NOORD WIJK HEEFT ZIJN DIERENOPVANGCENTRUM Bewoners van Haagwegkwartier vragen intrekking huurverhoging 1974 Provinciade een succes in ,,0p Dreef" Etentje voor 1600 gulden Kompaskrijgt wisseltrofee Muzikaal afscheid van Nieuwveen PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 2 JUNI 1975 Van een onzer verslaggevers LEIDEN De bewoners van het Haagwegkwartier hebben er bij de staatssecretaris voor volkshuisves ting, de heer Van Dam, op aangedrongen de vastge stelde huurverhoging voor 1 april 1974 niet te vorde- ren- Tevens vragen het actiecomité Haagwegkwartier en de bewonerscommissie in een brief de vastgestelde huurverhoging voor l april 1971 pas in te laten gaan op 1 april 1975. In een brief aan de staatssecretaris stellen de beide Haagwegcommissies dat zij pas in januari 1975 van de Leidse Woningstichting officieel bericht hebben gekregen dat zij de achterstallige huur binnen een maand moesten betalen. De meeste bewoners zijn bereid deze verhoging te betalen te meer daar ook de huuradviescommissie meent dat een verhoging van zeven procent voor de woningen van de Leidse woning stichting gerechtvaardigd was. Met de Leidse burger- raadsman zijn zij nu tot het voorstel aan de staatssecre taris gekomen. De Leidse Woningstichting wordt door de bewoners verweten een paar jaar geen actie te hebben onderno men. Vervolgens maant zij de bewoners wegens "wan betaling" aan. Een deel van de bewoners heeft de huurverhoging nooit betaald omdat hun huizen in zeer slechte staat verkeerden. Door de dreigbrief van de Leidse Woningstichting is grote onrust in de wijk ontstaan, zo meldt het actieco mité de staatssecretaris. "Hetgeen voor het klimaat van het lopend overleg tussen bewoners en LWS-bestuur inzake renovatie nauwelijks bevorderlijk kan worden genoemd." Ook de huurverhoging voor 1 april 1974 is door veel bewoners geweigerd. Wat betreft deze verho ging vinden zij de huuradviescommissie vierkant ach ter zich. In de brief wijzen de Haagwegbewoners erop dat er over het intrekken van de huurverhoging voor 1974 in september 1974 al min of meer toezeggingen zijn gedaan. Van onze correspondent NOORDWLJK - Zaterdagmiddag vond op het erf van „Wildoord" aan de Gooweg de officiële opening plaats van het nieuwe Dierenopvangcentrum van de afdeling Noordwijk van de Ned. Ver. voor Dierenbescherming. Voorzitter N. F. M. Langeveld stelde in zijn openingswoord dat met dit opvangcentrum een mijlpaal is bereikt Lof zwaaide hij toe aan het oude bestuur, van wie hij met name noemde mevrouw Van der Luyt en mevrouw Muller, die voor Dierenbescherming Noordwijk enorm veel werk hadden verzet Dank zij hun activitei ten is een belangrijk bedrag bijeen gespaard, waarvan men thans, mede met hulp van het Noordwijkse gemeentebestuur, dit Diere nopvangcentrum heeft kunnen stichten. Dank bracht de afdelingsvoorzitter aan John Kristel voor zijn verdiensten ten behoeve van de dierenbescherming, aan de heer Schmal, die geheel belangeloos het timmerwerk in het opvangcen trum heeft verricht, de brigadier Huijbers voor diens adviezen en aan -de familie Dekker, bewoners van „Wildoord", waarbij de dierenvrienden tijdens de werkzaamheden „kind aan huis" zijn geweest. Ook burgemeester mr. Bo'nnike stak de loftrompet op het oude afdelingsbestuur en hij herin nerde er aan hoe de dames elk jaar met hun kraam in de Hoofdstraat op de tocht hadden gezeten om propaganda te ma ken voor het werk van de afde ling. Het ging allemaal uit ar moede, maar zij hebben de zaak levend gehouden. De burgemeester haalde fijne dingen op, zoals de speurzin van John Kristel naar verwaarloos de dieren, tot zelfs bokken toe. Zelfs voor deze dieren is thans een oplossing, want aan de Van de