Nieuw bouwplan voor Noodwijkse Koningin Wilhelmina Boulevard Twee artsen uit Leiden berispt Zoeterwoude krijgt weer een kermis Buurt- en clubhuiswerk Leiden komt in de knel Junckers deens, parket Lindenplein in Noordwijk wordt gerestaureerd Voorhout kan begraafplaats gaan uitbreiden Warmond krijgt mogelijk een gemeenschapshuis pv;ina 4 leidse courant VRIJDAG 20 JUNI 19' (Van onze corresponent NOORDWTJK - „Deze zomer wordt Noord wijk voor het eerst geconfronteerd met twee gesloten hotels aan de Koningin Wilhelmina Boulevard die evenzovele dode plekken vormen. Deze toestand mag geen jaren voortduren." Dit schrijven B. en W. in een voorstel aan de raad om in te stemmen met een bouwplan voor de boulevard, waarin rekening wordt gehouden met een aantal door de meerderheid van de gemeente raad gewenste wijzingen in een plan, dat in no vember jL aan de raad werd voorgelegd. De opmerkingen van het college zijn terecht, want de niet meer in gebruik zijnde gebouwen vervallen met de dag en geven de belangrijkste boulevard van de ^badplaats een haveloos beeld, waaraan burgerij en gasten zich ergeren. Na de november-vergadering van de raad zijn een reeks besprekingen gevoerd met de opdrachtgever, de Verenigde Dura bedrijven Nederland B.V. en bovendien heeft het college een richtlijn laten ontwerpen voor de bebouwing van de gehele boulevard. In het thans aan de orde zijnde bouw plan is rekening gehouden met de in de raad gemaakte opmerkingen en tevens voldoet het plan aan de ontworpen richtlijn. De hoogte van de bebouwing bedraagt nergens meer dan acht lagen. Het vorige plan kende een negende en tiende laag. Ook de daarin voorkomen de dakhuizen zijn verdwenen. Voorts is de bebouwing op grotere afstand van de Koningin Wilhelmina Boulevard geprojekteerd en wel nagenoeg overal minstens twaalf meter uit de bestaande terraanuren. Deze ingreep heeft echter wel geleid tót een zekere vervlakking van het gevelbeloop. Op begane grondniveau zijn aan de boulevard geen appartementen meer geprojecteerd. Verder wordt afgezien van de - omstreden - overbouwing van de Lage Wurft Naast deze onderbreking is ter hoogte van het zwembad een tweede onderbre king ter breedte van circa twintig meter gemaakt. In het vorige plan waren boven het zwembad nog vijf woonlagen geprojecteerd. Een en ander leiden er toe, dat ernu geen sprake meer is van één groot gebouw, maar een visueel uit drie delen bestaand complex. Aan de voet van de hogere bebouwing zijn aan de zijde van de Koningin Wilhelmina Boulevard enkele kleine ele menten in één laag ontworpen. Naar de mening van het college is het plan op een aantal punten een duidelijke verbetering ten opzichte van het vorige ontwerp. Het nieuwe bouwplan omvat 275 appartementen (in het vorige plan 296), een zwembad en circa 3000 m2 bedrijfsruimte. Het overgrote deel daar van krijgt een horecabestemming, terwijl ongeveer 600 m2 bestemd is voor kiosken, boetieks, banken, en dergelijke. Er zal op toegezien worden, dat de totale winkeloppervlakte beperkt blijft. Het plan omvat verder een parkeerkelder in twee lagen, welke plaats biedt aan 350 auto's. De oppervlakte van het bouwperceel bedraagt 13.100 m2. In de toelichting wijzen B. en W. er op, dat het bouwplan slechts op twee punten afwijkt van het bestemmingsplan Kern Noord wijk aan Zee, namelijk ten aanzien van de op te nemen winkeltjes, en ten aanzien van de eis, dat de eerste laag van de gebouwen voor horecabedrijven moe ten zijn bstemd. Ook zal de gemeenteraad een nieuw hoogtevoor schrift moeten gaan vaststellen, omdat het bestem mingsplan hierin niet voorziet Mocht de gemeenteraad aan het nieuwe plan willen meewerken, dan kan de bouwvergunning zonder meer niet worden verleend. Eerst