden in Voorscho ten voorzien in een grote be hoefte, is het materiaal dit jaar professioneler. Zo zijn er twee echte waterfietsen, raceauto's, bruggen e.d. aangeschaft. Va kantieland, waar voorgaande ja ren honderden kinderen plezier konden maken, blijft gelijk van opzet. Ieder kind krijgt de gele genheid zich uit te leven met hamer, spijkers, klei, papier, water en noem maar op. Om een idee te hebben van het aantal te verwachten deelne mers krijgt de schooljeugd eind van deze week een formulier mee naar huis, waarop de voor keuren kunnen worden aange geven. Ook tijdens de vakantie bestaat steeds gelegenheid om zich aan te sluiten bij de et andere bezigheid. Katholiek Voorschoten nam afscheid van juffrouw H. G. Meijer j VOORSCHOTEN - Katholiek Voorschoten heeft gisteravond afscheid genomen van mejuf frouw H. G. Meijer, die na 45 jaar onderwijzeres aan de St Jozefschool in verband met haar pensionering het onderwijs verlaat Juffrouw Meijer bete kent een tijdvak van het kath oliek onderwijs in Voorschoten. Ze kwam als een der eerste onderwijzeressen op de toenma- lige r.k. jongensschool St. Jozef en met haar vertrek wordt deze school opgeheven. De St Jozef school en de Mariaschool gaan samen en heten met ingang van het nieuwe schooljaar Emmaus- V school. Verscheidene sprekers gaven een beeld van de schei dende onderwijzeres, die naar voren kwam als een stuk per soonlijkheid, altijd dezelfde in teresse voor iedereen, kortom een fantastische onderwijzeres. Schoolhoofd La Rondelle klapte nog even uit het "rijke roomse leven" door te vertellen dat juf frouw Meijer allergisch was' voor kapelaans, terwijl inspec teurs van het onderwijs voor haar door de knieën gingen. Namens de oudleerlingen en de ouders kreeg zij een bedrag on der couvert, de oudercommissie had voor haar een zonnestoel en tal van kleinere geschenken werden haar overhandigd tij- d dens de zeer drukke receptie. Het Bondsgebouw kon de stroom bezoekers nauwelijks j bevatten. Fiat van provincie Van onze correspondent Zoeterwoude - Gedeputeerde Staten hebben de kredieten goedgekeurd die de gemeente- voteerde voor de uitbreiding van het raadhuis en voor de verbetering van de Zuidbuurtse- weg. Deze verheugende tijding het begin van het jaar ontving het gemeentebestuur gistermorgen, sneller dan ver wacht. „Er is dan ook flink aan getrokken", zo verklaarde secre taris Wingelaar. Dringend nood zakelijke zaken kunnen nu ge realiseerd worden. De ruimte nood in het gemeentehuis is hoog gestegen. Zo hoog zelfs dat direct bij de aanvang van de uitvoering van de bouwplannen - mogelijk in augustus - de be staande raadszaal zal worden ingericht voor de ambtenaren van de overvolle secretarie. In afwachting van de bouw van de geheel nieuwe raadszaal in de aan te bouwen vleugel zal het trouwen geschieden in het zaal tje van de Christus Dienaar- kerk. Omdat de bestaande par keerruimte grotendeels zal wor den bezet door de uitbreiding is men naast de voormalige boer-" derij van Paardekooper begon nen met de aanleg van een nieuw parkeerterrein. De kosten van het geheel zijn geraamd op 1 miljoen gulden. Een zelfde bedrag is uitgetrokken voor de verbetering van de Zuidbuurtse- weg, die in een erbarmelijke staat verkeert. Het is een aan eenschakeling van verzakkingen en een afbrokkelende be schoeiing. Op enkele plaatsen, waar deze het geheel heeft bege ven, heeft men ter bescherming van het verkeer hekwerk langs het water geplaatst. Voor het