Mortelstraat ligt een park, dat uitstekend als buitenasiel kan dienen. Van onze correspondent LEIDERDORP De Provinciade '75 van de Christelijke Plattelands-jongeren Organisatie in Zuid-Holland, die zater dag in Leiderdorp werd gehouden, is een succes geworden. Voor een deel kwam dat door de medewerking van het (redelijk) zomerse weer, voor een deel ook door de welhaast vlekkeloze organisatie. De uit de hele provincie afkomstige deelnemers konden hun krachten meten in tal van takken van sport Het grootste deel van de activiteiten was daarbij geconcentreerd op de nieuwe sportzaal in de Binnenhof, Op Dreef. Een groot feest in Op Dreef, waaraan ondermeer de Leiderdorp se band „Spirit of St Louis" zijn médewerking verleende, vormde een geslaagde afsluiting van deze jaarlijkse sportieve ontmoeting van de CPJ. Tafeltennis, volleybal en dammen konden de deelnemers in de sportzaal, voor het voetbal en het klaverjassen moesten zij naar de terreinen van RCL in de Bloemerd. Daar vonden ook de water-vierkamp en de behendigheidswedstrijden met trekker en auto plaats. Voor de meer creatief dan sportief ingestelde deelnemers waren er wedstrijden In bloemschikken en handenarbeiden in de sportzaal, In zijn openingswoord wees de loco-burgemeester, E. Drenth, op het grote belang van het betere begrip tussen de plattelan ders en de meer stedelijk ingestelde Nederlanders. Naar zijn mening kan de Provinciade, die ieder jaar in een andere gemeente in de provincie wordt gehouden, een belangrijke bijdrage leveren aan dat betere contact tussen de verschillende bevolkingsgroepen. Ernstig ongeval op Heereweg Van onze correspondent SASSENHEIM Op de Heere weg in Warmond is een 82-jarige dame uit Schiedam zaterdag ernstig gewond geraakt Zij stak samen met haar 45-jarige schoondochter, die in Warmond woont de Heereweg over op het moment dat een personenauto, bestuurd door een Sassenhei- mer hen zeer dicht was gena derd. Ze werden door de auto gegre pen. De dames zijn met ernistig hersenletsel in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. Amerikaans koor bracht veelzijdig programma in Lisse Van onze correspondent LISSE In het Fioretti-college trad zaterdag een Amerikaans jongerenkoor op. Voor een tal rijk publiek bracht het koor, dat bestaat uit zesentwintig jongens en meisjes in de leef- U ja van 17 tot 21 jaar, een groot aantal nationale liederen, volk sliederen, spirituals en geeste lijke liederen. Door de rector van het Fioretti- college werd het koor hartelijk welkom geheten. Hij sprak er zijn waardering over uit dat het koor op zijn toernee door Euro pa ook Lisse heeft willen aan doen. Het koor trad op uitnodi ging van de rotary-club Hille- gom-Lisse op. Jongdierendag op 13 september in Lisse Van onze correspondent LISSE De Jongdierendag wordt dit jaar op zaterdag 13 september in een bedrijfsruimte van Romein aan de Juliana- straat gehouden. Dit werd on langs medegedeeld op de jaar vergadering van de pluimvee- en konijnensportvereniging „Lisse en omstreken". Tevens kregen de leden te horen dat zij gebruik konden maken van de mogelijkheid hun dieren gezamenlijk naar tentoonstellin gen te vervoeren. Na de verga dering werd een verloting ge houden van een groot aantal kamerplanten. LISSE De KVP afdeling Lis se houdt vanavond een extra ledenvergadering in „Trefpunt". De bijeenkomst begint om acht Advendo (Van onze correspondent) Lisse Zaterdagmiddag heeft het Viscollege Advendo" het vis- seizoen geopend met een wed strijd In de Leidsevaart De vangst was matig, het weer koel en winderig. De uitslag is als volgt: A-ploer A. von Briemen 14 vUsen, 79 Duivenvoorde 7-21. 4. E-Broekhof 4-17, 5. J van Dicst 4-15, 6. J de Vos 3-13. 7. C. Jansen 2—9. 