zal het bestemmingsplan moeten worden gewijzigd. Het college stelt de raad voor een voorbereidings- besluit te nemen en daarna aan Ged. Staten een verklaring van geen bezwaar te vragen. Na het afkomen van deze verklaring kan een bouwver gunning worden verleend, ook al is het bestem mingsplan nog niet gewijzigd. Door het volgen van deze procedure wordt bereikt dat zo snel mogelijk tot uitvoering van het bouwplan kan worden overgegaan. [ADVERTENTIE BEUKEN. EIKEN, ESSEN, SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN LEIDEN: Houtwerf Keukens B.V. Haarlemmerweg 49a, tel. 071 - 3 45 44 ■LEIDEN: Vereenigde Houthandel Hoge Morsweg 152, tel. 071 - 6 92 02 VOORSCHOTEN: Muys Roggeband B.V. Rouwkooplaan 7, tel. 01717 - 49 93 Lisser bejaarden dagje op stap Lisse Meer dan 400 Lisser bejaarden van boven de 70 jaai zijn gisteren een dagje uit ge weest. De organisatie was in handen van het Oranje-Comité. De tocht ging per boot over de plassen en werd besloten met een diner in Avifauna, waarbij ook burgemeester Berends aan zat Deze bedankte daarbij de werkers achter de schermen, de heren Tibboel en De Krey. LEIDEN Het centraal medisch tuchtcollege heeft de geneesheer-directeur van het verpleegtehuis Zuid- wijck te Leiden, J. M. H. en de aan dé inrichting verbonden arts dr A. A. V. L. berispt wegens het ernstig tekortschieten in de zorg voor een 82-jarige patiënt, waardoor de man aan het linkeroog blind is geworden. Dr. V. L. heeft volgens de over wegingen van het college de door de oogarts van de patiënt voorgeschreven therapie ge staakt en zich "niets gelegen la ten liggen' aan de ongerustheid van de beide dochters van de bejaarde man. De geneesheer- directeur wordt verweten dat hij genoegzaam bekend was met het beleid van dr V. L. Oorspronkelijk hadden beide artsen van het medisch tuchtcol lege in eerste aanleg in Den Haag een waarschuwing gekre gen. Het centraal medisch tucht college, waarbij de artsen in beroep waren gegaan, bevestig de de overwegingen van de eer dere uitspraak, maar vond de maatregel van een 'waarschu wing' te licht in het kader van de tekortkomingen. Daarom koos men voor de zwaardere maatregel 'berisping'. NOORDWIJK De situatie van het Lindenplein is al geruime tijd onbevredigend. De asfaltrijbaan ontsieren het plein in de oude dorpskern, terwijl de slechte, oneffen verharding in het middenge deelte aan het plein een onverzorgde indruk geeft Ook het misbruiken van de voetpaden door het parkeren van auto'a is velen een doorn in het oog. Vandaar dat B. en W. een plan hebben laten ontwerpen om daarin verbetering te brengen. Kenmerkende elementen, zoals de bomen, de antieke pompen en de hardstenen palen zijn in dit plan behouden gebleven. Voorgesteld wordt het asfalt van de rijbanen te vervangen door gebakken gele klinkers van dik formaat, terwijl de blauwe rijn steentjes voor de trottoirs gehandhaafd kunnen worden. Voor de herbestrating van het middengedeelte wordt gedacht aan kleine grijze granietkeitjes met brede banden van gele ijsselsteentjes. Deze banden vormen een siermotief en geven tevens de parkeerhavens aan. De overgang tussen de voetpaden en rijbanen, alsmede de omranding van de bomen, bestaan ujt granietkeien, die plm. 5 cm boven het wegdek uitsteken. De huidige hardstenen paaltjes wil men tussen de bomen van de trottoirs plaatsen. Het parkeren op de trottoirs wordt daarmee voorkomen. De rijbaan wordt versmald tot 4.30 meter met het doel de rijsnelheid te beperken. Voorts krijgt het middengedeelte schuine parkeervakken, waardoor men minder heeft van de daar staande bomen. De kosten van een en ander worden geraamd op 129.000. Katwijkse toeristen- markt weer van start Vijf uur later dan ge pland