Allerlei(ds) Crisis binnen Leids vormingscentrum Troef UITGAAN hONDERDAG 26 JUNI 1975 LEIDSE COURANT loI Van Aken in Welzijnsbron komt volledig bloot Van een onzer verslaggevers 1IDEN Ofschoon het college van Leiden snlijk vindt dat de vragen van CDA-frac- -voorzitter dr. Driessen over de rol die huidige wethouder Van Aken in de affaire id de Welzijnsbron heeft gespeeld veel te il de privacy van de heer Van Aken raken, het toch op alle vragen uitgebreid ant- trden. heeft wethouder Tesselaar gisteravond •gedeeld tijdens de fractievergadering van PvdA. De antwoorden die in concept reeds zijn zullen waarschijnlijk in de loop van norgen worden vrijgegeven. Naar Tesselaar nededeelde zal daarin o.m. komen te staan, iat alle gemeentelijke stukken met betrekking Jongeren zeggen vertrouwen in bestuur op tot de Welzijnsbond ter inzage zullen worden gelegd en dat het college de Leidsche Duinwa ter Maatschappij en de Stichting De Welzijns bron zal vragen datzelfde te doen. Ten aan zien van de heer Van Aken werd door wet houder Tesselaar en LDM-commissaris mr. R. In 't Veld medegedeeld, dat de vordering die de LDM nog te vorderen heeft van de heer Van Aken volgens de gebruikelijke procedure zal worden géind. Tijdens de PvdA-fractievergadering werden de vragen van Driessen gelaakt. "Hij speelt weer eens de man in plaats van de bal", zo werd gesteld. Hiermee waren het duidelijk niet eens fractieleden als Woelders en met name Peters, die zich zeer emotioneel mani festeerde als het "geweten" van de PvdA. Hij eiste volledige openbaarheid, "omdat hier een bestuurder financiële transacties heeft ge pleegd met een instelling waarmee uit hoofde van zijn raadslidmaatschap verbonden was. Daar moet de grootst mogelijke duidelijkheid over komen". Wethouder Van Dam (financiën) wees deze opstelling van Peters van de hand. "Dan zou ik alles op tafel moeten leggen wanneer ik bijvoorbeeld een keer een electriciteitsreke- ning niet zou hebben betaald of wanneer ik een lening zou hebben gesloten bij de gemeen telijke kredietbank." Mr. In 't Veld waarschuwde, dat wanneer de raad op allerlei verdachtmakingen en insinua ties ingaat het moment nadert, "dat raadsle den tot op het bot kunnen worden uitgekleed, vogelvrij kunnen worden verklaard." De PPR-raadsleden die de PvdA-vergadering bijwoonden, vielen In 't Veld zwaar aan op het feit dat de hele Welzijnsbron-affaire zich in het geheim heeft afgespeeld. Zoals we de afgelopen weken hebben bericht werd de Welzijnsbron enkele jaren geleden in het leven geroepen door commissarissen van de LDM, bijna allemaal raadsleden omdat de gemeente alle aandelen bezit van deze naam loze vennootschap. Ze beoogden de reserves van de LDM aan te wenden om Leiden aan een zwembad te helpen. Dat kon volgens In 't Veld niet in het openbaar, omdat de provin cie er zo zou achterkomen dat Leiden stille reserves bezat en ze weieens zouden kunnen bepalen deze reserves aan te spreken om de tekorten op de begroting aan te zuiveren. PPR-voorman Kees de Gardijn: "We moeten de hogere overheden niet als onze vijand zien. Ze dienen een breder belang. We hebben gelukkig openbaarheid van bestuur. Met aller lei geheimzinnigheid loop je op den duur alleen maar stuk". PvdA-raadslid Duyvestein vertolkte zo te zien de gevoelens van de zwijgende meerderheid in de fractie: "Zover ik kan beoordelen is de zaak formeel juist behandeld. Wanneer het in de gemeenteraad aan de orde komt verschuil ik me daar eraae achter". jan Leune (S (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Kort na de verhuizing: van N. Ie Hogewoerd naar het Noordeinde is er :en ernstige crisis ontstaan binnen het 3trvormingscentrum Troef. Op een verga- Sering van staf, bestuur en bezoekers van Troef werd gisteren een motie van wantrouwen tegen het bestuur aan Een compromisvoorstel bleek niet mogelijk, waarna de partijen