jeidschendamse middenstand egen afsluiting Heuvelwijk Sportiviteitsprijs tijdens wereldkampioenschap schermen SPORTZAAL RIJNSBURG VOOR VALKENBURGERS BESCHIKBAAR Madera en Keizer gunnen elkaar winst in tennistoernooien Noordwijks raadslid bezorgd over bushalte niet bestaat )oorgereden na aanrijding ttflNGENttflM, 'f Jaarmarkt in hart Wassenaar Half jaar cel voor dood door schuld MAGAZIJNBEDIENDE VERDUISTERDE TON BIJ DATSUN 9' VOENSDAG 25 JUNI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA s Van onze tennismedewerker Leiderdorp/Sassenheim Vandaag begint op tennis park STV in Sassenheim de B-categorie. Het lijkt erop, alsof Bram Madera, die als eerste staat geplaatst, met zijn teamgenoot Hans Keizer, die op De Munnik de favoriet is, heeft afgesproken om deze week allebei tegelijk eens een B-toernooi te winnen in plaats van elkaar te beconcurreren. ÉBlommendaal, twee geplaatst, moet gaan proberen Ma dera van de titel af te houden. Gerard Pasma en Har Meyer worden geacht zich als derde en vierde man onder de halve finalisten te kunnen rangschikken. Het damesenkel B in Sassenheim is tamelijk sterk bezet. Roomburgs Milou Penseel en de Noordwijkse Josien v.d. Koogh zijn als eerste respectievelijk tweede op de plaat singslijst gezet De finale herendubbel B zal volgens de planning tussen de koppels Blommendaal/Asselbergs en Pasma/Overbeeke gaan. Bij dé C-heren lijkt Hans v.d. Loo rechtstreeks op zijn tweede C-titel af te kunnen gaan. Bob Bijleveld, A. Blank en Rini Maas zijn de andere geplaatste spelers. Op de Munnik werd er gisteren al druk in de B-afdelin- gen gestreden. De meeste partijen leverden echter een kat en muis spelletje op. Selchts een partij bracht spanning, maar die ging dan ook tussen twee C-spelers, die in B hebben ingeschreven. Marcel de Bakker klopte Van Rooy met 6— 1, 5—7, 7—5, na in de laatste set met 52 te hebben achtergestaan. In de andere partijen werden de zwakkere broeders, veelal C-spelers, die een gokje in de B-wagen, geëlimi neerd. Jan Theunissen had geen mededogen met Hans v. Linge (60, 61), Donald Haks scoorde op de juiste ogenblikken tegen Peter Wolterink (6—1, 6—2) en Onno Ruijsenaars overtoefde, vooral door sterker netspel Paul Theunissen (62, 61). Hans Keizer moest gisteravond pas om acht uur aantreden, maar buiten verwachting had hij opponent Paul Kallenberg al voor het donker werd naar de slachtbank gevoerd. Hoewel beide spelers hetzelfde op veiligheid gebaseerde spel hebben, vergaar de Keizer de puntjes door zijn grotere spreiding en hogere tempo toch met de regelmaat van de klok (6—1, 6—2). Bij de dames werd Susan v. Wesel snel wegge speeld door A. Hanning (61, 6l).i Een interessanter schouwspel leverde het treffen tussen de jeugdige Han- neke Langeveld uit Alphen en de meer geroutineerde Maureen Meyer van Unicum op. De jeugd beschikte over de langste adem, want na een vlot 6—2 verlies van de eerste set, pakte Hanneke via 6—2 en 6—3 toch nog de winst In het herenenkel C leed Van Linge zijn tweede neder laag. Bij 61, 53 in zijn voordeel dacht hij de teugels wat te kunnen laten vieren, maar dit kwam hem duur te staan. Opponent R. de Bakker greep zijn kans en zegevierde via 6—6, 64 alsnog. i ij Van onze correspondent idffllDSCHENDAM De middenstand rond de Burg. Sweenslaan nl «ft het gemeentebestuur 'n brief gestuurd met bezwaren tegen la; ioral de afsluiting van de Burg. Keijzerlaan maar ook tegen de te dere voorgenomen maatregelen in de Heuvelwijk. Het afsluiten ile m de Burg Keijzerlaan zal volgens de winkeliers het sluipverkeer, it zij overigens eerst 'ns willen afwachten, door de Schout van ^klaan en de Dobbelaan voeren. De bewoners zullen waarschijn- k weinig voor afsluiting voelen en het winkelcentrum aan de d, ïrg. Sweenslaan zal het nog slechter krijgen dan door wat hen jer ids de vestigiging van Leidsenhage al is overkomen. Volgens de lei nkeliers is de sluiting van de Caen van Necklaan ,al oorzaak worden van meer ongelukken in de Dobbelaan. Het is de erinkeliers niet duidelijk waarom het verkeer binnen de Heuvelwijk u moeten toenemen