8 Rob van Dlest 4-8, 9. J. Rulgrok 2-7. i 2-4, 8. D, 4-10, 5. N Hogene» 2-7, 8. M. Hagen- doom 1-7, 7. Lia van E veleer.» 1-3, 9. Mar Ja Wi De grootste voorn (23 c.r door A. Duivenvoorden; A. van Bnemen vingen Een groepje feestelijk uitgedos te kleuters van ,,'t Klavertje" droeg een reusachtige sleutel aan, welke zij onder het zingen van een leuk liedje naar het Dierenopvangcentrum brachten. Uit deze sleutel haalde burge meester mr. Bonnike met enig ceremonieel de sleutel van het opvangcentrum tevoorschijn en opende daarmee de deur. Brandweer uit Zuid Holland weer paraat Zo'n dertig brand weerploegen uit Zuid-Holland wa ren zaterdag pa raat in Oegstgeest voor de jaarlijkse brandweerwed- strijden. Het brandweer korps uit Rijnsburg werd eerste van de korpsen uit de deelnemende duinstreekge meenten. Tweede werd Katwijk. De derde plaats was voor het korps uit Valkenburg. Noordwijkerhout werd vierde, Noordwijk vijfde, Voorhout zesde, Lisse zevende Wassenaar acht ste, Leiderdorp negende. War mond tiende en Sassenheim elfde. De brandweer ploeg uit Maas sluis kreeg de eer ste prijs in de ca tegorie waarin korpsen uit ande re gemeenten in Zuid Holland wa ren ingedeeld. De Warmondse brandweerlieden wachten op hun op- Van onze correspondente NIEUWVEEN Ongeveer 800 mensen werden gisteravond op het terrein van de Johannes Stichting verwelkomt door de drumband van Muziekvereniging Crescendo. Zij vulden vrijdagavond de grote tent, waarin de Jostiband, Muziekvereniging Crescendo en het Mispagekoor voor een uniek zang en mu ziekfestijn zorgden. Door de gastvrijheid van de Johannes Stichting en de medewerking van vele autoriteiten was het voor de inwoners van Nieuwveen en vele ouders van de leden van de Jostiband mogelijk een bijzondere muzikale avond mee te maken. Voor de Jostiband, die bestaat uit huisgenoten van de Johannes Stichting, Huize Ursula en het gezinsvervangend tehuis Hooge Burch uit Alphen a/d Rijn, dat onder leiding staat van de heren B. Rietveld en W. Brussen en mevr. Cock Stouten, was dit optreden min of meer een afscheid van Nieuwveen, daar de Johannes Stichting aan het eind van het jaar geheel verhuisd zal zijn naar Zwammerdam. Door de verschillende repertoires die varieerden van klassiek tot populair, werd een zeer afwis selend en boeiend programma geboden, vooral de muzikale grapjes die de Jostiband ten beste gaf, maakten het publiek aan het lachen. Ter gelegenheid van het 45-jarig be staan van Alphens oudste speeltuin vereniging Bloem hof werd zaterdag morgen in de Bloemhofbuurt plus een aantal omlig gende straten en wijken een geslaag de kinderoptocht (zie foto) gehouden, v,. Veel kinderen met bont versierde voer- W' tuigen, zoals rijwie- 'en, wagens en steps namen aan de optocht deel. Muziekvereniging Crescendo verleen de aan dit veel be langstelling trek kende gebeuren muzikale mede werking. OLTC heeft eigen clubhuis Van onze correspondent Oegstgeest Zaterdagmid dag was er in het nieuwe sportcomplex aan de Hof- brouckenlaan wederom een feestelijke gebeurtenis. On langs was het hockeyclubge bouw in gebruik genomen, nu waren de buren, de tennissers aan de beurt om hun fraaie clubhuis in gebruik te nemen. Er liggen nu 12 banen klaar, een clubhuis met kantine en een buitenterras. Voorzitter Hansen van Rosen- daal sprak over een plezierige en vruchtbare samenwerking met het gemeentebestuur, in het bijzonder door het verkrij gen van de extra subsidie uit het werkloosheids fonds waar de gemeente tijdig bij was ge weest. Momenteel zijn er 900 leden. Het aantal jeugdleden is 260. Sportraadvoorzitter Ingen Schenau feliciteerde met het gebruiknemen van dit schitte rende sportpark. De burgemeester sloeg met een miniatuur racket