heeft wethouder Van Raalte (economi sche zaken) gisteravond de eerste toeristenmarkt van dit seizoen officieel geopend. De markt, die tot en met 8 augustus elke donderdag wordt gehouden van 2 uur 's middags tot 9 uur 's avonds, was vorig jaar een doorslaand succes. Wethouder Van Raalte vertelde dat een onder zoek vorig jaar had uit gewezen, dat 55 procent van de bezoekers van buiten Katwijk komt. Het aantal standplaat sen is opgevoerd tot 70, waarvan er 14 bezet worden door a-commer ciële instellingen zoals het Genootschap Oud Katwijk en het mannen koor Jubilate, dat dit jaar een reis naar Ame rika maakt De markt, waarop gisteren een ge zellige drukte heerste, werd opgeluisterd met veel muziek. Drumband- festival in Wassenaar WASSENAAR Morgen orga niseert de drumband "Irene" weer een drumbandfestival, waaraan door een 16-tal drum bands zal worden deelgenomen. Het festival heeft plaats op het Blauw Zwart-terrein aan de Dr. Mansveltkade en begint om 11 uur. Met tussenpozen van een kwartier zullen de verschillende korpsen optreden en beoordeeld worden. Er zijn deelnemers uit Den Haagl Voorschoten, Dieren, Scheveningen en Monster. Om half vier komt het laatste korps aan de beurt Daarna stel len alle deelnemende verenigin gen zich op voor een défilé dat in de Langstraat zal woren afge nomen door loco-burgemeester Mr. G. C. van Dijk (ongeveer half vijf), die ook de prijzen zal uitreiken. Apparatuur ontvreemd uit School Ter Aar TER AAR Deze week is er ingebroken in de FTot Chr. ba sisschool "De Springplank" in Ter aar. In het schoolgebouw' werd een losse kast opengebro ken. De dieven zagen kans een grote tv, 'n bandrecorder, *n nieuwe platenspeler, een casset te-recorder, 'n koffiezetappa raat, een electrische puntenslij per en een set koperen gewich ten mee te nemen. Voortiont Met vijf stemmen tegen en acht vóór heeft de Voorhoutse raad gisteravond besloten dat het beheer van de nieuw aan te leggen begraaf plaats naast de rk. Bartholo- menskerfc in beheer komt van een stichting, waarin sitting rallen hebben het rk. kerkbe stuur, het college van kerk voogden van de Hervormde Ge meente en bet gemeen te be- Overigens heeft een beslissing gisteravond over deze voor Voorhout uiterst dringende aan gelegenheid, aan een zijden draadje gehangen. Omdat de fracties niet in de gelegenheid waren geweest om de op deze zaak betrekking hebbende stuk ken voldoende te bestuderen, stelden aanvankelijk zowel de fracties van de PvdA/PPR als de WD voor de beslissing over het collegevoorstel te verschui ven tot een volgende raadsver gadering. Een suggestie die veel tegen stand ondervond, te meer omdat de raad pas weer in augustus bijeenkomt „Wat het kerkhof betreft kunnen we geen dag lan ger wachten", zei burgemeester Stolwijk. Voorhout zit te sprin gen om die uitbreiding. De be slissing moet nü vallen". En die viel ook, weliswaar na veel mok ken van PPR-fractievoorritter De Groot, die nadere bestude ring van de stukken belangrij ker bleef vinden dan de moge lijkheid om snel van start te kunnen gaan met deze al lange tijd tegemoetgeziene begraaf plaatsuitbreiding. Paardenkeuring in Lisse Van onze correspondent Lisse In manege Puntenburg op de hoek van de Loosterweg de Spekkelaan in Lisse wor den morgen Arabische paarden gekeurd. Er komen 200 paarden uit alle delen van ons land. Aan vang 9 uur. Van onze correspondent Zoeterwoude Na vele jaren onderbreking krijgt Zoeterwou de volgende week weer een ker mis binnen zijn grenzen. Bij de Oranjefeesten die vroeger mid den in de zomer werden gehou den was er altijd kermis op het eiland aan de Noordbuurtseweg waar nu de nieuwe telefooncen trale in aanbouw is. Toen de festiviteiten later naar 30 april werden gebracht