als de Noordsingel klaar is. e j vinden het verder onbegrijpelijk 'dat dit allemaal zonder spraak gaat gebeuren. Het standpunt van de gemeente, dat er 1S(j de hoorzitting over de Noordsingel ook over de Heuvelwijk gesproken, wordt door de winkeliers verworpen. Dat de Noord- igel zou worden aangelegd was al lang bekend, daarom waren geen winkeliers aanwezig. Zij denken dat de afsluiting van de P irg. Keijzerlaan „nu als 'n soort kluif wordt toegeworpen aan aktiegroepje van de Burg. v. Duyvencjijklaan." Van onze correspondent fOORDWIJK De discussie gisteravond in de Noordwijkse aad over de voorgestelde reconstructie van het Lindenplein, e_ leverde, behalve een verscheidenheid van meningen, ook nog 1 in pikant puntje op. ;haap (PvdA) stelde voor alle auto's van het oude plein te aangezien er in de nabijheid ruimte genoeg was voor hlangparkeerders. Dit lijkt wel aardig, aldus Alkemade (CDA), ar het dient niet ten koste te gaan van de levendigheid het bedaagde centrum. Faasse (CDA) bleek zonder meer ithousiast voor het reconstructieplan en adviseerde aan de ngparkeerders schriftelijk te verzoeken voortaan hun wagens neer te zetten op het nabije kerkplein. be Geus (CDA) zei niet zo gelukkig te zijn mét het voorstel. MClinkers zouden de rust van het asfalt gaan vervangen en ■riet een bushalte voor de deur voorzag hij veel lawaai-narighe- Sen, waarvan de patiënten van het ziekenhuis aan "het Linden- plein de dupe zouden worden. iJDit is ook mij uit het hart gegrepen", aldus Rubingh (WD), die eveneens verwachtte, dat voortdenderende autobussen tiinder zouden veroorzaken. Merkwaardig genoeg' drong het tot college en raad niet door Bat de gewraakte bushaltein het geheel niet bestaat, filthans niemand reageerde. Jaren geleden al is de halte fiamelijk verplaatst naar de Voorstraat In onze rechtbankmedewerker EN HAAG/ALPHEN Vol- hs een 25-jarige chauffeur is het beslist niet zijn bedoe- g geweest om er tussenuit te lij pen, nadat hij met de door in bestuurde vrachtauto een de Alphense Diamantstraat eparkeerde auto had aangere- a k hoorde niets," luidde zijn ^rweer voor de Haagse politie- ^'bhter. „Een vrachtwagen eJiakt vaak zoveel lawaai, voor- lals er vracht op zit dat je een kleine aanrijding niet op merkt" De eigenaar van de au to was er echter in geslaagd het nummer van de vrachtauto te noteren. De officier eiste 100 gulden voor de aanrijding, 250 gulden boete voor het doorrijden en 3 maan den voorwaardelijk intrekken van het rijbewijs. De rechter was het met die boete voor de aanrijding eens, maar haalde voor de rest van de straf respec tievelijk honderd gulden en een maand af. legestuurd, gratigfèh vrijblijvend, als u nii de bon invult. m stuur de f|«fj LEIDSE COURANT kJ llf zonder verdere verplichting. 14 dagen gratis woonpl.: tel. Stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel n Antwoordnr. 349, Leiden. Leidse Courant Zoeterwoudse Barremolen dreigde verkocht te worden naar Amerika Van onze correspondent ZOETERWOUDE - De uit 1661 date rende Barremolen die op kosten van Heineken is gerestaureerd en tijdens de opening van de nieuwe brouwerij lustig draaid, heeft op de nominatie gestaan om te verhuizen naar Amerika. Dank zij de plaatsing op de Monumentenlijst heeft dit echter geen doorgang gevon den. Dit heeft de Stichting Oud-Zoeter- woude onthuld. Als dank voor de bewezen diensten werd de molen door Heineken geschon ken aan Mr. Van Munching die plannen ontwikkelde om de molen af te breken en in de Verenigde Staten weer op te bouwen. Deze plannen kunnen echter niet ten uitvoer worden gebracht. Aan de restauratie van de 16e eeuwse Groote Molen aan de Ommedijk die tijdens de zware aprilstorm van 1973 grotendeels werd vernield, wordt hard gewerkt Daar blijkt ter plaatse schijn baar niet zoveel van, want nadat de fundering in goede staat is gebracht is er niet veel aktiviteit waargenomen. Het nieuwe bovenhuis echter wordt in de werkplaats van de molenmaker gereed gemaakt Toch is de Stichting Oud Zoe- terwoude niet zonder zorgen over deze restauratie, waarvoor zij zich