Lampe verbouwt en dat scheelt stukken Lampe QJ \foor dames. Ybor meisjes. Leiden Beschuldiging tot samenzwering wacht studenten Zuid-Korea 10,. 5,. 15, 19,- 14,- 8,- 10, 5,' 5,- 14,- Pauius de Boskabouter DE BOEBOMEN Suske en Wiske Beminde Barabas Lucky Luke Rails door de prairie Kerk en Wereld DONDERDAG 26 JUNI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 1 HEAO Andel, F. Duvzcnd, Th. Halve maan, H. Holswilder, J. Mathot, P Montanus, D. Mulder. P. Paardeko- per, S. Sloos, P. Smittenaar, L Trouerbach, A v. Vliet, J. v.d. Voort, J. Wagenaar, J. Kapaan, E. Maas, M. v. Toor, R. Hogewoning. W. v. Tuyl D. Vreeken. H. Zwanenburg, J. de Bruin, D. de Bruyn, R. Huik, C. v Niekerk, H. Raaphorst, J. Schijf, E. v.d. Veehte, J. Akerboom, J. Blan ken, A. Boere, D. de Bruin, J. Smit, H. v.d. Eshof, J. Laros, C. v. Rijn, G. de Jong, G. P. de Jong, G. Ter- steeg, Y. Klaassen, M. Klunder, R. Kok, Th. Louwers, E. v. Luiing, A. v.d. Pol, R. Schouten, J. Spendel, S. Aan de WiHibrord mavo in Noord- wijk zijn geslaagd voor mavo4: Louis Altena, Henri Augustinus, Leon Bakker, Eveline Bizot, Birgit Bloem, Eugenie Blom, Truike v. Bo- hemen, Ben Caspers, Margo Cas- pers, Jenny Dekkers, Martien Does, Fred Duivenvoorden. Carla Fran ken, Alex Gileams, Sarline Groene- veld. Harry Groenewoud, Elly de Haas, Marja de Haas, Monica Heemskerk, Han Janson, Ernie de Jong, Jeroen Kneefel, Angela de Lange, Huub v. Leeuwen, Stef v.d. Linden, Loek v. Maris, Marja v.d. Meer, Jan Mesker, Marie-J. Olijer- hoek, Cocky Oostveen, Jos Oudde ken, Helma Paddenburg, Jan Pley, Ben Plug, Heieen Plug, Wim v.d. Putten, Wil Reeuwijk, Gerard Rui- grok, Louis v. Schie, Mary v. Schie, Slootbeek, Marja Sluys, Pauline Smit, Carla Smit, Mary Smit, Vera Steenvoorde, Joke Steen- voorden, Anneke Steenvoorden, Lion Vink. Trees Vink, Rob Wal burg, Marie-I Westgeest, Conny v. Westerop, Nel v. Westerop, Jaap Westerop, Peter v.der Weyden, Ella v.der Worp, Rens Wijnands, Karin v.d. Zalm, Helma v.d. Zalm, Anita Zonneveld, Geek Zonneveld, Mary v. Zonneveld. Jan Zoutenbier, Hanneke Zuidhoek, Willem Plug, Aan de prot. chr. school voor lager en middelbaar beroepsonderwijs Ja- coba van Beieren in Lisse zijn ge slaagd: MHNO-opteiding tot Inrich tingsassistente: J. Baartman. M Bu seher, T. Bijlemeer, T. de Clippeleir, J de Graaff, L. Griekspoor, A. Gris- nich, M. Groeneveld, C. Groene woud, A. v.d. Heuvel, T. Homan, M. Kamerman, M. van Kesteren. D. van Klaveren, C. de Kooker, B. Koot, J. Korsuize, J. Lambooy, I. de Lange, H. v.d. Leede, M. Meijer, H. Meijer, D. Nederstigt, E. v.d. Poel, R. v.d. Poel, A. van Ruiten, A. Ruiter. T. Schipper, A. Segers, A. Slingerland, M. Stork, M. Troch, A. v.d. Veek, N. Vegt, M. Vos, M. de Vries, C. Wilhel mus. E. van Wijk, E. v.d. Zwet. Buitendijk, S. I. Duindam-Barnard, R. Fallaux, Mevr. L. M. van de Goor- berg, A. Hartogs, G. A. M. Hulisz, K. de Jong, J. Jongejan, W. C. Kroon, R. A. Ligtenstein, R. J. Lind- hout, R. H. P. Lups, J. R. Melai. H. i, A. M. J. H. Monsma, J. A. Nederlof-Rood, M. L. Penseel. J. H. J. van der Raad. J F van