prijspeil prijsvogel! Inenten kan nooit kwaad Imitatie nappa Ruitshirt Angst voor hondsdolheid? JUNI 1975 Dankbaar, dat wij haar zo lang In ons midden mochten hebben, is na een kortstondig lijden, zien van het H. Sacrament der Zieken, van ons heengegaan, mijn lieve vrouw, onze zorgzame moe der, groot- en overgrootmoeder JOHANNA CORNELIA DE GRAAF echtgenote van Joannes Compier in de gezegende leeftijd van 90 jaar. Noordwijk: m. Hoogeveen-Compier H. Hoogeveen Q. van Eeden-Compier G. van Eeden C. Compier B. Compier-Heemskerk Lisse: R. Compier S. Ruigrok Noordwijk: j. v.d. Wiel-Compier G. v.d. Wiel N. Mesker-Compier J. Mesker A. Compier J. Compier R. Compler-Vink Wassenaar r. Compier A. Duivenvoorden klein- en achterkleinkinderen Noordwijk. 1 juni 1975 Voorstraat 39. Wij zullen voor haar bidden tijdens de Avondwake welke wordt gehouden op dinsdagavond 3 juni a.s. om 19.30 uur in de Parochiekerk van St. Jeroen te Noordwijk-binnen, waarna er gelegenheid is tot con doleren. De Gezongen H. Mis van Requiem zal worden opgedragen op woensdag 4 juni as. om 10.30 uur in bovengenoemde Parochiekerk, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden op het R. K. Kerhof aan de Gooweg. Ps. 84:3 Mijn ziel verlangt, ja smacht naar de voorhoven des Heeren In de bruidsdagen van hun 40-jarig huwelijk heeft de Heere na een arbeidzaam leven tot zich genomen in zijn Heerlijkheid mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en onvergetelijke Opa ARY VISSER op de leeftijd van 68 jaar. Hazerswoude Rijndijk: M. Visser-Vrijhof Hazerswoude: Bas-Anneke Addy - Annette - Marleuneke Hazerswoude: Leen-Marrie Ary - Leendert - Gerard Terheijden: Ary Jan - Margaret Koudekerk a.d. Rijn: Cees - Hetty Hazerswoude: Lenie De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op woens dag 4 juni om 14.00 uur in de Geref. Kerk te Koudekerk a.d. Rijn, waarna de begrafenis om 15.00 uur zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Koudekerk a.d. Rijn. Gelegenheid tot condoleren, maandag 2 juni en dinsdag 3 juni a.s. van 19.00 tot 21.00 uur ten huize van de overledene, Vondellaan 2, Hazerswoude Rijn dijk. Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot condo leren in „Honsuijck", Dorpsstraat 23 (achter de Geref. Kerk) te Koudekerk a.d. Rijn. Geen bloemen Voorzien van het H. Sacrament der Zieken overleed in ,,'t Koetshuys" te Nieuwkoop op de leeftijd van ruim 87 jaar, onze lieve zorgzame vader, schoonva der, opa en overgrootvader THEODORUS COCX, weduwnaar van Cornelia Streng Leidschendam. B. C. A. Cocx M. H. Cocx-van Tol Nieuwkoop, A. P. Boon-Cocx J. G. M. Boon Leiden, P. M. A. Mank-Cocx A. N. Mank Koudekerk a.d. Rijn, A. J. de Munnik-Cocx H. H. de Munnik Leiden G. J. Cocx klein- en achterkleinkinderen De overledene is opgebaard in de aula van Begrafe nisassociatie ..Ad Sanctos", Lange Mare 69 te Lei den. Gebedsdienst aldaar: dinsdag om 19.00 uur, waarna gelegenheid tot condoleren tot 19.30 uur. Wij vieren de H. Eucharistie voor zijn zielerust woensdag 4 juni om 11 uur in de kerk van de H. Leonardus aan de Haagweg te Leiden, waarna te ca. 12 uur de begrafenis plaatsvindt op de R.K. afdeling van de begraafplaats „Rhijnhof". Alleen bezoek aan de aula weduwe van Abraham van der Spree in de leeftijd van 88 jaar. Utrecht: H. J. van der Spree M. J. van der Spree - van den Berg Noordwijk: J. A. van der Spree - Meppelink Adelaide. Australië: S. C. Ooyendijk - van der Spree P. M. Ooyendijk klein-, achterkleinkinderen en verdere familie Lelden, 30 mei 1975 Tesselschadestraat 22 Correspondentieadres: Laan van Soestbergen 47 bis. Utrecht De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum Van der Luit. Haagweg 31, Leiden. Bezoek aldaar maandag n.m. van 6-8.30 uur en dinsdag n.m. van 3-3.30 uur. Thuis geen bezoek Wij vieren de H. Eucharistie voor haar zielerust op woensdag 4 juni a.s. om 10 uur in de Parochiekerk H. Leonardus APM, Haagweg 13, Leiden, waarna de begrafenis om ca 11 uur op de begraafplaats „Rhijn hof" (R.K. gedeelte) zal plaatsvinden. 