gedeelte tussen de zuidelijke toegangsweg naar de Zonne- gaarde en het perceel Zuid- buurtseweg 48 zal over een leng te van 300 meter aanleg c.q. vernieuwing van de schoeiing Eigen sporthal voor De Kieviten WASSENAAR Op een terrein onmiddellijk achter het riante clubhuis van de sportvereni ging ,J)e Kieviten" wordt in de komende maanden een sporthal voor deze vereniging gebouwd. Gisteren werd met het heien begonnen en dat verliep zo vlot, dat de vele genodigden die aan het eind van de middag naar ,4>e Schulpwei" waren geko men burgemeester mr. K. Staab niet de eerste, maar de laatste paal konden zien slaan. Burgemeester K Staab prees de ondernemingsgeest van de Kie viten. Het is nog maar 5 jaar geleden, dat de vereniging een nieuw clubhuis stichtte, een pro ject van 3 ton. Nu volgt daarop de bouw van een eigen sporthal, waarmee een bedrag van 8 ton is gemoeid. De vereniging hoopt de hal in oktober a.s. in gebruik te kunnen nemen. De afmetin gen zijn 48X38 meter, waardoor er drie tennisvelden in uitgezet kunnen worden of een zaalhoc keyveld, terwijl er ook accom modatie komt voor indoorcric- kettraining. Tussen de sporthal en het club huis is een gesloten verbindings gang geprojecteerd. De tarieven voor het huren van tennisbanen zullen niet afwijken van wat elders in de omgeving gebruike lijk is. plaats vinden Voor het gedeelte tussen de Z wet kade en de brug voor perceel 48 is een andere constructie ontwikkeld. Naast de bestaande weg zal daar op een lager niveau een fiets- en voetpad worden aangelegd. De hiervoor benodigde grondaan kopen zijn inmiddels gedaan. Oegstgeests paar wint vliegvakantie OEGSTGEEST De prijsvraag die Polaroid had uitgeschreven voor de opticiens in Nederland is gewonnen door de heer J. Brakenhoff, opticien in het win kelcentrum Lange Voort te Oegstgeest. Gisterenmorgen werd de prijs, een 15-daagse vliegreis naar Griekenland, in de zaak van de heer Brakenhoff uitgereikt door de heren Bartels en Vugt en mej. Koenders Polaroid. Van een onzer verslaggevers Noordwijk - Op zaterdag 5 juli organiseert de plaatselijke sportcommissie voor de vijf tiende maal de traditionele Northgo-wan deltocht. Dit evenement trekt jaarlijks hon derden wandelaars naar de badplaats. „Dit derde lustrum wordt gevierd, niet in een zaal met feest-gedruis handen schudden en speeches, maar met frisse neuzen en brandende voeten. Met fluiten en zingen. Flink de pas er in en op naar de eindstreep. Langs en door het mooie Noordwijk met de Deze tocht staat open voor iedereen. De afstanden zijn 40 25 15 10 en 6 km. Allen die de tocht volbrengen ontvangen een' exclusieve medaille met de beeltenis van 'n oude Noordwijksche Bomschuit, de N.W.28. De start heeft plaats vanuit het Bowlingcen trum „Faase" aan de van Panhuysstraat 100. De wandelaars voor 40 km starten om 10 pur, de overigen om 1 uur. Waarbij het fanfarekorps „Excelsior" de start muzikaal zal opluisteren. Een team van het Neder landse Roode Kruis verleent, waar nodig eerste hulp. Het inschrijfgeld bedraagt voor kinderen to en met 12 jaar, 2,25 en voor ouderen 2,5< per persoon. Inschrijving is mogelijk bij de volgend adressen: C. J. G. v.d. Hulst, Marjoleinstraa 13, Noordwijk, Tel. 01719—14197; J. v.'t Slot Clusiusweg 96, tel. 14795; A. Hazenoot, Vai Hardenbroekweg 13, tel. 12503; A. v. Beelen Wassenaarsestraat 1, tel. 13736; De Boek? I jop, Hoofdstraat 1, tel. 11298 en aan de starl^

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4