Rijn, W. Schildwacht. M. A. A. Schipper, D. Spelt, P. H. Trap, F Woortman, J. van den Beukei. ATHENELTM-B: T H. Been, C. G. van der Grijp, W. Klinkenberg. A. W. de Mol, J. de Mol. C. J. C. Ravensbergen, E. P. Vries. M. R. M. Vulkers, G. W. M. Waelpoel. HAVO: C. N. M. van den Berg, H. van Beukering-Naber, P. Blansja B. Gottenbos, G. J. de Hosso Jong, E. Koster, M. J. van Lent-Mi- zee, L. Masurel, R. M. van der Pluym, H. Roelofs-Kuiper, Y. E. M. Scholtz, C. van der Tang, P. J. M. Tas, P. v.d. Werken, L. van Westrie- M.A.V.O.-IV: A. B. Adema-Huitema, M. J Angcva- re, D. J. M. Badoux, E. E. G. Bakker, J. R. M. Beem, M. van den Berg, J. W. van den Bergh, Ch. Bergshoeff, J. A. G. Berk, H. P. Bizot, E. den Boer. G. N. M. Boere, P. B. M. Bokern, A. W. A. v.d. Bos-de Bes. M. C. A. de Bruijn, A. M. R. van den Bulk, M. J. Buruma-van den Oord. I. M A. van Dijk. H. W. J. M. van Duuren, W. Gravemaker- Kreike, L. P. Haring-Reibestein, A. E. Heemskerk-Ravensbergen, A. D. van Iterson, W. W. de Jong, G. J. W. Jongenborger, S. Jonker, M. J. Kampman, M. Koopman, M. J. J. Mechelse-Koot, M. Th. Krijger, P. M. van der Laan, E. J. Mechelse, G. A. M. G. van der Meer, G. W. Nota, J. P Noteboom, H. J. J. Overdevest, P. Padayachey, D. Parlevliet, L. van der Plas, A. W. van Poelgeest, A. C. Polane-Plug, W. Q. C. Remmerswaal- de Rooij, M. W. Remmelzwaal, T. M. C. de 1 J. H. Rozier, C. W. M. van Seme. H. Schouten, F B. J. van der Star, I. G. Timan, A. M. Verbeij, I A. M. Verdegaal-Broekhof, M. K. Verdocs, M.H. Verhaart, J. A. J. Verhoosel, A. M. Wansink, M. M. van der Werff, J. de Wilde. L. R. Wort- man-Linger. W. Zandbergen, J. Zie- rikzee, A. L. van der Meer. Atheneum B: Gerard Boot, Marjo Brandse, Rob Eveleens, Fred Geer- lings, Marc van Grieken, Joost van Hal, Margreet van Kesteren, Peter Koers, Fred van de Loo, Ton van de Meer, Wim van de Meij, Do van Rijn, Hans van de Salm, Sonja Schoone, Anita van Steijn, Joke Tulen, Bert Verdoorn, Chnstien Vijfhuizen, Pe ter van Dam, Lenie van de Poel, Ada van Veldhuizen, Yvonne Habers, Pe ter Ypes, Marjo Alkemade, Rose-Ma- rie de Mooij, Nelly de Ridder, Corrie Vliet Vlieland, Ben Baak, Jan Brou wer. Rik Hansen, Jan Meiman, Louis Salman. Jan van Bakel, Rob Berbee, Els Brandsma, Willy Broekhof, Car la van Eist, Frans de Haas, Maarten Johanns. In het psychiatrisch ziekenhuis „En- degcest" te Oegstgeest zijn geslaagd voor het diploma Ziekenverpleging B: De heren: W. C. van Dam, B. Nieu- wenhuis, P. Aarts, M. C, O. M. Bakx, J. A. Brugmans, E. W. van Doom, A. Hoeksema, J. A. A. Janssen, T. VERVOLG EXAMENS MHNO-opleiding Vormingsklas: E. Broekhuizen, N. Brouwer. H. Bijl, A. Fioole, C. Hartoog, M. v.d. Lans, I. Mosterd, J. Pater, J. v.d. Sleet, F. Timmers, M. van Tol, M. de Vries. Let u dus s.v.p. niet op de rommel. Maar wel op de voordeeltjes. Blouses v.a. T-shirts v.a. Rokken v.a. Zomerjaponnen v.a. Korte zomerjasjes v.a. TlQ Leren spencers v.a. 59, Kleutertuinbroeken v.a. Kleuterrokjes v.a. Zomerjurkjes v.a. Katoenen schortjes v.a. Banlon pulls v.a. Vierbaans-rokken v.a. Er zijn nog veel meer