middels geldinzamelingen heeft ingespannen. Ze heeft vernomen dat het plan bestaat de lange spruitbalk niet meer aan te bren gen, hoewel deze er echt bijhoort Nog erger acht zij het dat men besloten zou hebben de molen geheel zwart te teren. Het Stichtingsbestuur meent dat beide „onzalige" plannen herzien moeten wor den. De Groote Molen is eigendom van Rijnlands Molenstichtine. Van onze correspondent WASSENAAR Vanmiddag heeft burgemeester K. Staab de oud-Hollandse jaarmarkt van het winkelcentrum Langstraat en Dorpsplein geopend. Het is voor de vijfde keer dat Lang straat en Plein herschapen zijn in een oud-Hollandse winkel straat en de winkeliers in de stalletjes en de kraampjes heb ben zich deze keer in historische musketiersuniformen gestoken, j Er zijn tijdens de jaarmarkt, die tot en met zaterdagmiddag duurt allerlei attracties. Heden avond geefjt de muziekvereni ging Excelsior een concert. Don- 1 derdagmiddag is er poppenkast voor de kinderen en een klaver- jasdrive voor bejaarden in het I Jeroenhuis. Donderdagavond treedt o.m. het orkest Jack and his Oldtimers op onder leiding van Koos Mark. Vrijdagmiddag is er weer een kinderprogram- ma en vrijdagavond wordt op I het podium een talentenjacht I gehouden terwijl er later op de I avond (kwart over 10) door Ire- t ne een taptoe wordt verzorgd bij de Dorpskerk, die voor deze gelegenheid fraai verlicht zal zijn. Zaterdagmiddag wordt er een rariteiten-optocht gehouden vanaf de Dr. Mansveltkade naar het centrum van het dorp. Er zijn prijzen beschikbaar voor de origineelste vehikels en Fred v.d. Vlugt is voorzitter van de jury. Zaterdagavond 6 uur wordt de jaarmarkt gesloten. Tijdens de markt zal de Wassenaar se afde ling van het Roode Kruis in een garage op het Plein het een en ander van haar werk laten zien. Van onze correspondent Hazerswoude Hazerswoudes Luchtmach tadjudant D. J. („Dick") Plaizier is tijdens de wereldkampioenschappen schennen voor militairen in een veld van tWeeenveer- tig deelnemers vierentwintigste geworden. In Oostenrijks hoofdstad Wenen, waar het toernooi de afgelopen week werd gehouden, schermde hij zich op het wapen degen overigens naar een opvallende onderschei ding, die de organisatoren beschikbaar had den gesteld. De vierenvijftigjarige Hazers- woudenaar, die op dit toernooi veruit de oudste deelnemer was, kreeg namelijk de sportiviteitsprijs. Dick: „Als waardering voor de wijze waarop ik in dit milieu, waar toch vooral de jongeren van de partij zijn, nog kon meefladderen". Hij had het al bij voorbaat gesteld, deze Dick Plaizier: „Als ik in de middenmoot eindig, ben ik dik tevreden". Wel, het was me dan ook heel feestelijk daar aan de Burgemeester Warnaarkade toen „pa" Plai zier daar bij zijn gezin terugkeerde van zijn succesvolle debuut op een wereldkampioen schap, met 42 deelnemers uit 14 landen. Uiteraard mèt de sportiviteitsprijs („een knots van een beker"). De vaderlandse equi pe eindigde tijdens deze titelstrijd op de zesde plaats in het algemeen klassement Dick: „Niet slecht dacht ik. Vooral als je nagaat dat landen als Oostenrijk en Zwitser land de voorbereiding zeer professioneel hebben aangepakt Die Oostenrijkers bij voorbeeld hebben zo'n vier maanden in een trainingskamp gezeten". Wat wel tot Tesul- taat had dat de Zwitser Gieger op degen kampioen werd (Plaizier verloor van hem met 53). En de Zwitsers en Oostenrijkers werden in de eindstand bij de equipes res pectievelijk eerste en tweede. DEN HAAG/BODE GRAVEN De recht bank in Den Haag heeft de 30-jarige woningin richter J. L. S. uit Bode graven veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbe voegdheid wegens ver oorzaken van dood door schuld, terwijl hij onder invloed van drank ver keerde. Op 16 februari van dit jaar reed verdachte met een snelheid van onge veer 100 km. met een auto in zijn woonplaats over de Goudseweg. Toen een 73-jarige voet ganger de weg overstak werd deze door de auto geschept en over een af stand van 500 meter meegesleurd. De bejaar de man kwam hierbij om het leven. Na het ongeluk reed verdachte door. Later