't Was me een dagje wel. Veel gehoord en gezien en ook nog gezellig Jaarbeurs Utrecht 20 mei t/m 8 juni' bij Inleveren van deze advertentie Keuze uit honderden tapijten rechtstreeks van de importeur-grossier. LET OPI TAFELMATEN plm. 160x110 van voor TAFELMATEN plm. 120x 70 van SALONMATËN plm. 20(3x140 van voor KASHKAY 300x200 van 1475.- voor AFGHANISTAN 320x200 van voor - PANDIRMA THEBRIZ 300x200 van voor BOCHARA (zeer fijn. plm. 35x35) HEREZ 70x50 SHIRAZ Voorts kussens, kleedjes, lopers, kelims, enz. Belangrijk: Bij ieder tapijt een garantie-certificaat en ruil-service gedurende een half jaar. Maaeliikheid voor inruil van uw oude Pers!! Verkoop uitsluitend: vrijdag a.s. van 11 tot 5 uur in de „PETRUS-ZAAL" Lammenschansweg 42, Lelden (bij Petruskerk) SINDS 1938 PERZISCH TAPIJTHUIS „SHIRAZ" Niet alleen maaT om te kopen of te verkopen adverteren. Op deze manier oom Willem feliciteren ook 'n leuk idee. Bel 071-22244 Openbare vergadering ven de commissie voor Inteme Organisatie en Beheer te houden op dinsdag 3 juni 1975 te 20.00 uur in de koffiekamer van het Stadhuis. agenda: 1. Vergoeding mevr. drs. A. van Haersma Buma- Meuser Bourgogruen. !t. Vergoeding schade bril mevr. W. Moreaux-Zacha- rias v.d. Bos. 3. Meubilair en leer- en hulpmiddelen Woonwagen- kampschool. 4. Verkoop van grond en water in de Merenwijk. 5. Ruiling van grond, gelegen aan en nabij de Blauwe Vogelweg, met de Rijksuniversiteit. 6. Aankoop 2 percelen grond aan het Ververstraat plein. 7. Uitgifte in erfpacht van grond in het Houtkwartier. 8. Gronduitgifte in de Merenwijk aan Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. 9. Gemeentelijke bijdrage in de hogere kosten van restauratie van de Waalse Kerk. het Gemeen- landshuis van Rijnland en Breestraat 70. 10. Ontwerpplan voor de restauratie van het Heeren logement. 11. Aanschaf nieuwe rioolzuigmachine t.b.v. dienst Gemeentewerken. 12. Inrichtingskosten nieuw V.V.V.-kantoor. 13. Tarieven Stadsgehoorzaal. 14. Aanschaf electro-vorkheftruck. pallets en andere voorzieningen. 15. Onthouding van goedkeuring van 4 begrotings wijzigingen 1974. 16. Lidmaatschap B.O.O. van de heer H. Amptmeijer. 17. Enauête managementsbijeenkomsten. 18. Rekening-courant-overeenkomst met de Leidse Spaarbank. 19. Exploitatie bestemminasnlan De Camp. 20. Voorbereiding begroting 1976. njimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuniimiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiim Kortgeleden werd Nederland opgeschrikt door berichten dat er in oost-Groningen drie hondsdol le vossen afgeschoten waren. Daarna kwam nog een melding binnen uit Overijssel over een geval van hondsdolheid. Het ministerie van Landbouw liet weten dat er geen enkele reden is tot paniek want er is geen besmetting bij huisdieren waarge nomen. De hondsdolle vossen kwamen waar schijnlijk uit Duitsland waar hondsdolheid nog veelvuldig voorkomt De laatste keer dat de overheid maatregelen tegen hondsdolheid moest nemen was in 1962. Toen overleden er in Amsterdam vier mensen aan de ziekte omdat zij door een klein wit hondje gebeten waren. Door een gebrek aan juiste voorlichting ontstond er een algemene panieksituatie. Elk dier dat, door welke oorzaak dan ook, een afwijkend gedrag vertoonde werd ogenblikkelijk als verdacht gekwalificeerd. Een dergelijke heksenjacht wil men nu voorkomen. Dit neemt niet weg dat er uitgebreide voorzieningen getroffen zijn die de veiligheid van mens en dier moeten garanderen. In alle gebieden van noord- en oost-Nederland waar een verhoogd besmettingsgevaar heerst geldt een „aanlijn gebod" voor honden. Op de naleving van dit gebod zal door de politie nauwlettend worden toegezien. Loslopende honden worden ge vangen en ten hoogste drie dagen verzorgd in een asyl. Als de baas dan nog