voordelige aanbiedingen. Deze Deze uitverkoop vindt plaats met vergunning van de K.v.K. JEAN DU LI EU 0-9 „Nee Salomo, onder stoom sta lijk," riep Pauius. „Hij blaast steeds Salomo hem nog steeds niet be- ik niet," zei Pauius verlegen. „Ik blies omdat hij het in die velden zo warm greep. Maar dat viel mee, want na zo maar wat, omdat ik aan Pieter de heeft, terwijl hier overal lekkere scha- ©"'9 nadenken kraste Salomo, zo veldkabouter dacht." „Zozo," sprak duw is." Salomo knikte vaag. „En' langs zijn snavel weg: „Waarom Salomo, „en kun je me ook uitleggen dus is het hier veel fijner," hernam, vraagje die Pieter eigenlijk niet wat blazen en Pieter met elkaar te Pauius, die meende te begrijpen dat hier?" maken hebben?" „Dat is toch duide- C. Darpaud S. A.—1975 SCALP-DËK5EL BLEEKGEZlCWT ZWART A 1 (eoaaoaaoeeoBBoei) HEREN, WET ZAL NIET LANS 1 MEER. DUREN VOOR PE KOEl- EN ERAAN GEWEND ZIJN l OE TREINEN VOORBIJ T6 ZIEN RIJDEN! ZEZULLEN ERZELF5J X PLEZIER n IN KRIJGEN i Jiff! Welingelichte r.k. kringen in Seoel melden, dat de Zuidko- reaanse regering spoedig xal bekend maken, dat zij een sa menzwering tegen de staat door katholieke studentenor ganisaties heeft ontdekt en vernietigd. De beschuldigden van deze sa menzwering zullen krachtens een noodtoestandsdecreet, dat president Park-Choeng-Hee in mei heeft afgekondigd, terecht moeten staan. Dezelfde r.k. kringen in Seoel melden, dat in de eerste helft van juni ruim vierhonderd katholieke leken, de meesten van hen uni versiteitsstudenten, en drie priesters zijn gearresteerd. De priesters zijn Lee Ki-Jong, kapelaan van de kathedraal Myongdong in Seoel, Ham Se- Ung, woordvoerder van de na tionale raad voor het herstel der democratie, en Oh T'ae- Sun, aalmoezenier van de katholieke studentenorganisa tie in het aartsbisdom Seoel. Alle drie zijn priesters van het aartsbisdom Seoel en alle drie zijn zij actieve leden van de nationale priestervereniging voor gerechtigheid. Deze pries tervereniging heeft het afgelo pen jaar leiding gegeven aan de katholieke protesten tegen de politiek van onderdrukking der regering Park. De katholieke samenzwering, die de regering Park veronder stelt, lijkt veel op die van 1974. Toen werden acht Zuidkorea- nen, die lid zouden zijn ge weest van de Revolutionaire Volkspartij, op 9 april 'geexe- cuteerd. Zij waren communis ten, aldus de regering Park in een verklaring uit die periode. Ondertussen gaan de proces sen door, zoals tegen de kath olieke dichter Kim Chi-Ha, die ervan beschuldigd wordt com munist te zijn. Ook lopen er processen tegen vier vooraan staande protestantse geestelij ken, die actief zijn geweest in de christelijke protestbewe ging. Een van hen is de secre taris-generaal van de Koreaan se nationale raad van kerken, dominee Kim Kwan-Suk, die ervan beschuldigd is fondsen te hebben misbruikt van de Westduitse hulporganisatie „Brood voor de wereld". Zo wel van uit deze organisatie zelf als van uit de Wereldraad van Kerken is na onderzoek verklaard, dat de beschuldi ging van de Zuidkoreaanse re gering ongegrond is. De Zuidkoreaanse