bleek het niet meer mogelijk kermisattracties naar Zoeterwoude te krijgen. Met de regelmaat van een klok kreeg het bestuur van de Oran jevereniging echter üit de bevol king verzoeken om nog eens een kermis in te richten. Vorig jaar kwam men in contact met een exploitant wat geresulteerd heeft in een driedaagse kermis op 27, 28 en 29 juni. Men heeft kans gezien een groot aantal attrakties aan te trekken die zullen worden opgesteld op het parkeerterrein van het sportcomplex Haasbroek. De opening vindt vrijdagavond om 6 uur plaats. Op zaterdag en zondag is de kermis geopend van 1224 uur. De Oranjever eniging organiseert op vrijdag avond ook de eerste Ronde van Zoeterwoude voor amateurs over 80 km. Deze wordt vooraf gegaan door een tweetal wed strijden voor ingezetenen op toerfietsen. Zaterdagmiddag om 3 uur vindt ter hoogte van het Don Boscohuis het boegsprietlo pen plaats over de Zuidbuurtse- vaart. Dit evenement kon op Bevrijdingsdag Lvlm. het koude weer geen doorgang vinden. Verder is er op vrijdagavond in het Don Boscohuis een z.g. Wie- Ierbal zoals dit ook veelal ge bruikelijk is na een wielerkoers in Brabant Hier zal ook de prijsuitreiking plaats vinden. Bouwterrein voor soos ,,0ns Stekkie" HAZERSWOUDE - Burge meester en wethouders van Ha- zerswoude willen het terrein aan de Vincent van Goghstraat nabij de bestaande kleuter school gedeeltelijk beschikbaar stellen voor „Ons Stekkie". Deze jeugdsociëteit wil daar een ei gen jeugdhuis, dat inmiddels is gekocht van de tennisclub uit Boskoop, oprichten. Het college heeft overigens nog geen stand punt ingenomen omtrent het verlenen van verdere mede werking aan „Ons Stekkie", af wachtend als ze zijn van de concretisering van de plannen van deze jeugdsoos in de eer-' ste plaats de indiening van een bouwaanvraag). Van onze correspondente WARMOND De gemeente Warmond krijgt mogelijk op korte termijn een gemeenschapshuis. Wanneer zo'n huis wordt gereali seerd is het plaatselijke verenigingsleven in één klap üit rijn ruimtenood. De bouw van een gemeenschapshuis wordt misschien mogelijk door een uitkering uit het fonds dat de regering in het leven heeft geroepen ter bestrijding van de werkloosheid in de bouw. Uit dit fonds wordt zoals bekend ook de restauratie van de Oude Toren in Warmond mogelijk. De gemeenteraad heeft (tijdens een geheime zitting) inmiddels zijn instemming met de eventuele bouw getoond. Zoals bekend huist een deel van het plaatselijke verenigingsleven in De Burcht Dit complex verkeert echter in een zeer slechte staat Het gemeenschapshuis wordt waarschijnlijk gebouwd op de plaats van de voormalige St Nicolaasschool. AVBOEK INFORMATIE- EN SERVICECENTRUM Gespecialiseerd in de levering van studieboeken voor elke tak van het onderwijs j Lever tijdig uw boekenlijst bij ons in! J pieterskerk choorsteeg 14 - leiden - telefoon 071 - 42441 Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het buurt- en clubhuiswerk zit in moeilijkheden. De reden hiervan is het dichtdraaien van de financiële kraan door het ministerie van CRM. Stafleden van In de Vrolijcke Arke hebben gisteren tijdens een persconferentie hun ongenoegen duide lijk gemaakt over de maatregelen van de minister. Een maand geleden is er een enquête gehou den onder de 13 buurt- en clubhuizen in Leiden. Van deze dertien zijn er elf bezig met nieuw- of verbouw van het pand. Geen geld betekent concreet dat men niet verder kan. Slechts het Breehuis en Slaaghwijk kunnen verder bouwen. De eerste omdat de verbouwing onder de extra werkloosheids voorziening valt en de tweede omdat de verbouwing al in een dusdanig ver stadium verkeert, dat het niet redelijk is de zaak stop te zetten. De andere huizen zullen, willen zij toch