onver- richterzake naar huis terug keerden. Het m centrum is voorlopig gesloten. Het conflict spitst zich toe rond de perso- e nen van Willem Debets en Anneke Zuide- otma, die als afgevaardigden van de bezoe- :ers van Troef, de zgn. deelnemers, in aj iet bestuur zitting hadden. Hun achter- r, ban zegde in een vergadering van afgelo- e en dinsdagavond het vertrouwen in deze eide bestuursleden op en koos diezelfde E wond vijf nieuwe afgevaardigden in het e IVoef-bestuur. Beide vertegenwoordigers 'an de deelnemers zouden zich in het verleden niet goed van hun taak hebben [ekweten en onjuiste voorlichting over de ;ang van zaken bij het vormingscentrum, vaar het al een tijdje rommelt, hebben verschaft. Bovendien zouden zij hun ach- erban hebben tegengewerkt toen deze ich over maatregelen tegen hen wilde Reraden, door o.m. het adressenbestand >an de Troef-jongeren niet af te staan. jBij de aanvang van de vergadering eisten K ie deelnemers, dat eerst het ingekomen r|ituk behandeld zou worden, waarin zij a iet bestuur mededeling doen van het ti intslaan van de heer Debets en mej. 'k 'uidema en van het benoemen van vijf IC indere vertegenwoordigers in het be- ituur. Bij de behandeling van deze brief a telde het bestuur, dat het besluit van de ra leelnemersvergadering om beide be- ituursleden te ontslaan en vijf anderen e benoemen, op formele gronden ongel- lig was, en dat zij derhalve niet konden ngaan op het verzoek van de deelnemers 8e vijf nieuw-gekozenen in het bestuur Bp te nemen. Het besluit van de Troefbe- tijnland geeft 5 mille aan Rijnsburgs monument Van een onzer verslaggevers) JNSBURG/LEIDEN - Het logheemraadschap van Rijn- nd zal de Stichting Gedenkte- n Graven van het Hollandse 'I lis een eenmalige bijdrage le- ren ten behoeve van het op- ihten van een monument voor graven en gravinnen van het "te Turk zoekers zou genomen zijn krachtens nog niet goedgekeurde statuten van het vor mingscentrum, waarmee overigens al twee jaar is gewerkt. Na deze weigering van het bestuur ont stond een bijzonder felle en "geëmotio neerde discussie tussen bezoekers en be stuur, waarbij het bestuur werd verweten de dialoog over de gang van zaken bij het vormingscentrum te hebben afgekapt en geheime te hebben gehouden, met name in verband met het vertrek van de vormingsleidster van Troef, mej. Elly Kerkhofs, na onenigheid over het beleid op Troef. Deze discussie mondde uiteind elijk uit in het indienen van de motie van wantrouwen tegen het bestuur, door de bezoekers. In deze motie werd geconsta teerd, dat de verdere deelnemers aan het centrum het vertrouwen in haar verte- genwoodigers had verloren, dat het be stuur weigerde dit feit te accepteren en de vijf nieuw afgevaardigden in haar gelederen op te nemen en dat het bestuur alle inspraak van de jongeren aan zijn laars gelapt had. Dit overwegende eiste men het aftreden van het bestuur, omdat hem het vertrou wen was ontvallen. Na een nieuwe discussie, die opnieuw onvruchtbaar bleek, werd deze motie in stemming gebracht, en met 23 tegen 1, bij één onthouding (het bestuur nam niet aan de stemming deel) aangenomen. Na een schorsing, waarin het bestuur zich over haar standpunt beraadde, ver klaarde men opening van zaken te willen geven rond het heengaan van de vor mingsleidster bij Troef, omdat men van mening was dat hier juist de schoen wrong. De aanwezigen eisten echter van het bestuur een duidelijke uitspraak over het al dan niet naast zich neerleggen van de aanvaarde motie van wantrouwen. Hierop werd weer geschorst, waarna de vertegenwoordiger van de landelijke or ganisatie van vormingscentra, waarbij- Troef is aangesloten, met een voorstel op tafel kwam, om een commissie van goede diensten de moeilijkheden op te laten lossen. Opnieuw werd geschorst, dit maal om de bezoekers in de gelegenheid te stellen nadere voorwaarden voor deze