regering heeft een uitvoerig pamflet op gesteld tegen de katholieke dichter Kim Chi-Ha. Daarin beweert de regering, dat Kim alle beschuldigingen heeft be vestigd. Middelbare scholen en leraren worden opgetrommeld om in vergaderingen Kim Chi-Ha te beschuldigen van communisti sche relaties. De dichter heeft sinds zijn gevangenneming slechts een kort contact mogen hebben met zijn advocaat. Hij ondergaat eenzame opsluiting en het is hem verboden te lezen of te schrijven. Anglicanen van Canada aanvaarden vrouw in ambt De Anglikaanse kerk van Canada heeft de vrouw in het ambt volledig geaccep teerd. Met 189 tegen 56 stemmen keur de de 27ste algemene synode in Quebec het voorstel goed, dat vrouwén tot het priesterschap worden toegelaten. Na Hongkong is de Anglikaanse kerk van Canada de tweede kerk der Angli kaanse gemeenschap, die de vrouw in het ambt aanvaard. De kwestie van de vrouw in het ambt wordt in juli bespro ken in de algemene synode van de Anglikaanse kerk van Engeland. Evenals de r. k. kerk en de orthodoxe kerken erkent de Anglikaanse gemeen schap de apostolische successie, dat wil zeggen dat de wijdingen teruggaan tot de tijd der apostelen. De drie kerken hebben nog steeds de vrouw van het priesterambt uitgesloten. De Anglikaan se gemeenschap heeft deze traditie ge deeltelijk doorbroken. De meeste pro testantse kerken hebben de vrouw al eerder tot het ambt toegelaten. Het Canadese besluit om het priesterambt toe te laten bindt de individuele bisschop echter niet. De al gemene synode van Quebec nam name lijk ook een resolutie aan, die de bis schop machtigt het priesterschap aan een vrouw te weigeren, wanneer hij principiële bezwaren heeft Van de vie rendertig bisschoppen, die aan de syno de van Quebec deelnamen, stemden er acht tegen de toelating van de vrouw in het ambt. In de Anglikaanse kerk in de Verenigde Staten zijn reeds elf vrouwen tot pries ter gewijd. Deze wijding wordt door het episcopaat echter niet erkend. De toelating van de vrouw in het ambt is in de episcopale kerk, zoals de Angli kaanse kerk in de Verenigde Staten wordt genoemd, nog volop in discussie. In 1973 aanvaardden de bisschoppen de vrouw in het ambt, maar de priesters en leken wezen deze goedkeuring af. De kwestie komt dit jaar weer aan de orde in de algemene conventie van de episco pale kerk. Een eventuele goedkeuring in deze conventie moet echter nog gera tificeerd worden door de conventie van 1979, voordat in de Verenigde Staten de Anglikaanse kerk de vrouw tot het ambt kan toelaten. Watergate, poort tot beter leven Sinds James McCord, voormalig veiligheidsfunctionaris van Ni- xons verkiezingscomité en inbraakdeskundige in 1973, na een preek van een presbyteriaanse geestelijke, besloot een brief aan rechter John Sirica te schrijven waarmee het Watergate-proces op gang kwam, wenden „de loodgieters van Watergate" de een na de ander zich tot het christendom. Na Charles Colso, voormalig adviseur van Nixon, is nu ook Stuart Magruder, die destijds de leiding had van het comité tot herverkie zing van president Nixon