bleek hij een alcoholpromillage van 2,06 in zijn bloed te heb ben. De officier van justitie had twee weken geleden tegen de verdachte acht maanden gevangenis straf en twee jaar ont zegging van de rijbe voegdheid geëist. j Voorzitter Kamer van Koophandel voorstander 26 gewesten LEIDEN De Kamer van Koophandel is gisteren unaniem akkoord gegaan met de jaar stukken 1974. Hoewel over ver leden jaar een tekort was ver wacht, bedroeg het voordelig saldo 107.000. Een van de fac toren die tot dit onverwachte resultaat hebben geleid is de vergoeding die de overheid heeft betaald voor de dienstver lening van de Kamer van Koop handel bij de benzine-distribu- tie. Voorzitter A. Koningsveld zei tijdens de gisteren gehouden vergadering voorstander te zijn van een bestuurlijke herindeling van ons land waarbij 26 provin cies/gewesten worden ge creëerd. Als dat gebeurt is aan passing van de huidige grenzen van de Kamer voor Rijnland, niet of nauwelijks nodig. Het door de Warmondse actie groep ontwikkelde alternatief voor het Schiphollijn-tracé wees hij van de hand. Het lid van de vergadering, de heer A. Smit, drong aan op veelvuldiger bijeenkomsten van de plenaire Kamer. Volgens hem is de communicatie tussen de dagelijkse leiding van de Ka mer en de plenaire vergadering onvoldoende. Nieuwveen en Valkenburg vechten besluit Leiden aan VALKENBURG/NIEUWVEEN De gemeenteraden van Val kenburg en Nieuwveen hebben gisteravond ingestemd met een voorstel van de resp. colléges van b. en w. bij de Kroon in beroep te gaan tegen het besluit van de Leidse gemeenteraad zich terug te trekken uit de ge meenschappelijke regeling met betrekking tot een streekener- giebedrijf. Valkenburg en Nieuwveen menen dat Leiden daardoor handelde in strijd met de beginselen van behoorlijk be stuur. Van een onzer verslaggevers LISSE De 40-jarige magazijnbediende H. B. uit Lisse wordt ervan verdacht zijn werkgever, het automobielbedrijf Datsun in Lisse, voor 100.000 te hebben opgelicht Hij is door de politie aangehouden. De fraude moet zijn gepleegd in de afgelopen drie jaar. De magazijnbediende verkocht auto-onderdelen zonder hiervan zijn werkgever op de hoogte te stellen. Om niet betrapt te worden gaf hij de computer die de administratie regelt verkeerde gegevens door. Hij suggereerdé dat er tekorten waren aan bepaalde onderde len, terwijl dit in werkelijkheid niet het geval was. De onderdelen die zodoende „vrij kwamen" verkocht hij. Van het geld is nog niets terug gevonden. Het onderzoek van de politie is nog niet afgesloten. Nieuw postkantoor in Oude Wetering Van eeh onzer verslaggevers OUDE WETERING Aan staande maandag zal het nieuwe postagentschap in Oude Wete ring in gebruik worden geno men. Tegelijk met de opening van het pand aan de Kerkstraat 28-29 zal het gebouw aan de Veerstraat worden gesloten. Van onze correspondent Valkenburg De nieuwe sportzaal die in Rijnsburg wordt gebouwd in het plan „Waterbos", vlak bij Val kenburg, aan de overkant van de Rijn, zal in principe ook voor Valkenburgers beschikbaar komen. Wethou der Verhoef kon dat gisteravond meedelen in de Valkenburgse Raad. Voorlopig zijn voor Valkenburg de volgende tijden open: maandag-morgen, dinsdag morgen, woensdagmiddag en zaterdag-morgen. De heer Verhoef rekende de raad voor dat een gemeenschappe lijke regeling de gemeente op ruwweg een bedrag van 13.000 gulden per jaar zou komen. Bij de bouw en expploitatie van een eigen sportzaal, zoals ook wel eens is overwogen, zou dat voor de gemeenschap neerkomen op een lastenbedrag van rond 70.000 gulden per jaar. Op grond hiervan voelt men veel voor de gemeenschap pelijke regeling. beschikbaar gesteld. Met de gegevens wordt een ver zoek gericht aan het Ministerie van Verkeer en Water staat om op de Voorschoterweg een maximumsnelheid in te stellen van 50 km per uur. De heer Van der Mey merkte hierover op dat dit toch wel dringend vereist is omdat na heropening van deze weg pa de grondige reconstructie er weer beduidend harder wordt gereden, en dat de weg nu toch wel „ontzettend druk" is. christelijke school zal