een bal letje over een door leden opge houden net als teken dat het clubhuis geopend was. Er werden geschenken over handigd speciaal voor het clubhuis. Er werd dan speciaal opgewekt aan de veteranen te denken en voorts aan het or ganiseren van toernooien. Zestienhonderd gulden werd er dit weekeinde in het verenigings gebouw in Den Engel geboden voor een dinertje voor twee personen op de pastorie. Het „gouden bod" werd gedaan tijdens de kerkeveiling van de H.H. Engelbewaardersparochie (zie foto) en was een van de hoogtepunten tijdens deze uiterst gezellig verlopen jaarlijkse veiling. Mede dank zj dit bod konden de tevreden organisatoren zaterdagmorgen vroeg rond een uur een prettige balans opmaken; er was opnieuw een record geboekt Tegenover de bijn 42 duizend gulden opbrengst van vorig jaar kon nu 48 duizend gulden worden gezet. Van onze correspondent TER AAR. De jaarlijkse school sportdag voor de Ter Aarse ba sisscholen zit er weer op met als resultaat een geweldig voldaan organisatie-team en enthousias te kinderen. Dankzij medewerk ing van TAW en de tennisver eniging „Ter Aar" was in de nodige accommodatie voorzien De openbare basisschool „Het Kompas" (3225 pnt) wist de fel begeerde wisselbeker in de wacht te slepen. Door in kwali-_ tatieve zin uit te blinken, maar met als tegenvaller een geringe keuze uit het aantal schoolkin deren, werd zij uiteindelijk de 3. Lidwine Sterrenburg en Hanny Bezuyen. klas 5 jongens: 1. Willem Vermeulen, 2. Arie Cats, 3. René Eversteyn, klas ïeisjes.N 1. Ingrid v. Kessel koploper, gevolgd door de christ basisschool „Rehoboth" met 2800 pnt, terwijl de derde plaats was voor de r.k. basis school „De Vosseschans" met als sportieve hekkesluiter dr Chr. basisschool „De Spring plank". Dé individuele uitslagen werden met een toepasselijke medaille gehonoreerd, terwijl de drie hoogst geklasseerde kinderen van de drie laagste klassen be halve een herinneringsmedaille allen een z.g. schooldiploma ont vingen. Uitslag: verspringen: klas 4 meisjes 1. Joke van Leeuwen, 2 Marieke Valk, 3. Rosella van Beier Berge, jongens klas 4: 1. lenno van Vlieti 2. Nico Bregman, 3. Otto v.d. Pluym. klas 5 meisjes: 1. Hanny Bezuyen, 2. Agnes Bakker, 3. Jacqueline Hoogeboom. jongens klas 5. 1. Johnny de Jong, 2. Franklin Angenent, 3. Paul v.d. Ber. klas 6 meisjes: 1. Maike Per- soons, 2. Ingrid v. Kessel, 3. Jolanda v. Kessel. Jongens kias 6: 1. Max Muschter, 2. Frans de Zwaan, 3. Peter v.d. Pijl 60 meter hardlopen, klas 4 meisjes: 1. Rosella v. Beyer Berge, 2. Willie Rosenboom, 3. Marieke Valk, jon gens klas 4:1. Nico Bregman, 2. Hans v.d. Vlugt, 3. Otto v.d. Pluym. klas 5 meisjes: J. Hanny Bezuyen, 2. Lid wine Starrenburg, 3. Jacqueline Hoogenboom. klas 5 jongens: Fran klin Angenent. 2. Johnny de Jong, 3. Arie Cats, klas 6 meisjes: 1. Maike Persoons, 2. Ingrid v. Kessel, 3. Jo landa v. Kessel. klas 6 jongens: 1. Max Muschter, 2. Frank de Zwaan, 3. Kees Hoogenes. Hoogspringen: klas 4. meisjes: 1. Su zanne Kooy en Willie Roosenboom, 3. Joke van Leeuwen, klas 4 jongens 1. Nico Bregman, 2. Pierre van Eijk, 3. Dik Hoogenes klas 5 meisjes: 1. Eveline Sepers. 2. Acnes Bakker, 1. Max Muschter, kees Hoogenes 3. Nik Brouwer. Meerkamp onderbouw: klas 1. meisjes 1. Ilse Bakker, 2. Marico vd Vegt, 3. Jolanda Stigter klas 1. jongens: 1. René v. Kessel, 2. Robbie Vennik, 3. Sico Goedhart, Eric v.d. Jagt, Robbie Ubink. klas 2 meisjes: 1. Anuschka Bouwman, 2. Marion Hoogeveen, 3. Els Duffhues en Karin Theunis. klas 2 jongens: 1. Ronald Vonk, 2. Ruby Plu, 3. Kees Mceuwis. Klas 2 meisjes: 1. Ilona Valk, 2. Monique v. Kessel, 3. Corine Agnenent en Marijke MeU sert, klas 3 jongens: 1. Henny Oost veen, 2. Anne de Zwaan, 3. Johnny