verbouwen, dat uit eigen middelen moeten doen. Het Volkshuis kan bijvoorbeeld de voorgenomen verbetering dekken uit de op gebouwde reserve, maar vele anderen kun nen dat niet en rijn daardoor gedoemd te verdwijnen. In totaal rijn er in Leiden 17 stafkrachten nodig, maar de verwachting is, dat het aantal, dat werkelijk mag worden aangenomen angstig dicht bij nul zal liggen. Hét meest opvallende aan de hele zaak voor Leiden is, dat de bezuinigingen ditmaal van CRM komen en niet, zoals in het verleden, van de gemeente. Toen de regering Den Uyl aan het bewind kwam werd de post buurt- en jeugdwerk fors verhoogd, maar dat extra geld is inmid dels opgesoupeerd. Veel voorzieningen rijn getroffen, maar het werk is nog lang niet af. Het onlangs opgerichte Breed comité, waarin de besturen van alle Leidse huizen ritting hebben, heeft inmiddels brieven doen uit gaan naar de gemeente (de brief wordt binnenkort in de raad behandeld) en naar CRM. Het Breedcomité zal in de volgende vergade ring (volgende week vrijdag) gaan praten over het Leidse aandeel in een landelijke manifestatie, die in september zal woaden gehouden en waarmee men hoopt te berei ken, dat er weer wat meer geld loskomt. Nieuwe weg niet alleen voor tuinder^ Van onze correspondent RLJNSBURG In de Riji burgse raad heeft gisteravc veel woorden vuil gemaakt de weg die wordt aangelegd sen de Sandtlaan en de V; burgerweg. Deze weg is L ste instantie bestemd vo> tuinders die langs deze weg bedrijven hebben. Het raac C. Kralt wilde nu gisterav< de uitspraak van de raad, de weg ook maar alleen door tuinders mag worden gebi Hij sprak onder meer de uit, dat de weg gebruikt gi worden door de bezoekers vl het in aanbouw zijnde spo complex en stelde voorts meer, dat de bedrijven in de verminderen wanne langs een verkeersweg komer Het standpunt van de heer Ki werd door vrijwel de geh raad en het college van b. w. verworpen. B. en w. zien weg wel degelijk ook als doi gangsweg. Ze willen hoogste maatregelen nemen om park ren langs de weg te voorkom Een opmerking uit de raad: „I heer Kralt vergeet dat de met gemeenschapsgelden w aangelegd en dat dus iedere het recht heeft ervan gebruik maken". De raad ging gisteravond koord met de bouw van a sportlokaal achter de pandi Katwijkerweg 7 en Hami punten waren verder benoeming van burgemeest De Roos tot ambtenaar van i burgerlijke stand, de aankcx van grond van de heer Jun| rius ten behoeve van verbet ring van de Oegstgeesterweg de verhuur van velden op h gemeentelijk sportpark. Uitgaan door The Caledonlai Band uit Noord-Hc 22.00 uur. Marekerk, Lange Mare Orgelcon eert door Dwight Oarr; aanvang 20.0 Maandag 23 |unl Gesprekscentrum, Vrouwenkerkkool oteeg 9 Lezing over de elements vuur, lucht en water. Materiële as pel ten van agregatletoestanden; aanvans Schouderklopje voor b. en w. van Voorhout Van een onzer verslaggever VOORHOUT De Voorhout raad heeft gisteravond unanli lovende woorden gesprok aan het adres van b. en dankzij een reeks van bespi kingen met de provincie vo elkaar hebben gekregen zeer waarschijlijk nog dit jJ in Voorhout begonnen kan den met de reconstructie v het gevaarlijke kruispunt 1 y, gelbrug. MevT. Wijling Schellingerhcètc (PPR/PvdA) pleitte, voor de riode tussen nu en de red structie, voor een zeer stren politiecontrole ter plekke, si ciaal voor wat betrof het vei laten oversteken van de Vo houtse jeugd, die gaat zwemm bij de KTS. Burgemeester SI wijk zei niet te kunnen garant ren dat ter plaatse optima door de Voorhoutse poli" contoleerd zal kunnen w "Hier ligt ook een taak i ouders. Misschien kunnen o rij daar af en toe toezien op I oversteken van de Voorhout jeugd".

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4