commissie op te stellen. Dez bestonden onder meer uit een vertegenwoordiging van 4 deelnemers in de commissie en het vetorecht over een van de leden die van Troef zouden worden aangezocht. Voorts wilde men van het bestuur de uitspraak, dat het bereid was op te stappen en de vijf verkozen bezoekersvertegenwoordi gers in een nieuwe bestuur zitting te laten nemen. Het zittende bestuur zou in de tijd van de werkzaamheden van de com missie van goede diensten slechts lopen de zaken mogen behandelen en zich niet mogen bezig houden met het inhoudelijke beleid van het vormingscentrum. Met na me werd hier gedoeld op de kwestie van de goedkeuring van de statuten. In een tegenvoorstel wilde het bestuur de com missie juist deze taak meegeven, om zo een goede werkmogelijkheid voor de toe komst te scheppen. Ook zou zij een nieuw bestuur moeten formeren, wat later aan de betrokken partijen ter goedkeuring zou moeten worden voorgelegd. Tenslotte zou de commissie tot minstens 1 septem ber de gelenheid moeten krijgen haar werkzaamheden te verrichten. Toen bei de voorstellen op tafel lagen bleek, dat de standpunten zo waren gepolariseerd, dat men zich in een patstelling bevond. Het was onmogelijk beide partijen nader tot te brengen. De deelnemers van Troef handhaafden hun eis, dat het bestuur op zou stappen. Het bestuur reageerde hie rop met de opmerking, dat dit onverant woord zou zijn, dat zij zich tot 15 spetem- ber bezig zal houden met de lopende zaken, en derhalve de motie naast zich neerlegde. Een zeer verwarrende situatie: Voorlopig is Troef tot nader order geslo ten en wat er in september gaat gebeuren weet niemand nog. ARJEN BROEKHUIZEN Hollandse Huis. De verenigde vergadering van hoofdingelan- den van het Hoogheemraad schap heeft gisteren hiertoe be sloten, op voorstel van de dijk graaf en de hoofdingelanden. Het gedenkteken zal op 4 juli a.s. in Rijnsburg worden ont huld, waarbij H. M. de Koningin ter gelegenheid van het 1000-ja- rig bestaan van Rijnsburg aan wezig zal zijn. Het monument, dat voor 80% zal worden bekos tigd door provincie en gemeente Rijnsburg, zal sober maar stijl vol worden, ter nagedachtenis aan de vroegere dragers van de landsheerlijke macht. Het ge denkteken zal een plaats krijgen nabij het voormalige abdijcom plex van Rijnsburg, waar de graven en gravinnen van het Hollandse Huis eertijds werden begraven. Op de foto: de familie Reekers uit Leiden maakt kennis met de Amerikaanse jongen die ze de komende weken in huis zullen opnemen. Amerikaanse scholieren hier op bezoek Vijfentwintig Amerikaanse scholieren tussen Nederland. Nadat ze dat allemaal weten zwer- 16 en 18 jaar bezoeken momenteel Leiden. Ze men ze uit over heel Nederland om voor 10 zijn gisteren aangekomen in clubhuis de weken opgenomen te worden bij een gastge- "Tamboerijn", waar drie oerintatiedagen krij- zin. Deze uitwisseling van scholieren wordt gen. Gedurende deze periode wordt hen o.m. georganiseerd door AFS International Scho- verteld over het geldsysteem, eetgewoonten en larships. Rijnland koopt Kakelaarsteeg (Van één onzer verslaggevers) LEIDEN. Het hoogheemraadschap van Rijnland zal voor de somma van 14.700,- de Kakelaarsteeg kopen van de gemeente Leiden. De verenigde vergadering van hoofdingelanden heeft gisteren hieraan haar fiat gegeven. De steeg, die een oppervlakte heeft van 49 m2, is essentieel voor de nieuwbouwplannen van het Hoogheemraadschap aan de Bree- straat, waarover wij gisteren al berichtten. Sommige hoofdingelanden hadden kritiek op de vrij hoge grondprijs die de gemeente Leiden heeft berekend 300,- per m2). Met name de agrarische vertegenwoordiger uit Stompwijk, de heer Van Swieten vond het veel te duur „voor zo'n waardeloze en dicht getimmerde steeg". „Ik geloof, dat als ze er een boer achterheen gestuurd hadden, dat de prijs dan wel wat anders zou zijn uitge pakt," zo