Hoogenes. Rommelmarkt Zoeterwoude brengt meer dan 4 mille op Van onze correspondent Zoeterwoude - De rommel markt welke zaterdag In „Ons Huis" werd gehouden, is op nieuw een succes geworden. Er werd voor 5.200,- aan goede ren verkocht wat na aftrek van de kosten resulteert in een net to-opbrengst voor de Jeugdraad van 4.300,-. De uitstalling van de grote ver scheidenheid aan spullen bin nen het gebouw had in ieder geval het voordeel dat vele marktbezoekers geen haast maakten, wat de verkoop, be vorderde. Er waen leuke de monstraties en een draaiorgel verlevendigde het geheel op een gezellige wijze. Excursie Van onze correspondent ZOETERWOUDE Morgen or ganiseert de Stichting „Oud Zoeterwoude" een excursie naar de N .K-kerk in de Dorpsstraat. De excursie staat o.Lv. architect P. v.d. Sterre, die de leiding had van de grootscheepse restaura tie van de kerk in de naoorlogse jaren. Aanvang 20 uur. Slofstra nieuwe commandant politie Leiderdorp Van onze correspondent LEIDERDORP De groep Lei derdorp van de rijkspolitie krijgt op 1 november 1975 een nieuwe commandant: H. Slof-' stra. Slofstra, thans opper wachtmeester en rayoncomman dant van de rijkspolitie in Half weg, zal op genoemde datum adjudant C. Versluis opvolgen. Deze heeft dan de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt Woubruggenaar (16) in Alphen ernstig gewond Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN De 16-jarige bromfietser P. van H. uit Woubrugge is gister avond na een aanrijding met ernstige beenwonden opgeno men in ziekenhuis Rijnoord. Hij reed op de Castellumstraat in de richting Alphense brug, toen uit tegenovergestelde richting een 44-jarige Alphense autobe stuurder linksaf in de richting van de Julianastraat wilde gaan. Deze automobilist kreeg voorrang van een gebarende be stuurder van de andere kant Door deze manoeuvre had de automobilist weinig uitzicht op het langzame verkeer. Paarden taboe op het strand NOORDWIJK Burgemeester en Wethouders van Noordwijk vestigen er de aandacht op, dat het gedurende het gehele jaar verboden is zich met rijdieren op te houden op het strand tussen het zuidelijk eindpunt van de Koningin Astrid Boule vard en ongeveer 1 km ten noorden van de bebouwde kom bij de zogenaamde muur. Hetzelfde verbod geldt van 1 juni tot en met 31 augustus voor het strandgedeelte tussen de ki- lometerpalen 74.500 en 75.000 (de Langevelderslag). Avond-La ura vanavond van start Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Vanavond start voor de zesde maal in successie de Avond- Laura. Hoeveel deelnemers er dit keer zijn is met nog geen mogelijkheid te zeggen. Velen geven zich op het allerlaatste moment op. Verleden Jaar wa ren er meer dan 1300 deelne mers. Vanaf gebouw Nabij wordt ge start, tussen zes en zeven uur. De fietsers zullen per avond zo'n kilometertje of dertig rij den. Het is nog mogelijk zich van avond in „Nabij" aan te melden. De kosten bedragen 3,- voor de vier avonden. Onder geleide is deelneming onder de 14 jaar mogelijk. Tweeduizend wandelaars in Voorschoten Van onze correspondent Voorschoten In Voorschoten hebben ruim tweeduizend wan delaars de door de wav. SVLV georganiseerde Avondvierdaag se uitgelopen. Vrijwel alle ba sisscholen liepen met een groep leerlingen mee, terwijl tevens een groep militairen van de Leidse Kokschool de avond vierdaagse als een goede oefe ning voor de grote vierdaagse zag. De vrijwillige brandweer leende vier avonden tien „spuitgasten" uit voor het vei lig overzetten van de wande laars, de buitenorganisatie was dit Jaar weer in handen van de heer C. Kriek, terwijl de R.K. E.H.B.O. zich bezig hield met het doorprikken van de blaren.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4