de openbare school wellicht nooit meer voldoende leerlingen krijgen voor hun kleuteron derwijs. Hoewel dit laatste werd onderkend stemde niemand tegen het voorstel van b en w. Vuilper8 wagen Speeltuin Houten loopbrug Alle agendapunten gingen deze keer zonder uitvoerige discussies onder de hamer door. (Misschien omdat Mevr. van den Broek wegens ziekte afwezig was). De raad ging unaniem akkoord met de bouw van een houten loopbrug bij de christelijke kleuterschool, als verbinding tussen het oude dorp en het Joght De brug wordt 3 m breed, en zal ongeveer hetzelfde worden als de brug achter het Dorpshuis. Fietsers zullen ook van de brug gebruik mogen maken, maar geen ander verkeer. De Provinciale Waterstaat gaat metingen verrichten op de Voorschoterweg naar snelheden en verkeersintensi teit. De raad heeft voor dit doel een krediet van 850 In het Frankenburg komt een speeltuintje achter de flat De enquête die onder de bewoners van de buurt werd gehouden heeft uitgewezen dat ongeveer 75% van de bewoners er positief tegenover staan. Voor 5000 worden speelwerktuigen en windkeringen geplaatst en een hek langs de sloot gemaakt. De windkeringen zullen ook tot doel hebben dat de speelplaats vooral door jonge kinderen gebruikt kan worden, doordat voetballen er niet goed mogelijk wordt gemaakt. Er zijn immers twee uitstekende trapvelden aan de M. Poststraat Uitbreiding Kleuterschool Op formele gronden ging de raad akkoord met mede werking aan uitbreiding van de christelijke kleuter school met een vijfde lokaal. De cijfers waarop dé prognoses voor de komende jaren gebaseerdzijn wer den aangevochten door mevr. De Jong, die ook mee deelde dat ook de openbare school plannen heeft voor uitbreiding van de school met een kleuterklas. Men heeft echter nog niet het wettelijk vereiste aantal leerlingen om te starten. Door de plannen van de Uit de rondvraag kwamen nog enkele interessante zaken naar voren. De gehouden proef vuil op te halen met behulp van een pérswagen van Rijnsburg schijnt goed te zijn bevallen. Men deed het werk in 1/3 van de gebruikelijke tijd. Onderzocht wordt of een defini tieve regeling met Rijnsburg gemaakt kan worden voor gebruik van de perswagen, en hoe duur dat gaat uitkomen. Een regeling betreffende het pontje, als het zwembad aan de overkant van de Rijn klaar zal zijn, is er nog steeds niet. Mevr. De Jong werd duidelijk wat onge duldig. Al een half jaar worden hierover vragen ge steld. Over de verplaatsing van het vrachtautoparkeer terrein uit het centrum van Valkenburg was ook nog steeds niets bekend. Deze week wordt er met de „provincie" gepraat. De wijzigingen in de plannen van de S4 zijn er de oorzaak van dat de zaak vertraagt Immers, de gemeente heeft reeds puin gestort op een stuk grond, waar een uitvalsweg zou komen voor de S4 naar de Hoofdstraat. Of die weg er nog zal komen is nu helemaal de vraag, dus misschien krijgt de grond een heel andere bestemming, zodat de „provincie" de grond niet aan de gemeente wil verhuren voordat men duidelijk weet wat er later gaat gebeuren Belangstelling voor Cultureel Jongeren Paspoort daalt in Alphen Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN De prijs van een Cultureel Jon geren Paspqort (CJP) wordt in Alphen verhoogd van 3,50 naar 4,-. De landelijke over koepelende vereniging wil bin nen vier jaar een uniforme prijs voor het CJP hebben: een be drag van 4,50. De Culturele Raad van Alphen vond echter een verhoging van een gulden in één keer teveel, zodat met ingang van het sei zoen 1975/1976 de prijs vier gul den wordt. In het nieuwe seizoen zal een speciale commissie, bestaande uit leden van de Jeugdraad, de Kulturele Raad en van de redac tie van de Spetter, het blad dat de Alphense CJP-er maande lijks ontvangt, zich gaan bezig houden met activiteiten om het CJP in Alphen weer populair te maken. Het aantal houders van een Cultureel Jongeren Pas poort is in 3 jaar tijd gezakt van 1800 naar ruim 600. De grote oorzaak is waarschijnlijk het wegvallen van popevenementen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5