stelde hij. Dijkgraaf Van Knobelsdorff hield de hoofdin gelanden echter voor, dat de steeg tussen Boommarkt en Breestraat onmisbaar is voor de realisatie van Rijnlands bouwplan nen en dat de prijs, gezien de ligging in het hartje van het stadscentrum, zeker niet te hoog was, waarna een ieder gerustgesteld met het voorstel accoord ging. Rijnland neemt deel aan stichting Leidse binnenstad (Van één onzer verslaggevers) LEIDEN. Het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft positief gereageerd op een verzoek van de Leidse Kamer van Koophan del om deel te nemen aan een nog op te richten Stichting Leidse Binnenstad. De hoofdingelanden hebben gisteren met een voorstel hiertoe ingestemd op voorwaarde, dat daaraan geen financiële consequenties zullen zijn verbonden die niet betrekking hebben op het belang van het Hoogheemraadschap. De doelstelling van de stichting zal zijn het bevorderen van de economische functie van het centrum van Leiden in evenwichtige sa menhang met de sociaal-culturele en planolo gische aspecten van de binnenstad. Daaron der verstaat men dan het gebied tussen de singels van Leiden. In de stichting zullen verder deelnemen verte genwoordigers van de gemeente, de universi teit, het openbaar vervoer, de Leidse midden stand, de ambulante handel en het grootwin kelbedrijf. winkelbedrijf. Verder zullen ook het V.V.V. en de adviesraad voor de binnen stad, almede de vakbeweging deelnemen. it buitenshuis eten neemt toe. )k in Leiden. Een bewijs daar- or vormt het aantal eethuisjes t met name in de binnenstad laatste tijd als paddestoelen grond is uitgeschoten. lensdag nog een pizzeria aan Steenstraat. Dit schijnt overi- ns enigszins ten koste te gaan de chinees-indische restau- 3 itjes, die de afgelopen jaren Ike goede zaken hier hebben daan. Deze nemen nu de wijk ar de buurten. Daar ligt ken- lijk een niet te versmaden gat de markt. betrekkelijk korte tijd vestig- n zich bijvoorbeeld drie „chi- zen" in De Kooi. In Leiden id-west is „China Garden" in gtgat daar gedoken. Vandaag eft het zijn deuren geopend in l pand Brahmslaan 8. Een itaurant op een heel ander au en een uiteraard totaal ere keuken is „In den Ver- len Turk". Door dit restau- aan de Steenstraat, dat de ste jaren te veel op de oude a teerde en zodoende bijna i en klant meer overhield, is fris windje gaan waaien die interieur in een modern uin/groen uitgeslagen jasje tft gestoken. Skol, de brouwe- Onder redactie van Jantje van Levde, tel. 071-22244 tst.17. rij die het pand sinds jaar en dag in huur heeft van de op de lste verdieping huizende heren sociëteit Amicitia, heeft de di rectie onlangs in handen gege ven van Toon Timp, een zoon van de (overigens nog niet zo) oude Timp, directeur/eigenaar van het immer drukbeklante Karrewiel aan dezelfde Steen straat. De jonge Timp, die na het doorlopen van de Hotel school in Maastricht, het vak leerde in tal van etablissemen ten in de hoofdstad, streeft er naar „In den Vergulden Turk" zijn oude glorie terug te geven, niet zoals vroeger toen voorna melijk ouderen in goeden doen de Turk frequenteerden, maar meer eigentijds, voor de vlotte middenklasser, die iets te pot verteren heeft. Ook op het ge bied van partijen wil „In den Vergulden Turk" zijn „toontje" weer gaan meeblazen. Niet zo vreemd, want bij partijen wordt gedronken en daar is het Skol per slot van rekening om te doen. Op het gebied van recep- De jongeman i ties e.d. gaat de jonge Timp baal aangezegd gerenommeerde zaken als bij voorbeeld Klein Minerva en Karrewiel, de zaak waarin hij is otcldllUlS grootgebracht, dus beconcurre ren. Of ziet hij dat anders? „Ja" inderdaad. In dit vak is het: hoe meer zielen hoe meer vreugd. De mensen willen niet altijd in hetzelfde restaurant eten of bor relen. Men wil afwisseling. Dus hoe meer restaurants, hoe aardi ger het hier in de binnenstad van