niet komt opdagen wordt de hond gedood. Besmetting met hondsdolheid komt niet uitslui tend bij honden voor. De naam is gegeven, omdat de mens het eerst via honden geïnfecteerd werd, maar in principe kan de ziekte bij alle warmbloe dige dieren voorkomen. Als voornaamste besmet tingsbronnen komen behalve de hond ook vossen, katten, ratten, veldmuizen en vleermuizen in aan merking. De dieren brengen, als zij besmet zijn, het virus via het speeksel over in een open wond. Grote voorzichtigheid is dus geboden. Men hoeft niet noodzakelijk gebeten te zijn om rabies te kunnen krijgen. Ook contact van een reeds be staand klein wondje met het speeksel van een besmet dier bij wie zich de symptomen nog niet geopenbaard hebben, kan de mens besmetten. Zodra de ziekteverschijnselen zich bij mens of dier vertonen heeft de ziekte een ongeneeslijk verloop. De verschijnselen bij het dier zijn rusteloosheid en karakterverandering die na ongeveer één dag gevolgd worden door een opwindingsstadium dat zich kenmerkt door hevige angstgevoelens waar door gebeten wordt naar alles dat beweegt. Kort daarna gaat de onderkaak hangen en treedt een overmatige speekselvloed op. Het verloop is dodelijk twee tot tien dagen nadat de eerste symptomen waargenomen zijn. Bij de mens kan het, afhankelijk van de plaats van infectie, tien tot negentig dagen duren voor de eerste verschijnselen zich openbaren. Deze begin nen met zware hoofdpijn en depressiviteit, verwij de pupillen en overmatige speekselvloed. In 1885 ontdekte de Franse medicus Louis Pasteur een bruikbaar serum tegen hondsdolheid. Hij maakte gebruik van het feit dat de „ziekmakende kracht" van het virus afnam bij de passage van de ene gastheer naar de andere. Door konijnen te besmetten met een kleine hoeveelheid aangepast virus en kunstmatig een groot aantal overgangen te creëren slaagde hij erin een serum te ontwikke len waarmee voorkomen kon worden dat mensen na de beet van een dolle hond ten dode opgeschre ven waren. De manier van Pasteur is door de farmaceutische industrie geperfectioneerd om op een eenvoudiger manier grote hoeveelheden serum te maken van een betere kwaliteit dan het serum van Pasteur. Een praktisch bruikbare voorbehoedende inenting voor mensen bestaat er nog niet. Zij kunnen pas behandeld worden kort nadat besmetting een feit is. Voor dieren bestaat wel een voorbehoedende enting die in de meeste landen vereist is om de grens te mogen passeren. Het verdient aanbeveling, zeker nu er kans op besmetting bestaat, het huisdier te laten enten. Baat het niet, het schaadt zeker niet Sportieve kleurige ruiten op licht ideaal voor vakantii vrije tijd, shirt normale pasvorm lange mouw 37-44 C&olütbcA\tovide£i(je>if „Gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Leiden-Zuid-West, herziening 1959" niiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiintiiiiiiiiiiHiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiii1 De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 3 juni 1975 gedurende een maand ter gemeentesecretarie (kamer 316) voor een ieder ter inzage zal liggen de door de Raad op 12 mei 1975 vastgestelde gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan „Leiden-Zuid-West, herziening 1959", De herziening heeft betrekking op een terrein gelegen op de hoek van de Vijf Meilaan en de Roosevelt- straat. In vergelijking tot het ontwerp-plan zijn zowel in de voorschriften als in de toelichting enkele kleine wijzigingen van ondergeschikt belang aangebracht. Bij de Raad zijn geen bezwaren ingediend tegen het ontwerp-plan. Daarom kunnen uitsluitend zij, die bezwaren hebben tegen de bij de vaststelling van het plan in het ontwerp aangebrachte wijzigingen bij het college van Gedeputeerde Staten bezwaren tegen de vaststelling van de herziening indienen. Leiden, 2 juni 1975. De Burgemeester voornoemd.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 6