kennelijk tot het christelijk geloof bekeerd. Na zijn ontslag uit de gevangenis, waar hij een straf van zeven maanden heeft uitgezeten voor zijn rol in de Watergate-zaak, is hij benoemd tot vice-voorzitter van Young Life", een vereniging van jonge christenen, die zich ten doel stelt de moderne jeugd weer op het rechte pad te brengen. Bij de andere bekeerlingen zijn John Ehrlichman, ex-adviseur Voor binnenlandse zaken van ex-president Nixon en Egil Krogh, een van de voormalige „loodgieters". Ehrlichman heeft onlangs ver klaard, dat hij zich wil wijden „aan het welzijn van de naaste". Auglikanen van Canada aanvaarden vrouw in ambt KORTE METTEN De Belgische kardinaal Suenens heeft deze week In Engelan besprekingen gevoerd met dr. Coggan, aartsbisschop van Canterbi 0 ry en primaat van de Anglicaanse kerk. De kardinaal heeft Britse pers de vertaling gepresenteerd van zijn boek „Een nieu Pinksteren" en met dr. Coggan gesproken over de oecumenisch^ en de charismetiche beweging. Het Christelijk Instituut van Zuid-Afrika, dat door de regerir J* Vorster tot besmette organisatie is verklaard en daarom gee -j financiële hulp uit het buitenland meer mag aannemen, kan zi; werk deze maand nog volledig voortzetten. Daarna zal er scherf bezuinigd moeten worden of naar inkomsten moeten worden gezoch Inmiddels is aan het instituut hulp toegezegd uit eigen land. Ondi J anderen heeft de voorzitter van de r.k. bisschoppenconferentie i Zuid-Afrika, kardinaal Owen McCann alle priesters in Zuid-Afrü verzocht het instituut financieel te hulp te komen. De daling bij de ontvangsten uit de kerkbelasting, als gevolg v;l: herzieningen en van verlaging van het percentage, zal in Duitsland belangrijker groter zijn dan aanvankelijk was verwacht. Vorig ja jj was de opbrengst 7,5 miljard mark (7,65 miljard gulden), waarva [j vier miljard mark aan de evangelische kerk en 3,5 miljard mair aan de katholieke kerk ten goede kwam. Volgens officiële raming* Jj zal voor dit jaar slechts kunnen worden gerekend op een tota opbrengst van zes miljard gulden. Na een periode van tien jaar, waarin allerwege werd geklaagd ov11 „missiemoeheid", valt er nu in de Bondsrepubliek bij talrijl r christenen, alsmede in groepen en parochies een nieuw missions v élan te constateren. Dit heeft prelaat Wilhelm Wissing, voorzittj van de Duitse katholieke missieraad gezegd tijdens de jaarvergad ring van deze raad, die alle instituen en organisaties op het sti van de wereldmissie binnen de katholieke kerk in Duitsland vereni -J Ds. C. van Garderen (32), predikant van de Gereformeerde Ker Vrijgemaakt buiten het verband in Breda, negeert de uitspraip van twee ouderlingen en een diaken, dat de dominee uit zijn am is ontzet. Dit is gebeurd „wegens het bevrijden van demonis gebondenen". Volgens de dominee is de mening over wat hij do^ gebaseerd op onbegrip. „Ik Sta gewoon voor het feit dat genezingen hebben plaatsgevonden, niet door mij, maar door Heer met mij als werktuig". Ds. Van Garderen zet zijn w« normaal voort.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 10