Leiden wordt en hoe meer mensen er op afkomen". We hel pen het hem hopen. i proces-ver- Morgenmiddag van 16.00 tot 18.00 uur neemt het personeel van het stadhuis afscheid van gemeentesecretaris dr. J. van de Poel. De bijeenkomst wordt ge houden in de burgerzaal van het stadhuis. De gemeentesecretaris is in verband hiermee vanaf 16.00 uur gesloten voor het pu bliek. Plakker Een Leidse jongeman is in de nacht van dinsdag op woensdag aangehouden wegens het aan plakken van affiches met het opschrift Steun de Palestijnse Rode Halve Maan" aan een woonhuis op de hoek Hogewoer- d/Watersteeg. In totaal werden 42 affiches in beslag genomen. El Cid Evenals vorige jaren organiseert de door de universiteit aange stelde Leidse Commissie Intro ductie tie Dagen, beter bekend als El Cid, een introductieweek voor alle (belangstellende) aan komende eerstejaars studenten. Dit jaar worden ongeveer 1500 deelnemers verwacht. De week zal worden gehouden van 18 t/m 22 augustus. Op de laatste dag, vrijdag 32 augustus zal, ook al door het enorme succes in voor gaande jaren, weer een Burcht manifestatie plaatsvinden, waarop alle Leidse verenigingen en instellingen een markt- kraampje ter beschikking wordt gesteld, om op deze wijze velen op de hoogte te brengen van hun bestaan en ideeën. Dit alles afgewisseld met diverse attrac ties zoals draaiorgels, haring t/m snoep kramen, ambachtslie den, enz. Bovendien zal er aan de eerstejaars tussen de middag een hutspotmaaltijd maaltijd worden verstrekt. De kramen zullen in de straten bij de Burcht staan (Burgsteeg, Nieuwstraat, Hooglandse Kerk- gracht). Kreatief Sentrum zaterdag twee augustus weer open. Zoals bekend zijn enige tijd geleden wat problemen ge rezen als gevolg van het tekort aan stafleden. Mede hierdoor moest het aantal activiteiten van het Sentrum beperkt worden. De overgebleven stafleden legde de klemtoon op de zogenaamde sociale vorming. De bezoekers waren het daar niet mee eens en eisten dat ook de zogenaam de ontspanningsavonden meer aandacht zouden krijgen, omdat deze avonden voor de 1500 a 1700 bezoekers het belangrijkst zijn. Dit probleem is in de afge lopen week besproken en het resultaat is dat de ontspannings avonden na vier maanden weer terug zijn in het jongerencen trum. Grond- en huis eigenaren %ijdens de voorjaarsledenverga dering gisteravond van de Leid sche Bond van grond- en huisei genaren voor Leiden en omstre ken in het Antonius Clubhuis hebben zes mensen zich kandi daat gesteld voor de verkiezing als hoofdingeland van het Hoog heemraadschap die wordt ge houden op 20 augustus. De kan didaten zijn: L. Alkemade uit Noordwijk met als plaatsver vanger de heer C. A. van Haas teren uit Leiderdorp, W7. Doeven uit Hoogmade met als plaatsver vanger O. Th. Bik uit Leiden en de heer H. Verbeek met als plaatsvervangerJ. Meerburg, beiden uit Leiderdorp. Wereldomroep In het bestuur van de Stichting Radio Nederland Wereldomroep is o.a. benoemd, drs. H. A. Kort hals uit Leiden. ,,Er kan geen werkloos meer bij' (Van een onzer verslaggevers.) LEIDEN „Ik waag me niet aan een voorspelling over het verbe teren of verslechteren van de situatie op de Leidse arbeids markt. We kannen er eigenlijk geen werkloos meer bijhebben. Het enige wat ik kan doen is zoveel mogelijk voeling houden met het bedrijfsleven en al mijn invloed uitoefenen om verbete ring in de situatie te brengen." Dit is desgevraagd de reactie van wethouder Van Aken (economi sche zaken) nu bekend is gewor den dat het werkloosheidspercen tage in de gemeente Leiden tegen de acht bedraagt. De Leidse wethouder heeft dit cijfer inmiddels onder de aan dacht gebracht van staatssecreta ris Hazekamp van economische zaken. Het Gewestelijk Arbeids bureau kan geen cijfers per wijk in Leiden geven. Op grond van onlangs door de Nationale Wonin graad gehouden enquêtes meent een woordvoerder van wijkcomi- té Plan-Noord Noord echter met zekerheid te kunnen stellen dat de werkloosheid in Plan-Noord momenteel tegen de 20% be draagt. in noord krijgt overigens meer dan de helft van de gezins hoofden eenuitkering krachtens één van de sociale wetten. Dit aantal is mede zo hoog,doordat een kwart van de bevolking ou der is dan 65 jaar en dus een AOW-uitkering krijgt. tn en rond Leiden Donderdag 26 |unl Stadsgehoorzaal. Breestraat - Variété met Conny Vink; aanvang 14.00 uur. Maandag, 30 |unl \uxor-theater. Stationsweg - kinderfilm Sandy de Zeehond"; aanvang 10.00 Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkoor- steeg - Lezing over de psyohische as pecten van de aggregatietoestanden; aanvang 20.00 uur. Bioscopen LUXOR, Stationsweg 19. tel. 21239. ..De Twee Missionarissen" 14 jaar. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur. CAMERA: Hoge Woerd 49, tel. 24919. „Ben Hur", 18 jaar. Dag. 20.00 uur. Kindermatinee: „Aladin en de Won derlamp" a.l. Zaterdag en woens dag. 14.30 uur. Zondag's: 14.00 en 16.15 uur. Nachtvoorstelling: „Met jouw tanden in mijn nek" 18 jaar. Vrijdag en zaterdag: 23.30 uur. LIDO: Steenstraat 39, tel. 24130. „The return of the Pink Panther" a.l. Dag. 14.30. 19.00 en 21,15 uur. Zondag's: 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 uur. STUDIO: Steenstraat 39, tel. 33210. „You only live twice" 14 jaar. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Extra voorstellingen: Elke dag, be halve zondag, Is er om 10.30 uur een kindervoorstelling. Deze week: „Oom Ferdinand en de toverdrank" TRIANON: Breestraat 31. tel. 23875. Flossie" 18 jaar. Dag. 19.00 en 21.15 uur. Zondag's: 16.30, 19.00 en 21.15 uur. Extra voorstellingen: El ke middag, om 14.30 uur Is er een kinden/oorstelling namelijk „Pipo de Clown" a.l. (ook zondag). dag. 2.30—7.009.15 uur, zondag 2.15—4.30—7.00-9.15 uur. Alleen woensdag „Pippi gaat van boord", aanvang 14.00 uur, nachtvoorstel ling vrijdag en zaterdag: „Liefde in gemeenschap", 18 jaar, aanvang 23.30 uur. Hulpverlening Telefonische Hulpdienst: tel. 25202. Burgerraadsman - Koornbrugsteeg 7, tel. 43171, spreekuren maandag van 11.30 tot 14.00 uur en donderdag- Veilingen Rijnsburg 25^ Bloemen (resp. aan voer. gemidd. prijs). Alstroemeria 17340 0.121. amaryllis 2560 0.123 anemonen 310 0,399, anjers am! 131640 0,103. anthurium 8361 0.851. calla 360 0,415. campanula 38610 0,142, chrys. gepl. j.r.c. 1000 0.707. chrys. tros jr. c. 17664 1,512, wirral supreme 44740 0.100, duizend schoon 16203 0,804, eremerus 10594 0,466, forsythia 390 0,200 freesia 11901 0,860, gerbera 6470 0,277, gladiolen 40560 0,294, glad. colvill. 59670 0,062, glad. nanus 201040 0,119, godetia 32 1,719, iris 28735 0,554, ixTa 2589 0.464, koren bloemen 41740 0,063, lathyrus 549 0,803, leeuwebekken 1200 0,040 le lie kelk 4440 0.167, lelie tak 194706 0,233. liatris 20830 0,239. margriet wit enk 31480 0,080, margriet 65 1.012. orchideeën 394 0,472. orni- thogalum 700 0,140. pioenen 2570 0,274. rozen grootbl. 36310 0,070 rozen kleinbl. 30580 0.042. scabiosa 4960 0.132, snijgroen 778 0,799 statice 6610 1,345, tulpen 10 2,000. violieren 40210 0,237, anjers tros 27378 0.166, div, snijbloemen 19262 0.769, div. snijbloemen 154090 0.108, alstroemeria imp. 2310 0,098 gladiolen imp. 13450 0,247, lelie tak imp. 1480 0,260, liatris imp. 12390 0,092, orchideeën imp. 53130 0,042 div, snijbl. imp. 895 1,723, div. snij- bl. imp. 2256 0.570. KATWIJK, 25 juni Groenten: Was- peen Al 1820—2180. All 480—1530. Andijvie 1828. Bloemkool 61: 60-141 6II- 42—122 81: 91—107 8II: 34—39 1011: 39. Bonenkruid 5157, Bospeen I: 82-84 II: 26—70. Bosuien 4—22. Krulpeterselio 3336. Peterselie 21—22. Prei 42—45. Prinsessebonen 290. Peulen 430. Radijs 21—29. Selde rij 32. Sla 12—26. Spitskool 11—41. 71—73. Uien per kg 44. it 650.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3